0

@NaFazieHitman o konkretnych pozycjach i nazwiskach pisałem tu wielokrotnie i nie muszę tu referować tematu, gdyż odnoszę sie do powszechnie znanych we współczesnym dyskursie tematów. A to, że wam nic to nie mówi to nie mój problem. Nie mniej podałem kilka nazwisk powyżej i nie są to youtuberzy entuzjaści tylko historycy, sociologowie itd.
Co ważniejsze znawcy historii Polski powinni to wiedzieć, ponieważ jest to jedna z przestrzeni która odbija się sporym echem, a ksiązki mimo, że jednak bardzo szczegółowe itd to poczytne poza stricte akademickim obiegiem. Na tym też polega nowość tej dyskusji.
Ale nie halo, tencza znów coś bredzi. co za argument.
Wiele osób tu gra znawców od wychowania historii itd. a poza obiegowymi pierdołami nic nie wie.

0

@ObiwanKenobi nie spoko, Leszczyński, Pobłocki, Rauszer. Co ty Obi myslisz, że jeden masz dostęp do pracy naukowej? Skad ta buta?
Nowe źrodła - z punktu widzenia odbiorcy, nie pracownika naukowego, dostęp do nich, opracowania itd. To dotyczy wielu sfer wokół historii, kultury i społeczeństw. To są zupełnie nowe spojrzenia i przede wszystkim skupienie na historii ludowej ludności polskiej, czy szerzej tu zamieszkałej przez ostatnie 1000 lat.


Wątpie, że Ty wiesz o czym mowa, a jako, że większość pieprzy od rzeczy zwykle przekazując swoje amatorskie wyobrażenia, zakładasz, że czytam wpisy podobnych do tych wyżej socialmediowców.

W tym problem. Nie wiesz o czym mowa, zakładasz, że to jakieś bzdury. Rób co chcesz, ale dyskutujesz ze swoim wyobrażeniem, a nie argumentem z mojej strony.

Co do mojego wykształcenia, dość zabawna arogancka i pozbawiona szacunku wypowiedź. Jest co najmniej wielce prawdopodobne, że skończyłem te studia nim się urodziłeś, lub byłeś w przedszkolu.
Nie wiesz też jakie to studia, swego czasu trudniej było skończyć i napisać prace dyplomową niż teraz, więc tym razem możesz założyć, że dyplom z prawa w środku lat 90 wymagał jednak trochę wysiłków. I tak w trakcie 5 lat jest bardzo dużo na temat państwowości, systemu prawnego i politycznego w ujęciu historii świata, ale też i oczywiście Polski. Nie mniej w trakcie tego rodzaju przedmiotów wykład nie skupia się na tym ja prawo było stosowane i jakie były tego efekty dla ludności.
Finalnie jest to clue, aby zrozumieć funkcjonowane społeczeństwa przez wieki i jego lokalnej specyfiki.

Nie przejawiasz nawet cienia wiedzy, ani rozpoznania w tym zakresie, ale arogancko pysznisz się stanem swojego umysłu. Grzęźniesz w domysłach i własnych wyobrażeniach na mój temat. Wiem, że mój awatar tak działa i po to głównie go mam.

All to all, poobrażałeś mnie, próbowałeś kiepskimi metodami zdyskredytować treści, niestety niechęć do tęczy nie dodaje Ci skilu, a w tym przypadku dosłownie prowadzi Cię w bezmyślną arogancję i ignorancję zarazem.


1

@PatrychoO Jonathan Littell - Łaskawe, absolutny kiler; pouczająco jest przeczytać rewers tej opowieści autorstwa "chciałbym, żeby Pan był moim synem"* Front wschodni 1941-1945 Leona Degrelle.

HHhH, Zamach na Heydricha - Laurent Binet (ta pozycja nieco bardziej "przygodowa", bo Łaskawe to ciężar spory.

