1

@alone49 Właśnie o to chodzi, gdyby stosowali się do tego we wszystkich meczach to inne mecze trwały by dłużej niż ten Realu. XD

1

@lajcior proszę się przyjrzeć ostatniej statystyce w tabeli. ;) Taka Sevilla z całkowitego czasu gry który wynosił 102 minuty grali tylko 51 minut. 12 minut mniej efektywnego czasu gry niż Real Madryt który miał więcej dogrywki. :) czemu im nie doliczyli więcej skoro przerw w grze było jeszcze więcej?

4

Real Madryt miał najdłuższy efektywny czas gry i najwięcej doliczonego czasu. Czego nie rozumiecie?


0

@pawello10 No jesień najgorsza, tu się zgadzam. Ja tam lubię zimę, ale wolę lato. Tak długo jak jest śnieg to jest ok. Gorzej jak właśnie śniegu nie ma, ale za to dzień na 5 godzin

2

Powiem wam, że ja tej zimy tak nie lubię że nawet czas letni zostawiam na zegarku

2

@Fog_W_1899 Różne budowy i usługi związane z wodą - wbijanie pali, budowa pomostów czy współpracę z nurkami przy sądowaniu dna albo wyławianiu jakichś zatopionych szut/statkow. Te 6h dziennie na wodzie jestem mniej więcej. Gorzej jak delegacja gdzieś na Morze Północne

0

@Who_you_mam „za moich czasów kąpaliśmy się w przeręblu i mówilismy na to sauna”

5

@Fog_W_1899 Panie, a co ja mam powiedzieć. -10 to jest na dworze, odczuwalna z -20. Jak wypływamy statkiem na robotę to jest z -30. XD Nawet jak były lekkie zimy i temperatura koło 0 to miałem spokojnie z -10/-15 w pracy, gdzie spędzam na dworze wiele godzin dziennie. Na zimę to nie narzekają ludzie, co mało na powietrzu pracują mam wrażenie. Od paru tygodni pracuję w odczuwalnej od -25 i niżej, raczej wolno mi ponarzekać

0

@Chimera A na dworze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

@Stinger_ Ja nie klimatyzuje, w lipcu jadę nad morze w rodzinne strony i 3 tygodnie plażowania. Najwięcej czasu spędzam na dworze we wiosnę i lato, właściwie to mało kiedy jestem w domu. Tylko komputera szkoda bo stoi i się kurzy

PS. Dobre żarty, mam zepsuta klimatyzację więc tylko i wyłącznie uchylona szybka i wiatr we włosach ( jestem lysy)

3

@Safrani ciekawe czy zimiarz latem idzie np do chłodni w stroju narciarskim, tak jak ja chodzę w spodenkach w ciepłym domu zimą

5

@July_6_BcN Właśnie, a potem zapytaj czy morsuje. Na sam dźwięk od razu kły wyciąga i ściąga spodnie

27

Jak dla mnie Ci wszyscy zimiarze to tak tylko gadają, a czynów zero. Widzisz takiego miłośnika lata w Polsce, robi się jakiś październik a ten jedzie w ciepłe kraje. A zimiarz co? W lato zamiast na lodowiec wyjechać to siedzi w Polsce gdzie jest ciepło. Zero zaangażowania, tak naprawdę lubią ciepło ale głupio się już przyznać

12

@NeroTFP1 Mocne wymagania jak na gościa co w zeszłym sezonie strzelił 10 bramek w lidze. XD

7

Ale to chodzi, tylko Arbeloa przyszedł i od razu widać różnicę w grze

4

@AmigoBlancos Barcelona po 22 kolejce w 15/16 miała 57 bramek od obecnego Realu. Barcelona miała Neymara, Suareza, Messiego, Inieste, Alvesa, Pedro i Albe. Zakończyła ze 112 bramkami, zobaczymy na ile zbliży się obecny Real. :)

1

Ciekawostka:

