La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 887 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

12

Ciekawe, czy w Polsce doczekamy się takich regulacji. W Finlandii zgodnie z nowymi przepisami kwoty mandatów są przeliczane w oparciu o wynagrodzenie. W związku z tym milioner, który złamał przepisy drogowe otrzymał mandat o równowartości 130 tysięcy dolarów.


11

@molibden Ale chore xD

34

@VENOMStyle Dlaczego? Kara powinna być dla każdego dolegliwa w takim samym stopniu.

11

@molibden To perspektywa tych biednych :)

10

@VENOMStyle Nie, to perspektywa sprawiedliwości społecznej.

23

@molibden Idąc tym tokiem rozumowania, jak jesteś bogatszy to ceny w sklepie też masz wyższe? xD

4

@molibden Problemem w Polsce to jest to, że bogaci płaca gigantyczne łapówki za to, by nie iść do pierdla. To jest problem.

2

@VENOMStyle ej weź nie podpowiadaj

19

@VENOMStyle Porównanie nie ma sensu.

1

@michal26 Tylko co to ma do tematu mandatów?

5

@molibden a. I kolego. Nie ma czegoś takiego jak "sprawiedliwość społeczna". Jest albo sprawiedliwość, albo jej nie ma. Jeśli sprawiedliwość społeczna jest sprawiedliwością, to na cholerę dodawać ten dodatek "społeczna"?

Uważam, że powinny być kary więzienia za dane przewinienia i tyle. Dla mnie biedny Kowalski, czy bogaty Kowalski, jeśli to samo popełnił, to nie widzę ŻADNEGO powodu, dla którego ma płacić jeden więcej od drugiego. Bo ciężej pracował i się dorobił, czy jaki powód?

Idąc tym tropem, to wyżsi i silniejsi mężczyźni powinni iść do więzienia za jakieś przestępstwo na 10 lat, a ci szczuplejsi i mniejsi na 2 lata. Przecież ci więksi lepiej sobie poradza i mniej odczują :)

15

@molibden Oczywiście, że ma sens. :) Kary powinny być równe i tyle. :) Czyjeś zarobki nie powinny mieć żadnego wpływu, ale no, lewacy już tańczą na myśl o dobraniu się do czyjejś kasy.

2

@molibden to, że to jest takie pitolenie o szopenie i z zuchwałością bogatych należy walczyć gdzie indziej. W Polsce akurat sprawiedliwie jest, czyli każdy RÓWNY WOBEC PRAWA. W tym aspekcie. Równość jest zachwiana właśnie kiedy dochodzi do łapówek i z tym trzeba walczyć.

0

@VENOMStyle Według niektórych widocznie powinieneś mieć. Komuno wróć wszyscy równi czyli nikt nie ma nic i będzie raj....

20

@michal26 Mieszasz dwie różne kwestie. Kara pozbawienia wolności jest dolegliwa dla każdego w równym stopniu. Jeśli ktoś dostanie dwa lata więzienia, to ucierpi tak samo, niezależnie od tego, czy zarabia poniżej średniej krajowej, czy 100 tysięcy miesięcznie. W przypadku wykroczeń, mandaty powinny być dopasowane do zarobków, bo jeśli będą równe to dla człowieka zarabiającego poniżej średniej krajowej będzie to istotne obciążenie budżetu, a taki, który zarabia 100 tysięcy miesięcznie na taki mandat co najwyżej parsknie śmiechem.

1

@molibden Niech Elon Musk złamie jakiś przepis drogowy tam. Od razu ufunduje projekty rządu na kilka lat.

11

@VENOMStyle Dobraniu się do czyjejś kasy? Przypominam, że dyskusja jest o mandatach, jeśli nie chcesz ich płacić to po prostu wystarczy jeździć zgodnie z przepisami.

17

@VENOMStyle Bez sensu porównanie.
Ceny w sklepie, a kara w ppstaci mandatu, to dwie rózne sprawy.
Ktoś zarabia 3k, złapią go za coś tam, wlepią 1500zł i kolega ma problem.
Następnym razem się zastanowi, bo 1500zł to dla niego dużo.
A jak ktoś zarabia 28k miesięcznie, złapią go, i też dostanie 1500zł, to co koże sobie pomyśleć ?
"Ee co tam, 1500 to nie tak dużo"
I będzie miał bardziej wyj***** na to, bo sobie może pozwolić.

