La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1293 Culés

68

Trafny obrazek.


0

@JANEK777 Akurat Nickelodeon ma wiele wspólnego z Biblią xd

32

@JANEK777 tylko do oglądania tych rzeczy dzieci nikt nie zmusza a do chodzenia do Kościoła większość dzieci do wieku nastoletniego niestety jest przymuszana ;>

27

@Qexi tak samo jak z chodzeniem do szkoły, myciem zębów itd.
To już rodzice decydują jak wychowują swoje dziecko

49

@JANEK777 Jest pewien problem z tym obrazkiem. Np. Kościół Katolicki to z zasadami z Biblii i naukami Jezusa to ma tyle wspólnego co McDonald's ze zdrową żywnością.

9

@Qexi To ci aktywiści powinni mieć pretensje do rodziców, a nie Kościoła. Kościół nikogo do niczego nie zmusza.

7

@JANEK777 Wcale nie zmusza :D dzieci do komunii- przymus chodzenia i zbierania podpisów (jak tego nie robi to później katecheci krzyczą i straszą, Że nie pójdzie do komunii), do bierzmowania chodzenie przez 3 lata z książeczką i zbierania podpisów- u mnie ksiądz odrzucił z kilkanaście osób, bo miały mniej niż 50% podpisów. I to jest niby nie zmuszanie? Wolne żarty. Każdy ma prawo do sakramentu i nie jest ważne czy przez 3 lata był przez 50% W kościele czy nie. Nie ma w biblii takiego zapisu.

3

@JANEK777 Tak tak nikt nie zmusza xD

Komentarz usunięty

8

@Explode jakbyś był łaskaw przedstawić statystykę że pedofilia dotyczy głównie homoseksualistów. Będę zobowiązany

1

@Bykunn podejrzewam, że ta statystyka jest z du..

5

@Objectivo ja to nawet wiem ale jak napisał A to niech napisze B

1

@Bykunn John Jay Report sobie poczytaj 80% nadużyć seksualnych w kościołach to chłopcy
tylko na wikipedii jest po Polsku https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadu%C5%BCycia_seksualne_w_Ko%C5%9Bciele_katolickim

7

@Explode To że ktoś uprawia czynności homoseksualne nie oznacza ze jest homoseksualistą... W kościele jest ta specyficzna sytuacja że jest to środowisko niemal wyłącznie męskie, gdzie dodatkowo mężczyźni mają zakazane kontakty seksualne. Stąd występuje zjawisko tzn homoseksualizmu zastępczego, jak np w więzieniach. Nie chcesz chyba powiedzieć że spora cześć najgorszych bandziorów to homoseksualiści. A jednak w więzieniu nie pogardzą takimi stosunkami

4

@konrad1661 Kościół jako prywatna organizacja może ustalać swoje zasady co do uzyskiwania sakramentów. Warunkiem przyjęcia sakramentu bierzmowania jest wyrażenie wiary katolickiej i odpowiednie przygotowanie.

4

@Bykunn ale to dalej podlega pod homoseksualizm

7

@konrad1661 To co napisałeś to nie przymus a wybór. Jeśli nie podobają ci się zasady tej parafii to NIKT ci nie broni pójść do innej. W dodatku do pierwszej komunii czy do bierzmowania mogą przystąpić osoby, które rozumieją to co dzieje się podczas mszy św.; uczestniczą w eucharystii i pokucie. W dodatku warunki są opisane dokładnie w prawie kanonicznym a ksiądz jest od tego by sprawdzić czy osoba je spełniła.

