La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 667 Culés

78

10 najpopularniejszych teorii spiskowych:

1) Światem rządzą iluminaci / masoni / Grupa Bilderberga
Jedną z najbardziej znanych teorii spiskowych jest ta mówiąca o tym, że światem rządzą tak naprawdę potężne grupy wpływów. Według tzw. spiskowej teorii dziejów od końca XVIII wieku to właśnie te grupy stoją za większością istotnych decyzji politycznych, a władcy czy przywódcy danych krajów są jedynie marionetkami w ich rękach. Za te mityczne potężne grupy wpływów uważa się na przemian iluminatów, masonów, Opus Dei, Mędrców Syjonu albo Grupę Bilderberga.
Zdaniem osób wierzących w tę teorię do grup tych należą nie tylko wysoko postawieni i wpływowi politycy, ale także celebryci oraz najbogatsi ludzie świata. Wymieniane są takie nazwiska jak Justin Bieber, Kanye West, Madonna, Beyoncé czy David Bowie.

2)Lądowanie na Księżycu to kłamstwo
Pierwszym człowiekiem, który postawił stopę na Księżycu był Neil Armstrong w 1969 r. Wydawać by się mogło, że jest to niepodważalny fakt, okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Istnieje teoria spiskowa, wedle której lądowanie na Księżycu nigdy się nie odbyło, a całe zdarzenie zostało sfingowane przez rząd USA, który chciał w ten sposób pokazać swoją wyższość nad ówczesnym ZSRR. Zdaniem zwolenników tej teorii amerykańskie władze wraz z NASA wyreżyserowały całe zdarzenie, a zdjęcia i filmy z lądowania się fałszywe.

3) Jaszczury z kosmosu przejęły władzę nad ludźmi
Istnieje teoria spiskowa, wedle której światem rządzi grupa zmiennokształtnych jaszczuroludzi. Zgodnie z tym wierzeniem pochodzące z kosmosu jaszczury zwane inaczej reptilianianami albo istotami gadzimi przejęły władzę nad ludźmi, a większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Według tej teorii najbardziej wpływowe osoby na ziemi to właśnie jaszczury. Reptilianami mają być m.in. wszyscy prezydenci Stanów Zjednoczonych, a także brytyjska królowa Elżbieta II. Jaszczury potrafią przybrać wygląd dowolnego człowieka, dzięki czemu łatwo im infiltrować i panować nad ludzkością.

4) Ziemia jest płaska
Choć wydaje się to niedorzeczne, to jednak na całym świecie wciąż przybywa wyznawców spisowej teorii płaskości Ziemi. Tzw. płaskoziemcy twierdzą, że nasza planeta wcale nie jest kulą, ma za to kształt dysku. Według nich w centrum Ziemi znajduje się biegun północy, a Antarktyka jest lodowym murem liczącym ponad 50 metrów i biegnie wzdłuż całej krawędzi Ziemi. Muru pilnują pracownicy z NASA, którzy dbają o to, by nikt się do niego nie zbliżył i z niego nie spadł. Nad dyskową Ziemią znajduje się dodatkowo wielka kopuła, a pod nią unoszą się Słońce i Księżyc, które są dużo mniejsze niż twierdzą oficjalnie naukowcy.

5) Holokaustu nie było
Jedną z najbardziej bulwersujących teorii spiskowych jest ta zaprzeczająca Holokaustowi. Są ludzie, którzy twierdzą, że jedna z największych zbrodni w historii ludzkości nigdy nie miała miejsca, a opowieści o Holokauście to jedynie wymysły propagandowe. Zwolennicy tej teorii twierdzą, że naziści jedynie wywozili Żydów z Rzeszy i nie było czegoś takiego jak obozy koncentracyjne czy komory gazowe, w których mordowano Żydów.

6) W Roswell rozbiło się UFO
7 lipca 1947 r. w Roswell w stanie Nowy Meksyk miała miejsce katastrofa. Oficjalnie spadł tam balon meteorologiczny, jednak nie brakuje ludzi, którzy są przekonani, że w rzeczywistości rozbił się tam statek kosmitów. Wszystko dlatego, że po wypadku w miasteczku pojawiło się wojsko, co wzbudziło ogromne podejrzenia. Zwolennicy tej teorii uważają, że UFO z Roswell zostało przetransportowane do Strefy 51, czyli ściśle tajnego miejsca, w którym przeprowadzane są badania nad kosmitami oraz ich technologią.