1

@molibden Oczywiście, że dobraniu się do czyjejś kasy. To kolejny zapis, który sprawia, że bycie bogatym jest z góry gorzej traktowane przez prawo niż bycie biednym. Dobrze, że w Polsce jeszcze jest normalnie.

1

@Kibic1998 No to ogólnie niech będą mniejsze mandaty. Proste? Proste. :) A robienie ich większych specjalnie dla bogatych, to podludzizm.

1

@molibden tak ci się wydaje, że jest dolegliwa dla każdego tak samo. Zależy od Twoich zdolności. Jak jesteś napakowany, dobrze się bijesz i jesteś dużym chłopem, to jedynym Twoim zmartwieniem jest to, że jesteś ograniczony. Mniejsi, słabiej zbudowani, delikatni i "wrażliwi" muszą pilnować do kogo się plecami odwracają ;)
To jest zupełnie inny kaliber ograniczenia wolności.

Jak bogaty odpowiednio przekroczy prędkość, to zabierze się mu prawko, albo jak już jeździ bez uprawnień, to powinno się go puścić do więzienia. To jest chore, by ktokolwiek wiedział ile ja zarabiam. Wara od moich pieniędzy i tyle. Takie rzeczy może wiedzieć co najwyżej skarbówka, jak się rozliczam z nią, a i tak uważam, że podatek powinien być taki sam dla wszystkich i tyle.

0

@Kibic1998 Wreszcie jest ktoś, kto rozumie sytuację.

4

@molibden Jaka sprawiedliwość? To że ktoś się dorobił czegoś więcej to musi to teraz oddawać innym? Czy bogatsi ludzie w sklepach powinni płacić więcej? Ewentualnie jeśli mandaty mają mieć wyższe to czy nie powinni też mieć wyższego taryfikatora odsiadki np. za kradzież biedny 5 lat (no ukradł bo biedny), bogaty 15 lat (ukradł bo chciał być jeszcze bogatszy)

1

@VENOMStyle nie wytłumaczysz. To jest inna mentalność.
Sama koncepcja, żeby nie interesować się tym, kto ile zarabia, jest dla nich nie do zaakceptowania.
"Masz kasę to płać!"
Bolszewizm to się nazywa. Walka klas. Dokładnie tak to wyglądało wtedy i tak to wygląda dzisiaj.

4

@VENOMStyle Już byly. To ma być kara, bo można komuś krzywdę zrobić na drodze jak się jest baranem. Z tym się trzeba liczyć, mandaty mają odstraszać i dawać do myślenia, a nie rozbawiać elity w nowych S8.

0

@michal26 No tak, bo marzą, że trafi się jakiś milioner i wpadnie kasa do budżetu na rozdawnictwo. :) Podludzizm.

0

@Kibic1998 Ale co Cię interesują moje pieniądze? :) I ile ich mam?

1

@VENOMStyle Nie. Obecne przepisy stawiają ludzi bogatych w pozycji uprzywilejowanej, bo mniej odczują potencjalny mandat niż ludzie gorzej sytuowani, a co za tym idzie obecne regulacje nie będą odstraszać ludzi majętnych od łamania przepisów na drodze.

0

@molibden Pewnie o przepisach podatkowych uważasz to samo :) Nie interesuj się tym ile mam i ile powinienem zapłacić. :)

1

@michal26 Realia wykonywania kary więzienia są trochę inne niż na filmach.

2

@VENOMStyle Jakie twoje pieniądze czlowieku :D
Slowem o twoich pieniądzach nie wspomniałem, wszystko w porządku ?
Wszystko wyzej wyjaśniłem, wiecej nie będę pisał, wracam do pracy zarabiać SWOJE pieniądze :))

0

@Kibic1998 To nie lepiej zrobić coś z punktami karnymi, tylko podnieść kary pieniężne do absurdu? Gwarantuję, że uczciwe i surowe podejście do punktów karnych też może wybić z głowy brawurę na drogach.

