1

@Magicc89PL Mnie bardziej bolała raczej ich skuteczność ;-)

0

@Bocheno1 wkurzyć Casemiro ?
Bo widzisz to jest ironia. Jestem kibicem barcy i ustawiłem sobie na avatarze głupiego casemiro.

0

Jak dla mnie to ważniejsze od tego żeby lewy strzelił, jest wygrana barcy w tym meczu.

1

@Redakcja "Makymalne napięcie na linii Barca-De Jong" - można by poprawić ;-)

10

Prosze nie. Ten bernardo coś mi śmierdzi niewypałem. Rozumiem że jest brak na prawym pomocniku w 3-4-3, ale kessie i gavi mogą tam grać. A co do marcosa alonso to nawet jeśli nie będzie godnym zmiennikiem alby to nie koniec świata bo i koszt operacji mniejszy. Ale przy bernardo się tu mówi o cenie 80-100 mln. Jak dla mnie dejonga fajnie by było sprzedać, ale nie jest to priorytet, a kase którą z niego zarobimy zostawić, zamiast kolejnej dźwigni.

1

@RADOSLAW Nic nie decyduje, tylko stawia ultimatum, bardziej pasuje stwierdzenie, że szantażuje. Klub decyduje. Jeśli gavi rzeczywiście przekazał taką informacje klubowi to klub decyduje czy gaviego sprzedaje a silve kupuje, czy gavi zostaje, silve odpuszczają.

0

@Piotr97 Chcą ale Gaya nie odchodzi z valencji

0

@sajmon883 ale on ma na wypożyczenie odejść

0

@HaszKa_KRK1899 co do trenta to się zgadzam, bo troche podobna gra do daniego, ale hakimi pasuje do barcy jak każdy inny zawodnik i nie widziałbym go tutaj, nawet gdyby był w zasięgu.

12

Czyli ugadali z memphisem nowy numer najwyraźniej.

1

@Plama przedwczoraj w podcaście mówili, że muszą zarejestrować wszystkich zawodników. I, że w ostateczności będą porozwiązywane kontrakty. No chyba że umtiti nie pozwie barcelony. Tak zrobił collado rok temu.

4

@Messiasz2 zgadzam się, ale messiemu się skończył kontrakt a de jongowi nie.

1

@catalanian09 Zgadzam się, ale LL albo CdR to naprawdę będzie wstyd nie zdobyć.

0

@Pustelnik no, może bernardo nie jest priorytetem. Jak de jong zostaje, a my mamy tylu pomocników już i tak. "Gwiazda" zespołu jest, młodzież jest, unormowani piłkarze są, dziadki są. Brakuje tylko prawego obrońcy i zmiennika lewego.

0

@renostar Na ringu. Potem już nigdy się nie pokłócą i zostaną przyjaciółmi.

0

@johny11 Nie potrafisz sobie wyobrazić jak można w taki łatwy sposób mówić o takich pieniądzach ? A jak sie gra w monopoly, czy kariere menedżera w fifie to też "obracasz" takimi pieniędzmi. Tu chodzi o skale. Każdy człowiek, który regularnie zarabia pieniądze "obraca" miesięcznie kilkaset do kilku, albo nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. No to tutaj mamy tysiąc ->milion. I nie trzeba być tam w klubie żeby wiedzieć jaki mniej-więcej przychód generują piłkarze. No i każdy coś lubi robić. Jedni kibice barcy piszą czy im się coś podoba czy nie. Inni piszą jak powinno być, a jak nie jest. Inni tłumaczą prostakom dlaczego klub podjął działania takie, a nie inne. A jeszcze inni w ogóle nie piszą nic na tej stronie. No i są też tacy co podważają to co piszą inni.

1

@martin86 Ty widziałeś jak on gra w reprezentacji ? Chociażby w meczu z włochami. Wystarczy żeby miał jakiś bodziec typu: xavi go namówił do pełnienia ważnej roli w drużynie, ale nie osoby do której wszyscy ciągle podają. Jeśli messiemu będzie zależeć na wygrywaniu to masz najlepszego zawodnika na świecie, któremu chce sie grać.

