La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1194 Culés

22

Śmieszą mnie anty-szczepionkowcy co się boją, że będą ofiarami jakiś nieznanych skutków ubocznych szczepionki które wg nich wyjdą po latach, które umknęły testom klinicznym na tysiącach ludzi ale równocześnie wg nich 1% szansu zgonu z powodu COVID to jest nic, nie przywiązują żadnej wagi do faktu, że długotrwałe efekty infekcji też nie są znane, i że u części osób doszło do permanentnych uszkodzeń płuc. To to żaden problem.

130

@parpe Nie ma nic dziwnego ani śmiesznego w obawie przed szczepionka robiona na szybko xD Ile tak srednio robi się szczepionkę? 10 lat?

27

@parpe no tak, ale na to czy się zarazimy koronawirusem nie mamy wpływu, a na to czy się zaszczepimy tak.

konto usunięte

91

@parpe no tak już antysczepionkowcy,bo wątpliwości mają co do szczepionki

52

@parpe teraz tak łatwo nazwać kogoś antyszczepionkowcem? Chyba Cię melanż poniósł

konto usunięte

93

@parpe A mnie śmieszą ludzie, którzy sraja ze strachu przed covid 19 i nie widzą nic podejrzanego w robionej na kolanie szczepionce, gdzie firmy farmaceutyczne nie będą odpowiedzialne za ewentualne skutki uboczne co samo w sobie już powinno być podejrzane. Tak szczepilem się na inne choroby.

37

@parpe Mam 1% szans na zgon z powodu covid? Dobrze się czujesz?
Statystyka tak zawyżona, jak przestępczość w Sandomierzu.

konto usunięte

2

@marcin62 Szczepionka H1N1 była robiona w kilka miesięcy
https://en.wikipedia.org/wiki/2009_swine_flu_pandemic_vaccine

27

@parpe Musi być Ci zimno stojąc w kolejce do zaszczepienia :)

A tak zupełnie poważnie. Tak. Mamy obawy, bo nie ufamy politykom. Politycy, z TVP na czele promują, że to coś mega dobrego (gdzie kłamią w rzeczy oczywistej, że jest to DARMOWA szczepionka).
Dodatkowo nie ufamy koncernom, które były już ukarane wielokrotnie za wprowadzanie konsumentów w błąd. Zapłacili za to kilkadziesiąt miliardów dolarów.
Po prostu nie ufamy.
Wszystko jest szyte grubymi nićmi i robione na prędce.
Obecne szczepienia noszą znamiona eksperymentu i jeśli nie zaoferują odpowiedniej gotówki, to nikt z nas nie powinien nawet rozważać zaszczepienia.
A co dopiero przyjmować darmo...A pod przymusem? Nie wiemy jak daleko zajdzie bezczelność Rządów i Koncernów.

Komentarz usunięty

4

@marcin62 Same testy kliniczne zazwyczaj trwają tak jak w przypadku tej szczepionki kilka miesięcy. Najwięcej zajmuje zabezpieczenie środków finansowych na testy kliniczne i biurokracja. Testy kliniczne nie były przyspieszone. Były to normalne, 3 fazowe testy.

Komentarz usunięty

7

@MaTt_BarcaFan Ja dałem jeden post a tutaj anty-szczepionkowe posty są kilkakrotnie na dzień. Odwracając Twój tok myślenia można zacząć na nie odpowiadać "Dobra anty-szczepionkowcu, rób co chcesz, idź się zaraź COVID i doznaj permanentnego uszkodzenia płuc i nie zawracaj ludziom dupy." xd

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

konto usunięte

1

@lucca87 A co, przyspieszyłeś czas o 10 lat?

4

@lucca87 I od razu widać kto ma zerowe pojęcie o nauce. Nie mają znaczenia dowody anegdotyczne a statystyki. Ogólna szansa zgonu to około 1%, wiadomo większa u ludzi starszych. Ale skoro Ciebie interesują anekdoty to kolega ze studiów w UK skończył w szpitalu na 3 tygodnie, z powodu osłabienia COVID-em wdało się wtórne zakażenie bakteryjne. Mało nie doznał wstrząsu septycznego.

Komentarz usunięty

5

@MaTt_BarcaFan Siedzisz w piwnicy zesrany przed szansą, że każdy z leków który kiedykolwiek wziąłeś może mieć jakieś długotrwałe skutki uboczne? Bo skutki uboczne które są na ulotce są z 3 fazowych badań klinicznych o strukturze takiej samej jak te przez które przeszła szczepionka na COVID.

konto usunięte

8

@parpe Z ludzką głupotą nie wygrasz. Oni sobie zobaczyli w internecie, że firma miała kontrowersje w przeszłości i to im wystarczy by zanegować badania naukowców i ich metodologię. Powiem tak, jak my się zaszczepimy (kiedy nadejdzie okazja) i będziemy sobie żyć jak chcemy, to oni będą siedzieli w domach z "folią na głowie" bo nie będzie można wejść do publicznych miejsc takich jak stadiony, restauracje bez potwierdzenia zaszczepienia :D.

7

@parpe wytarczy że przeczytasz sobie jakie kary dostała firma pfizer w przeciągu kilkunastu lat to zmienisz zdanie do tego ta firma ma siedzibę w wuhan ;) jaka zbieżność

konto usunięte

5

@parpe Ale ja się szczepiłem na inne choroby. Tylko ta covidowa szczepionka robiona na kolanie śmierdzi mi wałkiem.

konto usunięte

3

@marcin62
Kiedyś tak 10lat
Zależy tez na co :)
Obecnie technologia jest inna poza tym wyprodukowanie tej szczepionki było proste bo ten wirus nie jest skomplikowany genetycznie :)

konto usunięte

7

@maniak33333 To nie może być przypadek!!! Zwykłe wnioski logiczne i wszystko wiadomo. Walić metodologię naukową i jajogłowych, mój rozum jest najlepszy :)
@MaTt_BarcaFan No jak tobie śmierdzi, to musi być wałek xD

konto usunięte

1

@viscajasiek Noo mi śmierdzi i wielu wielu innym ludziom. Ja nie namawiam ludzi do nie szczepienia się. Jak chcą to niech idą.

konto usunięte

5

@parpe
Covid nie tylko uszkadza płuca.
Ludzie maja poważne problemy neurologiczne i kardiologiczne.
Przechorowanie nie gwarantuje tez odporności i kolejnego zachorowania.

Szczepionki najważniejszymi wynalazkami ludzkości to one wyeliminowały zarazy i pozwoliły nam się rozwijać !

konto usunięte

3

@Barca1992
Anglicy się szczepią za miesiąc wątpliwości się stopią jak pierwszy śnieg :)

0

@Pawel1980 które szczepionki wyeliminowały zarazy, z chęcią się dowiem.

konto usunięte

4

@MaTt_BarcaFan Ok, jeśli jesteś gotów zaryzykować swoje zdrowie bo szczepionka śmierdzi ci wałkiem to twój wybór. Ale zobacz sobie jacy to są ludzie i na czym się opierają. Dowody anegdotyczne, jakieś wnioski typu "nie wiesz co będzie za 10 lat", co jest absurdem bo nie wiadomo właśnie jaki Covid będzie miał efekt za 10 lat. Dużo bardziej prawdopodobne (niemal pewne) jest to, że szczepionka będzie taka jak każda inna, czyli poza jakąś gorączką czy bardzo rzadką reakcją alergiczną nie będzie miała żadnych negatywnych efektów. Albo wniosek, że jakiś koncern jest niegodny zaufania bo miał w przeszłości kontrowersje, co również jest absurdem bo taki argument ignoruje fakt że po pierwsze oni ponoszą odpowiedzialność za potencjalne negatywne efekty, po drugie ignoruje badania nad szczepionką, które są bardzo transparentne i każdy może je sobie wygooglować. Mają do nich dostęp wszyscy naukowcy na świecie i chyba któryś wychwyciłby nieprawidłowości ;) https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_vaccine#WHO_COVID-19_trials .

2

@viscajasiek
Ponoszą 8dpoeiedzialnosc a to noeosc:-p za dużo TVP się ogląda:) szczep się jak chcesz ja tam żyje normalnie na codzień bez strachu:)

Komentarz usunięty

1

@viscajasiek
Haha z podatkow tez was zwolnia:) stary ja teraz żyje normalnie i chodzę bez maski na dworze jak coraz więcej ludzi wiec ochlon:)

0

@parpe
Aktualne szanse zgonu są dużo mniejsze bo od 0,3-0,6%. Dużo osób z grupy ryzyka i każdy żyje. Umierają tylko osoby o słabym zdrowiu o to fakt.

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@lucca87 "One who sells any product in a defective condition unreasonably dangerous to the user or consumer or to his property is subject to liability for physical harm thereby caused to the ultimate user or consumer. . . . [The rule applies although] the seller has exercised all possible care in the preparation and sale of his product." Cytat z prawa USA, w Polsce zapewne jest podobnie, ale nie potrafiłem znaleźć.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK216813/

konto usunięte

2

@lucca87 Kaganiec to tobie założą jak wprowadzą wymagane szczepienia przed wejściem do publicznych miejsc ;)

konto usunięte

2

@viscajasiek raczej zaszczepionym dołożą łańcuch do kagańca;)

2

@viscajasiek jak to będą sprawdzać czy jesteś zaszczepiony? Będziemy znakowani czy różne kolory koszulek ?

konto usunięte

4

@parpe Naiwnosc i wiara w media zawsze mnie zdumiewa.
Paredziesiat lat temu mowiono, ze papierosy sa ok.
Morderczy wirus ebola nie byl juz taki morderczy jak sie wbilo paredziesiat tysiecy uchodzcow. Jakos nie opanowal Europy a szczepionki okazaly sie fatalne w skutkach dla sporego procenta szczepionych.
Chcesz to bierz ale niech nie zmuszaja do tego wszystkich.

konto usunięte

0

@maniak33333 Niebieskie czapki będziemy nosić

1

@parpe Tak jeszcze z ciekawostek dotyczących tej szczepionki Będzie to pierwsza w historii dopuszczona do użytku szczepionka typu mRNA. W przypadku tak nowatorskiego produktu powinno się oczekiwać dokładnego przebadania długofalowych skutków po podaniu a nie rekordowo szybkiego dopuszczenia do użytku

0

@maniak33333 też mnie to zastanawia :D

3

@CuttingHead Najlepszy przykład to ospa prawdziwa, na polio już też już się nie choruje

0

@maniak33333 Ze sprawdzaniem o szczepieniu przed wejściem do miejsc publicznych może być kłopot, ale zakłady pracy mogą wymagać zaszczepienia, będziesz miał wybór, albo zaświadczenie o szczepieniu albo kuroniówka

0

@El dominatore Klasyczny przykład antyszczepionkowca, podaj dane ile to procent tych zaszczepionych miało NOP

0

@tom9001 a czy przypadkiem ta wspaniała szczepionka na polio nie sparaliżowała tysięcy dzieci w Afryce??

konto usunięte

0

@tom9001 Tak i nosze folie na glowie.

konto usunięte

10

@CuttingHead
Krztusiec, Polio to są śmiertelne choroby.
Gruźlica, Odra która tez była smietelna choroba kiedyś.
Jak piesek ma wściekliznę i Cię ugryzie to jak się nie zaszczepisz szczepionka to umrzesz :). Ale to zostało wyeliminowane szczepiąc psy. Jednak nie myl szczepionki dla psa i dla ludzi. Bez tej dla ludzi po ugryzieniu 100% śmiertelności.
Szczepionka na terzec tez 100% śmiertelności.
Choroby tropikalne wyeliminowane już mi się ich nie chce wymieniać doucz się.

