Lokusekpl
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Siwy88 Tebas? a co on do tego ma, że Laporta mistrz finansów oszczędza i oszczędza drugi rok, tną pensje na lewo i prawo a dziś w jednym z poprzednich artykułów podawali, że klub na pensje wydaje 490 mln. Jako ciekawostka jest to więcej niż dwa lata temu więc coś tu jest nie tak i to grubo bo w kadrze 19 graczy jest. Portugalczycy grają za darmo, balde i yamal mają kasę 2 druzyny więc podziel 400 mln na 15 i wyjdzie Ci ile faktycznie klub płaci piłkarzowi i dlaczego są problemy. Oficjalnie każdy gra za 5 mln a wychodzi, że na głowę wychodzi grubo ponad 20. Real na 24 gości płaci 300 mln a nie mają długów i śpią na kasie, tak dla porównania xd
0
@45 No tak zredukowali, że z 480 w zeszłym roku zeszli do 490 w tym. Jeszcze trochę takich oszczędności i będzie można wydawać kasę na grubo
0
@AxelF ale co ma ffp do długów klubów? To co się dzieje to kombinacja fatalnego zarządzania i wysokich podatków, kluby fizycznie nie maja kasy zeby kupic kogos za 50 mln. A przeciez da sie, real jakoś potrafił na koniec sezonu mieć w budżecie luzem tyle kasy, że rozliczył wszystkie transfery. Wg ich raportu finansowego to w tym roku podatkowym na transfery nie wydali jeszcze nic.
0
@Ronad10 normalnie, mięsień nadrywa się najczęściej na zroscie ponieważ Przy jakimś określonym ruchu działa na niego duża siła. Nabieranie masy pomaga bo wtedy rozkłada się to na więcej włókien ale to I tak wymaga większego monitorowania bo zmęczenie zwiększa ryzyko powrotu kontuzji
0
@Kilotopy były tu nawet artykuły na ten temat, wpisz espai barca. Wkleję interesujący Cie fragment : Jak na tym tle wygląda Barcelona?
Wbrew pozorom solidnie. Przy stopach oprocentowania depozytów na poziomie 3.25% uzyskanie finansowania z oprocentowaniem stałym na poziomie trochę ponad 5.5%
Na sumę 1450 mln euro składają się wg danych przekazanych przez Klub 1071 mln euro kosztów związanych z realizacją Spotify Camp Nou, 179 mln kosztów finansowych oraz 200 mln na nieprzewidziane wydatki. Klub dodatkowo może wyemitować obligacje na kwotę 50 mln
0
@Chlebek23391 żaden klub nie jest w takim gownie jak barcelona, ten deal jest praktycznie taki sam jak innych klubów. Espai to też jest jakiś cyrk, klub wyda 1,5 mld euro na oprocentowaniu 5%. To znaczy, że sama obsługa długu to 75 mln plus rata więc roczny koszt przebudowy to grubo ponad 100 mln a tak tylko przypomnę, że ciężko 3 mln znaleźć na pensje
0
@kejdzi były weksle, fundusz i kilka dziwnych wypożyczeń. Brawa? Jak dla mnie to jest cyrk na kółkach co tu się dzieje, zamiast myśleć o istocie problemu to wynajdują kolejne furtki do obejścia przepisów
0
@kejdzi jak nie było dźwigni? Przespałeś ostatnie dwa miesiące?
0
@MalanFCB no nie całkiem, betis nie będzie miał w tym interesu więc znów realne są cyrki z wypożyczeniem bądź wymianą piłkarzy i wtedy barcelona zobaczy jakieś grosze xd
1
@kejdzi no pogonił ronaldo bo chciał zarabiać tyle co Messi. Ramos chciał długi kontrakt z tego co pamiętam a casemiro to w sumie nie wiem, pewnie po prostu chciał odejść po tylu latach. Klub najważniejszy i tak to powinno wyglądać, w Barcelonie brakuje takiej twardej ręki i jakiegoś rozsądku. Tam biorą topowych nastolatków a u nas kolejni emeryci lądują i dostają kontrakty na 3-4 lata. Tam robią stadion który będzie generować 300 mln wiecej to tu też będzie nowy stadion. Co tam, że można było po prostu zrobic remont za 100 mln z podobnym efektem finansowym i czekac na lepsze czasy, musi byc bajerancko bo real tak zrobil. A że nas nie stać na to co z tego, 14 dzwignia i na rok znów jakoś przejdzie a martwic bedziemy sie w czerwcu.