3

@VENOMStyle @michal26 Tak swoją drogą to w waszych wypowiedziach przebija się dosyć niepokojący obrazek. Za wszelką cenę chcecie bronić ludzi łamiących prawo na drodze, którzy tym samym powodują zagrożenie dla życia i zdrowia innych ludzi, a do tego zdaje się wam imponować "rasa bogatych panów za kierownicami".

Komentarz usunięty

1

@VENOMStyle Tylko na taką odpowiedź cię stać?

3

@molibden chcę bronić najwzyszej możliwej wartości, czyli własności prywatnej. Wara od czyichś pieniędzy i od czyjegoś majątku.

Jeśli ktoś popełnia wykroczenie i jest to dla niego dotkliwe, to znam rozwiązanie. NIE UWIERZYSZ JAKIE PROSTE - niech jeździ ostrożniej. Co za problem jeździć przepisowo.

Tak się składa, że jka w swoim życiu miałem różne etapy pod kątem finansowym i jak brakowało kasy, to nie zgadniesz, ale jeździłem wolniej, by mniej spalać i unikać mandatów.

To jest tak proste, że aż trudno uwierzyć...

Dla mnie Finlandia nie jest żadnym wzorem, chyba że mówimy o wzorze okradania bogatych z tego co się dorobili.
Brzydzę się takimi poglądami, że można kogoś bardziej ukarać, bo zarabia więcej.
To się bierze WYŁĄCZNIE z ZAWIŚCI i z poglądów, że "jak bogaty, to na pewno ukradł, lub dorobił się cudzym kosztem".

Jak nie świadomie, to podświadomie jest takie przekonanie.

Dlatego też drogi Panie, jest coś takiego jak punkty karne. Mandat nie jest jedyną karą. Bogaci obawiają się punktów, a biedni kary finansowej. Jest sprawiedliwie jak jest teraz. Pomijając, że aż za duże są te kary finansowe, bo dojeżdżają własnie teraz biedniejszych.
Jak już, to zgadzam się z koncepcją wyższych kar, ale za RECYDYWĘ.

9

@michal26 Czyli jak ktoś mało zarabia, to powinien jeździć ostrożnie i zgodnie z przepisami, a jak ktoś zarabia więcej, to może jeździć jak chce. Takie coś wynika z twoich wywodów. Jakieś patologiczne uwielbienie kapitalizmu.

8

@michal26 Ja nie wiem jakie byłoby dobre rozwiązanie, ale lepszą analogią byłoby dla mnie porównanie mandatów do podatków.
Bo chyba nikt nie postuluje, żeby podatki były jednakową dla wszystkich kwotą, dla mnie powinny być jednakowym procentem. To raz.
Dwa - jeżeli kara nie odstrasza, to jaki jest jej sens?

0

@molibden Nie. Nie to powiedziałem. Powiedziałem to, że jak kogoś nie stać na łamanie przepisów, to TYM BADZIEJ nie powinien ich łamać. Sprawa jest chyba logiczna, prawda? Ba! Jak nie stać go na posiadanie samochodu, to uwaga, są dwa wyjścia - albo niech zrobić coś, by zarobić więcej, albo niech nie posiada samochodu.
Twoim tokiem rozumowania, krok dalej, to finansowanie przez bogaczy auta dla każdego. To jest dokładnie ten sam tok rozumowania, bo "bogaty ma, niech bogaty płaci". To oczywiście 1-2 kroki dalej idąca konsekwencja takiego myślenia, ale do tego się to sprowadza.

Uważam, że to co powinno się robić na drogach, to zdecydowanie karać piratów drogowych, a takimi nie są ci, co na "90" jeżdżą 120 jak prosta, dobrej jakości droga, a powoli zaczęto na takich polować, bo najłatwiejszy cel.
Ja nawet bym więzieniem OBLIGATORYJNYM kazał za jazdę z 1 promilem alkholu we krwi, lub po jezdzie na naroktychach.

I biedni i bogaci na równo karani.

3

@VENOMStyle Co ma wspólnego KARA z ceną produktu który możesz kupić.

@michal26 Znowu wyjeżdżasz z tłumaczeniem że można jeździć szybciej niż znaki pozwalają :O skoro nie można pić i jeździć to tak samo nie można jeździć 120 na 90 i kara powinna być karą a nie sekundą czasu zmarnowanego na przelew.

