La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2673 Culés

20

Sąd Najwyższy USA zniósł konstytucjne prawo do aborcji
O kwestii aborcji mają decydować gubernatorzy poszczególnych stanów.
Jednak jak można wyczytać na stronie holllywoodreporter:
"Po obaleniu orzeczenia Roe v. Wade, Netflix, Disney, Paramount i Comcast zobowiązują się do pokrycia kosztów podróży pracownic, które chcą dokonać aborcji, ale mieszkają w stanie, w którym aborcja jest zakazana."


Dobra inicjatywa tych firm?
@Kgorecki2500 @Barca1992 @michal26 @Przemek2323 @Kondziubarca @Comentateiro

20

@tomek8756 Prawda jest taka, że jak ktoś chce się wyskrobać to i tak to zrobi, niezależnie czy to będzie w Oklahomie, Karolinie północnej czy też w Polsce xD
Zakazanie aborcji tylko utrudnia wykonanie jej, a nie uniemożliwia.

8

@hayek Ludzie będą jeździć do innych stanów albo do Meksyku

2

@tomek8756 Ich kasa to niech robią z nią co chcą.

9

@tomek8756 Bardzo dobra. Każda inicjatywa, która jest nakierowana na sprzeciw wobec zamordystom jest godna pochwały. Swoją drogą nieprawdopodobne, jak
zacofani konserwatyści próbują kontrolować macice kobiet, z którymi nie mają w życiu nic wspólnego. Skąd ta prawicowa szajba?

17

@hayek Dokładnie. Trzeba być niezwykle naiwnym wierząc, że ten zakaz w jakikolwiek sposób zmniejszy liczbę wykonywanych aborcji. Jedyne co się zmieni to bezpieczeństwo zabiegów. Zakaz aborcji w poszczególnych stanach sprawi, że kobiety (zwłaszcza biedne) będą ją wykonywały nielegalnie w mniej sterylnych warunkach, narażając własne życie.

1

@tomek8756 W USA upadł przyrost naturalny i USA próbują się ratować. To samo jest w Chinach gdzie ograniczono prawo aborcyjne do jedynie przypadków medycznych. Europa jest już na straconej pozycji bo przeciętna Europejka ma 40-50 lat i już dzieci nie wytworzy, jedyna możliwość to ściąganie Arabów z Afryki czy Bliskiego Wschodu

10

@Comentateiro prawica od zawsze polepsza życie zwykłych ludzi, tę paranoję kontroli innych nazywają wartościami

6

@tomek8756 takie zakazy tylko dotykają najbiedniejszych. ale nie od dzisiaj wiemy że konserwatyści się nimi nie przejmują

4

@tomek8756 ja tego nie rozumiem, stajemy się niby coraz bardziej wrażliwi, mądrzejsi, a kur** mamy jakąś mode na skrobankę. Nie umiesz uprawiać sexu, puszczasz się z kim popadnie, nie wiesz co to nowoczesne skomplikowane technologie typu prezerwatywa to jestes przykładem wolności. O co tu chodzi, serio ludzie w emocjach podejmują takie decyzje, bo jest możliwość.
Mam kilka koleżanek, które urodziły w wieku 20 lat i też się bały, bo wpadka. Urodziły, dzieciaki mają 6-7 lat i nie wyobrażają sobie bez nich życia. A wtedy, gdyby aborcja była promowana kto wie czy by nie skorzystały, bo każdy straszy przed ciążą w tym wieku.

2

@kamil9040 to jest jak leczenie wrzoda na stopie poprzez amputację nogi

13

@Fan2005 antykoncepcja nie jest w 100% skuteczna

kobiety są też gwałcone

aborcje dokonuje się też z powodów medycznych zagrożenia życia kobiety

Twój anegdotyczny przykład koleżanek nie jest żadnym argumentem. Niektóre osoby żyją w skrajnej biedzie i dzieci byłyby katastrofą. A jak dziewczyna jest za młoda i za głupia żeby się zabezpieczać, to najlepszym pomysłem jest dać nieodpowiedzialnej osobie dziecko do wychowania, na pewno wyrośnie zdrowe i szczęśliwe XD
Poza tym fajnie, masz takie zdanie ale daj innym podjąć dezycję dla siebie zamiast zmuszać ich do rodzenia dzieci.