0
To nie ffp niszczy hiszpański futbol a podatki, afery, kolesiarstwo i fatalni prezesi. Widać jak na dloni, ze kluby mające za prezesów ludzi biznesu jak real czy Athletic mają się rewelacyjnie bo myślą na kilka lat do przodu i wszystko planują, dochody, przychody i wydatki są pod kontrolą. Na drugi biegunie są prezesi-populiści jak Laporta. Ich cyferki za bardzo nie obchodzą, ma być show a księgowi niech się martwią jak to spiąć. Real otwiera właśnie stadion, będą mieć z niego niby 300 mln rocznie więcej a juz planują budowę nowego stadionu za 15 lat. Niech sprzedadzą jeszcze nazwe za 200 mln to za rok wbiją z 1,5 mld euro gdy u nas przez stadion ma być koło 800. Tymczasem tu finanse prowadzone są tak fantastycznie, że trzeba się ratować lewymi dźwigniami i gwarancjami zarządu. Już nawet o stadionie mi się pisać nie chce bo to też niezły cyrk jest
0
@liberoFCB a co może tebas? To co się dzieje to kwestia ogromnych podatków i głupoty prezesów przed covidem, wydawali kase która dopiero mieli zarobić a gdy ta się nie pojawila to prawie wszyscy mają rękę w nocniku. Nawet jak ten dzban poluzuje FPP to kluby będą tylko bardziej tonąć w długach. Real to inna bajka, inwestują od lat i trzymają rygor w wydatkach więc po prostu mają kase
0
@rayqi tu się o pensje rozchodziło, jako gracz barca ma limit zarobków i gavi nie był z niego szczęśliwy
0
@rayqi to nic nie zmienia, budżet ten sam. Będzie znów cyrk i kolejny pakiet ratunkowy
0
MVP spotkania to zdecydowanie sędzia, jakim cudem kounde faulu nie gwizdnęli to nie wiem, gość się kolanami w plecy mu wpakował. Lewy też powinien wylecieć z boiska ale sędzia w pierwszym odruchu puścił akcje dalej bo zapomnial, że polak z kartką xd ten karny też taki podejrzany, dla nas gwizdnął a dla nich w podobnej sytuacji juz nie, chyba chcieli oddać za te ostatnie mecze xd
0
@Allblacks86 i co z tym fdj? Gosc ostatni bardzo dobry sezon zagrał w ajaxie a kasuje 40 mln za sezon. Powinien grac jak piłkarz top 5 na świecie a nie wiem czy chłop się zmiesci w top 100 bo w samej barcelonie to z 5-6 gosci jest lepszych. Ogólnie cala tamta ekipa ajaxu po odejściu gra poniżej oczekiwań.
0
eh, "barca wierzy" a w madrycie tak o wpisują sobie transfer Juda na poprzedni sezon bo akurat mieli luźne 150 mln w budżecie xd
0
@MaroBrd no ok, tylko jak to się dzieje, że real ma jednak sukcesy w europie duużo większe a jednak wydaje na pensje 200 mln mniej mając marketingowo dużo lepszych piłkarzy. Problemem nie są same dzwignie, problemem są w jakich piłkarzy poszły. Lewy ma 35 lat a poza nim przyszli sami obrońcy, oni nigdy nie przyciągną sponsorów. Taki vini dobija do 50 mln obserwujących gdy araujo ma z 5 mimo, że piłkarsko są na podobnym poziomie
9
@Litman pierwsze to trzeba z grupy wyjść, dawno nie było tak mocnych druzyn w 3 i 4 koszyku. Całkiem realna jest grupa np barcelona-borussia-milan-newcastle a z grą jak ostatnio to nie zanosi się na sukces.
1
@Cyprix ile mieli kasy? ze sprawozdania finansowego. Tam podali, że wszystkie transfery już rozliczyli z tej gotówki w starym roku (przed 30 czerwca) więc technicznie nie wydali nic na transfery w tym oknie. W jaki sposób walczy? Real jako jedyny sądzi się z tebasem, np o sprzedaż praw, o superligę, o dodatkowe kamery. Ogólnie jest z 5 spraw bo Real zawsze staje przeciwko tebasowi. To już u nas ze wszystkiego się wycofali i klepią się z tebasem po plecach xd
2
@Cyprix chłopie, jak Real jako jedyny z Tebasem walczy, reszta mu dupę liże i jakby tylko mógł to by im robił pod górkę. No ale róznica taka, że real miał 600 mln gotówki w kasie więc nawet jak na uszach tebas stanie to i tak mogą lekko z 300 mln wydać jescze
2
Trzeci raz to samo, to wygląda tak jakby te "przelewy" były tylko wirtualne pod FPP
0
@Emhyr ja mam ujemne IQ? To Ciebie się czytać nie da, jakiekolwiek podstawy logicznego myślenia leżą, kwiczą i proszą o dobicie. Gdyby te umowy były "normalne" to o dzień by się fundusze nie spóźniły biorąc pod uwagę kary umowne jakie były przy każdej innej tego typu umowie xd
0
@Emhyr a wytłumacz, jestem ciekaw jaki fikołek myślowy zrobisz żeby dalej sobie wmawiać potęgę finansową Barcelony. Przecież na kilometry widać jak grubymi nićmi jest szyta ta "dzwignia". Zupełnym przypadkiem dotyczy spółki której nie da się rynkowo wycenić, akurat na kwoty żeby się na styk spinał budżet i również przypadkowo wszystkie trzy fundusze wypłacają tylko małą cześć zadeklarowanej kwoty a po roku pieniadze do nich wracają
0
@Emhyr to wracaj, chętnie poczekam na Ciebie. Barca sprzedaje spółkę-widmo za oficjalnie absurdalne pieniądze, po czym dostaje z tego tylko część a po roku odkupuje te "udzialy" od funduszów. I tak już będzie trzeci raz xd Całe te akcje to zwykłe kredyty spisane w ten sposób żeby w FPP dało się to zaksięgować jako przychód.
3
@Serducho podtrzymuje co pisałem, że ta dźwignia to wałek i żadne pieniądze nie wpłyną. Jutro będzie dalsze oczekiwanie, potem laporta wyjdzie i powie, że klub ma alternatywy i prowadzą rozmowy i będą to tak ciągnąć aż się kogoś uda sprzedać a jak się nie uda to będzie znów biadolenie, że znów zle fundusze oszukały xd
0
@Matix90 W Chelsea dlatego się go pozbyć chcieli bo co chwila grał takie chałowe mecze ;p
1
O kurde ale biedą wieje :D
1
@Geble chłop jest ze szkółki realu, może po prostu czekał na Real a że się nie zgłosił to poszedł gdzie indziej?
2
@MalanFCB jak bedzie grac jak w poprzednim sezonie i strzelać takie same fochy co chwilę to najwyżej w Madrycie będą się zachwycać xd