7) Chemtrails
Czy smugi kondensacyjne zostawiane przez lecące z wysoką prędkością samoloty to tak naprawdę chemiczne opryski mające truć i kontrolować ludzi? Są tacy, którzy w to wierzą. Według zwolenników teorii chemtrails, samoloty celowo rozpylają substancje, które mają na celu blokowanie myślenia oraz redukcję populacji. Ich zdaniem w smugach rozpylane są m.in. wirusy, bakterie, grzyby, a także aluminium, tytan i poliwęglany.

8) Za atakami na WTC stoi rząd USA
Atak terrorystyczny z 11 września 2001 r. na wieże WTC oraz Pentagon doczekał się wielu teorii spiskowych. Według jednej z wersji za zamachami nie stała Al-Kaida, lecz sam rząd Stanów Zjednoczonych, który chciał wykorzystać atak jako pretekst do wojny z Irakiem i Afganistanem.

9) Sieć 5G rozprzestrzenia Covid-19
Wraz z pojawieniem się na świecie Covid-19 zaczęły rozprzestrzeniać się informacje o tym, że sieć 5G przenosi koronawirusa. Wyznawcy tej teorii spiskowej przekonywali, że mapa zachorowań na Covid-19 pokrywa się z mapą instalacji 5G. Doprowadziło to do tego, że na całym świecie niszczono i palono maszty telekomunikacyjne. W końcu głos zabrało WHO, oświadczając, że sieci 5G nie rozprzestrzeniają koronawirusa.

10) Koronawirusa Covid-19 stworzył Bill Gates
Zwolennicy spiskowych teorii uznali, że to Bill Gates jest winien powstania koronawirusa. Stworzył Covid-19 by czerpać korzyści ze szczepionki i przy okazji zaczipować całą ludzkość. Zdaniem wyznawców tej teorii założyciel Microsoftu ma należeć do tajnej grupy, której celem jest wdrożenie globalnego systemu kontroli. Teoria wciąż znajduje swoich zwolenników.

11)* Riqui Puig posuwa córkę Koemana

3

@Zoker Pkt 11 - nie wiedziałem, że ma córkę.

2

@cubesnoop To tylko teoria spiskowa, że Ziemia jest płaska też nie wiedziałeś

45

@Zoker pkt 8 to nie teoria tylko prawda.Amen

0

@Altair91 Rozwiń jak możesz

1

@Altair91 Też mi się tak wydaje, bez ironii

36

@Zoker Jak ma rozwinąć brednie ;) Napisze Ci "otwórz oczy, to oczywiste, pododawaj fakty, za dużo zbiegów okoliczności" xD

0

@Zoker Jak ktoś lubi teorie spiskowe to polecam ten wywiad. Jakby złączyć to wszystko do kupy to co on mówi wyszła by zajebista książka z ciekawą fabułą. Gorzej jeśli to co mówi okazałoby się prawdą xD

https://www.youtube.com/watch?v=l5vrhADo8u8&feature=emb_title

3

@Zoker 11 b.dobre a zwłaszcza gdy wybiegał na murawę z uśmiechem

3

3

@Zoker i wszystko to prawda

2

@JohnA Niezłe źródło... :) Po prostu ekspert z górnej półki

0

@Altair91 Bzdura Amen. Po co mieliby robić sobie tyle zachodu by wywołać wojnę z Irakiem? Atak na jeden cel by wystarczył. Osama był szkolony przez USA w Afganistanie, a WTC już wcześniej padło ofiarą ataku, ale od dołu w garażu. Jest możliwe zaplanowanie takiej akcji jeśli ma się kupę forsy, chęć i wyszkolenie.

1

@Zoker Znam osobiście ludzi wierzących w #3 ;)

13

@Zoker jeszcze brakuje wyznawców zamachu w Smoleńsku :p

1

@axegrinder To trzeba być nieźle stukniętym. Ja znam osobę, która wierzy w #1, #2, #7, #8 i częściowo #10, ale czasami mówi, że pandemia to bzdura, więc już nie wiem czy jest ten wirus czy nie :)

1

@fcbarcafan19 No to nieźle jak jedna osoba wierzy w aż tyle teorii spiskowych.
@axegrinder i jakich argumentów używa?

1

@Zoker 1 i 8 to prawda. Nie chcesz to nie wierz.