2

@jordus100 jasne, zgadzam się co do kwestii medycznych matki, dziecka i gwałtów, ale nigdy nie zrozumiem tego, że dorośli ludzie chcą aborcji na życzenie.
Tak, aborcja dominuje głównie w świeci zachodnim i USA czyli tam, gdzie mamy największą biedę....
Ja mam w dupie kto co robi, ale może za 50 lat zaczniemy zabijać dzieci do 3 miejsca, bo w sumie chyba kurcze każdy ma prawo zmienić zdanie?

12

@Comentateiro Z każdym wpisem pokazujesz, jak jesteś odklejony.

1

@jordus100 a no i tak to nie jest żaden problem, że kupa kobiet podejmuje decyzję za szybko, a później męczy się ze swoją decyzją do końca życia. Nie no, nie ma drugiej strony medalu, aborcja to błogosławieństwo, które nie posiada wad. Tylko dlaczego jak te samochody co jeżdżą po miastach i pokazują jak to wygląda są przez lewaków atakowane?

3

@Fan2005 no to widzisz, dzisiejsze obalenie roe vs wade nie chroni żadnych przypadków. stany sobie mogą uchwalić kompletny zakaz aborcji nawet w przypadku zagrożenia życia matki, i tak będzie bo niektóre stany już próbowały to zrobić. a skrajnej biedy jest dużo w USA, ale to tylko jeden z wielu powodów aborcji. co do ostatniego to myślę, że jest wystarczająco dużo czynników, które ustawiają 3 miesięczne dziecko na równi z każdym dorosłym człowiekiem, jeśli chodzi o prawo do życia. bo zakaz morderstw nie jest z powodu jakiejś "świętości życia" tylko z powodów takich jak komfort psychiczny, bezpieczeństwo itp. poza tym jest to tutaj niepasujący argument równi pochyłej, podczas gdy sędzia w SN sugeruje zdelegalizowanie antykoncepcji. to jest inny poziom dyskusji.

Komentarz usunięty

2

@Fan2005 widzisz, odpowiedzialność i decyzja jest po stronie matki i ona ponosi konsekwencje. zwykle słyszałem że konserwatyści lubią takie wolnościowe prawa uchwalać? wolny dostęp do broni, każdy broni siebie, jeej. moje ciało, moja decyzja o szczepionce. i tak dalej.
a co do samochodów, to chyba chodzi o te pokazujące martwe zdjęcia płodów. jest to wysoce emocjonalny argument żerujący na słabych psychicznie ludziach, bo co ma wygląd martwego płodu do tej całej sprawy, poza tym takie obrazy nie przystają do estetyki przestrzeni publicznej.

0

@skubi99 Jakoś to zdanie dziwnie pasuje do Ciebie :)

3

@Kusco15 Tak, ja sobie w każdym poście przecież zadaję pytania, w tym samym pytaniu udzielam już odpowiedź i tezę pod którą dobieram argumenty i pasujące mi fakty. I zawsze wychodzi, że wszystkiemu są winni konserwatyści. That's it.

4

@Fan2005 Jak się puszczasz z kim popadnie, to raczej umiesz uprawiać seks dość dobrze.
Modę? Czy Ty jeszcze nie odkryłeś, że kobiety od zawsze decydowały się na aborcję?
Szkoda mi ludzi, którzy nie potrafią czerpać przyjemności z seksu, ale o ile częstotliwość stosunków przekłada się na ryzyko ciąży, to znaczenia nie ma, czy robisz to "z kim popadnie", czy ze stałym partnerem. I tu wielka niespodzianka: ze stałym partnerem też nie zawsze kobiety chcą mieć dziecko.
Jak sobie zerkniesz na opakowanie prezerwatyw, to znajdziesz tam informację, że nie są one w pełni niezawodne. Trzeba naprawdę się bzykać od wielkiego dzwonu, żeby nigdy nie mieć z nimi problemu.
Obecnie aborcja w bardzo sporadycznych przypadkach jest skrobanką. Teraz się po prostu łyka dwie tabletki i tyle.
Tak, kobiety podejmują decyzję, bo jest taka możliwość, podobnie jak całą masę innych decyzji z tego samego powodu. Czasem w emocjach, czasem bardzo racjonalnie. Nasza sprawa.
Czy Ty jednocześnie nie psioczysz na "nierobów", którzy żyją z socjalu, a jednocześnie chcesz by rodził dzieci kobiety, których nie stać na ich wychowanie?

