La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 963 Culés

35

Fajnie prześledzić, jak Konfederaci znikali i pojawiali się na LR w ostatnich 2 latach.
Fazy ekscytacji i płodności twórczej przeplatane z okresami wyraźnego przygaszenia.

Przed wojną Ukrainy z Rosją bardzo duża aktywność, po wybuchu wojny i kompromitujących wypowiedziach Konfiarzy, cisza jak makiem zasiał. Zwolennicy dosłownie wyparowali z forum.
Potem te wypowiedzi wstydu się zatarły i notowania wzrosły do 16%, co zbiegło się z niewiarygodnym podnieceniem twórczym. Wyborcy wręcz zalewali nas wpisami o bólach tyłka i zachowywali się bardzo triumfalnie.
Teraz mamy 10% i trudno powiedzieć co do wyborów się wydarzy. A zwolennicy Konfy jacyś przytłumieni. Swoją drogą spadek z 16% do 10% jest znaczący.

Pamiętam jak ok. miesiąc temu dziennikarka w TOK FM przeprowadzała analizę, i zakładała, że ludzie będą racjonalizować swoje stanowiska bliżej wyborów, więc przewiduje spory spadek Konfederacji. Być może się nie pomyli.

50

@Comentateiro Mamy to! Kolejny post o konfederacji! Ciekawe czy wam się znudzi czy jednak ta obsesja zostanie z wami do końca.

11

@Comentateiro zaraz coś o Tusku napiszą w ramach obrony swojej Konfederacji

62

@Comentateiro ale Ty bredzisz farmazony xD

8

@Comentateiro Dziwne masz hobby.

20

@Comentateiro
Ale wy jesteście odklejeni z tą polityką na la rambli, żeby was wszystkich wysłali do chakalai ;)

14

@Rhaan Rekord Konfederatów padł wczoraj na 100 postów, tematów o marszu, 95 Konfederaci. Wiec nie badz hipokryta

20

@Comentateiro Wszystkie te sondaże można potrzaskać o kant stołu. Realne procenty będzie można zobaczyć dopiero po wyborach. Jest BUM na Konfederację wśród młodych bo widzą w niej inną opcję, niż POPiS, który już zmęczył przez te wszystkie lata, ale dla mnie osobiście opcje do wyboru są tragiczne i do samego końca będzie to dla mnie wielki dylemat.

Komentarz usunięty przez użytkownika

14

15

@tbas Konfederaci wczoraj wręcz zalali forum komentarzami, dziś ja piszę o Konfederatach i to bez ataków, i już pretensje, że o Konfederacji.
Czy cała konserwa jest tak przesiąknięta hipokryzją? Niesłychani typiarze.

konto usunięte

3

@macio_944 twój mem do platformy również idealnie pasuje

4

@MesQueUnClub_87 Masz rację, najlepszym sondażem jest wynik wyborów, jednak jakiś tam znak orientacyjny jest potrzebny przed wyborami

29

@Comentateiro Gdybyś nie był peowcem może i bym uwierzył. Ale widzę, że tak jak wasz lider lubisz dużo kłamstw wplatać w swoje słowa, byleby wyszło na twoje.
Donald byłby z ciebie dumny.

11

@tbas Czałowieku, prześledź sobie wpisy na rambli z ostatnich 2 lat to Ci wyjdzie że co czwarty post to napierdalanie platformersów na konfe.

5

@macio_944 No właśnie taki mamy przykład pod moim wpisem. Nie spodziewałem się, że sam reporterski zapis aktywności Konfederatów tak ich odpali.
Najlepsze, że politycy tej partii nie są wcale bardziej profesjonalni.

3

@Barcasub Na przykład?

14

@Barca1992 No właśnie nie do końca, bo jak ktokolwiek tutaj skrytykuje Tuska, KO, czy Lewicę, to aż tak absurdalnego poruszenia nie ma. Tutaj tylko Konfederacja tak dobrze siedzi przez fanatyków. Chcesz mieć gorące? Skrytykuj Konfederację. To ludzi grzeje najbardziej i im najbardziej odp****ala. Z PO, Tuskiem, czy Lewicą będzie znacznie ciężej (ale łatwiej o zielone!). A to o czymś świadczy.