2

@Zoker Już widzę jak cukierkowy Bieber pociąga za sznurki :D

3

@fcbarcafan19 No pooglądaj sobie cały film to może więcej zrozumiesz. Sporo już było właśnie "teorii spiskowych", które jednak nie były teoriami, tak jak np. tajne więzienia amerykańskie w Polsce.
Może nie jest to dla Ciebie ekspert z górnej półki, ale na pewno bardziej istotny niż taki random jak Ty :D

0

W 2 i 6 jeszcze na upartego mógłbym uwierzyć, ale reszta wywołuje wybuchy śmiechu :p

7

@Zoker Brakuje tutaj kreacjonizmu, który zyskuje popularność w Aneryce, czyli wiara, że dinozaury i ludzie żyli obok siebie.

2

@Zoker Super, że napisałeś to w jednym miejscu, dobra robota

9

@Symson tak naprawdę skopiowałem wszystko z onetu :D
@BorzyKrzys no, a może powiesz mi, że Twoi przodkowie nie polowali na T-rexa za pomocą kamienia?

4

@JohnA Tajne więzienia dało się potwierdzić, a WTC nie udowodnisz, bo "spiskowcy" nie mają żadnych argumentów.

0

@fcbarcafan19 Swoją drogą ciekawe kto był przetrzymywany w tym tajnym więzieniu, jakie warunki tam panują i ilu więźniów tam było.

1

@Zoker Punkt 1 może być po części prawdą. Tak samo punkt 8

2

@Zoker mój dziadek opowiadał mi, że z 3 dni musiał rzucać kamieniami żeby ubić dziada.

1

@fcbarcafan19 Oczywiście, że mają, tylko dla ludzi Twojego pokroju to nie ma sensu, tak samo pewne argumenty dotyczące więzień 20lat temu pewnie też były tak samo wyśmiewane jak te. Skoro Hillary Clinton oficjalnie się przyznała do wspierania terrorystów, to wystarczający argument, żeby zakładać właśnie taką teorię dotyczącą WTC.

17

@Bykunn akurat teorie spiskowe maja to do siebie, że ciężko je udowodnić.
Nikt kiedys nie wierzył, że Amerykanie zatruwali alkohol w czasach prohibicji, Mk-ultra, kanadyjski "radar na gejów", mafia również kiedys była teoria spiskową, zmiana rządów w Ameryce Łacińskiej przez USA etc.
Bardzo wiele z takich teorii okazało się prawdą, oczywiście wiara w niektóre to glupota ale nigdy nie można być czegoś pewnym w 100%.

Komentarz usunięty

9

@DamianBarcaCule Dawaj te dowody

6

@MeMyselfAndI Ostatnio np. Byłemu już prezydentowi USA Trumpowi zablokowano media społecznościowe. To pokazuje że nawet taki kraj jak Stany są pod wpływem korporcji. Był prezydent z jednych największych krajów na świecie ma blokadę na Twittera paranoja.

9

@lucas/catalan Paranoja, kłamca, podburzający tłum do ataku na Kapitol ma zablokowany przekaz w prywatnych mediach społecznościowych :D Rządzą nami jaszczurki

12

@Bykunn z tobą i tak gadki nie ma. Tylko swoje dyrdymały piszesz

8

@lucas/catalan No Ty za to piszesz mądre rzeczy :D Prawica i jej wycieranie gęby wolnością słowa, której znaczenia nie rozumieją. Wesołe jak zawsze

12

@Zoker Twain miał rację mówiąc, że ludzi łatwiej oszukać niż przekonać, że zostali oszukani. Moim skromnym zdaniem największe umysłowe ameby to Ci, którzy bezgranicznie wierzą we wszystko co przedstawią im propagandowe media i odrzucają z głupkowatym uśmiechem możliwość, że ktoś od wieków działa zza kurtyny i robi ludzkość w balona. Głównie dlatego, aby nas zniewolić, podzielić i odwrócić od prawdy.

"Zbawienia Twego oczekuję, יהוה"

1

@Zoker Słyszałem jeszcze taką teorie spiskową, że zarówno środowiska proaborcyjne i anty aborcyjne w Polsce są opłacane przez Rosję. Aby tylko podjudzać społeczeństwo. To była sugestia jednego z użytkowników mediów społecznościowych

16

@PlanetFCB A wyobraź sobie teraz odwrotną sytuację. To Ty zostałeś oszukany, w momencie obejrzenia n-tego filmiku na YouTube z żółtymi napisami i to do Ciebie odnosi się ten słynny cytat. To Ty nie chcesz dać się przekonać, że zostałeś oszukany.
Rozumiesz już, że rzucanie takimi banałami, nie ważne przez kogo wypowiedzianymi, nie ma żadnego merytorycznego sensu?

Przy okazji, Twain ma na swoim koncie też:
"Ludzie w ogóle nie myślą, oni tylko myślą, że myślą."
Pozdrawiam.

