O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 378
  • Liczba komentarzy 1114
  • Polecenia 1464

Komentarze

0

@Murazor po prostu się nie ośmieszaj i wpisz w google kiedy Iniesta zadebiutował w reprezentacji. Napisane jest , że w wieku 22 lat i 16 dni.
No właśnie Ty jesteś klamczuszkiem, bo napisałem że w wieku 21 lat Iniesta zaczął odgrywać większą rolę. Naucz się czytać. 21 ma Puig i właśnie przesadził o awansie do finału. Jeżeli porownujesz osiągnięcia 21 Puiga do osiągnięć piłkarskich emerytów, to chyba masz nie po kolei w głowie. Poziom który prezentujesz jest naprawdę godny pożałowania. Trzeba było oglądać mecze z Semedo , wtedy byś zrozumiał jak grał, a nie tylko patrzeć na livescore. Skoro obrońca który był rezerwowy miał 15 wynik w drużynie, to znaczy że prezentował bardzo wysoki poziom. Jak już grał u Setiena to miał jedne z najwyższych not i ciągnął drużynę. Takiej techniki , szybkości, gry 1v1 , inicjatywy, nie miał żaden PO oprócz Alvesa, dlatego był Nelson naszym drugim PO w historii. A został sprzedany jako najdroższy PO w historii Barcelony i jeden z najdroższych zawodników . Oprócz Neymara nie potrafię przypomnieć sobie droższego transferu out z Barcelony pojedynczej transakcji, nie wiązanej. Roberto grał tylko dlatego, że był wychowankiem, bo swoją grą nie prezentował za wiele - nie ma żadnej techniki, szybkości, kreatywności, nie umie grać 1v1 i robić przewagi. Nawet w tym sezonie Roberto był podstawowym, gdzie Dest go zjadał umiejętnościami od początku. Także czytaj informacje zanim coś napiszesz o Iniescie i Xavim, żeby więcej nie kłamać. Puig talentem na razie pokazuje, że może być lepszy od nich. Tacy pomocnicy jak Rakitic wyróżniają się ciężką pracą na treningu, ale umiejętnościami nigdy nie dorównywał dopiero 21 letniemu Puigowi.

0

@Murazor kazdy kolejny Twój post jest co raz bardziej żałosny. Porownujesz Puiga, że nigdy nie był taki jak Rakitic w 2015, gdy Rakitic miał 27 lat, a Puig 15 XD teraz 33 i 21, gdzie Puig nie dostał szansy na grę.

Mówisz, że Puig nie zadebiutował, a ma 21 lat. A wiesz kiedy zadebiutował Iniesta? Jak miał 22 lata, więc przestań się kompromitować.
Semedo to drugi najlepszy w historii prawy obrońca Barcelony, więc to zaszczyt dla każdego, kto jest wymieniany z nim w jednej linijce.

Xavi i Iniesta właśnie w wieku 21-22 lata zaczynali wchodzić do składu Barcelony i odgrywać większą rolę. Może trochę doczytaj, skoro nie pamiętasz tych czasów. Puig nie dostając szans, pokazuje się z lepszej strony niż w jego wieku dwie legendy.

Ocena piłkarza nie bazuje na statystykach, tylko na jakości gry, a to są dwie różne sprawy. Semedo zawsze grał na wysokim poziomie i za to był świetnie oceniany i był motorem napędowym drużyny za Setiena. A skoro tak jak podsles był 15 graczem Barcelony, to tylko jak najlepiej świadczy o Semedo, bo w ciągu trzech lat żaden trener nie dał mu tyle zaufania ile powinien dostać zawodnik aby pokazać pełnię swoich możliwości. Więc 15 w drużynie w stosunku do ilości szans, to jest ogromną wartość zawodnika. Ale Ty tego nigdy nie zrozumiesz.

0

@Murazor nawet nie rozumiesz różnicy między oceną gracza, a statystyką. Dyskusja z Tobą jest naprawdę trudna. Totalnie nie masz pojęcia o co chodzi. Puig jest z pierwszym zespołem od trzech lat i zawsze jak gra pokazuje wyższy poziom niż którykolwiek nasz pomocnik. Nie było większego talentu od Puiga od czasów Xaviego i Iniesty. Rakitica to sobie możesz porównać do przeciętnego Roberto. De Jong jest dobry, ale to nie ten sam poziom talentu co Xavi, Iniesta, Puig, Pedri, Semedo.

0

@Yoshi94 naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem pisz, serio. Już nie będę Ci mówił żebyś uczył się czytać między wierszami, bo psychikę też miałem na myśli, ale jak widać Ty tego nie rozumiesz, a @fcbarcafan19 od razu zrozumiał co miałem na myśli, pisząc o warunkach meczowych. Napisałem, że na treningu uczysz się taktyki teoretycznie, a w meczu praktycznie, bo mecz jest prawdziwym sprawdzianem , który przedstawia warunki weryfikujące piłkarza. Sto treningów nie da Ci tyle doświadczenia i nauki taktyki co 10 meczów.