Komentarz usunięty przez użytkownika

5

@Fan2005 Badania pokazują, że znakomita większość kobiet nie żałuje decyzji o aborcji. Te samochody nie dość, że nie pokazują, jak wygląda aborcja obecnie, to przede wszystkim łamią prawo.

2

@jordus100 Co do tego samochodu, może w ramach walki z piractwem na drogach, niech rozstawią wielkie bilbordy ze faktycznymi zdjęciami ofiar wypadków.

0

@Karokilla moda, a robienie czegoś to dwie inne rzeczy. Ludzie od dawna palą fajki, a jednak kiedyś była na to moda. Mniej więcej do takiego poziomu splaszczacie tą rozmowę. Żyj odpowiedzialnie i rozsądnie, a nie będziesz miała takich problemów. Dziękuję, miłego wieczoru

8

@Fan2005 Chcesz powiedzieć, że w Polsce kobiety decydują się na aborcję, bo to jest modne? Poważnie?
Jak najbardziej żyję odpowiedzialnie i dlatego mam w domu tabletki na wypadek, gdyby antykoncepcja zawiodła.

0

@skubi99 Jeśli nie rozumiesz powodu, dla którego on pisze w taki sposób to świadczy samo za Ciebie :)

1

@kamil9040 Taa próbują ratować, więc dają stanom prawo wyboru. Poza tym Chinom nie grozi kryzys ludnościowy, bo już mają 1.4 mld obywateli. Tylko z Europą mogę się zgodzić, bo mamy spory problem.

Komentarz usunięty

7

@Fan2005 No to modny jest temat aborcji, czy sama aborcja? Tak działa społeczeństwo - zmiany dokonują się nie z dobrego serduszka miłościwie aktualnie panujących, tylko z dostatecznie silnej presji społecznej.
Boże, kto mówi, że aborcja to coś przyjemnego? Masz doła? Zamiast jeść czekoladę, zaciąż i wydaj kilka - kilkanaście stów na aborcję, to od razu poczujesz się lepiej XD
Weź aborcję? W Żabce za punkty można kupić, a w weekendy dodają do hotdogów.
I aborcja jest czymś normalnym, bo towarzyszy ludzkości w zasadzie od początku.

1

@fcbarcafan19 tylko że struktura wieku populacji robi się tragiczna. Połowa populacji będzie miała więcej niż 50 lat. Stare społeczeństwo to wielkie nakłady na wszystko i nie ma kto pracować na tych starszych bo młodych nie ma.

0

@tomek8756
Konserwy to idioci


0

@tomek8756 prawo karne powinno być jak najbardziej jednolite. To, że w każdym stanie jest inne tylko napędza takie ruchy. Nas może czekać coś podobnego, w końcu dostęp do innych państw UE jest już od ręki. I myślę że wszystkim na dobre wyjdzie ujednolicenie tego.

1

@Karokilla widzę psychoza lewactwa się rozpędza....

5

@Fan2005 Twoje wyobrażenia nie wytrzymały zderzenia z rzeczywistością, więc wyjechałeś z szufladkowaniem i psychozą. Jak to mówią, na złodzieju czapka gore.

0

@tomek8756 To przeprowadz sie do Ameryki i bedziesz szczesliwy!

1

@tomek8756 W SN najwyższym przewagę głosów mają sędziowie tzw. konserwatyści, to i głosują/orzekają zgodnie ze swoimi poglądami. Myślicie, że gdyby było odwrotnie, sąd nie orzekałby "skręcając w lewo"? Oczywistość.

Zwycięstwo demokracji! W każdym stanie o dostępności aborcji będą decydować jego mieszkańcy wybierając oficjeli, którzy będą przedłużeniem ich przekonań.

Taka zmiana w prawie wymusi na ludziach większą odpowiedzialność za swoje czyny.