2

@JohnA Nie wiem czy akurat sprawa więzień jest teorią spiskową, pamiętam tą sprawę i od początku było wiadome że Amerykanie mają gdzieś tajne więzienia i pojawiały się przecieki, ale jak kto uważa. Do tego nie wiem czy powinno się jedną teorią spiskową legitymizować inne, bo to było by komiczne jeśli bierzesz dwie małe ploteczki i na ich podstawie stwierdzasz że skoro one są prawdą to władzę nad światem sprawuje piątka producentów maseczek.

0

@Zoker Wiele z tych teorii ma potwierdzenie w faktach, a osoby, które nie widzą problemu to zwyczajnie mentalni i umysłowi niewolnicy, którzy nigdy nie wyszli poza ramy tego chorego systemu, który ich stworzył poprzez państwową edukację oraz media.
A propo: w miejsce reptilian wstawić jedynie Globalne Ocieplenie, bo to też jest gruba ściema!

1

@JohnA Kiedy się niby przyznała do wspierania terrorystów? Ty za to należysz do oświeconych ludzi co na podstawie słabych przesłanek tworzą teorie z kosmosu :)

0

@Bykunn ogólnie masz racje jednak takie sytuacje jak więzienia CIA i akcja wietnam gdzie sie okazało po odtajnieniu dokumentów co tam odstawiali daje do myślenia :P

0

@Bykunn Dowody na punkt 8 podałem w dwóch linkach wyżej.

10

@tn.divine Globalne ocieplenie to ściema?! Lepiej mieć jakąkolwiek edukację niż pitolić takie idiotyzmy jak ty. Zostało już to udowodnione przez wielu naukowców, że antropologiczne zmiany klimatu istnieją i postępują na naszą niekorzyść. No ale jeżeli twoje zdanie jest ważniejsze niż dyskurs naukowy, no to niestety ale to ty jesteś umysłowym niewolnikiem.

6

@Maciasek wszyscy naukowcy są przekupieni nie wiesz ;) tylko naukowcy z youtube znają prawdę
@MeMyselfAndI no cała fura dowodów :D problem polega na tym że nie wiesz czym jest dowód :D

0

@NaFazieHitman W Wietnamie chcieli wygrać małym nakładem sił i zaczęli sięgać po Agent Orange i Napalm. Oczywiście te środki są strasznie niehumanitarne, a ich użycie przypominało bezwzględne działania I wojenne.

3

@Bykunn Tak myślałem, jedynie co potrafisz odpisać to ":D".
W żadnym stopniu nie potrafisz odnieść się do tego i mimo, że dowód to złe słowo i lepszym i prawdziwszym będzie "cała prawda" jak jest to napisane w jednym z dwóch filmikach. Potrafisz się odnieść do tych pytań bez odpowiedzi? Czy znowu zaspamujesz swoją wypowiedź emotkami? Jesteś przykładem tego, że ówczesny amerykański rząd dopiął swego.

13

@Bykunn ale.to jak to jest skoro eksperci zgodnie twierdzą że po uderzeniu przez samolot wieże nie mogły zawalić się w taki sposób jak na filmach to jak to się stało ? Cała stalowa konstrukcja złożyła się w moment jak zapałka.

13

@nwchades Źle trafiłeś kolego. Nie oglądam filmów na YT na podobne tematy. Jednego natomiast jestem pewien. Trzeba być totalnym naiwniakiem albo ignorantem, żeby wierzyć, iż ten świat wyzuty jest z kłamstw w publicznych mainstreamowych mediach, dalekosiężnej propagandy i agendy bogatej kliki. Wystarczy spojrzeć na politykę i polityków. Wierzysz któremukolwiek z nich? Toć to jedna wielka szopka! Podobnie jak kolejny wałkowany godzinami temat - szczepienia szczepionką, za którą nikt odpowiedzialności nie ponosi, wszyscy umywają rąsie. Po co się szczepić, skoro nie zaszczepiony może Cię zarazić? Czy Ci się to podoba czy nie, żyjemy w Orwell'owskim świecie. Najpóźniej za dekadę na tapetę wejdzie czipowanie ludzkości jak bydła.