4

@Rhaan Masz rację, że demokraci tu ostro krytykują Konfederację i słusznie.
Tylko nas jest mało, a konserwa tu dominuje liczebnie, więc siłą rzeczy siły "wroga" są przeważające.

5

@Comentateiro najważniejsze, żeby wygrał PiS, wtedy PO znowu będzie mogło głosować tak samo jak PiS, a później zdziwienie xD

6

@Comentateiro No pokaż jak znikali i się pojawiali. To samo można by rzec o tobie. Jednak po marszu nadwyraz aktywni się peowcy zrobili. Skąd ta nagła zmiana?

konto usunięte

1

@macio_944 ale mam wrażenie że to przeciwnicy konfederacji najwięcej na nich nadają, niż przeciwnicy platformy na po czy inną lewicę, ale może się mylę, bo już tak bardzo politycznego cyrku tu nie śledzę, bo jaki to ma sens? Nikt nikogo tu nie przekona do zmiany zdania i wyboru na kogo głosować:>

Komentarz usunięty

5

@Rhaan z jakiego to wzoru?

12

@Barca1992 "ale mam wrażenie że to przeciwnicy konfederacji najwięcej na nich nadają, niż przeciwnicy platformy na po czy inną lewicę"

Właśnie ja mam zupełnie inne wrażenie. Codziennie tutaj można po parę postów od różnych użytkowników znaleźć wyśmiewających KO/Tuska/Lewicę. Znacznie więcej niż na Konfederację, choć zgodzę się, że jest tego również dużo. Moim zdaniem słusznie, gdyż to wg. mnie partia mem, która jest bardzo pozorna.

Tak, nikt nikogo nie przekona do zmiany zdania, ale to nawet nie o to chodzi, przynajmniej nie mnie. Po prostu to wszystko pokazuje wszechobecną głupotę prawicowego społeczeństwa i potężną hipokryzję.

8

@Comentateiro Otóż nie właśnie - moim zdaniem wszelkie publikowanie sondaży powinno być prawnie zakazane, aby nawet ci najmniejsi startowali z równymi szansami. Wyborcy podświadomie widząc ze jakas partia ma 2 procent w sondażach nawet nie zawracają sobie nią głowy.

4

@Barcasub Po marszu aktywni zrobili się konfederaci i pisowcy. Można wręcz mówić o sraczce a szczególnie matematycznej.
Ja jestem aktywny zawsze, więc nie wiem o czym mówisz.

3

@Comentateiro spoko twoje po jak tusk spierniczył do makreli i spoeczeństwo przejrzało na oczy spadło na pysk nie o 5 punktów procentowych tylko o kilkadziesiat. Tutaj dopiero masz pole do śledzenia zachowań podobnych tobie fanatyków.

3

@sokot Nie jestem fanatykiem, tylko miłośnikiem demokracji - proszę nie odwracać pojęć propagandysto z zacięciem pisowskim. Nie bądź taki Holecki, masz wybór - bądź przyzwoity

4

@Comentateiro Sorry Comek, ale do czasu wyborów lecisz na ignore'a, bo to kolejny post stricte pod prowokację i kłótnie.
Nie da się już tego czytać

A szkoda, bo mamy całkiem zbliżone poglądy a i o piłce piszesz całkiem sensownie.

0

@tbas Hajty ... ale nie przejmuj się idź siać swoją nienawiść dalej :) to pasuje do fanatyków Tuska.

13

@Comentateiro jesteś fanatykiem i to ostrym - najgorszy typ bo to wypierasz. Wystarczy popatrzeć jak inni cie odbierają.

0

@Comentateiro
te kaszojady to ci już na łeb weszły

8

@Comentateiro Aha, czyli hejtowanie jest spoko, pod warunkiem że nie hejtuje się jedynej słusznej opcji xD to jest straszne że nie widzisz tego że tak bardzo uwierzyliście w swoją wyższość że bliżej wam do faszystów niż nacjonalistom przed którymi tak ostrzegacie.

3

@HighestInTheRoom Ok, jestem lekko zszokowany, za co ludzie potrafią ignorować. A już w tym wpisie doszukiwać się kontrowersji, prowokacji czy czegokolwiek niezwykłego to lekki odjazd. Ale rób jak chcesz.

