La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 609 Culés

61

5 osób, w tym moja żona, które zachorowały na covida albo coś o podobnych objawach po wzięciu amantadyny praktycznie natychmiast zaczęły normalnie funkcjonować. Dzisiaj o 12 zawiozłem kilka tabletek szwagrowi, o 15 miał jeszcze problemy ze wstaniem z łóżka a teraz nic mu nie jest. Jak widać nie chcą leczyć tylko robić biznes

53

@domin682 Mam znajomych którzy tego używali i dokładnie to samo twierdzili co Ty. W ciągu kilku godzin wrócili do życia. Ale nie ma co sie udzielać. Ostatnio napisałem pewny wpis na temat szczepionek i covida i wyłapałem bana :)

24

@domin682 xD Mogłeś ich wodą święconą polać, efekt placebo byłby taki sam

27

@domin682 Jak opowiadałem o tym rodzicom to mnie wyśmiali bo w TV nic o tym nie mówią.. dopiero uwierzyli jak chłop co gaz zakładał to samo powiedział.

10

@domin682 w rodzinie ten sam przypadek.

Komentarz usunięty

100

@Bykunn xD można wstrzykiwać sól fizjologiczną zamiast szczepionki, efekt placebo byłby taki sam

4

@Bykunn xD Iwermektyna to też placebo i kitajce sobie wszystko wymyśliły.

5

@Zoker No nie słyszałem żeby po szczepieniu ludzie zdychający w łóżku magicznie wstawali bez choroby xD Ale może coś mi umknęło

Komentarz usunięty

2

@domin682 Dobrze że ja się zaopatrzyłem

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

1

@domin682 a jak to dostałeś? Na recepte?

36

@Bykunn za to na pewno słyszałeś o odwrotnej sytuacji, gdy masowo zdrowe osoby po bezpiecznej i sprawdzonej szczepionce mają takie powikłania, że dwa dni zdychają jakby jakby ich auto rozjechało xD

6

@domin682 jeśli to omikron to zwyczajnie przechodzi się go lekko. Niepotrzebnie to brałeś.Nie możesz tego udowodnić medycznie że Ci to pomogło.qto klasyczna dezinformacja.Zobacz że w szpitalach łóżka i respiratory idą w dół a zarażenie idzie w górę na rekord.to nie amantyda.

konto usunięte

14

@Bykunn AGENCJA BADAŃ MEDYCZNYCH:
"– Jako Agencja Badań Medycznych powinniśmy dostarczyć Polakom obiektywnej wiedzy, w celu zakończenia dyskusji na temat słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 w oparciu o twarde dowody naukowe. O to właśnie poprosił nas minister Niedzielski. Badanie, które uruchamiamy da nam odpowiedź, czy amantadyna rzeczywiście działa. – podsumowuje Prezes Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosław Sierpiński.

Jak podkreśla lider projektu – prof. Konrad Rejdak (Kierownik Katedry I Kliniki Neurologii; Uniwersytet Medyczny w Lublinie) - analizując mechanizm działania leku sądzimy, że amantadyna może być skuteczna w zapobieganiu rozwojowi COVID-19 w kierunku ostrej niewydolności oddechowej także poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy. Warunkiem skuteczności amantadyny w COVID-19 jest jednak stosowanie tego leku we wczesnej fazie procesu chorobowego, t.j. przed rozwinięciem ostrej niewydolności oddechowej (ARDS). "
źródło: https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/738,Za-kilka-tygodni-poznamy-wyniki-badan-nad-amantadyna.html

- podałem link bezpośrednio do ośrodka badawczego, który zajmuje się skutecznością amantadyny. Potrzebne są jednak dodatkowe pieniądze, aby przeprowadzić więcej badań mogących potwierdzić jej skuteczność bądź jej zaprzeczyć. Nie jest więc udowodnione, że nie wpływa korzystnie, po prostu potrzebne są dalsze badania.

57

@mate92 Ja też jestem zaszczepiony, ale nie jestem ograniczony jak spore grono użytkowników z tej strony, którzy każdą osobę, która się nie zaszczepiła nazywają właśnie antyszczepionkowcem. Każdy ma swój rozum i jest to indywidualna decyzja, a te bzdury, że niezaszczepieni zabierają miejsca ludziom w szpitalu są wyssane z palca.
Obecnie cała służba zdrowia jest wniebowzięta, bo dodatek covidowy działa w najlepsze. Przykład? Żona znajomego, która pracuje na izbie przyjęć zarabia 11k, a przed wirusem 4,5k (podobny przypadek czytałem na wykopie). Nic dziwnego, że próbują podbijać statystyki i każdemu zmarłemu próbują przypisać covida.

5

@Bykunn W internecie można napisać wszystko. Dziwię się, że niektórzy przyjmują to za prawdę objawioną, bo tak pasuje do ich poglądów. Szczególnie, że najczęściej takie historie potwierdzają ogólne poglądy autora tekstu. Gdyby anonimowy użytkownik pokroju np. @Comentateiro coś takiego napisał, który ma zupełnie inne poglądy to wiarygodność takiej opowieści wydawałaby mi się większa

PS: inna sprawa, że omicrona przechodzi się lekko, wiec nawet jeśli ktoś coś takiego wziął i mu się polepszyło to nie oznacza od razu, że to dzięki magicznemu lekarstwu

4

@Bykunn ej, napisałem co jest, nie musisz wierzyć w to

12

@patry295 czterem osobom pomogło to jeszcze przed omicronem a zresztą szwagier miał inne typowe niż flagowe V fali. Pozdrawiam i omijaj amantadyny i szczep się rano i wieczorem

3

@wawrzyn1 tak, ale trzeba kombinować

11

@domin682 No to jest takie rozumowanie na chłopski rozum. Równie dobrze ktoś może mieć przypadek w rodzinie, że 4 osoby zachorowały i każdy członek rodziny jadł laysy paprykowe i na podstawie tego, że wszyscy wyzdrowieli, wnioskowałbyś, że laysy leczą covida. Po prostu zwracam uwagę, że tezę w ten sposób skonstruowaną bez żadnych badań da się jedynie obalić przez negatywny przypadek negujący ów tezę, ale nie da się jej potwierdzić w ten sam sposób.
Co do ostatniego zdania to widzę, że raczej nie ma co prowadzić z Tobą żadnej merytorycznej dyskusji, bo ty już swoje wiesz, bo ślepo nie przyklasnąłem Twojej opowieści. Nawet nie wiesz czy się szczepiłem czy nie, nie wiesz jakie mam podejście do całego tematu pandemii, ale z góry zakładasz swoje, bo odważyłem się zwrócić uwagę na Twoje błędy logiczne.

4

@domin682 majster mam na stanie to ,,cudo,, a z osłami nie gadaj:-)oni chyba od pfeizera są:-D

1

@patry295 Przepraszam za to ostatnie zdanie, nie wiem dlaczego to napisałem, chyba przez hipokryzję władzy i ludzi tutaj. Sytuacja, o laysach jest inna niż przeze mnie podana. Każdy chorował w innym czasie. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami to pisz

6

@patry295 Z bólem poleciłem Twój komentarz, który pozbawia mnie tożsamości. Jestem kimś, człowiekiem z krwi i kości, a nie jakimś Gallem co pamiętniki pisał. Proszę uważaj następnym razem, bo będę musiał potraktować Cię z całą bezwzględnością człowieka, który w zerówce na koniec roku dostał mroczną opowieść o Jasiu i Małgosi braci Grimm.

3

4

@domin682 No niestety dyskusje tego typu wywołują u ludzi bardzo negatywne emocje i dlatego raczej rzadko biorę tu udział w takich dyskusjach. Gratuluje refleksji.
Natomiast przykład z laysami może i absurdalny, ale wcale nie inny niż podany przez Ciebie przykład. Nawet jeśli chorowali w innym czasie to wciąż niczego to nie potwierdza ani nie zaprzecza. Niestety ale nie da się niczego w ten sposób wywnioskować. Podam Ci przykład z kryptowalut, czyli z tematu, z którego najwiecej osób mnie tu kojarzy. Przez cały okres trwania hossy pełnie księżyca sygnalizowały wzrosty. Jak spojrzałbyś na wykres bitcoina i pokrył go z fazami księżyca to idealnie w punkt trafiał w dołki i górki. Czy to znaczy, że jest to teza trafna? Wystarczyła jedna sytuacja, żeby obalić tezę. I co śmieszne wiele osób straciło na tym pieniądze. Tezę tak skonstruowaną da się tylko określić przez jej obalenie.

@Comentateiro zapierdzielam na kolanach do Częstochowy w ramach pokuty pocałować st00pki Jezusa

3

@patry295 Jeżeli miał byś swoją amantadynę i pożyczał ją innym i wiedział, że kilka godzin albo doba pomogła to zmienił byś zdanie

3

@ObiwanKenobi Wrzucę artykuł, który znalazłem w google, a w artykule:
„działanie zaobserwowane w warunkach laboratoryjnych nie oznacza jednak, że lek zadziała u chorego człowieka - zwracają uwagę eksperci”

I puenta artykułu:
„Badania te nadal trwają”

Czytałeś to w ogóle, czy wklepałeś w google „COVID, amantadyna, badania” i wkleiłeś tutaj jako potwierdzenie, bez zapoznania się z artykułami?

7

@Zoker
To mnie interesuje i ciągle to czytam. Możesz podać stawkę za wpisanie zmarłemu covidu? Kto to dostaje, rodzina, lekarz?

5

@Zoker statystyki zachorowani i zgonów pokazują co innego ale co tam fakty, ważniejsze że ktoś anonimowo w internecie napisał o amantydynie!

6

@mate92 ja się nie spotkałem żeby ktoś zaszczepiony uważał się na nadludzi. natomiast pełno jest takich niechcących się szczepić i właśnie uważających się za lepszych z tego powodu. myślą że jak obejrzeli film z żółtymi napisami to posiedli wiedzę tajemną i są wybrani. i to jest właśnie dowartościowywanie się ludzi którzy nic w życiu nie osiągnęli bo tylko tym mogą się wyróżnić.

2

@domin682 Ale tylko zaszczepieni mają wielkie serca.

0

@domin682 leć do szpitala leczyć umierających doktorze

6

@patry295 i miałem z tego największą polewkę. autorzy badań są znani a ci eksperci to kto?
Rozumiem, że według ciebie osoby, które te badania wykonywali to nie byli eksperci tylko szarlatani.

Rozumiem, że to zdanie ekspertów nie odnosi się do szczepionek na covid, których badania jeszcze się nie zakończyły a ich skuteczność jest już udowodniona ponad wszelką wątpliwość. Nie to co lek znany od 50 lat i którym już wcześniej leczono grypę.

6

@domin682
Ludzie narzekają, że szczepionki to eksperyment, tymczasem sami chętnie poddają się eksperymentowi z amantadyną XD

5

@william_wallace
Proszę sobie wstawić tu mema z gościem w żółtej kurtce od "a gdzie tam/o to to"

Antyszczepionkowcy o szczepionkach mRNA badanych od 30 lat: nie, nie przetestowany eksperyment medyczny
Antyszczepionkowcy o leku, którego wpływ na Covid poznamy jak sugeruje link, za kilka tygodni - O, to, To cudowne, dawać. Będę łykał po 15.

6

@Commandement o co Ty nie wierzysz w skuteczność tego magicznego leku już teraz? Powiedział o nim gość od kranu i wujek Zdzisiek potwierdza, a naukowcy przyznali, że tak, może ma taki wpływ, może nie i muszą to sprawdzić? Ale jak to?

Swoją drogą, logiczna dla pewnej grupy jest teoria, że covid to w zasadzie taka grypa, ale wrogie rządy wybuliły do spóły wielką kasę by wynaleźć szczepionkę, trują nią ludzi nie każąc im za to płacić, a wszelkie objawy tej "grypy", wykraczające poza 2 dni chorowania, wyleczy tajemniczy lek na Parkinsona. Następstwem wiary w te brednie, jest fakt, że przecież te rządy i korporacje musiałyby cisnąć ludzi obostrzeniami w jakimś tajemniczym interesie. Nie ważne, że wszystkie rządy kosztuje to głosy wyborców, a na ich spadku korzystają tacy wyznawcy teorii specjalnej troski.

4

@Zoker zawsze beka z antyszczepionkowcow

3

@Zoker nie do końca indywidualna, bo to, czy inni sie zaszczepią ma wpływ na rozwój choroby.
Dlatego np w WB czy Hiszpanii, gdzie jest prawie 90% zaszczepionych większość obostrzeń zostaje wycofana, łącznie z paszportami.
I smieszy mnie mowienie "kazdy ma własny rozum". Znasz się na medycynie, zeby tak mowic? Zdecydowana większość osob niezaszczepionych gowno wie o wirusologii i szczepieniach i wolą ufac "chlopskiemu rozumowi" i januszom z FB, niz lekarzom czy naukowcom

3

@AxelF Mnie bardziej martwi fakt, że ludzie biorą ten lek bez względu na dawkowanie (które nie jest znane), bez sprawdzenia działań niepożądanych, ignorując interakcje itp.
Nie neguję skuteczności, ale na pewno samoleczenie amantadyną nie jest najrozsądniejsze

konto usunięte

1

@AxelF Nie znam tego mema, więc nie wiem nawet, o co Ci chodzi. Przytoczyłem tylko Agencję Badań Medycznych, czyli naukowców, którzy akurat w Polsce badają wpływ amantadyny na chorego na Covid i wyniki zostaną opublikowane za kilka tygodni. To nie żadna podejrzana stronka promująca teorie spiskowe czy ludzi pokroju "dr" Zięby. To są prawdziwi naukowcy poważani w świecie nauki, oni badają skuteczność amantadyny na chorujących na covid. Póki co jest nieprawdą mówienie, że amantadyna to placebo, ale tak samo nie jest prawdą mówienie o jednoznacznej skuteczności, skoro jest ona obiektem badań naukowców. Na chwilę obecną najlepiej powiedzieć "nie wiem".

