O sobie

  • Zainteresowania piłka nożna, brazylijskie jiu jitsu, informatyka, elektronika
  • Ulubiony zawodnik Carles Puyol, Andres Iniesta, Oliver Kahn
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 2004/2005

Statystyki

  • Dni w serwisie 329
  • Liczba komentarzy 876
  • Polecenia 5950

Komentarze

8

Świetnie ogląda się Igrzyska Olimpijskie. Bez reklam, bez polityki, czysty sport.

15

Do twych kucyków zanosim błaganie,
zrezygnuj z pensji Antoni Griezmannie.

8

@fart oczywiście, że jest grupa, która zachowuje się, lekko mówiąc, poniżej powszechnie przyjętych standardów. Istnieje też taka grupa wśród Niemców, Hiszpanów, Francuzów, Holendrów..., wiesz o czym piszę. Jakimś dziwnym trafem to my lubujemy się w powtarzaniu jak to nie umiemy się zachować, a nie obcokrajowcy. To absolutnie nie znaczy, że na wakacjach hulaj dusza, piekła nie ma i można robić co dusza zapragnie, ale to nie jest tak, że my zachowujemy się poniżej krytyki i powinniśmy się wstydzić na tle innych nacji, które są całkowicie wolne od ludzi z podobnymi, niezbyt chwalebnymi przywarami.
@Jakchcesz te stereotypy odnoszą się do czegoś innego niż w opisywanym tekście, zresztą sam łączysz je z mediami społecznościowymi, o czym nie było mowy.
@Comentateiro oczywiście, że piszę z wątroby, wszak to tyrada. Nie wiem tylko czemu zakładasz, że interesuje mnie negatywne opisywanie zachowań obcokrajowców w ich własnych krajach. Mówię o sytuacji w Polsce, gdzie o Niemcach czy Francuzach robiących niepojęte rzeczy na wakacjach nie przeczytasz nawet ułamka tego co o Polakach, a jeśli już coś znajdziesz, to jest pisane w zupełnie innym tonie. Odnoszę się do tego, że sami sobie umniejszamy, a czy inni robią podobnie nie jest przedmiotem tego rantu.

20

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza coroczny wysyp doniesień, artykułów i żartów o Polaku-plażowiczu. O Polaku-buraku-cebulaku-plażowiczu ściślej rzecz biorąc. Do swoistej pedagogiki wstydu swoje trzy grosze dorzucił już Onet, wtórują mu między innymi TVN, o2 i Wirtualna Polska. Wszystko abyśmy nie zapomnieli, że być Polakiem na wakacjach wręcz nie wypada. Bo Polak leniwy jest, otyły jest. Polak nie zwiedza, nie szuka atrakcji. Kostium ma za mały, do skarpet sandały, siatkę z Biedronki w ręku, generalnie zero wdzięku. No i oczywiście obżera się ponad miarę na wczasach all inclusive, do tego nieodłączny kompan Polaka - alkohol oczywiście tani i wybrany bez gustu, jakżeby inaczej, przecież bez niego nie ma polskości. Byłbym zapomniał, nie zna też języków. Co z tego, że w badaniach Eurostatu wypadamy lepiej niż Francja, Włochy czy Hiszpania, a biorąc pod uwagę niektóre przedziały wiekowe, szczególnie te edukowane już po przemianach ustrojowych, prześcigamy uśrednioną całą strefę Euro, skoro pani ekspert z telewizji śniadaniowej wie lepiej.
Tak już jakoś jest, że lubimy się przedstawiać w złym świetle, odbiorców takich treści nie brakuje. Oskar z Julią chcą się poczuć lepiej wiedząc, że oni te wady narodowe dawno zostawili za plecami, oni są już europejczykami. Kacper z kolei musi wiedzieć, żeby w Grecji wystrzegać się hoteli z Polakami, bo wstyd i hańba, co sobie pomyślą nowo poznani Alvaro i Jessica. To przecież oczywiste, że, przeciwnie do Polaków, Niemcy na wyjazdach odwiedzają muzea, Francuzi filharmonie, a Brytyjczycy? Cóż, nie wiem, ale na pewno nie wymiotują na krakowskim rynku.
Przykro czyta się co roku te same, krzywdzące i pod wieloma względami kłamliwe artykuły, które mają tylko pogłębić negatywne stereotypy. Niestety, spotykają się one z entuzjazmem pokazując jak powszechne w naszym społeczeństwie są kompleksy względem Europy Zachodniej, którą wielu widzi niemal jak świat idealny, wyzbyty wad, bo nieskażony, tfu!, polskością. Niestety, dopóki istnieje popyt na wyśmiewanie nas samych regularnie będziemy mogli czytać opowieści o parawanach i płynącym z głośników disco polo.

22

Zawsze poprawia mi humor jak ktoś próbuje wywołać burzę w komentarzach, ale zostaje zignorowany i jego plany palą na panewce.

Zobacz wszystkie

114

@Chakalaka a co konkretnie złego lub błędnego jest w stwierdzeniu, że dziecko nie jest winne sposobowi w jaki zostało poczęte? Czytając początek myślałem, że może Jan Paweł II gdzieś pochwalił gwałty lub je bagatelizował, ale nie, napisał, że nawet na tak podły czyn można odpowiedzieć miłością. Rzeczywiście, zachęcanie do miłości rodzicielskiej i wsparcia kobiet tak okrutnie naznaczonych przez los to karygodny fanatyzm.

95

@VamosRakieta Angola leży w Afryce, nie gra na Euro.

90

Casemiro robi herbatę z wody po parówkach.

84

Busquets na boisku jest dziś jak rodzynki w serniku - nie wiadomo po co.

76

A wystarczyło wygrać ze Słowacją, remis z Hiszpanią już był, potem pokonać Szwecję, po zajęciu pierwszego miejsca w grupie zwyciężyć z Ukrainą, później dowieść wyższości nad Anglią, w następnym meczu być lepszym od Danii, a w finale ograć Włochów i to my byśmy teraz świętowali. Mało zabrakło, może następnym razem.