Szczepionka to jest wynalazek jeden z najważniejszych !

konto usunięte

2

@MaTt_BarcaFan
Obyś nie wywróżył i nie śmiej się.
Akurat dużo moich znajomych chorowało i różnie to przechodzili. Nie jest to zwykła grypa i tak naprawdę nie wiesz jak to przejdziesz.
A ze nie przestrzegasz obostrzeń to brawo za np zarażenie kogoś kto teraz walczy o życie !!

konto usunięte

0

@Pawel1980 Oj popłacze się chyba :(

0

@parpe niech ci w mózg tą szczepionkę zrobią jak chcesz, ja nie dam mogą mnie zamknąć już teraz.

11

@marcin62 No właśnie, ile? Może sprawdzisz, a nie będziesz zmyślał? xD

Technologia do tej szczepionki już dawno była stworzona, ponieważ opracowano ją już na SARS i MERS.

Brak mi słów jak mało ludzie wiecie, a jak skłonni jesteście lajkować takie bzdury. Na tę chwilę 35 lajków. Ilu z tych lajkujących chociaż przygotowywało się do rozszerzonej matury z biologii?

Na tę chwilę ponad 40% Polaków wierzy w teorie spiskowe. Efekt ponad 20 lat zaniedbać programu edukacji i utrwalania się wierzeń ludowych na temat nauki.

konto usunięte

5

@YeastMoss 40% to i tak nie jest źle. Tutaj proporcje są o wiele gorsze jak widać. Na szczęście to forum nie jest reprezentatywą próbką statystyczną. Tutaj wybory wygrałaby konfederacja, która bezpośrednio popiera jedne z najbardziej absurdalnych teorii spiskowych (np. denializm klimatyczny). W rzeczywistości nie mają 10%.

0

@CuttingHead Nie powielaj głupot, internet jest jak papier, wszystko przyjmie. Nagle szczepionka na polio jest niby szkodliwa, i nie ma znaczenia to że dzieci szczepi się już od 1955r.
https://demagog.org.pl/fake_news/nie-szczepionka-przeciw-polio-nie-doprowadzila-do-tragedii/

0

@YeastMoss Po coś dodałem te pytajniki, więc ktoś z większą wiedzą mógł zanegować/potwierdzić podane przeze mnie informacje, co się zresztą stało. Nie widzę tam żadnego zmyślania. xD

Po drugie, nawet najważniejsze osobistości mogą zapewniać o bezpieczeństwie szczepionki, ale zawsze jest jakiś margines na pojawienie się powikłań u chociażby tych pojedynczych jednostek. Nutka obaw jest całkowicie zrozumiała ale nie oznacza to wychodzenia na ulicę z transparentami "paszon won z szczepionkami"

konto usunięte

0

@MaTt_BarcaFan
Bez komentarza już to zostawiam

Komentarz usunięty

7

@marcin62 No totalnie, to pytanie było całkowicie szczere, a nie zawieszone w kontekście pierwszego zdania xD

Szczepionki od ZAWSZE mają ryzyko powikłań u tych pojedynczych jednostek i właśnie taki jest zamysł, że to ryzyko jest nieporównywalnie mniejsze, niż ryzyko przechorowania tej choroby na daną populację. Zarówno pod względem ilości, jak i ciężkości.

5

@PsychoFanBlaugrana2 Wow, szydera z postawy obywatelskiej. Znak czasów.

0

@tom9001 A co z tymi którzy maja przeciwwskazania do szczepień? Może od razu jakieś getto dla nich przeznaczmy?

0

@YeastMoss Aha Czyli wiedza z ogólnej biologii czy medycyny powinna rozwiać wszelkie wątpliwości wobec tej szczepionki? Dlaczego zatem z różnych krajów płyną doniesienia o tym że około 40-50% personelu medycznego nie zamierza się szczepić?

6

@maroon
Spytano około 300 lekarzy, 4/10 powiedziało, że nie zaszczepi się *ZANIM NIE UZNA JEJ MHRA*

Pięknie manipulujesz informacjami :)

Komentarz usunięty

konto usunięte

2

@Deraxium Jakie procedury zostały ominięte? Poproszę konkretnie

0

@YeastMoss No jak dla mnie jak coś ma ryzyko powikłań może to być dla niektórych powód do obaw. Tyle xD

0

@YeastMoss Judith Persichilli, komisarz ds. zdrowia w New Jersey, potwierdziła, że wiele osób nie jest przekonanych do przyjęcia szczepionki. Jak mówi, są w tym gronie nawet przedstawiciele zawodów związanych z medycyną.

"Przebadaliśmy dwa tysiące osób, lekarzy i pielęgniarek, i wiemy, że ponad 60 proc. lekarzy stwierdziło, że przyjmie szczepionkę. Około 40 proc. pielęgniarek stwierdziło, że ustawiłoby się w kolejce po szczepionki. Wiele osób czuje jednak obawy co do szczepionek " – przyznała Judith Persichilli.

0

@parpe łap szczepione nie patrz na innych bedziesz pierwszy "bezpieczny" populacja zyska na IQ.

1

@YeastMoss Postawy obywatelskiej? Raczej z bezdennej głupoty i zachowania stadnego... Przez szarą masę jaką reprezentuje ten ktoś, ucierpią myślący ludzie.

5

@marcin62 100 lat temu ludzie rozumieli, że lepsze powikłania szczepień, niż sama choroba.
Dzisiaj rzuca się takie puste hasełka jak "jest ryzyko, musi być wybór", a "obawy" zamieniają się w jawne działania antyszczepionkowe szkodzące jednostkom i całemu społeczeństwu.
Dlatego to nie "tyle" a znacznie więcej.

4

@PsychoFanBlaugrana2
Tak tak, bezdenna głupota to robienie taniej, nieszkodliwej rzeczy, której skuteczność potwierdza z miesiąca na miesiąc coraz więcej badań naukowych i samych uczonych.
Ale Ty chcesz uważać siebie za płatek śniegu, więc nie zrobisz tego, co inni :(

0

@YeastMoss znajdz tych "innych" którzy na to pójdą chłopaku. XD

1

@viscajasiek Zrzekanie się odpowiedzialności za skutki uboczne po za tym:
Proces opracowania nowej szczepionki zależy od wielu czynników, ale trwa średnio ok. 10 a nawet więcej lat.
Składają się na niego:
badania laboratoryjne
testy przedkliniczne na modelach zwierzęcych (śr. 1-1,5 lat)
I faza badań klinicznych (śr. 1-2 lata)
II faza badań klinicznych (2 lata lub więcej)
III faza badań klinicznych (śr. 3-4 lata)
przygotowywanie infrastruktury do produkcji szczepionki (fabryki, linie produkcyjne) (śr. 3 lata)
proces dopuszczenia do obrotu (rejestracja) (min. 210 dni)

4

@Deraxium Wszelkich, to znaczy których? Bardzo jestem ciekaw.

Ja pracuję w szpitalu i widzę jak ludzie z tym "pseudo wiruskiem" i staturacją 65% ledwo dożywają uruchomienia respiratora, a inni umierają dusząc się. Znajomi dojeżdżający do pacjentów w domach muszą patrzeć jak umierają, bo karetek jest za mało na wszystkich chorych. Chorowała już połowa mojej rodziny, paru współpracowników, niektórzy ledwo przeżyli.

Fajnie, że się pośmiałeś, zazdroszczę, że nikt znajomy nie chorował.

Wiem, że to mój argument anegdotyczny vs. Twój argument anegdotyczny.
Na szczęście mamy obiektywne źródło wiedzy, takie jak badania naukowe, które jednogłośnie potwierdzają, że biadolisz.

2

@sokot Chciałbym odpowiedzieć, ale to co napisałeś jest sałatą słowną

1

@parpe Antyszczepionkowcy i płaskoziemcy byli kiedyś tak samo śmieszni i tyle. W dobie pandemii ci pierwsi są po prostu niebezpieczni.

0

@PJ777 Niebezpieczni dla kogo? Ci którzy się zaszczepią będą w większości bezpieczni A jeśli ktoś się boi że ci niezaszczepieni sparaliżują służbę zdrowia to proponuję aby się zrzekli dostępu do lekarza w przypadku zachorowania na COVID Jeśli osoby zaszczepione się zrzekną dostępu w przypadku powikłań to ja jako osoba niezaszczepiona moge sie zrzec dostępu w przypadku Covida

3

@Deraxium Co to znaczy średnio? Tyle powinien obecnie trwać taki proces w normalnych warunkach. Aktualne nie są normalne, bo mamy pandemię.
Szczepionkę MMR opracowano w 2 lata w latach 60'
Na polio 2,5 roku w latach 50'
Dlaczego w latach 20' XXI wieku nie da się stworzyć szczepionki w rok?


konto usunięte

2

@Deraxium I to że tyle nie trawają oznacza, że nie zostały spełnione? Tworzonych jest kilka szczepionek jednocześnie, informacje na temat testów są dostępne publicznie. To powoduje, że poprzez większą mobilizację, bardziej płynną wymianę informacji i większe nakłady finansowe proces można znacznie przyspieszyć. Organizacja/agencje takie jak MHRA, NHRA uznały, że wszystkie wymienione wymagania i fazy zostały spełnione. Twierdzisz, że wiesz lepiej od nich bo popatrzyłeś na jakieś średnie? Sam wspomniałeś, że zależy to od różnych czynników, więc średnia w tym przypadku może być dużo niższa.

1

@viscajasiek Nie chce mi się za bardzo rozpisywać i spuszczać nad tym tematem.
https://www.youtube.com/watch?v=D3hYkXDV3Nw
Tu też mowa o paru akcjach firm, które obecnie te szczepionki sprzedają.

Komentarz usunięty przez użytkownika

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@YeastMoss

https://www.cda.pl/video/601333103

Było też na YT ale kasowane jest jak raty przez banki. Wrzucam z cda może coś ci zaświta,

Moje 2 pierwsze wrzyty powyżej były właśnie z YT i to chyba ... skasowane było przez polityke fcbarca.com .... hmmm ciekawe :) jednak w sieci nic nie ginie tak że chłoń wiedze człowiecze.

konto usunięte

1

@Deraxium Sorry, ale nie zamierzam oglądać jakiegoś filmiku z youtuba. Daj lepsze źródło. Jeśli chodzi o te "akcje" to nie ma to żadnego znaczenia. Każda większa firma z tej branży o tak długiej historii działania ma coś za uszami. To tak jakby powiedzieć, że nie wsiądę do samolotu tej lini lotniczej bo kiedyśtam była odpowiedzialna za katastrofę lotniczą i nie wypłaciła pieniędzy poszkodowanym. Ta szczepionka tworzona jest przez wiele firm naraz, które wymieniają ze sobą informacje w sposób bardziej transparentny niż zwykle, finansowanie i presja społeczeństwa jest większa niż kiedykolwiek. Szanse, że jest ona niebezpieczna dla zdrowia są bliskie zeru. A tak btw, jestem prawie w 100% pewny, że użyłeś kiedyś leku produkowanego przez te firmy, jestem ciekaw czy wtedy patrzyłeś na ich historię :).

0

@YeastMoss A ilu z Twoich lajkujących do takiej matury się przygotowywało ? Albo inaczej - nie miało ogólnie z egzaminem dojrzałości żadnych problemów ? :P

A tak całkiem poważnie, to owszem, w przypadku tej szczepionki dokonano zamiany materiału genetycznego jako modyfikacji w badaniach nad szczepionką przeciw - jak napisałeś - SARS, MERS. 100% się zgadzam.

