La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1125 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

59

Ludzie naprawde są coraz głupsi, jeżeli Wystarczy zrobić taki paszkwil nie przedstawiając dodawkowo żadnych dowodów i nagle wszyscy twierdza, ze Jan Paweł 2 ukrywał i chronił pedofilów. Ciekawe, ze za życia nikt tego nie robił a nawet te same gazety chwaliły za walke z pedofilią w kościele.
Tak, Jan Paweł 2 walczył z pedofilią w kościele za co w roku 1994 otrzymał tytuł „Człowieka Roku” amerykańskiego tygodnika Time. Redakcja uzasadniała: „W roku, w którym tak wielu ludzi oglądało upadek wartości moralnych albo próbowało usprawiedliwić złe postępowanie, Papież Jan Paweł II z całą mocą głosił wizję prawego życia i wzywał świat do jej przyjęcia. Za tę jego niezłomność, czy też bezwzględność - jak powiedzieliby jego krytycy - został ogłoszony Człowiekiem Roku”. Co ciekawe było to właśnie po tym jak zainicjował walke z tym zjawiskiem w kościele w USA.
Tak jeszcze przypomne jak Niemiecki Der Spiegel już po śmierci Jana Pawła II pisał o Nim: „nie trzeba nawet dodawać, że nakazywał postępować jak najsurowiej wobec winnych pedofilii we własnych szeregach”.
Teraz paru śmieszków jedyne co potrafi napisac to, ze Wojtyła ukrywał pedofilie nie podając żadnych dowodów. Żal mi takich ludzi probujacych niszczyc autorytet nie posiadając dowodów.

24

@ObiwanKenobi Wojtyła ukrywał pedofilię. Gdyby było inaczej nie uciekłby do Włoch pod zmienionym nazwiskiem.

5

@ObiwanKenobi Ja czekam na całkowite wyjaśnienie sprawy, bo cała akcja ma intrygującą koincydencje czasową.
@Hosh Ten trop Też jest ciekawy xD

2

@ObiwanKenobi Ukrywał ukrywał i oprócz tego z ilu zbrodniarzy wojennych zrobił świętych.

4

@Hosh XD Ostatnio wpis ze wzmianką o Piłacie, dzisiaj ten. Oba śmieszą. :D Widzę @Hosh w formie. :D

27

@ObiwanKenobi A potem wyszła prawda na jaw, wszyscy (z wyjątkiem klakierów jak Ty) przejrzeli na oczy. Okazało się, że praktycznie wszyscy ludzie z otoczenia JP2 to albo pedofile, albo brutalni pedofile, ale ludzie biorący udział w tuszowaniu pedofilii.

Poza tym rzetelni dziennikarze i redaktorzy najbardziej prestiżowych pism religijnych w Polsce, jak jeden mąż twierdzą, że z papierów i zeznań świadków, wychodzi niezbicie, że JP2 brał udział w procederze. Papiery były studiowane latami, a nie powstały w 2 minuty, jak Twój propagandowy wpis.

Na koniec, JP2 stał na czele Kościoła więc jako jego głowa odpowiadał za wszystko co się działo, a za jego pontyfikatu pedofilia rozkwitła. Miał obowiązek się tym interesować. Nawet gdyby nie tuszował pedofilii osobiście, był odpowiedzialny za zaniechania i śmietnik na własnym podwórku.

Ale wszystko się zazębia, tuszował jako kardynał, pozwalał na pedofilię jako papież. Jego najbliższy zaufany, Dziwisz tuszował pedofilię, a Twórca Legionów Chrystusa, seryjny gwałciciel dzieci był przyjacielem papieża. Fajna paczka.

Oni wszyscy nic nie wiedzieli, Dziwisz też twierdził, że nie wiedział, a potem wyszło, że kłamał.

22

@ObiwanKenobi "Ciekawe, ze za życia nikt tego nie robił a nawet ....." po tym zdaniu nie warto dalej czytać, bo jak widać nie masz pojęcia co się działo na świecie za jego życia.

19

@arasz1819 po nicku arasz nie warto czytac dalej bo i tak nie ma pojecia o czym pisze.

5

@ObiwanKenobi no niech tak będzie, ale jak kiedyś cudownie jakaś szara komórka wróci do życia to poczytaj trochę zanim coś głupiego napiszesz.

20

@ObiwanKenobi dla tych tam wyżej żadne dowody nie są przecież potrzebne.

Oni podążają za tym co im dyktują nawet jeżeli to jest nieklejąca się narracja bez cienia dowodu. Byle było zgodne z tym co im tam włożyli wcześniej do łbów. Zero własnych przemyśleń. A najlepsze jest to że oni nawet nie ogarniają że są po prostu sterowanymi owieczkami. Ale skoro im z tym dobrze to cóż - ich sprawa.

2

@ObiwanKenobi jaki paszkwil jest podpis jana pawła 2 pod przeniesieniem pedofila do niemiec.Podpis JP2 nie jest paszkwilem nue obrażaj go.Na dodatek dkaczego khria odmawia pokazanie dokumentów czego się boi.Nawet przyjaciólka JP2 mówiła mu zrób coś z pedofilią w kościele a on mówił trzeba się modlićza tych co zbłądzili.Oceniła że papież był przesiąkniety mocno i nic z tym nie zrobił nie chodzi o że był pedofilem a ukrywał choć był wspanialy w innych rzeczach.Sam framciszek mówił że w tych czasach wszystko było tuszowane.Mówi to głowa koscioła.Papież był czlowiekiem i jako czlowiek popełniał błędy.Akurat to mu nie wyszło.

1

@ObiwanKenobi "po nicku arasz nie warto czytac dalej bo i tak nie ma pojecia o czym pisze"
Jedyne z czym można się ewentualnie z tobą zgodzić w tej dyskusji.
W pozostałej reszcie bredzisz.

4

@Azi Owieczkami to jesteście wy jeżeli wierzycie temu śmiesznemu Kościołowi, że JP2 nie ukrywał pedofilii. Sam Franciszek powiedział, że w tamtych czasach wszytko było ukrywane.