"The people will believe what the media tells them they believe"

4

@Zoker To nie ma znaczenia. To jest tak jak z wyznawcami czegokolwiek, a zwłaszcza teorii spiskowych. Tu żadne kontrargumenty nie działają, bo to my jesteśmy naiwni, że nie dostrzegamy, tego wszystkiego, jak inni nami manipulują itp. itd. Generalnie argumentacja na poziomie wyborcy PIS. Ciężko podjąć dyskusję z kimś, kto nie posiada elementarnej wiedzy o otaczającym świecie, No i są to z reguły ludzie, którym w życiu się nie powiodło, więc łatwo wtedy znaleźć jakiegoś zewnętrznego wroga, kogoś kto jest winny sytuacji ,w której "poszkodowany" się znalazł... typowy dysonans poznawczy :)

2

@fcbarcafan19 Niezła kumulacja, ale tak jak zauważyłeś, jeżeli te "wierzenia" nie są poparte wiedzą, tylko jakąś pralnią mózgu wyszperaną w sieci, to Ci ludzie często wpadają w takie sprzeczności i nawet tego nie zauważają.

0

@Irmscher10 Bo to taka polska, lokalna teoria, ale argumenty z tej samej półki co w przypadkach wymienionych przez kolegę @Zoker

1

@Maciasek To niedobrze, bo co będzie jak stopi się lodowy mur wokół ziemskiego dysku? Pospadamy ;)?

0

@Zoker Poruszam patykiem 5 bo nikt się nie kwapi. Holocaust to spalenie ofiary na ołtarzu dla bogów. Nie przypominam sobie by opowiadali nam o ołtarzyku NIEMCÓW w Auschwitz przy krematorium. No chyba, że licząc podobizny Adolfa na ścianach. Niemcy palili trupów, którzy umarli bądź sami zabili. Ci tzw holocaust deniers twierdzą, że obozy koncentracyjne były „punktem zbiórki” głównie Żydów, których mieli zabrać do siebie chętne państwa zachodnie. Tylko wspaniały zachód raczej miał los Żydów wiesz gdzie… Przypomina się zawrócony statek St. Louise. Inaczej. Postaw przy obozach dla uchodźców, których zaprosiła Kanzlerin strażników/policjantów/wojskowych pilnujących porządku i krematorium dla tych, którzy umarli w obozie. Nie licząc komory gazowej, tortur, egzekucji i Bóg jeden wie czego to niemal sytuacja 1 do 1. Dla szerzących "Kłamstwo oświęcimskie" punktem spornym jest również liczba ofiar, 6 mln, której nijak nie da się zweryfikować. Nie ma mogił ani dokumentacji. Czemu miałaby być? Wyłącznie idiota tworzy potencjalny dowód w śledztwie przeciw sobie. Żydzi chyba właściwie też nie chcą rzetelnie badać sądząc chociażby jak ochoczo się zgadzali na badania w Jedwabnem.

1

@Zoker Żyjemy w erze post faktów i nic się na to nie poradzi.

0

@Maciasek właśnie Ci sami opłaceni 'naukowcy' edukują Cie jak chcą od wielu lat...

1

@tn.divine 21 wiek superkomputery zderzacze hadronow teleskopy takie ze można podglądać jak marsjanin marsjanke zapyla a oni dalej nie potrafią wyjaśnić stonehenge nazca i kilku innych ciekawych rzeczy

3

@FDJ a słyszałeś może opinie jakiegoś inżyniera albo projektanta który ma pojęcia o konstrukcji wież? No właśnie, nie widziałeś. Wieże zachowały się dokładnie tak jak założyli projektanci
Wystarczy odrobina dobrej woli żeby to wiedzieć.
Stonehenge tez Ci nie pasuje? Moze piramid też nie dało się stworzyć i obecni inżynierowie nie mają pojęcia? xD

5

@Bykunn no właśnie tacy ludzie się wypowiadali ze tak się ta konstrukcja nie mogła zachować wiec przestań pisać farmazony

morda Sfinksa jest tak symetrycznie dokładna ze nawet dzisiaj przy użyciu zaawansowanej technologii byłby problem tak ja wyzlupac w kamieniu.
Stonehenge nie jest wyjaśnione w jaki sposób zostało zbudowane przez prymitywów ponoć. Według oficjalnej nauki w którą wierzysz ślepo jak kurczaczek szukajacy robaka.
Piramidy z reszta tak samo.


4

@FDJ Czyli Ty w naukę nie wierzysz? ;) Skończyliśmy

7

@Bykunn tak samo w oficjalna jak i ta nieuznawana. Wszystko biorę pod lupę a ty niestety wierzysz tylko w to co ci się wmawia w oficjalnych wersjach a z reszty chcesz szydzic.
Wiele.teorii spiskowych okazalo sie po czasie prawda wiec badz tu madry a niedokladnosci w oficjalnych wersjach ktore nam sie sprzedaje powinny dawać do myślenia

0

@tn.divine a ciebie kto edukuje mądralo? Żałosny jesteś i nie masz żadnych argumentów.

