@pax Chcącemu nie dzieje się krzywda. Spójrz ile osób teraz traktuje przymusową edukację jako najgorszą rzecz jaką im się zdarzyla w ich młodym życiu. Po co ktoś zabiera mi moje pieniądze i zmusza potem do nauki kogoś kto wcale nie chce chodzić do szkoły . I nie dość że sam się nie uczy to utrudnia to innym uczniom. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, a jak ktoś chce komuś sponsorować naukę to niech wplaca kase zamiast do budżetu n na odpowiednie fundacje które będą fundować stypendia. Przynajmniej ktoś skontroluje aby ta kasa trafiła do osób które z tego skorzystają.
@pax Akurat co do bonu to uważam to tylko za półśrodek. Edukacja docelowo powinna być dobrowolna a szkoły prywatne. A każdy z własnej kieszeni płaciłby za edukację swoich dzieci. Tyle w tym temacie.
@tobiasson92 Pytanie co na to wszystko Jarek, bo te przystawki to sobie mogą teraz zabawki wyrywać, ale jak król podwórka tupnie nogą to zrobią to co im nakaże.
@!34RC3!_0N4 Najpierw myślałem że chodzi o Giertycha, potem o Abramowicza, ale potem napisałeś Riki i Pedri i zryło mi całkiem banię o jakim Romanie tu mowa
@Bykunn A mi tam wisi, że pajacuje Jeśli dzięki temu pajacowaniu ludzie zaczną dla beki wpłacać i okaże się,że dzięki temu uzbiera się więcej kasy, to czemu nie? Świat się od tego nie zawali
@Bykunn A jak myślisz co on zrobi z tą kurtką? Ponownie trafi na licytację i dzięki temu dwa razy posłuży do szczytnych celów. Poza tym cała ta sprawa jest niepoważna i dla beki więc po co ta krytyka?
@VenoM Czyli mandat dostaniesz bez możliwości odmowy ale stanie się prawomocny dopiero jak zapłacisz grzywnę? Tak mówi paragraf 6. Jeśli do tej pory można by się było odwołać od mandatu to byłoby lepiej dla nas. Bo teraz jak już ktoś przyjął mandat a po czasie się zorientował że jednak nie musiał go przyjmować to nie mógł się tak łatwo odwołać. PS Już widzę o co chodzi i ta zmiana oczywiście uderza w obywatela bo cały ciężar odwołania spada na niego i ma tylko 7 dni na odwołanie. Policjant dzięki temu będzie miał masę mniej roboty bo wiadomo że tylko część ludzi odwoła się do sądu.
@Ojciec5tkidzieci Należy więc zadać pytanie czy to nie było specjalnie wrzucone aby Piasek niby niechcący ustawił się po odpowiedniej stronie barykady. Generalnie niewiele to mnie obchodzi bo to postacie nie z mojej bajki a ich poglądy to ich sprawa.
@norbo80 Nie wiem jak w większych krajach ale w kraju takim jak Norwegia jest to jak najbardziej możliwe Zwłaszcza w przypadku alkoholu który jest sprzedawany w bardzo małej ilości sklepów i w ściśle określonych godzinach Wystarczy przeanalizować dane z takich punktów aby ustalić czy na karty płatnicze konkretnego obywatela dokonano większych zakupów alkoholu. Zresztą nie wiąże się to z jakimiś restrykcjami a jedynie sprawdzają czy ktoś potrzebuje pomocy i mu ja oferuja
@norbo80 Pytałeś więc odpowiadam - portal norwegofil.pl -"No i oczywiście nie należy zapominać o najtańszych, domowych sposobach - czyli bimber pędzony w garażu lub piwnicy. Z tym też jednak trzeba uważać, bowiem kupno dużej ilości cukru może zwrócić uwagę władz… Tak samo jest zresztą z alkoholem – jeśli ktoś bywa częstym gościem w Vinmonopolet, może się liczyć z tym, że za jakiś czas do jego drzwi zapukają przedstawiciele opieki społecznej, oferujący pomoc w zwalczaniu nałogu.
Władze pobierają dane z kart płatniczych – najpopularniejszej formy płatności w Norwegii. Brzmi jak absurd – ale tak właśnie jest." Sądzę, że nie to było zresztą głównym tematem dyskusji ale fakt,że istnieją takie możliwości aby system na podstawie danych z kart płatniczych wyłapał to co mu się zleci wyłapać. Ta ciekawostka z Norwegii służy tylko jako przykład, że jakieś państwo stosuje to w praktyce.
@Bykunn Skoro już zerkasz w przeszłość to zauważ, że masowy dodruk pieniądza kończył się gospodarczą katastrofą. A tak naprawdę jeszcze nigdy w historii nie działo się to na taka skalę jak obecnie. I musi się to zakończyć jakimiś globalnymi zmianami dotyczącymi gospodarki albo po prostu ogromną inflacją.
@norbo80 No nie przesadzaj z tymi 3/4 częściami świata. Krajów z powszechną gotówką jest dużo więcej. Pomyliłem kraj - przepraszam - to w Norwegii dane z kart płatniczych mogą doprowadzić do kontaktu z odpowiednią instytucja jeśli ktoś kupuje nadmierne ilości alkoholu.