7

@ObiwanKenobi https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,29508690,kosciol-katolicki-to-najwiekszy-na-swiecie-zwiazek-gejowski.html#s=BoxOpImg5
Jeśli ludzie związani z kościołem poruszają ten temat i uważają, że należy temat zbadać od podszewki to nie jest to raczej przejaw chorej nienawiści lewackich mediów. W instytucji kk panują tak skomplikowane zależności, że rozpAtrywanie takiej sprawy zero-jedynkowy jest błędem. Człowiek o wielkich zasługach nie przestaje nim być tylko dlatego, że był zmuszony przymykać oko na pewne sprawy. Ale wciąż kluczem pozostaje zdanie z początku tego wywiadu: " Jeśli ktoś chce narzucić nam porządek..."

1

@ObiwanKenobi a masz dowód, że Hitler wiedział o Holokauście? Masz dowód?

20

@Comentateiro to poważne zarzuty stawiasz. Z twojego wpisu wychodzi, ze 100% jego wspólpracowników to pedofile. Ciekawevkiedy pójdzie esz krok dalej?

Znow jakies ogolniki. "rzetelni dziennikarze z prestizowych pism religijnych". Moze wskaż konkretnie bo teraz tylko brakuje jeszcze "bo wszyscy wiedzieli".

Przecież to on kazał takie przewinienia karać z najwiekszą surowością łącznie w usuwaniem z kapłaństwa. A takie cos jak np. Sacramentorum sanctitatis tutela to mowi ci cokolwiek?

Przypomnisz może kiedy Papież dowiedział się o tym co robił Maciel? I skad wiesz, ze był jego przyjacielem?

Wszyscy wiedzieli, wszyscy byli pedofilami i wszyscy kłamali i tylko ty masz racje

konto usunięte

7

@ObiwanKenobi Ja to widzę tak. Ukrywał jak cały kościół pedofilię za komuny bo to było normalne w tamtych czasach, nawet Franciszek o tym ostatnio mówił. Gdyby wtedy zaczął głośno o tym mówić w życiu nie zostałby kardynałem.
Czyli jak piął się po szczeblach kariery to było mu wsio ryba, będąc papieżem z nieuleczalną chorobą można już pozwolić sobie na więcej.

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi Radzę też poczytać o dekrecie z 1983r

3

@Borneo i co oznacza ten dokument o przeniesienie? Że kogoś przeniesiono do Austria w związku z pracą naukową czy ze byl pedofilem?
Juz to gdzies pisalem, ze najpierw zrobili paszkwil bez dowodow a pozniej, a pozniej liczyli, ze kuria ich wpusci i moze cos znajda.

Tu idealnie dziala stara komunistyczna zasada: rzuc gownem a zawsze coś sie przyklei.

konto usunięte

23

@ObiwanKenobi No i jeszcze jedno dodam nie na temat
- kwity SB o Wałęsie - full legit
- kwity SB o JPII - sfałszowane na 100%

Ludzie myślący nie przyjmują takiej narracji do wiadomości i oczekują rzetelnego podejścia do tematu a nie zasłonę dymną jaką robi TVPis i cała tego otoczka.

5

@ObiwanKenobi o procuderze stosowanej przez kisciól przenoszenia pedofila a nie przekazanie delikwenta policji.Co powoduje że dany ksiądz pomyslał ok moge działać najwyżej przeniosą mnie w nowe miejsce ,gdzie sobie będę mógł namierzać nowe świeżynki.To jest zaopewnienie bezkarnosci pedofilowi to jest stworzenie warunkow aby działali dalej.To jest ich ochrona a koszty ponoszą dzieci.

7

@ObiwanKenobi W Twoim wpisie dalej nie ma nic poza syndromem wyparcia.
Jeśli chcesz wszytko wypierać, wyprzesz.

Znamienne, że we wpisach takich ludzi jak Ty, nie ma słowa troski o ofiary, czyli wykorzystywane dzieci.

Jest tylko zaparcie nogami, trzymanie się kurczowo rękami i wyparcie rzeczywistości.
Wszystko jest nagonką i kłamstwem.

Teraz nie powiem Ci nazwisk redaktorów z pism katolickich, ani watykanistów, ponieważ nie znam ich gdyż rzadko się pojawiają w mediach, ale mają oni wybitnie szeroką wiedzę i sam fakt, że Ty ich nie słuchałeś, oznacza, że kompletnie się tym nie interesujesz. Ci ludzie, ze szczegółami w godzinnych audycjach opowiadają o sieci powiązań, i patologiach związanych z pedofilią. Kłamią? Watykaniści i dziennikarze katoliccy? Czy są uczciwi.

Gdybyś się interesował, to sam byś mi przytaczał ich opinie.

Widzę że przyjąłeś strategię JP2 - nic nie wiesz i się nie interesujesz. Nie słuchasz fachowców w temacie, pozostajesz ignorantem i tworzysz alternatywną rzeczywistość. To wygodne, taki był JP 2 właśnie - gapa, która nic nie wie.
Ty też jak ognia unikasz opinii fachowców, całkowicie ich unikasz.

Co do Maciela, tego pedofila, to może nieprecyzyjnie określiłem słowem "przyjaciel", ale był w kręgu osób zaufanych, który uzyskał przywileje od JP2.


5

@th@les tu akurat nie do końca mogę sie zgodzić. Tzn jestem za tym, aby karać pedofilów i nie ważne kim są: księżmi czy celebrytami. I jestem za tym, aby wyjaśniac te zbrodnie tylko to rzeczywiscie wyglą jak atak nienawistnych lewackich mediów na wielkie osoby w kościele w dodatku już nieżyjące. Do tego ten atak jest wyprowadzony nie mając żadnych dowodów bo niczego konkretnego nie pokazali. Powiem nawet, że nie chodzi o walke z pedofilią.

Tak samo jak z tym Sapiehą. Jedyny co w tym momemcie odkryli to zeznania agenta ub, ktory musiał być konfabulantem skoro nawet ub nie wierzyło w jego doniesienia i zezwało wspolprace. Do tego należał do tak zwanych ksiezy patriotów (mozesz sprawdzic kim byli, ale wbrew nazwie to nic chlubnego). Na podstawie czegoś takiego chce sie niszczyć oamiec o ludziach?