2

@nwchades No ja uważam, że mają ostraszać przede wszystkim punkty i widmo więzienia, albo prac społecznych, a nie pieniądze, gdzie robi się standardowe polowanie na jeleni.

Ja jestem, albo za podatkiem liniowym, albo za podatkiem pogłównym, czyli każdy ma np. 1500 zł/mies. płacić podatku i tyle. I niech kombinują pieniądze, ale za to nie ma innych podatków jak dochodowy, zdrowotny, czy coś w ten deseń. To jest debata na inny dzień. Jak kiedyś poruszy się temat stricte podatków, to podam swoją, moim zdaniem najlepszą, koncepcję.

Ale tak - z grubsza podatek liniowy nie jest złym pomysłem, ale to nie jest jeden do jednego dobre porównanie względem kar.

Podatek jest na utrzymanie Państwa i liniówka jest najprostsza. A najlepiej podatek przychodowy, jeśli już mamy być skrupulatni.

Tylko realia są takie, że jak zarabiasz 100k na miesiąc, to nagle podatku masz 19k/mies. I to jest absurd, by ktoś tyle się dokładał, co 30 innych ludzi...
To jest wtedy jawna kara za to, że jestem zaradny ;)

2

@michal26 Ty naprawdę nie potrafisz zrozumieć czym jest kara. Niesłychane jak cię boli, że ludzie mieliby odpowiadać proporcjonalnie za łamanie przepisów na drodze. Nie wiem z czego to wynika i nie wnikam, mam tylko nadzieję, że sam nie zaliczasz się do piratów drogowych. Chociaż jeśli piszesz, że nie jest dla ciebie problemem jazda 120 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h to zaczynam mieć wątpliwości.

3

@Gall no nie. Dlatego jestem za karą punktów karnych. Za spowodowanie wypadku masz przecież więzienie. To nie jest sekunda na przelew

1

@nwchades Bardzo fajne porównanie, ale widzę, że nawet takie wyjaśnienie nie pozwala koledze Michałowi tego zrozumieć.

1

@molibden nie jestem piratem, ale mam ciężką nogę. Nigdy nie przejeżdżam na czerwonym i nie wyprzedzam na podwójnej ani na trzeciego. Nigdy. Trzymam też odległość za samochodem przede mną. Jeżdżę w pasach bezpieczeństwa i tego wymagam od pasażera. Nigdy nie jeżdżę po alkoholu.
Także sorry, ale daleko mi do pirata. Na autostradzie nie przekraczam 160 nigdy. Przeważnie jeżdżę 140, ale dla mnie paranoją jest uważać, że każdy kilometr na godzinę przekroczony = bycie piratem, bo tak nie jest

7

@michal26 Gadka o ciężkiej nodze to popularne wytłumaczenie właśnie wśród... piratów drogowych.

1

@michal26 W sensie nie jest to idealne porównanie, ale imo bardziej adekwatne niż do cen w sklepie.
Widzisz, może to jest jakiś pomysł - zwiększać karę za recydywę?
Podatek liniowy jak najbardziej, ale pogłówne nie ma sensu, na pewno nie w obecnym systemie - bo masz masę niskopłatnych, ale jednak niezbędnych do funkcjonowania społeczeństwa zawodów.

0

@molibden i co w związku z tym?

0

@nwchades nie no ceny w sklepie to akurat złe porównanie. Ja użyłem porównanie do więzienia i aspekty warunkow fizycznych, które często dzięki swojej ciężkiej pracy, poprawiamy.
Podobnie jest z finansami.
Nie rozumiem i nie kupuję koncepcji, że ktoś ma więcej płacić, bo jest zaradny

0

@VENOMStyle Nie widzę tu analogii. To tak jakby ktoś porównał jabłka do śliwek. A co do samego rozwiązania to bardzo słuszne i sprawiedliwe.
Edit - ja bym raczej użył takiego porównania, że skoro ktoś by chciał na przykład u nas wprowadzić takie sprawiedliwe i równe traktowanie dla wszystkich - a procentowy wymiar kary w zależności od zarobków jest równy dla wszystkich to oczekiwałbym na tej samej zasadzie jednej stawki podatku dla wszystkich niezależnie od zarobków, a nie ze bogatszy musi płacić wedle wyższej stawki.