2

@Maciasek argumentów jest multum na każdy temat. Istnieją naukowcy którzy prowadzą rzetelne badania ale oficjalnie nikt ich nie bierze na serio jak kiedyś Kopernika xD nie wszystko co ci się wmawia jest prawda i tak samo nie każda teoria spiskowa jest prawdziwa w 100%.to chyba proste. Masz wierzyć w to ci się wmowi i za dużo nie myśleć placic podatki i mieć zamknięta mordę

5

@Zoker Całkiem sporo osób wierzy także w to że za globalne ocieplenie odpowiada człowiek.

2

@Bykunn pykuun wytłumacz w jaki sposób prymitywy zbudowały stonehenge żebym miał się z czego pośmiać

5

@Bykunn A moim zdaniem twoja postawa jest również niezdrowa. Negowanie teorii spiskowej tylko dlatego, że jest teorią spiskową jest po prostu głupie. Zwłaszcza, że istnieje uniwersalna zasada, że ten, który postuluje jakąś teorię musi ją udowodnić. I o ile w przypadku np. religii ta zasada działa tylko w jedną stronę (no bo jak udowodnić, że coś nie istnieje), tak w przypadku WTC obie strony powinny mieć dowody. A jakie ty masz dowody, że za zamachami stała Al-Kaida? Odpowiem za ciebie - bo w TV tak powiedzieli. Tak, to jest główny dowód na to, że rząd USA nie maczał w zamachach palców. Nie masz nagrań z kabiny pilotów, nie masz zapisów rozmów Osamy Bin Ladena z poplecznikami, którym wydał rozkaz porwania samolotów itd. I o ile faktem niepodważalnym jest to, że samoloty uderzyły w wieże, że zostały porwane przez muzułmanów, tak nie masz dowodu, że nikt z rządu nie wynajął ich do tej roboty. IMO teoria o WTC to takie 50/50. Obie strony mają bardzo mocne argumenty i doprawdy jestem zdumiony, jak nic nieznaczący człowieczek mieszkający w podrzędnym kraju w Europie posiadł wszelką wiedzę na temat tych wydarzeń i wie na 100%, kto zorganizował te zamachy.

5

@Matan_Zajcev Nie widziałem nigdy żadnego dowodu (który spełniał by warunki nazwania go dowodem), który byłby w stanie podważyć oficjalną wersję wydarzeń. Która swoją drogą zawiera liczne fakty, materiały można znaleźć, nie ma z tym problemu. Można też znaleźć materiały niezależnych ekspertów, którzy potwierdzają, że przy zawaleniu wież nie zadziało się nic nadzwyczajnego. To wszystko jest dostępne, również na stronach rządowych. Oczywiście jeśli ktoś wierzy że cały świat to spisek to nie uwierzy w żadną poważną analizę. Wiara w teorie spiskowe z samej swojej natury polega na wierze, a nie weryfikacji faktów. Jeśli zostaną ujawnione jakieś dowody podważające oficjalną wersję wydarzeń, trzeba je będzie rozważyć. Do tego czasu jest to zwykłe pieprzenie

0

@Zoker głupieloki w większości z wos

2

1

@PlanetFCB przynajmniej jeden się znalazł co trzeźwo myśli, może by się jeszcze kto znalazł ale dalej mi się nie chce czytać tego pierdzielenia bykuna itp

1

@Bykunn Serio wierzysz ze ludzie Tysiace lat temu nie majac ciezkiego sprzetu ,budowali takie piramidy?Ciekawe jakim cudem.

0

@lukaszbarca15 A nie pracą setek tysięcy niewolników? Mnóstwo z nich zginęło, ale uważam, że jednak piramidy mógł zbudować człowiek nawet tysiące lat temu.

3

@lukaszbarca15 a Wielki Mur? Też kosmici? Drogi rzymskie które przetrwały do dzis? Akropol? Każdy właściwie cud świata starożytnego? Wszystko niemożliwe? Trochę szacunku i mniej ignorancji

3

@Bykunn Mistrz po prostu.Przyrownuje drogi do piramid ktore maja po kilkanascie metrow wysokosci...

3

@lukaszbarca15 Po kilkanaście metrów? :D No widać jesteś znawcą tematu. rozkminionych w niuansach :D A do reszty już się nie odnosimy?

4

@Bykunn Ty za to jestes znawca wszystkiego na tej stronie i slepym ludzikiem ktory wierzy we wszystko co mu w telewizji powiedza.

