O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Andres Iniesta, Patrick Mahomes
  • Ulubione zespoły Barca, 1FC Kaiserslautern, Kansas City Chiefs
  • Barcelonie kibicuję od 2004

Statystyki

  • Dni w serwisie 3948
  • Liczba komentarzy 666
  • Polecenia 819

Komentarze

0

@Marcelinho99 https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-12054092#comment-12054092
Taka dyskusja mi się wczoraj rzuciła w oczy, myślałem ze się trochę bardziej rozwinęło ale sam fakt że jest paru takich gagatkow to masakra. Jeden pozo123 fajnie napisał, to jeszcze go cisnąć próbowali.
Nic dziwnego że na przestrzeni ostatnich lat tyle ciekawych osób przestało się udzielać, lub ograniczyli się do rzadkich odwiedzin.

1

@norbi77 my to wiemy, chciałem poprostu to z siebie zrzucić i zaoferować niektórym głos zdrowego rozsądku. Sam lubię od czasu do czasu tu coś normalnego przeczytać, przynajmniej w tym temacie, co też się zdarza za co jestem wdzięczny.
A młodym czy słabiej ogarniającym rzeczywistość klubową, sportową czy finansową, warto od czasu do czasu przedstawić logiczne podejście do sprawy, a nie tylko to co się właśnie sprzedaję. Niech jeden zacznie myśleć, to już sukces;)

0

@Marcelinho99 co niektórzy już wczoraj rozmyślali o sprzedaży Ansu, co prawda bodajże Cohel ich podpuścił ale zatrważające jest ilu to podłapało. Najlepsze że większość z tej kliki marzy Silvie na miejsce Frenkiego, nie realizując że on co najwyżej na pozycji Pedriego najlepiej się sprawdza.

3

@Vitoo Frenkie de Jong został zakupiony po promocyjnej cenie 75mln + 11, przy czym nawet nie wiadomo ile z tych 11 zostało spełnione. Promocyjnej zapytacie, oczywiście że tak, wszak chciała go zakontraktować cała piłkarska elita, a nie dość że my go kupiliśmy, to zrobiliśmy to w styczniu 2019. Na długo przed dwumeczami z Juve i Realem, przed otrzymaniem przez de Jonga tytułu najlepszego pomocnika w LM. To nam zaoszczędziło dobrych 20mln i wakacyjnej telenoweli.
Chłopak przyszedł, prezentował się bardzo dobrze na tle drużyny, bardzo szybko nauczył się języka, zasymilowal z klubem, miastem. Pokazał co to profesjonalizm na najwyższym poziomie będąc przykładem piłkarza który dąży do ciągłego samorozwoju.
Po niecałym roku przyszła "pandemia", powstały niespodziewane problemy finansowe mocno trafiające w nasz klub. Po czasie okazało się w jak opłakanym stanie się znajdujemy przez wiadomo kogo. Wystąpiła nagła potrzeba cięcia kosztów i poszukiwania pieniędzy. Frenkie jako jeden z pierwszych, zgodzil się na odroczenie większości swojej pensji przez najbliższe 2 lata, przedłużając kontrakt o rok/dwa, aby klub mógł rozbić zaległość w dłuższym czasie. To samo w tym czasie uczyniło kilku zawodników, głównie kapitanów drużyny.
Następne dwa lata były bardzo ciężkie dla klubu, pod względem sportowym jak i finansowym. Skupię się na aspekcie sportowym. Było lepiej, jeszcze z Leo, było gorzej, już bez. Frenkie przez cały ten okres trzymał dobry poziom. W okresach w których szło nam lepiej, de Jong był zawsze jedna z wiodących postaci w meczach, udowadniają to statystyki. W gorszych okresach, Frenkie zawsze gral na dobrym/przyzwoitym poziomie, przeważnie jako jeden z lepszych w zespole. Bardzo mało było meczy w których odznaczałby się negatywnie na tle drużyny.
Co jest bardzo ważne, bo bez dobrze działającego zespołu nie da się wejść na najwyższy poziom. Można próbować i czasami się udaje ale wtedy mówi się jedynie o przebłyskach, albo krótkich okresach topowej formy. Patrząc jednak na ostatnie 2/3 lata to te okresy Frenkiego idealnie zgrywają się z dobrymi okresami gry Barcy, a wiedząc że przez cały pozostały czas de Jong był zazwyczaj jednym z lepszych, to nachodzi jeden wniosek, Frenkie nie jest winny porażek w ostatnich latach. Przynajmniej nie bardziej niż większość drużyny. Sam Messi z Pedrim Frenkim i Albą (w miare) nic nie ugra. Na najwyższym poziomie potrzebujesz 8/9 na topie i 2/3 dobrych/bardzo dobrych.