3

@michal26 A dobra, to sorry, źle spojrzałem.
To dyskusji o podatkach może nie ciągnijmy w tym wątku, w przyszłości pewnie będzie okazja. ;)

0

@nwchades myślę, że będzie jeszcze niejedna okazji :)

1

@michal26 Powód jest taki że kara jest po to że byś więcej nie popełnił tego wykroczenia. Jak zapłacisz 20 procent wyplaty to się zastanowisz zanim kolejny raz pojedziesz za szybko. Jak zapłacisz 2% to nawet nie zauważysz. A i Finlandia bodajze 7 raz z rzędu została uznana za najlepszy kraj do życia. No rzeczywiście, lepiej nasladowac USA bo tam bogatym lepiej

0

@Ostatnikrwawygang nie. Kara ma być. Adekwatna do przewinienia a nie do zarobków winnego.
Gdyby tak było, to kara za brak biletu w tramwaju też powinna być 5000 zł jak ktoś zarabia 20k, co jest absurdem.

2

@molibden @michal26 @VENOMStyle

Lewica bohatersko zwalcza problemy xD

Wystarczy, że taki koleś sobie zatrudni szofera, da mu najniższą krajową i zapewni opłacanie tych mandatów. O wiele tańsze rozwiązanie. Zagraniczni goście w ogóle mogą to mieć w poważaniu, bo nie istnieje sposób na ściągnięcie od obywatela obcego kraju takich pieniędzy. Jedenego pewnie trafili, bo sam się nie spodziewał takich absuradlych przepisów.

Drugi raz się nie da złapać.

2

@michal26 Nie, kara powinna być tak samo dotkliwa. Żadnego absurdu w tym nie widzę, że ktoś 5000 koła zapłaci za przejazd bez biletu

0

@Peciak albo przepisuje wszystko na starą i oficjalnie jest biedny :D

0

@Ostatnikrwawygang od dotkliwości masz punkty karne. Sama koncepcja, by wysokośc mandatu zależała od zarobków jest obrzydliwa i tylko dodatkowo będzie zachęcała do kombinacji księgowych :)

0

@Ostatnikrwawygang a już koncepca 5k za brak biletu jest idiotyczna, bo nie jest adekwatna.

Totalnie się nie zgadzam z Waszym sposobem myślenia.

@Peciak No jak widać...
Przeraża mnie ten sposób myślenia, bo wypisz wymaluj jest to bolszewia. Ot tego się zaczęło. Dumny proletariat zbuntował się przeciwko magnacji, mieszanom i wszelkiej maści klasie średniej i wyższej.
Dokładnie tak to wyglądało.
"Niech innym będzie tak źle jak mnie". Masz pieniądze? No to płać.
Gdzie tu uczciwość i sprawiedliwość, by ZA TEN SAM CZYN jeden płacił 500 zł, a drugi 50 000 zł?
Bo co? Bo jeden zarabia minimalną, a drugi się dorobił?
Skończy się na tym, że bogaci zarejestrują się w innym kraju i tyle będzie z tego wszystkiego.
To punkty karne są kluczowe a nie pieniądz.
Tak samo zresztą podatki. Każdy powinien mieć takie same, a nie karać tych, co zarobili więcej.

0

@molibden Ty się w głowę puknij. To jest przeciwieństwo sprawiedliwości. Tak zwana dyskryminacja.

0

@molibden oby nigdy, typowo lewicowy postulat by karać osoby bardziej zaradne, lepiej wykształcone, a co za tym idzie lepiej zarabiające (łamana idea równości społecznej). W Polsce niech się lepiej zajmą pijanymi kierowcami, bądź będącymi pod wpływem narkotyków. Duża część z nich jest totalnie bezkarna i po roku, góra dwóch wraca za kółko.

0

@molibden
Właśnie po to służy to rozwiązanie. Jeżeli jeden zarabia 5k, a drugi 50k i dostaną mandat 1k to niby w jaki sposób kara będzie dolegliwa w takim samym stopniu? Skoro dla jednego będzie to 1/5 budżetu, a dla drugiego 1/50.
Przecież skoro np. składa zdrowotna jest zależna od wysokości zarobków (co moim zdaniem jest do dupy, bo nie masz lepszej opieki zdrowotnej) to nie widzę powodu dla, którego wysokość mandatów nie powinna być różnicowana.

