La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1668 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

53

Bardzo ciekawa statystyka. Chyba najbardziej do tego przyczyniła się agresywna kampania anty-LGBT i antyaborcyjna. Strajki Kobiet też tutaj swoje zrobiły. Tak jak mówiłem: PiS jak i prawica nieco przegrały przyszłe pokolenia swoją agresją wobec szeroko pojętej odmienności. Wątpię aby to się zmieniło. Lewicowe podejście jest bardziej pociągające dla młodych i dominuje na świecie. Osobiście się cieszę. Wiele osób, które znam osobiście, czy to z telewizji, branży gamedevu, branży grafiki, technologii czy przedsiębiorców firm jest dużo bardziej nastawiona lewicowo aniżeli prawicowo. I co ciekawe: te osoby są moim zdaniem dużo milsze i serdeczniejsze od osób prawicowych, których znam mało i jedynie mały procent jest taki z którym chciałbym spędzać czas. Niestety od prawicowców dużo więcej doświadczyłem agresji, krzyku i tego co totalnie niechrześcijańskie. I u mnie też raczej się to nigdy nie zmieni ;)


konto usunięte

8

@macio_944 lewicowe osoby są milsze, bardziej otwarte i serdeczniejsze? Co za szok

69

@macio_944 Większość z nich to pewnie bardziej "anty PIS" niż "pro lewica"

15

@PrinceDamon No w moim otoczeniu tak. Mówię o swoich doświadczeniach ;)

30

@macio_944 przykre że dla niektórych ludzi akceptacja społeczeństwa co do osób o innej orientacji czy narodowości oznacza "koniec świata" lub "dokąd ten świat zmierza".

konto usunięte

46

@macio_944 Zawsze mnie zastanawia wtedy czy przyjmuje się poglądy z całym dobrodziejstwem inwentarza. Ja np. poglądy "społeczne" mam lewicowe. Jestem za aborcją, małżeństwami i adopcją dzieci dla par homoseksualnych, równych prawach rodzicielskich dla ojców jak i matek itd. Jednocześnie gardzę gospodarczą lewicą i wszelkiego rodzaju socjalami i bezrobotnymi z wyboru. Niskie podatki, brak socjali i innych 500+. A do tego wolność wyboru w moim własnym życiu. Niestety nie w polsce partii, która by odwzorowała moje poglądy. Co mnie smuci bo nigdy nie mam na kogo głosować z czystym sumieniem :P

2

@Nano22 Nawet jeśli, to co z tego? Polityka nie polega na tym, by kogoś do siebie zachęcić, tylko by kogoś zniechęcić.

A PiS idealnie od siebie odpycha. Ba, nie tylko PiS. Konfederacja niestety również. Gdyby byli dużo spokojniejsi, mniej agresywni i skłonni do dialogu to byłoby inaczej. A tak? Za jakiś czas bardzo możliwe że ani PiS ani Konfederacja nie będzie u władzy. I będzie to tylko ich wina, bo totalnie zaprzeczają swoim wartościom.

7

@Ingiel Była Nowoczesna, tylko Petru zachciało się amorów i cały misterny plan w .....u.

6

@macio_944 Ja na tym sondażu widze wzrost rowniez dla prawicy. Po prostu młodzi szybciej wybieraja i z obojetnego centrum i trudno powiedzieć opowiadają się bardziej skrajnie do siebie. Czyli społeczeństwo podzielone jak sobie naczelnik wymarzył.

34

@macio_944 nie jest niczym dziwnym, że lepiej oceniasz osoby o przekonaniach bliskich Twoim, a tę "drugą stronę" widzisz jako złą i agresywną. Raczej nie uważałbym tego za wyznacznik czegokolwiek, po prostu ludzie mają tendencję do patrzenia bardziej przychylnym okiem na osoby o podobnych poglądach czy zainteresowaniach.
Warto na tym wykresie zwrócić uwagę, że rośnie zarówno ilość młodych osób o poglądach lewicowych jak i prawicowych, a drastycznie maleje ilość niezdecydowanych, z czego należy się cieszyć. Bardziej świadome społeczeństwo to lepsze społeczeństwo.
Moim zdaniem głównym czynnikiem decydującym o gwałtowniejszym zwrocie w lewą stronę jest łączenie nieudolnego rządu Prawa i Sprawiedliwości z prawicą, co niekoniecznie jest słuszne. O ile rzeczywiście PiS odwołuje się do wartości kojarzonych ze stroną prawą i jest konserwatywny, to na płaszczyźnie gospodarczej bliżej mu do lewicy, co pokazują chociażby głosowania w sejmie. Często zdarza się, szczególnie wśród młodych osób, że wyborcy uważający swoje poglądy za lewicowe nie popierają na przykład świadczeń socjalnych, co tworzy paradoks - odwracają się od prawicy przez lewicowe ruchy rządu uważającego się i przedstawianego jako jednoznacznie prawicowy. Nawet od posłów Lewicy można usłyszeć, że ich sympatycy w dużej części nie popierają rozwiązań gospodarczych, które Lewica uważa za słuszne.

39

@macio_944 rozumiem że te sfory krzyczące "wypie***ac" i masakrujace wszystko co kojarzy się z ochroną płodów to są Ci mili lewicowcy xD

13

@macio_944 Lewicowe poglądy mogą być różnie postrzegane. To zbyt duże ogólnienie w dzisiejszym świecie. Tak samo jest z prawicą. Nie zgadzam się, że prawica wiąże się tylko z nacjonalizmem i wrogością do LGBT.

4

@patataj
"nie jest niczym dziwnym, że lepiej oceniasz osoby o przekonaniach bliskich Twoim, a tę "drugą stronę" widzisz jako złą i agresywną. Raczej nie uważałbym tego za wyznacznik czegokolwiek, po prostu ludzie mają tendencję do patrzenia bardziej przychylnym okiem na osoby o podobnych poglądach czy zainteresowaniach."

No właśnie nie do końca. Oczywiście z jednej strony nie jest to dziwne, ale bardzo wracam uwagę na to jacy ludzie są, czy mili, serdeczni czy nie. Abstrahując już moich doświadczeń, to wystarczy spojrzeć na polską stronę polityczną: więcej agresji, krzyku i takich bezczelnych zachowań jest po stronie prawicy. Z Trumpem było podobnie, też mówił mnóstwo kontrowersyjnych rzeczy, które odbijały się szerokim echem i dzieliły. Podobnie jest u nas i też wśród ludzi których znam. Ludzie o prawicowych poglądach bardziej są skłonni do swady, są bardziej krzykliwi i bardziej podatni na manipulacje. Nie jest to przypadek, że wśród tzw. "foliarzy" mnóstwo osób ma poglądy prawicowe i są powiązani z religią. Oczywiście teraz uogólniam, bo wszędzie znajdą się wyjątki, ale jednak te przykłady o czymś świadczą.

Gates, Jobs, Musk, wiele innych celebrytów, czy aktorów z wielkim talentem i bardzo poważanych na świecie... u nas w Polsce Podsiadło, Quebo, Wojewódzki, Gonciarz, Stuhr, Nosowska, prawdopodobnie większość CD Projekt RED, wiele znanych przedsiębiorców... wszyscy Ci ludzie są po stronie szeroko pojętej lewicy. Po stronie prawicy bardzo mało jest znanych osób, którzy odznaczyli się czymś wybitnym, czy pozytywnym w swojej dziedzinie. To też o czymś świadczy.