0

@Zoker Wiesz ile by musialo niewolnikow dzwigac taki blok i jeszcze na wysokosc kilkudziesieciu metrow?

2

@lukaszbarca15 Wiem, dlatego napisałem, że przy budowie piramid brało udział setki tysięcy niewolników, a może nawet i miliony.

3

@lukaszbarca15 Nie no, umiem skorzystać z google zanim coś napiszę :D Żeby potem nie wyszło że piramidy mają kilkanaście metrów

0

@Bykunn dokładnie tak samo jak cały twój post

0

@PlanetFCB Na tapet, nie tapetę.

0

@Zoker myślę, ze jakieś Jaszczury i płaska ziemią itd. wkladana do jednego wora z 1 to trochę przesada. Zwłaszcza, ze 1 staje się coraz bardziej oczywista.

0

@Zoker nie znam tematu, ale jak skumulowac siłę setek tysięcy robotników na „jednym klocku„?

0

@goryl-16 Setek tysięcy przy budowie całej piramidy oczywiście ;) A po drugie na pewno wspomagali się linami czy belkami, przecież już wtedy wiedzieli co to jest koło.

6

@Bykunn Czesto widze Twoje komentarze(chociaż wcale ich nie szukam) i za każdym razem pokazujesz, że jesteś głupio- mądry. Na wiele tematów mógłbym z Tobą polemizować, ale mi się nie chce, bo Ty zawsze wiesz lepiej. Tacy ludzie są strasznie irytujący. Tyle ode mnie. Bez odbioru.

1

@HubertMlody Oj Młody no polemizuj a nie się wykręcasz, że Ci się nie chce :D Gdzie tu fun

0

@Bykunn królu, nie mam czasu być tu gwiazdą :)

0

@PlanetFCB Można użyć polskiej wersji imienia Bożego tak jak niektórzy polscy poeci. Na 100 osób może 1 rozpozna zapis hebrajskiego tetragramu i może 1 na 1000 rozumie co oznacza.

7

@Bykunn Przecież co do WTC jest cała masa rozsądnych argumentów i stawianych pytań. Jak zawalił się ten budynek co stał obok ? Czemu budynek zawalił się w taki sposób jakby został wyburzony ? Czemu stopiła się stal która się nie powinna stopić ? Czytałęś kiedyś o tym? Nie, bo ty wiesz swoje i nara.

Z takimi ludźmi jak Ty się nie da rozmawiać bo nie potrafią zmienić swojego poglądu.

2

@axegrinder To jest tak do bólu niedorzeczne, że ciężko uwierzyć żeby ktoś naprawdę wierzył w to, że istnieją jaszczury, które rządzą ziemią. Przecież jak to brzmi :D

2

@stone80 No ale jak mam rozmawiać z kimś kto powiela totalne brednie? Stal się stopiła? Od paliwa lotniczego? Nie, nie stopiła się i pisze o tym każda poważna analiza. Straciła swoje właściwości nośne. Czytałem masę analiz na ten temat bo kilka lat temu, ten temat mnie ciekawił. Teraz mnie nie ciekawi bo jest w nim wszystko jasne.
A dlaczego budynek zawalił się w taki a nie inny sposób jest jasne od samego początku, jeśli chciało się komuś poczytać o tym jak są projektowane wieżowce ;)

1

@stone80 Jego nie przegadasz..Pan wszystko wiedzacy.Szkoda tylko ze zamiast wykorzystywac ta "wiedze" to popisuje sie na jakiejs stronie pilkarskiej.

1

@Zoker Nie od kilku lat wiadomo już że piramid nie budowali niewolnicy a sowicie opłacani rzemieślnicy, raz świadczą o tym wykopaliska, dwa piramida to był obiekt kultu wedle religii nie mogły być wznoszone przez niewolników.

2

@stone80 Ten budynek obok został trafiony odłamkami z wież WTC. Ten "wystrzał pyłu" był spowodowany dużą ilością powietrza jaka z reguły znajduje się w wieżowcach. Jeśli chodzi o stal to nie musi się stopić, bo już w niższych temperaturach od temp. topnienia traci wytrzymałość i zaczyna się wyginać oraz rozciągać.