3

@John_Doe różnica jest taka, że sąd orzekając "w lewo" nie zmieniłby kompletnie NIC dla ludzi o poglądach że aborcja jest zła. natomiast sąd orzekający "w prawo" narzuca swój światopogląd wpływając na życie ludzi o innym stosunku do aborcji. pomijając że nic to w praktyce nie zmieni i uderzy tylko w najbiedniejszych ludzi prowadząc do dramatów ludzkich. a teksty o odpowiedzialności możesz sobie włożyć głeboko w odbyt, ciekawe jak byś się zachował jakbyś był 17 letnią zgwałconą dziewczyną. nie wierzę że można być tak odklejonym od rzeczywistości żeby gadać jakieś bajki o odpowiedzialności. ludzie mają przestać uprawiać seks, bo tobie coś w życiu nie wychodzi?

1

@jordus100
Sąd z przewagą liberalnych sędziów utrzymałby obowiązujące orzeczenie. Orzeczenie odbierające poczętemu dziecku podstawowe prawo, PRAWO DO ŻYCIA.

Wyrok sądu uderzy w najbiedniejszych... Skoro są biedni, to po co robią dzieci? Pierwsza myśl, nieodpowiedzialność. Za co chcą te dziecko, dzieci utrzymać? Ludzie, nie powiem bogaci, tylko tacy, którzy mają w swoim życiu wszystko na właściwym miejscu mają najczęściej jedno, max dwoje dzieci. Natomiast biedny, bo jest biedny, to musi bezmyślnie iść w masówkę...

Przez odpowiedzialność miałem na myśli, teraz przed stosunkiem strona/y się zabezpieczą, pomyślą kilka razy za nim z kimś nieodpowiednim pójdą do łóżka. Było pomyśleć przed, a nie tą aborcją "zamiatać pod dywan". Czytam jednak i wnioskuję, że Ty wolisz "hulaj dusza, piekła niema", czyli bez zastanowienia, bez zabezpieczeń, z kimkolwiek, okazjonalnie, chorób nie ma, a i zobowiązań też, bo aborcja...

Na pewno 17-latce, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, w traumie ulży jeśli sama odbierze prawo do egzystencji drugiemu człowiekowi. Ofiara zmienia się w kata. Trochę takie schadenfreude.

Musiał bardzo cię zaboleć mój komentarz, skoro idziesz w ad personam? Skąd wiesz, że mi coś w życiu nie wychodzi? Komunikat! Mam się w tej materii bez zarzutu i 0 zł alimentów. ;)

1

@John_Doe Zmuszanie ofiary gwałtu do donoszenia ciąży pogorszy jej stan psychiczny, Danie jej prawa wyboru, uczyni sytuację mniej złą.
Na pewno nie pomoże jej narracja o kacie, ale przecież nigdy o ofiarę nie chodziło.

0

@Karokilla Dopuszczasz możliwość, że u kobiety, która zdecydowała się na zabieg aborcji, może się po nim "odezwać" sumienie. Może żałować tego co zrobiła. Co może się negatywnie odbić na jej psychice?

Kat w tym przypadku to z mojej strony taki nie ładny skrót myślowy. Gwałciciel ją zgwałcił. Wyrządził jej niewyobrażalną krzywdę. W wyniku gwałtu zaszła w ciążę. Teraz ona będzie mogła odegrać na nim i usunąć (= zabić) jego, gwałciciela, dziecko. Słynne: "on ją zgwałcił, a ona musi jeszcze urodzić mu dziecko". Błędne myślenie. Dziecko niczemu nie zawiniło.

1

@tomek8756 "O kwestii aborcji mają decydować gubernatorzy poszczególnych stanów."

To źle?

0

@Karokilla niez tak szczerze tych twoich głupich wyziewów nawet nie chciało mi się dokładnie czytać.
I tak, według lewactwa facet może zajsć w ciążę, więc też mam prawo na ten temat się wypowiadać, bo mnie ten aspekt dotyczy.

0

@John_Doe oni tego nie zrozumieją, oni całe życie liczą na opiekę państwa i że ktoś ich za roczne poprowadzi.