Jeśli chodzi o opinię na temat szczepionki to można poczytać opinię chociażby epidemiologów, lekarzy. No i tutaj są zdania podzielone. Na jakiej podstawie zakładamy, że jedna ze stron ma całkowitą rację ?

O ile masz pretensje do osób, które polajkowały post marcina62, co jeszcze rozumiem, bo po prostu nie chciało im się poczytać cokolwiek więcej niż posty na LR, tak wg mnie ze strony innych użytkowników zbyt mocne są słowne ataki na osoby, które nie chcą się szczepić. Powodów może być kilka. Ja np. nie szczepiłem się na świńską grypę, kiedy była ona straszakiem w mediach i nie zamierzam się na chwilę obecną szczepić też na koronawirusa. Po prostu dla mnie obie choroby nie były na tyle groźne, aby się na nie szczepić. Nie jestem żadnym antyszczepionkowcem, ani też poszukiwaczem teorii spiskowych o czipach itd.

konto usunięte

2

@Ojciec5tkidzieci Za to jesteś człowiekiem który nie dba o zdrowie osób w swoim otoczeniu. Na pewno masz kontakt z osobami 60+, które mogę bardzo cierpieć przez tego wirusa

5

@sokot Wow, filmik! To chyba argument nie do zbicia :D

Grupa lekarzy o poziomie wiedzy i foliarstwa na wzórJerzego Zięby ściąga nazwę z Alliance of International Doctors zakładając nigdzie niezdefiniowaną grupę i szerzy informacje fałszywe na pierwszy rzut oka, np. że koronawirus jest wirusem grypy. Ja wiem, że nawet na najtrudniejszych studiach prześlizgnie się ktoś, kto nie uważał na większości przedmiotów, ale to jest aż nazbyt oczywiste.

Nie zamierzam tego chłonąć, brakuje tylko żółtych napisów :)

0

@parpe za młody jesteś ,albo za głupi ze wierzysz we wszystko co media ci ,,zapewniają,,

0

@viscajasiek Idąc miastem zdarza się, że są osoby, które przede mną idą i palą fajury. Nie dość, że nie dbają o swoje, tak jeszcze o moje zdrowie.
Wujek przyjeżdżający na święta, jak się schleje potrafi zapalić fajurę przy gościach. Nie dba o swoje i o moje zdrowie.
Uznasz, że napisałem głupoty. Chodzi mi tylko o to, że ryzyko jest zawsze i jest to nieuniknione. Jeśli zachoruje na raka, to raczej nie będzie to zero jedynkowe myślenie, że to wina tych osób, co przy mnie paliły. Kontakt z osobami 60+ miałem dotychczas i będę miał nawet w momencie dostępu do szczepionki. Dotychczas nic się nie działo i dziękowac za to. No i odpukać, by się sytuacja nie zmieniła o 180 stopni.
Jeśli ktoś z mojego otoczenia uzna, że chce np. mieć ze mną kontakt, ale tylko jak będę zakrywał nos i usta - to uszanuję jego decyzję.

3

@Ojciec5tkidzieci
Moje posty nie są podważaniem konsensusów naukowych i opinii ekspertów, tylko ich przytaczaniem i tłumaczeniem. Z tego powodu ktoś lajkujący mój komentarz podąża za najuczciwszym założeniem, że ktoś z wiedzą na jakiś temat podaje informację sprawdzoną.
Natomiast pozytywna i bezmyślna reakcja na podważanie takich zdań jest czymś całkowicie innym

Ataki słowne - zgoda, niefajne, ale dlaczego w drugą stronę już przechodzą tak łatwo? Osoby, które wykształcenie w temacie mają generalnie słabo godzą się z bandą ignorantów wydających swoje 100% pewne sądy.

"Jeśli chodzi o opinię na temat szczepionki to można poczytać opinię chociażby epidemiologów, lekarzy. No i tutaj są zdania podzielone."
Brakuje tu treści na ogół. Większości osób wystarczy "zdania są podzielone" i już spisek grubymi nićmi szyty, podczas gdy efekt jest jak w mojej odpowiedzi maroona sprzed godziny.

Spoko, nie szczep się, rozumiem. To jednak co innego niż powiedzieć "ludzie nie czepcie sie do debobulacja i masonski spiseg!!11!1"... czy coś równie treściwego, ale bardziej cywilizowanie napisanego

konto usunięte

1

@Ojciec5tkidzieci I co, warto zmuszać ludzi do proszenia Ciebie o zakrywanie nosa i ust w imię swojego wewnętrznego przekonania? Poza tym nie masz pewności, że zapobiegniesz w ten sposób transmisji wirusa. Chyba nie uważasz, że palenie fajek przy innych jest dobre? Ryzyko jest nieuniknione od wdychania dymu z fajek xD? Oczywiście, że jest jeśli ta osoba szanuje twoje zdrowie i robi to z dala od Ciebie.

1

@YeastMoss Jasne i rozumiem. Wypowiadasz się jako pracownik służby zdrowia, z wiedzą (co nie raz pokazałeś na forum, bo obserwuję Twoje posty) i masz prawo być oburzonym, że hasła głoszone przez osoby, która nie są specjalistami w tym temacie spotykają się z większym przyjęciem i oklaskami niż to, co podaje nauka.
Często też źródłem wiedzy są argumenty anegdotyczne, a z nimi jak wiemy bywa różnie. To trochę tak, jak np. jeden policjant dopuści się nieuzasadnionego użycia jakiegokolwiek śpb, a potem jest nagonka, że to cała polska... co ja gadam - światowa policja jest tym złym organem !
@viscajasiek - ogólnie przebywam sporo z osobami, które podejście do szczepionek mają podobne do mnie, więc tutaj raczej wiele tych próśb nie będzie. :) Podobnie jak rozmawiam z innymi osobami - a tak się składa, że pracuję jako kurier, to trochę ich widuję codziennie - i naprawdę sporadycznie spotykam osoby, które mówią, że Covid19 to jest tak niebezpieczny, tak się go boją, że wyczekują z niecierpliwością na szczepionkę. Większość raczej ma odmienne podejście.

0

@YeastMoss wykrzyczałeś się, zakrzyczałeś coś co podrzuciłem - obraziłeś się na to i powiadasz - nie obejrzysz. Zdrowia życzę kolego i naprawde serdecznie pozdrawiam :). Trzym się :)

PS. to są lekarz po studiach. powinieneś szanować bo widze jak siędo nauki odnosisz ;)

Komentarz usunięty

konto usunięte

3

@Ojciec5tkidzieci Ale tu nie chodzi o większość. Nawet jak spotkasz jedną osobę, która ma astmę np. to ma ona prawo czuć się bezpieczna.
@Recha_0684 O kurde, nieźle pojechałeś xD. To już zmierza w złą stronę.

0

@Recha_0684 Nie bedzie świecił ... po prostu mu narządy siąda i nigdy mu nie zaświta że sie okaleczył. wrzuci odpowiedzialność na piwko czy alk od świteta który przyjmował ... bądź za tłuste żracie. tak to działa.

3

@sokot Nie pamiętam, żebym krzyczał, ale kto wie, może masz halucynacje. Nie wiem, co siedzi Ci w głowie, że uważasz zarzucenie kogoś bzdurnym kilkunastominutowym filmikiem za dobry argument. To Ty się raczej obrażasz, że ktoś nie poświęci na niego swojego czasu tak jak Ty, oraz, tak jak Ty, nie jest chętny w niego uwierzyć.

Tak, "lekarze po studiach". Swoją drogą nie wiem kim jest którykolwiek z nich, równie dobrze mogą być to podstawieni, prawdziwe autorytety mogę sprawdzić w rejestrze NILu w każdej chwili.
Ja jednak zostanę przy tych 99% lekarzy po studiach, którzy nie mylą koronawirusa z wirusem grypy, nie zakładają fejkowych grup i nie wymyślają nazwy plagiatującej wartościowe stowarzyszczenia. Więc, nie, nie szanuję, nawet jeśli powinienem ;)

0

@viscajasiek to zmierza w racjonalną strone. normalna szczepionka jest robiona i testowana 10 lat. chcesz być eksperymentem to sobie bądź.

Komentarz usunięty

4

@Ojciec5tkidzieci
Dzięki za te słowa, miło spotkać się z takim zrozumieniem. Przykład z policjantem jest słuszny, tak to niestety wygląda...
Dzięki za rozmowę ;)

konto usunięte

1

@sokot Ale to nie jest normalna szczepionka. Jest ona robiona szybciej, co nie znaczy że gorzej. Nakłady finansowe, wymiana informacji powodują, że można przyspieszyć ten proces. Ja mam poparcie agencji rządowych i szanowanych organizacji, a Ty co masz? Wiesz kto ustala, że szczepionka jest gotowa po 10 latach? Te same organizacje, które ustalają, że szczepionka na covid jest gotowa po 9 miesiącach.

Komentarz usunięty

0

@viscajasiek ciebie też poszdrawiam. (naprawde szczerze bo jesteśmy tu z Barcy powodu ;)) przyda Ci siez tymi agencjami i ich poparaciem :)

1

@viscajasiek skoro już mówimy o tego typu moralności, to zacznijmy od pytania - czy Ty, mając nawet katar izolowałeś się dotychczas od innych osób, aby inni czuli się bezpieczni ? Ja się przyznam, że mi się zdarzyło pójść chorym do pracy - bo innego wyjścia nie miałem.
W ogóle, jeśli każdy ma się czuć bezpieczny, to jedną z pierwszych decyzji jakie powinny podjąć państwa to zlikwidowanie systemu skoszarowania w wojsku czy policji (dotyczy osób przygotowujących się do tej pracy lub poszerzających wiedzę).

konto usunięte

1

@sokot Dzięki, że pokazałeś jak bardzo nie masz racji :). Ja lubię mieć rację, ale chętnie zmienię zdanie jeśli ktoś pokaże odpowiednią argumentację.

konto usunięte

1

@Ojciec5tkidzieci Katar nie zagraża życiu. Sorry, ale słabe porówanie. A jak mam poważniejszą chorobę, to oczywiście zostaję w domu :)

0

@viscajasiek pokazałem ale nie obejrzysz prawda? czego nie widze tego nie ma ??? ;)

konto usunięte

2

@sokot Nie obejrzę, bo to nie jest dobre źródło. To trochę przykre, że ludzie nie potrafią tego dostrzec. Dobre źródła to takie, które posługują się metodologią naukową. Jeżeli stawiasz taki filmik na równi z naukowymi artykułami/pracami to właśnie taka postawa jest jednym z największych współczesnych problemów moim zdaniem.

0

@viscajasiek .... aha .... XD chłopaku na tak płytko wychodzić z durnoty ... prosze cie ;) metodologuj sobie inne zatem filmy XD. Pozdrawiam :)

konto usunięte

3

@sokot Nic nie zrozumiałem, ale również pozdrawiam. Przyda się tobie

4

@viscajasiek Jak się nad tym zastanowiłem to w sumie należy współczuć. Osoba pragnie pokazać to w co wierzy innym i chciałaby przedstawić to najbardziej rzetelnie jak się da. Jednak coś w jej życiu sprawiło, że obecnie nie jest w stanie należycie ocenić informacji. Może to były względy osobiste, może słaby dostęp do edukacji, może po prostu brak świadomości, że kiedyś wiedzy będzie się potrzebowało i będzie chciało się jej użyć.
Ostatecznie dochodzimy do sytuacji kompletnego niezrozumienia. Ktoś się postarał, znalazł jakieś źródło i jeszcze dostaje po łapach, że jest niewłaściwe - a przecież jak może ocenić, czy naprawdę jest? Każdy by się zdenerwował, a emocje wyrażamy jak umiemy, niektórzy idą w obrażanie.
To jest realnie smutne i wydaje mi się, że tylko stawianie wszystkiego na edukacje obecnych dzieci i młodzieży może coś zmienić, a trend idzie w przeciwnym kierunku...