0

@molibden A jak gość (mamusia go utrzymuje) nie pracuje to ile zapłaci?

0

@molibden Sprawiedliwość społeczna polega na tym, że bogaty za to samo wykroczenie musi oddać wielokrotność tego co biedniejszy? Jeśli było dwóch ziomków w klasie, jeden się rozwijał i doszedł do fajnej kasy, a drugi był leniem i zarabia mało to dlaczego ten pierwszy ma płacić więcej za to samo wykorczenie? Co w tym sprawiedliwego?

3

@michal26 No tak, pan szlachcic ma za coś zapłacić to od razu bolszewizm. Biednego perspektywa mandatu powstrzyma przed szybką jazda, ale ja się dorobiłem to mogę stwarzać zagrożenie na drodze przecież nie będę jak plebs bał się mandatow. A kombinuj jak chcesz, wynieś się i do Szwajcarii, nikt nie będzie płakał. Tylko jak przyjdzie kolejna pandemia to poproś Szwajcarów o wsparcie dla tych zaradnych przedsiębiorców.

1

@molibden Takie przepisy są w Finlandii już dawno. Ze 10-12 lat temu prezes Nokii zapłacił chyba jeszcze więcej.

2

@michal26 Dlatego, że kara powinna być dotkliwa abyś nie popełniał znowu takiego wykroczenia. To co finansowo jest dotkliwe dla emeryta nie będzie dotkliwa dla prezesa firmy zarabiającego 100 razy więcej. I to działa.

1

@molibden czyli bezdomny i bezrobotny może się rozbijać jakimś 30 letnim gratem bo dostanie 10 zł mandatu xDddd

0

@MaFCB A skąd wiesz? Może mają jakiś minimalny pułap od którego naliczają kary w takich przypadkach? Może mają też punkty i inne kary by wyeliminować podobne przypadki.

0

@Spikes Też mi się tak wydawało,że już w Finlandii tak było już od jakiegoś czasu

0

@Bogan Nie płaci więcej, bo mają płacić taki sam procent od zarobków - niesprawiedliwe by było gdyby biedny miał płacić 10%, a bogaty 20%. Niesprawiedliwe to mamy na przykład przepisy u nas w kraju gdzie mniej zarabiający płacą 17% podatku,a gdy przekroczysz limit to płacisz 32%. To jakoś mało kogo boli.

1

@molibden Nie ma szans, a szkoda.
@michal26 Z prostej przyczyny. Mandaty są po to, aby karać i zniechęcać do popełnienia wykroczeń w ruchu lądowym. Skoro kogoś stać na płacenie i robienie w nieskończoność błędów to znaczy, że płaci za małe mandaty.

0

@maroon 32% i 36% od nadwyżki. To tak gwoli ścislosci.

Mam inne zdanie tutaj. Uważam, że kary powinny być dla wszystkich takie same a nie proporcjonalne. Kara ma być adekwatna do czynu a nie do winowajcy.
Mówię. Analogicznie powinno być tak, że kary więzienia powinny być dostosowane pod każdego inaczej, a tak nie jest. Im większe przewinienie, tym z grubsza idziesz dłuzej siedzieć, niezależnie od Twojego stanu posiadania, czy wielkości mięśni, czy wieku, czy płci (no z tym akurat jest rozdzielenie nie wiedzieć czemu...).
Karą mają być punkty i odebrania prawa jazdy, a nie zagarnięcie czyjegoś majątku. Casus zabierania alkoholikom aut...głupota jakich świat nie widział. Bazowanie na prymitywnych emocjach i dlatego mnie to irytuje. Nie rozum, nie rozsądek, nie logika, a emocje tutaj działają. Czysty bolszewizm. Ale co się dziwić. To samo co samokrytyka Marciniaka. Nie pojmuje tego. Może inaczej byłem wychowywany i inną mam mentalność.

0

@Tomo1989 i co? Odbierzemy komuś cały majątek, by całkowicie go zniechęcić? Gadanie głupiego.
Już pomijam, że ludzie będą uciekać z majątkiem i dochodami w takiej sytuacji. Tylko frajer będzie płacił.np. 30-100, czy 200k mandatu. Kara i zniechęcenie tylko przez punkty i zabranie prawka. Przed tym się uciec nie da.

