Sport: Xavi poprosił Laportę o sprowadzenie Leo Messiego po wygaśnięciu jego kontraktu z PSG

Dariusz Maruszczak

24 lipca 2022, 21:21

Sport

195 komentarzy

Fot. Getty Images

Sensacyjne doniesienia katalońskiej gazety Sport. Jak podaje dziennikarz Albert Masnou, Xavi miał poprosić Joana Laportę o sprawdzenie możliwości pozyskania Leo Messiego po wygaśnięciu kontraktu Argentyńczyka z PSG.

Umowa siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki z francuskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku i właśnie wtedy trener Barcelony chciałby pozyskać cracka z Rosario. Masnou tłumaczy, że Xavi utrzymuje świetne relacje z Messim i jest przekonany, że jego były kolega mógłby wiele dać drużynie zarówno na poziomie sportowym, jak i finansowym. Byłaby to przy okazji dobra okazja do godnego zakończenia kariery przez Argentyńczyka na Camp Nou. Przypomnijmy, że w wywiadzie dla ESPN Laporta wyraził swoje nadzieje, że rozdział Messiego w Barcelonie jeszcze się nie skończył. Można było jednak podejrzewać, że chodzi o przejęcie jakiejś innej funkcji w klubie przez 35-latka lub zorganizowanie mu odpowiedniego pożegnania.

Masnou informuje, że według Xaviego Messi może dać jego drużynie nie tylko niezbędne doświadczenie, ale też odpowiedni poziom sportowy. Argentyńczyk miałby nawet na miarę swoich możliwości przewodzić projektowi, mimo że za rok będzie miał już 36 lat, i przywrócić klub na należne miejsce w światowej hierarchii. Ponadto dla Barcelony powrót Messiego miałby oznaczać dodatkowe przychody ze względu na znaczenie medialne kapitana Albicelestes. Z tych powodów Xavi miał przekazać prezydentowi i dyrekcji sportowej pomysł powrotu klubowej legendy.

Masnou donosi, że PSG chce zatrzymać Messiego na dłużej, ale nie wiadomo, jakie będzie zdanie samego piłkarza. Na razie skupia się on na dobrych występach w klubie i udziale w swoich ostatnich mistrzostwach świata. Informacje Masnou wydają się jednak wysoce nieprawdopodobne na tym etapie przebudowy zespołu, a nawet gdyby Xavi był zainteresowany takim rozwiązaniem, władze Blaugrany raczej nie będą próbowały zrealizować operacji. Zwłaszcza przy wymaganiach finansowych Messiego, który sam może nie zdecydować się na kontynuowanie kariery w Europie.

Sprawdź specjalny kod promocyjny do Nobletbet

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież za dwa lata to Messi nawet dziesięciu metrów nie przebiegnie w pressingu. Era Messiego już się skończyła a Barcelona ma szansę na rozwój zamiast wiecznie podawać do leniwego Argentyńczyka że spuszczoną głową.

@martin86 Ty widziałeś jak on gra w reprezentacji ? Chociażby w meczu z włochami. Wystarczy żeby miał jakiś bodziec typu: xavi go namówił do pełnienia ważnej roli w drużynie, ale nie osoby do której wszyscy ciągle podają. Jeśli messiemu będzie zależeć na wygrywaniu to masz najlepszego zawodnika na świecie, któremu chce sie grać.

@Awauhan Z całym szacunkiem dla naszej legendy, jego powrót to krok wstecz dla klubu, podobnie jest z Ronaldo, chętnie wróciłby do Realu ale Perez wie że wtedy wszystko musiałby być podporządkowane pod jedną osobę która spija śmietankę, bez pracy na rzecz drużyny.

@martin86 W Argentynie czy w PSG grając głównie jako rozgrywający nie biega:D wex Ty pooglądaj ich i dopiero się wypowiadaj.
« Powrót do wszystkich komentarzy