O sobie

  • Zainteresowania piłka nożna, brazylijskie jiu jitsu, informatyka, elektronika
  • Ulubiony zawodnik Carles Puyol, Andres Iniesta, Oliver Kahn
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 2004/2005

Statystyki

  • Dni w serwisie 13
  • Liczba komentarzy 88
  • Polecenia 357

Komentarze

1

@Barcza223 będzie trudno, szczególnie, że raczej nie powinieneś przeklinać.

2

Chciałbym podzielać optymizm autora. Nie zgodzę się, że zamieszanie związane z odejściem można odciąć grubą kreską i uznać wywiad za ostateczne oczyszczenie atmosfery, na pewno nie w sytuacji, kiedy Messi i Bartomeu pozostają w konflikcie. Należy pamiętać, że kapitan krytykując projekt sportowy odnosi się nie tylko do tych, których klub pożegnał. Trudno oczekiwać, że sugerowanie braku jakości w drużynie zadziała na wszystkich motywująco, szczególnie mając w pamięci obraz gry, w którym przytłaczająca większość zawodników boi się nawet na chwilę przejąć inicjatywę, woląc oddać piłkę kapitanowi. Do stworzenia kolektywu konieczna jest pewność siebie wszystkich jego członków, którą kapitan właśnie zburzył. Nie przekonuje mnie też sugestia, że potencjalnie ostatni rok gry Messiego będzie bodźcem, który zmusi pozostałych do wylewania za niego ostatnich kropli potu. Może byłoby to możliwe, gdyby okoliczności były inne ale ja nie byłbym do tego skłonny po usłyszeniu od kogoś, kogo uważam za lidera, że nie mam odpowiedniej jakości, aby cokolwiek osiągnąć, a on sam chciałby uciec bo gdzie indziej widzi większy potencjał.
Zdecydowanie bliższe mojej opinii są słowa dotyczące Koemana, wierzę w niego i uważam, że zatrudnienie go było najlepszym możliwym wyborem. Oczywista jest analogia z reprezentacją Holandii, którą również przejął w kryzysie i przeprowadził rewolucję. Uważam, że ma wystarczający autorytet i odpowiednio twardą rękę, żeby powtórzyć to w Katalonii. Na przeszkodzie stoi jednak ogólna sytuacja w klubie. Brak funduszy na transfery nie pozwala mu na przebudowę kadry, wysokie kontrakty starej gwardii utrudniają oczyszczenie szatni, a rychłe zmiany na najwyższym szczeblu nie dają mu komfortu pracy. Niezależnie od tego, czy zarząd klubu zmieni się już teraz, czy dopiero po 30 czerwca, nowy prezydent będzie chciał zerwać z wydarzeniami poprzednich lat, a Koeman jest twarzą ostatniego projektu Bartomeu.
Nie podlega wątpliwości, że w celu naprawy sytuacji w klubie konieczne są szeroko zakrojone reformy, czy to w kontekście składu czy dotyczące organizacji. Ostatnim momentem, kiedy drużyna została skutecznie przebudowana w tak dużym stopniu, było lato roku 2008. Do klubu przyszedł nowy, niedoświadczony trener i zrezygnował z wiodących postaci takich jak Ronaldinho czy Deco. Wówczas przyniosło to efekt, który przerósł najśmielsze oczekiwania. Pozwolił na to między innymi jeden, bardzo ważny czynnik - w Barcelonie grał młody ale niezwykle utalentowany Messi, który był gotowy przejąć rolę lidera i stać się główną twarzą sukcesu w nadchodzącym sezonie. Obecnie taka zmiana będzie trudniejsza, ponieważ trudno w kadrze znaleźć kogoś takiego. Oczywiście nowy lider nie musi osiągnąć takiego poziomu jak Argentyńczyk ale musi przejąć pewną rolę w zespole. Problem w tym, że trudno aktualnie znaleźć kandydata do zastąpienia najlepszego piłkarza ostatnich lat. Griezmann? Świetny zawodnik ale w Barcelonie się nadal nie odnalazł. Coutinho? Ostatni rok na wypożyczeniu, nie do końca chciany w klubie. Młodzi? Jasne, mają spore pokłady talentu ale żaden z nich nie ugruntował jeszcze swojej pozycji w zespole. Największe nadzieje wiąże z Fatim i uważam, że jego rozwój jest kluczowy dla zbudowania nowej Barcelony. Jeśli on ani żaden inny zawodnik nie dorośnie do roli lidera w nadchodzącym sezonie, a obecny kapitan zdecyduje się na odejście z końcem swojego kontraktu to nowy trener niezależnie od tego jak dobry pomysł ma na prowadzenie drużyny poniesie porażkę, a nam, kibicom pozostanie kilka lat oczekiwania na nawiązanie do lat świetności.

28

Myślałem, że w PKP są największe opóźnienia ale jak czwarty dzień z rzędu czytam, że Vidal ma dziś dolecieć do Mediolanu to jestem zmuszony zmienić zdanie.

1

Jeśli zostanie to niech Koeman robi z nim co chce ale takie wypowiedzi raczej nie zachęcą Suareza do odejścia, co chyba jest podstawowym planem.

1

@AlwaysBlaugrana nic nie pokazał, jakby go nie było.

Zobacz wszystkie

35

Fałszywy skrzydłowy czyli magiczna pozycja, która pozwala zabierać pole gry dwóm kolegom z drużyny. Do tego brak konieczności powrotu i mamy obraz gry z poprzedniego sezonu. Pozostaje mieć nadzieję, że media się mylą co do wizji trenera.

34

@viscajasiek czyli studia filmowe powinny prowadzić działalność charytatywną i zatrudniać zbędne osoby tylko dla spełnienia wymogów? No to już jest mocno uwłaczające.
Owszem, w większości nowych produkcji jest wręcz nadreprezentacja mniejszości i twórcy mają prawo do takiego zabiegu. Nie znaczy to, że jeśli ktoś ma inną wizję to powinien z niej rezygnować.

32

@viscajasiek nadal konieczna byłaby zmiana kogoś kto świetnie realizował powierzone mu zadanie na inną osobę. Większość komentujących przecenia wpływ tej regulacji ale nie można przemilczeć faktu, że potencjalnie ktoś kompetentny może nie dostać życiowej szansy na udział w świetnym projekcie ze względu na swoją rasę, orientację seksualną czy pochodzenie. Takich sytuacji chyba chcemy uniknąć, prawda?

28

Myślałem, że w PKP są największe opóźnienia ale jak czwarty dzień z rzędu czytam, że Vidal ma dziś dolecieć do Mediolanu to jestem zmuszony zmienić zdanie.

25

@IronSanHybrid tęcza ma 7 kolorów a oznaczenie LGBT 6, to nie jest ten sam symbol.