O sobie

  • Zainteresowania Książki, Lego, Motoryzacja, Zegarki, Giełda
  • Ulubiony zawodnik Ronaldinho, Zidane, Iniesta, Vinicius Jr, Ronaldo Nazario
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 1620
  • Liczba komentarzy 511
  • Polecenia 769

Komentarze

0

@Culers chyba we wtorek ma być oficjalne pożegnanie Benzemy, gdzieś mi takie info mignęło

1

@fanbofan obiektywnie najbliżej mi do konfederacji z względu na część postulatów gospodarczych, z którymi się zgadzam. Z kolei światopoglądowo dla mnie są za bardzo skrajni w prawo i prawdę mówiąc ubolewam, że w Polsce od lat nie ma rozsądnej opcji dla osób takich jak ja, czyli umiarkowanych konserwatystów.

0

@_M4rtin bliżej Rosji serio? a kto mówił o resecie w relacjach z Rosją? i prowadził politykę prorosyjską lekceważąc jej zapędy imperialistyczne jakie już wtedy się dokonywały (aneksja Krymu, Gruzja). Jasne po wejściu do UE sporo się zmieniło w Polsce, ale to nie znaczy, że obecnie mamy się na wszystko potulnie zgadzać co nam UE nakazuje i nie dbać o własne interesy. Niestety, ale prawda jest taka, że UE jako organizacja idzie w złym kierunku i mało to ma wspólnego z współpracą gospodarczą i demokracją.
Socjalu również nie popieram, ale z tego co się orientuję PO jest tak samo za jego zwiększeniem i rozszerzeniem świadczeń socjalnych.
Inflacja to jest jak najbardziej słuszny argument przeciwko PiSowi, bo olbrzymi wpływ na jej wysokość miały decyzje jakie podejmował rząd, ale chleb za 11,50? Nie wiem co to za piekarnia, ale cena chleba odbieg znacząco od średniej krajowej i ja mieszkając na peryferiach Warszawy płacę połowę tego co Ty.

2

@Dundersztyc to chyba logiczne, że jeśli chcesz do czegoś więcej dojść w życiu to musisz sam w tym kierunku działać, bo nikt Ci tego nie daruje (pomijam jakieś spadki). Nie zmienia to jednak faktu, że za PiSu, chociaż nie masz 20% bezrobocia i młodym osobom jest zdecydowanie łatwiej wejść na rynek pracy i na nim funkcjonować.

0

@wasacz tutaj pełna zgoda, niestety nie każdy ma predyspozycje by kierować samochodem, a mimo to nim jeździ. Autopilot pewnie będzie w stanie wyeliminować część błędów ludzkich z powodu, których powodowane są wypadki, jednak tak jak wspomniałem w poprzednim komentarzu jego wdrożenie na masową skalę niesie nowe zagrożenia, które nie występują przy dzisiejszych autach.
@adi7adi8 jasne, że giną, ale winę za to ponosi w dużym stopniu państwo. Gdyby pijanym kierowcom odbierać dożywotnio uprawnienia do prowadzenia pojazdu, wprowadzić jakieś badania lekarskie od pewnego wieku, czy ograniczyć świeżo upieczonym kierowcom, że w okresie powiedzmy 2 lat mogą kierować tylko autami do pewnej mocy silnika to moim zdaniem tych wypadków byłoby znacznie mniej.

Zobacz wszystkie

69

@macio_944 Nie kłócili się z wszystkimi grupami społecznymi? serio? mało miałeś strajków górników, osób niepełnosprawnych, rolników ...

Nie zamawianie szczepionek na ptasią grypę? przecież to jest sytuacja bez porównania z covidem, gdzie miałeś ogólnoświatową panikę i pełno pochopnych decyzji zarówno na międzynarodowym jak i krajowym szczeblu. PO raczej szło z tym nurtem, będąc nawet jeszcze bardziej skrajną partią z postulatem o potrzebie wprowadzenia paszportów covidowych i zakazywaniu korzystania z przestrzeni publicznej osobom bez szczepień

Super poradzili sobie z kryzysem? ciekawe z której strony? miałeś wtedy rekordowe bezrobocie przekraczające grubo ponad 10% i masa ludzi młodych nie mogła wtedy wejść na rynek pracy

PO=PiS tyle

40

@HarveySpecter xd gdybyś trochę zgłębił temat to dowiedziałbyś się, że Wałęsa to żaden bohater tylko pionek podstawiony przez sb w wiadomym celu. Wywlekanie na JPII tych wszystkich spraw też uważam za słabe, ponieważ nie żyje od 18 lat i zwyczajnie nie jest się w stanie bronić, chociaż niestety wszystko wskazuje na to, że ma poważną rysę na swoim życiorysie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest symbolem Polski na świecie i bardzo przyczynił się do transformacji ustrojowej jaka zaszła w Polsce.

17

@michal26 pełna zgoda, chociaż trzeba też przyznać, że duża w tym zasługa Argentyny, która skomplikowała sobie ten mecz na własne życzenie.

16

@macio_944 problem jest taki, że na polskiej scenie politycznej nie masz niczego po środku, wszystkie inne partie są socjalistyczne i w programach/planach mają rozszerzanie tego socjalu, a nie pobudzanie przedsiębiorczości w obywatelach

13

@ChessInfo co w tym dobrego? smog jaki jest wytwarzany przez auta spalinowe stanowi niewielki ułamek tego co wytwarzamy poprzez ogrzewanie domów czy produkcję energii elektrycznej. Wykładu o tym jaki negatywny wpływ na środowisko ma produkcja baterii i późniejsza ich utylizacja nie będę robił bo każdy może o tym przeczytać w internecie. To jest totalna głupota, która ma doprowadzić do tego, że przeciętnego Kowalskiego nie będzie stać na własny samochód, a co za tym idzie będzie miał wybór pomiędzy komunikacją zbiorową, a wynajmem samochodu. Z kolei sam carsharing przyczyni się dodatkowo do jeszcze większej inwigilacji obywateli bo będą wiedzieli gdzie dokładnie się poruszasz takim wynajętym autem. Ja totalnie nie widzę plusów w tym zakazie bo zamiast się rozwijać to zaczniemy się cofać i coś takiego jak samochód stanie się trudniej dostępne dla normalnego obywatela zarabiającego tą średnią krajową.

Media

Sonda

Zgadzasz się na sprzedaż Raphinhi za około 80 milionów euro?