0

@19Macio93 pieniądze z barca vision były na wypłaty w poprzednim sezonie, że to podpisali to zasypuje tylko dziurę ale nie generuje środków na to okienko

0

@Ronad10 JAK NIE ZNASZ SKŁADOWYCH? a co masz w planowanym budżecie który każdy klub publikuje? tam jest wszystko baranie wyszególnione, ile od sponsorów będzie, ile z fantów, ile z biletów itd xd tylko podstawiasz realne liczby w to i Ci wychodzi.

0

@Ronad10 A co bank obchodzą plany inwestycyjne jeżeli to jest kredyt hipoteczny? To jest kredyt pod zastaw nieruchomości wartej więcej niż kredyt, bank nawet liczy, że tego nie spłacimy. No to poczytaj ten fragment o przychodach jeszcze raz bo tam jest dokładnie to o czym pisałem, projekt obcięli a przychody magicznie wzrosły.

0

@Ronad10 Ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem czy to też przekracza Twoje możliwości. Wrzucasz artykuł w którym masz jak byk, że oprocentowanie wynosi 5.5. przy całości kredytu wychodzi, że odsetki wynoszą 82 mln euro + 42 mln euro raty kapitałowej. TO CHYBA PONAD 100 mln rocznie? a zabezpieczeniem kredytu jest stadion i tereny należące do klubu dookoła niego, jak nie będziemy spłacać to zgłoszą roszczenia i zabiorą nieruchomości więc im opłacalność tej zabawy wisi.

0

@Ronad10 Dobra, kończę rozmowę z tobą bo but jest mniej tępy od Ciebie. W raportach są wszystkie DANE, wystarczy podstawić pod liczby z tego sezonu. Ty chyba głupi jesteś jak myślisz, że księgowi w inny sposób planują budżety xd Nie biorą tego z dupy ani nie zgadują, Robią dokładnie to samo co ja, biorą liczby z poprzednich lat i podstawiają to pod oczekiwane ilości w następnym sezonie xd Jakoś odnośnie Realu wyszło mi w ten sposób idealnie bo pisałem wcześniej, że zrobią miliard. W PLANOWANYM budżecie na poprzedni sezon jest wszystko wyszególnione, z czego ile się spodziewają. Czego Ty nie rozumiesz, że wystarczy podstawiać już znane liczby w miejsce planowanych i Ci wychodzi ile mniej więcej klub zarobił. Skoro wszystkie znane składowe są dużo mniejsze to jak ma wyjść większy wynik końcowy?

1

@Kapitan9 jak będzie wypożyczony to będzie zapchajdziura w składzie, musi odejść za np 10 i opcja wykupu za 30, wtedy klub będzie miał "motywacje" na niego postawić

0

@fenix1983 nasza? 50-60 mln to sama część kapitałowa rocznie wynosi. będzie ponad 100 mln i to grubo, same odsetki w tym momencie to 70 mln euro rocznie bo mamy kredyt na zmiennej stopie i średnio wychodzi nam prawie 5%. W założeniach było, że teraz nadpłacamy po 100 mln rocznie przez co kapitał do spłaty będzie dużo mniejszy ale raczej takich wolnych środków nie mamy

0

@fenix1983 poczytaj wstępny projekt przebudowy, tam zakres prac był szerszy a wzrost przychodów był na poziomie kilkudziesięciu mln euro i temat wisiał bo to średnio się opłacało. Teraz projekt okrojono, koszt wzrósł razy 2 więc lapcio kazał podkręcić liczby żeby się zgadzało. Mam to otwarte właśnie i ja tu nic nigdzie o 350-400 nie widzę, jeden dziennikarzyna coś tylko naskrobał, że JEGO zdaniem stadion i okolica może generować przychody nawet w okolicach 400 mln ale jak się wczytasz to haczyk taki, że liczy wszystko a za fanty do klubu trafi tylko mały procent, za catering prawdopodobnie nic po ostatniej umowie a sporo rzeczy będzie prywatne i klub grosza z tego widzieć nie będzie itd. Jeżeli mówimy o czystym wzroście przychodu to oby na ratę wystarczyło i będzie super.