6

@Qexi @konrad1661 Co za brednie- przecież dziecko nie jest zmuszane do chodzenia do kościoła,przyjmowania sakramentów przez Kościół , a decydują o tym rodzice a dziecko też już ma swoje własne zdanie. Halo ziemia
Konrad piszesz o 'przymusach ' przy sakramentach- jakie to miało być pokrycie z przyjmowanym sakramentem, niechodzenie na przygotowania, nie wzgłebiania na ten temat wiedzy.. nikt nie zmusza, dziecko nie przystępuje do sakramentu- nie przystępuje do przygotowań. Może jeszcze nie powinno być np. nauk przedmałżenśkich?? xD

7

@konrad1661 Ale czego Ty nie rozumiesz? Jak osoba która nie przychodzi na 50% spotkań ma dostać sakrament. Domyślam się , że pewnie dla Ciebie sakramenty wiązały się głównie z prezentami jednak istota sakramentów jest zupełnie inna i każdy wymaga przygotowania. A przygotowanie zdobywa się właśnie natego typu spotkaniach. To niezmuszanie tylko obowiązek. Jak chcesz zdać prawo jazdy też musisz swoje na lekcjach wyjeździć zanim zdasz egzamin.

7

@Bykunn homoseksualizm zastępczy to też homoseksualizm. Jak robisz czyny niedozwolone to jesteś bandytą. I w takich więzieniach to nie tak, że każdy to robi tylko część więc to ich wybór a więc coś ich do tego pociąga. To nie tak, że ich to obrzydza i to robią, tylko chcą tego a więc są homoseksualistami, albo raczej biseksualni, bo po wyjściu mogą to robić z przyjemnością i z kobietami.

4

@mcsarna Modne na La Rambli hejtowanie kościoła? Pare herbików za pisanie bredni oszczerstwa warte wychodzenia na troglodyte ćwierćinteligenta

0

@pawelke3n modne bronienie kościoła? Nie to, żeby coś ale Janek777 sam tutaj próbuje wybielać kościół i narzucać swoje przekonania. Oj nie nie. Do instytucji kościoła katolickiego nikt mnie nie przekona i nikomu nic do tego.

0

@pawelke3n
Nie tak modne jak hejtowanie srodowiska LGBT oraz akcji antyrasistowskich..

0

@pawelke3n Rozumiem że jesteś przywiązany emocjonalnie do KK ale niestety fakty są nieubłagane.
Wszystkie święta katolickie to obrzędy wywodzące się z pogaństwa lub zwierające pogańskie symbole np. zając i jajko na Wielkanoc lub Boże Narodzenie i symbole w nim występujące jak choinka, obdarowywanie się prezentami.
Do tego dochodzi zachowanie hierarchów którzy odpowiadają negatywnemu wzorcowi faryzeuszy opisanych w ewangeliach.
Serdecznie polecam czytanie Biblii żeby samemu to sprawdzić. Oczywiście nie odbierz tego jako personalny atak i żałuje że nie mam tu nic lepszego do napisania co do religii która od wieków ogłasza się religią prawdziwą choć jej dzieje rażąco temu przeczą.

3

@kubafcb102 @wajcha Szczekanie na Kościół jest mocne tylko w necie, jakoś ataki na ulicy są wyjaśniane skutecznie przez konwersacje, zaś te rzeczywiste typu dewastacje Kościoła np. podczas marszów były również skutecznie odpierane przez obrońców, przez grupy kibicowskie. Szybsze są palenie wrotek atakujących niż marne ataki

0

@mcsarna Nie odniose się szeroko do Twojej wypowiedzi ponieważ nie mam czasu. KK trzyma wszystko w ryzach, święta są czczone z należytą godnością, przeciez to są swięta i nie będzie czczone bez symbolicznych radujacych symboli, Kiedyś Boze Narodzenie były pełne stajenek- symbolem, teraz też są, choinki wywodzą się od wieków, pochodzą od arystokracji, inteligencji. piszesz o pogaństwie- pogańskie to jest haloween. Zaś sorry że Cie na poczatku obraziłem przesadnie, szacunek ponad wszystko, możemy mieć różne zdania poglądy wyznania, lecz bez przesadnych ataków, lecz twoja wypowiedź tez była nie do końca na miejscu

6

@konrad1661 ale skoro nie chcesz chodzić do kościoła to po co Ci komunia, bierzmowanie itp? Nie chcesz to nie chodź, nikt cie do tego nie zmusza

0

@Yoshi94 Dokładnie .