Nie chcę tutaj deprecjonować prawicy, ale może zmusić do refleksji, że jednak prawica powinna być mniej agresywna i nastawiona antagonistycznie do świata?

24

@macio_944 @patataj to ładnie wyjasnil.
Ja tylko dodam, ze opierajac sie tylko o LR to uznalbym, ze mega rakiem sa zwolennicy PO. Dlaczego? Bardzo czesto widzę jak urzadzaja sobie ot tak ataki w strone prawicowcow i Konfederacji. Pomimo, ze nic sie o nich nie mówi. Strasznie dziwnie wyglada na tym forum ta niechec do tych srodowisk. Cos jak próba zwrocenia na siebie uwagi poprzez pisanie "hej, patrzcie! Prawicowcy to najwieksze zagrozenie", pomimo tego, ze nikt nie wywołał tych osób do tablicy.

0

@Ingiel
Jest na świecie partia (oprócz skrajnych ekstremistów) która głosi takie poglądy??

4

@Ingiel i pewnie jesteś w swojej "partyjnej" samotności zupełnie nieosamotniony, rzekłbym że dzielisz ją z ilością osób, w młodszych pokoleniach znacznie większą niż ilość sympatyków istniejących partii, lub ich propozycji, jak Hołownia, łącznie.

7

@Ojciec5tkidzieci "wywołanie do tablicy" to czasem deklaracja poglądów. Jest jakaś grupa "Konfederatów" która ma poglądy bardzo wyraziste, identyfikowalne, a z godnie z dzisiejszymi normami społecznymi - szkodliwe, niebezpieczne, średniowieczne zgoła. Wszystkie te gadki Korwina

"P.Gajcy zwariował. To kryterium działa od 6000 lat!! Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce. Jak bez tego odróżnić ofiarę - od dziewczyny, która owszem, chętnie.... ale potem oskarża o gwałt, bo boi się taty? To jakiś ruch WPM - White Pussy Matters; możliwość dowolnych oskarżeń" - napisał polityk.

"Bosak nie chciał natomiast komentować słów, które padły w Sejmie, gdzie Janusz Korwin-Mikke miał stwierdzić, że "kobiety nadają się tylko do haremu".

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-09-16/skandaliczne-i-grozne-niepotrzebne-politycy-o-wypowiedziach-korwin-mikkego/|

umówmy się, tu nie trzeba wywoływania do tablicy - tu Korwin się zaorał politycznie. A w konfederacji oprócz niego, jest całkiem spora liczba takich osób o niezrównoważonych poglądach. Nie mam jakieś szczególnych sympatii do PO i jej wyborców, ale piętnowanie akurat ich, za to, że głośno protestują przeciw dyskryminacji, antysemityzmowi, nacjonalizmowi z podtekstem wręcz nazistowskim to strzał w stopę krytykującego ich, a nie wyborców PO. Jeśli ktoś nazywa zło złem, a Ty mu to wytykasz, to źle świadczy o Twojej ocenie.

7

@macio_944 jak też młodzi ludzie mają usłyszeć coś o normalnej stronie prawicy gdy 95% mediów wystawia wszystko co lewicowe na piedestał, zamiatając wszystkie ich machlojki i występki pod dywan, podczas gdy najmniejsze nawet akcje prawicy które można obrócić w negatywną stronę zostają naświetlone i wrzucone pod mikroskop. Wszyscy krzyczą ZLA PRAWICA, jak Ci młodzi naiwni ludzie mają sądzić inaczej?

15

@macio_944 bardzo chybiona argumentacja moim zdaniem. Czemu? Już spieszę z wyjaśnieniem.
Porównujesz ilość agresywnych zachowań na scenie politycznej pomiędzy osobami bliżej lewej i bliżej prawej strony stwierdzając, że jednoznacznie można ocenić, że to osoby o poglądach prawicowych są bardziej agresywne i konfliktowe. Oczywiście, że możesz tak uważać, ale jest to wniosek bardzo mocno subiektywny, a na jego wyciągnięcie składa się wiele czynników od osobistych preferencji po media z których czerpiesz informacje. Aby ustalić kto pod tym względem jest gorszy należałoby najpierw określić co uważamy za zachowania agresywne czy niekulturalne. Domyślam się, że obaj zaliczymy do nich palec Lichockiej, ale możemy się pokłócić o posłów krzyczących na ulicy "wpierdalać" albo wypisujących na mediach społecznościowych osiem gwiazdek. Zgodzimy się raczej, że karygodne są ataki na mniejszości seksualne, ale czy przyznasz mi, że w równym stopniu należy potępić oczernianie Kościoła? Zazwyczaj rozbija się to o nasze podejście do danego tematu, bo w jednym przypadku będzie to skandaliczne, a w innym stwierdzimy, że "w sumie racja, może forma lekko nieodpowiednia".
Osoby o poglądach raczej lewicowych przeważają w dużych ośrodkach, szczególnie obecnie. W związku z tym żyją raczej w dobrych warunkach, częściej obcują z kulturą światową, która promuje postępowe wzorce. To naturalne, że w nawet dość elitarnych firmach, które zazwyczaj mieszczą się właśnie w dużych miastach więcej będzie osób spoglądających częściej na lewo, jest ich po prostu więcej wśród potencjalnych kandydatów. Przechodząc z kolei do postaci takich jak Gates, Jobs czy Musk, to nie wiem na ile można określić ich poglądy jako lewicowe. Podejrzewam, że do pewnego stopnia na taki obraz może mieć wpływ dbałość o własny wizerunek, szczególnie jeśli mówimy o tematach społecznych.
Przenosząc się z Ameryki do Polski i wymienionych przez Ciebie Polaków rzuca się w oczy jedna rzecz - to wszystko są szeroko pojęci artyści. O ile nie doszukiwałbym się związku pomiędzy sukcesem zawodowym, a poglądami w większości dziedzin, to nie jest tajemnicą, że dusze artystyczne, obdarzone większą wrażliwością są zazwyczaj ludźmi o poglądach lewicowych, z drugiej strony osoby bliższe prawicy są zwykle na przykład bardziej sumienne. To trochę tak jakby powiedzieć, że wśród najlepszych górników jest więcej mężczyzn, więc to podejrzane, że kobiety nic nie osiągają. Decydują tu konkretne predyspozycje częściej spotykane u danej grupy, ale wniosek, że wobec tego nikt inny nie odnosi sukcesu w żadnej dziedzinie jest błędny, zdecydowanie nadmierne rozszerzenie.
Gdybym miał doszukiwać się jakiejś prawidłowości sugerującej, że osoby o poglądach lewicowych są milsze czy są po prostu lepszymi ludźmi, cokolwiek by to miało znaczyć, to wskazałbym empatię jako źródło takiego zjawiska, nie ulega wątpliwości, że ta grupa jest bardziej empatyczna. Nie znaczy to jednak, że nie przejawia agresji czy uprzedzeń, wręcz przeciwnie, często wykazuje takie postawy usprawiedliwiając je, we własnym mniemaniu, słusznym celem.