*te słowa wypowiedzial sam Adolf dając mu krzyż żelazny czy coś takiego

0

@ObiwanKenobi tak się składa, ze własne dużo czytałem i to najnowszych badań opracowań, sporo nowego w publicystyce i narracji na ten temat.
Znów niestety obok, daleko i zupełnie źle.
Co polski pan wg Ciebie zwykle robił, ostrą tyrką się zajmował? do bicia miał ludzi, całą strukturę, człowień by sprawdził na szybko a anie pisał bzdety.
Prusy, jako królestwo powstało dość późno, a prusy książęce, czy zakonne to chyba nie ten ciemiężyciel którego miałeś na myśli. Carat jest sporo starszy.
Serio sądzisz że zmyślam sobie te tresci historyczne? kolejne sytuacje przerastające wszelkie XD, nawet tej strony. Zwykle oceniamy innych swoją miarą, ale wybacz nie przekazuje jakieś rodzinnej farmazony, ani wyssanych z palca przy lada okazji fantazji, co bywa często nośnikiem powszechnych opinii.
Poszukaj informacji jest ich obecnie sporo, nawet ludzie ponagrywali audiobooki tych pozycji dla tych co czytają trudem.
Szefów od historii masa, a podstaw mechanizmów działania polskiego społeczeństwa przez stulecia nie znają. Jednak sobie antycypują i myślą jak to obca siła nas tu miażcyła, a my przecież prawie idealni byliśmy.
Otóż nie, nawet dość tradycyjne historyczne narrajce opowiadają o dość specjalnej doli miażdzącej większości społeczeństwa, której nieraz lżej bylo pod obcą włądzą. Piękny absurd, też powszechnie znany.

No ale, ale rozumiem, to nie jest wprost tak łatwe do ogarnięcia. Swego czasu studiowałem organizację polskiej państwowości, system prawny, to mimo wszytko w studiach uniwersyteckich tamtego okresu było mało lub bardzo mało informacji na ten temat. Można było zrozumieć, ze tego rodzaju wiedza pozostawała w sferze domysłów czy życzeń (no ale przecież az tak zle być nie mogło), ale dziś już jest dość łatwy dostęp do źródeł, a zwłaszcza publikacji itd. Pan ma taki awatar, niby mędrzec, sobie tam coś może zostawię do uzupełnienia, zerknę, ale nie, założę, że wiem, choć widać po najbardziej fragmentarycznej wymianie, że chyba Obi wan nie wie o czym mowa.

0

@ObiwanKenobi hej men, ale jaka tolerancja? czy postuluje o miasta, gminę wolna od żartów mniejszościach, czy piszę tu panu szefowi o jej tak nie można na forum, skreślić to.
Napisałem Ci wyraźnie mów co chcesz, tylko nie wciskaj sam sobie kitu ze to jest spoczko, że nic nie znaczy.
Jesteś albo nie zorientowany albo kompletnie nie znasz historii polskiego społeczeństwa, ludności. Wiem kumasz tam oręża sukcesy, porażki itd. Ale już o życiu codziennym 80% ludzi nie warto sobie choć 5 zdań przeczytać.
Bicie odzieczyliśmy od prusaków, nic lepszego dziś nie przeczytam. HAHAHA.
Prusacy przyszli tu i powiedzieli polskim panom:musicie bic swoich poddanych dzienn i noc bo inaczej nie beda robic.
Misiu, jescze Prus na mapie nie było jak Polska biciem stała, a jak na zachodzie galery i kolonie jako dyscyplina służyły w carskiej rosji zsyłki tak w Polsce szubieniczka przypominała o karze ostatecznej.
Wez się człowieku własną historią zainteresuj, bo robisz z siebie pośmiewisko.

0

@Vitoo czy o uprzedzeniach do nas chłopaków dobrych nie wspomniano tu wielokrotnie? Czy to nie dziś my najbardziej cierpimy? Pod pozornie oświeconym odkrywczym i demaskatorskim tonem, kryją się emocje, nie tylko prywatne, ale i zbiorowe.
Cóż ja tu takiego propaguje, że ludzie w Polsce czują ogromny żal do wszytkiego i wszystkich? że kanalizują swoją złość na tych od ktorych przeważnie ciosu zwrotnego raczej nie dostaną, a trochę władzą się chwilę pocieszą.
Wyjedz jeszcze z odklejeniem, bo już bardziej suchego argumentu o tolerancji to już nie mogłeś z szuflady wyjąć. Ten twit i większość tu narracji opiera się wyłącznie na uprzedzeniach uproszczeniach i zwykłym ściemnianiu, mnie w to nie mieszaj.
To forum cieknie uprzedzeniem, kazdym kilobajtem niemal, to jak w mieście złodziei krzyczeć złodziej do typa włąśnie skrojonego z portfela. Mowiłem, XD sie wyczerpało.