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi Ty dalej nie rozumiesz, że tu są dwie walki.
1 - walka z systemowym ukrywaniem pedofilii (szczególnie w kościele)
2- walka z hipokryzją, JPII nie był kryształowy jak każdy z nas, więc po co na siłę robić z niego świętego? Dlaczego po śmierci było santo subito? Ano dlatego, że gdyby teraz chcieli to zrobić to proces zostałby wstrzymany itd.
A tak kościół jak ukrywał, tak ukrywa pedofilię, mają kolejnego świętego do kolekcji i wyzywają każdego, kto chce dążyć do PRAWDY.

0

@pyra92 czytalem i co w zwiazku z tym? Było tam napisane Kanon 1395 - § 2. "Duchowny, który (...) wykroczył przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, jeśli jest to połączone z użyciem przymusu lub gróźb, albo publicznie lub z osobą małoletnią poniżej lat szesnastu, powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego

0

@pyra92 a ja widze to tak: wymyślasz jakies chore teorie bo tak ci pasuje, ktore nie sa niczym podparte.

1

@pyra92 myśle, ze to dlatego, ze sb wypromowala swojego czlowieka, ktory z nimi wspolpracowal i pewnie donosil tez na kolegów na funkcje Papieża. Dlatego, aby go uwiarygodnic musiala zrobic mu falszywa teczke. Do tego Papież wspominał jak kościół nie miał pieniędzy i wtedy za k a żdym razem udawało mu sie w totka wygrać.
To do tych twoich teorii. Rozwaz je

1

@Borneo ale wiesz, ze ksieza sa przenoszeni miedzy parafiami tak co 3 lata i nie ma to nic wspolnego z ukrywaniem czegokolwiek? To podaj jeszcze ile takich przeniesień Wojtyła podpisał a ciebie one nie interesują.

0

@barcanawieki Franciszek to taki autorytet, że daj spokój xD

3

@ObiwanKenobi powiem wprost za to co się dzieje w organizacji i firmie odpowiada szef.Mówiąc wprost za pedofilie w kościele odpowiadają Papieże nie tylko jp2 co aby było jasne to że inni rządzili go nie usprawiedliwia.Bo modne jest mówienie oni też to robili.Papież patrzac na podpis przenosił pedofila recydywistę.Idąc na papueża miał świadomość pedofili w kosciocele i nie ma co cukrzyć i manipulować.Nie jest to jasna karta na jego koncie.A kwestia przede wszystkim dotycxy krzywdy dzieci.One są tu ważniejsze od panów chodzących w sukienkach niekoniecznie w sposób czysty realizują misje od Boga.Bo grzechów kościoła jest wiecej.Ja rozróżniam złą działalność kapłanów zasłaniających się Bogiem od wiary.Winny jest człowiek.Dziwi mnie że katolicy mówią o JP2 a nie zwracają uwagę na krzywdę dzieci przy obronię.Jakby tego problemu i krzywdy nie było.

0

@pyra92 1. a czy pedofilie z urzedu nie sciga prokurator? Wiec jak kosciol moglby ukrywac, gdyby ktos zostal skazany?
2. Czyli proba zniszczenia pamieci o wielkim Papieżu bo inaczej nie mozna zniszczyc kosciol w Polsce? Za jego zycia komunie sie to nie udalo wiec obecna komuna probuje po jego smierci do tego bez zadnych dowodow.

0

@Comentateiro jak zwykle wszystko mylisz, ale w twoim przypadku to normalka.

Ty piszesz o wyparciu a ja czekam na dowody. Jak widać tobie same pomowienia wystarcza do wystawienia opinia a mi to jednak nie wystarczy.
Jakos w tych artykułach tez nie widze troski o ofiary i to jest znamienne. Jest tylko atak bez dowodow, ktorego celem ma byc zniszczenie wizerunku Papieża.

Typowe dla ciebie: nie wiem kto, nie wiem kiedy, ale napewno czytalem, ze to wybitni dziennikarze, ekperci napisali, ze JP2 jest winny.
I znow piszesz o opinii a nie o dowodach. Potrafisz rozroznic te dwie rzeczy?

A teraz odpowiedz na drugie pytanie, ktore zadałem. Kiedy JP2 dowiedział sie o tym co robi Maciel?


0

@ObiwanKenobi Nie wiem, kiedy się dowiedział, ale jako głowa Kościoła miał obowiązek wiedzieć. Zbadać wiarygodność człowieka, któremu przyznawał przywileje. Jeśli tego nie zrobił, to promował pedofila, zaniedbawszy wywiad środowiskowy. O dziwo o Macielu grubo przed pontyfikatem środowisko huczało na temat jego zboczeń i podejrzanych zachowań, ale nasz Papcio niczego rzekomo nie słyszał. Tak jak Ty - nic nie wiesz, nic nie słyszałeś, a na wszelki wypadek nie poczytasz kompetentnych ludzi.

Zero, dlatego nic nie wiesz. Ja nie mam tych szczegółów w głowie, jednak okoliczności jakie przytoczyli były jednoznaczne. Człowiek uczciwy zainteresuje się i doczyta lekturę, dlaczego tego nie chcesz zrobić, tylko skupiasz się na mnie. Poczytaj ekspertów, wysłuchaj ich opinii.

Papież jako szef Kościoła odpowiada za rozkwit pedofilii, otaczanie się zboczeńcami, sam tych pedofilii promował, sam ich czynił doradcami. Dziwisz tuszował pedofilię. To znowu przypadek? Prawa ręka papieża. Ludzie z ulicy wiedzą co się dzieje w kościelnym bagnie, a człowiek, który przeszedł wszystkie szczeble od księdza do papieża nie? Samo przynależność do tej organizacji jest obciążająca. Na szczęście są już zeznania świadków i okoliczności, które nie pozostawiają złudzeń.

Ile wysłuchałeś rozmów z watykanistami i ludźmi świata Kościoła?