7

@Jcob_95 ciekawy przykład z tą Hiszpanią. Mają tylko prawie 10-krotny wzrost zakażeń w porównaniu do dotychczasowego maksimum. https://www.worldometers.info/coronavirus/country/spain/
Ale tak jak mówiłeś zaszczepmy się wszyscu to choroba się nie rozwinie.
To chyba jednak podałeś zły przykład. Poszukaj kolejnego.

3

@ObiwanKenobi To teraz porównaj statystyki zgonów w Hiszpanii i w Polsce :p

6

@Commandement po pierwsze to pisał o rozwoju choroby a nie zgonach i na ten komentarz odpowiedziałem.
Po drugie wiemy jak są liczone zgony u nas i w innych krajach o czym powiedział sam Niedzielski. Jest MZ więc chyba wie co mówi.
Po trzecie wiemy jak działa nasza służba zdrowia. Jesteś niezaszczepiony i masz zawał serca. To najpierw teścik i czekamy na wyniki kilka godzin. Jak nie przerzyjesz a teścik będzie pozytywny to co wpisujemy? Oczywiście covid.

2

@ObiwanKenobi ale nie patrz na zakazania, tylko liczbe zgonow i hospitalizacji.
Zakazenia nie są w ogóle wymiernymi danymi dotyczącymi Covida

5

@ObiwanKenobi
"Po trzecie wiemy jak działa nasza służba zdrowia. Jesteś niezaszczepiony i masz zawał serca. To najpierw teścik i czekamy na wyniki kilka godzin. Jak nie przeżyjesz a teścik będzie pozytywny to co wpisujemy? Oczywiście covid."
Źródło: Instytut Danych z Dupy

2

@ObiwanKenobi no oczywiście, ale zaszczepione osoby przechodzą go duzo lżej, przez co wirus ma mniej miejsca na rozwój. Wy naprawdę macie problem z mysleniem przyczynowo skutkowym

1

@Jcob_95 ale to Ty pisałeś, że szczepienia zahamują rozwój choroby więc chyba należy patrzeć na ilość zakażeń.
Czyli rosnące zachorowania mają być wskaźnikiem zahamowania rozwoju choroby?
W przypadku covida jedyną wymierną daną są chyba tylko paszporty szczepionkowe.
Co do zgonów to już przypominałem koledze o różnicach w sposobie ich liczenia o czym powiedział sam minister choroby.

12

Produkty mRNA były badane wcześniej, to fakt, ale nie jako szczepionki. Do tej pory szczepionki były fragmentem wirusa i pobudzały układ immunologiczny, co powodowało skuteczniejszą walkę z wirusem na wypadek zetknięcia z nim. Preparaty mRNA działają na innej zasadzie.

Druga kwestia - badanie wcześniej tych preparatów nie oznacza, że są w pełni przebadane. Co innego zrobić próby laboratoryjne, nawet setki prób i badać je na zwierzętach lub niewielkiej grupie osób, a co innego szczepić miliardy ludzi. Nie były stosowane na małą i średnią skalę wcześniej, a teraz są na gigantyczną.

Więc ci antyszczepionkowcy, to ludzie myślący logicznie - bo mają wątpliwości, zadają pytania i dociekają. Gdyby nie tacy ludzie, to nasza cywilizacja nie czyniłaby postępów.

Jednym z logicznych pytań jest to, jakie skutki długoterminowe wywołuje szczepionka? Nikt tego nie wie na 100%, bo nikt nie stosował szczepionki przez wiele lat, co najwyżej są domysły. A pewne przypuszczenia to są hipotezy, które się potwierdza. W jaki sposób? Poprzez eksperyment naukowy, który trwa. Także ci naukowcy bardziej od wiedzy mają wiarę.

Ja wg mediów i specjalistów powinienem nie żyć - otyłość skrajna (170 kg - 194 cm), cukrzyca, nadciśnienie, problemy z krążeniem. Moja pani doktor, antyszczepionkowiec, przy moim zachorowaniu na COVID-19 w grudniu, powiedziała, jak działa ten koronawirus. Prostym językiem - przy COVID-19 dochodzi do zakażenia bakteryjnego. Można podać antybiotyk, można podać leki zwalczające bakterie w płucach. Do tych leków należy amantadyna, ale też są leki lżejsze, bez recepty o podobnym, ale nieco słabszym działaniu. Ja dostałem w grudniu taki lek, gdy zaczęło mi się dziwnie w klatce piersiowej robić. Postawiło mnie to na nogi, przeżyłem, przeszedłem dość lekko. Nie mam dziś żadnych powikłań.

W czasie choroby miałem kilka momentów krytycznych, źle się oddychało. Dlaczego? Nie z powodu COVID-19. Po prostu powiedziano mi, że mam mierzyć saturację. Powody moich problemów z oddychaniem - może 3 incydentów:
1. Przeglądanie dużej treści o koronawirusie - niemal wszędzie informacja, że w moim przypadku się umiera, bo mam choroby współistniejące, jestem niezaszczepiony, informacje o małych szansach wyjścia z respiratora itd. Efekt? Ogromny stres.
2. Mierzenie saturacji. Nie miałem tradycyjnego pulsoksymetru. Pożyczyłem od narzeczonej zegarek z taką funkcją. Mierzył źle, bo potem kupiłem normalne urządzenie, ze sklepu medycznego. Ale zanim kupiłem, zegarek pokazywał mi pułap 89% nawet, co już od 93% powoduje, że należy rozważać wezwanie karetki. Efekt? Ogromny stres.

W obu przypadkach efektem był ogromny stres, który objawiał się atakami paniki. Po zdjęciu zegarka i zaprzestania czytania takich informacji problemy ustąpiły.

Więc z jednej strony stres osłabia nasz organizm, co jest faktem. Z drugiej strony dyskomfort w klatce piersiowej ustąpił po rozpoczęciu zażywania leków o działaniu podobnym do amantadyny. Na profilu pani doktor ludzie dziękują za uratowanie życie w sytuacji krytycznej - amantadyna i podobne leki postawiły ludzi na nogi. Gdy sytuacja tak wygląda i nie widać innego ratunku, to podanie amantadyny nie jest niczym złym. Choć niektórzy tutaj oburzeni, że antyszczepy nie chcą brać niby eksperymentalnych szczepionek, a lek mogący przynieść powikłania chcą brać. Tak, tylko jak ma się do wyboru śmierć lub powikłania, to wiadomo, co się wybiera. I uwaga - zaszczepieni też mogą być w takiej sytuacji, bo też umierają na COVID-19, wcale nie w tak małej liczbie. Jest tak, bo ta niby szczepionka to nie lek, to środek prewencyjny, jeśli nie zadziała, to zaszczepieni co zrobią? Będą dalej unikać amantadyny, bo to środek leczący foliarzy itp.?

Pracuję w szkole jako nauczyciel - szkoła to prawie 800 uczniów + ponad 100 nauczycieli + przedszkole ze sporą liczbą dzieci i nauczycieli + rodzice się przewijają + pracownicy obsługi. To ogromna społeczność. Nie znam nikogo, kto umarł na COVID-19, znam sporo osób chorujących, większość to zaszczepieni. Statystycznie, przy takiej liczbie ofiar, powinienem słyszeć choć o pojedynczych przypadkach zgonów wśród najbliższych członków rodzin czy znajomych społeczności szkolnej. Ale tak nie jest.

Ja, moja narzeczona i moja najbliższa rodzina jesteśmy nieszczepieni. Z rodziny nikt nie zachorował, choć pracują w bardzo dużych firmach. Ja przez 2 lata miałem COVID-19 raz. Narzeczona 2 razy. Przeszliśmy lekko. Do restrykcji podchodziliśmy z dystansem, np. nie nosząc maseczek.

Ja myślę, że mógłbym już nie żyć, ale unikałem lasów, gdy wprowadzono zakaz wchodzenia do nich jakiś czas temu. Tak, to na pewno o to chodzi.

Dla wszystkich myślących, że myślą... i dają się kłuć - dlaczego dziwicie się, że chcemy brać amantadynę? Jest polecana przez lekarzy, którzy w zasadzie ryzykują karierę zawodową i mogą dostać zakaz wykonywania zawodu. Sami jednak bierzecie preparat, który zabił kilkanaście tysięcy ludzi (oficjalnie?) i jest polecany przez radę medyczną (Waszych wspaniałych specjalistów), którzy, jak się okazało, dostają w łapę od firm produkujących szczepionki. Kto tu jest naiwniakiem? Kto daje się robić w balona?

Nie bądźcie tacy pewni siebie, dopiero za kilka lat zobaczymy, kto miał rację. Jeśli każdy będzie mógł decydować o sobie, to potem jedynie do siebie będzie mógł mieć pretensje.

Już nie będę się rozpisywał jakoś skrajnie nad sensem segregacji sanitarnej, bo ona nie ma sensu. Jej celem jest zmuszenie ludzi do szczepienia. Segregacja mająca na celu ograniczenie pewnych przywilejów, praw dostępu do usług, towarów czy pracy, nie ogranicza transmisji wirusa. Zaszczepieni też się zarażają i zarażają innych. Jak do kina się wpuści tylko zaszczepionych, to się nawzajem pozarażają. Segregację tłumaczy się tym, że szpitale są obładowane. To nieprawda - statystyki pokazują, że od pojawienia się COVID-19 szpitale przyjmują o kilka milionów mniej pacjentów. Obładowane są tylko niektóre, jak to jakiś lekarz określił - hotspoty. To wynik złego zarządzania, a nie nieszczepionych.


0

@Commandement oczywiście. To teraz wyciąg z niej swoją głowę i posłuchaj filmiku. Jest tu pokazany oficjalny dokument z wytycznymi dla lekarzy w szpitalu. Do tego jak się możliwe, że szpital sfałszował dokument, na który się powołuje bo brakuje w nim pieczątek a komisja ma oryginał.
https://streamable.com/qxrbpl

0

@Jcob_95 to spójrz jeszcze raz na ilość zachorowań w tej Hiszpanii. Według Ciebie przy 90% zaszczepionych wirus miał tam mało miejsca, że liczna zachorowań jest 10 razy wyższa niż wtedy, gdy nikt nie był zaszczepiony. Czy naprawdę masz problem z myśleniem przyczynowo skutkowym? A jak cegła spadni Ci na głowę to powiesz, że to deszcz bo tylko on pada z nieba?

1

@Comentateiro A ja to nie człowiek????

4

@ObiwanKenobi ale ty jestes ograniczony
Po 1, Covid to bardzo młody wirus, wiec logiczne, ze zachorowań bedzie wiecej
Po 2, nowy wariant rozprzestrzenia sie duzo szybciej niz poprzednie
Porownaj taką Hiszpanie czy Portugalie do krajow o procencie zaszczepionych jak my, zobacz zgony i to powinno wystarczyć.
No, chyba, ze dalej bedziesz tkwil w efekcie potwierdzenia myslac, ze prędzej mylą sie twarde dane, naukowcy i lekarze, niz ty i dwoch kretynow z Facebooka

2

@ObiwanKenobi nie
Jest roznica, kiedy ktos jest zakazony, ale przechodzi bardzo lekko i zaraza dwa dni, a kiedy ktos mocno choruje i ma pozytywne wyniki przez dwa tygonie

4

@ObiwanKenobi Ale co ma piernik do wiatraka? Zarzucasz lekarzom wpisywanie zgonów w przypadku zawału jako zgon na covid, a jako poparcie swojej idiotycznej tezy wrzucasz filmik dotyczący zgonu kobiety czekającej na wynik testu. W żaden sposób nie potwierdza on twojej tezy. Wskazuje, że lekarze nie przyjęli kobiety bez negatywnego wyniku, ale nie potwierdza wpisywania zgonów na zawał jako zgon na covid.
Więc, jak to napisałeś:
To chyba jednak podałeś zły przykład. Poszukaj kolejnego.

