O sobie

  • Zainteresowania Ekonomiczny aspekt futbolu, istota ludzkiej natury, dzieje FC Barcelony XXI wieku, Historia (,,ludzkiej głupoty'')
  • Ulubiony zawodnik Iker Casillas, Carles Puyol, Xavi, Messi, Frank Lampard
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Chelsea, Bayern Monachium,
  • Barcelonie kibicuję od 10 roku życia

Statystyki

  • Dni w serwisie 2002
  • Liczba komentarzy 5701
  • Polecenia 8999

Komentarze

12

Był chłop, nie ma chłopa - to fakt.

4

Oj słaba metafora zważywszy na to jak przydatna faktycznie była gwardia pretoriańska i jak często kierowała się własnymi interesami, a nie wolą cesarzy, których potrafili sami uśmiercać na rzecz tego, kto im więcej zaproponuje. Oby tym razem było inaczej...

0

@yoli Mamy 2023, widzisz jaki jest, 2024 będzie jego kontynuacją. Spokojne i stabilne czasy minęły, od 2020 mamy wieczny rollercoaster.

1

@Magicc89PL Dobrze, że jest w polu karnym, ale:
1. Młodzi muszą się rozwijać, próbować, popełniać błędy;
2. Lewy powinien wspierać młodych, a jeśli popełnią błąd to im tłumaczyć, rozmawiać, a nie opieprzać (35 latek 16/17 latka przypomnę) jak pijany stary i obrażać się na niego (przypomnę 35 latek na 16/17 latka) nie podając ręki.
Jeśli chodzi o Roque, to nie masz racji - Roque podobnie jak Vini był nie tyle gwiazdą ligi, co jej sensacją (Vini nie rozegrał ani jednego sezonu z liczbami na poziomie Roque, Rodrygo tym bardziej). Jeśli Roque dostanie szanse tak jak Vini w Realu tj. da mu się rozegrać 2-3 sezony, pozwoli mu się zaadaptować, popełniać błędy i coś postrzelać, to jest szansa, że będziemy mieli z niego pociechę. Jeśli kupimy go jako zmiennik wchodzący za rzadko zdejmowanego Lewandowskiego, to przepalimy kolejny talent w durny sposób (czyli klasyka Barcelony). Co do Guiu, to pieniczysz jak typowy polak przeskakujący ze skrajności w skrajność. Załóżmy, że ograniczamy Lewego kosztem rotacji dla Roque i Guiu. Roque ma większy potencjał i był droższy, więc logicznym jest, że musi grać więcej, aby się spłacić. Guiu JEŚLI dostanie minuty i JEŚLI je poprawnie wykorzysta może się stać raczej nie czołówką, ale bardzo ciekawym zmiennikiem dla Lewego/Roque w przyszłości (zapewniając siłę i centymetry, kiedy szybkość i zwinność Roque nie wystarczy do przełamania obrony). Nie popadajmy w skrajności. Lewy się kończy (mówię to głośno, bo proces zaczął się nie w Barcelonie, tylko w Bayernie, którego też obserwuję od lat) i trzeba jak każdy szanujący się logicznie myślący człowiek brać pod uwagę aspekt średnio i długoterminowego bytu zespołu. Dzięki Lewemu jest mały przedział czasowy, aby móc we w miarę bezbolesny sposób dokonać wymiany pokoleniowej w ataku, ale trzeba to będzie zrobić z głową (czyli nie powierzać tego Xaviemu, bo on sam w meczach potrafi sobie podłożyć minę) i zaplanować to w czasie (czyli nie na pałę, wg zasług, wysokości kontraktu, stażu w drużynie, ego piłkarza).

1

@Chlebek23391 Najgorsze jest to takie polskie "bo wypada". Polskie, nie znaczy dobre. Raz się uda, ale najczęściej jest lipa. Lewy to bardziej błąd matrixa, niż sukces polskiej szkoleniówki. To ślepe bezkrytyczne poparcie, dla wszystkiego co polskie nie pierwszy raz jest problemem... Lewy był świetnym piłkarzem, z uwagi na etos pracy i zamknięty charakter Bayernu nie było za dużo przecieków z szatni, ale jak tylko zespół zaczął się zmieniać na niekorzyść tej "gwiazdy" zaczęło się marudzenie. Teraz po czasie skala absurdu urosła, bo Lewy wyżywa się na młodszych, którzy nie grają na niego, którzy być może w jego mniemaniu nie grając na niego, nie działają dla dobra zespołu oraz klubu. Ostatni jego dobry sezon skończył się wraz z wygraniem LM przez Bayern Flicka, potem naprawdę coś się zaczęło z Lewym dziać niedobrego i końca nie widać. Dobrze, że kontrakt jest jeszcze ważny przez bodaj półtora roku i oby nie został przedłużony. Jak dobrze pójdzie to uda się pokombinować zespół na dwóch napastników (oczywiście do realnej rotacji) o różnych stylach gry, co ważniejsze dużo szybszych od Polaka, głodnych gry i pojętnych do nauki, o różnych parametrach (co da większe pole manewru pod kątem taktycznym). Czas Polaka mam nadzieję się kończy, oby nie skończył jak Suarez, który mimo wszystko przeciągnął swoją karierę w Europie.

Zobacz wszystkie

76

Nie mają o czym pisać xD Teraz będą wyścigi, kto przyjechał pierwszy do Ciutat Esportiva?

74

Może ktoś mu napisze tygodniowy plan zajęć, jak do szkoły. Może wtedy nie będzie spóźnień.

67

Autokratyczny wobec siebie - dosyć rzadka cecha w szatni Barcy, ale najważniejsze, żeby był w stanie wyciągnąć wnioski i się poprawić.

66

@Pawlak1992 Ty swoim komentarzem pokazałeś, że Setien jest więcej wart niż Ty. Fakt, nie był trenerem odpowiednim na klubu formatu FCB, ale to inteligentny człowiek, który mimo wszystko potrafił prowadzić różne zespoły. Poza tym jeśli Barca z jakiegoś powodu nie dokończyła spraw związanych z kontraktem kantabryjczyka, to Setien może mieć powód do pozwania byłego pracodawcy (zresztą samo niewywiązanie się klubu jest bardzo szerokim pojęciem i na pewno nie o to chodzi, a dokładny zapis kontraktu Setiena). Stajesz w bardzo radykalnej i niekulturalnej zresztą pozycji do tej sprawy, kompletnie pomijając racje i ewentualne argumenty drugiej strony :/

65

@MaTt_BarcaFan Plusem jego transferu jest natomiast to, że to młody zawodnik. 23 lata i wciąż sporo ma przed sobą, może coś koło 7 lat na najwyższym poziomie. Szkoda, że tak się połamał. Przypuszczam, że gdyby nie to, Ousmane wcześniej zacząłby być lepszy. Nie uważam go za kompletnie nietrafioną inwestycję, bo były mecze, w których był decydujący, ale jeśli zostanie, czeka go jeszcze sporo do spłaty. Dla Mnie Coutinho bez porównania gorszy transfer.

Media

Sonda

Kto Twoim zdaniem powinien dostać szansę pod nieobecność Gaviego?