0

@Murazor dorosnij, statystyki nie grają. Nie masz pojęcia co w piłce nożnej jest istotne. Najlepiej włóż 11 Haalandow do składu, nastrzelaja Ci milion goli. Dyskusja z Tobą nie ma totalnie sensu, bo żyjesz statystykami, czyli tym czym żyje przeciętny dzieciak grający w Fifę. Nie było po prostu lepszego PO niż Semedo poza Alvesem w Barcelonie, a od czasów Xaviego i Iniesty lepszego pomocnika niż Puig.

Zobacz wszystkie

70

Ocena dotycząca Semedo jest tak drastycznie niesprawiedliwa i kłamliwy opis, że naprawdę czuję się jakbym czytał pasek na TVP Info. Semedo był według whoscored.com TRZECIM najlepszym zawodnikiem spośród 28 piłkarzy, tylko Messi i Mertens mieli wyższe oceny.

Portugalczyk nonstop szeroko się ustawiał, wybiegał do podan w wolne pole, umożliwiał tworzenie akcji i je inicjował, nie przegrał żadnego pojedynku w obronie, do tego w zasadzie jego największa zasługa, że mamy zwycięski remis.

Specjalnie na ten mecz oceniałem niemalże każde muśnięcie piłki przez Nelsona. Poniżej opis i radzę obejrzeć redakcji jeszcze raz mecz czytając to co przygotowałem, przypominam, że graliśmy z Napoli, a nie z Osasuną, kiedy Semedo na jesień zagrał swój najgorszy mecz.

I połowa
1:00 po podaniu wyjście na pozycję
3:19 dobra interwencja Semedo zablokował ustawieniem swoją stronę i zmusił do cofnięcia piłki przez rywala
4:30 dobre wejście Semedo z piłką do przodu, brak ruchu kolegów
5:50 podanie i wyjście na pozycję Semedo, zwolnienie przestrzeni
6:27 złe podanie Semedo w aut
8:50 dobry sprint przy aucie przeciwnika za swoim zawodnikiem
11:40 dobre podanie na wybieg do Vidala, Vidal zbyt pasywnie
12:50 dobre obiegnięcie za plecy
13:10 dobre przyjęcie piłki i mądre wycofanie
15:03 sprint i odbiór piłki w środkowej strefie
16:00 dobry doskok do przeciwnika, uniemożliwienie przyjęcia
16:30 doskok do przeciwnika, wywalczenie autu
16:50 podanie, wyjście na pozycję w strefę ataku
17:24 wejście na skrzydło i dobre podanie w pole karne, spóźniona reakcja napastnika
18:14 podanie, wyjście na pozycję w pole karne
20:28 podanie, wyjście na pozycję w wolną przestrzeń
22:00 dobra interwencja Semedo
22:18 dobry doskok Semedo, zmuszenie do wycofania
23:45 dobry wybieg na wolne pole po skrzydle, Vidal nie podał
25:20 dobiegnięcie Semedo, zmuszenie przeciwnika do straty
26:00 Semedo przerwał akcję przeciwnika, dzięki czemu Messi miał dobrą kontrę
27:20 dobry pass w pole karne po ziemi
30:00 dobry powrót Semedo, pomoc Umtitiemu w środkowej strefie pola karnego, przy bramce nie miał nic do powiedzenia
34:13 dobry przechwyt Semedo
36:30 świetny sprint Semedo, wystawiając się do podania od Busquetsa w polu karnym, niestety ten nieprecyzyjnie
37:53 świetny sprint Semedo i wywalczenie autu mimo złego podania
39:46 ryzykowne ale skuteczne wyjście Semedo, stworzenie presji i zmuszenie do straty przeciwnika
40:00-43:00 przerwało mi transmisję, nie wiem co się działo (:
43:20 świetne wyjście na pozycję i odegranie do Messiego
44:50 dobre wyjście Semedo, dostał jednak cofniętą piłkę, co nie pozwoliło na ruszenie z nią do przodu
45:50 świetne podanie do Rakitica na wolne pole