1

@ObiwanKenobi PS. nie ma żadnego wizerunku Papieża. Młodzi ludzie widzą w nim "ciepłego" oblecha, który lubił dzieci inaczej i wspierał pedofilię, poprzez zaniechanie.
Na zachodzie, ten człowiek był wielokrotnie krytykowany, a zaślepieni są sekciarze twojego pokroju.

Papież nie jest żadnym bohaterem, żadnym autorytetem. Pozostanie w pamięci starcem, który rzekomo nie wiedział co się dzieje na jego podwórku i który otoczony zgrają pedofilii, pozwalał na krzywdzenie dzieci na szeroką skalę.

Pomnika już na szczęście nie ma, zostało obrzydzenie.

3

@Comentateiro w twoich wypowiedziach nie ma zadnych konkretów a jedynie jad. Wszyscy winni, wszyscy wiedzieli, wszyscy gwałcili. To w skrócie to co npisales.
Widze tylko czlowieka siedzacego w swoich urojeniach bo kościół mu się nie podoba. Takiego wylewu jadu na tej stronie jeszcze nie widzialem i zal mi ciebie, ze w tym zyjesz.
Tak jak napisalem wczesniej nie potrafisz tez odroznic faktow od opinii i myślisz, ze twoja opinia lub kogoś innego jest wazniejsza niz dowody

1

@ObiwanKenobi
Nie dziw się, że jest jad bo kościelna mafia gwałci niewinne dzieci. Przecież tacy ludzie jak ja muszą te dzieci bronić przed takimi jak ty którzy udają, ze nic się nie dzieje.

Ile przeczytałeś artykułów i wysłuchałeś audycji kompetentnych osób ze środowiska Kościoła? Żadnej odpowiedzi. Umywasz ręce.

Nawet na chłopski rozum, skoro ludzie poświęcający swoje życie Kościołowi, robią zarzuty papieżowi, to nie z nienawiści. Tylko z obcej ci troski o dzieci.

Dedykuję Ci słowa Franciszka: "w tamtych czasach wszystko tuszowano"

Ale to też pewnie hejter JP2, Co on tam może wiedzieć?


1

@Comentateiro teraz to dopiero pojechales XD. Tacy jak ty vronia dzieci przed takimi jak ja? XD
I znow widze twoje urojenia. Glosy tez slyszysz? Gdzie napisalem, ze nic sie nie dzieje?

To teraz idziesz w chlopski rozum chociaz masz problem z logiką? Zapytam jeszcze raz bo chyba nie rozumiesz: czy znasz roznice miedzy opinią a faktami?

A jezeli chodzi o dzieci to jestem za karaniem pedofilow i nie wazne czy jest nim ksiadz czy celebryta. Dziwne, ze osoby martwiace sie o dzieci z taka zapalczywoscia bronią Polańskiego czy innego Sadowskiego.

A co do tego cytatu z Bergolio to te slowa do ciebie pasuja. Wszystcy tuszowali, wszyscy gwalcili bo na pewno tak było. Zreszta to taki papiez dla ciebie twieedzacy np. ze sodomia to nie grzech.

3

@ObiwanKenobi nie ma co dyskutować z takimi elementami, dla niego fakty to tylko te z TVN lub te, które uroił sobie w głowie :) a jak ktoś ma inne/swoje zdanie i chciałby dowiedzieć się czegoś na podstawie faktów(tych realnych), jest wyzywany od farmazoniarzy :)
Żeby nie pozostać bez słowa w tej dyskusji - wiadomo, że kościół to mafia, że wszystkich pedofili powinno się utylizować, ale akurat przed wyborami taka nagonka bez twardych dowodów na osobę, która jest dla wielu przykładem to po prostu polityczne dno. Uwielbiam obserwować reakcję każdej ze stron samemu będąc po środku i wyciągając wnioski czekając na fakty - tylu oświeconych po obu stronach że nie wiadomo, kto głupszy :)

2

@ObiwanKenobi
Ludzie są tak głupie ze twierdzą iż JP2 nic nie wiedział przy takiej skali pedofili


0

Tak i zmienił prawo kościelne
Uznając pedofilie za małe wykroczenie :)

Zmienił bo by musiał wywalić z kościoła tysiące księży i to byłby problem :)

0

@Borneo
No właśnie

Trzeba być nie lada odklejencem żeby powtarzać retorykę PiS która jest po to aby odejść od problemów np inflacji

Komentarz usunięty

0

@ObiwanKenobi
W wywiadzie dla argentyńskiego dziennika "La Nacion" papież został zapytany o docierające z polski informacje o tym, Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych księży i ukrywał je .

- Musisz umiejscowić rzeczy w czasie, w którym do nich dochodziło. Anachronizm zawsze czyni zło. W tamtych czasach ukrywane było wszystko. Do czasu skandalu bostońskiego, wszystko było ukrywane - powiedział papież, nie odpowiadając wprost na pytanie o Karola Wojtyłę.

- Wcześniej rozwiązaniem było przeniesienie księdza w inne miejsce, a co najwyżej zmniejszenie jego roli, jeśli nie było inne opcji, ale bez skandalu - dodał papież, dopytywany przez dziennikarkę Elisabett Piqué.


7

@ObiwanKenobi jak to z religia, jedni wierzą w tefałeny a inni w reżimowke, każdy mysli/wie że ma rację więc dyskusja bezsensowna, tal jak kościół ukrywa pedofili tak nie wszystkie klechy dymają dzieci

0

@AbelKabel no właśnie sprawa na dodatek jest wyjaśniona przez Franciszka czyli szefa kościoła który odniósł się do kwestii JP2 że w tamtych czasach pedofilia w kościele była tuszowana.Tłumacząc to co mówi Franciszek za czasów kiedy JP2 przewidził kosciołowi pedofilia była tuszowana.Czyli byli tego świadomi.Na tym się kończy dyskusja bo papież to wyjaśnił.

1

@AbelKabel Kanon 1395 - § 2. "Duchowny, który (...) wykroczył przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, jeśli jest to połączone z użyciem przymusu lub gróźb, albo publicznie lub z osobą małoletnią poniżej lat szesnastu, powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego.