3

@Existimati ale to jak ty przeszedłes korone to argument anegdotyczny, ja np powinienem przejść leciutko, a przed szczepieniem przez kilka dni bylo bardzo zle.
Do tego koronawirus atakuje i bardzo mocno oslabia praktycznie losowe organy, ci widać np po Aguero, który przez COVID ma problemy z sercem, czy nawet takim Kimmichu, gdzie mlody, wysportowany facet przez dosyc dlugi czas nie mogl grac przez skutki koronawirusa

Komentarz usunięty

0

@patry295 Jakby na to nie patrzeć, to zastanawiający jest fakt, że zatwierdzono badania na skuteczność amantadyny, a wyników nadal brak. Latem twierdzili, że jest mało zakażeń i mają mało chorych do badań . Teraz chyba nie powinno być z tym problemu, a nadal cisza w tym temacie. Aby uciąć kres podobnym teoriom to chyba najlepiej byłoby ogłosić w końcu wynik tych badań i mając ewentualne dowody na nieskuteczność amantadyny w leczeniu covida po prostu przekonywać ludzi, żeby unikali jej stosowania. Bo inaczej brzmi odradzanie jej stosowania argumentując, że brak badań i potwierdzenia jej skuteczności, a inaczej gdy ogłosi się wynik tych badań.

4

@Existimati . "Można podać antybiotyk, można podać leki zwalczające bakterie w płucach. Do tych leków należy amantadyna, ale też są leki lżejsze, bez recepty o podobnym, ale nieco słabszym działaniu."
Od kiedy to amantadyna leczy zakażenie bakteryjne? XD
"Z drugiej strony dyskomfort w klatce piersiowej ustąpił po rozpoczęciu zażywania leków o działaniu podobnym do amantadyny"
Ciekawi mnie co to za leki brałeś? Inne na chorobę Parkinsona? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Więc ci antyszczepionkowcy, to ludzie myślący logicznie - bo mają wątpliwości, zadają pytania i dociekają. Gdyby nie tacy ludzie, to nasza cywilizacja nie czyniłaby postępów."
Znowu nieprawda, atyszczepionkowcy to ludzie, którzy nie wierzą w okrągłą ziemię, bo przecież jak wyjdą na dwór to widzą, że jest płaska.

2

@Existimati zawsze smieszy mnie, jak ktoś ma argument "otwartej głowy, myslenia inaczej, logiki i racjonalności" i obiera zdanie inne od sugerowanego przez osoby, majace duza wiedze na ten temat. Cos jak plaskoziemcy, oni też uważają sie za lepszych, tak jak antyszczepionkowcy. Nawet argumenty podobnych lotów

7

@Commandement Źle to ująłem. Amantadyna działa przeciwzapalnie, tak, jak wiele innych leków o różnym działaniu. Ja brałem lek mający w składzie naproxen - przeciwzapalny. Zresztą poczytaj w internecie - są tysiące komentarzy o tym, że wielu lekarzy podaje takie leki. I nie, nie są to leki na Parkinsona. To zwykłe leki przeciwzapalne z naproxenem.

https://www.wapteka.pl/blog/artykul/naproksen-lek-bez-recepty-ktory-warto-miec-na-wypadek-infekcji-koronwirusem

Nie znam ani jednego antyszczepionkowca, który jest płaskoziemcem. Z reguły też w rozmowach umie argumentować swoje odpowiedzi. Gdy podejmuję rozmowy ze szczepanami, to jest dużo gorzej. Ostatnio nawet wśród nauczycieli, jak się ich przyciśnie jakimś pytaniem, to padają odpowiedzi tak wymijające, że po dzieciach można się takich spodziewać.

@Jcob_95 Antyszczepionkowcy uważają się za lepszych? Ty wiesz, co mówisz? To szczepieni patrzą na nas z góry, uważają się za takich, co pozjadali wszystkie rozumy, nazywają nas szurami, foliarzami, a nawet mordercami. Przyrównują do płaskoziemców, a czekaj... Sam to zrobiłeś. W zasadzie w moim komentarzu podałem kilka przykładów i argumentów pokazujących przejawy logicznego myślenia. Ty natomiast udzieliłeś odpowiedzi na nijakim poziomie. Taka dyskusja nie jest dyskusją na poziomie.

Ostatnio nawet redakcja tej strony usunęła mój bardzo krótki komentarz. Napisałem, że ludzie po szczepionkach umierają. To jest fakt. Widać, że proszczepy nawet faktom przeczom, więc jak Ty chcesz mówić o tym, że to druga strona działa nielogicznie.

Znam nieszczepionych wśród nauczycieli, rodziny, znajomych, z różnych organizacji politycznych i społecznych, ze stowarzyszeń. Obserwuję też fora internetowe. Wnioski?
1. Nieszczepienie mówią w większości - chcesz się szczepić? Proszę bardzo, Twoja decyzja, my jedynie nie chcemy obowiązku i segregacji.
2. Zaszczepienie mówią w większości - nie chcesz się szczepić? Jesteś foliarzem, płaskoziemcem, przeczysz nauce, jesteś potencjalnym mordercą, należy cię odizolować od reszty społeczeństwa.

Po obu stronach zdarzają się agresywne określenia, ale nie mam wątpliwości co do tego, że zaszczepieni robią to znacznie częściej. Przy czym niezaszczepieni często robią to pod wpływem stresu, który jest olbrzymi, po tym, jak szczepieni ich atakują słownie. A jest to często, wierz mi, że nawet wśród nauczycieli pojawiają się niemiłe słowa.

1

@Existimati ale to ty napisales, jak to ludzie anty są oswieceni i nawet pchają do przodu cywilizację xD
Wszystkie twoje argumenty to argumenty anegdotyczne. Zero danych, zero cytowania opinii osob o duzej wiarygodności, praktycznie nic, rozpisujesz sie na milion wersów, pisząc jedynie przyklady, które mogą byc jednostkowe
Nieszczepione osoby w większości uważają sie za lepszych dlatego, ze szczepieni ludzie podążają za głosem osób o wysokiej wiedzy w danym temacie, antyszczepionkowcy za to wierzą w swoją "otwarta głowę i chlopski rozum"

0

@domin682
A ja piję pepsi. Moją żona czasem weźmie ode mnie łyk i żadne z nas nawet nie zachorowało. Syn nie pije, ale też nie zachorował. A może zachorował? Kto to wie. Nigdy nie robiliśmy testów, bo nie było ku temu podstaw (brak jakichkolwiek objawów).

Dziwią mnie tu takie posty. Ale w końcu to strona Barcelony, w której nie brakuje szamanów.

0

@Existimati ludzie po szczepionkach umierają
Ludzie niezaszczepieni, uwaga... Tez umierają

2

@Existimati Naproxen to zupełnie inny lek, który ma zupełnie inne działanie niż amantadyna. Od tego trzeba zacząć. Inna grupa, inny mechanizm działania. Zresztą żaden z tych leków nie wyleczy zakażenia bakteryjnego.
Nie zarzuciłem antyszczepionkowcom bycie zwolennikami płaskiej ziemi. Był to po prostu przykład, że odrzucają oni dokonania nauki kierując się "chłopskim rozumem".
Od razu zaznaczę, uważam że każdy podejmuje decyzję za siebie co do szczepień. Uważam, że należy się zaszczepić, ale nie jestem zwolennikiem segregacji. Albo niech wprowadzą te szczepienia jako obowiązkowe, albo niech pozostawią ludziom wybór. To co mnie irytuje to rozprzestrzenianie bzdur na temat szczepionek i terapii amantadyną itp.

0

@Existimati a twoje logiczne myślenie, to unikanie szczepienia ze względu na slabe przebadanie i ryzyko poniesienia późniejszych konsekwencji, po czym podajesz przyklad leku, który pod tym względem jest duzo mniej przebadany i jeszcze mniej wiemy nt jego długoterminowych skutków

8

@Jcob_95 A jak często słyszysz w telewizji, że ludzie umierają po szczepionkach? I z powodu koronawirusa, ale po szczepieniu?

Zdaje mi się, że tylko w Polsacie mieli lekarzy wyrażających takie opinie. Ludzie, którzy podejmują decyzje o swoim zdrowiu, powinni mieć możliwe dużo informacji o skutkach pozytywnych i negatywnych. Nie mają, telewizja prowadzi propagandę na skrajnie wysokim poziomie, i nie, nie mówię tylko o TVP, TVN nie jest w tym wypadku w tyle.

To logiczne, że jak chcesz skorzystać z usługi, produktu, ale też procedury medycznej, to chcesz znać stosunek korzyści do zagrożeń. I nawet niech będzie, że te szczepionki są wspaniałe i nas uratują, ale niech ludzie wiedzą, z czym to się może wiązać.

Amantadyna jest mniej przebadana. Ciekawe dlaczego. Szczepionka na COVID-19 powstałą w krótkim czasie, dziś połowa populacji planety jest zaszczepiona. Lek będący na rynku od lat nie może przejść badań przez rok. Ciekawe, komu zależy na tym. A, przypominam, że wpływ na to ma m.in. rada medyczna przy premierze, ci sami ludzie, którzy ostatnio zrezygnowali z funkcji, bo Konfederacja złożyła zawiadomienie do ABW o możliwych powiązaniach tych ludzi z firmami farmaceutycznymi. Ci ludzie namawiali do szczepionek, bo dostali w łapę, więc nie na rękę im była amantadyna. Prawda, nie znamy wszystkich faktów, ale pewne przesłanki powinny budzić nasze wątpliwości.

@Commandement A co powiesz o ludziach, którzy byli na granicy życia i śmierci, a lekarze kazali im zostać w domu i po kontakcie z innym lekarzem dostali amantadynę i po dobie lub dwóch byli prawie zdrowi? To nie są pojedyncze przypadki. Takich przypadków są tysiące.

1

@Existimati nie wiem, telewizji używam tylko do oglądania sportu.
Ja jakoś specjalnie nie widzę, zeby ewentualne konsekwencje szczepionek byly jakos szczegolnie ukrywane. Kazda szczepionka niesie za sobą bardzo niewielkie ryzyko, natomiast stosunek zyskow do strat wygląda bardzo korzystnie

0

@Jcob_95 Jakie to są zyski względem strat?

2 tygodnie temu łączna suma zakażonych na całym świecie była rekordowa w ciągu 2 lat.

W ostatnich dniach mieliśmy rekord zakażeń w Polsce.

Są kraje, które są wyszczepione tak, jak Polska, albo znacznie bardziej, a mają rekordy nie tylko zakażeń, ale też zgonów.

Na jakiej podstawie mamy wnioskować, czy jest lepiej?

Proszczepionkowcy powiedzą, że jak jest mniej zakażeń i zgonów, to jest to zasługa TYLKO szczepionki. Co jest bzdurą nawet dla laika. Przecież wiadomo, że jak wirus wkracza tak masowo w populację, to umierają najbardziej narażeni - ludzie, którzy obracają się w dużych skupiskach i mają pewne predyspozycje, np. chorobowe. W kolejnych falach tych ludzi już nie ma. W dodatku zakażenia oficjalne są kilkakrotnie mniejsze od rzeczywistych. Większość ludzi przeszła COVID-19, więc są to ludzie z nabytą, przynajmniej na jakiś czas odpornością, więc nie - to nie zasługa szczepienia, nie tylko jego.

0

@Existimati sugerowanie, ze nie zostala przebadana (gdzie badania byly przeprowadzone, po prostu ich wiarygodność byla bardzo niska) bo to komus nie na rękę to podobny aspekt, co sugerowanie, ze Zięba jest uznany jako pseudo medyka, bo tez komus nie pasuje

3

@pax To sobie poczytaj na stronie rządowej ile dostaje szpital za leczenie osoby z covidem, ile dostają pracownicy dodatku.
Z pamięci powiem, że 717 zł za łóżko wolne, gotowe dla chorego pacjenta.
Temat oczywisty i dla mnie jawny przekręt. Chore czasy, by dawać lekarzom nie za wyleczenie pacjenta, tylko za leczenie. Paranoja.
Ja jestem nauczony od wielu lat pracy od efektu. Pozyskam klienta, dostaje hajs. Nikt mi nie płacił za cały proces pozyskania klienta a za efekt końcowy. Dzisiaj zmieniło się tylko to, że to klient płaci mi bezpośrednio.

1

@domin682 Poelcam rowniez, Uwazaj tylko bo napisza ze polecasz produkt choc nie jestes lekarzem.

4

@Existimati
"Co innego zrobić próby laboratoryjne, nawet setki prób i badać je na zwierzętach lub niewielkiej grupie osób, a co innego szczepić miliardy ludzi. Nie były stosowane na małą i średnią skalę wcześniej, a teraz są na gigantyczną".
Badania dla stwierdzenia czy coś jest bezpieczne na niewielkiej grupie jest ok, a na setkach milionów już ok nie jest.

"Moja pani doktor, antyszczepionkowiec, przy moim zachorowaniu na COVID-19 w grudniu, powiedziała, jak działa ten koronawirus. Prostym językiem - przy COVID-19 dochodzi do zakażenia bakteryjnego. Można podać antybiotyk, można podać leki zwalczające bakterie w płucach".
Twoje Pani doktor powiedziała Ci że COVID jest bakteryjny a nie wirusowy i można podac antybiotyk. Bravo. Mozesz napisać jaką miała specjalność?