0

@fenix1983 350-400?xd Nawet klub w projekcie przebudowy zakłada przychody w okolicach 200-250 mln A NIE WZROST O TYLE. Poza tym te liczby tez są grubo naciągane, glowny skladnik zwiekszenia przychodow to drozsze karnety/bilety i wzrost cen "otoczki" meczowej- jedzenie, fanty itd. Pytanie czy faktycznie gosc x ktory szedl na mecz i wydawal 30 euro bedzie chcial wydac 50 czy raczej zrezygnuje z zakupu czegos i kupi tylko bilet? raczej wszyscy dziennikarze są zgodni, że zwiększenie przychodów nie wystarczy na ratę bo będziemy ponad 100mln rocznie bulić. Jakby remont był potrzebny ale na pewno można go było zrobić mądrzej a nie wrzucać na klub 3 mld euro do spłaty za odnowienie stadionu i okolic

0

@Czarny_ck akurat roque to oglądam od czasu gry w Brazylii i żeby ten chłop coś sobą prezentował to musi mieć obok siebie wysokiego napastnika, jak gral sam to kopie się gość po czole bo obrońcy jak szmacianą lalką nim rzucali. A pisali tylko nasi lokalni dziennikarze, jak wejdziesz na strony związane z betisem to tam już nic o zainteresowaniu, ewentualnie że barcelona proponuje vitora ale nie ma dla niego miejsca w kadrze bo wciśnięcie go wymagałoby przemodelowania gry. Za późno się obudzili z tym wypożyczeniem, Valencia jest po transferach, ma 9 gości którzy grywali jako 9 w tym 4 nominalnie tam grających.

0

@Czarny_ck osassuna akurat ma się dobrze, faktyczne problemy z rejestracją mają tylko w betisie ale to tym bardziej nie będą chcieli się w takie coś bawić, bardziej im się opłaca kupić chłopa za 2-3 mln, dać mu pograć i za rok go opchnąć za 15. Poza tym gdzie on się tam by do składu zmieścił jak ja nie wiem czy byłby nawet 3 rezerwowym do wejścia na atak. Mooże ewentualnie valencia gdyby jeszcze jakieś transfery z klubu wyszły. Ogólnie patrząc po kadrach klubów to ciężko, praktycznie wszędzie przyszło już po 2-3 napastników i teraz taki wypożyczony mający grać zamiast tych "za kasę" to tak średnio się klei. Barca by musiała dać coś ekstra żeby przekonać kluby

0

@Czarny_ck z tych co podałeś to nigdzie nie pogra, klub stabilny finansowo w nosie będzie miał gościa wypożyczonego na rok bez opcji wykupu, będzie zapchajdziurą jak u nas. Może któryś beniaminek realnie by na niego postawił, problem jedynie taki, że nie bardzo się zanosi by grali na 2 napastników. Za późno się obudzili, większość klubów już zrobiło transfery i średnio jest go gdzie wysłać żeby grał a nie siedział na ławie

2

@vangoor Girona to go weźmie za stuaniego najwyżej żeby czasem wszedł z ławki, on potrzebuje którejś z drużyn grającej 4-4-2 i to raczej z samego dołu tabeli żeby nie mieli dla Vitora za bardzo alternatywy

0

@Oskar28 powtórzę: to jest tylko przekierowanie płatności, tak by musieli płacić za przejęcie cateringu na stadionie co roku ale się dogadali i formalnie zapłacili za barca studios a catering dostaną " w ramach współpracy" albo za jakieś grosze

0

@Wizz777 to jest tylko przekierowanie płatności, tak by musieli płacić za przejęcie cateringu na stadionie co roku ale się dogadali i formalnie zapłacili za barca studios a catering dostaną " w ramach współpracy" albo za jakieś grosze

0

@Messiasz2 nikt tego nie odkupi bo te prawa są nic nie warte, barca studios ma obroty roczne 2 mln euro i są to wynagrodzenia i koszty prowadzenia, praktycznie zero przychodów. Normalnie za przejęcie cateringu musieliby płacić x rocznie a tak zapłacili z góry przez barca studios xd

1

@OldMc84 nawet jak przyjdzie kasa za liberto to i tak zamkną rok na minusie, budżet był rozdmuchany bardziej niż w poprzednich latach a zyski z tego kurnika są dużo mniejsze, czymś to trzeba teraz zasypać bo będzie kilkadziesiąt mln brakować

1

@Mistrzgry1 za olmo chcą płacić ratami i to nie teraz a za jakiś czas, standardowa taktyka lapcia- później się będziemy martwić skąd wziąć

2

@Konstanty23 na razie to nie za bardzo spłacamy, wystarczy się wczytać w raporty finansowe klubu- spłacamy długi kredytami

0

Chłop ma 20 lat, wielkie braki i agenta kretyna. Do tego prowadzi się po brazylijsku i zamiast pracować to strzela fochy. To trochę jak z reinierem w realu, też potencjal był ale reszta nie dojechała i utopiona gora kasy

0

@normasubiektywna przecież fermin to z ławki się teraz już nie podniesie. Nie ma szans, masz 3 miejsca a w kadrze pedri, gundo,fdj, wraca gavi a teraz jeszcze olmo. Na moje fermin odejdzie jeszcze w tym okienku, inaczej chłop się zmarnuje

2

@Kapitan9 flick to nawet koło porządnego trenera nie stał. Chłop ma prawie 60 lat, prowadził bayern przez półtora roku z czego udało się pierwsze pół i wiecej w tym zaslugi kovaca niz jego a cały drugi sezon gdy sam wszystkim zarządzał był już najwyżej kiepski. Potem tragedia w reprezentacji, dosłownie nikt się nim nie interesował przez dwa lata i wylądował u nas, jeszcze za taką kasę. Obym się mylił ale to nie może być przypadek, że przez tyle lat nikt chłopu nie chciał dać szansy a jak już ją dostał to z 4.5 sezonu pracy 4 były tragiczne.