5

@macio_944 Skąd wywnioskowałeś, że Quebo jest po stronie szeroko pojętej lewicy? Pytam z ciekawości, nic takiego sobie nie przypominam. Poza jednym politycznym tekstem, że każdego z Platformy by pousypiał jak psa :D

8

@macio_944 Ja mam zupełnie inne doświadczenia od Twoich.
Najwięcej złego zaznałem od ludzi zdecydowanie lewicowych.
Dzisiaj powstała taka społeczna maniera, która polega na tym, że najlepiej nakleić sobie na czole łatkę "lubię LGBT, nie lubię kościoła" i już się jest po właściwej dobrej stronie.
Nie ma większych oszustów od lewaków.

1

@macio_944 Z moimi doświadczeniami jest tak, ludzie z liberalnymi poglądami minimalnie są przed konserwatystami, ale najlepszych ludzi jakich spotkałem, to zdecydowanie ci po prawej drodze i w drugą stronę przy najgorszych. Ludzie po lewej stronie nie mieli problemów z akceptowaniem odmienności płciowej i byli otwarci na zmiany, ale duża część z tych ludzi była zakłamana do żenującego poziomu, przez co potrafili w sekundzie przestać grać znajomego/nauczyciela i w następnej już stać po drugiej stronie. Prawa strona nie miała problemów z powiedzeniem w twarz na początku co myślą.
Ta grafika mnie martwi, nie przez wzrost ludzi o odmiennych poglądach do mojego, ale przez świadomość tego kto wyrasta. Powiem tak, czytając coraz to więcej postów na mediach społecznościowych przez młodsze ode mnie pokolenie, zastanawiam się poważnie w którym środowisku młodego pokolenia jest najwięcej jadu i moja szala coraz bardziej kieruje się w kierunku lewicy. Poziom kultury i elokwencji nieporównywalnie niższy, niż kilka lat temu.
Zgodzę się też z kolegą wyżej, że dla właścicieli firm i ludzi publicznych lepiej przedstawić się jako osoba otwarta na zmiany, niż zamknięta i piętnująca. Jestem ciekaw jakby wyglądał podział ze względu na preferencje polityczne wśród wykładowców na uczelni wyższych

2

@macio_944
Jeszcze Kosciół dołożył swoją cegiełkę. A co do drugiej części wypowiedzi, to nawet badania robili na ten temat:

https://www.psypost.org/2019/09/people-with-lower-emotional-intelligence-are-more-likely-to-hold-right-wing-views-study-finds-54369

4

@AxelF Konfederacja to moglaby byc normalna partia, gdyby zabrac stamtad takiego Korwina czy Brauna.
Mi chodzi o cos innego - na LR czesto atakuje sie całość, czyli wszystkie osoby, ktore okreslaja sie, ze blizej im do prawej strony (podkreslam, ze nie przejawiaja tu tez one postaw np. antysemickich) i stara sie ukazac ich jako osoby gorsze. Najczesciej takie posty są autorstwa osob, ktore popieraja tutaj PO.
Rozumiesz, nie ma wzmianki zadnej dot. polityki, a tu nagle wjezdza taki jegomość z jakimis grafikami czy innym "materiałem" z pupy by zdyskredytowac takie osoby na forum. A raczej sprobowac.
I nie, we mnie to nie uderza w zaden sposob bezposrednio. gdyz ja mam miszmasz pogladowy - w niektorych kwestiach blizej mi na lewa strone, w innych kwestiach na prawo. ;)

6

@macio_944 Poglądy lewicowe są bardziej wygodne dla main streamu

Komentarz usunięty

3

@Ojciec5tkidzieci wiesz, to chyba bardziej się rozpętuje pod postami konkretnego użytkownika o konkretnym polityku :D
Z mojej "miniankiety" wynikało, ze wyborcy prawicowi, a w szczególności Konfederacji, stanowią co najmniej połowę użytkowników mniej więcej i jako jedyni w zasadzie, tak klarownie, znajdują na polskiej scenie politycznej partię, która im mniej więcej pasuje.
I liberalni i lewicowi wyborcy takiej partii nie mają.
Stąd wniosek, że po pierwsze wyborcy konfederacji są identyfikowalni. Po drugie, wcale się często klarownie nie odżegnują od najbardziej skrajnych postaw polityków konfederacji, po trzecie, jeśli ich ktoś krytykuje, a jednocześnie krytykuje za podobne poglądy PiS, (szczególnie światopoglądowo, braku tolerancji itd.), to nie znaczy że sam jest wyborcą PO.

7

@SelloutCrowd "Czemu prawicowcy daja sobie zawsze to prawo do oceniania co jest poprawne, wygodne, dobre etc. i kompletnego deprymowania drugiej strony?"
Nie uważasz, że to działa jednak w obie strony? :D

8

@RosjaninBut wiesz jaka jest diametralna różnica?
"lewaki" mówią jak chcą żyć, kościół i "prawaki" jak mają żyć inni.

2

@inViNcibl3 Na tej stronie i w zyciu ja spotykam się z takim czymś głównie ze strony prawicy. Ale to ja :)

4

@Grizaldo 95% ludzi teraz, to akurat ma dostęp do tvp, a do innych mediów zdecydowanie mniej. Więc jeśli teraz mierzysz dostępność przekazu, to w podawaniu obłudnej, zakłamanej wersji rzeczywistości, w której wszystko co centrowe/lewicowe jest złe, nawet zima jest przez Trzaskowskiego, to akurat tu konkurencji nie ma.

9

@SelloutCrowd Ty człowieku ślepy chyba jesteś, lewicowa poprawność polityczna jest już wszędzie. Nawet już w F1 jest. Np. Hamilton przymusza innych kierowców do klęczenia a kilka lat temu femenistkom nie z spodobały się tzw girls grid. Teraz moda jest na różnorodność wszędzie musi być czarny Aktor albo gej wystarczy spojrzeć na Oskary

6

@macio_944 A czy przypadkiem twój argument o celebrytach i znanych osobach nie potwierdza tylko tego, że ludzi bliższych twoim poglądom stawiasz na piedestale? O ile można Muska czy innych nazwać geniuszami i możesz próbować postawić znak równości między geniuszem a lewicowcem, to doszukiwanie się podobnej zależności wśród celebrytów jest niedorzeczne. Zastanów się - czy osoba znana jest znana i dodatkowo ma poglądy lewicowe, czy może wiele osób jest znanych BO ma poglądy lewicowe (ogromna większość mediów jest lewicowa i z oczywistych względów promuje osoby o poglądach, które im odpowiadają) lub jest znany WIĘC ma poglądy lewicowe (bo inaczej naraziłaby się na szykany w powyżej wspomnianych mediach i straty wizerunkowe).

Jak wspomniano wyżej, oczywistym jest, że młodzież chętniej sięga po głośne skrajności, zarówno lewicowe jak i prawicowe, stąd wzrost poparcia tych grup. Dlaczego lewica zalicza większy wzrost? Bo jest znacznie bardziej promowana w mediach i kreowana na "ten słuszniejszy" wybór. Jeśli dasz młodemu człowiekowi (takiemu, który nie ma wyrobionego zdania w wielu kwestiach życiowych i nie zakończył jeszcze podstawowej edukacji) wybór:
a) Jesteś człowiekiem światłym, nowoczesnym, empatycznym
b) Jesteś człowiekiem zacofanym, egoistycznym, rasistą, homofobem itd.
to wybór jest prosty.