3

@John_Doe Dopuszczam, tylko znakomita większość kobiet, która zdecydowała się na aborcję, nie żałuje tego kroku. No ale przestańmy udawać, że chodzi Ci o nasze dobro. Te potencjalne cierpienia o aborterki potrzebne Ci są tylko jako argument i to dość jednostronny, skoro nie przeszkadza Ci zmuszanie innych do donoszenia ciąży.
Z tym katem to srogie WTF. Zasadniczo w gwałtach nie chodzi o zapłodnienie, a ich ofiary decydując się na aborcję, nie robią tego by się na kimkolwiek odegrać. No i celem jest przerwanie ciąży, śmierć zarodka jest tylko efektem ubocznym. Jak można być tak okrutnym, by rysować taki obraz ofiary?
I co ma do tego wina? Aborcja nie jest karą. Nie ma też póki coś "kogoś", kto by zawinił (poza sprawcą oczywiście).

0

@semafor
Lewica od zawsze polepsza życie zwykłych ludzi paroma gramami ołowiu.

4

@Fan2005 To cudownie, że mamy cierpieć, bo Tobie się nie chce czytać. Prawie mnie przekonałeś. Czemu przerzucasz swój problem z "lewactwem" na innych? Fajna ta oblężona twierdza, ale ani aborcja nie jest wymysłem, czy domeną "lewactwa", ani nikt Ci nie zabrania się wypowiadać.
Widzę, że nie dostrzegasz gigantycznej sprzeczności w swoich poglądach, ale na opiekę państwa liczą znacznie częściej ci, którzy na dziecko się zdecydowali niż te, które zdecydowały się przerwać ciążę. No ale rozumiem, że takie umniejszanie drugiej stronie miało być w zamyśle bardzo sprytnym posunięciem.

0

@Comentateiro To straszne jak sądy próbują kontrolować życie ludzi skazując kogoś za zastrzelenie z premedytacją innego człowieka. Co im do tego? Może miał „ważny powód”?

1

@jordus100 Gwałt w każdym cywilizowanym państwie jest wyjątkiem. A pozwolisz mi podjąć decyzję, żebym zastrzelił pewnego idiotę, któremu w moim odczuciu się należy?

0

@pluszek jesli mówisz plusiu o totalitarnym komunizmie, to spoczko, ale to nie lewica. Prawicy wygodnie, bo sama ma góry trupów na koncie.

0

@tomek8756 piękny kraj, aborcja to niemoralne zło i zakazać, ale z bronią można biegać po ulicy :) i cyk kolejna strzelanina w szkole.

3

@John_Doe Ale uwaga, wielka wiadomość, nie każdy wyznaje wiarę w płód będący człowiekiem i mającym prawa na równi z dorosłą kobietą. Wychodzisz z błędnego założenia i chcesz narzucać swoje przekonania moralne innym ludziom. A co do traumy, to jest wystarczająco dużo badań na ten temat i sprawa wcale nie wygląda tak źle jak ci się wydaje. Natomiast posiadanie dziecka w wieku 17 lat to dramat często i tej dziewczyny i dziecka, które jest niechciane. o traumie niekochanego dziecka już nie myślisz?
A co do ostatniego, to właśnie częściowo udowodniłeś moje przypuszczenie że żadna kobieta nie chce z tobą iść do łóżka i musisz utrudnić życie innym żeby też nie mogli uprawiać seksu.

0

@(L)iBarca jest wyjątkiem i dlatego zasługuje na co najmniej wyjątek w kwestii aborcji. poza tym jeśli jesteś mężczyzną to łatwo ci tak mówić, bo ciebie to nigdy nie spotka.

1

@jordus100 xD I vice versa

0

@tomek8756 zabicie niewinnego człowieka który nie jest w stanie się w żaden sposób obronić przez osoby które powołały go do życia to według lewicy postęp ludzkości.

0

@jordus100 i to że dla 17 letniej kobiety posiadanie dziecka to "dramat" ojoj to wystarczający powod zeby zabic człowieka którego sama powołałala do życia.
A żeby taka kobieta nie miała świadomości że zabija człowieka to się ją głaszcze po głowie i wartościuje człowieka w początkowym okresie rozwoju nazywając go płodem. Ciekawie kiedy pójdziecie dalej i zaczniecie wartościować zabijanie ludzi w innych okresach życia. Za dziecko maksymalnie 20 lat. Za nastolatka i dorosłego w sile wieku dożywocie a za starców niska szkolidowosc społeczna i uniewinninie.

2

@Wychowanek Ale jak ktoś się może bronić i jest winny, to ok? Zarzucasz wartościowanie, a sam to robisz.
Nigdy nie pójdziemy dalej, to ta tzw. równia pochyła, którą stosujesz.