0

@Yoshi94 nigdy nie miałem komunii ani bierzmowania. Moi rodzice przekazywali mi wiedzę z Biblii i zachęcali do jej poznania ale nie zdecydowali za mnie o przynależności religijnej.

2

@pawelke3n dobrze by było zapoznać się z tym jak powstał kościół rzymsko katolicki. To jest połączenie poganstwa aleksandryjskiego z poganstwem rzymskim, judaizmem i chrześcijaństwem. Niestety, ale żeby zadowolić całe cesarstwo stworzono religie, która będzie odpowiadać każdemu. Z Bożymi zamyslami to nie ma nic wspólnego. Tak jak kolega @mcsarna pisal warto się zapoznać z Biblia i zobaczyć jak kościół katolicki działa sprzecznie z tym jak Bóg chciał żeby kościół faktycznie wyglądał.

1

@Explode A wiesz, że ministranci przebywający dłuższy czas z duchownymi są prawie zawsze chłopcami? Poza tym pedofil molestujący chłopca nie koniecznie odczuwa pociąg do dorosłych mężczyzn. Pedofilia to zaburzenie polegające na odczuwaniu pociągu seksualnego do osób przed dojrzewaniem. Nie ma żadnych badań stwierdzających, że większość pedofili odczuwa pociąg seksualny do dorosłych tej samej płci.

2

@Explode @VbamboeB No właśnie absolutnie nie.. To są zachowania homoseksualne, a nie homoseksualizm. Nie ma nic wspólnego z orientacją.

2

@Bykunn Kto ci takich głupot nagadał o tych więzieniach xD

1

@against_modern_football Nie, nikt. Powszechnie wiadomo, że w więzieniach nie dochodzi do gwałtów. Tak, wiem to nie jest norma, ani nie wygląda jak na amerykańskich filmach, ale wystarczy poczytać statystyki

4

@Bykunn No jest to biseksualizm skoro sprawia to przyjemność. Mężczyzna nie jest zwierzęciem i potrafi swój popęd opanować a jak dopuszcza się tego z innym mężczyzną w tym przykładowym więzieniu to jest to homoseksualizm.

1

@VbamboeB Nie jest xD Oczywiście że mężczyzna jest zwierzęciem tak samo z resztą jak kobieta -.- Serio od średniowiecza nasza wiedza o seksualności "troszkę" się rozwinęła.

1

@tomcias10 @mcsarna Skoro tacy madrzy na ten temat jesteście, to czemu nie wiecie że dosłownie wszystkiego nie urzeczywistnia się, przykład z Biblii:
"Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie!"
A Kościół Katolicki zmieniał się i zmienia się na potrzeby biegu czasu, toż nie będzie stał w miejscu.

2

@Bykunn Ale człowiek w przeciwieństwie do zwierząt kontroluje swoje instynkty w tym popęd seksualny. Więc jak dwóch facetów dobrowolnie to robi w więzieniu i czerpie z tego przyjemność to są biseksualistami lub homoseksualistami.

2

@Bykunn Więzniowie siedzący w celach żeby rozładowac napięcie seksualne walą konia, a nie dupczą się nawzajem. Mydłem w łaźni gra się w piłkę, a nie po nie schyla. Dochodzi do gwałtów owszem, ale to raczej na tzw. "cwelach", a nie normalnych osadzonych, w ramach rozrywki czy zaspokojenia popędu. Zresztą czasy się zmieniają i subkultura grypsujących też coraz mniejsza.

0

@mcsarna Popełniasz wielki błąd generalizacji. Słyszysz tylko o tych złych rzeczach i tworzysz na tym oparcie i wizję dla całego chrześcijaństwa a to bardzo krzywdzące, bo mówisz o tym co złe w kościele ale słowem nie wspominasz o tych inicjatywach które są dobre i o wartościach głoszonych na każdym nabożeństwie.
Jeżeli dla Ciebie święta to właśnie choinka lub dawanie prezentów to oznacza, że nie masz pojęcia o tym na czym święta polegają. W każdym kraju tradycje są inne ale istota danego święta nie wywodzi się z pogaństwa tylko właśnie z bibli. Do przeżywania świat nie potrzeba ani prezentów ani choinki.

