La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 743 Culés

#Tiki-taka

Juventus doszedł do porozumienia z Marsylią ws. wypożyczenia Arkadiusza Milika za 2 miliony euro z opcją wykupu za 8 mln. Włosi muszą teraz wybrać między Polakiem i Depayem. [@DiMarzio]

2

Oby wzieli Memphisa.

14

Coś czuję, że zostaniemy z Depayem.

2

@Culer_1906 to bedzie bez mundialu

14

Wybierają między holenderskim lwem a polskim dachowcem :P

5

No to sprzedajemy 10.000 krzesłem ze Spotify Nou do rejestracji Julesa

45

@MatBac1991 wiec twierdzisz ze kapitan reprezentacji i zawodnik, od którego Holendrzy zaczynają budowanie składu, nie pojedzie na mundial jak nie zagra przez dwa miesiące?

2

@Pablit 2? mundial jest za 3,5 miesaca...a regularna gra jest teraz podstatna

0

Milik jak to Polak, pewnie nie zazada duzo. i cyk memphis zostanie...

Teraz to na pewno trzeba opchnac aubemayanga. Zeby tam alemany nie przeszarzowal z negocjacjami xD

3

Jak już wczoraj pisałem. Barcelona przekombinowała. Mogła puścić Depaya w ubiegłym tygodniu.

Z punktu widzenia Juve. Obaj piłkarze są kontuzjogenni. Milik zna ligę włoską i jest tańszą opcją. Depay ma większe możliwości gry, ale jest droższy. Ale jest jeszcze dwóch kandydatów.

0

Arkadiusz jest bardziej środkowym napastnikiem niż Depay a oni szukają środkowego więc nie zdziwię się jak Depay zostanie Abu odejdzie.

0

Aj nie dogodzisz niektórym , nie dość że za darmo to jeszcze żeby za darmo grał :)

0

Jeśli Auba odejdzie to depay mógłby zostać.

1

Jak puszcza i Depaya i Aube to będzie patola jakich mało... Hah Ferran za lewego na 9 gdyby coś się stało? Słabiutko strasznie

0

Tak swoją drogą co to się stało z Juventusem że chcą Milika

0

@Awtameok_Klana tylko ze za Milika trzeba zapłacić a za Depaya nie. Jedynie koszty podpisania kontraktu ale te w przypadku Milkka też będą. Przewagą Arka jest to że przyjdzie na wypożyczenie. Sprawdzi się to 8 mln dorzucą. A Depay będzie miał sporą pensję w przypadku niewpasowania się.

0

@Reczul2410 Fati był kreowany na 9. Jednak Lewy i tak był pewnie przewidywany na 90+ proc meczy w sezonie. Gorzej jeśli trafi się dłuższy uraz.

2

jeżeli to rzeczywiście jest prawda i biorą taki scenariusz pod uwagę to Depay na słowo "Polak" będzie reagował gęsią skórką. Najpierw Lewy, a teraz Milik. Aczkolwiek z całym szacunkiem dla Milika, myślę, że daleko mu do Depaya zarówno technicznie, jak i wytrzymałościowo.

0

a tak zupełnie bez związku, jak to jest, że Lewy w Barcelonie, Szczęsny w Juve, Zieliński w Napoli, Milik przymierzany do Juve (szok), kilku piłkarzy w lidze angielskiej a my od wielu lat nie możemy stworzyć chociaż jednej jedenastki reprezentacyjnej na poziomie naprawdę europejskim. Co jest z nami nie tak?

0

Depay lepszy, po co mieliby brac Milika. Zresztą kasy mają, do Maria, Pogba nie dziaduja i kasują swoje

0

@tko Dopiero to zauważyłeś ? ;-) To jest fenomen Polskiej reprezentacji. Tam po prostu brakuje drużyny, troche tak jak było w psg. Są piłkarze, ale drużyny ni ma. No i jeszcze ci piłkarze na reprezentacji z niewiadomego powodu tracą formę. Odpowiadając na pytanie: nikt nie wie co tak na prawdę jest nie tak, ale są domysły i coś jest nie w porządku.

0

@Awauhan odpowiem trochę przewrotnie. Tam brakuje chęci do gry dla reprezentacji, chęci pracy. Chyba w 2020 byłem we Wrocławiu na meczu Polski z BiH i wtedy Lewy grał gdzieś do 60 minuty. Oglądając mecz na żywo, a w tv można nie zaobserwować roli Lewego, który poza tym, że gra to ustawia drużynę, wskazuje gdzie mają zagrać itd. I to było widać do 60 minuty meczu, kiedy Lewy grał. Kiedy Lewy zszedł to zaczęła się tragedia. Nikt nie wiedział, gdzie zagrać, do kogo podać, jak stworzyć sytuację. Stąd uważam, że my nie mamy reprezentacji, gdyż u Nas na boisku jest 11 graczy, którzy uważają się za gwiazdy, a tymczasem mamy tylko jedną gwiazdę i niestety jedyną od wielu lat i zapewne jedyną na wiele lat. Myślę, że brakuje naszym zawodnikom pokory.

1

@Pablit chyba mowa o Miliku xd

0

@tko Na jakiej podstawie sądzisz, że nie potrafimy stworzyć jedenastki na europejskim poziomie? Przecież jedziemy na MŚ, a np. Włosi nie jadą, a mają piłkarzy na wyższym dużo poziomie od nas.

Pokonaliśmy Szwedów, a też mają niezłych piłkarzy Kulusevski, Isak, Forsberg, Elanga, Ibra, Svanberg, Quaison, Olsen. Do tego obrońcy z PL Krafth, Augustinson.