"Więc ci antyszczepionkowcy, to ludzie myślący logicznie - bo mają wątpliwości, zadają pytania i dociekają".
Ale Ty nie zadajesz pytań, tylko dajesz twierdzenia które rozbijają się o naukę i logikę. Twoim zdaniem szczepionki złe bo eksperyment. Mimo, że nie wskazałeś na jakiej podstawie twierdzisz że to eksperyment. Amantadyna dobra, mimo że nie wyszły badania poza fazę kliniczną. Pytasz o wieloletnie skutki szczepionki ale nic nie mówisz o wieloletnich skutkach zażywania amantadyny? Piszesz że osoby które wierzą największym autorytetom w zakresie wirusologii, chorób zakaźnych to naiwniaki a tylko Ty masz wiedzę tajemną i jedyną prawdziwą. Od tej Pani doktor która chce Covida leczyć antybiotykami?

https://portal.abczdrowie.pl/stany-psychotyczne-po-amantadynie-to-typowy-skutek-uboczny-czy-efekt-przedawkowania-ekspert-wyjasnia

1

@Existimati ale nie patrz na liczbę zarażonych, bo to bardzo krótkowzroczne. Szczepionka w glownej mierze pomaga przejść Korone, do tego:
1. Nowy wariant jest zdecydowanie bardziej zarazliwy
2. covid19 to bardzo mlody wirus
Wg mnie najbardziej miarodajna jest liczba hospitalizowanych/ liczba zgonow, najlepiej patrząc jeszcze na ogólny przekrój spoleczenstwa.
Odporność nabyta jest bardzo losowa i często krótka
Nie mówię, ze masz porównać obecne zgony do tych z poprzednich lat. Mozna zrobic to łatwiej, porownaj zgony z krajów wysoko zaszczpionych, do tych o nizszym współczynniku

3

@Jcob_95 Badania szczepionek trwają po 10-15 lat. Nie dlatego, że tyle jest potrzebne, ale dlatego, że prawo tak nakazywało do niedawna. W tym czasie można było zbadać skutki nie tylko natychmiastowe, ale i krótkoterminowe, średnioterminowe i długoterminowe.

Przy tej szczepionce nie da się powiedzieć nic o skutkach np. 10-letnich, bo są stosowane dopiero od nieco ponad roku.

Wszystkie potencjalne skutki to przewidywania na podstawie pewnej wiedzy już posiadanej, ale zawsze wychodzą skutki nieprzewidziane. Przy tych szczepionkach też tak było, przecież lista NOP się poszerzała z każdym miesiącem. A to jeszcze nie koniec.

Ktoś, kto mógłby przejść COVID-19 lekko się szczepi i umiera, albo ma poważne powikłania. Oczywiście nikt nie wie, czy przejdzie lekko. Więc jest pewne ryzyko. Dlatego potrzebna jest debata z przeciwnikami, wśród których są lekarze specjaliści, wirusolodzy i immunolodzy. Ale ich się nie dopuszcza do głosu, nie zaprasza się do telewizji, usuwa się ich profile na Facebooku i w innych mediach. Prawda jest tylko jedna. To nic, że przeciwnicy mówili o wielu potencjalnych skutkach ubocznych, zanim one się pojawiły i zostały wpisane przez producentów na listę NOP.

1

@Existimati Oczywiście, ja nie jestem za brakiem wolności slowa, inaczej bym tu z tobą nie dyskutował
Nurtuje mnie jedna rzecz, ciagle piszesz tylko o tych badaniach i skutkach nieprzewidzianych, a ciągle nie wytłumaczyłes mi, jak mozesz nie zwracać uwagi na tak silne podejrzenia negatywnych skutków długoterminowych tak silnych lekow, ktore polecasz

1

@michal26
Moje pytanie jest proste. Skoro raczyłeś zabrać głos to odpowiedz na pytanie na które się wypowiedziałes ale nie odpowiedziałeś. Ile wynosi stawka za wpisanie zgonu covidowego i kto dostaje - rodzina, lekarz?

Nie pytam o dodatek covidowy bo to zupełnie inna kwestia. Tylko wpisywanie przyczyny zgonu jako covid osobom niezakażonym aby dostawać za to kasę. Pytam więc jaka jest stawka za wpisanie zgonu covidowego, poza systemem, bez obowiązkowych i potwierdzonych badań i kto dostaje kasę. Rodzina dostaje akt zgonu i wie, że bliski nie miał zrobionego testu za życia a w Polsce nie wykonuje się testów po śmierci. Więc rodzina wiedziałaby że to przekret, więc dla niej działka tez musiałaby być, pewnie duża, lekarz swoją działkę musiałby dostać aby całe przedsięwzięcie się zgadzało. Poza tym skąd jest ta kasa - NFZ w ramach kontraktów, przetargów?

4

@pax
"Badania dla stwierdzenia czy coś jest bezpieczne na niewielkiej grupie jest ok, a na setkach milionów już ok nie jest."
Badania niezależnie od wielkości grupy to nadal badania, czyli eksperyment.

"Twoje Pani doktor powiedziała Ci że COVID jest bakteryjny a nie wirusowy i można podac antybiotyk. Bravo. Mozesz napisać jaką miała specjalność?"
Nie napisałem, że COVID-19 jest bakteryjny lub że pani doktor mi tak powiedziała. Napisałem, że przy COVID-19 dochodzi też do zakażenia bakteryjnego. I to jest główny czynnik powodujący problemy z płucami. Te dwa zakażenia występują równolegle. Czytaj dokładnie.

"Ale Ty nie zadajesz pytań, tylko dajesz twierdzenia które rozbijają się o naukę i logikę."
Nie podajesz kontrargumentów, więc wypowiedź uznaję za bezwartościową.

"Mimo, że nie wskazałeś na jakiej podstawie twierdzisz że to eksperyment."
Podałem, czytaj dokładnie. Sprawdź znaczenie słowa "eksperyment". Może postaraj się zrozumieć, że producenci puścili na rynek produkt stosując metodę aprioryczności. Wyparli w ten sposób empiryczność dowodzenia pewnych racji, dowodzą jej teraz poprzez działanie na całej populacji.

"Amantadyna dobra, mimo że nie wyszły badania poza fazę kliniczną."
W innym poście napisałem o możliwych przyczynach takiego postępowania.

"Pytasz o wieloletnie skutki szczepionki ale nic nie mówisz o wieloletnich skutkach zażywania amantadyny?"
Kto mówi o wieloletnich skutkach? Amantadynę podaje się doraźnie, przy chorobie, maksymalnie przez kilka dni, a nie przez parę lat. Oczywiście mówię o COVID-19. I mówię o przykładach skrajnych, w których amandtadyna ratowała ludzi, którzy byli bliscy śmierci. W moim przypadku, gdy zastosowano lek z naproxenem, nie musiałem mieć amantadyny, bo nie byłem w ciężkim stanie. Stosowanie amantadyny na granicy życia i śmierci i ratowanie życia przewyższa potencjalne skutki uboczne.

1

@Jcob_95 Ja nie patrzę na zakażenia - bo nie pokazują rzeczywiście zakażonych. Zakażony to nie to samo co chory. Ja tylko używam argumentów ludzi, którzy są szczepieni. Sam mi mówisz, że nie mam patrzeć na tę liczbę. W pełni się zgadzam.

Powinniśmy patrzeć na liczbę ciężkich przypadków, hospitalizacji. To by nam mówiło, czy idzie ku dobremu. Nie one są jednak głównym wyznacznikiem sytuacji epidemicznej. Winni temu "eksperci", nasze władze i media.

0

@Existimati ale dlaczego uzywasz argumentu, ktory tu nie padl, tylko dlatego, ze ktos inny go uzywa? To trochę bicie chochoła.
Dlaczego liczby zgonów czy hospitalizacji nie są dla ciebie wyznacznikiem sytuacji epidemicznej?

4

@pax w tym linku masz napisane jakie są to kwoty za leczenie osoby z covidem.
Kto dostaje? Pewnie ordynator. A jakie stawki są? Skąd mam wiedzieć i co to mnie w ogóle obchodzi? Z moich podatków, które są zabierane z moich ciężko zarobionych pieniędzy, płaci się miliardy złotych. Mam moralne prawo wyrażać temu sprzeciw. W momencie kiedy nie będę płacił NFZ, Dochodowego czy VAT (bo u nas mitem jest podatek celowy. Z budżetu dofinansowywane jest chociażby 40% emerytur, czy rent)
to wtedy stracę prawo do wypowiadania się.
W momencie, gdy za moje pieniądze płacone są tak absurdalne stawki - nie ma na to mojej zgody.
Dochodzimy potem do absurdów gdzie lekarze czy pielęgniarki zarabiają po 20-50k za miesiąc pracy z czego w praktyce chwile na covidowym. Na szczęście Rząd poszedł po rozum do głowy i ukrócił proceder.
Szkoda tylko tych, którzy faktycznie są narażeni na wirusa i walczą dzień i noc, bo system jest chory i wykorzystywany jest przez cwaniaków ;)
Jak mi ktoś umrze i będzie ktos mi proponował wpisanie covid, to Ci dam znać jaka stawka.
Plotek powtarzać nie zamierzam

1

@michal26
Proszę napisz na temat. Jaka jest stawka za wpisanie zgonu covidowego. Kto dostaje za to pieniądze.
"Jak mi ktoś umrze i będzie ktos mi proponował wpisanie covid, to Ci dam znać jaka stawka".
W porządku, teraz rozumiem. Wypowiedziałeś się nie na temat, bo na temat nie masz wiedzy.

0

@michal26 pielęgniarki 20-50k xdddddddddddd

0

@Jcob_95 Napisałem "Powinniśmy patrzeć na liczbę ciężkich przypadków, hospitalizacji." - więc nie rozumiem pytania "Dlaczego liczby zgonów czy hospitalizacji nie są dla ciebie wyznacznikiem sytuacji epidemicznej?".

Skąd wiemy, ile ludzi tak naprawdę umiera?

Posiadanie wyniku pozytywnego nie jest oznaką śmierci z powodu COVID-19, ten wirus nawet może się do tego nie przyczynić. Jak ktoś umrze na zawał, ale ma pozytywny wynik, to jest wpisywany w statystyki. Więc mimo większej sensowności kierowania się statystykami zgonów i tak uważam, że należy do nich podchodzić z bardzo dużym dystansem. Bo nikt sekcji zwłok nie będzie robić, by potwierdzić przyczynę zgonu.

1

@Jcob_95 Ty się nie śmiej, bo widziałem odpowiedzi ze szpitali na pytania różnych środowisk i były tam przykłady pielęgniarek, które zarabiały pensji zasadniczej niewiele, ok. 2500-3500, ale z dodatkami, nie tylko covidowymi, wyciągały kwoty 15000-25000 zł.

Też byłem w szoku. Nie pamiętam kwoty dokładnie, ale ten dodatek covidowy wynosił kilka tysięcy zł.

2

@Existimati

NIe podałeś dlaczego uważasz, że szczepionki są eksperymentem.
https://demagog.org.pl/fake_news/szczepionki-na-covid-19-nie-sa-eksperymentem-medycznym/

"Napisałem, że przy COVID-19 dochodzi też do zakażenia bakteryjnego. I to jest główny czynnik powodujący problemy z płucami. Te dwa zakażenia występują równolegle".
"Antybiotyki nie działają na wirusy, a niewłaściwe ich stosowanie może prowadzić do zakażenia Clostridioides difficile oraz do rozwoju oporności na leki przeciwdrobnoustrojowe, szczególnie w przypadku antybiotyków o szerokim spektrum działania. Współistniejące zakażenia bakteryjne nie są częste u osób zakażonych SARS-CoV-2 i występują u

3

@Existimati
"były tam przykłady pielęgniarek, które zarabiały pensji zasadniczej niewiele, ok. 2500-3500, ale z dodatkami, nie tylko covidowymi, wyciągały kwoty 15000-25000 zł".
Możesz wskazać te szpitale w których pielęgniarka zarabia 25 tysięcy?
Dodatek covidowy który w kontekście pielęgniarek był niezbyt duży od 1 listopada wynosi 100% płacy zasadniczej. czyli jak piszesz 2,5-3 tysięce. Więc kwota zarobków zasadniczego plus dodatku covidowego to 5-6 tysięcy, możesz napisać jakie inne dodatki dostaje pielęgniarka które wynoszą miesięcznie 9-19 tysięcy?

4

@michal26
Możesz wskazać przykłady w których pielęgniarka zarabia 50tysięcy na miesiąc? Czyli ponad dwukrotność zarobków prezydenta Polski.

4

@Jcob_95 pielęgniarki i lekarze. W szpitalu bodaj w Wadowicach pielęgniarka zarobiła ponad 20k. Wrzuciłem tutaj ze 2 tygodnie temu dokument potwierdzający to. Lekarz zarobił tam niespełna 50k. 46k bodajże ;)
No tyle zarabiają. Szara pielęgniarka max 4k na rękę a ci na covidowym potrafią ładny pieniądz zarobić. Ale czemu niektóre tyle a inne tyle, to nie wiem.

3

@pax ponowię odpowiedz. Pielęgniarka na covidowym bodaj w Wadowicach zarobiła koło 24k.
Oczywiście większość to dodatek a nie regularna pensja.
Lekarz ponad 40. Dlatego napisałem lekarze i pielęgniarki a nie sama pielęgniarka. Jak znajdę to co 2 tygodnie temu gdzieś wrzuciłem to podrzucę.