Rozumiem, ze to jest to wykroczenie, o ktorym piszesz i ten zakaz wydalania ksiezy? To z 1983r.

1

@AbelKabel tzn jakiej skali? Ile było konkretnie tych przypadków w Polsce powiedzmy tak od lat 60-tych?

1

@AbelKabel nie twierdze, ze nie ma mafii lawendowej w kosciele, ale pisanie takich bzdur jak ty jest po prostu żałosne. Promil zboczeńców wsrod duchownych a ty twierdzisz, ze wszyscy w tym uczestniczyli.
Nad tymi bzdurami prowadziles jakies badania czy to kolejne twoje rozkminy przy wódzie?

0

@ObiwanKenobi
Kolego na świecie za czasów JP2 było wykorzystanych tysiące dzieci
Są na to dowody

Ślą mnie dyskusje zamyka ostatnie wypowiedz Franciszka

Dziekuje

0

@ObiwanKenobi
Ja napisałem ze setki pedofili ?
Nie napisałem ze większość księży w tamtym okresie to geje !
Dla mnie bycie gejem nie jest niczym złym
W kościele wtedy było Ok 60-70% gejów
Polecam książkę SODOMIA

A pedofili jak na skale kościoła było bardzo dużo
Za dużo !

0

@ObiwanKenobi
Zapis został zmieniony
Wcześniejszy z 1917 roku był jednoznaczny i restrykcyjny

1

@ObiwanKenobi nie chcę zabierać głosu w dyskusji o Janie Pawle II bo po prostu nie mam wiedzy na ten temat, wiec nie komentuję.

Pozwolę sobie tylko odnieść się do tego Twojego, Kolego fragmentu: "Promil zboczeńców wśród duchownych a ty twierdzisz, ze wszyscy w tym uczestniczyli."

Bardzo ciekawy artykuł, pokazujący, że ta skala jest jednak, niestety, dużo większa:

https://www.ekai.pl/przypadki-wykorzystywania-seksualnego-w-kosciele-na-swiecie/

1

@AbelKabel ale argumenty nie zbicia XD. Rozumiem, ze wedlug ciebie potwierdzaja wine JP2.
Do tego jeszcze Bergoli twierdzący, ze wedlug kosciola sodomia nie jest grzechem.
Czy to wszystkie twoje dowody czy masz jeszcze jakieś?

0

@AbelKabel tzn jaki?

0

@ObiwanKenobi Kościół sam się niszczy, "działkami Morawieckiego", czy ogłoszeniami typu "ile do koperty na kolędzie", czy "co jem, a czego nie jem i o której po mnie podjechać"
https://www.youtube.com/watch?v=YkT7acOGkpM&ab_channel=Rybnik.com.plTV

Kościół sam się zniszczy, jak w np Irlandii
https://wiez.pl/2020/08/13/kosciol-stracil-wiecej-niz-pan-bog-czy-polacy-pojda-w-slady-irlandczykow/
https://kulturaliberalna.pl/2020/11/17/kosciol-w-irlandii-upadl-przez-hierarchow/

"Jak wyglądał ten proces?

W latach 90. na jaw wyszło wiele głośnych pedofilskich skandali z udziałem księży i hierarchów. Państwo podjęło bardzo zdecydowanie działania wobec tych nadużyć, co jeszcze niedawno byłoby nie do pomyślenia. Prokuratura i policja nie stosowały wobec nich żadnej taryfy ulgowej. Presja ze strony mediów i państwa zmusiła Kościół do przyznania się do odpowiedzialności. To sprawiło, że coraz więcej ofiar publicznie zabierało głos, co dało okrutny obraz gwałtów, przemocy, znęcenia się nad dziećmi przez księży i siostry zakonne. Kościół stracił społeczne zaufanie, a liczba osób uczęszczających na msze radykalnie się zmniejszyła."

U nas idzie to dokładnie w tym samym kierunku i nawet atakowanie, czy bohaterska obrona JP2 tego nei zmieni.... Taka młodzież 16-17l ma wywalone na to, czy JP2 wiedział, czy nie wiedział, dla nich to żadna pomnikowa postać...

Co do kwestii, czy JP2 wiedział, czy nie wiedział:
https://oko.press/mccarrick-raport-jan-pawel-ii-dziwisz


1

@Kidd nie zrozum mnie źle, ale ja jestem za karaniem pedofilii natomiast nie podoba mi się wrzucanie wszystkich do jednego wora bo wiekszosc ksieży jest jednak porządna.
Patrzac na przypadek Polski z tego artykułu to jest tam mowa o 8 promilach przez ostatnie 28 lat. W krajach zachodnich jak widać było tego wiecej, ale biorac pod uwage wszystkich księży to mój wpis o promilach uwazam za uzasadniony i nie jest to coś standardowego w kościele.
Pewnie im wyzej w hierarchii tym gorzej bo lawendowa mafia dobrze sie trzyma, ale pisanie, ze 60-70% ksiezy to pedzie jest mocno przesadzone.
Kolejna rzecz to zgłaszanie się rzekomych ofiar 40 lat później co jak widze w tym artykule milo miejsce np w Belgii. Jezeli wypłacają odszkodowania i nagle osoby przypominają sobie molestowanie to jest lekko podejrzane.

1

@AbelKabel sam sobie zaprzeczasz bo np. napisales, cytuję" ze jest to kosciół pedałów"

Kolejne zaprzeczenie" Nie napisałem ze większość księży w tamtym okresie to geje", aby zaraz napisać "W kościele wtedy było Ok 60-70% gejów"
Jest to mocno, mocno przesadzone, ale zgadzam sie, ze sodomici pchali sie do kosciola po czesci przez to, aby go zniszczyc od srodka, po czeście moze po to, aby miec latwy dostep do dzieci.
Ale dyskusja tutaj jest o czym innym. Na jakiej podstawie twierdzisz, ze JP2 ukrywal pedofilii?