A już osoba o zbliżonych poglądach naprawdę nie powinna tu się doszukiwać niczego na siłę

3

@Rhaan Jak narazie to ty tu siejesz agresja mistrzu

3

@sokot A jak miłośnika demokracji mogą odbierać jej niszczyciele i tresowani propagandyści oceniający film bez jego obejrzenia? To z Wami jest problem, ja prawie nic nie piszę na temat Tuska, a Holeccy Twojego pokroju, wmawiają mi fanatyzm (na podstawie czego?) i mówią, że Tusk to mój bożek (na podstawie czego?)

3

@draxidox O, i kaszojady się pojawiły.
Konserwatyści w całej okazałości. W moich wątkach można stworzyć Wasz portret psychologiczny - to dość dramatyczny obrazek.

3

@Rhaan Rozróżnij uzasadnioną krytykę od hejtowania. Potrafisz?

2

@Comentateiro "ja prawie nic nie piszę na temat Tuska"

"i mówią, że Tusk to mój bożek (na podstawie czego?)"

Może na poodstawie tego własnie ??

Tak jak pisałem masz jakieś skłonności do oceniania zachowań innych (w zasadzie tylko 2 partii) po 5 procentowym spadku a masz pod nosem o wiele fajniejsze spectrum fanatyków do oceny - o kilkadziesiąt procent w przeciągu krótkiego okresu czasu - może warto sie zainteresowć ?

0

@Comentateiro
Konserwatyści raczej chcą tradycyjnych rodzin, nie dając wyboru kobietom, robiąc z nich inkubatory xDD
Jakbyś zauważył, ja w pełni wspieram kobiety, które nie chcą mieć bachorów i wybrać drogę bez dzieci, skupiając się na sobie.
Pudło :D

4

@Comentateiro dokładnie :) jak z madryciakami - łatwo obczaić kiedy wyjdą z jaskini a kiedy ślad po nich zaginie :D

7

@tbas O, kolejny symetrysta. Czyli kto wczoraj nie fapał do marszu, śmiał podważyć liczbę 100 milionów (:D) uczestników marszu ten Konfederatą był? :P
Właśnie wczoraj to był wysyp ramblowej "elyty" prowadzącej najbardziej dziecinną agitację polityczną, o czym pisałem wieczorem. Kto na forum napisał coś, co nie było wychwalaniem marszu, to był od razu określany wyborcą Konfederacji. Pokaz dziecinady. A OP widzę kolejny "road to gorące". Kilka dni temu (kolokwialnie mówiąc) kampania polegająca na robieniu internetowej minetki pani Holland, teraz znowu jakieś zaczepki przedwyborcze z cyklu "nikt nie pytał", gdzie to pokazuje tylko swoje prymitywne myślenie i krótkowzroczność wsadzając każdego do wora z napisem "konfederata i konserwatysta" kto się z nim nie zgadza. Powiem szczerze, że moderacja powinna zastanowić się nad wprowadzeniem nagrody "dzbana roku" obok złotej piłki. Kilku użytkowników bardzo mocno tu na nią pracuje. :D A teraz bardziej serio - niestety, ale 2020 rok też był takim raczyskiem, gdzie prowadzono agresywną agitację polityczną na tym forum. Wtedy to były co prawda inne osoby, ale też dramatycznie się to czytało ...

4

@Ojciec5tkidzieci nigdy nie zrozumiem po jaka cholere ty piszesz takie elaboraty? Mi sie twoich wypocin czytać ne chce, wiec daruj sobie.

5

@Comentateiro potem już całkowicie odlecieli jak z memcenem znającym badania na korzystny wpływ bicia dzieci

2

@Comentateiro co mają kaszojady do tego wątku? Bo konserwatyści ogólnie lubią to tego z kobietą i mieć dzieci, najlepiej dużo.

3

@tbas jakto jakiego. Z palca eksperta.

4

@tbas Klasyk. Nie wiem jak się odnieść, to napisze, że nie mam czasu, albo nie chce mi się czytać. Typowe zagranie pewnej ramblowej kliki: nie umiem się merytorycznie odnieść do merytorycznego komentarza, to albo atak ad personam, albo to, co Ty napisałeś. :P Zabawne.