Dobrej nocy!

1

@viscajasiek Słabe porównanie to by było, jakbym tu coś pisał o np. wyjściu na zewnątrz ze złamaną kończyną. Biorąc pod uwagę, że katar i kichanie jest jednym z symptomów przeziębienia, to może. Wspominałeś jako przykład o osobach z astmą - dla nich takie przeziębienie może się skończyć najgorszym scenariuszem.

@YeastMoss "To jest realnie smutne i wydaje mi się, że tylko stawianie wszystkiego na edukacje obecnych dzieci i młodzieży może coś zmienić, a trend idzie w przeciwnym kierunku..." E-zajęcia oraz delikatnie mówiąc dziwna podstawa programowa w tym nie pomagają.

konto usunięte

2

@Ojciec5tkidzieci To i tak jest nieporównywalnie mniejsze ryzyko niż z covidem. Powiem szczerze, że przekonałeś mnie I bardziej będę uważał na zarażenie kogoś gdy mam katar. Covid to jest inna półka jednak

0

@viscajasiek ale jaja. covid to półka grypy. Słyszałeś w tym roku o grypie? Nie? ciekawe XD Zmienilimy nazwe to i zarobić trzeba XD

konto usunięte

1

@YeastMoss To prawda, odrobinę mnie denerwują takie dyskusje I trochę zbyt agresywny ton obierają moje posty. Fakt, że trzeba być bardziej wyrozumiałym
@sokot Dokładnie tak, covid to grypa. Eh

2

@Ojciec5tkidzieci Oj nie, jest strasznie marnowany potencjał tych dzieci. Udzielałem korepetycji i ciągle mam jednego ucznia, dobrze widzę jak zalani ilością zbyt szczegółowego materiału nie mają bodźców, ani czasu, żeby w ogóle nauczyć się myśleć.
E-zajęcia potrwają stosunkowo krótko, ale podstawa programowa... przy obecnych ruchach w Ministerstwie Edukacji... Obawiam się, że będzie naprawdę źle i na tę chwilę nie chciałbym, żeby moje dzieci dorastały w Polsce.
Współczuję nauczycielom.

1

@viscajasiek Nie odbierz tego jako swojego rodzaju pouczenie dla Ciebie, sam muszę zwracać na to uwagę bo idę w 100% berzerk, a to nic nie daje

0

@viscajasiek Co do skali ryzyka to nie spieram się, chciałem tylko pokazać, że taka moralność o której pisałeś (cytuję): "Nawet jak spotkasz jedną osobę, która ma astmę np. to ma ona prawo czuć się bezpieczna" to wg mnie utopia i było to i jest niewykonalne.
Co do tego, że covid ma większe ryzyko no to wynika chociażby z tego, że pacjent, który przechodzi covid bezobjawowo ma mniejszą szansę zarazić kogoś, gdyż faktycznie nie kicha, nie kaszle jak typowy chory. W teoretycznej sytuacji, gdy taki ktoś rozmawia z drugą osobą to bez tego kichania jest szansa, ze drugiej osoby nie zarazi. Ale to są tylko pozory, bo z innej strony bezobjawowy pacjent często nie wie, że jest chory. Przez to, że nie ogranicza kontaktów z innymi może zarazić ich. Dlatego z tym się nie kłócę. ;)

konto usunięte

1

@Ojciec5tkidzieci OK, masz rację z tą utopią. Ale jednak w miarę możliwości należy wspierać takie osoby I szczepionka jest jedną z nich.

0

@viscajasiek przeczytaj przeciwskazania na ulotce tej szczepionki późnieje dodaj sobie fakt że firmy które ją wyprodukowały zagwarantowały sobie nietykalność po tym jakby jednak ktoś zmarł w po jej zażyciu lub stracił zdrowie permanentnie. ... ale primo ! wróc do ulotkii i przeciwskazań - to podstawa ale nigdy tej ulotki nikt Ci nie pokaże przy tym ak będą aplikować - nigdy tego nie robią - wiesz o tym prawda ? :)

konto usunięte

1

@sokot Oczywiście, że wiem. Wszyscy dziennikarze o tym mówią, jest to największy temat w mediach obecnie. To naprawdę skandaliczne

0

@parpe mnie jakos to nie smieszy. Nie jestem antyszczepionkowcem.

0

@sokotTo@sokotTo był oczywiście sarkazm. Wiem jak to załatwią.Mam takie samo zdanie jak Ty.

0

@marcin62 10 lat przez odstępy miedzy fazami testów

0

@michal26 tylko te koncerny ratują życie milionom

0

@maniak33333 szkoda, że to amerykański koncern

0

@CuttingHead odrę, chociażby

0

@lucca87 lepiej nie być tym 0,3%

0

@skelert
koleś ale co ty pierd..to na świecie nie ma innych chorób na które można umrzec?
dotychczas ludzie nie umierali? w Polsce srednio ponad 1000 osób dziennie umiera

jasne ze lepiej nie być tak samo jak lepiej nie mieć raka, nie zgniać w wypadku samochodowym itp.

boże co za myślenie prezentujesz

2

@parpe mnie śmieszą ludzie co to łykają, prędzej niż jakąkolwiek szczepionkę wolałbym podać sobie browna

3

@parpe Śmieszy Cię, że ludzie są ostrożni i sceptyczni wobec tego co im chce serwować rząd, w dodatku pisowski? mamy takie czasy, że na pierwszy plan wychodzi instynkt samozachowawczy bo jak sam o siebie nie zadbasz to NIKT z obcych o Ciebie nie zadba, więc ludzie są po prostu przezorni, nie mam żadnych powodów by ufać tym krętaczom w białych kołnierzykach, oni zawsze działają głównie w swoim interesie i nie odkryłem tutaj Ameryki, nie jestem żadnym anty-szczepionkowcem, miałem już w życiu nie jedną i jak widać żyję, ale nie zamierzam iść na pierwszy ogień, także wiesz... to, że komuś jest wesoło z tego powodu mnie szczerze wali.

konto usunięte

0

@parpe Śmieszą mnie anty-anty-szczepionkowcy. To jednokomórkowcy!

4

@marcin62
"Ile tak srednio robi się szczepionkę? 10 lat?"
Na grypę np. robi się co roku nową.
Wirus grypy mutuje dlatego w tym roku jest to już ina szczepionka niż poprzedniej zimy.
Czyli na grypę też byś się nie zaszczepił bo szczepuoszczepionka nka robiona na szybko?

0

@maroon Tzn. ja mówię stricte o antyszczepionkowcach, czyli ruchu, który twierdzi, że szczepionki powodują downa i inne upośledzenia i próbują przekonać do tego innych ludzi. Takie sianie fermentu w dobie COVID-a nie jest dobre. Nie mówię o ludziach, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o obecnej szczepionce przed jej przyjęciem, bo to jest dla mnie oczywiste, że chcemy.

konto usunięte

0

@viscajasiek
A co zawsze jest 10lat ?
To chyba zależy od rodzaju wirusa na który jest szczepionka a ten wirus jest prosty w swojej budowie.
I jeszcze jedna uwaga chyba się rozwijamy czy nie zauważyłeś?
Komputer kiedyś uruchamiał się ile?
Wszystko jest szybsze i prostsze.

konto usunięte

0

@viscajasiek
Viagrę tej firmy ludzie łykają jak żelki :)

konto usunięte

1

@MaTt_BarcaFan
A co tak Ci niby śmierdzi bo nie czuje :)
Każda rzecz nowa budzi obawę. Anglicy się szczepią za miesiąc będzie wiadomo ze szczepionka jest ok.

konto usunięte

1

@lucca87
Nie jest tak jak piszesz umierają tez osoby zdrowe.
Jakby nie było obostrzeń to by umierało jeszcze więcej osób zdrowych bo nie miałby ich kto leczyć a to jest kluczowe.
Obostrzenia nie mogą trwać non stop, szczepionka jest konieczna.
Poza tym są bardzo duże powikłania po Covid a te nie wiadomo jakie będą miały skutki.

Inne szczepionki jakoś wyeliminowały groźne choroby.

0

@Pawel1980
no nie jak ktoś umiera to nie jest zdrowy, wirus przede wszystkim atakuje osłabione organizmy, u tych zdrowych nawet sie nie aktywuje

tego nie wiadomo, Szwecja jakos funkcjonuje bez wiekszych obostrzeń, poza tym do marca jakos potrafilismy zyc i nikt nie zwracał uwagi na wirusa, a on w naszym kraju był już zapewne dawno

na razie to umierja tez ludzie non-covid właśnie przez obostrzenia i nadmierna panikę i to jest głupota ludzka

jakie duże powikłania po covid, przestań może przekleiać niepotwierdzonych rzeczy z portali

jakiś czas temu tu na stronie udowodniłem jak kłamią polskie media choćby w kwestii Szwecji gdzie śmiertelność z jednego dnia pomnożyli im razy 3 aby dodać grozy i stwierdzić ze ich droga jest zła

0

@klemens100
ja na grype sie nie szczepiłem nie bede szczepil i zyje:)

0

@Pawel1980
szczepionka na świńska grype co nie kupiła kopacz mówi ci to cos:)

jak nie radze poczytac, także dzięki mi jest to i tak obojętne bo ze szczepionka czy bez zyje normalnie:)

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

1

@parpe prosze bardzo, zaszczep się ale potem nie wymagaj nie wiadomo czego od służby zdrowia jak się okaże ze 80% zaszczepionych będzie miało jakieś skutki uboczne

0

@viscajasiek Kolego wiesz co to jest sarkazm??Chyba nie, więc napiszę Ci merytorycznie i merytorycznie się do tego odnieś. Szczepionkę otrzymało 21 500 osób. Tyle samo osób otrzymało placebo. Po krótkim czasie zachorowały 162 osoby z placebo i tylko 8 osób zaszczepionych, co dowodzi, że szczepionka jest w 95%skuteczna. Oznacza to, że 99,9% nie zachorowało mając szczepionkę. Oprócz powyższych danych nasz stan wiedzy na temat szczepionki Pfizera jest następujący:Czy odporność na wirusa trwa dłużej niż rok? Nie wiadomo. Czy są jakieś długoterminowe skutki uboczne? Nie wiadomo. Jak szczepionka wpływa na kobiety w ciąży, karmiące? Nie wiadomo. Jak na szczepionkę reagują osoby w podeszłym wieku lub chore? Nie wiadomo. Jak szczepionka reaguje z innymi lekami? Nie wiadomo. Więc Kolego, więcej nie wiemy niż wiemy. Ja nie jestem płaskoziemcą i antyszczepionkowcem. Nie snuje teorii o czipach Gatesa. Nie twierdzę, że korony nie ma. Jestem zdrowo myślącym człowiekiem, że szczepionka wymyślona na na przysłowiowym kolanie może Ci bardziej zaszkodzić niż korona. Więc włącz myślenie...

konto usunięte

1

@lucca87
Umierają ludzie zdrowi którzy się zarazili Covid. To są fakty.
Skąd masz takie dane ze zdrowych wirus omija :) bzdury.

Obostrzenia są słuszne.
Szwecja co to za przykład.
Poczytaj sobie ile tam ostatnio osób umarło i to ich podejście nic nie dało.