Czesi, Kolumbia, Chile, Nigeria, Egipt, Turcja, Austria, Szkocja, Ukraina, Norwegia też nie jadą.

Do tego Milik kontuzjowany często i prawie nie grał ostatnio w reprezentacji. Piątek, Moder to samo. Obrona też ciągle inna, bo ktoś wypada z powodu kontuzji.

0

@Luciferrrro czyli teraz miarą tego, że jesteśmy dobrą europejską drużyną jest to, iż Włosi nie jadą (wypadek) a my pokonaliśmy Szwedów. Brawo. Z tą Szwecją to rzeczywiście jest co porównywać. Kraj 10 mln do kraju 38 mln ludzi, gdzie będąc na 5 miejscu w EU pod względem ludności nie jesteśmy w stanie znaleźć 11, a najlepiej 22 piłkarzy grających na podobnym wysokim poziomie. Wymieniłeś kilka krajów, z których duża część to 3 świat cywilizacyjny - Kolumbia, Nigeria, Chile, Egipt, czy nawet Turcja, a pozostałem takie jak Czechy - 11 mln, Austria - 9 mln, czy Szkocja - 5 mln, to malutkie kraje w liczbie ludności porównaniu do Polski. Ukraina to inna sprawa (wojna). Porównuj Polskę do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, czy nawet Holandii, a nie do krajów, których ani ludnościowo, ani cywilizacyjnie nie ma co porównywać. Myślę, że jak na 5 kraj pod względem liczebności w UE o liczbie ludności 38 mln powinniśmy być stale od lat w ścisłej czołówce piłkarskiej, a jak jest każdy widzi. Jedyne co do znudzenia pamiętamy to reprezentację Kazimierza Górskiego 50 lat temu i ewentualnie mundial w 82, czyli 40 lat temu. Coś mało tego jak na 38 milionowy kraj w Europie. Nie sądzisz?

0

@tko

1. Argentyna i Brazylia też 3 świat, a jakoś mieli paru dobrych piłkarzy w swojej historii.
2. Co ma liczba mieszkańców do tego jak się gra w piłkę? Jakoś Chiny i Indie nie wygrywają seryjnie MŚ. A np. z Afryki właśnie kraje z największą liczbą mieszkańców nie awansowały na MŚ.
3. Polska ma co raz więcej talentów, ale dalej jesteśmy na poziomie krajów które wymieniłem, a Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii nigdy nie dogonimy, bo u nich:
- jest silna, bogata liga gdzie można ogrywać młodych
- jest większa tradycja (młodzi mają z kogo brać przykład i się inspirować)
- piłka to bardzo ważny element kultury (u nas przez wielu wyśmiewana i mało np. kobiet się nią interesuje)
- są lepsze warunki pogodowe do uprawiania piłki (więcej młodzież spędza czasu na boisku w ciągu roku)
- są dalej znacznie lepsze ośrodki szkoleniowe (choć tu się poprawiło u nas przez ostatnie 15 lat)
- ściągają imigrantów którzy często jedyną szansę na dostatnie życie widzą w grze w piłkę (ilu jest u nich piłkarzy na każdym szczeblu o pochodzeniu zagranicznym)

0

@Luciferrrro dlaczego pisałem o liczebności obywateli bowiem to trochę dziwne, że 38 milionowy kraj z piłkarskimi tradycjami nie jest w stanie skompletować 22 piłkarzy na dobrym poziomie. A co do tego, że Chiny i Indie są większe to ma się nijak do tradycji gry w piłkę nożną. Pierwszy chiński klub piłkarski powstał chyba w 1958 r., a ligę piłkarską , taką w miarę profesjonalną założyli coś w 2004 r. Co do Indii to ich sportem narodowym jest hokej na trawie. Natomiast pierwszym polskim klubem piłkarskim była Lechia Lwów założona w 1903 r. , a pierwsza polska liga piłkarska powstała 4 grudnia 1926 r. Dla przykładu Niemcy Bundesligę założyli 1913 r., a zatem raptem 13 lat wcześniej (chociaż Niemcy już wcześniej mieli coś na kształt rozgrywek). Zatem Kolego z całym szacunkiem co do tradycji piłkarskiej to Polska ją ma i to dość długą. Ja mam praktycznie 50 lat i dorastałem w Poznaniu i pamiętam jak Lech w Pucharze Europy grał z mistrzem Hiszpanii, czyli Athletic Bilbao w 82 r. (byłem na tym meczu) i wygrał 2:0 po bramkach Niewiadomskiego i Okońskiego, który potem został gwiazdą Budnesligi i z tego szczęścia zapił się prawie na śmierć. W Athletic Bilbao na bramce stał Zubizzareta. Cała Polska wtedy grała w piłkę nożną, na każdym podwórku kopało się piłkę, a w zależności od regiony Polski każdy dzieciak chciał być albo Okońskim albo Smolarkiem. Zatem piłka nożna była zawsze ważnym dla nas elementem kultury. Ponawiam więc pytanie co jest z nami nie tak, że 38 milionowy kraj z tradycjami piłkarskimi nie może skompletować 22 piłkarzy na dobrym poziomie. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna - PZPN. I niestety brak czasu i możliwości by opisać dlaczego tak uważam, a mam podstawy do opisania tego bagna bowiem brałem kilka razy udział w procesach OZPN i wiem co się tam dzieje. Póki nie zostanie zlikwidowany PZPN i OZPNy i na ich miejsce nie powstanie nowa struktura to nic w polskiej piłce nożnej się nie zmieni. Kończę, bowiem wątek jest zupełnie o czym innym. Za swoje odejście od tematu wszystkich przepraszam.

« Powrót do wszystkich komentarzy