0

@michal26 Widzę,że mieszasz tu wiele różnych spraw. I ze zdecydowaną większością się z toba zgadzam. Odbieranie aut za obojętnie jakie wykroczenia drogowe to absurd. Co do stawek podatku to nie zgłębiałem ostatnich zmian i nie jestem na bieżąco,ale zróżnicowanie ich w zależności od zarobków to jest dopiero niesprawiedliwość. Natomiast co do stawek procentowych za wykroczenia drogowe to ten pomysł popieram o ile stawka procentowa będzie dla wszystkich równa. Według mnie potencjalna kara ma odstraszać wszystkich potencjalnych sprawców od popełniania wykroczeń. A takie rozwiązanie powinno działać w ten właśnie sposób. Oczywiście zdaję sobie sprawę,że mogą wystąpić tu różne nadużycia czy sposoby na to by oszukać system,ale i na to są pewnie konkretne rozwiązania. Samą ideę natomiast popieram. Jest to jak najbardziej równa kara dla wszystkich.

0

@maroon ale to jest i tak absurdalne, bo w Polsce ludzie o wysokich zarobkach wiedzą jak zrobić, by podatków nie płacić. Od tego są doradcy podatkowi.
To raz. A dwa - brzydzę się koncepcją, by Policja wiedziała ile ja zarabiam. Co to ich obchodzi...
Zróbmy od razu nakaz noszenia przy sobie dokumentu z ostatnimi zarobkami i wszędzie pokazujmy.

Proponuję też od razu składka zdrowotna też od dochodu całkowicie. Wszyscy to samo gówno otrzymają, ale stać? Niech płaci.

Kwota to jest kwota.
100k nie równa się 1k. Kiedyś temu "bogaczowi" może zabraknąć i zbankrutuje. Ktoś mu wtedy rękę poda? No nie.
Do tego dochodzi to, że Policja łapie z dupy ludzi i dobrze o tym wiemy. Bez kamerki czasami NIC nie udowodnisz. Np. wyprzedzanie na ciągłej. Mimo iż wyprzedzaleś na przerywanej.
To samo prędkość. Błąd pomiaru. Prawda może być taka, że przed sądem możesz nie dać rady udowodnić swojej słusznej niewinności.
To jest zamach na pieniądze ludzi i tyle. Już i tak podwyższenie taryfikatora było dla mnie skandalem.

Mówię. 100k jest 100 razy bardziej warte niż 1k. Najpierw może niech ktoś zarobi te 100k to zrozumie, że 10% od miliona boli bardziej niż 10% od 10k. Chcesz karać bardziej osoby tylko dlatego, że są zaradne i nic więcej.

0

@michal26 To niech ucieka. Czym mniej kierowców łamiących przepisy tym bezpieczniej na polskich drogach.

Punkty i zabieranie prawka? Jak masz kasę to sobie z taki problemami poradzisz. Jakie zatem zniechęcenie?

0

@michal26 Nie chcę nikogo karać. A już na pewno nie za zaradność. Taka karą jest na przykład właśnie różnicowanie stawek podatkowych. Ale do tego ludzie sa już przyzwyczajeni i jakoś nie widzę protestów w tej sprawie. Policja nie musi nic wiedzieć na temat zarobków - mandat może trafiać do fiskusa i niech oni zajmują się wyliczeniem kwoty. Ale to szczegóły i konkrety - natomiast tu piszę o samej idei. Dla mnie jest słuszna i tyle.