5

@pax @Jcob_95 daleko szukać nie trzeba.
https://wadowiceonline.pl/biznes/20424-ile-zarabia-lekarz-i-pielegniarka-w-wadowickim-szpitalu

Takich przypadków jest więcej w całej Polsce. Mam znajomego co jeździ na karetce. Mówił, że 20k wyrobił na miesiąc, ale 240h przepracowane, a czasem po 300h.
No, ale swoje zarobił.

Pandemia to żniwa dla słuzby zdrowia.

4

@pax także drogi Paxie. Ja rozumiem - większe ryzyko. Ok. Jak najbardziej się należy dodatek, ale coś nie gra, gdy dysproporcja jest taka, że jedna osoba zarabia 25k brutto a inna mimo wielu lat pracy - 6k brutto.
Jak widzę 15k dodatku covidowego na miesiąc, to mnie trzepie. Po prostu.
To są osoby wyszczepione, ubrane w kombinezony. Ryzyko zakażenia wbrew pozorom jest obecnie z pewnością niższe niż przed szczepieniami. Po to chyba kurła SĄ TE SZCZEPIENIA TAK? To chronią, czy nie?
Nie wiem ile pracy jest przy osobie leżącej pod respiratorem, ale naprawde musimy takie żniwa za publiczne pieniądze urządzać?

I jedna tylko prośba.
Nie wiem czy był używany ten argument czy nie.
Jednak wyjątkowo...działa mi na nerwy argumentacja w stylu "jak tak świetnie mają, to się z nimi zamień na miejsce". Tak można argumentować dosłownie wszystko i zamyka to jakąkolwiek dyskuje i powoduje, że wszelaka krytyka jest nieakceptowalna. No a ja z definicji podważam coś co wydaje mi się absurdem.

2

@Existimati No podałem w linku przykład z Wadowic.
Oczywiście jest IDENTYCZNA sytuacja w innych miastach, gdzie działają "covidówki".
"Ale to nie dobra jest. Nie wolno o tym mówić".

No tak jest. Lekarze i pielęgniarki zgarniają kupę siana, ale tylko te, co wiedzą jak i gdzie ;) Szkoda mi szarych myszek, co zapieprzają, ale z jakichś powodów zarabiają 4-6k a nie 20-25k. Lekarze oczywiście do 2x więcej wyciągają.

Nie wiem. Mówię. Ja jestem osoba, że wychowana jest wręcz na zasadzie takiej, że za prace należy się płaca, ale za EFEKTYWNĄ pracę. Tutaj mamy jakieś absurdy i płaci się szpitalom, lekarzom, pielęgniarkom za gotowość do pracy i samą pracę a nie za jej efekty. No kto jak kto, ale służba medyczna, czy np. adwokaci powinni mieć płacone od efektów. Jest pacjent, wyleczysz, to masz zapłacone. A nie że za każdy dzień w szpitalu pacjenta z covidem to co kupę siana utrzymują xD
To tak jakby strażak miał płacone od czasu kiedy gasi pożar...
Za każdego zmarłego z Covid szpital nie powinien grosza dostać. Płacić powinni wyłącznie za wyleczonych pacjentów i w miesiąc skończy się pandemia.

0

@domin682 a amantadyne idzie kupić bez recepty?

2

@domin682
Być może Amantadyna pomaga, ale nie ma żadnych badań, które to potwierdzają. Można by więc rzec, że blokują to wielkie koncerny, ale to też nieprawda, bo Amantadyna.. jest również przez nie produkowana, np przez koncern Merz, który ma 1 mld Eur obrotu.
Wszystkie badania, ktore dotychczas byly oficjalnie przeprowadzone na Amantadynie, nie przyniosly zadnych pozytywnych skutkow w starciu z Covidem.

0

@maciar
No tak! Chłop co gaz zakładał! Ten to ma dopiero wiedzę owalce z covidem :DDDDDD

1

Jestem zadeklarowanym szczepionkowcem (już po trzech dawkach), rowniez 3 dzieci po szczepieniu.
Jesli dzialanie Amantadyny bedzie oficjalnie udowodnione, to bede pierwszy, ktory bedzie namawial do jej brania.
Poki co wszystkie oficjalne badania nie udowadniaja jej skutecznosci przeciwko Covid, wiec odradzam. Rownie dobrze mozna jesc duzo czosnku i smarowac sie pokrzywa.

0

@domin682 co racja to racja tylko szkoda że tak późno

0

@22_LR ale nagonka trwa na tych drugich i na mnie, jest całkowicie bezpodstawna co widać po innych krajach. Powiesz że mamy więcej zgonów, mamy ale to jest wynikiem stanem służby zdrowia a nie czy ktoś jest zaszczepiony czy nie. Bo jedni i drudzy umierają więc coś tu jest nie halo. I zawsze było nawet jeśli nie było wirusa.

0

@Commandement jest przypisane dawkowanie więc nie pisz głupot

1

@Existimati Lepiej bym tego nie napisał, moja sytuacja w październiku 2020 podobnie wyglądała

2

@Jcob_95 ja jestem ograniczony czy ty? Ja zakładam taką możliwość, że szczepionki mogą działać a ty nie zakładasz tego, że jednak nie działają.
Mam porównanie z ubiegłego tygodnia krajów zaszczepionych i nie zaszczepionych i fajnie to wygląda. Jak byli niezaszczepieni to nie mieli tylu przypadków. Oczywiście według ciebie to dowód, że szczepionka działa
https://zapodaj.net/a6a719d0daeaf.jpg.html
Jeszcze raz przypominam słowa MZ odnośnie sposobu liczenia zmarłych na covid u nas a na zachodzie. Chyba MZ wie co mówi, ale do tego się nie odniosłeś. Jeżeli dobrze pamiętam to MZ kiedyś podało ile osób w Polsce zmarło, gdzie przyczyną był covid a nie jakieś choroby współistniejące( rak może być tylko choroba współistniejącą so covida XD) i od początku pandemii było to łącznie chyba ok. 7tys.. i teraz jak to się ma do zfonów w Hiszpanii? Mniej czy więcej?
Czekam kiedy taki bystrzacha zauważy jaką szczepionki mają skuteczność i wcale nie prowadzą do wyeliminowania wirusa. Jak za chwilę zaprzestaną testowania i wszystkim będą mówić, że mają grypę a nie covid to oczywiście ogłosisz sukces szczepień.

5

@Existimati Razem z @michal26 zaoraliście ten wątek ale Wasze linki i logiczne wnioski i tak nie trafią do twardogłowych, ja też próbowałem tu przekazać jakieś oficjalne statystyki i to dotyczące zgonów ale to nie pasuje do narracji więc jest grzecznie pomijane a liczba zgonów w latach pandemii po szczepieniach jest OGROMNIE większa niż przed szczepieniami. Więc albo szczepionki niewiele dają albo nasza służba zdrowia ma tu żniwa

2

@Commandement przykład jest dobry, ale trzeba czasami użyć mózgu, aby widzieć podobieństwo i schemat działania.
1. Napisałem, że wpisujemy covid, a nie zgon ze względu na covid. To jednak różnica, a takie zgony też wcgodzą w statystyki zgonów covidowych(słowaMZ)
Filmik idealnie to potwierdza. Jest pokazany schemat działa szpitala i procedury, w których masz wyraźnie napisane, że nie udziela się pomocy takiej osobie dopókinie będzie wyniku testu na covid. Czyli osoba potrzebująca pilnej pomocy czeka kilka godzin na wynik testu i nie jest leczona. Jak przychodzi wynik to może być już za późno na pomoc. A jak przyjdzie wynik pozytywny to w statystykach covid dochodzi kolejny zgon.
W przypadku zmarłej, o której mowa w filmie wynik był negatywny i to jest twój jedyny zarzut? A może wypowiesz się o procedurze? Albo czemu taką osobę potrzebującą, która miałaby wynik pozytywny testu kieruje się na oddział covidowy zamiast leczyć ją na to z czym przyszła?
Tutaj relacja osoby, która przebywała w szpitalu. Czy tak się powinno traktować ludzi w szpitalu?
https://www.youtube.com/watch?v=fJOaUDnB6Wo

0

@Jcob_95 bardzo merytoryczna odpowiedź, ale innej się nie spodziewałem. Może wypowiedz się na temat tego co jest w filmie czyli że ludziom potrzebującym pilnej pomocy nie jest ona udzielana przez kilka godzin bo oczekują na wynik testu.

konto usunięte

0

@MrCental "Wszystkie badania, ktore dotychczas byly oficjalnie przeprowadzone na Amantadynie, nie przyniosly zadnych pozytywnych skutkow w starciu z Covidem."
- trudno, żeby przyniosło coś pozytywnego, skoro badanie amantadyny wciąż trwa. Wstępne wyniki mogą być obiecujące według naukowców, ale nie rozstrzygające, bo piszą:
(powtórzę):
AGENCJA BADAŃ MEDYCZNYCH:
"– Jako Agencja Badań Medycznych powinniśmy dostarczyć Polakom obiektywnej wiedzy, w celu zakończenia dyskusji na temat słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 w oparciu o twarde dowody naukowe. O to właśnie poprosił nas minister Niedzielski. Badanie, które uruchamiamy da nam odpowiedź, czy amantadyna rzeczywiście działa. – podsumowuje Prezes Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosław Sierpiński.

Jak podkreśla lider projektu – prof. Konrad Rejdak (Kierownik Katedry I Kliniki Neurologii; Uniwersytet Medyczny w Lublinie) - analizując mechanizm działania leku sądzimy, że amantadyna może być skuteczna w zapobieganiu rozwojowi COVID-19 w kierunku ostrej niewydolności oddechowej także poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy. Warunkiem skuteczności amantadyny w COVID-19 jest jednak stosowanie tego leku we wczesnej fazie procesu chorobowego, t.j. przed rozwinięciem ostrej niewydolności oddechowej (ARDS). "
źródło: https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/738,Za-kilka-tygodni-poznamy-wyniki-badan-nad-amantadyna.html

- ale nie da na chwilę obecną mówić żadnymi pewnikami, skoro badania trwają. Te obiecujące wstępne wyniki mogą się potwierdzić, gdy badanie zostanie skończone lub okaże się to nieprawdą. Badania trwają, więc nie można mówić, że amantadyna nie przynoszą pozytywnych skutków, także ze żadnych; skoro badania wciąż trwają.

0

@MrCental akurat z czosnkiem to bardzo dobry pomysł.
Rozumiem, że według Ciebie skuteczność szczepionki, którą przyjąłeś wraz z rodziną jest udowodniona mimo, że badania nad nią kończą się dopiero w 2023 roku.

1

@domin682 kuzyn moj mial tak samo :) leki na covida istnieja tylko jest to nieoplacalne.

1

@Bykunn zaprzeczasz, ze kolega ma racje? Tak, amantadyna dziala :)

2

@Bykunn sprobuj pogadac z kims kto zazyl amantadyny a potem dopiero pisz o niej ;) w ciagu 48 godzin objawy odchodza w niepamiec

1

@Borneo jak nie moze udowodnic? Skoro ktos lezy plackiem w lozku a lek mu pomaga w krotlim czasie dojsc do siebie to jak nie moze? Co wiecej ma udowodnic? Mialem identyczny przypadek w rodzinie z covidem brytyjskim

0

@Jcob_95 "Do tego koronawirus atakuje i bardzo mocno oslabia praktycznie losowe organy, ci widać np po Aguero, który przez COVID ma problemy z sercem"
To jakaś nowa wiedza o tym, że Aguero miał problemy z sercem przez covid? Jak kojarzę to problemy z sercem miał już jako nastolatek. Dodatkowo, jak widać po NOPach, efektem niepożądanym po szczepieniu jest zapalenie mięśnia sercowego szczególnie u mężczyzn więc skąd wniosek, że to było przez covid?

0

@malicinho ale nawet skracana jest kwarantanna bo z omikrona wychodzi się szybciej i to nie jest jak z wcześniejszą Delta itp.Dane z Australi Izraela Angli i Francji są takie że zarażeń jest kilka krotnie więcej niż w Polsce a minimalna śmiertelność dlatego się też mówi że omikron może być ostatnim wirusem bo wszyscy przejdą ale bardzo lekko i będzie zbiorowa odporność nie bezpieczeństwo jest takie że przy większej liczbie zarażenia może być mutacje.Ten wirus przechodzi się lekko i to żadna amantyda tylko wersja wirusa.

0

@domin682
Stosowanie w ten sposób leków jest nie legalne
Zachorowali na coś ? Nie było testu?

Czytając takie rzeczy włosy się jeża na głowie

0

@AbelKabel Jak zwykle wyczerpująca odpowiedź poparta mnóstwem argumentów

0

@forzablanca
Co ?
A jakie maja być te argumenty ?

To odpowiedz była na idiotyczny wpis

0

@AbelKabel Tak wyglądają prawie wszystkie Twoje odpowiedzi, zero podejmowania dyskusji tylko wylew swoich poglądów

0

@Borneo tak ja wiem, ze omikron jest lzejsza odmiana ale tak jak Ci napisalem, moj bliski kuzyn zazywal amantadyne podczac covida brytyjskiego, to bylo w marcu ubieglego roku. Efekt dokladnie taki sam, w ciagu 48 godzin ustapily mu wszystkie objawy. Ja rozumiem wszystko, ze covid jest grozny, ze niektorym szczepionka pomoze, niektorym zaszkodzi itd ale dajcie sobie czasami cos powiedziec i nie uwazajcie wszystkiego za scieme :) nie ma zadnego interesu przeciez w oklamywaniu kogos.