3

@Ojciec5tkidzieci szczerze nie chce mi się czytać nic powyżej 3 zdań. Od wczoraj jedna partia atakuje druga, a wmawia że to ta druga atakuje. A partia która rządzi, tzn kradnie już kur. Na kilogramy i wojnę ma z każdym państwem jest ok. Po prostu już mi się nie chce

1

@tbas Skoro nie czytasz, to po co nazywasz coś wypocinami? Wg PWN wypociny to "praca napisana z trudem, bez polotu". Używając takiego określenia dajesz do zrozumienia, że jesteś negatywnie nastawiony do treści (albo autora), na dodatek piszesz, że nie chce Ci sie ich czytać. A teraz, że to dotyczy wszystkich wpisów powyżej 3 zdań. Taka rada: jak już nie chce Ci sie udzielać, to ogranicz aktywność do czytania. Był już tu taki jeden, co zakładał temat dyskusyjny, po czym pisał "nie mam czasu na odpowiadanie". XD

3

@michal26
On pisze szczera prawde klakierku

1

@MesQueUnClub_87
Tylko Ci młodzi za PO byli dzieciakami i o polityce nic nie wiedzieli :)
Pisze o początku rządów PO czyli to bylo 16 lat temu
A te początku akurat nie były złe

I dlaczego nie głosują na Lewice przecież oni rządzili 20 lat temu
Idąc twoim tokiem myślenia

Ja uważam ze młodzi są podatni na chwytliwe hasełka itp
Ja na studiach lubialem Korwina a bylo to ponad 20 lat temu
Z czasem poglądy się zmieniają :)
Wiec według mnie nic się nie zmieniło


3

@Ojciec5tkidzieci masz racje, to nie wypociny bo nie czytalem. Wiec jak Jastrzab z NBP wycofuje sie z tych słów.

1

@macio_944 Tego mema można przypisać do każdej innej partii xD Co do tego, że znajduje się tutaj sam hejt na KO/Lewicę. Nie wiem czy jakimś cudem omijasz te posty, czy widzisz tylko to, co chcesz widzieć, ale co chwila można natknąć się na jakiegoś posta o Pisie czy Konfie, od Ciebie, kamyka, Comentateiro i całej reszty.

2

@Comentateiro Jakież życie by było piękne,jakby Lewica się do sejmu nie dostała.Ty masz bardzo duże potrzeby atencji.Masakra.

3

@Recha_0684 To reakcja Konfiarzy wrzuca mnie w gorące. Pisząc dowolnego posta nie mam pojęcia jak fanatyzm zwolenników danej partii wywinduje mnie w kometarzach.
Więc raczej to nie moja wina, że w niektórych gotuje się krew tak łatwo.

5

@Ojciec5tkidzieci "Typowe zagranie pewnej ramblowej kliki: nie umiem się merytorycznie odnieść do merytorycznego komentarza, to albo atak ad personam"
Wszystko cacy, tylko że wszyscy tak robią od czasu do czasu i nie tylko jeśli się nie potrafią odnieść ale nawet zamiast albo obok odnoszenia sie do. Co nie zmienia faktu, że poczucie wyższości konfiarzy w tym względzie zakrawa na niesmieszny żart.

5

@AxelF "Co nie zmienia faktu, że poczucie wyższości konfiarzy w tym względzie zakrawa na niesmieszny żart."
Mowa o ramblowych konfiarzach? Bo jeśli tak, to tu muszę się nie zgodzić. Patrząc na Ramble (nie tylko z tego roku), to nie było bardziej prymitywnej grupy, niż zwolennicy PO, którzy uprawiali tu taką agitację polityczną, że aż zniechęcali do swojej partii. :D
Ja swoje spostrzeżenia w tym wątku opieram tylko na podstawie zachowań na tym forum. Nigdzie nie odnosiłem się do sytuacji irl.