1

@pawelke3n Kochany, znasz pojęcie metafory. Chyba że wnioskujesz że Jezus zachęcał do odrąbywania sobie kończyn.
Chodzi w tej wypowiedzi o zmianę stylu życia, odrzuceniu zachowań lub praktyk które w oczach Boga są grzeszne, nieczyste.

"Kościół Katolicki zmieniał się i zmienia się na potrzeby biegu czasu" i ma być to usprawiedliwieniem przed Bogiem (bo przecież chodzi o to żeby mu się podobać) dla np. bałwochwalstwa takiego jak łączenie chrześcijaństwa z pogaństwem?

2 Koryntian rozdział 6, wersy 14, 17, 18: "Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? ... Przeto wyjdźcie spośród nich

i odłączcie się od nich, mówi Pan,

i nie tykajcie tego, co nieczyste,

a Ja was przyjmę i będę wam Ojcem,

a wy będziecie moimi synami i córkami -

mówi Pan wszechmogący."

0

@pawelke3n akurat wielu pierwszych chrześcijan pisało o tym, że bardzo niebezpieczne jest czytanie Biblii jako przenosni w związku z tym jakie daje to możliwości do dowolnej interpretacji (bodaj Ireneusz z Lyonu o tym pisał w swoim dziele "przeciwko heretykom", paradoksalnie Ireneusz jest uważany za jednego z ojców kościoła rzymskiego a w swoim dziele jako herezje przedstawia to co się dzieje w kościele rzymskim właśnie). Oczywiście logicznym jest, że przenosnie są używane w Biblii (jak np ta podana przed Ciebie lub wszystkie przypowieści Jezusa), ale sama Biblia jasno daje znak gdzie jest przenosnia a gdzie nie. Przykładowo wiele osób traktuje historie o stworzeniu jako przenosnie a to w żadnym wypadku nie jest przenosnia.
Co do tego zmieniania zasad jak się kościołowi podoba to nawet na logikę jest bez sensu bo to tak jakby poprawiali Boga, który jest nieomylny. Bog jest poza czasem i ustalił zasady dla nas do końca czasów. To że nam się wydaje, że możemy coś zmieniać nie znaczy że tak jest. W szczególności kiedy chodzi o rzeczy podstawowe.

0

@fcbarcafan19 a co to za problem ogarnąć sobie kurtyzanę za 200zł albo za free na Tinderze, mamy 21 wiek a księża nie są zamykani w kościołach bez możliwości wyjścia, chyba lepiej złamać tylko celibat niż celibat + gwałt + pedofilie ?

0

@tomcias10 @mcsarna Wnioskuje że jesteście świadkami Jehowy, co pokrywa się z tym, że macie wykutą Biblię na pamięć, zaś Biblie przekształconą na swoje potrzeby, zdania, dopowiedzenia, taki jest fakt. Nie jestem teologiem, nie jestem najwybitniejszym Katolikiem, wszechwiedzącym, lecz polemizowałbym z wami do oporu, a zaczerpnąłbym wiedzy od mądrzejszych w tych tematach. Z braku narazie czasu, tymczasowe bez odbioru, może później się odniose.

1

@pawelke3n ja nie jestem świadkiem Jehowy. Nie wiem jak kolega @mcsarna . Po prostu warto się zapoznać z pismem, które kościół rzymski twierdzi, że uważa za swoją księgę. Bardzo łatwo można zauważyć, że cos jest nie tak.

