O sobie

  • Zainteresowania muzyka, piłka nożna (Duh!), teatr, języki
  • Ulubiony zawodnik Puyol, Iniesta, Ronaldinho, Messi, Suarez
  • Ulubione zespoły Manchester United, Udinese, Legia
  • Barcelonie kibicuję od 2003

Statystyki

  • Dni w serwisie 2228
  • Liczba komentarzy 3725
  • Polecenia 10055

Komentarze

0

"20 tysięcy podpisów to dużo. Wszystkich nas to zaskoczyło." XD

0

@Mateonvious Okej, super. Dużo lepiej pozwoliło mi to zrozumieć Twój punkt widzenia i z wieloma rzeczami się zgadzam, np. z tym, że Koeman może ożywić starą gwardię. Mam po prostu nadzieję, że nie stracimy Riquiego, bo to naprawdę wspaniały talent.

1

@El Plutoninho Bardzo precyzyjnie i w kilku słowach ująłeś to, co ja - dzięki :D Choć chyba właśnie wjechał artykuł o tym, że doradzał mu wypożyczenie.

1

@Chlebek23391 I tu masz absolutną rację, zdecydowanie za często emocjonalnie dziś pisałem, po prostu Riqui był jednym z tych niewielu zawodników, którzy sprawiali, że oglądanie Barcy na nowo sprawiało mi czystą frajdę. Dawno tego nie miałem, bo od lat widzę marazm i nudy. Masz rację, skoro wchodzimy w tak głębokie analizy, fair jest poczekać, co powie trener i jak to się przekłada na realia całej drużyny.

1

@El Plutoninho Tak, to też bardzo często słyszę. Już mówię - Guardiola za rządów Laporty miał kartotekę świetnego trenera Barcelony B, który doskonale znał chłopaków takich jak Busquets, Pedro, czy Thiago. Był noł-nejmem na arenie międzynarodowej trenerki, ale w Barcelonie nie był.

I oczywiście, że z Guardiolą zaryzykowano, ale jemu z góry dano ogromne zaufanie, ponieważ jego wizja budowy drużyny pokrywała się z wizją zarządu. Dla przykładu - dyrektorem sportowym był wówczas Txiki Begiristain, dziś dyrektor sportowy City. Współpracował (i do dziś to robi) bardzo blisko z Pepem tak, aby transfery pasowały nie tylko na jeden sezon, ale na kilka do przodu. Tamta drużyna miała wizję i Pep ze swoim CV z rezerwach był idealnym egzekutorem.

Z Koemanem jest inaczej. Nie jest noł-nejmem. Pracował w różnych klubach i - z tego co mi wiadomo - w żadnym nie okazał się zbawieniem. Co więcej - niepokojąco często słyszy się o jego konfliktowym charakterze, który nie prowadzi do niczego dobrego. Może się mylę - stąd chciałbym poznać przykłady przeczące mojej tezie. Co więcej - przychodzi w momencie, w którym klub czekają wybory bardzo niedługo. Nikt nie wie, jak wyglądać będzie Barcelona za rok, więc tym bardziej powinniśmy minimalizować straty i ryzyko, żeby nowy zarząd nie został na totalnym lodzie. Rezygnacja z młodego, obiecującego chłopaka nie jest takim ruchem, jest ruchem bardzo konkretnym i bardzo kontrowersyjnym.

Zobacz wszystkie

142

Od dziecka marzyłem, żeby Reprezentacja Polski potrafiła zagrać jak Barcelona. Cóż - trzeba uważać, czego sobie życzymy. Marzenia się spełniają, problem w tym, że czasem z niefortunnym twistem :/

114

Jak można gwizdać na swojego piłkarza, nie rozumiem tego. Z takimi zachowaniami to do Madrytu, a nie na Camp Nou.

93

Oczywiście, że trzeba pomóc (jeśli to prawda). Jakakolwiek rywalizacja powinna mieć miejsce przede wszystkim na boisku. Poza boiskiem to normalnie ludzie i kiedy ktoś prosi o pomoc, powinno się jej udzielić.

77

Uśmiech Messiego, pt. "zjarałem blanta, ona coś do mnie gada w jakimś języku, nie wiem co ja tu robię, ale jest fajnie" - uwielbiam go :D A tak poza tym, to grupa jak najbardziej OK.

69

Uważam się za prawdziwego kibica Barcy, ale nie wierzę w ten awans, ponieważ nie lubię naiwnej wiary. Wiara ma sens wtedy, kiedy można za nią stanąć murem. Ja nie mogę - PSG zagrało tak bezbłędnie, że chyba tylko uraz u połowy drużyny, a wylew u reszty piłkarzy mógłby nam pomóc. Barcelona może i strzeli 3, nawet 4 bramki (choć to bardzo, bardzo mało prawdopodobne), ale przede wszystkim nie chce mi się wierzyć, że nie straci żadnego gola. Ja myślę, że ten frazes "prawdziwy kibic zawsze wierzy" jest troszkę nietrafiony. Prawdziwy kibic zawsze wspiera drużynę, niezależnie od tego, jak jej idzie i rozumie, że klubu nie reprezentuje obecna forma piłkarzy czy trenera, a ponad 100-letnia tradycja. I za tym jestem gotów stanąć murem o każdej porze dnia i nocy.