II połowa
46:00 podanie, wybiegniecie na pozycję, drugie podanie, wybiegniecie w stronę pola karnego
48:30 dobre wyjście na pozycję Semedo, złe podanie Nelsona do Messiego
51:20 dobre wyjście Semedo na pozycję w pole karne , przeciętna wrzuta Portugalczyka (nie okazała się stratą ale nie można powiedzieć, że była dobra)
54:20 dobre wyjście na pozycję Semedo, następnie odbiór piłki
56:18 świetny odbiór piłki przez Semedo
56:40 wyśmienite wyjscie Semedo i genialna asysta , oklaski! palce lizać!
62:15 bardzo dobry odbiór Semedo
62:42 pokaz kunsztu technicznego przy przyjęciu piłki
66:40 bardzo dobry pressing Semedo, zatrzymanie akcji faulem taktycznym
68:40 podanie i bardzo dobra zmiana pozycji Semedo, umożliwienie podania Vidalowi i znowu wyjście na pozycję w kierunku pola karnego
69:20 strzałowrzuta Semedo instynktowna, ani na plus ani na minus
80:29 przechwyt Semedo
82:00 bardzo dobre wejście Semedo w pole karne i wrzutka przeciętna
83:35 złe, niepotrzebne podwojenie zawodnika z Umtitim, przez co puścił przeciwnika swoją stroną i doszło do strzału
85:10 dobry powrót Semedo przez całe boisko
87:20 wygrany pojedynek główkowy przez Portugalczyka, przerwanie akcji przeciwnika
90:00 wybicie piłki głową wrzuconej w pole karne, ani na plus ani na minus - dobrze że wybił ale mógł zrobić to lepiej
94:08 bardzo dobre zablokowanie wrzutki przez Semedo
95:47 bardzo dobry pressing Nelsona, co spowodowało zatrzymaniem akcji i wycofaniem piłki przez przeciwnika

69 dobrych podań
2 złe podania
Stosunek dobrych podań do wszystkich podań 69/71 (98%)
Reszta podań nieujętych w statystyce to podania, które nie były złe, nie były też stratą, lecz nie doszły do celu, więc nie zaliczyłem ich do pozytywów ani negatywów

Najlepsze: bardzo wysoka aktywność Portugalczyka, w przytłaczającej większości bardzo dobre decyzje, wielokrotne wystawianie się na wolne przestrzenie, bardzo dobra kreatywność, wysokie i szerokie granie przy linii bocznej, świetne przechwyty i pressing, który uniemożliwiał przyjęcie piłki i rozwój akcji, piękna asysta
Najgorsze: podwojenie krycia w 83:35, przez co doszło do groźnej akcji przeciwnika

Ocena 9/10, dla mnie zawodnik meczu

41

Puig zawsze mi imponował talentem. Teraz jednak zaimponował mi zadziornością i charakterem. Brawo!

39

Bosak, dlaczego głosuję, oto postulaty:
- nigdy nie zagłosuje na podwyżkę podatków - chce niskich podatków
- zwolennik wolności gospodarczej
- podwyżka kwoty wolnej od podatku
- nacjonalistyczne podejście (dla nieznających pojęcia "nacjonalizm - postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą"; to znaczy dbanie o Polskę w pierwszej kolejności, a nie sąsiadów; to tak jak Wy dbalibyście o swoją rodzinę, a nie sąsiadów)
- zwolennik tradycji i wartości chrześcijańskich jako podstawa ładu prawnego (tradycyjna rodzina jest najważniejszą komórką społeczną i trzeba jej bronić)
- zwolennik dostępu do broni (broń jak sama nazwa wskazuje służy do obrony) [tutaj akurat sam mam mieszane uczucia, ale chyba co raz bardziej się przekonuję]

35

Roberto najgorszy na boisku bezsprzecznie.
Messi zasłużenie zawodnik meczu.
Na wyróżnienie zasłużyli jeszcze De Jong, Busquets i Semedo za solidną grę.

32

Nie zgadzam się z opinią. Chyba autor ma problem z obiektywnym spojrzeniem na piłkę.
Za Valverde utraciłem radość oglądania piłki, lecz Setien tę radość przywraca. Z meczu na mecz widać jakieś drobne zmiany, poprawę chęci do gry, więcej ruchu, zmian pozycji, niekonwencjonalnych zagrań. Oczywiście, że to nie Pep Team i nie 6 pucharów, lecz kto powiedział że mamy je cały czas wygrywać. Każdy trener jest zatrudniony, żeby wygrywać, każda drużyna i zawodnik chcą tego, a na końcu zwycięzca jest jeden, należy to zrozumieć. Dlatego od drużyny nie powinno oczekiwać się samych triumfów bo to niemozliwe. Kibicować, wspierać, rozumieć błędy, wybaczać je, to jest zadanie kibica. Ja odzyskałem wiarę w drużynę wraz z przyjściem Setiena, coś się w końcu dzieje i mimo że Barcelona nie jest rozjezdzajacym wszystko walcem nie mogę się doczekać każdego pojedynczego meczu. A dodawanie artykułu w takim tonie po uzyskaniu największej w historii La Liga ilości bramek i odzyskaniu fotela lidera jest w ogóle dziwnym pomysłem. Zacznijmy doceniać małe rzeczy! (Aczkolwiek ta drużyna daje wiele dużych rzeczy, które cieszą )

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?