Ograniczenia w rozprzestrzenianiu są słuszne. Widząc co się zaczęło dziać jak je wprowadzaliśmy za późno na jesień.

Ta teraz fakty.
Mija żona jest lekarzem i rozmawia z kolegami którzy pracują na oddziałach Covidowych. Fakt większość pancjentow to ludzie starsi jednak są tez młodzi którzy bardzo ciężko przechodzą i nie jest to żaden wymysł mediów ze tez umierają.
Nie jest prawda ze obecnie przez obostrzenia umiera ludzie na inne choroby.
Jakby ich nie było to byś miał 2000-3000 zgonów dziennie na Covid plus inne zgony.

A co do powikłań to tez są i nie przeklejam z portali !
Tak jak napisałem moja żona jest lekarzem. Jej koledzy chorowali i znam te przypadki.
Moja koleżanka tez lekarka zdrowa i wysportowana. Chorowała miesiąc !
Obecnie po 2 miesiącach już wróciła do pracy jednak nadal nie odczuwa smaku. Ma bardzo duże problemy neurologiczne bóle głowy, jest słaba nadal. Wieczorem jej plus spada czasami do 50.
To są fakty

Ty piszesz bzdury tak jakby się nic nie działo a tak nie jest.

konto usunięte

0

@lucca87
Żyj i obyś się nie zakazil.
Już Ci odpisałem.

Świńska grypa to nie Covid. Jednak Covid jest groźniejszy to nie jest wirus grypy!

Szczepionki są największym wynalazkiem ludzkości i koniec kropka.
Uniknęliśmy dzięki nim wielu epidemii oraz wiele chorób zostało wyeliminowanych.
Jak Cię chłopie ugryzie zwierze z wścieklizna to umrzesz jak nie weźmiesz szczepionki ! I nie mył jej z ta dla zwierząt.

Polio, krztusiec choroby śmiertelne mówi ci to coś ? Już zapomniane dzięki szczepieniom.

Obecnie aby zakończyć epidemie szczepionka jest konieczna a nie udawanie ze jej nie ma tej choroby !!!
Bardzo mnie wk... takie podejście jak twoje bo co niby re 20000 osób robią w szpitalach ?
Zero empatii

konto usunięte

2

@Recha_0684 Wiadomo merytorycznie, skopiowane z fanpage'a konfederacji. Co za zaskoczenie xD. Jak szczepionka wpływa na kobiety w ciąży, karmiące? - To prawda, że nie było specjalnych testów na kobietach w ciąży. Jednak statystycznie jest duża szansa, że taka kobieta była testowana. To samo w kwestii starszych osób. To, że nie było specyficznych testów na tych grupach, nie znaczy że żadna osoba nie brała udziału w testach.
"It's important to note, however, that some women in large randomized controlled trials—the gold standard of scientific research—may become pregnant during the research. That scenario is likely in the Operation Warp Speed trials, each of which have many tens of thousands of participants."
https://hub.jhu.edu/2020/12/01/pregnancy-covid-vaccine/

A tutaj cytat z testów AstraZenecai Oxfordu
"The vast majority of trial participants (82%) were 18 to 55 years old. Of the 11,636 participants in the efficacy part of the trial, only 12% were older adults, and 83% were white."
https://www.cidrap.umn.edu/news-perspective/2020/12/phase-3-trials-show-astrazeneca-covid-vaccine-has-90-efficacy

Jak szczepionka reaguje z innymi lekami? To pytanie dotyczy tak na prawdę większości szczepionek i research na ten temat jest skomplikowany. Jendak najczęściej nie są to reakcje, które są dużym zagrożeniem. Zwykła manipulacja ze strony konfederacji, niemożliwe.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6383754/

Jak na szczepionkę reagują osoby chore? A jak reagują na wirusa? Tutaj już nawet nie chce mi się sprawdzać ile osób chorych było testowanych, bo wystarczy logiczny argument. Na pewno lepiej zareagują na szczepionkę niż na wirusa.

Także polecam włączyć myślenie i zrobić własny research z odpowiednich źródeł, a nie bezmyślnie kopiować posty z facebooka.

2

@viscajasiek Tak było ze strony Konferencji. Tutaj nie ma nic do ukrycia. Czy jak jest z ich strony to jest nie merytorycznie?? Chyba jest. Jest to merytoryczne i odpowiada moim poglądom,więc nie było powodu tego nie skopiować. Później Ci wyjaśniłem, że zdrowo myślący człowiek nie boi się zastrzyków, tylko powikłań. Ja byłem szczepiony jako dziecko i jak dotąd żyję. Tylko tamte szczepionki były testowane lata, a nie kika miesięcy. Znam conajmniej kilkanaście osób które miały wirusa. Przeszły bez objawowo, lub skąpo objawowo. Chcesz się szczepić, to się szczep. Ja mogę się zaszczepić za 3-4 lata. Wracając do myślenia, to sam wklejasz tutaj jakieś strony czy filmidła niewiadomego pochodzenia.Jeszcze jest kwestia firmy Pfizer, która to kilka razy już płaciła kary za leki które wyprodukowała. Ludzie umierali. W dodatku ich firma też jest w Wuhan. Może przypadek, a może nie...Piszesz, że może była testowana dana grupa, a może nie. Czyli coś wiesz czy nie?? Może, może, może...Tak jak pisałem wcześniej jest więcej niewiadomych, niż wiadomych.Tylko początek mojej wypowiedzi była ze strony Konferencji.

konto usunięte

2

@Recha_0684 "Jest to merytoryczne i odpowiada moim poglądom,więc nie było powodu tego nie skopiować". Tak zwany efekt potwierdzenia. Wyszukujesz strony, które odpowiadają twoim poglądom nie patrząc na ich wartość merytoryczną. Albo lepiej, wydaje się tobie, że są merytoryczne bo odpowiadają twoim poglądom. To jest bardzo słabe.
"wklejasz tutaj jakieś strony czy filmidła niewiadomego pochodzenia." I widzisz to jest twój kolejny problem. Całkowity brak analizy z jakiego źródła pochodzą dane linki. Ty masz facebooka, ja mam strony naukowe posługujące się metodami minimalizującymi błędy poznawcze.
"Tylko tamte szczepionki były testowane lata, a nie kika miesięcy" A wiesz kto zatwierdzał i przeprowadzał te testy? Te same organizacje, które zatwierdzają szczepionkę na covid.
"Jeszcze jest kwestia firmy Pfizer, która to kilka razy już płaciła kary za leki które wyprodukowała. Ludzie umierali. W dodatku ich firma też jest w Wuhan. Może przypadek, a może nie..." xD. Zrób sobie listę leków jakich używasz w ciągu roku i zobacz sobie na historię firm które je wyprodukowały. Pisałem już wcześniej na ten temat. Firma w Wuhan, no to musi być spiseg xDD.
"Piszesz, że może była testowana dana grupa, a może nie. Czyli coś wiesz czy nie??" Pewnie odnosisz się do kobiet w ciąży. Tutaj wchodzi w grę rachunek prawdobieństwa, więc nie na 100%. Sam uważam, że powinni przeprowadzić testy w tej grupie i są takie plany. Jeśli ktoś jest kobietą w ciąży ma faktyczne powody by poczekać na dalsze badania i wstrzymać się od zaszczepienia. Ale zarówno ty i ja nie należymy do tej grupy :).

0

@Pawel1980
zakaziłem sie przezylem tka jak wiele osób w mojej rodzinie w tym ciezko chore, nikt nawet w szpitalu nie był

ale o czym my mówimy- ja ci pisze o wadliwych szczepionkach przy poprzedniej pandemii a ty mi ze cos jest groźniejsze

odnieś sie do tego to co były wadliwe czy nie? - może te odszkodowania co niektóre rzady płaca to wymysł?

szczepie sie i szepiłem na różne rzeczy ale na to sie nie zaszczepie bo nie czuej takiej potrzeby i nie ufam rzadom

a ty masz empatie? - dla włascicieli restauracji itp co im zamkneli biznesy?

no umieraj ludzie no i co? mam z tego powodu płakać, może cię to zdziwi ale wcześniej tez ludzie umierali, przykre ale takie życie

0

@viscajasiek
daj spokój jak ty twierdzisz ze firma bedzie ponosiła odpowiedzialnosc wysylajac akies teskty z nie wiadomo skad, s sama fimar poprosiła o zdjęcie odpowiedzialnosci karnej za skutki uboczne spowodowane uzywaniem szczepionki

widze historia ze szczepionka na swinska czy tam ptasia grype co kopacz na szczescie nie kupiła niczego nie nauczyła niektórych

2

@maniak33333 skąd informacja że pfizer ma siedzibę w wuhan? Bo na akurat znalazłem artykuły które to dementują.
Np tu https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/laboratorium-w-wuhanie-george-soros-i-bill-gates-uwaga-na-internetowy-lancuszek,1040706.html

Nie zraz się że TVN, w różnych miejscach są podobne artykuły. Nawet na końcu tego jest podany inny.

konto usunięte

1

@lucca87 Ja mam wartościowe źródło w którym masz opisane jak wygląda system prawny w USA w tej kwestii. Ty nie masz dosłownie nic poza jakimś niczym niepopartym nawiązaniem do świńskiej albo ptasiej (nawet nie wiesz której xD) grypy.
@Gwyn xD. Nawet tak głupi "argument" można zdementować. To tylko pokazuje ich desperację

0

@viscajasiek
https://www.politykazdrowotna.com/62459,astrazeneca-zwolniona-z-odpowiedzialnosci-za-dzialanie-szczepionki-covid-19

astra zenca już zwolniona z odpowiedzialnosci - zródło Reuters

ty nie masz nic bo wrzucasz linki z niewiaodmo skad i jak ma sie to do sytaucji Polski - jakis system prawny w USA?

to jednak byłą świńska grypa - no i co że nie pamietam sedno jest takie same, szczepionka robiona na kolanie

https://www.dw.com/pl/szwecja-p%C5%82aci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-%C5%9Bwi%C5%84skiej-grypie/a-19257185

poza tym nie widze sensu przyjmowania szczepionki na chorobę która w przeważającej większości nie ma żadnych objawów

1

@parpe
Ciekawe czy Szwajcarscy lekarze to tez anty-szczepionkowcy skoro sami mają wątpliwości co do szczepionek i czekają na więcej informacji zanim zgodzą się na szczepienia.

konto usunięte

1

@lucca87 474 pacjentów z 60% (5.4 mln ludzi) populacji. Tak jak wspomniałem czasami reakcja alergiczna może powodować, że szczepionka źle wpływa na zdrowie.
"poza tym nie widze sensu przyjmowania szczepionki na chorobę która w przeważającej większości nie ma żadnych objawów"
Sens jest taki, że chronisz w ten sposób ludzi w swoim otoczeniu, którzy objawy mieć mogą.
Artykuł odnośnie Astrazeneci jest zmanipulowany, bo pomija on ważne kwestie. "AstraZeneca, Britain’s second-largest drugmaker, has pledged to supply a total of more than 2 billion doses at no profit in agreements with the United States, Britain and European countries, among other nations and organisations." To fragment z oryginału https://www.reuters.com/article/us-astrazeneca-results-vaccine-liability-idUSKCN24V2EN
Umowa przewiduje współpracę non-profit, więc wszystkie zyski idą na konto państwa. W takiej sytaucji nie byliby w stanie wypłacić potencjalnych odszkodowań. I tak jak w przypadku świńskiej grypy ryzyko obejmuje bardzo nieliczną (proporcjonalnie) liczbę osób. Jednak biorąc pod uwagę, że zaszczepionych może być dużo więcej, to odszkodowania mogłyby przerosnąć taką firmę. Nie oznacza to, że mają oni gdzieś jakość szczepionki xD. Nadal badania są transparentne, współpracują z najlepszymi uniwesytetami świata, więc szczepionka jest w rękach najlepszych ludzi.