Jeszcze jedna kwestia, według mnie kluczowa. Piosenka "Ja" Gintrowskiego:
"... cóż za ulga, unormalnić skazy
nakaz szacunku, a nie gest odrazy
wystarczy ja, ja, ja zmienić w my..."
Lewica oferuje młodym ludziom normalizowanie "skaz". Daje młodym ludziom poczucie bezpieczeństwa, wynikające z przynależności do większej grupy - chociażby "zwolennicy" LGBT. Wystarczy założyć coś tęczowego i już jesteś NASZ, już nie ma "ty" tylko "my". Już jesteś ten lepszy, ten empatyczny, otwarty na innych ludzi, lepszy od tych "złych", którzy tęczy nie założą.
I nie zrozum mnie źle - nie uznaję tu za coś złego bycie osobą homoseksualną czy noszenie tęczowych symboli. Po prostu uważam, że takie tworzenie "obozów" prowadzi do jeszcze większej polaryzacji społeczeństwa, co zawsze będzie szkodliwe. I tutaj, jak już przy Gintrowskim jesteśmy, można by odwołać się do Kaczmarskiego i wykonywanych przez niego "Murów", utworu, którego sens często jest wypaczany i błędnie używany.

2

@lucas/catalan okulistka ostatnio powiedziala ze dawno nie widziala osoby w moim wieku z tak dobrym wzrokiem, ale za diagnoze dziekuje - wezme ja pod uwage.

Co do poprawnosci juz radykalizmy, prawicowosc i niepopulizmy Trumpa sklocily USA z wszystkimi i obywateli tego kraju jak nigdy dotąd. Dziekuje ale wybiore niegrozne lewicowe populizmy niz prawivowyvh psychopatów

7

@macio_944 Nie wiem, moze robie cos nie tak, ale ja nie oceniam tego, czy ktos jest mily, serdeczny, przyjacielski i empatyczny, czy tez chamski, dwulicowy i nienawistny przez pryzmat pogladow politycznych. Ba, nigdy by mi przez mysl nie przeszlo, aby doszukiwac sie analogii pomiedzy pogladami politycznymi, a charakterem i sposobem bycia czlowieka.
Troche tez wydaje mi sie to smieszne zeby z nowo poznana osoba zaczynac od wymiany pogladow politycznych:
"-Jestes za prawica, czy za lewica?
- za lewica.
- to nara."

i vice versa.

Potrafie dostrzec szereg sprzecznosci zarowno po lewej, jak i po prawej stronie: osoby o pogladach skrajnie prawicowych uwazaja sie za przykladnych Katolikow a pluja jadem na rozne mniejszosci.

Z drugiej zas strony, osoby o pogladach skrajnie lewicowych wyznaja (jak najbardziej godne pochwaly) zasady rownosci i tolerancji... ale juz niekoniecznie wobec osob z prawej strony.

Podsumowujac, nie doszukiwalbym sie powiazan pomiedzy przekonaniami politycznymi, a dorobkiem zyciowym oraz chrakterem czlowieka.

2

@AxelF "po trzecie, jeśli ich ktoś krytykuje, a jednocześnie krytykuje za podobne poglądy PiS, (szczególnie światopoglądowo, braku tolerancji itd.), to nie znaczy że sam jest wyborcą PO".
Naturalnie. Niestety, u nas w kraju jest przeswiadczenie u wiekszosci spoleczenstwa, ze krytykujac PO jestes za PiSem i na odwrot. :(

2

@Khajio
Taki z Ciebie prawicowiec, który po polsku nie umie pisać. Gramatyka na poziomie cudzoziemca, który od 5 lat mieszka w Polsce. Wiadomo o co chodzi, ale zęby bolą jak się to czyta.

1

@SelloutCrowd prawicowych psychopatów xD. Jak coś to lewa strona bardziej się radykalizuje.

1

@lucas/catalan
Bo bardziej ludzkie? A większość, czyli mainstreamowy odbiorca, stara się być akceptujący i nieegoistyczny w miarę swoich możliwości.

Komentarz usunięty

1

@AxelF Ty naprawdę sądzisz że młodzi ludzie biorą swoje informacje z telewizji? XD Nie przeczytałem durniejszej rzeczy dzisiaj.

4

@AxelF
Dokładnie tak jak piszesz. I najbardziej bawi mnie ta ekwilibrystyka słowna konserwatysty-narodowca kreującego się na pojednawczego człowieka w rozmowie z lewicowymi rówieśnikami, gdy mówi: "do Was to ja nawet nic nie mam, w niektórych sprawach się nawet może i troszkę mogę zgodzić, ale PełO to bym kijem, PełO najgorsze, Ci co popierają PełO to kanalie i złodzieje..." XD
Takie skamlenie, żeby go nie traktować jak dzikusa o średniowiecznych plemiennych poglądach i razem z nim pokrzyczeć na PełO, że niby wspólny wróg.
Ludzie o poglądach lewicowych i liberalnych są w cywilizacji zachodniej lepiej wykształceni od prawicowców we wszystkich badaniach opinii publicznej. To niewiedza, brak pomysłu na siebie i frustracja pcha ludzi do niechęci wobec odmiennego człowieka. Stąd wyraźnie więcej agresji skierowanej przeciw drugiemu człowiekowi wśród prawicy.

2

@lucas/catalan
Filmy są takie jakie większość ludzi zainteresowanych kulturą chce oglądać. Ale Ty wyraźnie masz problem polegający na tym, że rzeczywistość nie spełnia Twoich oczekiwań wobec niej. Zasmucę Cię - rzeczywistość nic nie wie o Twoich oczekiwaniach, więc raczej się nie zmieni.

1

@macio_944 moja żona została nie tak dawno zwyzywana od jeb... pisiorki za to że w sklepie gdzie pracuje zwróciła uwagę na brak maseczki. Kierowca u mnie w firmie jest wytykany bo jawnie mówił że głosował na Dudę. A przy artykułach o aborcji zostałem dziesiątki razy zwyzywany (na fb) i to mimo że chciałbym by kobieta w przypadku wad letalnych miała wybór, no i by wymusić na pis opiekę dogłębną w przypadku problemowych ciąż i poronień,
Jedyne co na moje jest prawdopodobne to wyższe niz "prawicowcy" wykształcenie.

0

@Feanor85 Przed wypuszczeniem takich filmów ludziom już zdążyli namieszać w głowach

konto usunięte

5

@Ingiel Opisane przez Ciebie poglądy są stricte liberalne, a nie lewicowe.