1

@Comentateiro najważniejsze że najdłużej trzyma się lewica, od komuny aż po teraz, hej lewicowcy

3

@Ojciec5tkidzieci
" muszę się nie zgodzić. Patrząc na Ramble (nie tylko z tego roku), to nie było bardziej prymitywnej grupy, niż zwolennicy PO, którzy uprawiali tu taką agitację polityczną, że aż zniechęcali do swojej partii. :D"
I na bank jesteś obiektywny. Trochę ostatnio próbowałem dyskutować z la bambowymi konfiarzami i dokładnie się błotkiem obrzucalismy jak wszyscy, tylko z tą różnicą że was jest więcej. Nie bujajmy się. Jesteśmy dorośli, jeśli więc nie potrafimy się powstrzymać od docinek, to przynajmniej nie oszukujmy że jest inaczej.
"Ja swoje spostrzeżenia w tym wątku opieram tylko na podstawie zachowań na tym forum. Nigdzie nie odnosiłem się do sytuacji irl."
Ja też. Dokładnie o forum mówię.

4

@AxelF Przypomnę Ci, że w 2020r. przed wyborami prezydenckimi tutaj poszła ogromna agitacja polityczna na rzecz Rafała Trzaskowskiego uprawiana przez trzech userów. Nie napiszę nicków, bo to dzisiaj banici lub usunęli konto, a nie chcę polecieć za złamanie punktu regulaminu. Podobnie jest obecnie - zresztą sam OP należy do bardziej męczących userów w temacie polityki i jak widać, bez nawiązania do Konfederacji żyć nie może. :D
Co do ilości to prawda - osób, które popierają Konfederację jest tu więcej i nie kłócę się z tym.
"tylko z tą różnicą że was jest więcej."
Chwila. To, że potrafię pochwalić Krzysztofa Bosaka czy Ewę Zajączkowską za ich merytoryczną i pewną postawę w telewizji nie oznacza, że należę do grona wyborców tej partii. Tak się składa, że nie będę głosował na nikogo z Konfederacji, gdyż w moim okręgu ich kandydaci są po prostu daremni - i pisałem tu już kilka razy, że to jest problem tej partii, że poza kilkoma wyraźnymi postaciami, ich kandydaci wyglądają kiepsko.
I powtórzę - życzę Konfederacji tych 10% i wejścia do Sejmu. Zresztą, do Sejmu chcę by weszło jak najwięcej partii, aby uniknąć powtórki z 2015 roku, gdzie przez Lewicę to PiS osiągnął większość, która pozwoliła im rzadzić bez tworzenia koalicji.

1

@Comentateiro AfD w Deutschlandzie już ponad 20%. Po Polsce raczej spodziewałbym się powolnego powtarzania trendów z Zachodu, więc nie byłbym taki pewny siebie. Chociaż sam ich wyborcą bynajmniej nie jestem ;)

3

@tbas jakbyś miał tyle dzieci to też byś uciekał w wirtualny świat. W dodatku chyba nie za bardzo za nim przepadają te pociechy patrząc jak sfrustrowany jest to człowiek :]

0

@arasz1819 świetny obraz wyborcy PO, w dogryzaniu i wyzywaniu jesteście tier1.

1

@Prorokk Nie wiem o czym mowa, zawsze stawałem po stronie demokracji, więc komuchy u mnie były zawsze na ostatnim miejscu. Teraz lewica ma inną twarz, ale na nich nie głosuję

1

@Tom0VeB nie nadążam już czyim wyborcą jestem. Lewicy, PO, Konfy :] Przytoczyłbym Ci kilka wyjazdów tego gościa do mnie, ale wszystkie usunięte. Wtedy nie byłeś taki spostrzegawczy i chętny do wtrącania się, ale przyzwyczaiłem się do tego labambowego "obiektywizmu"

1

@Comentateiro Nie reakcja konfiarzy wrzuca cie w gorące tylko potrzeba atencji i po raz kolejny założenie wątku który wiesz że wywoła taką ilość komentarzy że wpadnie w gorące bo tak działa ten świetny algorytm tej strony. Szkoda że jest już reklama 10bukmacherów a nie można dołożyć prostej funkcjonalnośći #

0

@Comentateiro lewica wciąż ma ta samą czerwoną twarz... Tylko nazwa się zmienia i pociotki się zmieniają. a głosując na po i psl to to samo co lewica, więc w tym kraju zostaje albo właśnie ta lewica albo pis, i konfa co nie wiadomo może i się nie sprzeda,

1

@against_modern_football Pisząc to nie miałem bladego pojęcia, że zwykłe opisanie aktywności fanów Konfederacji w2 ostatnich latach aż tak ich (Was?) odpali. Nie jestem jasnowidzem. Przeceniasz mnie.