0

@Comentateiro "Bardzo dobra. Każda inicjatywa, która jest nakierowana na sprzeciw wobec zamordystom jest godna pochwały" - a czy to nie Ty ostatnio pisałeś, że powinien być zakaz powszechnego dostępu do broni?

1

@Wychowanek ale po co ta równia pochyła? zwyczajnie uważam tak jak i wiele innych ludzi, że prawo do samostanowienia dorosłej osoby jest warte o wiele więcej niż życie nieświadomego płodu. płód to termin biologiczny, a nazywanie go człowiekiem jest mocno ideologiczne. dla mnie człowiek to istota świadoma i rozumna.

3

@John_Doe chciałbym się jeszcze odnieść do biednych. nie wiem w jakim świecie żyjesz ale biedni ludzie też uprawiają seks i są tak samo odpowiedzialni czy nieodpowiedzialni jak bogaci. tylko że bogatych stać na wymiganie się z "konsekwencji", a biedni muszą podejmować ryzykowne działania w celu zabortowania dziecka. i takie są fakty, zaostrzenie prawa aborcyjnego nie osiąga żadnego celu pro-life poza zagrożeniem życia większej ilości osób. gdyby ludziom pro-life naprawdę zależało na ograniczeniu aborcji, to zwiększyliby dostęp do antykoncepcji, wprowadzili by edukację seksualną, optowali by za zniesieniem podatków dla klasy niższej i średniej oraz walczyliby z nieludzkim rynkiem nieruchomości. ludzie w USA ledwo mogą przeżyć z dnia na dzień, a konserwatyści się dziwią, że dlaczego ci leniwi milenialsi nie chcą mieć dzieci i dlaczego ciągle są aborcje.

1

@Hellrider Ej, ale dostęp do broni jest tak samo regulowany przez poszczególne stany, jak i teraz będzie z aborcją xd

0

@Comentateiro hmmm w poście nie ma nic o zakazie. A po drugie prawica robi tak samo dzieci jak lewica i tyle wspólnego mają z macicami. Dodatkowo to nie jest tylko sprawa kobiety, bo ojciec chyba też powinien mieć coś do powiedzenia? I ostatnia kwestia to jest taka, że obie strony mają swoje argumenty, których raczej nie da się obalić i panuje impas.

0

@against_modern_football A zakaz oznacza z miejsca zamordyzm?

Ok rozwińmy Twą sugestie wychylająca się z między wierszy:

Zamordyzm wg. Ciebie:
zakaz gwałcenia
zakaz pedofilii
zakaz mordowania obywateli na życzenie
zakaz dostępu do żywności sklepowej bez płacenia
zakaz jazdy pod prąd autostradą

Wystarczy? Kapujesz?

0

@semafor
Totalitarny komunizm? - nagle spadł z nieba?
Lewica ma na swym sumieniu około 100 MILIONÓW istnień ludzkich które zgładziła w wielu miejscach świata.
Nie rozgrzeszając żadnej innej strony to jednak nikt jej nie dorówna w mordowaniu i ograniczaniu wszelkich praw obywatelskich!

0

@ginidal Żaden impas. Niech każdy postępuje jak uważa. Na tym polega nie wtrącanie się do życia intymnego innych.

Jeśli Zuzia chce założyć spódnicę, a Zosia suknię, to nie ma impasu. Impas powstaje gdy prawicowa oszalała Zosia każe Zuzi założyć suknię. To zamordyzm w czystej postaci

0

@Karokilla kobiety decydują się na aborcję bo modne jest nieposiadanie dzieci.

0

@fcbarcafan19 w chinach społeczeństwo się starzeje i pada system emerytalny, więc potrzeba więcej ludzi w wieku produkcyjnym.

0

@Comentateiro jedni chcą podejmować decyzje o tym czy chcą rodzić dzieci, a inni chronią życia, które się jeszcze nie narodziło. Problemem jest tutaj kiedy uznajemy płód już za istotę ludzką. I stąd się bierze impas.

1

@ginidal Właśnie nie stąd. Tylko jedna strona stwarza problemy. Jakiekolwiek problemy biorą się z narzucania przez prawicowców innym swojego postrzegania aborcji. Obie strony dobrze wiedzą kiedy zaczyna się istota ludzka. I wystarczy, że jedna grupa nie będzie narzucać drugiej swojej moralności.