3

@JimMorrisonFCB
Tolerancja nie może obejmować nietolerancji. Kiedy ktoś atakuje drugiego człowieka za to kogo kocha, z kim i jak chce uprawiać seks, jaki ma kolor skóry, jakiej jest płci lub jakiej chce być płci, moralnym obowiązkiem jest bronić siebie i innych przed agresorem. Tolerancja agresji fizycznej jest prostą sroga do podporządkowania się agresorowi i porządkowi świata, który próbuje siła wprowadzić. Dlatego (i dobrze) coraz mniej jest tolerancji dla agresji przeciw człowiekowi.
Co do podsumowania - regułą w wyborach parlamentarnych w cywilizacji zachodniej obserwowaną w ostatnich latach jest wyraźnie wyższy poziom liberalnych i lewicowych preferencji politycznych u ludzi z wyższym poziomem wykształcenia.. Nie znaczy to, że każdy prawicowiec jest niewykształcony, ale znacznie większy % prawicowców jest gorzej wykształcona niż w przypadku lewicy. Nieuchronnie wpływa to na poziom intelektualny debaty w poszczególnych środowiskach (i znów nie każdy niewykształcony człowiek prezentuje niższy poziom intelektualny od wykształconego, ale w szerokim przekroju społeczeństwa wraz z poziomem wykształcenia rośnie iloraz inteligencji).

6

@Ghostface
". Wystarczy założyć coś tęczowego i już jesteś NASZ, już nie ma "ty" tylko "my". Już jesteś ten lepszy, ten empatyczny, otwarty na innych ludzi, lepszy od tych "złych", którzy tęczy nie założą. "
Tylko ten mechanizm, jako obronny, wytworzyła prawica swoimi wykluczeniami, agresją. Fałszywymi tożsamościami Polak=katolik, patriota=prawicowiec, heteronormatywny=zdrowy itd. To że tak nie jest faktycznie, ze wcale nie są to pojęcia tożsame, ani uniwersalne, ale zależne od poglądów, wiadomo od dawna, ale próba przedefiniowania państwa, które już było normalne, musi ten odruch obronny u tych, którzy są skazywani na bycie "wrogami ludu" wywoływać automatycznie i ja ich rozumiem.

4

@Feanor85 co zaś do ogólnej "jakości" państwa. W Kulturze jaką wyznajemy, a zwłaszcza mieniący się "wolnościowcami" wyborcy Konfederacji powinni, w pewnych podstawach uczciwego państwa, budowanego na równości, wolności, sprawiedliwości... miernikiem tego jak sobie to państwo radzi jest to, jak dobrze chroni mniejszości.
Jeśli pozwala by stały się wrogami, wewnętrznymi (kobiety, lewica, pełowcy, tusk), czy zewnętrznymi (lewaki, antifa, lgbt... ) to, zaczyna się państwa upadek.

3

@AxelF Za głupi jestem i z historią nie obyty, by mówić co wytworzyło taki "mechanizm obronny". Napisałem jedynie, co jest przyczyną wzrostu poparcia lewicy. Poruszyłeś tematy, które można przypisać lewicy i prawicy: religia, orientacja seksualna. Spróbujmy inaczej: ruch bodypositive, czy jakkolwiek się on zwie. Jeśli weźmiesz grupę otyłych nastolatek i powiesz im, że wszystko jest w porządku, nie powinny się zmieniać, a jedynie znaleźć grupę osób, która zapewni im tymczasowy komfort psychiczny, to te dzieciaki łykną to jak pelikany. Lewica triumfuje, nowi rekruci zasilają ich szeregi za cenę "dobrego słówka". (oczywiście przesadzam) Czy tutaj również prawica rozpoczęła przeciąganie liny?

I jeszcze jedno, bo mam wrażenie, że ja o jednym ty o drugim. Nigdzie nie pisałem "lewica zła, prawica dobra", więc nie przekonuj mnie kto zaczął, nie jestem nauczycielką w podstawówce. Sam zaznaczyłem, że jestem przeciwny polaryzacji społeczeństwa, nie zależnie od przyczyny.

2

@Grizaldo ty, no młody jesteś może, dzieci nie masz. Nie wiesz, że poglądy wykuwają się pod wpływem rodziny, tego jak się debata w niej toczy, szkoły itd. Jeśli w większości polski, ci rodzice debatują i kształtują swoje poglądy od 5 lat ponad, na podstawie kłamliwej propagandy, to dziś 18 latkowie, w wieku 13 lat, na swoje pytania otrzymywali odpowiedzi od rodziców którzy informacje zdobywali z tvp...

3

@lucas/catalan
Zabawne, że jak ktoś myśli inaczej niż ty (czyli nie prawicowo) to uuuuuuu, ale namieszali w głowie, uuuu mózg wyprany, uuuu mącą Ci w głowie XD
Dlaczego nie założysz najbardziej prawdopodobnej wersji, że to są moje poglądy, bo sam do nich doszedłem, zastanawiając się co jest dobre, a co złe?
Ja Ciebie nie próbuję przekonywać, że ci ktoś namieszał w głowie. Widzę natomiast, roszczeniowo-sfrustrowany stosunek do rzeczywistości i wszystko staje się jasne. Upust frustracji najłatwiej dać wywyższając się nad słabsza albo odmienną jednostką. I to jest sedno myśli prawicowej - plemienność i proste odpowiedzi jak ma być (no jak to jak? tak jak było dotąd i tak jak bozia i papież mówili!) zamiast stawiania pytań. Wygodnie tak, ale niestety kosztem rozwoju intelektualnego i duchowego.

3

@Feanor85 Zgadzam sie z teza, ze tolerancja nie powinna obejmowac nietolerancji, ale rozszerzylbym to rowniez o przekonania religijne. To, ze ktos czuje sie dumny i silnie zwiazany z religia, ktora wyznaje rowniez powinno byc szanowane, nawet jesli uwazamy, ze religia to opium dla mas, gusla, itp.

piekny przyklad wysmiewania sie z religii mozna spotkac w Twoim komentarzu powyzej. Oczekujesz tolerancji od innych, a sam deprecjonujesz religie w oczach osob w nia wierzacych.

7

@SelloutCrowd Jakie działania Trumpa miały wpływ na BLM? Chodzi mi o to, które jego działania, wynikające z radykalnej prawicowości Trumpa miały na to wpływ? Bo mam wrażenie, że kraj spolaryzowała przypadkowa sytuacja, niewłaściwa interwencja policji w stosunku do przestępcy i późniejsze lewicowe radykalizmy, nawołujące do walki z policją, systemem i każdym kto "nie z nami".

4

@Ghostface Ja w swoim poście zaznaczyłem skąd biorą się te tendencje do bycia w grupie, czy szukania wsparcia. Jeśli nie czujesz się zagrożony, to wsparcia szukać nie musisz, a nawet jeśli chcesz z kimś dzielić doświadczenia, to nie musisz robić tego w kilkutysięcznych manifestacjach na mrozie...
Do tych ekstremów świadomie doprowadził określone grupy społeczne pis z kościołem. Tu nie ma symetrii - ktoś zaatakował, ktoś się broni, nie mylmy skutku z przyczyną.

2

@JimMorrisonFCB na usprawiedliwienie osób które poczuły się wywołane nawiązaniami do religii, przynajmniej w moim przypadku, mogę tylko powiedzieć że mam na myślę w takich przypadkach hierarchię - to ona wyznacza pewnie charakter wiary i niestety milcząca większość wierzących, ma ten dyskomfort, że wiara przez pryzmat poczynań hierarchii jest oceniana.
Niestety tu nie ma łatwo, bo oderwać się tych dwóch rzeczy nie da, przynajmniej nie w katolicyzmie.

