O sobie

  • Zainteresowania Wędrówki pingwinów arktycznych, groch, minimal techno
  • Ulubiony zawodnik Puyol, Messi, Pique,
  • Ulubione zespoły ZKS Izolator Boguchwała, Błękit Cyców
  • Barcelonie kibicuję od 1992

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 5000
  • Liczba komentarzy 260
  • Polecenia 561

Komentarze

0

@hayek
Błąd Marciniaka, że będąc na szczycie popularności, będąc najbardziej medialnym sędzią na świecie, pojawił się na imprezie skrajnie prawicowego ksenofoba, prezentującego w niedalekiej przeszłości poglądy sprzeczne z wartościami organizacji, dla której obecnie pracuje. W dodatku miało to miejsce w trakcie kampanii wyborczej, której podane wydarzenie, było oczywiście częścią. Jeśli dał się nabrać na "biznesowy" charakter imprezy, to współczuję naiwności. Jeśli chciał wykorzystać swoją popularność dla promowania bliskich mu poglądów, to kwestia jego wyborów za które zapłaci. Firma dla której pracuje wyciągnie wobec niego konsekwencje, wygrywając sprawę PR-owo. To sprawa biznesowa.
Ciężko będzie mu teraz bezstronnie prowadzić finał. Będą nerwy, ryzyko, że piłkarze (również biznesmeni), będą grać na boisku tą sprawą. Jak nie odgwiżdże gry na pograniczu faulu na piłkarzu o innym pochodzeniu etnicznym niż on, mogą być pretensje i naciski, a media w Europie podłapią od razu temat. Jak odgwiżdże faul którego nie było, to będzie mówione, że to dlatego, że chciał pokazać, że nie jest rasistą. I będzie burdel jak w finale LE.
To po prostu jego błąd, a Fifa może uniknąć konsekwencji, zmieniając obsadę LM i czekając, aż sprawa ucichnie zanim dzadzą mu większe mecze - tego się spodziewam, choć żałuję, bo cenię jego pracę na boisku.
I żeby było jasne, nie popieram donosu - to przykre, że w tym kraju każdego, kto coś osiągnie, ściąga się w dół. Natomiast Szymon powinien myśleć bardziej perspektywicznie i zostawić sobie zabawę w politykę na piłkarską emeryturę.

0

@rafi509
"Widzę, że pan się ładnie przedstawił przed, nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy"

1

tu powinien być @użytkownik ale nie chcę zaśmiecać Piozowi skrzynki, a post musi mieć min 15 znaków ;P
taktyk

0

@kamil9040
Nie. Zakłamujesz historię i rzeczywistość. Używasz terminów takich jak " nigdy", "zawsze", podajesz informacje, będące w istocie błędnymi opiniami i na ich podstawie formułujesz tezy, próbujesz nieudolnie za pomocą manipulacji wzbudzić ksenofobię i odciągnąć uwagę ludzi od realnych i istotnych zagrożeń, używasz nieprawdziwych aksjomatów w stylu "ludzie tacy są". Wnioskuję, że jesteś tu nie przypadkiem i nie za darmo - kończę więc tym postem karmić trolla i żegnam czule.

4

Czytam tu czasem kocopoły różnych cudaków (pozdrawiam @kamil9040) i aż nie wytrzymałem, więc się wypowiem.

1. Jugosławia to był sztuczny twór, zlepiający na ślinę i zaklęcia czarownika Tito, kilka zamieszkujących tę ziemię ludów, od wieków walczących ze sobą na styku kultur i religii. Jugosławia nie miała żadnego problemu z imigrantami, bo ich tam nie było.
2. Imigracja zarobkowa (nie mylić z socjalną) jest dowodem sukcesu Państwa i gwarantem dalszego rozwoju (również demograficznego), w momencie, gdy ludność "podstawowa" nasyci się dobrobytem.
Imigracja zarobkowa (nie mylić z socjalną) motywuje imigrantów do integracji ze społeczeństwem i wzbogaca kulturowo, demograficznie i materialnie społeczeństwo.
3. Przywołani przez Ciebie Pakistańczycy (i Hindusi, zapewne nie rozróżniasz), których spotykasz pracują cicho i pokornie w dziesiątkach bogatych krajów, wykonując prace na które nie ma chętnych, bo dla nich odłożenie 100 dolarów miesięcznie i wysłanie do rodzimych krajów utrzymuje często całą rodzinę. Podaj mi przykład zamieszek wywołanych przez Pakistańczyków i Hindusów? Nie ma takich, bo oni jadą pracować, a nie robić sobie problemy.
4. Problem z imigrantami jest obecny w tych krajach, które najpierw jako kolonizatorzy wykorzystali i zrujnowali kolonizowane społeczeństwa (gwałcąc, kradnąc, mordując i porywając), a potem wpuścili ich szerokim strumieniem bez kontroli, z poczucia winy i obowiązku zapewniając szczodry socjal. Im większy socjal, tym większy problem.

Wniosek i przepis na sukces, oczywisty dla każdego, kogo interesuje dobrobyt swojego kraju, a nie ideologiczne pierdy, jest jeden: zapraszać do pracy ludzi, którzy chcą tu pracować i nie oferować szczodrego socjalu. Ludzie zajęci pracą, nie biorą się za łby. Ludzie na dorobku, rozmnażają się lepiej i gwarantują rozwój u podstaw piramidy finansowej jaką jest Państwo. System edukacji powinien mieć za zadanie asymilować ich progeniturę, za co nagrodą powinno być obywatelstwo i widoki na awans klasowy.

Ceterum censeo Foederatio Russica esse delendam
(poza tym uważam, że Federację Rosyjską należy zniszczyć)

Zobacz wszystkie

60

Dziękuję za tę relację. Dzień przypomina mi wigilię z dzieciństwa, gdy czekałem na pierwszą gwiazdkę by otworzyć prezenty.

54

Dowodem jest zeznanie złożone na prokuraturze. Wracaj marudzić na stronę śmietankową.

33

Bardzo dobrze wyglądała dziś pomoc. Denis daje radę, gdy ma koło siebie Iniestę. Widać, że wiele się od niego uczy, ale obecność mistrza daje mu więcej swobody i wiary w to co robi.

25

Ale Masche to ty szanuj!

19

Zdjęcie, na które wstyd patrzeć. Opaskę kapitańską nosi zdrajca, kłamca i sprzedawczyk. Nawet wygląda tak obślizgle.
Na ten sezon stroje ok moim zdaniem.

Media

Sonda

Czy Barcelona powinna pożegnać się z Frenkiem de Jongiem?