0

@Arekvip Jak dla mnie to jednak dla takiego piłkarza, który nadal trzyma poziom sportowy należy się 7-10 mln netto.

6

@creativeopinion Bartomeu podpisywał piłkarzy za 2x więcej siana. Lewy to profesjonalista czego nie można powiedzieć o np. Dembele. Żeby klub istniał za 5 lat teraz musi zarabiać i nie tracić za dużo na jakości sportowo i wizerunkowo. Takie moje zdanie.

0

"Mateusz Borek potwierdza doniesienia Gerarda Romero z maja, według których agent Pini Zahavi był 18 maja w Barcelonie i kupił kilka koszulek z nazwiskiem Lewego" - tu borka nie po raz pierwszy totalnie odkleiło. Rozumiem że cały czas o tym wiedział i w ogóle był wtedy w barcy, ale uznał że powie o tym dopiero jak już będzie wiadomo że lewy do nas pezychodzi xd.

15

Już sie nie moge doczekać kupienia koszulki z lewandowskim na plecach i herbem barcy.

2

@MrCental Pełna zgoda, ale serio się nie cieszysz ? W sensie nie masz tak że rozsądek mówi "porażka, jak można wydać 45 mln na 34 latka, skoro mamy aube i fatiego", ale tak naprawdę się jarasz i nie możesz doczekać goli lewego w barcy ?

1

@Rabona_1 W barcy może i strzeli 100 bramek, ale nie na camp nou. Bo za rok sie wynoszą z CN. ;-)

0

@Greenalley, @Ryjewski, @Recber Dzięki za sprostowanie, następnym razem zrobie mały research zanim napisze bzdury ;-)

0

@lucca87 Nie wiem czy wiesz ale barce obowiązuję zasada 1:4. Czyli twoim myśleniem 550 mln daje ok. 135 mln. A jak chcesz zrozumieć to przeczytaj o tym artykuł.

0

No to niezły "pedri za 5mln". Nie wiem czego jeszcze nie wiemy ale nawet te 25 mln są warte pedriego, ba nawet 50-70 mln jest go warte więc w sumie i tak dobrze, nawet przy tych dziwnych zmiennych, które są wyższe od kwoty transferu.

2

@adukla Problem jest taki że lewy z barcą ma już ugadany kontrakt w wysokości ok. 10 mln netto. Podczas gdy de jong ma kontrakt w wysokości 13 mln netto, a barca będzie musiała mu nadpłacić za lata w których bartomeu mu odroczył pensję i bonus za lojalność. Łącznie ok. 25 mln za sezon 22/23 i kolejne za 23/24 (+ za de jonga dostaniemy 75mln, a lewy będzie kosztował ok. 50). Lewy brutto będzie zarabiał myśle max 20 mln przy aktualnej drabince płacowej, a De jong max 30. No i dodajmy jeszcze do tego jakość i przydatność tych dwóch grajków i już widzisz gdzie zmieści się Lewy z jego pensją.

0

@bielik I dziwisz się że ronaldinho czy maradona przechlali swoją karierę ? Też chcieli zaznać życia młodzieńczego, a hajsu mieli tyle że mogli imprezować z kim i jak chcieli. Teraz taki np Gavi nie może robić "spontanicznych wypadów na ibize" bo by go media i trener skopały i powiedziały, że źle się prowadzi. O melanżach to on se chyba może pomarzyć.
Btw troche cie odkleiło.

1

@Kubavilla7 Collado naprawdę nie jest zły ale to nie skrzydłowy

7

@Azi Ja wierzę że Laporta z zarządem wie co robi. Oni chyba naprawdę nie są głupsi od nas - kibiców-specjalistów z larambli. Jeśli ich pracą jest zarzadzanie np. klubem tak, aby przynosił zyski to muszą wiedzieć co robią.

Media