1

@AxelF Akurat nie do Twoich slow nawiazywalem. Niestety, zawsze jest tak, ze wiele zachowan jest ocenianych przez pryzmat hierarchow, a szkoda, bo czesto jest to bardzo krzywdzace. Tak samo jak chocby patrzenie na strajk kobiet przez pryzmat Lempart.

3

@Ghostface
Za zwiększenie poziomu otyłości nie odpowiadają akcje afirmacyjne ruchu bodypositive, ale niezaprzeczalny fakt, że rozwój cywilizacyjny gatunku ludzkiego w ogromnym stopniu przekroczył poziom rozwoju ewolucyjnego. Krótko mówiąc, pod względem fizjologii jako gatunek nie różnimy się istotnie od Krzyżaka, mieszkańca starożytnych Aten, czy Egipcjanina budującego piramidy. Rozwój maszyn i elektroniki spowodował drastyczną zmianę środowiska życia i wyzwań, jakie stawia przed nami świat. Wyzwań natury fizycznej jest coraz mniej, więc człowiek o przeciętnej sile woli nie ma motywacji do podnoszenia ileś tam razy ciężaru, jeśli owa czynność nie przynosi mu potrzebnych do życia zasobów. Nie wiem co zrobić, by zaradzić problemowi narastającej otyłości i zaręczam Ci, że Ty tez nie wiesz. Wiem natomiast na pewno (zajmują się bowiem tym aspektem psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy), że frustracja wynikająca z braku akceptacji wobec swojego ciała jest przyczyną zaburzeń i chorób psychicznych i psychosomatycznych. Zaręczam Ci, że lepiej żyje się grubej osobie, która akceptuje to że jest gruba, niż grubej nieakceptującej rzeczywistości i wyśmiewanej. Przez ruch bodypositive żadna chuda osoba nie zapragnęła być gruba, by móc to afirmować. Dlaczego więc przeszkadza Ci ruch bodypositive? Nie zgadzasz się z założeniami, to ignoruj zamiast się tym emocjonować.

3

@AxelF Ale negatywne odczucia nie muszą wynikać z poczucia zagrożenia. Osoba gruba (zwłaszcza młoda), osoba brzydka itd. mogą czuć się źle niezależnie od swojego bezpieczeństwa, nie muszą być do tego wyśmiewane czy szykanowane.
Młoda, wrażliwa osoba, mająca do wyboru drogę trudniejszą, ale lepsze, często wybierze drogę na skróty, jaką według mnie często oferuje lewica. Jesteś gruby? Nie martw się, jest wielu grubych. Jesteś gejem? Nie martw się, jest wielu gejów, nie bój się, bądź dumny. I taki dzieciak pójdzie na marsz, zobaczy wokół siebie "towarzyszy broni" i przywiąże się do grupy. I pójdzie ślepo tej grupy się trzyma i dlatego idzie na marsz kobiet (walczyć o przywrócenie kompromisu aborcyjnego) z flagą LGBT, bo już jest częścią grupy. I już jest kolejnym głosem lewicy, kupionym tanim kosztem. Prawica według mnie nie jest w stanie zaoferować nic konkurencyjnego młodym ludziom i stąd wzrost poparcia dla lewicy. A dalej idzie to lawinowo - prawica jest faux pas, a lewica jest w modzie. I młodzież pójdzie za modą, ślepo, bezrefleksyjnie.

2

@Feanor85 Nie zrozumiałeś nic, ale to nie dziwne, bo w odpowiedzi, w której poruszyłem kwestię body positive rozwijałem myśl z poprzedniego komentarza - co według mnie ma wpływ na wzrost poparcia dla lewicy wśród młodych ludzi. Pisałem tam, że według mnie młodzież chętnie dołącza się do grupy, szczególnie jeśli grupa oferuje im ucieczkę od problemów.
Nie przekonuj mnie, że grubi to tacy sami ludzie jak ja, że otyłość jest poważnym problemem, podobnie jak choroby psychiczne - wiem o tym. W moich postach nie wyrażam opinii na temat lewicy czy prawicy (bardzo wygodnie!) czy tego lub tamtego ruchu. Opisałem jedynie co według mnie wpływa na wzrost poparcia lewicy (główny temat poruszony w tym wątku).

3

@JimMorrisonFCB
Pójdźmy tym tropem myślenia. Jestem agnostykiem ateistą. Dlaczego Ty masz mieć większe prawo do wyznawania swojej religii publicznie niż do wyznawania swojego braku religii? Nie zgadzam się jednakowoż, by człowiek ze względu na swoją wiarę narzucał komuś zasad wg jakich ma żyć. I tak z biologicznego punktu widzenia zygota, a później od ok 10 do min. 12 tygodnia życia płód nie mają świadomości, rozwiniętego układu nerwowego i nie wykazują żadnej cechy jaka wyróżnia ludzkość ze świata zwierząt. Płód człowieka i płód psa ma podobne zdolności odbierania rzeczywistości i odczuwania. Zresztą ok 1/3 zapłodnionych komórek jajowych nie zagnieżdża się w macicy i jest usuwana przez organizm jako niepotrzebny zlepek komórek, którym w rzeczywistości jest. Uważam też, że istoty ludzkie rodzące się wadami genetycznymi, albo nawet w bardzo ubogim i patologicznym środowisku, doświadczają w życiu więcej cierpienia, niż szczęścia i kobiecie należy dać wybór czy chce na takie cierpienie siebie i nowa istotę skazywać. Nie znaczy to jednak, że w ramach mojej niereligii będę nakazywał lub forsował ideę by usuwać odgórnie płody z wadami genetycznymi, czy skrobać i sterylizować kobiety z patologii. Wybór pozostawiam im, również w oparciu o ich religię. Tego samego żądam dla siebie i ludzi jak ja. By nikt nie narzucał mi norm moralnych wg mojej niereligii wymyślonych przez żyjących bardzo dawno temu, uzdolnionych pisarsko przedstawicieli słabo rozwiniętego cywilizacyjnie plemienia z innego kręgu kulturoweg.

0

@Feanor85 Niestety zdaję sobie z tego sprawę. Tyle czasu minęło i cały czas nie potrafię wrócić do poziomu sprzed matury, co mnie osobiście dobija.

2

@Feanor85 Zupelnie nie na ten temat pisalem. Nikomu nie odbieram prawa do wyznawania swojego braku religii. Jedyne, czego oczekuje to szanowania pogladow innych osob, nawet jezeli sa one odmienne od moich. A widzac posty typu "bozia tak ci powiedziala" nie czuje zeby osoba je publikujaca byla tak tolerancyjna, za jaka sie uwaza.

0

@JimMorrisonFCB
I to co napisałem jest równoważnym poglądem do Twojego, że Księgi spisane pod wpływem Ducha Świętego zostały dane ludzkości, by wiedziała jak żyć by spotkać się z Bogiem. I jedno i drugie to tylko poglądy i jako takie mogą być wypowiadane dopóki nie ma w nich agresji czy nakazów by drugi człowiek postępował wg zasad innego. Nie masz obiektywnie prawa czuć się bardziej urażony moimi poglądami niż ja Twoimi, tylko dlatego, że wyznajesz religię a wyznaję niereligię. Problem pojawia się wtedy, gdy pogląd nakazuje jednemu z nich by nawracać innych i bronić każdą dostępną metodą swojego zdania. Wtedy mamy wyprawy krzyżowe, dżichad(jakkolwiek się to pisze? ;)) czy komunizm w wersji Mao mordujący wierzących.