1

@fcbarcafan19 Otóż to. Kiedyś wrzucałem świetny materiał na ten temat i pozwolę sobie wrzucić go jeszcze raz.
https://www.youtube.com/watch?v=HIb_6nEXJOs

Komentarz usunięty

2

@MensculinVeB No nie ograniczę soreczka :D 2021 rok, emotikony w necie dalej są przejawem "dziecinności", nieźle. Oswajania z internetem ciąg dalszy w naszym pięknym kraju ;) A co do łykania to najsmaczniejsze są dla mnie fakty. Ale akceptuję, że niektórzy wolą łykać ekskrementy, co zrobić, każdy ma swój gust i smak

konto usunięte

0

@Bykunn Nadmiar emotikon zawsze będzie objawem dziecinności. Tak
samo jak nadmiar ..... w zdaniach.
Pewne rzeczy sie nie zmieniają.

5

@Bykunn Nie rozumiesz, że paru osobom, które Ci zwróciły uwagę, nie chodzi o to czy emotikony są dziecinne czy masz racje czy nie, chodzi o to, że rozmawiasz w taki sposób, że z góry wiadomo, że gdziekolwiek by prawda nie leżała, Ty się nie ugniesz. Nie odpuścisz, nie dopuścisz nawet możliwości, nie przyznasz nawet, że coś jest podejrzane jak jest - nie, ty masz swoje źródło, wszystko sprawdzone i pewne jak w banku. Jest cała masa teorii spiskowych, które okazały się prawdą i były tak samo wyśmiewane jak te obecne. Tak samo jak nie powinno się ślepo wierzyć w teorie spiskowe , tak samo nie powinno się ślepo ich odrzucać, a to właśnie robisz. Jesteś po prostu po drugiej stronie skrajności w tym momencie, jeżeli chodzi o postawę, nastawienie...

konto usunięte

1

@stone80 Dokładnie. Sprawia wrażenie nadętego buca, dlatego jest tak irytujący ale jednocześnie słodki ^^

2

@stone80 Tak masz rację, ślepo odrzucam teorie spiskowe na których poparcie nie ma żadnych faktów, a których wszystkie domysły są zbijane przez dowody. Poważne dowody, poparte wyliczeniami. Także dzięki nie skorzystam z dobrej rady i nie będę naginał kręgosłupa bo trzeba rozważać teorie szaleńców. Pa słodziaki

0

@Bykunn @MeMyselfAndI wierzy że Real jest najlepszy, więc to dowód na jego felerną definicję dowodów ;)

0

@Bykunn "ślepo odrzucam teorie spiskowe na których poparcie nie ma żadnych faktów" - problem w tym, że ani ja ani Ty nie znamy faktów. Znamy ułamek faktów. Na podstawie ich możemy się skłaniać ku jednej czy drugiej wersji, natomiast, żeby być absolutnie pewnym tak jak Ty, to po prostu trzeba mieć ograniczoną wyobraźnię. Co mnie nie dziwi w twoim przypadku bo to nie pierwszy raz taka absurdalna sytuacja, że pół forum się z Ciebie śmieje i z twoich absurdalnych wypowiedzi.

0

@Bykunn no to pokaż mi dowody i wyliczenia że paliwo lotnicze topi stal i wyliczenia na to skąd wziął się na wieżach WTC termit???

0

@DamianBarcaCule Paliwo lotnicze nie stopiło tam żadnej stali ;)
A co do termitu to oczywiście go tam nie było, co byś wiedział jeśli przeczytałbyś jakikolwiek raport po badaniach znalezionych próbek ;) Tu masz np fragment
"What they came up with is thermite which can get hot enough to melt iron and steel. They claim that red-gray chips and iron-rich microspheres found in WTC dust are residue from thermite fires that support their idea about thermite.

But this claim took a hit this spring when the microscopy consulting firm MVA Scientific Consultants in Duluth, Ga. released a study of these chips collected from WTC dust. They used a stereomicroscope and polarized light microscopy, among other things, to analyze the samples. MVA says the analytical procedures used to characterize the red/gray chips were based on recommended guidelines for forensic identification of explosives and the ASTM standard guide for forensic paint analysis and comparison. Scientists there ran additional tests an the samples that included Fourier transform infrared spectroscopy (FTIR); SEM-EDS of cross-sections; low temperature ashing and residue analysis by transmission electron microscopy (TEM) with selected area electron diffraction (SAED) and EDS; and several other more involved methods.

Their conclusion: There is no evidence of individual elemental aluminum particles that you would expect to see from a thermite burn. They say the red/gray chips found in the WTC dust at four sites in New York City are consistent with a carbon-steel coated with an epoxy resin that contains primarily iron oxide and kaolin clay pigments. And there is no evidence of individual elemental aluminum particles of any size in the red/gray chips, so the red layer of the red/gray chips is not thermite or nano-thermite."

0

@Bykunn kompromitacja prowadzacego

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?