2

@ObiwanKenobi To skoro przypisuje się covid osobom, które zmarły na coś innego i Twoim zdaniem na covid zmarło niewiele osób, to w zgonach ogólnych mielibyśmy rocznie niewielki wzrost.

Skąd zatem 100 tys. nadmiarowych zgonów w zeszłym roku? Do jednej zmarłej osoby przypisywano 10 nieistniejących zgonów? To zabiegi księgowe?
Usiłuję przypisać Twoje wyjaśnienia do rzeczywistości i z nich nie wynika taka liczba.

Ta liczba pokazuje chyba jakąś poważną ułomność w Twoim rozumowaniu?

0

@malicinho tylko skąd wiesz że to zwyczajnie nie jest lekki objaw? Ludzi beż objawowych jest ogromna liczba a tu masz lekkie objawy?nie masz medycznego dowodu a bardzo niski domysł na mikroskopijnej liczbie ludzi.

3

@Existimati Wtedy ci lekarze przeprowadzili eksperyment medyczny bez żadnego zezwolenia i mogą mieć odebrane PWZ. Nie mówię, że amantadyna na 100% nie działa, ale samodzielna farmakoterapia (na zasadzie mi przepisał lekarz, zostało mi trochę to dam dziadkowi) to skrajna głupota. A niestety jest to częsty przypadek w Polsce.
@mate92 Dawkowanie opracowane na podstawie czego? Jakieś badanie kliniczne, publikacja naukowa? Czy decyzja jednego typa z Przemyśla?
@ObiwanKenobi Ale zmieniasz temat XD Najpierw mówisz, że lekarze wpisują zgon na zawał jako covid, a to nie jest prawda.
"A jak przyjdzie wynik pozytywny to w statystykach covid dochodzi kolejny zgon." Nie masz na to dowodów

"W przypadku zmarłej, o której mowa w filmie wynik był negatywny i to jest twój jedyny zarzut? A może wypowiesz się o procedurze? Albo czemu taką osobę potrzebującą, która miałaby wynik pozytywny testu kieruje się na oddział covidowy zamiast leczyć ją na to z czym przyszła?

Tutaj relacja osoby, która przebywała w szpitalu. Czy tak się powinno traktować ludzi w szpitalu?"
To się nazywa whataboutism, w ogóle nie dotyczący naszej rozmowy. Niezła próba zmiany tematu :p

0

@Comentateiro Te 100 tysiecy to jest porównanie do roku 2019, nie wiem czemu się tu pomija rok 2020, nawet w jakims tu linku z onetu przeczytałem, że w 2021 umarło 100 tysięcy ludzi więcej niz w 2019. Ale w 2020 umarło 67 tysiecy więcej niż w 2019. Skąd ten przyrost o 33 tysiace zgonów? W 2021 ponad 50% ludzi się zaszczepiło

1

@Borneo no stad, ze moj kuzyn nie mial lekkich objawow, fakt ze nie dusil sie itd ale poskladalo go mocno. Ja w tym samym czasie przechodzilem co on i tez mnie zlozylo, niestety u mnie trwalo to z 2 tygodnie. On stusujac amantadyne po 1 dobie poczul sie duzo lepiej a po 2 wszystko ustapilo i nie zostal zaden slad. Dodam, ze kuzyn akurat jest mocno otyly. Wielu ludzi stosowalo ja i kazdy potwierdza to samo.

0

@MrCental Chodzi o wiedzę w praktyce. Skoro pomogło mu i jego rodzinie a byli mocno chorzy to chyba coś znaczy. Tutaj wszyscy się wypowiadają o piłce a tylko mały procent jest ekspertem. Tak samo o polityce czy prawie. Ale oczywiście wyróżnia TV wie zawsze najlepiej. Obozy TVP i TVN działają.. Tylko ekspert może się wypowiadać. Przypominam że Szumowski ma odpowiednią wiedzę i maseczki negował u Mazurka. Kogo słuchać w sprawach C-19?

2

@forzablanca Przeczytaj swój wpis jeszcze raz, zobacz ile osób się zaszczepiło i masz gotową odpowiedź.

0

@Comentateiro Pod koniec 2019 ogłoszono pandemię, nie było żadnego sposobu leczenia i szczepionki. W 2020 umarło 67 tysięcy ludzi więcej niż w roku 2019. Pod koniec 2020 dostaliśmy szczepionkę. W 2021 ponad 50% Polaków się zaszczepiło a i tak umarło 33 tysiące więcej ludzi niż w 2020.

1

@pax
Wbiłeś w dyskusję i niestety pozamiatałeś.

Ja CI wytłumaczę jak to wygląda skąd się biorą mity o pielęgniarkach. Dzieje się tak że pewnie panie łapią nadgodziny plus jest dodatek covidowy. Ale też nie przesadzajmy że oni teraz są milionerami . Po prostu zarabiają, bo cieżko pracują.
Ale jak czytam ten wątek i jak @michal26 wyciąga nagle że pieleganiarka ponad 20k zarabia, a lekarz 50k to widzę że to są wszystko miejskie legendy ....

Wrzucam z gov
Kto otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie i w jakiej wysokości?
Dodatek covidowy wynosi 100% wynagrodzenia, które wynika z umowy o pracę lub z umowy cywilnoprawnej, należnego za każdą godzinę pracy osoby, która (kryteria poniżej muszą być spełnione łącznie):

wykonuje zawód medyczny
uczestniczy w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i ma bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2
pracuje na oddziałach, w których placówka medyczna zapewnia łóżka dla pacjentów z podejrzeniem oraz z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (tzw. II poziom zabezpieczenia covidowego).
Maksymalna miesięczna kwota dodatku nie może przekroczyć 15 tys. zł.

4

"Maksymalna miesięczna kwota dodatku nie może przekroczyć 15 tys. zł." - Dodaj stałą pensję i nadgodziny i ile Ci wyjdzie?, sam się zaorałeś i przy okazji Paxa

0

@malicinho tylko że każdy człowiek jest inną ma odporność ,wiek ,choroby do tego dochodzi genetyka , choroby wspoistniejące. Ja zachorowałem przeszedłem ciężko bo wysiłek sportowy i niedospanie obniżyło poziom białych krwinek.Mój ojciec powyżej 75 miał kontakt z wirusem beżobjawowy..Moja mama w domu ale nie lekko. Chodzi o to że człowiek człowiekowi nie jest równy. Każdy z nas przeszedł inaczej. Musisz mieć medyczną jasność zadziałało to na to i dlatego nie jestem chory a takie porównanie...

0

@Borneo To skąd ta pewność, że szczepionka działa? Może to jednak poziom służby zdrowia i dbania o siebie w danym kraju?

4

@forzablanca Chłopie to już kolejny wpis, który pokazuje, że nie potrafisz analizować danych na elementarnym poziomie.

Sugerujesz, że w krajach zachodnich zgony covidowe spadły kilkukrotnie, ponieważ w 1 rok podniósł się tam poziom służby zdrowia?

Dlaczego fanatycy, spiskowcy i osoby nie lubiące nauki, zawsze zamiast prostych interpretacji (czyli skuteczność szczepionki na Zachodzie i powszechność szczepień) wymyślają tak niestworzone bzdury jak Ty teraz.

0

@forzablanca
Dyskutować z kłamstwa i głupota ?
Weź przestan

0

@Comentateiro Ja nie napisałem ani słowa o krajach zachodnich czy wschodnich ani północnych i południowych. Piszę tylko o Polsce i to nie są bzdury tylko dane GUS, łatwe do sprawdzenia

1

@forzablanca
A jak według Ciebie oświecony człeku wyglada dyskusja
Podajes swoje poglądy i stanowisko
Druga osoba swoje
Mam się z nim zgadzać ? Jak się nie zgadzam
Odpisuje na forum na głupoty

Co ty wogole piszesz

1

@forzablanca
Czyli musiała by zarabiać z 7 tys (jak na pielęgniarkę to sporo ) plus pracować na oddziale covidowym cały czas i tyrać nadgodziny.

Jak dla mnie to była by uczciwa płaca za cały dzień pracy z ludźmi chorymi na covid. Ale tak nie jest niestety .

https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-pielegniarka
Sprawdź sobie górny kwartyl dla starszej specjalistki. Niestety nie przekracza 6tys. Brutto !!!

Chociaż pewnie zaraz mi napiszesz że żona szwagra kolegi zarabia spokojnie 10 tys netto i już nie będzie dyskusji

1

@michal26
Z jednej strony zarobki mnie zaskoczyły z drugiej strony potwierdziły to o czym piszę.

Czyli ile zarabia więcej pielęgniarka tylko za to, że pracuje przy covidzie. Twoje podane zestawienie podaje jedynie SKRAJNE NAJWYŻSZE zarobki, ale ok popatrzymy i na tą skrajność. Skrajne bo opisywane przez media i stanowiące przedmiot kontroli

Najwyższa jednomiesięczna pensja pielęgniarki zatrudnionej w wadowickim szpitalu od 1 styczna 2021 roku do 30 listopada 2021 roku 25 621, 61, dodatek covidowy – 5181 – czyli gdyby nie covid to za ta sama pracę i tak by zarobiła w tym skrajnym jednorazowym przypadku ponad 20 tysięcy brutto, czyli około 14 tysięcy na rękę.

Najwyższe łączne wynagrodzenie pielęgniarki za okres od 1 stycznia 2021 roku do 30 listopada 2021 roku wyniosło 156 199, 04 złotych dodatek covidowy – 36 399,92 złotych. Czyli średniomiesięczne NAJWYŻSZE zarobki wynosiły więc około 14 tysięcy brutto , a przy tych najwyższych zarobkach dodatek ze względu na covid to około 3300. Czyli na rękę pielęgniarka która w ciągu roku zarobiła SKRAJNIE NAJWIĘCEJ to średniomiesięcznie zarobiła około 9,5 tysiąca na rękę.

NAJWYŻSZA jednomiesięczna pensja pielęgniarki zatrudnionej w wadowickim szpitalu na umowę cywilnoprawną od 1 stycznia 2021 roku do 30 października 2021 roku wyniosła 21 276,76 złotych dodatek covidowy – 7 175, 42 złotych).

NAJWYŻSZE łączne wynagrodzenie pielęgniarki zatrudnionej w wadowickim szpitalu na umowę cywilnoprawną od 1 stycznia 2021 roku do 30 października 2021 roku wyniosło 91 894,54 złotych plus dodatek covidowy 25 034,46 zł (razem – 116 929,00 złotych); Czyli średniomiesięcznie NAJWYŻSZE zarobki w tym okresie wyniosło ponad 8 tysięcy brutto czyli około 5,8 na rękę.

Co z tego wynika, ile SKRAJNIE NAJWIĘCEJ zarobiła pielęgniarka na oddziale covidowym a gdyby wykonywała tą samą pracę na oddziale niecovidowym.

NAJWYŻSZE zarobki średniomiesięczne na oddziale niecovidowym i covidowym.

7,3 tysiąca-9,5 tysiąca

NAJWYŻSZE zarobki średniomiesięczne na oddziale niecovidowym i covidowym na umowę.

5,8 – 4,3 tysiąca

Czyli średnia miesięczna różnica wynosi maksymalnie w tych skrajnych przypadkach 2,2 tysiąca.

„To tak jakby strażak miał płacone od czasu kiedy gasi pożar...”

Tu sam się troszkę pogubiłeś bo podałeś przykład który pokazuje że jest odwrotnie. Strażak zawodowy przychodzi do pracy i ma płacone również za gotowość do pracy a nie tylko za czas wyjazdu.

„Jest pacjent, wyleczysz, to masz zapłacone. A nie że za każdy dzień w szpitalu pacjenta z covidem to co kupę siana utrzymują xD […] Za każdego zmarłego z Covid szpital nie powinien grosza dostać. Płacić powinni wyłącznie za wyleczonych pacjentów i w miesiąc skończy się pandemia” Świetny pomysł, zróbmy tak jeszcze na oddziale onkologicznym, jeśli lekarz wyleczy z nowotworu to powinien dostać wypłatę, jeśli pacjent zejdzie na nowotwór już nie powinien zarobić. Od razu nowotwory znikną.


Rozumiem, że płacenie za zgon covidowy uznajesz za fejk „antycovidowców”?


0

@david89 Zgodnie z tym linkiem pielęgniarka zarabia średnio 4990. Zacytuję: "Maksymalna miesięczna kwota dodatku nie może przekroczyć 15 tys. zł". Po dadaniu?

0

@forzablanca
kurde myślisz coś ?
To jest podstawa.
Pracujesz czy się uczysz?
Chodzi o to że od podstawy naliczany jest dodatek covidowy

0

@forzablanca Zarabiam miesięcznie 5 tysięcy ale mam możliwość dorobienia 15 tysięcy. Co robię?

2

@Comentateiro to nie jest moje rozumowanie tylko wyjaśnienie Ministra Zdrowia. On chyba wie lepiej jak to jest liczone.