0

@Explode Ale pedofil nie zaspokoi swoich potrzeb dzięki kurtyzanie, bo pociągają go dzieci. Ministranci to łatwo dostępne dzieci dla pedofila będącego "w sutannie". Stąd duży odsetek chłopców molestowanych przez księży. Takich ludzi powinno się odizolować i leczyć psychiatrycznie. Hierarchowie kk mieli to gdzieś i woleli przesunąć pedofili do innych parafii żeby sprawa ucichła. Wg. mnie do więzienia powinni pójść także biskupi przymykający oczy na takie zachowania.
BTW wg. badań w większości przypadków osoba molestująca dziecko nie była mu obca. Ale to taka poboczna ciekawostka.
https://www.registeredoffenderslist.org/default.htm

1

@wajcha Hejtowanie akcji antyrasistowskich jest modne? Dlaczego więc tak mało osób czy instytucji hejtuje, a większość wręcz promuje najbardziej rasistowską akcję ostatnich lat czyli ruch BLM?

0

@maroon
To zobacz co sie dzieje tutaj na La Rambli i z jakimi reakcjami spotykaja sie posty promujace/wychwalajace akcje LGBT

0

@pawelke3n
To jest w ogole w jakims stopniu powiazane z moja wypowiedzia? Czy oznaczasz randomowe osoby i wypisujesz byle co?

0

@wajcha Z tego co zauważyłem to większość reakcji na te prowokujące wypociny jest właściwa czyli ostra krytyka ze strony sporej liczby forumowiczów.

1

@JANEK777 Cartoon Network ;( Jak oglądałem za dzieciaka, wówczas był tylko po angielsku, puszczali stare odcinki Toma i Jerry'ego czy bajki Texa Avery'ego, teraz katujuą dzieci STEVEN UNIVERSE...

0

@JANEK777 Akurat racja. Po co dzieciom te fantazje psuc glowy. Jezusa nie bylo i to wszystko fikcja.

0

@JANEK777 Zawsze możesz zrezygnować z tych narzędzi Szatana po lewej i ograniczyć się do Biblii i uczestnictwa w życiu Kościoła. Ciekawe jak długo wytrzymasz haha

0

@konrad1661 ale pierdolisz :D na co ci sakrament jak nie chce ci się chodzić do kościoła? Nikt cię nie zmusza, no chyba że zależy ci na sakramencie od księdza którego masz np w dupie, cynizm najwyższych lotów :D

0

@JANEK777 Prywatna organizacja finansowana z naszych podatków. Śmiechłem nawet.

0

@maroon
Czyli krytykowac posty pozytywne na temat LGBT nalezy, jednak juz krytykowac Kosciol nie mozna bo to nie jest zgodne z Twoim mysleniem? fajno...

0

@wajcha Z czego wnioskujesz tą część o Kościele?

0

@maroon
Moj blad - pomylilem Twoj pierwszy komentarz z innym.

Odnosnie akcji BLM - kazdy ma swoje zdanie na ten temat. Mozemy sie spierac czy to pomaga w walce z rasizmem czy jest to przerost formy nad trescia. Jednak akurat my, Polacy, mamy mala swiadomosci tego problemu z tego wzgledu, ze nas malo on dotyczyl/dotyczy. Wiec dajmy sie wypowiedziec komus kogo ten problem dotyka i tyle.

0

@Gargamel01 Korzystam tylko z fb i z Google z tych wymienionych rzeczy(niestety muszę), ale bez nich myślę, że też spokojnie bym wytrzymał.
@axegrinder Kościół nie działa tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Jest wiele krajów w których Kościół nie jest w żaden sposób finansowany przez państwo. Oczywiście, że jest to prywatna organizacja, a to że państwo chce zniszczyć Kościół tym finansowaniem to inna sprawa.

0

@wajcha No ale ten problem właśnie dotyczy nas jako przedstawicieli białej rasy, gdyż stawia czarne życie wyżej niż innych. Gdyby to było hasło All Lives Matter to zaręczam ci, że absolutnie nikt nie miałby z tym najmniejszego problemu.