0

@ObiwanKenobi po piersze nikt nie zakazuje użycia słowa. Nie wspominam o tym, chcesz żartować o żydach, romach itd rób to, wiedz, że świat się zmienia nie od tej chwili ale od samego początku, kiedyś bicie dzieci, służby, robotników, karanie śmiercią za byle widzimisię pana na majątku też było normą. To, że ludzkość w ogóle się zmienia, nie zawdzięczamy temu, że ludzie Twojego pokroju bezrefleksyjnie powtarzają obrażliwe żarty i farmazony, które sami sobie opisują jako zdrowy rozsądek.
Obraźliwe traktowanie przeciwną stronę jest placz, biedni chłopcy grilowani przez dziewczyny i jeszcze geje po drodze, obrażanie religii. Makabra. Putin nawiasem mówiąc mowi mniej więcej to samo.
To ulubienie do poniżania innych niestety to przykra tradycja która przetrwała również w języku.
Smutne jednak, że nasze społeczeństwo które doznało tylu cierpien i upokożen od własnych rodaków, z taką lubością ślini się na wszelką dyspensę na niewinne, wciąż obraźliwe żarty. I nie, to nie jest czarny humor, ani nawet specyficzne jego poczucie, a zwyczajny brak szacunku. To że powszechnie w tym pływamy, nie do końca nasza wina, nie mniej - chcesz czy nie - nawet Polska, wszelka nasza tradycja przemocowa idzie w bardziej pokojową stronę.
Zaraz się złapiesz za głowe jaka przemocowa tradycja? ola boga itd. To też zapewne czarna magia. a ludzi powszechnie bito jeszcze przed wojną. Więc co, warto sobie dodać animuszu rechotem z jakiś tam nieszczęśników. Co za piękny zestaw wartości.

0

@ObiwanKenobi kiedyś żarty o żydach też były uznawane za całkiem spoko, bo nikt nie czuł się obrażony, nikt z żartujących.
Od lat językoznawcy określają te słowo jako nacechowane pejoratywnie i negatywnie. słownik za też to zaktualizuje, kwestia czasu. Będziesz chciał to znajdziesz, ale jestem pewien, że dobrze wiesz ze to wyraz na granicy akceptacji.

0

@NaFazieHitman jesteś żałosny, no ale trudno. Zdajesz sobie sprawy co w ogóle dzieje się z dziećmi? masz jakieś pojęcie? Tak się składa, że jestem rodzicem i doskonale wiem jakie są obecnie zagrożenia, ale tęczowa apokalipsa to akurat najmniej. Nie wiesz o czym mówisz, ziejesz sobie jakimś przekazem i fajnie, pewnie Ci lepiej. Jeśli ktoś tworzy idiotów to system społeczny co najmniej od setek lat. Zapewne jesteś tak wyjątkowy, że widzisz się po innej stronie, nie dziwne, mało wiesz - po Twoich wypowiedziach dość prosta i niesłożona konkluzja - stąd skąd masz wiedzieć.

0

@NaFazieHitman "stworzyliście" XD
ludzie się sami pokreowali, normalnie byli wcześniej biali, albo najbardziej kochali dziewczyny z podhala, ale przyszła moda i zaczeli lubić chłopaków w wielkopolski.
Idiotą łatwiej sie stworzyć, niż to co sugerujesz.

0

@Vitoo nie zauważyłem specjalnie, żeby dzisiejsze chłopaki jakoś sobie radziły, jak widzę po tym forum jak sobie sporo osób radzi, zwłaszcza w sytuacjach z kobietami, to musze przyznać, prawdziwa klasa.
W innych przypadkach panuje ogólne pozerstwo i troling, wysmiewanie wysztkiego co się da itd. byle chwile poczuć się lepiej. Zaraz jednak okazuje się ze wyciera nos w rękaw. Po co to, zrozum innych sam lepiej na tym wyjdziesz. Ale lepszy festiwal ma gorzej i inne idiotyzmy tego rodzaju. szacun po wsze czasy.

0

@ObiwanKenobi pewnie zdajesz sobie sprawę, że użyte przez Ciebie słowo jest obraźliwe, i zapewne czujesz się od razu lepiej i bardziej godnie. Winszuje misiu

0

@ObiwanKenobi jasne, uważam, że ludzie za przymioty naturalne powinni być odarowywani przez los, a nie za to co umieją. To przecież oczywiste.
Nie o to się jednak rozchodzi w tym wpisie twiterowym. a o to że ich sukces w prosty sposób prowadzi do tego, że u nas nie ma uprzedzeń w tym zakresie.
JEst to tak głupie, infantyle co populistyczno manipulacyjne.
Cała masa ludzi na całym świecie robi kariere nawet jak nic nie umie, albo zwyczajnie potrafi sie odnaleźć w odpowiednim środowisku i czasie.
To samo dotyczy osób odbiegających od polskiej normy. Również osoba nieheteronormatywna, może zrobic kariere nic nie potrafiąc. U nas prezesem banku można być będąc totalnym ściemniaczem (jak na całym świecie). Stąd Twój argument poniekąd słuszny, niechaj ci co potrafią uzyskują z tego korzyść, jednak dlaczego zaraz musi sugerować ze te osoby coś osiągnęły wyłącznie przez swoją odmienność w tym czy innym zakresie.
w pierwszym zdaniu ironizuję, więc się na to z halabardą "włacz myslenie nie startuj" bo sam sobie fryze przytniesz.