A teraz odwracając pytanie to skąd 60%-70% dodatkowych zgonów jeżeli covid liczony jak obecnie odpowiada tylko 30% dodatkowych zgonów.

Moim zdaniem nadmiarowe zgony związane są przede wszystkim z tym co się dzieje w służbie zdrowia. Praktycznie brak leczenia ludzi przez 2 lata (poza covidem) robi swoje. Teleporady, oczekiwanie na testy przed udzieleniem pomocy, zakaz odwiedzin w szpitalach przez co nie możesz skontrolować jak zajmują się chorym itd. Powodów na pewno jest więcej i wszystkie związane z obecną patologią w służbie zdrowia.
Tutaj relacja osoby, która keżała w szpitalu. Nie znam go i nie wiem czy można mu wierzyć, ale relacja hest straszna.
https://www.youtube.com/watch?v=fJOaUDnB6Wo

1

@david89 jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś sam zobaczył, że się zaorałeś.
Czy ja pisałem gdzieś, że wszystkie pielęgniarki tyle zarabiają? No nie. Mówiłem, że jest grupa osób, które korzysta na pandemii i zgarnia hajs. Mowa oczywiście o oddziale covidowym. Jeśli podana przeze mnie pielęgniarka na co dałem DOWÓD ma podstawy 4k, a zarobiła 25k, to chyba cos jest nie tak? Nadgodziny to raptem tam 4k chyba wyszło, a dodatek covidowy 15k! PIETNAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH.
Większość pielęgniarek ma tyle w 3 miesiące pracy co ona za dodatek. Tyle tylko, ze nie jest to jednostkowy przypadek.
Dochodziło swego czasu do patologii, że się tylko wpisywały na listę i wyjebongo.
Większość pielęgniarek jednak pracuje za niskie pensje i to jest patologia o której mówię.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@pax No tylko, ze są pielęgniarki,.które podstawy mają 4-5k brutto, biorą nadgodziny (i tutaj ok!) a do tego mają 15k brutto dodatku covidowego.
Wspominam o patologii, gdzie praca pielęgniarki jest ogólnie...ciężka i uważam, że obiektywnie zarabiają za mało. Nie powinno być tak, że aż 15k mogą dostać, gdzie większość haruje w pocie czoła a dostaje ochlapy.

Z tymi strażakami racja. Zapętliłem się. Bardziej jednak chciałem pokazać absurd, że w służbie zdrowia dodatkowo płaci się za każdy kolejny dzień leczenia pacjenta. W straży tego nie ma i chciałem jedynie ten aspekt absurdu pokazać.

No właśnie. A czemu by i na innych oddziałach tak nie płacić? Od wyleczonego pacjenta z nowotworem.
Jeśli śmiertelność np. 30% na oddziale, to podwyższyć o 30% stawki za każdego wyleczonego pacjenta. Gwarantuje, że więcej pacjentów będzie leczonych tak, jak należy.
Za dużo jest patologii w służbie zdrowia, gdzie pseudolekarze i pseudopielęgniarki mają wyjebongo na pacjenta. Uderza to całe, wspaniałe środowisko, które jest od tego by nas leczyć (i chwała tym porządnym!)

0

@Commandement ktoś chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że jak ktoś zmarł na zawał a miał pozytywny wynik testu na covid to pojawi się w statystykach zgonów na covid. Co tu jest nieprawdą?

"To się nazywa whataboutism, w ogóle nie dotyczący naszej rozmowy. Niezła próba zmiany tematu :p"
Ciekawe podejście, ale jak się nie ma argumentów to tak jest. Pytałeś skąd wiem, że zanim zaczną leczenie w szpitalu to najpierw czekają kilka godzin na test to podałem film, na którym masz na to dowód. Nie odpowiedziałeś na to a teraz uważasz to za zmianę tematu.
Dodatkowo kolejny raz przypominam, bo chyba tę część ignorujesz, że to nasz MZ powiedział jak liczą u nas zgony na covid. Każdy zmarły z pozytywnym wynikiem testu trafia do statystyk covidowych

0

@domin682
Nie odpisujesz na pytania
Covid lub coś innego ? Test był ?

Amantadyne przepisują tez lekarze kolego jak i inne leki przeciwwirusowe.
To ze Amantadyna jednemu pomaga nie znaczy ze pomoże innemu tak nie jest.
Nie jest to lek na Covid tylko wspomagający ewentualnie leczenie.
Podawanie tego leku bez konsultacji lekarskiej jest głupota bo ten lek ma szereg działań nie pożądanych.
Lek ten przepisują lekarze tak jak napisałem wiec po co kłamiesz ze nie.


Pytam jak go otrzymałeś
Od lekarza?
Jest na receptę

0

@AbelKabel E tam, nie masz racji.
Ja uważam innaczej.

0

@Zoker
O o zarobkach
Nic dodać nic ująć
Teorie wyssane z palca o statystykach
Co wy w głowach macie

1

@ObiwanKenobi "Pytałeś skąd wiem, że zanim zaczną leczenie w szpitalu to najpierw czekają kilka godzin na test to podałem film, na którym masz na to dowód." Nigdy o to nie pytałem. Pytałem skąd wiesz, że lekarze wpisują zgon na atak serca jako zgon na covid. Więc to u Ciebie jest problem z czytaniem :p
Nazywam to whataboutismem, bo najpierw wyjeżdżasz z bzdurą, że lekarze wpisują covid po ataku serca, a potem nagle przechodzisz do tego jak się traktuje niezaszczepionych. Chyba masz problem z prowadzeniem dyskusji xd
Co do MZ to wrzuć w końcu link do jego wypowiedzi, bo z całym szacunkiem na słowo Ci nie wierzę, a też nie mogę znaleźć takiej wypowiedzi

1

@michal26
Jest pewna ogólna dyspozycja że nawet w skrajnych przypadkach ten dodatek jest ograniczony. Podałeś link z Wadowic i jak widzisz jaka jest wartość tych dodatków.
NAJWYŻSZE łączne średniomiesięczne wynagrodzenie pielęgniarki zatrudnionej w wadowickim szpitalu na umowę cywilnoprawną od 1 stycznia 2021 roku do 30 października 2021 roku wyniosło 91 894,54 złotych plus dodatek covidowy 25 034,46 zł czyli około 1,8 na miesiąc na rękę dodatku, na umowie o pracę to około 2,5 na rękę.
Czyli te SKRAJNE NAJWYŻSZE zarobki pokazują że średniomiesięczny dodatek jest mniejszy prawie 5-6 krotnie od najwyższej dopuszczalnej wartości dodatku.

0

@pax Serio? Więc jak masz możliwość dorobienia trzykrotność swojej podstawy to to olewasz?

0

@forzablanca
O czym piszesz ??

1

@forzablanca
Masz prawo
Tak jak i Ja

0

@pax dodatki covidove do pensji, nie wiedziałem, że mogą wynieść nawet 15 tysięcy. Ktoś napisał, że pensja pielęgniarki na oddzdziale covidovym może sięgnąć 20 tysięcy albo więcej i akurat gościu @dawid89 przyznał tu rację swoimi linkami. Sam chyba nie rozumie co wrzucił

1

@AbelKabel moja żona miała pozytywny test na covida, tamci w podobnym czasie mieli podobne objawy. To było w listopadzie i grudniu a teraz szwagier zachorował i mu to pomogło. Nikogo przecież nie zmuszam do stosowania tego tylko napisałem to z czym się spotkałem, nie wierzysz mi to nie mój problem

0

@AbelKabel Napisałem wcześniej, że trzeba kombinować żeby to dostać. Długo nie odpisywałem bo jest jeszcze normalne życie

2

@ObiwanKenobi Moim zdaniem....? Właśnie za dużo w Twoich wpisach Twojego zdania, za mało twardych zdanych. Zdajesz sobie sprawę, że to co napisałeś po zwrocie moim zdaniem, to wymyślona przez Ciebie historyjka. Każdy mógłby wymyślić swoją z równie absurdalnym poczuciem racji.

Liczą się twarde dane, a nie moim zdaniem. Poprawne rozumowanie prowadzi do wniosku, że pewne zaniechania leczenia jakie występują i są potwierdzone, występują wskutek czynnika jaki pojawił się w 2019/2020 roku. Tym czynnikiem jest covid. Możesz pisać baśnie, mieć własne widzimisię, ale na końcu u podstaw wszelkich problemów będzie tkwił covid. I ze 100 tys. nadmiarowych zgonów ogromną część będzie stanowił czynnik jakiego nie było wcześniej czyli covid.
Ponieważ zabijał bezpośrednio, zabijał pośrednio, tzn. zgon nastąpił wskutek cukrzycy, ale był spowodowany covidem, który uderza w osoby osłabione innymi chorobami. Wreszcie, pośrednio covid będzie prowadził do zgonów osób, które nie otrzymały leczenia, z powodu przesunięć w służbie zdrowia, gdzie zasoby muszą radzić sobie z bezpośrednim zagrożeniem życia spowodowanym covidem.

To co Ty robisz, to prowadzenie narracji w sposób wąskotunelowy. Nawet jeśli chciałbym się zgodzić z Tobą, to dane szczegółowe o nadmiarowych zgonach nijak nie potwierdzają, że są one skutkiem zaniechań w służbie zdrowia. A "moim zdaniem" to wiesz, co można z tym zrobić.


0

@LionelM95 Nie można

0

@michal26
Przepraszam, może nie zauważyłem. Możesz jeszcze raz wstawić link z tym o czym piszesz.
Jeśli podana przeze mnie pielęgniarka na co dałem DOWÓD ma podstawy 4k, a zarobiła 25k, to chyba cos jest nie tak? Nadgodziny to raptem tam 4k chyba wyszło, a dodatek covidowy 15k! PIETNAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH.

Może moja wina, nie zauważyłem, ale podaj grzecznie prosze taki przykład.
podstawa 4, nadgodziny 4, dodatek covidowy 15.

I ta główna kwestia o którą włączyłem się do tej dyskusji. Wpisywanie zgonów covidowych to jest fake "antycovidowców" czy jednak uważasz że to prawda.

0

@domin682
Czyli żona miała Covida
A tamci powinni iść zrobić test :)

Lekarze tez przepisują Amantadyne wystarczy porozmawiać

Moja żona przepisała dwóm osobom
Jednemu pomogła , drugiemu trudno stwierdzić bo i tak chorował długo :)
Są inne leki które się stosuje na początku zakażenia i bez sensowne jest włączanie Amantadyny od razu.
Nie jest to lek super
Nie powinno się tak stosować zwłaszcza na własna rękę

0

@Commandement "Pytałem skąd wiesz, że lekarze wpisują zgon na atak serca jako zgon na covid." Nie pytałeś albo naucz się poprawnie układać zdania.
"Nazywam to whataboutismem, bo najpierw wyjeżdżasz z bzdurą, że lekarze wpisują covid po ataku serca" a jak nazywasz w statystyce zgonów zgony ludzi z "wielochorobowością"( znów słowo wymyślone przez MZ). Osoba z innymi schorzeniami albo tym cytowanym zawałem umiera w ich wyniku mając jednocześnie pozytywny wynik testu na covid i to według niego jest ta "wielochorobowość"

Co do ilości zgonów w Polsce i innych państwach to jak jesteś tak bystry to wyszukiwarka noe ponna dla ciebie stanowić problemu, ale ci pomogę. Tutaj komentarz Niedzielskiego. Wytłumaczył to w rmf (ok 17 minuta pierwszego filmiku) a że jest ministrem choroby to chyba wie co mówi
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/newsamp-niedzielski-restrykcje-sa-malo-skutecznym-srodkiem-ogranicze,nId,5665643

1

@pax Jednak moja wina. Ta co ma 4k podstawy dostała ponad 5k dodatku covidowego.

Uważam, ze w mniejszości, ale są przypadki po prostu wpisywania covid jako przyczyny zgonu, mimo iż nie jest to faktyczna przyczyna.

0

@michal26
na pewno tak jest bo polacy zawsze kombinują. Niestety wszędzie.

@forzablanca weź udziel się odnośnie Barcy bo na razie chyba po to konto założyłeś żeby tylko szum o covidzie robić. Tak wynika z Twoich 28 komentarzy które zdążyłeś napisać

1

@Comentateiro Twarde dane z GUS mówią, że w 2021 umarło o 33 tysiące ludzi więcej niż w 2020. Pomimo wyszczepienia ponad 50% społeczeństwa umarło o 33 TYSIĄCE ludzi więcej. Jak to zinterpretować?

0

@forzablanca Tak że 50% społeczeństwa nie jest nadal zaszczepione i ma łatwiejszą drogę do dębowego pudelka niż Ci zaszczepieni?

0

@david89 podaję tylko ogólnie dostępne dane, nie robię osobistych wycieczek, sam uważam, że szczepionki w jakiś sposób pomagają, mam nadzieję, że nie będzie po nich jakichś długoterminowych powikłań. Co mnie boli to poziom służby zdrowia w Polsce

0

@Comentateiro piszesz o twarfych danych więc gdzie przedstawiłeś te twarde dane, że 100tys. nadmiarowych zgonów roczniej to wynik covida? Przedstawisz te dane czy tylko swohe wymysły, że jak ktoś umarł na cukrzyce to było w wyniku covida XD. Jak ktoś przez to umarł to ze względu na brak dostępu do lekarza i teleporady.