0

@ObiwanKenobi
Dla Ciebie nic nie jest dowodem

Aha Wałęsa jest czysty jak łza bo to w aktach komochow tylko pisze ze był Bolkiem :)

Idź i wyczyść mózg

0

@ObiwanKenobi
Na takiej ze cały kościół to robił a on był głowa kościoła

Dyskusje napisałem zakończył Franciszek

To ze pisze pedał tzn ze ich nie akceptuje bo się już pogubiłem
Tak noe akceptuje pedała który uprawia sex lub chce sexu z osoba nie letnia a sam jedt starym dziadem lub osoba dużo starsza
Tak samo jak nie akceptuje hetero którzy to robią

Dziekuje żegnam

0

@ObiwanKenobi tak, rozumiem. Też nie traktuje wszystkich jednakowo, bo nawet 8 czy 9 procent to są mniejszości. Przeraża fakt, że są takie osoby, które wykorzystują dzieci, ale nie wszyscy są tak skrzywieni.
Bardziej wrzucilem artykuł, żeby pokazać, że cały świat ma/miał ten problem i to w skali większej (przynajmniej tej udowodnionej) niż miało miejsce w Polsce.
To w ramach smutnej ciekawostki wrzucałem, bo jak sam pisałem, za mało wiem i znam się, żeby zabierać głos w dyskusji i opowiadać się po którejś z stron

0

@ObiwanKenobi
Nie pisze o Sodomi

Tylko książce o tytule SODOMA

1

@fotohobby ciekawe, ze akurat wrzucasz artykuł z oko.press chociaz nawet oni piszą wyraźnie, że "Pierwsze poważne zarzuty dotyczące kardynała Stolica Apostolska miała dostać w 2005 roku, już po śmierci Jana Pawła II."
Wiec kwestie czy wiedział powinno to zamknąć.

1

@AbelKabel a przedstawiles jakis dowód?

1

@AbelKabel moze naucz się czytać albo chociaz poznaj znaczenie słów zanim zaczniesz sie ośmieszać.

1

@ObiwanKenobi Wyraźnie napisane jest, że był ostrzegany i przez jakiś czas pomijał go w awansach, póki ten nie napisał listu do Dziwisza.
Wtedy awansował go, a zarzuty póżniej okazały się jednak słuszne.
A mógł już wówczas zlecić zbadanie sprawy i szybciej odsunąć McCarricka od posługi. Wówczas zyskałby wizerunek papieża pragnącego uzdrowić Kościół.
A tak...
Albo wiedział i nic z tym nie zrobił, albo nie potrafił dodać dwa do dwóch.

1

@ObiwanKenobi
Ale argument
Typowy pisowiec

Żegnam bo takich unikam

1

@ObiwanKenobi
Dowód
Słowa Franciszka to papież czemu ma kłamać

Dziekuje

1

@AbelKabel czyli jednemu papiezowi wierzysz a drugiemu nie?
A na co są dowodem te słowa Bergolio?

1

@AbelKabel unikasz tez jak widac kontaktu ze swoim mózgiem.

1

@fotohobby przeciez wyraznie jest napisane, ze zlecil badanie sprawy, ktore nic nie wykazało? Wiec nie dostał, żadnych dowodów winy.

0

@ObiwanKenobi Widziałeś Spotlight?

0

@ObiwanKenobi Nie są coraz głupsi, homo sapiens zawsze mataczył i oszukiwał.
Poza tym, to nie jest żaden celowy atak na JPII, bo go ktoś nie lubi czy na serio walczy z pedofilią. To wojna systemowa nowego świata ze starym, wojna zachodniej neoliberalnej demokracji (korporacje) ze post-katolicką demokracją starego świata.
Pedofilia i JPII to temat zastępczy na zamydlenie oczu ludziskom, jakoby mieli do czynienia z uosobieniem dobra i szczerości, a nie z hienami wyhodowanymi na neoliberalnym gównie.
Jest takie powiedzenie, że naszą egzystencję można sprowadzić do jednej prawidłowości: w życiu chodzi tylko o dwie sprawy, o kobiety albo o pieniądze.
Lub w niektórych przypadkach, o jedno i drugie.

Tutaj zdecydowanie chodzi o pieniądze, czyli wygranie wyborów i bycie przy żłobie, wyniszczenie starej kultury (jakakolwiek by nie była, zła czy dobra) i zainstalowanie na jej miejsce zachodniego szlamu, na czym ktoś na pewno zarobi.
Dlaczego zarobi?
Dlatego, że katolickie społeczeństwo nie kupi tak ochoczo dóbr przeznaczonych dla lemingów w rurkach, więc jak się je zlikwiduje, to będzie wolna przestrzeń na lepszy interes. To nie dotyczy tylko Polski, wiele jest takich miejsc, gdzie zachód próbuje wyrugować to, co go blokuje przed całkowita ekspansją.
U nas znalazł pożytecznych idiotów, którzy to jeszcze nakręcają.

Ja sam jestem niewierzący. Uważam, że cały kościół jest winny, a ci na górze najbardziej. Ale motywacja obecnych wojowników o lepszy świat jest zupełnie inna, niż wygląda to na pierwszy rzut oka.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

1

2

@Comentateiro
Ja już nie czytam tych jego bzdur
Przez takich mamy co mamy
To są fanatycy opętani tym co im wmawiają
Niestety nie patrzą na to jak powoli upadamy gospodarczo i światopoglądowo także
Przerażajace i prawdziwe

1

@ObiwanKenobi
Ale masz argument
Brawo pisowcu brawo

1

@ObiwanKenobi
Czy ja nie wierze JP2
Gdzie to napisałem
Jak ktoś coś ukrywa to o tym nie mówi
Wiec nie ma w co nie wierzyć

Takie były zasady i doktryny kościelne ze nic nie wychodziło poza kościół dla jego niby dobra
Tylko kościół zapomniał chyba ze świat się zmienia
Kiedyś jak matka przyszła ze ksiądz pedofil to się posądzali ja o czary i paliło
Potem już nie można było palić
To się utajnialo a delikwenta pedofila przenoszono
Taki był system i tyle
Teraz znów trzeba zmienić system

Tylko jakby takich jak ty nie było to już dawno system był zmieniony :)