0

@michal26 Czy na serio tym należy zamknąc dyskusję an temat homofobii czy rasismu? żartujesz czy jesteś szalony, czy logiczne wsnioskowanie masz rodem z śwtata fantazy czy innych bajek.
Twiterowy myśliciej dowodzi na podstawie ww osób, że w polsce nie ma żadnych urzedzien (at least w tym zakresie) a panowie tu przyklaskują.
To nawet nie jest głupie, to zwyczajna wiara w cuda.

0

@Vitoo biedne dobre chłopaki, takie pokrzywdzone, cały zachód nas atakuje, prawie jak putina. Tak żałosnych ludzi tak żal. Uprzedzenia wyłącznie w ich stone, u nas w regionie wszyscy szlachentni dobrzy, rozumiejący i emptayczni. Niezłe jaja, bo jak się stoli w jakimś nawet niewielkim tłumie to słyszy się coś zupełnie innego.
Nieustanne odnoszenie się do tego co tam na zachodzie, podczas gdy całą masę wątpliwości kierujemy sami w swoją stronę.
Oczywiście nie LRblowe dobre chłopaki, oni nie mają wątpliwość co do swoich przymiotów. Wiadomo, każdy zawiszcza czarny, a zakola cięzki hełm zakrywa.

0

@michal26 a czyli ilu 5? 10 20? xd nie wystarcza bylo jasne ze zaraz wysypie się cała niewesoła kompania zdrowo myślących męczenników.
TO wszytko jednoznacznie dowodzi, nic nas nie trapi w powyższych kwestiach to są medialne wymysły. Dyskusja zamknięta.

0

@GeneralXavi trudno przyjąć taką uwagę rozumeim, jakbym miał polską flagę w awatarze natychmiastowa zmiana narracji. Biedne umysły, umęczone duszyczki.

0

@KrychaFCB tak, jeden gej i jedna czarna osoba sprawiają, że problem znika, przecież wciąż zyją i na do datek ROBIĄ karierę. Tego manipulacyjnego języka tych co włączyli myślenie żadne XD nie opisze. Ich zidiocenie trafia do właściwych adresatów.

1

@macio_944 to napewno antifa, tylko oni mogliby pokojowe akcesoria religijne użyć do przemocy...

2

@macio_944 potwierdzam, wkrótce w reprezentacji, pzpn już z papierami u prezydenta.

0

@tristan87 opowiedz proszę

0

@tristan87 w stalowej woli na 100% tylko cebula i brukiew

5

@VamosRakieta jak Lis był młody nie było playlist, wyłącznie kolejki po papier toaletowy i tajne komplety z religii.

1

@Messi1992 obaj godne pożałowania zachowanie, zamiast dawać jakikolwiek przykład to robią z siebie idiotów, a Kylian to jak typ w ostatniej ławce co głośno puścił bąka i zaśmiewa się z tego żartu udając ze się chowa, ale każdy wie, że to jego genialny pierd.

2

@macio_944 bo otwiera kącik w Wiadomościach "Polska Barca", ma zamiar zjeść na pełnej Romero i innych cienasów

1

@arasz1819 kupiem dwa żebyś ze mną poszedł

0

@Sulimo hipisi po mecie tak nie wyglądają, to są słabi przebierańcy i znów czarny aktor jest najlepszy, reszta jest straszna. Co ważne, ludzie narzekali chyba na ostre napięcie w strone multikulti, jak zawsze przerażenie więcej warte niż rzeczywistość.
Cały ten serial dotychczas ma mocny anglosaski klimat nie tylko przez akcent, ale też wygląd aktorów. Dosłownie parę na krzyż niebiałych postaci tego nie zmieni.

2

@Aragorn33 aktorzy ktorzy grają elfow ten stay pan i młody, to mają aparycje na hobbitów. Biali aktory są bardzo słabi, czarny elf świetny za to.
Nowi aktorzy z Gry o Tron też są z 3 ligi w porównaniu z pierwszą serią.

2

@Przemek2323 fajnie też sobie wycierają te smutne gęby ofiarami tej wojny dla słupków i dymów, które mają zasłonić ich "osiągnięcia". Etyczny ściek.

3

@Uukasz_93 etyka dziennikarska xd, nawijają do gościa jakby był ich uczniem, dno.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?