@mekston No zgadnij. Skończyły się subwencje i preferencyjne warunki, go kto ma dokładać do interesu? "Po wygaśnięciu subsydiów stawka dla operatora 15-letniej farmy wiatrowej na Morzu Północnym to 3,9 eurocenta za 1 kWh, czyli prawie czterokrotnie mniej. "To nie wystarczy, aby utrzymać działalność, więc wiatraki czeka rozbiórka"
@clyde Dlaczego? U mnie w telewizji i radiu regionalnym odkąd pamiętam nadają audycje w języku ukraińskim i nikomu to nie przeszkadzało. Skoro są odbiorcy to czemu nie? Swego czasu tworzono TVP World to też jedni chwalili, inni krytykowali. Mam tylko nadzieję ze stworza coś lepszego niż tamto.
@tbas Ale też i kolega ma rację pod pewnym względem - syty głodnego nie zrozumie. Jak ktoś nie zaznał głodu , bo w dzisiejszych czasach to jak najbardziej możliwe, to też taka głodówka może i komuś otworzyć oczy. Wiem że trochę to naciągane, ale troche sie broni. Tak samo jak z chorobą - człowiek nie docenia zdrowia dopóki go coś przykrego nie dopadnie.
@Dari0G Nawet udało mi się przebić i jedyne co załatwiłem, to że rozmówczyni przekaże sprawę do odpowiedniego działu który będzie to wyjaśniał - tylko że tu nie ma co wyjaśniać.
@Gall Tak - racja też się przekonałem że pokorne podejście przynosi lepsze efekty. Ale mi dziś nie chodzi o urząd na który jesteśmy skazani, tylko instytucje gdzie jestem klientem, a więc osobom które zajmują się moją sprawą powinno w teorii zależeć aby to załatwić pozytywnie zwłaszcza w przypadku gdy to nie ja zawiniłem. A czuję sią jakby mówili - "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?". Nawet drzwiami nie trzaśniesz w desperacji.
W dobie wszechobecnych infolinii,automatów - człowiek uświadamia sobie jak nieistotnym pyłkiem jest usiłując coś załatwić gdy tryby systemu się zatną. To już nawet petent w czasach PRL mógł kogoś chociaż bezpośrednio zrugać w urzędzie czy w inny sposób załatwić sprawę.
@Mitch_Atleta Może są zdania, że jakoś długoterminowo to wpłynie na ich los? Że dzięki takim krokom zmieni się nastawienie społeczeństwa do różnych dewiacji? Nie wiem - tak gdybam. Trzeba by zapytać tych wyborców jak podchodzą do tych "sukcesów". Choć pewnie mają też jakieś inne na koncie. Nie tylko to o czym piszesz.
0
@BulaKG Tak tak tak. Oddajcie nam zimę z powrotem.
3
@mekston No zgadnij. Skończyły się subwencje i preferencyjne warunki, go kto ma dokładać do interesu?
"Po wygaśnięciu subsydiów stawka dla operatora 15-letniej farmy wiatrowej na Morzu Północnym to 3,9 eurocenta za 1 kWh, czyli prawie czterokrotnie mniej. "To nie wystarczy, aby utrzymać działalność, więc wiatraki czeka rozbiórka"
1
@don'T.R.I.P.e Co do zakazu szpiegostwa - https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/usa-wstrzymaly-cyberataki-na-rosje-pentagon-dementuje/ygemmys
Reszta tych dziwnych posunięć zwłaszcza uderzających w Ukrainę może mieć na celu przymuszenie ich do podpisania umowy o minerałach. Co będzie to czas pokaże.
2
@Iniesta8i Ty ciu...
To znaczy złoty królu, miało być
0
@maatiixx Po prostu czymajmy się faktuf.
2
@maatiixx Trump nie wygrał w wyborach z Bidenem.
