O sobie

  • Zainteresowania Kinematografia, Sport, Historia
  • Ulubiony zawodnik Puyol, Xavi, Berkamp, Kluivert, Messi, Dani Alves
  • Ulubione zespoły FC Barelona, Arsenal, Juventus, BVB
  • Barcelonie kibicuję od około 2000 roku (moi starsi bracia mi to wszczepili)

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4700
  • Liczba komentarzy 1299
  • Polecenia 3202

Komentarze

0

@Dynak Zgoda, dlatego warto poszerzać własną świadomość historyczną.
"Nazista", "faszysta" to takie lepkie określenia, mające zapewnić moralnie lepszą pozycję w debacie dla tego kto nimi obrzuca swoich oponentów.
Te określenia się dezawuują a ich pierwotne znaczenie zaczyna być zapomniane.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie"

1

W przestrzeni medialnej jest cyrk w kwestii użycia słowa faszyzm i przypisywanie pewnym partią politycznym i środowiskom miana nowego NSDAP.
Polecam więc pasjonującą lekturę odkrywającą proces polityczny, społeczny i gospodarczy który doprowadził do objęcia władzy przez nazistów: "Nadejście Trzeciej Rzeszy" Autor: Evans Richard J.
Co ciekawe jest wiele analogi tamtych czasów do naszych ale również wiele różnic.
Jak powiedział Sokrates: "Jest tylko jedno dobro: wiedza i jedno zło: ignorancja"

0

@P33ck ale chyba dlatego został zmieniony Michniewicz zebu polepszyć styl gry?

5

@RoberDzik Moja żona nie usunęła by takiej ciąży -dobrze ją znam, ma bardzo jednoznaczne poglądy - pomimo dramatu z tym związanego. Większym problemem/próba było by to dla mnie żeby to dziecko traktować równie dobrze jak moje własne.
Jeśli już doszło do jednej zbrodni to nie widzę powodu by karać za to dziecko. To my sami kształtujemy czy będziemy moralni/dobrzy/pożyteczni a nie nasi biologiczni rodzice.

23

@RoberDzik kara za gwałt jest za mała, aborcja jest zabójstwem - pytanie na jakie jej formy godzi się Państwo i społeczenstwo.
Bosak - nie moja bajka ale ciężko nie zauważyć że jest inligentny, merytoryczny, oczytany i zawsze bardzo dobrze przygotowany do wystapen publicznych co nie jest normą.

Zobacz wszystkie

194

Transseksualizm to zaburzenie własnej tożsamości i moim zdaniem jest wielką tragedia że ktoś odczuwa tak daleko idącą niechęć/nienawiść do własnego ciała i płci że jest gotów się samookaleczać nie tylko środkami farmakologicznymi a nawet operacjami chirurgicznymi.
Ja osobiście współczuję tym osobom ale podejście świata zachodniego to dla mnie kapitulacja. To że ktoś okaleczy własne ciało i będzie twierdził że zmienił płeć absolutnie nierozwiazuje problemu natury psychologicznej. Nie da się oszukać genów i wmawiać sobie że jest się innej lub nieokreślonej płci. To tylko udawanie które niczego nie zmienia.

60

@AmigoBlancos to miał być żart? Jakoś nie zrozumiałem.

49

@JANEK777 Jest pewien problem z tym obrazkiem. Np. Kościół Katolicki to z zasadami z Biblii i naukami Jezusa to ma tyle wspólnego co McDonald's ze zdrową żywnością.

47

Cieszę się że mu wyszło w Anglii, że potrafił pokonać własne ograniczenia.
Nie był typem lenia czy imprezowicza, który wszystko olewa. Problem siedział w głowie i chyba nauczy się sobie z nim radzić.

46

Obojętnie jakie okoliczności to remis i utrata 2 goli w Pampelunie to bardzo słaby wynik.