Wszelkie problemy biorą się z zamordyzmu konserwatywnego, głównie w wyniku sterowania przez środowiska religijne.

1

@ginidal Haha! Znasz Ty w ogóle jakąś?

0

@Comentateiro znam takich, którzy uważają, że od 10 tygodnia i takich co uważają, że zygota to już powód do obrony życia.

0

@Karokilla znam kobiety które nie chcą mieć dzieci. Nie mówiąc o tym, że popularne jest posiadanie małej ilości potomstwa o ile w ogóle. Jest sporo par, które nie decydują się na dziecko, bo to głównie problem i mają w tym rację.

6

@tomek8756 śmiesznie wygląda jak 20 chłopów kłóci się o to jakie prawo mogą mieć kobiety, chuj z tym że aborcja często ratuje życie "matki", ludzie którzy stoją za tym żeby zakazać aborcje zapewnie też uważają że ludzie rodzeni z invitro to chodzący grzech bo w końcu taki pogląd ma kościół. To kobieta nosi to dziecko, to zazwyczaj kobieta opiekuje się tym dzieckiem w pierwszych latach jego życia, jeśli kobieta uważa że jest niegotowa na dziecko, bądź nie ma do tego warunków to lepiej żeby usunęła w pierwszych tygodniach niż miała urodzić i oddać do zakonnic które by je katowały :)

0

@rragon Brawo Ty

0

@Karokilla A no i jescze jedno oczywiście nie mówię o wszystkich kobietach, jedynie o pewnym procencie, którego nie jestem w stanie oszacować.

0

@Karokilla Ale od kiedy moda ma jakiekolwiek znaczenie przy podejmowaniu decyzji, czy posiadać dziecko? Jest cała masa powodów, dla których kobiety decydują się na aborcję, ale moda?

0

@Comentateiro Strasznie daleko wybiegasz i interpretujesz bardzo źle. Piszesz, o tym że każda inicjatywa przeciwko zamordyzmowi jest godna pochwały, gdzie chwilę wcześniej sam popierałeś zamordyzm polegający odebraniu ludziom prawa do posiadania broni ;) Nie musisz czytać między wierszami, zazwyczaj piszę dosłownie co mam na myśli. I jako przykład podając zamordyzmu wg. mnie "zakaz mordowania obywateli na życzenie" jednocześnie będąc zwolennikiem aborcji na życzenie to trochę dziwnie wygląda.

0

@pluszek dobre manipulowanie, socialdemokracja też lewica też ma to na koncie? propagandowa idiotyczna gadka plusiu.

0

@against_modern_football Czyli jednak interpretacja była celna.

Właśnie dlatego dałem Ci pozostałe przykłady, żeby nie pisał absurdów, że odbieranie broni to zamordyzm. Bo w takim razie fakt, że Polacy nie mają z zasady dostępu do broni, co nie wpływa negatywnie na spokój społeczny, to zamordyzm.

Czyli wg Twojej definicji dbanie o interes społeczny jest przejawem zamordyzmu.
Niestety, ale Twoje błędne założenia prowadzą do absurdalnych wniosków.

Zarodek jako obywatel? Szanowny kolego, nasza dyskusja chyba nie ma wielkiego sensu. Czy trzymasz plemniki w słoiku i wyrabiasz im dowody osobiste?

0

@semafor
Propaganda?
65 milionów w Chinach,
20 milionów w ZSRR,
2 miliony w Kambodży,
2 miliony w Korei Północnej,
1,7 miliona w Afryce,
1,5 miliona w Afganistanie,
1 milion w Europie Wschodniej (Blok wschodni),
1 milion w Wietnamie
150 000 w Ameryce Łacińskiej (głównie na Kubie)

0

@Comentateiro "Zarodek jako obywatel? Szanowny kolego, nasza dyskusja chyba nie ma wielkiego sensu. Czy trzymasz plemniki w słoiku i wyrabiasz im dowody osobiste?"

Strasznie płytki z ciebie człowiek. Naprawde przykro się czyta to co na tym forum wypisujesz.