2

@Feanor85 Zgoda, jednak ja w swoich komentarzach nie pisze, ze jestes ateuszem albo nie strasze Cie, ze spotka Cie pieklo za to, ze jestes antychrystem itp. lub tez nie wyrazam sie ironicznie o Twoich przekonaniach, bo zakladam, ze sa dla Ciebie z jakiegos powodu wazne i nie mam zamiaru ich urazic, bo szanuje Ciebie jako drugiego czlowieka.

3

@JimMorrisonFCB
No z mojej perspektywy kwestia wiary jest wysoce infantylna, pochodzi z czasów, gdy człowiek nie umiał pojąć jeszcze podstawowych praw biologii, czy fizyki i jakoś usiłował sobie świat tłumaczyć. I mam prawo do głoszenia tych poglądów jako moje, tak jak Ty masz prawo nosić krzyżyk, czy chodzić w procesji śpiewając psalmy dookoła bloków/zagród (niepotrzebne skreślić - nie wiem gdzie mieszkasz i gdzie chodzisz na procesje) budząc mnie w niedzielne czerwcowe przedpołudnie. Nie mamy natomiast prawa na podstawie głoszonych przez siebie przekonań wymagać, by druga osoba się do nich dostosowała. Ja chcę i mogę głosić ze boga nie ma, a Ty masz prawo głosić, że bóg jest. Kobieta wierząca ma prawo urodzić dziecko tylko po to, by po kilku minutach zmarło w bólu, Kobieta niewierząca ma prawo usunąć zygotę, czy płód na wczesnym etapie rozwoju zanim pojawią się zręby ukształtowanego mózgu. Niestety może nie Ty ale duża część wyznawców Twojej religii narzuca tym od niereligii w jakich ramach mają żyć. Szanuję Ciebie jako człowieka, ale nie zgadzam się, by prawo kształtowane było przez religię. A pod tym względem obecnie w naszym kraju równowaga miedzy prawem do odmiennych poglądów jest mocno przechylona na korzyść wierzących, którzy wymuszają na pozostałych by zachowywać się tak jak oni uważają za dobre, słuszne i wskazane przez boga. Takiej postawy nietolerancji nietoleruję.

1

Rozumiem, ze dla Ciebie jest to infantylne, ale ja nie mam zamiaru negowac Twojej opinii, ani jej umniejszac. Po prostu przyjmuje ja do wiadomosci.

2

@JimMorrisonFCB
Dlaczego miałoby mnie obrażać nazwanie Ateuszem skoro nim jestem? Straszenie piekłem uznałbym w kontekście naszej rozmowy za udany żart. Ironia nie jest wyrazem braku szacunku do drugiego człowieka. Użycie ironii jest dopuszczalne w dyskusji. Nie napisałem nic obraźliwego, a jedynie podkreśliłem do czego mam prawo, że dla prawicowca często istotne jest to co wg mnie wymyślona postać biblijna przekazała pastuszkom, lub napisał papież Polak za którego rządów (wszak to głowa państwa) tuszowane były ogromne nadużycia potężnej organizacji, którą kierował.

2

@JimMorrisonFCB
Świetnie. Masz tez prawo się z nią nie zgodzić. Tak jak ja z dominantą katolicyzmu w Polskim prawodawstwie. Wyrazem tej niezgody jest właśnie opowiadanie się coraz większej grupy młodych Polaków po stronie lewicowej, że zamknę klamrą tę dyskusję. Gdy każdy będzie mógł głosić co chce, ale nie będzie mógł wymagać i narzucać niczego innym będzie można mówić o prawdziwej tolerancji.

5

@Ghostface "Ale negatywne odczucia nie muszą wynikać z poczucia zagrożenia. Osoba gruba (zwłaszcza młoda), osoba brzydka itd. mogą czuć się źle niezależnie od swojego bezpieczeństwa."

No nie do końca. Takie odczucia zawsze budzą się w "relacji do". Jak się bawią kilkulatki, jedno grube, drugie chude, dziewczynka, chłopiec to choć są bezpośrednie i pytają, to w zabawie im zwisa jaki jest ich kumpel.
Jak w pewnym wieku zauważasz że jesteś gruby/chudy/niski/wysoki i zaczynasz się źle z tym czuć, jest to w kontraście do jakiś relacji, oczekiwać, wzorców.
Teraz można albo te oczekiwania kanonizować - model piękna, 90/60/90 itd, czemu się współczesna psychologia sprzeciwia, wykazując, ze model jest bezsensowny, natomiast ostrość granic oznacza niespełnialność/kompleksy dla iluś ludzi. Jest tak z wieloma cechami.
Czyli lepsza droga to "jesteś gejem" - trudno, mogłeś żyć w czasach, kiedy to było karalne, dziś się tylko ukrywaj i zamknij paszczę. itd? Masz urodzić chore dziecko? Nie martw, niedługo wszyscy będą takie musieli urodzić, jak padnie, więc przynajmniej będziesz mogła należeć do innej grupy.
Karykaturalne oczywiście, ale uzmysławiam, że człowiek nie na wszystkie swoje cechy ma wpływ, więc wolność wyboru, poczucie własnej wartości w akceptacji tych cech, to i tak najlepsza z możliwych dróg.

"Prawica według mnie nie jest w stanie zaoferować nic konkurencyjnego młodym ludziom i stąd wzrost poparcia dla lewicy"
ależ oczywiście że jest. Określonym młodym. Zwłaszcza radykalna prawica - a to grupowe spotkania, marsze, wspólnych wrogów, stygmatyzowanie, poczucie przynależności do silnej grupy. To nawet jest wymysł dużo starsze niż wszystkie lewicowe owoce kontestacji starego porządku ad. '68. To metodologia od Bismarcka jednoczącego Nemcy w poczuciu przewodnictwa Germańskiego, przez razy aryjskie itd.

2

@lucas/catalan „Jak coś to lewa strona bardziej się radykalizuje.„

Powiedz że żartujesz XDDD ja nie jestem ani z lewa ani prawa, ale walnąłes ultra glupotę

4

@macio_944 myślę, że to wynika z tego że obecne pokolenie to pokolenie ciapciaków, które raczej nie ma swoich od lat ugruntowanych poglądów, tylko wciąż podążą za modą, a obecnie moda jest na tolerancję wszystkiego i wszystkich.

Komentarz usunięty

2

@macio_944 Może zacznijmy od tego, że podział na lewice i prawice na polskiej scenie politycznej to nieporozumienie.

3

@BorzyKrzys W Polsce nie ma żadnej lewicy. Jest szerokie centrum i jedna partia centro-lewicowa, która dostaje 2%.