0

@ObiwanKenobi
Wystarczy zrobić to co we Francji :)

Trzy tysiące księży i zakonników wykorzystało seksualnie 216 000 dzieci. Francja rozlicza Kościół
Niezależna komisja badała przypadki z lat 1950-2020. Liczący ponad 2,5 tys. stron raport ujawnia, że molestowania seksualnego wobec małoletnich dopuściło się aż 3 proc. duchownych katolickich we Francji

0

@ObiwanKenobi Są dokumenty z SB i zeznania świadków. Takie dowody na każdego innego byłyby wystarczające, ale na papieża to już nie. Choćby Matka Boska się objawiła i potwierdziła, że Wojtyła tuszował pedofilię to byście nie uwierzyli. Poza tym to nawet jeśli nie wiedział to jako szef tej organizacji mafijnej ponosi winę, tak jak boss mafijny, który nie wiedział, że jego podwładni zabijają, ale k..wa powinien był się domyślić, zwłaszcza, że nie było tak, że sygnały o pedofilii do niego nie docierały.

0

@Comentateiro widać zyjesz sobie w swoim swiecie, odpowiadasz na pytania i komentarze, ktorych nie było.
Tak sie zadzadziłeś, e nawet nie wiesz o czym była dyskusja.

Opisujesz mnie jakbyśmy sie juz spotkali, ale ja sobie tego nie przypominam bo z półgłówkami z zasady się nie spotykam

0

@AbelKabel to gdzie było państwo w 1950 jezeli od tego czasu we Francji działy sie takie rzeczy? Policja sie nimi nie zajmowała czy dopiero teraz sobie przypomnieli?

0

@Ostatnikrwawygang to jakie są te dokumenty z sb, ktore wskazują, że tuszował pedofilię? Czykam na te osławione dowody i na razie cisza.
Jakie zaznania świadków? Nagle po 50 latach sobie przypomnieli? I do tego anonimowo? Jakis ksiadz 100-letni, ktory nie poda nazwiska, aby nievweryfikować jego wersji? Świetne te dowody.

0

@Gall a przeczytałeś kolejną czy zatrzymałeś się na tej?

0

@ObiwanKenobi
Jaki ty jesteś oderwany
Bo były ukrywane przez kościół kolego
Tak samo jak u nas jak coś wychodziło i zatajane
I także co księża byli przenoszeni
Jak coś wypłynęło
Polecam francuski dokument i przenoszeniach księży na misje do Afryki gdzie już mieli wolność molestowania

Chyba powinnes o tym wiedzieć ze dziecko molestowane nie mówi o tym
Takie rzeczy wychodzą po latach

Ok we Francji raport sfałszowany
Bo tylko Pis prawde głosi :)


0

@ObiwanKenobi Są podobno (za Tygodnikiem Powszechnym) dokumenty na księży skazanych na pedofilie w PRLu, w tym zeznania świadków- głównie matek. Wojtyła musiał wiedzieć, że byli skazani a przeniósł ich na inną parafię. Poza tym był słynny Raport McCormicka czy jakoś tak. Wojtyła z różnych przyczyn nie wierzył zeznaniom świadków albo ufał klechom, że Ci odpokutowali za swoje winy i się nawrócili. Tygodnik Powszechny tłumaczy to (nie usprawiedliwia) jakąś pokrętną jak dla mnie jak to w katolicyzmie etyką obowiązujące wtedy w Kościele Katolickim, że krzywda fizyczna nie jest ważna jeśli nie nastąpiło zgorszenie, czyli, że w uproszczeniu skrzywdzony też będzie homo i będzie wyrządzał krzywdę innym. Człowiek roku wg Time? Stalin też nim był.

1

@ObiwanKenobi
Już to napisałem w innej dyskusji, to chętnie powtórzę, aby dać ci do myślenia:

Każdy hierarcha Kościoła Katolickiego ma za zadanie chronić tę instytucję. I to robią. I aby ją chronić robią wiele łajdactw. Tuszowanie pedofilii nie jest na szczycie grzechów KK.

Trzeba być pierwszym naiwnym, aby wierzyć, że JPII jest idealnie czysty. Aby zostać papieżem, trzeba być odpowiednio mocnym i wiarygodnym człowiekiem dla tej struktury. A to oznacza, że przed wyborem, trzeba było podejmować wiele decyzji, które nie mają nic wspólnego z głoszonymi przez Nowy Testament ideami. Instytucja musi trwać...

0

@Ostatnikrwawygang to dokumenty na skazanych ksiezy są, ale pytam o Wojtyłe. Napisales tym, ze musial wiedzieć tylko skad masz taką wiedze. Jedyny przyklad jaki był podany to tego Sadusia, ktory zostal przeniesiony do Austrii, ale to ze kogoś wykorzystywał było ukryte przez sb bo był ich informatorem. I dowodów nadal brak.
Jezeli chodzi o raport Mccarricka to chyba masz go wyzej w komentarzu i jest tam wyraźnie napisane, ze zlecił śledztwo 4 biskupom po czym otrzymał raport, że Mccarrick jest czysty co ostatetecznie okazało sie kłanstwem.
Wiec kolejny raz pytam gdzie te dowody?

1

@Ojciec5tkidzieci Ten akurat to chyba z neta :D


0

@Awtameok_Klana i szczególnie te decyzje musiały być podejmowane w komunistycznej Polsce, gdzie władza walczyła z kościołem w szczególności, miała go zinfiltrowanego. Wiedział co się dzieje wewnątrz i w żaden sposób tevo nie wykorzystywała przeciw niemu i przeciw głowie kosciola.
Nad tym tez warto sie zastanowic

1

@ObiwanKenobi Jak szybko i łatwo można przestawić ludzkie myślenie pod szyldem jakieś partii, ta socjotechnika od lat pierze ludziom mózgi i nie potrafią wyjść z tego matrixa, żeby stać się wolnymi i świadomymi, tylko uwięzieni w bańce w postaci szklanego ekranu, a władnym przecież o to chodzi.

1

@Fenelon A, to nie wiedziałem. @Hosh wstydź sie, Ty człowieku oszukałeś tysiace userów LR!