0

@Qexi Nie. Dzieci nie są do tego przymuszane. Chyba że masz na myśli to, że dziecko nie chce iść do kościoła, bo akurat fajna bajka leci, albo nie chce mu się siedzieć przez 45 w ławce. Dzieci wychowywane w rodzinach wierzących z czasem się przyzwyczajają i często chcą chodzić. Kiedy dorastają i dochodzi do nich wiedza o świecie, szczególnie z drugiej strony, to mogą podjąć jakąś decyzję. Rodzice mają prawo wychować dziecko jak chcą. Większość osób, która teraz dokonuje aktu apostazji w dzieciństwie chodziła do Kościoła - teraz bardziej świadoma, decyduje sama o sobie. Uwierz mi, to już nie czasy, że babcia czy dziadek grozi wyrzeknięciem się wnuka, bo nie chce iść do kościoła. Jak dziadkowie są dobrymi chrześcijanami będą się więcej za taką osobę modlić. A z drugiej strony ciężko się dziwić, że rodzinie jest smutno, że ktoś odrzuca wiarę. To normalne, że chce się kogoś zatrzymać w tym gronie. Ale nikt tego nie robi na siłę.

0

@pawelke3n Paweł ale ja ci zacytowałem Biblię Tysiąclecia dostępną online. To jest przekład katolicki i księża się nim posługują.
"nie jestem najwybitniejszym Katolikiem, wszechwiedzącym, lecz polemizowałbym" - nie uważam Ciebie za kogoś gorszego lub głupszego ode mnie i nie sądzę że sam powinieneś Siebie samego uważać za niezdolnego do poznawania Biblii oraz polemizowania.
Szczerze zachęcam do czytania Biblii, zadawania pytań i szukaniu odpowiedzi. Pamiętaj o słowach Jezusa: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie"

0

@JANEK777 Możesz byś i wytrzymał, ale jak długo. Zwłaszcza bez Google.
Chyba coś Ci się pomyliło z tym finansowaniem.. Jak państwo ma zniszczyć Kościół finansowaniem. Brakiem finansowanie to tak.
Zresztą tak powinno być. Kto chodzi niech płaci na tą instytucję, a wtedy ciekawe ilu by wiernych zostało. Haha

0

@Gargamel01 Państwo niszczy praktycznie wszystko czego się dotknie. Jak spółka jest państwowa, to ludziom zarządzającym nią nie bardzo zależy na jej wynikach finansowych, bo wiedzą, że spółka i tak nie upadnie. W przypadku prywatnej odpowiadają za to własnym majątkiem. Analogicznie jeśli sport jest finansowany przez państwo to sportowcy wiedzą, że bez względu na wyniki i tak będą zarabiać. Między innymi przez to, że państwo finansuje ekstraklasę, to jest ona na tak niskim poziomie.

Co do Kościoła to weźmy na przykład Belgię. W Belgii z budżetu państwa opłacane są pensje i mieszkania duchownych, budowa i utrzymanie kościołów i szkół. Mówi o tym artykuł 181 konstytucji Belgii. 60% belgijskich uczniów szkół średnich uczęszcza do szkół pozostających w sieci szkolnictwa katolickiego. W szkołach państwowych obowiązkowe są, finansowane przez państwo, zajęcia z religii lub etyki.
Jaki jest tego efekt? Od lat Kościoły w Belgii świecą pustkami, a większość społeczeństwa stała się skrajnie lewicowa.

Nie po to komuniści z Jerzym Urbanem na czele wprowadzili w Polsce finansowanie Kościoła z budżetu państwa oraz obowiązkową religie w szkołach, żeby było więcej wiernych. Chyba zgodzisz się ze mną, że raczej im na tym nie zależało. Sprytnie przewidzieli, że zmuszanie dzieci do chodzenia na lekcje religii oraz zmuszanie niewierzących do płacenia podatków na Kościół, doprowadzi do niechęci do Kościoła.

Według mnie gdyby zniesiono lekcje religii w szkołach oraz przestano by finansować Kościół z budżetu państwa to z czasem byłoby znacznie więcej wiernych, wierzący również znacznie bardziej by się troszczyli o swoją wspólnotę, a katolicyzm w Polsce przeżywałby swoją drugą młodość.

« Powrót do wszystkich komentarzy