1

@Kettger No przecież to napisałem

1

@Feanor85 Moze Ci nie wyprali mozgu, ale jestes mega poprawy politycznie az to kuje w oczy. Uwazam sie za osobe toleracyjna, nie mam nic do czarnych, ale wciskanie chociazby w netflixie do kazdej produkcji osob odmiennej orientacji, o innym kolorze skory po prostu wyglada mega sztucznie. I tu wychodzi wlasnie ta poprawna politycznosc. Jest serial gra 10 aktorow, ale musza wstawic dwoch innego koloru skory bo tak to bedzie dobrze odebrane, zeby nikogo nie urazic. No i co tych dwoch co nie dostalo roli moglo byc lepszych w grze ale nie dostanie roli bo sa biali.
Z reszta nowe zalozenia rozdawania oskarow idealnie to pokazuja.
@lucas/catalan Dobrze tez napisal o dziewczynach ktore dzieki swojej urodzie braly udzial w startach F1, ale oczywiscie to komus przeszkadzalo i teraz juz nie ma tej inicjatywy. Z reszta sprawdzcie co te dziewczyny maja na ten temat do powiedzenia.
Nasz swiat przejmuje poprawna politycznosc i to widac w coraz to mlodszych pokoleniach. Moja siostra ma kolezanki w wieku 23 lata i na prawde jest to juz zenujace ze nie mozna z niczego zazartowac, jak oglada jakies stand-upy to nie moze zniesc szyderczego zartu na ktorym to sie opiera w glownej mierze.
Tworzymy tu jakas banke ktora w koncu peknie bo nikogo nie bedziesz mogl za nic skrytykowac, powiesz zart o zydach to bedziesz antysemita, o blondynkach to bedziesz szowinista.
Stworzymy tylko tym ludzi bez charakteru, ktorzy maja kompleksy bo sa grubi, ale wziasc sie za siebie to juz nie laska. Lepiej miec pretensje do spoleczenstwa za to ze nas nie akceptuja zamiast przestac zrec(co swoja droga jest duzo zdrowszym trybem zycia)
Ludzie od zarania dziejow oceniaja innych kazdy z osobna, swiadomie i podswiadomie, ja jako ze jestem niski mam miec problem do dziewczyn ze wola wyzszych facetow? Przeciez to niedorzeczne...
Tak samo jak jakies wkrecanie grubym ludziom ze bycie otylym jest w sumie fajne, wiekszosc osob oceni takie osoby jako nieatrakcyjne, przez co moga byc samotne, dostac kompleksow i nieakceptowac siebie, tyle ze to nie problem spoleczenstwa tylko jednostki. Nie mowie ze wyzywanie od grubasow jest spoko, tyle ze takie juz sa spoleczenstwa zawsze bedziesz narazony na szydere, ale to czesto ksztaltuje charakter, dystans do siebie i wytrwalosc do dazenia by byc lepszym soba, zamiast siedziec i sie uzalac i wymagac zeby inni Cie tylko po glowce glaskali.
ps. alt nie dziala xd


0

@macio_944 Mnie martwi ze trzeba isc w lewo albo w prawo.


konto usunięte

0

@macio_944 lewicowy trend wśród młodzieży ma swoje źródło w popkulturze. Są to to gry, seriale, muzyka, celebryci plus brak rodzica w domu, który wybiera wygodne życie, a dziecko musi samo sie wychowywać, będąc pozostawionym sam na sam z tym popsutym światem.
W mediach akurat więcej jest polityki proaborcyjnej i proLGBT, a PIS to nie jest prawica. A że CBOS manipuluje badaniami dla kreowania swojej rzeczywistości to wiadomo nie od dziś także bardzo wypaczone spostrzeżenie z Twojej strony!

2

@Sandu!
Zaprzeczyłeś sobie w tym tekście tyle razy, że nie wiem od czego zacząć i do czego się odnieść XD
Zacznę (i skończę, bo nie mam siły na prostowanie całości Twojego pokrętnego myślenia) od końca od "nie mówię, że wyzywanie grubasów jest spoko", bo to aż kłuje w oczy. Tu w jednym zdaniu sugerujesz, że wyzwiska nie są spoko i jednocześnie wyzywasz, bo słowo "grubas" jest celowo wzmocnione w stosunku do "gruby" czy "otyły", by pokreślić pejoratywne znaczenie, czyli potocznie mówiąc jest wyzwiskiem. Wyraźnie sprawia Ci to przyjemność i czujesz się taki wolny i politycznie niepoprawny, co więcej usprawiedliwiasz to komunałem "bo wszyscy tak robią" w drugiej części tego samego zdania. Trzecia część zdania to natomiast już kryminał w sensie logicznym. Szydera, wyzwiska, niezrozumienie alienacja społeczna często kształtują nie ludzi silnych psychicznie (choć zdarza się to czasami) ale psychopatów (skrajnie podając przykład: Hitler, który miał naprawdę niefajną młodość) jednostki z zaburzeniami, lub chorobami psychicznymi, jednostki nie czujące się częścią społeczności. Żeby zrozumieć ten problem obejrzyj sobie np. film Joker, dowiedz się z jakich środowisk rekrutują się zamachowcy samobójcy, poczytaj o dzieciakach w USA, które chwytają za broń i idą strzelać do rówieśników jak do kaczek.
Nikt Ci nie każe umawiać się z otyłą dziewczyną, nikt nie każe głaskać po główce kogokolwiek na świecie. Ale kiedy inni to robią nie powinieneś wykrzykiwać "po co głaszczecie tego grubasa, niech się weźmie za siebie". C..j Ci do tego? :)

"Poprawność polityczna (ang. political correctness) – sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego deklarowanym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec członków mniejszości, w szczególności wobec grup dyskryminowanych."
Jestem głęboko zdziwiony Twojej niechęci do ww. pojęcia. Podkreślam, że chodzi o dyskurs publiczny, a nie o wybekany żart o Żydzie czy blondynce po 5 piwie z kumplami. Świat jest trochę lepszym miejscem, dzięki temu że ludzie starają się tak postępować. Większość ludzi z kręgu kultury zachodniej to dostrzega, więc starają się pracować nad sobą, kształtować swoją uważność i wrażliwość na te tematy i wymagają tego samego od mainsteamowej kultury. Ta staje się więc dzięki temu poprawna politycznie i Ty możesz to albo zrozumieć, albo być obrażonym pingwinkiem z memów krzyczącym, że nie chcesz takich filmów i seriali i nie będziesz oglądał. To nie oglądaj :)
Welcome to:
Nobody Cares
Population:
8 billion

0

@macio_944 ja mam odmienne doświadczenia. Sam jestem prawicowy i konserwatywny. Osoby o poglądach lewicowych bardzo często atakowały mnie za wyrażanie moich poglądów. Czyli charakteryzowały się brakiem tolerancji i agresją. Osoby prawicowe natomiast są zazwyczaj milsze, bo wychowane są z reguły w moralności chrześcijańskiej, miłości do bliźniego, szacunku dla tradycji, rodziny, osób starszych, itp. Ale to tylko moje doświadczenia. Osobiście uważam, że im więcej lewicowego myślenia, tym mniej odpowiedzialności za swoje czyny, a także mniej wolności. Fajnie by było, gdyby ludzie potrafili usiąść ze sobą i porozmawiać bez obrażania się wzajemnego, mając odmienne poglądy. Aktualnie modne jest przypinanie łatek i szufladkowanie z góry. Kiedyś tych podziałów nie było.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?