3

@ObiwanKenobi
A skąd wiesz, że nie wykorzystywała?

Kościół zawsze współpracował z władzą. Obojętnie jaką. Za PRL zbudowano największą liczbę nowych kościołów w historii KK w Polsce. Chodzi mi o okres 44 lat. Tak był ten kościół prześladowany. Tak mocno z nim walczono.

Kościół Katolicki przez wieki nauczył się żyć "w szarości". Co innego głosi, co innego robi.

Nie ma przypadku, że w 1989 roku spalono wiele akt służb PRL związanych z ludźmi KK. Uchroniono dzięki temu linczu publicznego wielu osób. I bardzo dobrze, że tak się stało.

1

@ObiwanKenobi "przeciez wyraznie jest napisane, ze zlecil badanie sprawy, ktore nic nie wykazało? Wiec nie dostał, żadnych dowodów winy."

Czyli miał dwie opinie i wybrał sobie tą wygodniejszą.
Ja się okazało, popełnił błąd, może pod naciskiem Dziwisza

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@ObiwanKenobi nie od dzis wiadomo, ze najlatwiej atakowac kogos, kto nie moze odpowiedziec.

0

@fotohobby jakie 2 opinie? Miał donos, którego zlecił zbadanie.
Czy jak policja ma donos to od razu zamyka tego na kogo jest donos czy dopiero bada sprawe, aby dowieść jego prawdziwości lub nieprawdy?

0

@Awtameok_Klana twierdzisz, ze budowanie kosciołów odbywało sie dzieki współpracy z PRLem? To widze, ze nie wiesz jak budowano te koscioły. To ludzie sami dostarczali materiały na budowe, to ludzie po pracy szli i sami budowali te kościoły.
Ro ma byc twoj dowod na współprace kosciola z prlem?

A czemu dobrze, ze spalono te dokumenty? Chyba lepiej byłoby wiedziec kto i co robił.

0

@ObiwanKenobi No nie ma na dokumentów na Wojtyłę, albo są ale ta kościelna zaraza Jedraszewski ich nie ujawni. W całym tym nowym zamieszaniu przecież o to chodzi, że ktoś zrobił śledztwo i wyszło, że księży, którzy podlegali pod niego a byli skazani za pedofilię przenosił na inne parafie. Czyli nie wiedział, że jego podwładny był skazany? No to i tak jest winny. A w raporcie McCormicka były zeznania świadków wskazujących na pedofilię ale nasz wszechwiedzący Wojtyła uznał, że są niewiarygodne.

0

0

@ObiwanKenobi a czy nie przypadkiem te same służby zrobiły "paszkwil" na Wałęse? xD Czy tutaj to już wszystko ok i zgodnie z prawdą może?:) Pytanie retoryczne.

0

@Ostatnikrwawygang tylko ksiadz, o ktorym było w tym reportazu, ze zostal przeniesiony był przecież tajnym wspolpracownikiem sb, ktore ukrywalo jego wystepki wiec tak, mógł o tym nie wiedzieć.

Co do raportu mccaricka to jest tam przeciez napisane, ze dostał list odnośnie plotek z mccarrickiem w roli głównej i sprawa była badana czy to co było tam zawarte jest prawdą. 4 biskup badało sprawe i stwierdzili, ze są to plotki i nie dowodów na ich potwierdzenie.

0

@Hadim a była w tym reportażu mowa o jakichś spreparowanych przez sb dokumentach? Pytanie wymagające odpowiedzi.

0

@ObiwanKenobi Tych księży było kilku a nie tylko jeden. Tak, badali i dostali zeznania wskazujące na pedofilię i je zlekceważyli. To słaby zespół wyznaczył, mógł kogoś z zewnątrz a nie z tej kliki, która kryje swoich.

0

@ObiwanKenobi no przecież prawaczki krzyczały, że to kłamstwo, że to esbe przygotowało dokumenty, na których, m.in., opierał się dokument tvn-u:) No tak jak to jest? Są ok, czy nie są ok te paszkwile?

0

@Hadim a na jakich dokumentach sb opierał sie ten reportaz? Moze konkretnie bo tylko płaczesz o Wałese, gdzie jak dobrze kojarze sam podpisał dokumenty.

0

@ObiwanKenobi ja płacze o lechu? xD chłopie, to ty płaszczesz o jp2 i piszesz bzdury. Chcesz, to poszukaj sobie kontaktu do tvnu, później do dziennikarzy, którzy tworzyli reportaż, a na koniec spróbuj poprosić o dokumenty.

0

@Hadim przestan juz płakać. Najpierw piszesz jakies bzdury nie zwiazane z tematem a teraz do tvn wysyłasz. Ogarnij sie albo powstrzymaj przed durnymi komentarzami.

0

@ObiwanKenobi
Gdyby PRL walczył KK, to by nic nie zbudowano. Mało tego, zaczęto by burzyć, to co się ostało po wojnie (przykład NRD i Rumunii). Związki KK z ruchem socjalistycznym na ziemiach polskich ma długą i dobrą historię.

A co do palenia akt. Gdyby ludzie nie byli mściwi i małostkowi, to można było zostawić (jak zrobiono to w Czechach i NRD). Ale ponieważ ludzie KK w Polsce znają swoje owieczki (a może raczej barany), to dogadano się i doprowadzono do spalenia. Dzięki temu można dalej kultywować mit o walce PRL z KK ... w który jak widzę wierzysz.

1

@ObiwanKenobi
Wiesz, ja w firmie też mogę do zbadania jakieś sprawy wyznaczyć taki zespół, co do którego mam pewność, że nic nie znajdzie :)
Wierz sobie dalej w tę nieskazitelność JP2, w to, że sterował tą krypą, a nie dostrzegł, jak syf znajduje się na jej pokładzie.
Liczę na to, że jednak uda się odtajnić kolejne dokumenty, które rzuca więcej światła na sprawę

0

@ObiwanKenobi Jak nie związane z tematem? Ogarnij się chłopie, bo ci retoryka się nie spina. Bez odbioru.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?