0

@Tomo1989 no to jak masz kasę to i też możesz zrobić tak, że dochodu będziesz miał oficjalnego 40k na rok ;)

1

@michal26 Kara powinna być w takim samym stopniu dotkliwa dla każdego. Sam gdzieś tu przyznałeś że jak miałeś mniej kasy to uważałeś jeżdzac by mandatu nie dostać, miałeś inny styl jazdy by na paliwie zaoszczędzić - czyli Sam przyznałeś że kwestie finansowe mają znaczenie. Także jakby ktoś miał zapłacić 10k to z pewnością by się zastanowił dwa razy. Bo właśnie Ci bogaci też pieniądzę potrafią liczyć nawet bardziej niż Ci biedniejsi i szkoda byłoby takiemu oddać tak tyle kasy przez głupotę.
Piszesz że powinni do więzień jak co to też wsadzać - i tak utrzymuj takiego ze swoich podatków delikwenta - to dopiero państwo by miało z tego korzyść.
Piszesz że dla Ciebie najważniejsza jest własność prywatna. A dla mnie najważniejsze jest życie i zdrowie ludzkie. I jeśli wyższe mandaty spowodują że na drogach zginie parę osób mniej (w tamtym roku było 300 mniej zabitych niż w 2021) więc tak wysokie mandaty mi nie przeszkadzają.
A jeszcze jedno jakby wszyscy byli tak samo wybitni zdolni, prdzesiębiorczy to nie było by bogatych, bo nie mieliby jak się wybić.
A na koniec muszę Ci podziękować, bo w nadchodzących wyborach nie mam na kogo głosować i skłaniałem się ku Konfederacji. Ale tak czasami przeglądam te Wasze dyskusje, to co piszesz i jeśli to wynika z ich postulatów, to wiem że mojego głosu nie maja. Także ograniczyłeś mi wybór do tych co zawsze bądz nie pójścia na wybory.

0

@molibden A skąd założenie, że ten co zarabia 100 koła parsknie śmiechem? Może płaci 99 koła co miesiąc raty leasingu za auto i mieszka z rodzicami? Zabronisz mu? XD

0

@molibden Skąd założenie kto jak co odczuwa? Jak pisałem wyżej- ktoś kto zarabia 100 razy więcej miesięcznie od kogoś- może mieć również 200 razy wyższe koszty życia niż ta druga osoba. PS. Przypominam- koks jest drogi.

0

@molibden Wtedy milionerzy pójda w szara strefe i budżet będzie goły., bo nie będa płacić podatków.

0

@VENOMStyle a czym zawiniłeś, że masz mieć wyższe ceny w sklepie ? Co za absurdalne porównanie

0

@michal26 Bo pieniądze nie biorą się tylko z ciężkiej pracy : )

0

@michal26 Michał z całym szacunkiem do Ciebie, bo naprawdę głupi chłop nie jesteś, ale kara musi być karą taką samą dla każdego (ma podobnie boleć). To jakby dawać ludziom różne wyroki więzienia za to samo przewinienie. A tak obecnie z mandatami jest, ja sam dostałem mandat 500 zł i miałem to w dupie, ale znam ludzi dla których by to było straszne. A na drogach bezpieczeństwo powinno być priorytetem i tutaj nie ma miejsca na jakieś ideologiczne przepychanki. Jakbym zarabiał kupę kasy miesięcznie, prawdopodobnie miałbym bardziej w dupie. Wiadomo są niby punkty karne, ale jak ktoś jest cwany jak mój wujek z UK, któremu zabrali prawko w Polsce to sobie zrobił w Angli i może jeździć po Polsce i łamać przepisy na wyjebce, bo jego punkty karne się nie tyczą.

0

@JoeBlack Ale przecież ja jestem za wprowadzeniem takich przepisów, w których kwota mandatu będzie zależna od wynagrodzenia.
@J23Closs Chociażby prace społeczne.

0

@maroon Z przykładem z Polski się zgadzam, ale co do procenta w przypadku z warku to nie. Ten sam procent to nie ta sama kwota. To jest matematyka. Bogaty płacąc 5% np z miliona zapłaci 50 tys, a mniej majętny np 5% z 2000 zapłaci 100. Czy według Ciebie płacą tyle samo? Płacą ten sam procent, ale kwota kosmicznie różna na niekorzyść lepiej zarabiającego.

0

@Bogan Czyli taka potencjalna kara zdecydowanie lepiej spełni swoje prewencyjne zadanie wobec tego lepiej zarabiającego. Piszemy tutaj o czymś czego można uniknąć. Natomiast podatki płaci każdy (pomijając kruczki prawne aby to uniknąć), a tu dopiero jest rażąca niekorzyść wobec osób lepiej zarabiających - nawet nie tylko kwotowa ale i procentowa.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?