konto usunięte

2

@lucca87
Bez komentarza za te twoje ostatnie stwierzdzenie. Brak jakiej kolwiek empatii.
Brak słów na takie podejście
Umierają i będą
Super !!!!!
Resteuracje ważniejsze od śmierci ludzkiej super
Brak slow

0

@Pawel1980
ja nie bawię się w boga i nie decyduje które życie jest ważniejsze
czy kogos co np. stracil cały dorobek zycia i moze popełnic samobójstwo czy kogos co umarł na covid

nie ja mam dużą empatie dlatego patrze szeroko, ty natomiast bardzo płytko

i tak ludzie umierają i beda umierać na to ii inne choroby - smutne ale nic z tym nie zrobimy

a jak ktos sie boi to niech siedzi w domu - nie potrzeba mu do szczescia niszczenie zycia kogos innego - każdy ma własny wybór i zycie

2

@Recha_0684 @viscajasiek Osobiście znak kilka osób którzy mieli Covid a zarazili się nim gdzie ? - W szpitalu . Dla mnie to jest dziwne że w miejscu gdzie powinien być taki reżim sanitarny dochodzi najczęściej do takich sytuacji. Osobiście jako dziecko byłem zaszczepiony na wszystko i żyję nie jestem jakiś anty do szczepionek. Mam dziecko 2 letnie i zaszczepiłem je na wszystkie obowiązkowe szczepionki a nawet i dodatkowe tak jak rotawirusy. W czerwcu dostało gorączki 40 stopni biegunki i wymiotów. Pojechałem do szpitala a tam nie chcieli go nawet zbadać pod kątem korony tylko stwierdzili że to wirus jelitowy i odesłali do domu. Nie widziałem z żoną co to jest więc 10 dni siedziałem w domu razem z nimi żeby nikogo nie zarazić w pracy czy też na zew. Sam nie szczepię się na grypę i już nie raz ją przechodziłem a co roku się mutuje a szczepionki na nią o której się mówi to szczepionki na poprzedni szczep a nie ten który jest w sezonie. Także w tym przypadku może i na bieżący Covid zrobiona jest szczepionka ale nie wiadomo czy będzie działać na przyszłe lata. Poza tym koronawirusy powodują przeziębienia już od wieków także żyjemy z nimi i dalej będziemy żyć. W obecnej chwili nie mam zamiaru się zaszczepić choć nie wykluczam tego w przyszłości . Na pewno nikt nie będzie mnie do tego przymuszał każdy ma prawo wyboru i wylewanie w internecie takiego hejtu na tych co się nie chcą szczepić i tych co chcą jest moim zdaniem bez sensu. Każdy ma wolną wolę i to jego decyzję wpływają na jego życie. Także pozdrawiam braci po szalu i dużo zdrowia dla was i rodzin.

0

@viscajasiek
i znowu dopowiadasz - nie biorą odpowiedzialności i koniec kropka, powody możesz sobie sam dopowiadać:)

poza tym to nie była reakcja alergiczna - co ty w ogóle pierd..,szczepionka była źle przygotowana i wpływała na zwiększenie ryzyka narkolepsji szczególnie u dzieci
to nie była reakcja alergiczna tylko źle przygotowana szczepionka na kolanie

https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,szczepionka-przeciwko-swinskiej-grypie-zwieksza-ryzyko-narkolepsji,artykul,1678054.html

jak dla ciebie to nic to spoko, ja tam żyje spokojnie i normalnie bez tej szczepionki:)
bez odbioru


konto usunięte

0

@lucca87
Dorobek życia, samobójstwo.
Chyba człowiek jest od tego żeby sobie radzić !
Restauracje marże zarządzane prosperują bardzo dobrze. Mnóstwo zleceń na wynos maja obecnie.
Tu zawsze możesz sobie poradzić

Wobec wirusa jesteś bez silny.

Chorują tez młode osoby i zajmują miejsce w szpitalach !!
Oddziały są przez to przekwalifikowane na Covidowe.
Nie leczy się innych chorób.

To ze lekko przeszles nie oznacza ze ktoś inny nie umrze nawet młody i wcześniej zdrowy.
Moi znajomi tez chorowali i różnie się to toczyło.
Poza tym moja żona jest lekarzem i pracuje w szpitalu wiec cos wiem więcej na temat Covid i innych rzeczy

konto usunięte

0

@lucca87 Reakcja alergiczna czy coś innego nie ma znaczenia. Dotyczyło to 474 z 5.4 miliona. Gdyby taka proporcja była w przypadku covida i zgonów nie rozmawialibyśmy o szczepiące. Nie biorą odpowiedzialności, bo bierze ją ktoś inny. Jakie ma to znaczenie w kontekście jakości szczepionki? Testy i tworzenie szczepionki odbywają się ze ścisłą współpracą z instytuacjami rządowymi, czy publicznymi uniwersytetami takimi jak Oxford, więc nie tylko firma powinna być odpowiedzialna za działanie szczepionki w teorii. To żyj sobie spokojnie w swoim domu, ja będę mógł sobie podróżować gdzie chcę, a was nie będą wpuszczać :)

0

@Pawel1980

tak samo jak z chorobami człowiek też może sobie radzić? czyż nie?

ojj kłamstwo na kłamstwie- które to restauracje radzą sobie dobrze - mnóstwo zleceń na wynos to chyba twoje marzenia
mamy (fundusz) ponad 50 restauracji i jest słabo, wiec widze jak jest
mnóstwo wokół mnie upadło ale rozumiem że dla ciebie to nieważne

mam pomysł może zamknijmy całą gospodarkę i nie używajmy samochodów - to ludzie nie beda umeirac na drogach, nie beda umierac w pracy itp. itd.

widzisz do jakich absurdów dochodzimy?

a te dodatkowe stoja puste i czego to dowodzi?

to jak umrze to raczej nie był zdrowy wczesniej? nagle wszyscy sa zdrowi wysportowani:) a jak idzie sie ulica to 50-70% osób wygląda jakby zaraz miało urodzić - i nie mówie tu o paniach

wiesz co przechorowały to u mnie osoby wysoce narażone i nawet w szpitalu nie były, choroba jest nie przecze ale nie tak straszna jak ja maluja

no to gratuluje ze ty tę tego wiesz bo twoja zona pracuje:) - niezłe polewka z argumentu

żegnam bo szkoda czasu


0

@viscajasiek
haha
dobry jesteś życzenia roszczeniowe:)

kto mnie nie będzie puszczać?:) haha, na jakiej podstawie?
na tej samej co chca karac za brak maseczki:) haha

ja teraz zyje normalnie i jezdze i podrózuje gdzie chce:)

żyłka ci zaraz pęknie, wuluzj wiec może i daj innym żyć jak chcą - terorysta sie znalazł jeden:) haha dobre tego jeszcze nie grali

a może będziemy segregować ludzi po tym ile kto płaci podatku do państwa?:)
ja np. płace wyższe podatki niż ty to zabronię ci chodzić po ulicy bo więcej za nią zapłaciłem do wspólnego budżetu, albo będziemy pozwalali chodzic po ulicach tylko ludziom rudym:)

już nawet ten głupi rząd wie że jedyne co może zrobić to nie nakładać kwarantanny na osoby zaszczepione, ale widzę ty lubisz powtarzać głupoty zasłyszane w necie

bez odbioru

3

@parpe A mnie śmieszą osoby, które nie potrafią poprawnie odmieniać słowa jakiś/jakichś w zdaniu :))))

"jakiś nieznanych skutków..."

Rynce opadają :))))

konto usunięte

0

@lucca87
Właśnie szkoda
!!!!
Całkowita arogancja i brak szacunku nawet do lekarzy którzy ciężki pracują żeby wyleczyć tych co sobie łażą bez maseczek i maja wszystko w d....

Chorują tez osoby wysportowane itp
Z Covid jest jak z ruletka
Ty miałeś szczęście inni nie

Restauracje cenniejsze od ludzkiego życia i cierpienia chorego
Super
Ja znam takie co maja wiekszy zysk teraz niż kiedyś :)
To ze niektóre upadły nie dziwie się.
Poziom restauracyjny w Polsce jest żenujący i poziom zarządzania Niki tez.
Jasne ze niektóre tez upadły przez zamknięcie ale to i tak nie jest ponad życie ludzi.

0

@Pawel1980
powtarzam jak ktoś się boi niech siedzi w domu i nie wychodzi wtedy nie będzie cierpieć

proste - jasne ze proste
zamknięte restauracje im w tym nie pomogą

żegnam


konto usunięte

1

@lucca87
Co Ty piszesz
Inni co się nie biją będą chorować i tak ;)
Szpitale będą przepełnione nie będzie kto miał leczyć już wogole ludzi z innymi chorobami :)

Super pomysł geniusz

0

@Pawel1980
bede chorować?
to po co te maseczki, dystans dezynfekcja? to pic na wodę czy to działa?

jakoś większość ludzi normalnie funkcjonuje i żyją

nie najlepiej wszystko zamknąć i wrócić do średniowiecza, bo innych groźniejszych chorób nie ma i szpitale z tego powodu sie nie wypełniały?
daj spokój bo szkoda cie słuchać

jak sie boisz zamnij sie w domu, schronie, nie chodz do pracy
tylko jak ci zabraknie kasy na chleb nie przychodź do mnie po kromkę chleba

kończe bo niesamowite ze takie osoby jak ty istnieją - żal mi ciebie

konto usunięte

2

@lucca87
Ja się boje ?
Mam Żonę pracująca z Covidem arogancie?

Same maseczki i dezynfekcja nic nie dadzą bez innych restrykcji.
Mieliśmy już 27 tys zakażeń podawanych a realnie więcej.
Szpitale były na granicy wytrzymałości !
Daj spokój takich jak Ty mi szkoda

Ludzie młodzi tez chorują na Covid Ciężko i umierają !

0

@Pawel1980
powiem ty ja wole wirusa

ty wybierasz wirusa i biedę wielu ludzi

no cóż taka praca:)


konto usunięte

1

@lucca87
Bieda to by była jakby wogole nie było ograniczeń :)

A zasady o których piszesz maseczki itp są dobre tylko ze ludzie mieli to w d.... i dlatego były konieczne inne ograniczenia przy drastycznym wzroście zakażeń i hospitalizacji

W wakacje każdy miał w d... maseczki i dystans
W sklepach połowa chodziła bez lub z maseczka pod nosem
Stadiony miały być z ograniczeniami a wyglądało to tak ze połowa była wolna owszem ale druga cała zajęta :) bez dystansu i reguł
Sam byłem na żużlu GP w Gorzowie i Toruniu
Ludzie się śmiali z maseczek i wirusa

To ze teraz restauracje są zamknięte to wina ludzi i ich podejścia

A system medyczny musi być wydolny bo zgonów na Covid czy nie Covid będą dziesiątki tys dziennie
Ci co umierają tez pracowali i pracują zostawiają rodziny itp

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

0

@YeastMoss Oraz Górniak

1

@AdiBarca87 Mam takie samo zdanie jak Ty. Nie jestem anty szczepionkowcewcem. Też mam wszystkie obowiązkowe szczepienia. Mój 15 letni syn również. Na grypę się szczepiłem 2 razy i 2 razy byłem po niej tak chory, że tydzień nie umiałem z łóżka wyjść. Ja cały czas piszę o tym, też w poprzednich postach,że nie zaszczepię się na Koronawirusa, bo w mojej ocenia ta szczepionka jest za szybko i też pisałem o tym, że jak już to za 3-4 lata. Jak ktoś chce, to proszę bardzo. Chociaż jestem pewien jak to będzie wyglądać:Nie będziesz mógł podróżować samolotem na przykład. Niektórzy Pracodawcy będą zobowiązani do tego, że jak będą przyjmować pracownika, to będzie miał obowiązek przedstawić świadectwo szczepienia. Mówią, że nie będzie obowiązkowe, ale zrobią tak, że jak będziesz chciał coś zrobić, to będziesz musiał i tyle. Tak to będzie wyglądać. Pracowałem w Hiszpanii, Holandii, Niemczech i w kilku innych krajach. Mam kontakt z ludźmi w kilku krajach, a w Polsce mnóstwo klientów i znajomych z różnych sfer. Powiem Ci jedno :95% z tych ludzi nie chce się szczepić na koronawirusa, choć niektórzy szczepią się na grypę.