Najpierw masz pretensje, że nie przedstawiam danych mimo, że przedstawiłem ci prawdziwe czynniki, które wystąpiły w ciągu ostatnich 2 lat i miały wpływ na ilość zgonów (przykłady możesz spokojnie wyszukać) a później wyjeżdżasz ze swoimi wymysłami nie podpartymi zupełnie niczym. Nie ośmieszaj się.

"dane szczegółowe o nadmiarowych zgonach nijak nie potwierdzają, że są one skutkiem zaniechań w służbie zdrowia"
A czy procedury szpitalne, w których jest wyraźnie napisane, żeby nie podejmować czynności dopóki nie będzie wyniku testy na covid nie potwierdzają tych zaniedbań?

1

@michal26
"Uważam, ze w mniejszości, ale są przypadki po prostu wpisywania covid jako przyczyny zgonu, mimo iż nie jest to faktyczna przyczyna".

Też o tym słyszałem, mówiła mi to sąsiadka która słyszała od swojego kuzyna którego poinformowała teściowa której syn to przeczytał na forum minecraftowym. Nie chciałbym wierzyć w coś co ktoś gdzieś puścił w eter, ale nie ma na to jakiś rzetelnych informacji a co dopiero że ktokolwiek dostaje za to jakieś pieniądze. Jest to kolejna dezinformacja "antyszczepionkowców". Chodzi o wpisywanie covidu jako przyczyny zgonu gdy osoba nie była zakażona i fake polega dodatkowo na tym, że ktoś za to dostaje pieniądze.

0

@forzablanca Kiedyś miałem tu konto ale niepochlebnie wypowiedziałem się o Messim i dostałem bana. Masz rację, że założyłem nowe żeby podyskutować o covidzie ale nie po to żeby robić szum a żeby pokazać jak to wygląda w Polsce moim zdaniem.

1

@ObiwanKenobi Ja nie przedstawię Ci danych, dlatego, że Ty tu uprawiasz bajkopisarstwo, które Ci wytykam. Poprzyj opinię danymi, albo uznajmy, że jesteś niepoważny. Ja nie mogę obalić Twojej tezy, bo żadnej nie przedstawiłeś, popierając dowodami. Nie da się podważyć czegoś co nie zaistniało.

Ja napisałem, że 100 tys. zgonów nadmiarowych rocznie to wynik covida?
" I ze 100 tys. nadmiarowych zgonów ogromną część będzie stanowił czynnik jakiego nie było wcześniej czyli covid" to npisałem.

A skąd nagle wzięło się 100 tys. zgonów więcej wobec średniej wieloletniej?
Musiał zaistnieć nowy czynnik. Tego się nie da podważyć.

Jak zwalczysz czynnik wyparcia rzeczywistości, to może powolutku coś do Ciebie dotrze. Myślę, że nasza dalsza dyskusja nie ma sensu, bo mnie interesują fakty a nie emocje z YT.

0

@pax wiesz. Też nie ma informacji ile się płaci komuś za polecenie klienta. Jest to sprawa między jedną a drugą stroną.
Zgodzę się z tym, że należy być ostrożnym w osądach i nie przyjmować wszystkie jak leci jako pewnik. Obie strony barykady mają z tym ogromny problem.
Tak samo przestrzegam przed ślepą wiarą w naukowców i ich badania. Nie wiemy, czy nie robili badań "pod tezę". Do dzisiaj pamiętam, jak mówili o tym, że będą tylko 2 dawki i koniec. Tak było i tego nie da się zaprzeczyć, bo są dowody w sieci i telewizji. Tak wypowiadali się lekarze, tak wypowiadał się nasz minister. Wszystko było oparte o aktualne badania naukowe. Jak najbardziej jest to rzetelne źródło, ale nie można popadać w ostracyzm tylko dlatego, że aktualnie takie są a nie inne "prawdy". Za rok może się okazać, że jednak szereg naukowców nie miał racji, bo o dziwo - świat się zmienia :)

Także wiesz...tutaj są dwie strony medalu.

0

@ProMILs Idealnie pokazałeś wiedze społeczeństwa odnośnie szczepionek XDD. To jest normalne działanie szczepionki, zwłaszcza po J&J, która jest szczeopionką wektorową. Szczepionka ma imitować wirusa, organizm poprzez gorączkę się broni. To jest żenujące, że 24 osoby poleciły Twój komentarz...

0

@michal26 Szpital trochę inaczej musi się przygotować na przyjęcie chorego z wirusem. To że szpitale dostają pieniądze za leczenie ludzi z covidem to akurat nic dziwnego. Dużo większe środki ochrony musisz podjąć przy pacjencie który ma wirusa (jakiegokolwiek), bo może kogoś zarazić. W innym tempie zużywają się różne preparaty, inaczej schodzą maseczki, rękawiczki, nawet pościel czy prześcieradło musi być częściej wymieniane. To wszystko generuję koszta.

0

@AbelKabel Może masz i rację ale tutaj pomógł i nic więcej nie mam do powiedzenia

0

@Comentateiro bardzo ciekawe podejście podajesz dane na które nie masz dowodów bo coś zaistniało. Zaistniały też teleporady, odwołane operacje, przekształcenie szpitali na covidowe i brak przyjmowania innych pacjentów niż z covidem, płacenie szpitalom więcej za pacjentów covidowych co prowadziło do patologii, że lepiej mieć jakbnajwięcej ludzi z covidem niż prawdziwie chorych, masz procedury przez które czekano kilka godzin zanim udzielono pomocy, ale to oczywiście nie miało wpływu na liczbę zgonów. Na zgony według ciebie za miał wpływ tylko nowy czynnik covid mimo, że nie masz na to dowodów, ale tak się tobie wydaje więc to musi być prawda. Brakuje jeszcze, żeby covid był odpowiedzialny za ocieplenie klimatu, wojnę na Ukrainie i zakup pegasusa
Brak słów.

0

@michal26
"wiesz. Też nie ma informacji ile się płaci komuś za polecenie klienta. Jest to sprawa między jedną a drugą stroną".
Ok, odłóżmy kwestie stawki, tylko kto jest tą jedną a kto drugą stroną? Rodzina, lekarz, dyrektor placówki, NFZ, firmy farmakologiczne?
Z czyich pieniędzy jest to płacone? Kontrakt na zgony covidowe?

0

@Bykunn Ja Slyszałem ze ludzie po Szczepionkach dalej Ciezko choruja :O Pieprzona Logika ;D

0

@domin682 moja matka miała problemy z oddychaniem i ból w klatce piersiowej, po paru godzinach pomógł zwykły ibuprom, chociaż fakt faktem że była bardzo osłabiona jeszcze parę dni, ale gdybym zadzwonił po pogotowie w momencie bólu klatki i problemów z oddychaniem to pewnie wsadziliby ją pod respirator i byłoby po kobiecie

0

@ObiwanKenobi
Uwazam ze nic lepszego nie ma w tym momencie. Badania byly przyspieszone, sklad oraz wyniki tych badan sa ogolnie dostepne i lekarze je zalecaja. Rowniez Ci z mojej rodziny, wiec nie mam ani wiedzy, ani wyksztalcenia, zeby to podwazac.

2

@BarcaFanSince2006
"ale gdybym zadzwonił po pogotowie w momencie bólu klatki i problemów z oddychaniem to pewnie wsadziliby ją pod respirator i byłoby po kobiecie"

Wniosek
Respirator zabija.

0

@maciar
Chodzi o to, że Pan od gazu bez Amantadyny prawdopodobnie przeszedłby chorobę tak samo. Przynajmniej tyle wiadomo na podstawie obecnych testow.

0

@pax Mogę się mylić ale codziennie chodzę do pracy i płacę podatki, więc podejrzewam, że mogą coś z tego zabierać. Chociaż pewnie Kaczyński z Morawieckim robią zrzutę co miesiąc a moja emerytura rośnie i jest bezpieczna

konto usunięte

2

@pax @ObiwanKenobi @Comentateiro @Existimati

Że Was jeszcze bawi pisać na ten temat. Szkoda czasu. Choroby wirusowe były, są i będą niebezpieczne. Preparaty wzmacniające, któe po zmianach w nazewnictwie w 2015 r. teraz określa się szczepionkami były, są i będą.

Umieralność na choroby wirusowe w Europie zwiększa się od dekady. I tego się nie cofnie. Żadne preparaty nie pomogą, nie tędy droga. Superbakterię już mamy, czy ma powstać superwirus? Ludzie powinni się nauczyć spać 8 godzin dziennie - codziennie. Czas wrócić do podstaw.

7

@forzablanca
I to jest dla mnie konkretna wiadomości i super odpowiedź. Rozwiewa wszelkie wątpliwości.

"Mogę się mylić, (...) więc podejrzewam, (...) Chociaż pewnie".

0

@domin682 Szkoda słów. Brawa dla szwagra, skubany leki metabolizuje w 5 minut i działają mu w 10.
Brawo również za chwalenie się przestępstwem - przekazywanie komuś leków na receptę.

A co widać? Gówno widać. Jestem chłystkiem bez wiedzy by mówić dlaczego lekarze tego nie używają lub używają, a twoja anegdotka o szwagrze nic nie znaczy.
Pozdrów żonę.

0

@Bykunn Pewnie Ci umknęło. Bo ludzi ktorzy leżą w łóżku chorzy się nie szczepi ;)

0

@MrCental a badań nie chcieli przypadkiem ukryć na 50 lat? Pełnego składu wydaje mi się, że też nie znamy, ale tutaj nie mam pewności. Nikt w naszym kraju nie badał tych preparatów.
W to, że działają musimy uwierzyć na słowa, a to co nam przekazywano zmieniało się tak co kwartał.
Łatwiej jest mi zaufać w lek znany od 50 lat, który był skuteczny w leczeniu grypy, i którego skutki uboczne znamy(najcięższy to chyba bezsenność) niż w preparat obecnie nam proponowany

1

@PatrykBarca Nie, po prostu przez swoje problemy, mam trochę kontaktu z medycyną i wiem że nie ma środków które magicznie stawiają na nogi z takiego stanu ;) A jeśli ktoś w to wierzy to jego sprawa.

0

@ObiwanKenobi ale czemu caly czas piszesz o zachorowaniach, to nie ma sensu

1

@ObiwanKenobi MZ nie przyzna publicznie, ze to wina m.in. sluzby zdrowia

1

@ObiwanKenobi nie za bardzo rozumiem co ma oczekiwanie na wynik do skuteczności szczepien

1

@pax "Trzeba pamiętać, że jest to stosunkowo stary lek, który został opatentowany we wczesnych latach 60. dwudziestego wieku. Mimo swojej leciwości amantadyna nie prezentuje się tu najgorzej i nie należy do leków nadmiernie toksycznych."
Trzeba pamiętać, że każdy lek w nadmiarze może stać się trucizną.
Mimo wszystko te skutki są łagodniejsze niż zatory, zakrzepy, zapalenie mięśnia sercowe.

1

@Jcob_95 1. bo pisałeś o wyeliminowaniu covida za pomocą szczepionek. Więc jak chcesz to zrobić jeżeli w krajach mocno wyszczepionych mamy 10-krotne wzrosty zachorowań w stosunku do poprzedniego maksimum, gdy ludzie nie byli zaszczepieni?
2. Ale co jest winą służby zdrowia bo tych win jest sporo? Winą jest sposób liczenia zgonów covidowych bo o tym pisaliśmy? Największą winą jest paranoja, którą wprowadzają
3. Widać niewiele rozumiesz, ale najpierw proponuje sprawdzić o czym pisaliśmy. Oczekiwanie na wynik ma wpływ na ilość zgonów bo zamiast pomagać tym ludziom to czekają na wyniki testu aż będzię za późno na pomoc

0

@Bykunn No dobra nie ma takich środków. Musieli udawać chorobę i tyle. Jeśli nie wierzysz w to możesz ignorować temat a nie piszesz farmazony o wodzie święconej. Twoje myślenie w skrócie: "dla mnie najładniejszy kolor to butelkowa zieleń, Ty: jesteś idiotą, przecież najładniejszy jest czarny."

0

@ObiwanKenobi 1. Jeśli nawet kazda osoba ma świecie będzie chorować, ale choroba nie bedzie groźna, to bedzie skuces
2. To, ze sluzba zdrowia ma skrajnie oraniczone zasoby w walce z pandemią
3. To sprawdź o czym ja pisałem, bo nie pisalem nic nt braku pomocy przed wynikiem testu, pisze jedynie o skuteczności szczepionek

0

@s0nar Nie pisałem żebyś to brał. Jak dla mnie możesz brać inne lekarstwa, szczepić się, nawet i cyjanek możesz zastosować

0

@Commandement Ważne, że ten chociaż działa

0

@domin682 xD nie. W skrócie. Badania kliniczne na całym świecie nie udowodniły magicznego działania amantadyny. To jest skrót tego co napisałem.

0

@Bykunn Nie musisz mi wierzyć i nie musisz tego stosować. Badania kliniczne potwierdziły działanie szczepionki?

0