@Bykunn Wirus istnieje, szczepienia dają szansę aby go pokonać. Ale warto też zauważyć takie fakty jak masowy dodruk pieniądza na świecie, nadchodzący globalny kryzys największy w dziejach, powoli też rozkręca się propaganda o nowym ładzie, krytyka własności prywatnej przez papieża. To daje do myślenia. Wielki Reset może okazać się jedynym sposobem wyjścia z kryzysu jaki zostanie nam przedstawiony przez decydentów.
@Naturopata Skoro już zaczynają otwarcie o tym mówić, skoro nawet papież zaczyna siać propagandę o odejściu od własności prywatnej to wiedz, że coś się dzieje ....
@norbo80 Jeśli kupujesz kartą to tak. W zwykłych sklepach najmocniejsze piwo ma bodajże do 2% alkoholu, a mocniejsze alkohole można kupić tylko w specjalnych sklepach które mają ograniczone godziny otwarcia. A tam praktycznie gotówka jest już na wymarciu. Jako ciekawostkę podam fakt, że niemały problem mieliśmy gdy zawieźliśmy złom z rozbiórki na skup a tam obsługiwali tylko karty i to magnetyczne a to były czasy gdy mieliśmy karty z chipem. Znajomy Szwed musiał przyjechać, wziął utarg na swoje konto a nam wypłacił z bankomatu.
0
@MESSIah16 Walasiewicz to na pewno pani? Bo jakieś kontrowersje z tą postacią byly
0
@pax Chcącemu nie dzieje się krzywda. Spójrz ile osób teraz traktuje przymusową edukację jako najgorszą rzecz jaką im się zdarzyla w ich młodym życiu. Po co ktoś zabiera mi moje pieniądze i zmusza potem do nauki kogoś kto wcale nie chce chodzić do szkoły . I nie dość że sam się nie uczy to utrudnia to innym uczniom. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, a jak ktoś chce komuś sponsorować naukę to niech wplaca kase zamiast do budżetu n na odpowiednie fundacje które będą fundować stypendia. Przynajmniej ktoś skontroluje aby ta kasa trafiła do osób które z tego skorzystają.
0
@pax Cóż Zdarza się....
0
@pax Akurat co do bonu to uważam to tylko za półśrodek. Edukacja docelowo powinna być dobrowolna a szkoły prywatne. A każdy z własnej kieszeni płaciłby za edukację swoich dzieci. Tyle w tym temacie.
0
@tobiasson92 Pytanie co na to wszystko Jarek, bo te przystawki to sobie mogą teraz zabawki wyrywać, ale jak król podwórka tupnie nogą to zrobią to co im nakaże.
7
@DonMatteo901 Teraz powinni to wino rozesłać do tych osób z FA które ukarały Cavaniego. Coś taka akcja a'la Budweiser. I to rozpowszechnić.
0
@inViNcibl3 Nikt nie krytykuje tego, że zaprasza przygłupów. Tyle, że on sam skrytykował lansowanie pato-celebrytów.
2
@elmayakos Zamiast teraz skupić się na trenowaniu to się miesza do polityki? Kibice mu tego nie darują
0
@DonMatteo901 XD
0
@!34RC3!_0N4 Najpierw myślałem że chodzi o Giertycha, potem o Abramowicza, ale potem napisałeś Riki i Pedri i zryło mi całkiem banię o jakim Romanie tu mowa
0
@Bykunn A mi tam wisi, że pajacuje Jeśli dzięki temu pajacowaniu ludzie zaczną dla beki wpłacać i okaże się,że dzięki temu uzbiera się więcej kasy, to czemu nie? Świat się od tego nie zawali
0
@Bykunn A jak myślisz co on zrobi z tą kurtką? Ponownie trafi na licytację i dzięki temu dwa razy posłuży do szczytnych celów. Poza tym cała ta sprawa jest niepoważna i dla beki więc po co ta krytyka?
0
@macio_944 Nie po to narzucają różne obostrzenia aby ludzie ich potem ośmieszali na różne sposoby a sądy przyznawały im rację.
0
@bartekvisca A może ma swoją siłownię albo na powietrzu?
0
@marcin62 No i takie życzenia to ja rozumiem. Podziekować panie Jarosławie.
0
@VenoM Czyli mandat dostaniesz bez możliwości odmowy ale stanie się prawomocny dopiero jak zapłacisz grzywnę? Tak mówi paragraf 6. Jeśli do tej pory można by się było odwołać od mandatu to byłoby lepiej dla nas. Bo teraz jak już ktoś przyjął mandat a po czasie się zorientował że jednak nie musiał go przyjmować to nie mógł się tak łatwo odwołać.
PS Już widzę o co chodzi i ta zmiana oczywiście uderza w obywatela bo cały ciężar odwołania spada na niego i ma tylko 7 dni na odwołanie. Policjant dzięki temu będzie miał masę mniej roboty bo wiadomo że tylko część ludzi odwoła się do sądu.