0

@AlvaroHanso ta, znając życie zapłacą za to ale będą mniej płacić co roku i oni wyjdą na plus i lapcio będzie mieć tera kase xD

0

@Kilotopy może mieć w obecnym, że klauza taka a taka w takim terminie, potem przez jakiś czas wynosi tyle a później jeszcze inna kwota

0

@Ronad10 zaczynam się zastanawiać jak bardzo głupi jesteś i nie wiem, tłumaczy Ci się jak idiocie i dalej nie rozumiesz o co chodzi. GDZIE MASZ NAPISANE O WSZYSTKICH PRZYCHODACH? Możesz wyliczyć większość na podstawie dostępnych danych, dałem Ci przykład jak to robić xd umow sponsorskich nie znasz ale masz w projekcie budżetu ile się z tego spodziewają, tak samo z franczyzn xd doszedł sponsor w trakcie to dodajesz ile wniósł, chyba kurde oczywiste. jak sobie testowo poprzeliczasz wcześniejsze lata a potem porównasz z faktyczną kwota to różnica jest maks kilka czy kilkanascie mln. Myślisz, że skąd wiedziałem i pisałem, że real przebił miliard dwa tygodnie przed oficjalnym raportem? Podstawiasz dostępne dane pod projekt budżetu, czego nie masz bierzesz z projektu klubu i Ci wychodzi. U nas w tym sezonie wychodzi maks 810-820 a to zdecydowanie za mało pod kątem ffp i stąd mamy ciągle nie rozliczony poprzedni sezon. Może coś wymyśla i dopiszą "kase od nike" i "nowych udziałowców barca studios", wtedy wyjdzie 900 mln I będzie cacy.

A co do stadionu to w poprzednim sezonie nie byłem ale mam znajomych w Hiszpanii xd sam z resztą możesz poświęcić chwilę, są filmy na yt jak to wygląda koło stadionu i ile w tym jest klubu a ile "Januszy biznesu"

0

@Ronad10 boże, jak ty sobie w życiu radzisz. Masz liczbę karnetów sprzedanych, masz średnia cenę. Jedno razy drugie i masz wynik. Porównujesz z planowanym budżetem i wychodzi dziura na kilka mln. Bierzesz z raportu 2022/2023 przychód z dni meczowych, dzielisz przez liczbę meczów i srednia frekwencję. Wychodzi Ci ile średnio zostawia kibic na meczu. Potem podstawiasz to pod dane z poprzedniego sezonu I odejmujesz z 10-20% [a pewnie wiecej bo przy stadionie nie ma gdzie teraz kasy za bardzo wydawac]. Razy Średnia frekwencja razy liczba spotkań i też wychodzi kilkanaście mln dziury. Większość składowych przychodu możesz sam policzyć, wystarczy mieć trochę między uszami xd myślisz, że jak robią szacunkowe raporty przychodow na kolejne sezony?

0

@Magicc89PL ktoś za niego wejdzie a oriol grał za minimalna pensje więc nie będzie oszczędności w przypadku jakiegokolwiek transferu

0

@Greenalley dzeko, Balotelli itd, na ostatni sezon grali bez drugiego wysokiego tylko. Endrick ma o tyle łatwiej, że w środku ma 3 byków którzy wejdą i zrobią robotę za niego. A to też nie kwestia tylko wzrostu bo vitor ma gigantyczne braki techniczne

0

@Ronad10 wróć się do szkoły, czytania ze zrozumieniem uczą w podstawówce. Jak to za trudne to poproś mamę to Ci wytłumaczy bo się robisz tak żałosny, że mi się przykro robi. Masz raport za 2022/2023 z UEFA i klubu zeby miec kontekst, bez nich się nie da policzyć. masz tez na stronie klubu projekt budżetu na 2023/2024. Musieli go naciągnąć ile się dało żeby kadrę zarejestrować, teraz są konsekwencje. Tam są wartości podane, przeliczasz sobie z realnymi danymi i wychodzi Ci dziura w budżecie. Przecież to są działania na poziomie szkoły średniej, jak sobie z tym nie radzisz to współczuję.

0

@normasubiektywna wszyscy których wymieniłeś grają z drugim wysokim napastnikiem który za nich odwala robotę fizyczną więc jedynie potwierdziłeś to o czym pisałem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?