Tu chyba działa czynnik mojego nicka, bo widzę nie sensowne reakcje, ale wręcz rodzaj sraczki umysłowej.

1

@Prorokk Czyli lewica to komuchy, PO i PSL to lewica. Czyli zaraz wyjdzie, że Komorowski, który walczył z komuchami to nadkomuch.


Jesteś przekonujący. Jakbym podobną logikę zastosował w matmie to miałbym problem doliczyć do 2.

0

@Comentateiro może i walczył, bolek też walczył... natomiast wszyscyvsobie podali ręce przy okrągłym stole, zaplanowali aby prawica nie doszła do władzy i kradną co się da. Pieniędzy nie ma i nie będzie ot takie ich hasło

3

@Ojciec5tkidzieci
"Przypomnę Ci, że w 2020r. przed wyborami prezydenckimi tutaj poszła ogromna agitacja polityczna na rzecz Rafała Trzaskowskiego"
Tak, to była ważna kampania, tylko cóż z tego. Piszemy o tendencji do wbijania czasem złośliwych szpilek, zamiast argumentów. Uważasz że wyborcy konfederacji zachowują się lepiej. Ja że absolutnie nie odbiegają in plus od reszty, a że jest ich więcej to są głośniejsi. Nikt z nas oczywiście zapewne nie przeczyta rozsądnej próby (powiedzmy 100) politycznych komentarzy najgłośniejszych wyborców drugiej strony, by udowodnić jakąś statystyką, mamy życie i w ogóle:), ale na prawdę nie ma jednego nawet argumentu dla którego miałbym w takie idealizowanie wyborców konfy uwierzyć .

"Chwila. To, że potrafię pochwalić Krzysztofa Bosaka czy Ewę Zajączkowską za ich merytoryczną i pewną postawę w telewizji nie oznacza, że należę do grona wyborców tej partii. "
Ok, przynajmniej to uscislilismy, choć mówienie o dobrych wystąpieniach Bosaka, jest trochę tak jakbym mógł zapomnieć o jego poglądach. Ja osobiście nie mogę, obojętnie ile razy nieźle wypadnie w tv.

"Tak się składa, że nie będę głosował na nikogo z Konfederacji, gdyż w moim okręgu ich kandydaci są po prostu daremni - i pisałem tu już kilka razy, że to jest problem tej partii, że poza kilkoma wyraźnymi postaciami, ich kandydaci wyglądają kiepsko."
Problem z Konfederacja jest taki, że WSZYSCY jej kandydaci są daremni i maja za uszami takie hopki żeszkoda gadać, szczególnie ci z czołowych miejsc na listach, bo reszta to po prostu zbieranina.
Może jowy byłyby faktycznie rozwiązaniem, ale naczelny ich zwolennik, czlowiek-szmata według wlasnej oceny, właśnie waruje przy nogach Kaczora w oczekiwaniu na tłustą posadkę w SSP.

Co zaś do wielu partii. Niestety życzysz w ten sposób kolejnej kadencji samodzielnych rządów PiS bo premia D’Hondta zadba o to, by tak się stało. Ktoś musi wyraźnie z pis wygrać, może stąd poczucie wagi tych wyborów u zwolenników KO i jednocześnie przykre poczucie bezalternatywnosci, bo chyba niewielu spośród nas zagłosowało by na platformę, gdyby była na "runku" uczciwa partia, z rozsądnym liberalnym programem ekonomicznym i światopoglądowym, bliżej centrum.

2

@Prorokk teraz już są. Pis pożyczył i dodrukował. Pieniędzy mamy wręcz jak lodu. Trochę jak za komuny, problem jest taki, że coraz mniej się da za nie kupić.

Komentarz usunięty

2

@Ojciec5tkidzieci gratulacje. Uciekło mi nawet, że to odniesienie do Ciebie. La bamba wymaga czasem gimnastyki umysłowej na wyższym poziomie ;)

1

@Prorokk Nie Bolek, tylko Wałęsa. Dlaczego widzisz świat tak wąskotorowo.
Bluzgać na innych jest najłatwiej

0

@Comentateiro jak już to wódki z nim nie piłem, więc dla mnie Pan Wałęsa :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto zostanie mistrzem Europy?