0
@Ojciec5tkidzieci Należy więc zadać pytanie czy to nie było specjalnie wrzucone aby Piasek niby niechcący ustawił się po odpowiedniej stronie barykady. Generalnie niewiele to mnie obchodzi bo to postacie nie z mojej bajki a ich poglądy to ich sprawa.
1
@Kurkmen Na Kamczatce to nikt by na takie coś sobie nie pozwolił bo czekałaby go kulka w leb albo lata łagrów.
0
@Ojciec5tkidzieci No i cóż z tego. Nic takiego szokującego jak dla mnie nie zrobił. Może lekki zgrzyt w porównaniu z wizerunkiem jaki tworzył i tyle.
1
@Comentateiro Zwierzęta mają swoje prawa. A najważniejsze z tych praw jest takie, że mają prawo dobrze smakować.
1
@chosenone Widzę, że w końcu koledzy także przekonali się do tego Męża Stanu. Szkoda że tak późno ale zawsze to coś.
1
@norbo80 Nie wiem jak w większych krajach ale w kraju takim jak Norwegia jest to jak najbardziej możliwe Zwłaszcza w przypadku alkoholu który jest sprzedawany w bardzo małej ilości sklepów i w ściśle określonych godzinach Wystarczy przeanalizować dane z takich punktów aby ustalić czy na karty płatnicze konkretnego obywatela dokonano większych zakupów alkoholu. Zresztą nie wiąże się to z jakimiś restrykcjami a jedynie sprawdzają czy ktoś potrzebuje pomocy i mu ja oferuja
0
@Bykunn Kiedyś istniało coś takiego jak parytet złota. Obecnie już nikt nad tym tak naprawdę nie panuje.
0
@norbo80 Pytałeś więc odpowiadam - portal norwegofil.pl -"No i oczywiście nie należy zapominać o najtańszych, domowych sposobach - czyli bimber pędzony w garażu lub piwnicy. Z tym też jednak trzeba uważać, bowiem kupno dużej ilości cukru może zwrócić uwagę władz… Tak samo jest zresztą z alkoholem – jeśli ktoś bywa częstym gościem w Vinmonopolet, może się liczyć z tym, że za jakiś czas do jego drzwi zapukają przedstawiciele opieki społecznej, oferujący pomoc w zwalczaniu nałogu.
Władze pobierają dane z kart płatniczych – najpopularniejszej formy płatności w Norwegii. Brzmi jak absurd – ale tak właśnie jest."
Sądzę, że nie to było zresztą głównym tematem dyskusji ale fakt,że istnieją takie możliwości aby system na podstawie danych z kart płatniczych wyłapał to co mu się zleci wyłapać. Ta ciekawostka z Norwegii służy tylko jako przykład, że jakieś państwo stosuje to w praktyce.
0
@norbo80 "Tako rzecze internet". Jak chcesz to wypróbować w praktyce to się tam przeprowadź i przetestuj.
1
@Bykunn Skoro już zerkasz w przeszłość to zauważ, że masowy dodruk pieniądza kończył się gospodarczą katastrofą. A tak naprawdę jeszcze nigdy w historii nie działo się to na taka skalę jak obecnie. I musi się to zakończyć jakimiś globalnymi zmianami dotyczącymi gospodarki albo po prostu ogromną inflacją.
0
@norbo80 No nie przesadzaj z tymi 3/4 częściami świata. Krajów z powszechną gotówką jest dużo więcej. Pomyliłem kraj - przepraszam - to w Norwegii dane z kart płatniczych mogą doprowadzić do kontaktu z odpowiednią instytucja jeśli ktoś kupuje nadmierne ilości alkoholu.
0
@Bykunn Wirus istnieje, szczepienia dają szansę aby go pokonać. Ale warto też zauważyć takie fakty jak masowy dodruk pieniądza na świecie, nadchodzący globalny kryzys największy w dziejach, powoli też rozkręca się propaganda o nowym ładzie, krytyka własności prywatnej przez papieża. To daje do myślenia. Wielki Reset może okazać się jedynym sposobem wyjścia z kryzysu jaki zostanie nam przedstawiony przez decydentów.
0
@Naturopata Skoro już zaczynają otwarcie o tym mówić, skoro nawet papież zaczyna siać propagandę o odejściu od własności prywatnej to wiedz, że coś się dzieje ....
1
@norbo80 Jeśli kupujesz kartą to tak. W zwykłych sklepach najmocniejsze piwo ma bodajże do 2% alkoholu, a mocniejsze alkohole można kupić tylko w specjalnych sklepach które mają ograniczone godziny otwarcia. A tam praktycznie gotówka jest już na wymarciu. Jako ciekawostkę podam fakt, że niemały problem mieliśmy gdy zawieźliśmy złom z rozbiórki na skup a tam obsługiwali tylko karty i to magnetyczne a to były czasy gdy mieliśmy karty z chipem. Znajomy Szwed musiał przyjechać, wziął utarg na swoje konto a nam wypłacił z bankomatu.