0

@Pawel1980
haha dobre, w Internecie każdy Prezes:), a patrząc na poziom wypowiedzi to co najwyżej jesteś prezesem kurnika

upokorzyć? koleś ile ty masz lat bo niedojrzały jesteś jak dziecko, no właśnie widzę po wypowiedziach ile znasz sie na ekonomii, zadałbym ci kilka pytań aby cie sprawdzić ale szkoda polewki z ciebie

ja odpadam mam dosyć, bo jak to mówią z głupim w dyskusji nie wygrasz bo ma w tym doświadczenie - żegnam

0

@Recha_0684
państwowy pracodawca może tak ale prywatnego jak niby ma państwo do tego zmusic? nierealne

0

@viscajasiek Chłopie nie wiem jakie Ty tam leki bierzesz, ale ja przez cały rok 2020 wziąłem może że 4-5 tabletek na ból głowy, typu Apap. Jak jestem przeziębiony to stawiam na naturalne składniki(CZOSNEK, MIÓD, KURKUMA, IMBIR) Pracowałem w wielu krajach min. Hiszpania, Niemcy, Holandia. Mam kontakt z ludźmi z różnych krajów z racji mojej pracy. W Polsce mnóstwo znajomych, klientów z różnych sfer społecznych. No i wiesz co?? 95% ludzi nie chce się zaszczepić się na Koronawirusa. Przynajmniej nie przez najbliższe 3-4 lata. Choć niektórzy szczepią się na grypę. Praktycznie każdy mówi o tym, że na wiosnę się obawiali bardziej Koronawirusa. Bo każdy myślał, że jak masz Covid, to albo lądujesz pod respiratorem, albo umierasz.Więc jak chcesz się szczepić, to się szczep, jak chcesz być weganinem, gejem, buddystą czy należeć do kościoła wyznawców Latającego Potwora Spaghetti, to bądź. Mnie i mnóstwo ludzi to nie interesuje, dopóki mnie nie dotyczy. Zaszczep się i bądź bezpieczny.

konto usunięte

0

@lucca87
Koleś ? Twój poziom jest idealny.

Tak jestem prezesem a moja żona lekarzem specjalista.

Twój poziom jest za to nie do opisania.
Żadnych faktów nie przyjmujesz.

Kończę bo poziom twój jest poniżej dna.

Mam 40 lat.

0

@lucca87 Jeszcze nie wiem. Ale myślę, że mogą to jakoś zrobić...Na przykład w zakładach gdzie masz kontakt z klientem.

0

@Recha_0684
nie ma szans na takie coś, już myśleli o świętach bożego narodzenia i dobrze wiedza ze takie działania są nielegalne i sprzeczne z prawem

0

@Pawel1980
haha

super:) dawno mnie nikt tak nie rozbawił

konto usunięte

1

@lucca87
Świadczy to o twoim poziomie wiedzy.

Najlepiej mieć swój świat.

Nic do Ciebie nie dociera super podejście.

Możesz wierzyć lub nie mnie to za przeproszeniem pierd...LO
Jednak arogancja jest straszna.
Chyba nawet być nie uwierzył jakbyś zobaczył.

Tak prowadzę firmę od 18lat.
Najpierw mała produkcja okien i wyjazdy montażowe do Francji rejon Alzacja. Na tym się dorobiłem na ciężkiej pracy.
Tam urodził się pomysł produkcji okiennic aluminiowych i ich sprzedaży na rynek Francuski.
Obecnie moja firma produkuje okiennice i wysyła je do Francji gdzie mam biuro handlowe i sieć handlowa.
I żyje sobie spokojnie z tego i się rozwijam bo rynek jest duży a konkurencja mała.
Moja żona pracuje w szpitalu w i jest specjalista ginekologiem położnikiem w szpitalu 3 referencji. Obecnie pół szpitala przerobiono na Covidowy.
Możesz wierzyć lub nie. A co Ty sobą prezentujesz ???

Co do ekonomi tak opłaca się zamknąć cześć gospodarki aby nie było tysięcy zakażeń ! Bo Ci zakażeni to tez są pracownicy.
Ja miałem kilka osób w firmie chorych dłużej i krócej wiec tez miałem problemy z terminowością itp
Zamawiam okucia do okiennic we Francji opóźnienia maja 2-3 tyg w produkcji przez zmniejszona produkcje bo ich pracownicy chorują.
W pandemi gdy jest za dużo zakażeń trzeba wprowadzać ograniczenia tam gdzie jest emisja wirusa. Niestety są to resteuracje, szkoły, sklepy itp
Po to żeby inne gałęzie przemysłu mogły funkcjonować!
Jakby nic nie robić to padły by zakłady. Firmy które działają w oparciu o masowa produkcje padną jak im zachoruje pół załogi. Bo marzą tych firm jest nie wielka i zarabiają dzięki masowej produkcji.

Państwo jest od tego aby zrekompensować w takiej sytuacji zamykanym branżom ich straty.

A co do ilości chorych, jeśli system szpitali nie wydała to tez się wprowadza ograniczenia! Bo ludzie będą umierać na inne choroby.

Już rozumiesz po co są ograniczenia czy twoja głowa tego nie ogarnia.
Pandemia nie kontrolowana doprowadza do upadku gospodarki!
Inne kraje: Francja, Niemcy itp tez zamykają restauracje.
Sory akurat Francje dobrze znam i poziom gastro jest nie porównywalny do naszego. Ilość zamkniętych restauracji we Francji jest ogromna. Tam się je głównie w restauracji w przerwie 12-14.
Jakoś wszyscy to robią a Ty jesteś mądrzejszy w tym temacie.
Ekspert od niczego :)

konto usunięte

0

@Recha_0684 To pamiętaj, że jak zachorujesz na coś poważnego to zanim weźmiesz lek, sprawdź wszystkie pozwy i kontrowersje danej firmy bo nigdy nie wiesz, czy na 3 pokolenia do przodu twoje wnuki dostaną raka przez leki jakie brałeś. Albo w ogóle nie bierz leków ani szczepionek i lecz się czosnkiem i miodem ;)

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@lucca87
Korpo ludek
I wszystko jasne :)

Mnie tez już nie interesuje
Daj mi już spokój i żyj sobie ta swoją wiedza teoretyczna

Nara

0

@Pawel1980
teoretyczna:) haha

przeprowadzałem operacje finansowe na 5 mld PLN:) teoretyczna:-p dobre:) muszę to powiedzieć żonie w ramach anegdoty jak dostanę skromną premię świąteczną:)

konto usunięte

0

@lucca87
Ja sobie sam wypłacam premie :)
I sam sobie układam życie nie jakaś korpo
Wiesz wiedza teoretyczna to nie wszystko
Ja skończyłem Budownictwo oraz drugi kierunek Zarządzanie Jakością.
Tak naprawdę ta wiedza w praktyce się mało przydaje jak prowadzisz swój biznes :)

Wirus owszem może aż tak nie jest groźny jak ebola. Jednak nie jest to tez zwykła grypa kolego bo pudzie to ciężko przechodzą nawet wcześniej zdrowi.

A te duże firmy działają dzięki częściowym restrykcjom.
Niestety największa emisja wirusa jest w restauracjach zamkniętych.
Nie jest tak ze USA się nie zamykają to działa regionalnie.
Mi tez się wiele rzeczy nie podoba jak to u Jaś robią bez planu itp.
Jednak taka mamy obecnie władze centralna. We Francji władza jest oddana bardziej regionom.

Jednak nie zgodzę się z tym ze same maseczki itp wystarcza przy dużej emisji wirusa.
Zapraszam do szpitala żony to sobie zobaczysz jak to wyglada.
Czasowe restrykcje są potrzebne żeby inni mogli funkcjonować.

Podajesz Szwecję za przykład gdzie tak naprawdę to 3-4 miasta duże i reszta to małe lokalne miasteczka a Finlandia to wogole wydupie :)

Sory ale Ja byłem w Alzacji kiedy była pandemia na wiosnę. Bez ograniczeń w dużych skupiskach jest się czego bać.

Komentarz usunięty

0

@Pawel1980
TO SIĘ BÓJ i zamknij się w ziemiance:)

nie wiesz co robię, ale mówisz wiedza teoretyczna- grubo, jak byś chciał wiedzieć to robię cały czas rzeczy biznesowe bo jestem bardzo blisko dużego biznesy, to nie jest typowa praca korporacyjna, szczerze nie ma to nic wspólnego z praca korporacyjna, ale o tym rozmawiam z bliskimi a nie przypadkowymi osobami z neta

konto usunięte

0

@lucca87 "jestem bardzo blisko dużego biznesy". Ty nawet polskiego nie znasz, a chwalisz się jakimiś biznesami xDD. Już widzę jak takiemu komuś jak ty dają jakąkolwiek poważną robotę xD

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@lucca87 Ty prezentujesz argumenty na poziomie foliarstwa i taka jest prawda. Nie podasz żadnych konkretnych informacji o tych transakcjach, bo po prostu ich nie ma. O dużym biznesie nie wiesz nic, nie jesteś w stanie nawet zdania poprawnie napisać, a co dopiero brać taką odpowiedzialność xD.

konto usunięte

0

@lucca87 Dodam jeszcze, że mam w rodzinie osoby które prowadzą firmy o wielomilionowej wartości i mają oni szacunek do przedsiębiorczości. Ty tego szacunku nie masz, więc bardzo łatwo cię zdemaskować. I nie tylko moja rodzina przejawia taką postawę.

0

@viscajasiek
koleś ty chyba jesteś nienormalny jeśli myślisz ze ci podam jakiekolwiek szczegóły transakcji:) z choinki się urwałeś? w jakim celu miałbym ci cokolwiek podawać jakiekolwiek rzeczy w których obowiązuje mnie tajemnica zawodowa jakiemuś przypadkowemu no name z neta?
mogę ci co najwyżej napisać w jakich branżach operuje - budowlanka, retail, gastronomia, chemia, science - także w każdej dziedzinie biznesu praktycznie już operowałem/operuje

pisze szybko wiec czesto mi sie literówki wkradaja - szczerze nie dbam o to

0

@viscajasiek
haha - uśmiałem się po pachy:) brak szacunku do przedsiębiorczości - skąd ty takie tezy wystawiasz

do której kaly chodzisz kolego bo chyba zdalan nauka ci nie słuzy
żegnam

konto usunięte

0

@lucca87 Oczywiście, że ich nie podasz bo tajemnica zawodowa xD. Nie podasz nawet konkretnej branży, nic bo tego nie masz. Kogo ty próbujesz oszukać? xD. Jakbyś przeprowadził taką dyskusję jak powyżej z kimkolwiek kto obraca się w takich sferach to zaśmiałby się tobie prosto w twarz. Ludzie na takich stanowiskach prezentują pewien poziom w swojej argumentacji, a nie anegdoty.
Nie masz szacunku do działalności gospodarczej @Pawel1980 co widać powyżej.