1
@Pedri16Future Xddddd. Szable do góry, lance w dłoń - bolszewika goń goń goń
2
@clyde Dlaczego? U mnie w telewizji i radiu regionalnym odkąd pamiętam nadają audycje w języku ukraińskim i nikomu to nie przeszkadzało. Skoro są odbiorcy to czemu nie? Swego czasu tworzono TVP World to też jedni chwalili, inni krytykowali. Mam tylko nadzieję ze stworza coś lepszego niż tamto.
9
@jacobFCB Patrze, że ten Zembaczynski opisuje się jako dysortografik. Czyżby to nasz kolega z Rambli?
0
@Safrani Pytanie na co czeka Polska?
0
@Destroyer_of_Worlds Na chwilę obecną są.
0
@Joe_Pesci Wcale nie.
1
@Kondziubarca Niezdecydowani jaki wzrost zanotowali.
2
@Piotr,1985 Kononowicz zmarł? Co teraz poczną te mendy które się na nim dorabiały?
0
@macio_944 Fajny tok tej rozmowy na zasadzie skojarzeń Trump - Żełenski- dyktator - Tusk. Mogła pójść na skróty - Donald - Donald.
0
@wyrek Po co te wybory w ogóle skoro oni wszyscy mówią to samo?
0
@QuaReL Won z szejkami.
0
@IronMan43 Tak, tak,ale z tego komentarza wynika jakoby ktos uznał ze tam sa te same liczby w tej samej kolejnosci i te same dzialania,a wyniki inne
1
@tbas Ale też i kolega ma rację pod pewnym względem - syty głodnego nie zrozumie. Jak ktoś nie zaznał głodu , bo w dzisiejszych czasach to jak najbardziej możliwe, to też taka głodówka może i komuś otworzyć oczy. Wiem że trochę to naciągane, ale troche sie broni. Tak samo jak z chorobą - człowiek nie docenia zdrowia dopóki go coś przykrego nie dopadnie.
1
@Dari0G Przeciez to nie sa te same liczby
0
@tbas Jest jeszcze inny powód - zdrowotny - sa badania które zalecają stosowanie postu przez kilkanaście godzin aby zachodził proces autofagii.
2
@urbipl Xd. Ciekawe czy ona jak jajeczkuje to jej jakiś kogut te komórki jajowe tam wkłada
9
@Roobo "Trudno powiedzieć jakie Trump będzie miał oczekiwania", to dla tuska sugestia, że moglibyśmy coś oddać?
0
@vangoor Chodzi ci o Ławrowa czy Łukaszenkę?
0
@Dari0G Nawet udało mi się przebić i jedyne co załatwiłem, to że rozmówczyni przekaże sprawę do odpowiedniego działu który będzie to wyjaśniał - tylko że tu nie ma co wyjaśniać.
0
@Gall Tak - racja też się przekonałem że pokorne podejście przynosi lepsze efekty. Ale mi dziś nie chodzi o urząd na który jesteśmy skazani, tylko instytucje gdzie jestem klientem, a więc osobom które zajmują się moją sprawą powinno w teorii zależeć aby to załatwić pozytywnie zwłaszcza w przypadku gdy to nie ja zawiniłem. A czuję sią jakby mówili - "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?". Nawet drzwiami nie trzaśniesz w desperacji.
0
@lithotripter To zależy na kogo się trafi -choć tego nie stosuję, to byłem świadkiem, że czasami działa.
0
@KrychaFCB Xdddddd
0
W dobie wszechobecnych infolinii,automatów - człowiek uświadamia sobie jak nieistotnym pyłkiem jest usiłując coś załatwić gdy tryby systemu się zatną. To już nawet petent w czasach PRL mógł kogoś chociaż bezpośrednio zrugać w urzędzie czy w inny sposób załatwić sprawę.
0
@Mitch_Atleta Może są zdania, że jakoś długoterminowo to wpłynie na ich los? Że dzięki takim krokom zmieni się nastawienie społeczeństwa do różnych dewiacji? Nie wiem - tak gdybam. Trzeba by zapytać tych wyborców jak podchodzą do tych "sukcesów". Choć pewnie mają też jakieś inne na koncie. Nie tylko to o czym piszesz.