Forma jaka prezentuje Frenkie napewno nie jest najwyższa jaką mógłby zaprezentować, jednak by móc tak grać na codzień musi być otoczony pilkarzami na podobnym poziomie i z podobna pewnością siebie w swoich poczynaniach. Tak było w krótszych i dłuższych okresach w Barcelonie w ostatnich 3 latach jak i w Ajaxie.
Sprawa finansowa klubu jest w takim stanie jakim jest i myślę że Frenkie się z klubem dogada w kwestii pensji, o ile klub dementuje na bieżąco te plotki u Jego agenta bądź osobiście u de Jonga.
Trochę tego wyszło ale mam dość wyssanych z palca komentarzy jakoby Frenkie, kosztował nie wiadomo ile, zarabiał nie wiadomo ile, słaby to on wogole jest, nikt go tu nie chce I jeszcze teraz machlojki jakieś z Bartkiem niby odstawiał. Znalazło się kółko wzajemnej adoracji na La Rambli, które zaśmieca dzień w dzień cała stronę i tylko po kolej wszystkich wyrzucają, wszystkich kupują, po wszystkich jadą jak po burej ale co złego to nie my. Na wszystkim najlepiej się zanaja ale mecze to na rambli w komentarzach oglądają. Teraz Frenkie zły bo zbawca Bernardo przyjdzie, co w ostatnim meczu z Lpoolem piłkę se 2 razy musiał poprawić żeby przyjąć i znikał przez cały mecz (taki przytyk, wiem ze Bernardo kozak). Całe szczęście że wiem że większość prawdziwych kibiców, ma inne zdanie niż to co widać w większości na La Rambli, ale to nie dziwi bo tak jak wspomniałem, dla mnie to zwykłe kółko wzajemnej adoracji, nic więcej

Zobacz wszystkie

68

Mascherano będzie jak Beletti, strzeli tylko jednego gola dla Barçy, ale za to dającego Puchar Ligi Mistrzów :)

50

Tak ciężko było opatrzyć artykuł zdjęciem piłki??
https://img.allfootballapp.com/www/M00/5F/74/720x-/-/-/rB8ApF2uEPyABwoXAAEttINvRIc605.jpg.webp
Jak dla mnie to bardziej czerwony Ale jak kto woli ;)

41

799 bramek, 323 Asysty.
Dryblingi, kluczowe podania, nagrody indywidualne itd. Nawet nie ma co pisać..
W życiu nie było, nie ma i za pewne długo nie będzie takiego piłkarza..
Lionel Messi, najlepszy w Historii!

21

Nie no, takie typy jak @Firestone to powinni mieć zakaz udzielania się na tej Stronie.. W skrócie,
komentarze gościa na temat De Jonga:
- Jedyne kto się kopie po czole w tym klubie, to Frenkie. Dla dobra klubu powinien odjeść.
-Pupilek La Bamby, niech ta saga się już kończy i ten chłop w końcu odjedzie.
Tymczasem komentarze z 7 lipca wyżej wymienionego na temat Pana Viniciusa z Realu:
- Na takiego Viniciusa potrafili poczekać 3 lata aż odpali, a u nas wszystko musi być na teraz, już. CZASEM TRZEBA CIERPLIWOŚCI I WIARY.
- Vini 3 lata KOPAŁ SIĘ PO CZOLE i go nie wypchnęli..
No, Brak słów.

21

Nie wiek a nieudolna polityka transferowa!! Każdy klub wie że od Barcy kupuje się za "grosze" a sprzedaje się za kokosy!!