0

@viscajasiek
wymieniłem ci branże, firm nie będę ci podawała bo nie czuje takiej potrzeby, a transakcje to sprzedaże aktywów, merger & acquisition, forwardy, futures ale tobie to nic nie mówi bo w szkole tego nie ucza

konto usunięte

0

@viscajasiek
Dzięki w punkt

konto usunięte

0

@lucca87 Oczywiście, że wiem bo miałem wiele przedmiotów z finansów na studiach. Brałem też udział w workshopach z BGC. A tak przy okazji BCG bardziej martwi się dostępnością szczepionki niż jej efektami ubocznymi.
https://www.bcg.com/publications/2020/impact-of-vaccine-on-long-term-covid-19-response
To tylko pokazuje, że nie masz kompletnie wiedzy na temat stanowiska "twojej branży" apropos szczepionek co jeszcze bardziej pokazuje że wygooglowałeś sobie swoją "pracę" :).

konto usunięte

0

@lucca87
Po co go obrażasz
Myślisz ze wykułes i jesteś geniusz
Siedzisz w jakiejś korpo i tyle
Nic poza tym to nie są twoje pieniądze aktywa itp
Jesteś zwykłym pionkiem w grze

Ja w swoim życiu rozdaje karty jak chce i kocham swoją firmę. Chłopaków w niej pracujących traktuje jak rodzine bo z częścią pracowałem tez fizycznie mimo iż skończyłem studia wyższe.
Martwię się o nich i o sobie. Martwiłem się jak 3 była chora na Covid w tym jeden ciężko przez 2 miesiące !!!
Twoje podejście jest żenujące.

Cyferki liczby przed oczami :)
Ekonomia to nie tylko suche dane kolego.
To ze znasz nazwy wyuczone nie oznacza ze cis sobą prezentujesz :)
Ale takie typy taj maja wyżej sr..ja niż d... maja :)

Sytuacja w gastronomi nie jest wesoła jednak zawsze musi ktoś ucierpieć.
Obrotni potrafią sobie poradzić !
Resteuracje na poziomie obecnie wysyłają jedzenie, robią ostry marketing wysyłkowy na święta! Maja sklepy internetowe ze swoimi wyrobami !
A Państwo które je zamknęło powinno im pomoc!
To jest mniejsze zło niż załamanie większej ilości firm przez L4 !!!!

konto usunięte

0

@lucca87
Chłopie Ty chyba na serio masz coś z głowa.
Ja się nie boje o siebie !!!
Mam żonę która co dziennie idzie do osób chorych na Covid w szpitalu.

Bać mogę się o rodziców którzy maja 72lata a tata jest w trakcie leczenia i zostało wstrzymane przez Covid. Już dwa razy operacja przekładana.
Anestezjolodzy są obecnie przesuwani do obsługi respiratorów a nie do operacji !!!
No ale według Ciebie wirus jest light.
Nie nie jest dla niektórych !!!

Kończę bo mam do czynienia widzę z niewiadoma czym defakto :) ujmę lekko

0

@viscajasiek
a odkąd BCG to moja branża? ja nie mam z nimi nic wspólnego, nawet jakbym miał to jakim cudem czyjeś stanowisko ma być moim stanowiskiem na jakiś temat?

koleś ja nie muszę ci nic udowadniać:) wiesz sobie w co chcesz:)
Boże co za ludzie

0

@Pawel1980
ale o czym ty pierdzielisz? większość firm funkcjonuje normalnie pomimo pandemii? o czym to świadczy?

pisałem ci już wcześniej ale widzę nie potrafisz odpowiedzieć na żaden z moich argumentów bo ci zabrakło amunicji

0

@Pawel1980
to się bój i żyj w tym strachu, powodzenia

tych respiratorów co jest coraz mniej zajetych:) jest to przykra choroby i tyle trudno, trzeba nauczyc sei z tym życ a nie zabijac gospodarkę

jak myslisz ze restauracje maja sie dobrze bo sprzedaja na wynos to gratuluje, siedze w branzy od srodka i widze jak to wyglada wiec skoncz prosze pierd...głupoty

konto usunięte

0

@lucca87 xD. Dzięki, ostatecznie potwierdziłeś że nie masz nic wspólnego z branżami które wymieniłeś. https://www.bcg.com/pl-pl/capabilities/mergers-acquisitions-transactions-pmi/overview

0

@viscajasiek
ty jesteś jakiś upośledzony?
pisze ci że nie mam nic wspólnego z BCG a ty wysyłasz mi coś o BCG?
nawet nie chce mi się tego czytać bo nie pracuje ani nie pracowałem w BCG
koleś o co ci chodzi bo za bardzo nie kumam?

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@lucca87
Funkcjonuje bo są obostrzenia :)
Ale normalnie i tak pomimo ich nie wszystkie funkcjonują kolego

konto usunięte

0

@lucca87 Zacznijmy od tego, że komentarz zgłoszony. Szanujące się firmy konsultują proces M&A z firmami consultingowymi takimi jak BCG. Ty oczywiście o tym nie wiesz.

konto usunięte

0

@Recha_0684 Ty wiesz jak działają szczepionki? Aby wyeliminować chorobę z obiegu należy zaszczepić jak najwięcej osób. Ja tylko mówię, abyś nigdy nie brał leków jakiejś firmy przed sprawdzeniem historii kontrowersji prawnych, bo inaczej nie masz pewności że ich leki nie wywołają niepożądanych efektów.

Komentarz usunięty

0

@viscajasiek
haha:) a zgłaszaj sobie bo widze masz problemy z psychiką

po pierwsze mamy specjalny zespół M&A i rzadko korzystamy z pomocy zewnętrznych firm, jeśli już to prawnicy:)

na rynku są setki firm konsultingowych- Roland Berger, mckinsey itp. itd.
ciągle nie wiem do czego zmierzasz? kompletnie cię nie kumam? co chcesz udowodnić i komu? sobie czy mi? mnie chcesz przekonać że nie robię to co robię czy siebie? koleś ty na prawdę masz coś z psychiką

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

0

@viscajasiek
ty koleś jesteś na prawdę nienormalny:)
brak wiedzy i błędy logiczne - bo mam inne zdanie na temat szczepionki?
wskaż te błędy:)
szczerze myśl sobie to co chcesz:)

jak w ogóle cokolwiek wiesz to odpowiedz czym jest forward, futures i czym sie różnią, czym są opcje, czym są SWAPy, co to jest leverege, margin grid, co to jest margin call? czym są koszyki kapitałowe i niekapitałowe

mogę się założyć że nic nie wiesz:)

uwaga popatrz sobie jakie wielkie firmy schodziły z giełdy 2017 i 2018:)

konto usunięte

0

@lucca87 Wskazałem je wielokrotnie. Dowody anegdotyczne - największy z nich. Tak się składa, że znam dużą część tych pojęć, ale nie jest to moja ekspertyza i nie jestem wikipedią żeby je teraz tłumaczyć. Bardziej są nią badania operacyjne jeśli cię to interesuje. Jeśli faktycznie pracujesz tam gdzie twierdzisz, że pracujesz to system rekrutacji musi być fatalny, skoro wpuszczają gościa który bardziej ufa swojemu widzimisie niż dowodom naukowym.

0

@viscajasiek

ciągle ten sam bełkot, koleś pogódź się z tym że mam inne zdanie o szczepionkach bo potrafię myśleć i analizować, ty jak chcesz to się szczep nic mi do tego:)

jakie znowu badania operacyjne? tu nie chodzi o tłumaczenie pojęć z Wikipedii bo takowych też na większość tych rzeczy nie ma bo są to slangowe pojęcia z branży ekonomii:) ważniejsze chyba jest jak się je z instrumentami, niektórymi pojęciami - ich fizyczny wpływ pod kątem finansowym, prawnym podatkowym, płynnościowym niż regułki

a ty ciągle próbujesz mnie obrażać bo do niczego innego nie potrafisz sprowadzić rozmowy - system rekrutacji jest świetny bo przyjmuje się najlepszych w branży:)

1

@viscajasiek To mamy problem, bo tak jak pisałem 95% ludzi których znam nie chce się zaszczepić. Koronawirus już z nami zostanie, czy tego chcesz czy nie.Choroby były i będą. Jestem dorosły i wiem co dla mnie dobre.... Nie jestem ignorantem i wiem, że Koronawirus jest, ale jak mam się zakazić, to i tak się zakażę. Biorę to na klatę. Zresztą pewnie 1/3Polaków już to przeszła.Teraz tylko Koronawirus istnieje, nic więcej. Na początku każdy się bał. Ale minęło prawie 9 miesięcy, żyje normalnie. Funkcjonuje. Spotykam się że znajomymi, ludźmi w pracy. Żyję aktywnie. Nikt nie umarł a kilkunastu znajomych było chorych. To chyba 1 raz w historii, że lekarz Cię nie chce przyjąć, bo możesz być chory... Prywatnie oczywiście nie ma problemu. Kasa Misu, kasa!!!

konto usunięte

1

@lucca87 "potrafię myśleć i analizować". No właśnie problemem jest to, że nie potrafisz. Widzisz, analfabetyzm naukowy i dowody anegdotyczne którymi w tym wypadku się posługujesz są czymś co takie firmy jak "twoja" automatycznie dyskredytują. Nie obrażam ciebie, tylko podważam to co mówisz. To prędzej ty mnie obrażasz pytaniami typu "Ty jesteś upośledzony??". A poza tym to przeczytaj w jakim kontekście pisałem o badaniach operacyjnych, bo widać że czytanie ze zrozumieniem stanowi dla ciebie kolejny problem :).

0

@viscajasiek
jakie dowody anegdotyczne? koleś nauczyłeś się jednego słówka i próbujesz nim szpanować czy co? pisałem ci już fakty o szczepionkach robionych na kolanie itp. a ze nie przyjmujesz tego do wiadomości nie mój problem
śmiem wątpić bo jednak moje dokonania w materii dedukcji, logiki i prawidłowego wyciągania wniosków są na najwyższym poziomie:) i nie jest to moja ocena tylko wynik różnych testów:)

bo tak się zachowujesz, bez urazy

żegnam

1

@Recha_0684
dokładnie, kolega chyba nie jest świadomy że każdy to przejdzie, w sensie się zakaził albo był zakażony, o czy mówił mnóstwo lekarzy m.in. doradca rządu dr Flisiak, czy dr Basiukiewicz

jakoś dziwnym trafem amantadyna jako lekarstwo został zignorowana bez wnikliwych badań

konto usunięte

1

@lucca87 "jakie dowody anegdotyczne? koleś nauczyłeś się jednego słówka i próbujesz nim szpanować czy co?" Nie wiesz co to znaczy, to się nie wypowiadaj. To jest jeden z twoich problemów, jeśli nie rozumiesz to trudno, kiedyś jakiś kolega z twojej firmy cię na tym przyłapie.
"śmiem wątpić bo jednak moje dokonania w materii dedukcji, logiki i prawidłowego wyciągania wniosków są na najwyższym poziomie: i nie jest to moja ocena tylko wynik różnych testów:)" Ja posługuję się dowodami naukowymi i w ten sposób obalam to co mówisz? Czaisz? Ty masz "dedukcję", "logiczne myślenie", które z natury są wadliwe w przypadku człowieka, ja mam metodologię naukową. To jest różnica.