Ten zarodek miałby szanse być człowiekiem - założyć rodzine spłodzić dzieci, mieć wnuki - wpłynąć miłoscią i emocjami na swoich rodziców na dziasków na świat. Mógłby być wspaniałym człowiekime któy zmieni bieg historii. TO jest ogrom nowego życia, ogrom doświadczenia które nieodpowiedzialna matka z ojcem (dzięki możliwościom) przemysli w 5 minut i uzna że "nie no nie będę się bujać teraz z piluchami - teraz to kariera porzecież" no ale .... mamy takich mądrali którzy psim swędem się już tu dostali wydaje im się że wolność skrobania jest ważniejsza od odpowiedzialnosci moralnej. To ty jesteś zamordystą bo cały czas prujesz sięże to ma być swobodny dostęp do takich praktyk. Ja ci natomiast mówie że powinien być naprawede rygorystyczny i taki własnie pochwalam. Wyjątki - gwałt, zogrożenie życia matki, mocne wskazania na ciężki choroby płodu. Na szczęście ludzie zaczynają dojrzewać i rozumieją że nie chodzi tylko o wygodę swoich 4 liter. Bardzo mnie cieszy że w stanach też wprowadzają takie prawa. Ludzie którzy znoszą konstytucyjne prawo do aborcji są (bez urazy) trochębardziej w temacie i wiedzą co robią.

0

@pluszek plusi, ale to nei lewica, to komunizm państwowy, totalitaryzm, reżim, jeśli dla Ciebie to jest lewica to już trudno.

0

@sokot mógłby być wspaniałym człowiekiem, a mógłby być kolejnym hitlerem. tylko po co to gdybanie i co z tego wynika? nic. zmuszanie ludzi do rodzenia prowadzi do nieszczęśliwych rodzin z niechcianymi dziećmi, kiepskie środowisko do rozwoju.

0

@jordus100 to nie zmuszanie ludzi do rodzenia tylko do odpowiedzialności za swoje czyny + moralna odpoiwiedzialność za nienarodzone dzieci. z tym hitlerem to dyskusja typu "szklanka do połowy pełna czy pusta" oczywiscie że nie wiemy - DLATEGO nie możemy decydować.

"zmuszanie ludzi do rodzenia prowadzi do nieszczęśliwych rodzin z niechcianymi dziećmi, kiepskie środowisko do rozwoju."

to jest totalna głupota bo skrobią się rodzinki zazwyczaj bogate które stać na takie zabiegi a co za tym idzie na wychowanie - jednak pytanie pozostaje czy stać je na miłość skoro tak łatwo podejmują takie chore decyzję.

0

@sokot dlaczego zależy ci na tym, żeby ludzie ponosili konsekwencje swoich czynów? lubisz pastwić się nad losem innych? chcesz, żeby kobiety przestały uprawiać pozamałżeński seks? co to znaczy zmuszanie do odpowiedzialności za swoje czyny, skoro jest medyczna procedura przerywająca ciążę? to może zakażmy palaczom chodzić do lekarza jak nabawią się raka płuc, niech ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny. a moralność każdy ma swoją. wiele ludzi nie ma problemu z postawieniem jakości życia i zdrowia kobiety ponad istotę która nie ma świadomości.
a co do bogatych, to sam sobie odpowiedziałeś - często cenią karierę wyżej, nie stać ich na miłość do dzieci. ich dzieci będą zaniedbane emocjonalnie, a rodzice będą starać się wykupywać ich miłość drogimi prezentami.

0

@sokot btw właśnie dlatego też zakaz aborcji jest chory bo uderza jedynie w najbiedniejszych, bogaci sobie poradzą zawsze

0

@fcbarcafan19 Ta nie grozi im, polecam zapoznać się z piramidą wieku populacji, wskaźnikiem urodzeń i śmiertelnością niemowląt i przestaniesz takie farmazony pisać.

0

@jordus100 "dlaczego zależy ci na tym, żeby ludzie ponosili konsekwencje swoich czynów?" ha ha to kończy chyba dyskusję a jak byś miał jakieś obiekcje to podjade i ci może wymorduje rodzine czy tam zgwałcę córke i wtedy wrócimy do pytania XD. Oczywiście bez nadinterpretacji to jest hiperbola.

0

@jordus100 Ale co mi łatwo mówić?

« Powrót do wszystkich komentarzy