Jose Plaza był szefem sędziów w Hiszpanii w latach (1967–1970 i 1975–1990). Decydował o awansach, degradacjach, obsadach meczów i karierach sędziów. Czemu o nim wspominam? Zaraz się dowiecie.
W 1970 roku miał miejsce kontrowersyjny dwumecz między FC Barceloną, a Realem Madryt. Zespoły spotkały się w ćwierćfinale Copa Generalísmo (obecnie Puchar Króla) i w pierwszym meczu na Santiago Bernabeu Real Madryt wygrał 2-0. Kontrowersje zaczęły się dopiero podczas rewanżu na Camp Nou, który sędziował José Emilio Guruceta. Na 1-0 w pierwszej połowie strzelił Carles Rexach. W drugiej połowie Barcelona szukała swojej okazji na strzelenie bramki, aż nadeszła 59 minuta. Real Madryt wyprowadzał kontrę podczas, której Velázquez został sfaulowany przed polem karnym. Sędzia Guruceta podyktował na 11 metr. Atmosfera delikatnie mówiąc się zagęściła - na murawę wśród licznych przekleństw leciały również krzesełka. Kapitan Eladio po określeniu sędziego, że jest madridistą i że nie ma wstydu, został ukarany czerwoną kartką. Kapitan odmówił zejścia z boiska, do czego został przekonany przez swoich kolegów. Napięta atmosfera eksplodowała, kiedy w końcówce meczu arbiter nie odgwizdał bliźniaczej sytuacji dla Barcelony. Kibice wbiegli na boisko, policja bezskutecznie próbowała ich powstrzymywać więc ostatecznie do akcji wkroczyły służby bezpieczeństwa. Mecz został zatrzymany 5 minut przed końcem meczu i nic więcej już się w nim nie wydarzyło.
Cztery dni po meczu Komitet Rozgrywek ukarał Barcelonę najwyższą karą 90 tysięcy peset i zamknięciem stadionu. Kapitan Eladio został ukarany zawieszeniem na dwa mecze, a sędzia Guruceta został zawieszony na 6 miesięcy.

W tym miejscu wracamy do Jose Plazy, autora słów "Dopóki ja jestem szefem sędziów, Barcelona ligi nie wygra.". Słów które przytoczył Antonio Camacho hiszpański sędzia w 1976 roku, za co przypłacił swoją karierą. Jak łatwo zauważć, pan Jose Plaza w 1970 roku odszedł ze stanowiska. Spytacie się dlaczego? Było to spowodowane wielkim oburzeniem za zawieszenie sędziego ze wcześniej wspomnianego meczu pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt w właśnie 1970 roku. Czy słowa o Barcelonie miały oparcie w rzeczywistości? Sprawdźmy to: 1967-1970 to dwa mistrzostwa Realu Madryt i jedno Atletico Madryt. W latach pomiędzy 1970-1975 mistrzami byli kolejno - Valencia, Real Madryt, Atletico Madryt, FC Barcelona i w 1974/1975 Real Madryt. Po powrocie Jose Plazy 1975-1990 mistrzami byli Real Madryt 9x, Real Sociedad 2x, Athletic Bilbao 2x, Aletico Madryt raz i FC Barcelona raz (1984/1985). W 1990 Jose Plaza odchodzi, a FC Barcelona wygrywa 4 mistrzostwa z rzędu z legendarnym Johanem Cruyffem u steru.

Karny o którego była afera: 2:39



Źródła. Mundo Deporivo, blaugrana.pl, trochę chatgpt do tłumaczenia

6

@ProMILs Jak on tam pisze o obliczaniu gęstości powietrza i wpływie na spalanie, bo ktoś napisał komentarz że jemu diesel niewiele więcej pali zimą jak latem, a i szybciej na miejsce by doleciał. XDDD

0

@BorzyKrzys Przytyk w stronę Billie od Rickyego? :D

2

@Karol145 To czemu nie zrezygnuje z np 100 mln pensji, skoro chce mocniejszy team? XD bierze pensje 200 melonów i się dziwi że klub nie chce kolejnych setek milionów na innych wydawać. Wsparcie ma, a to że jest za słaby żeby pociągnąć zespół do trofeów to inna sprawa. Brakuje tylko przejścia Benzemy do Al Hilal, wtedy Cristiano wyjedzie z Arabii w kaftanie

33

Posłużę się cytatem Gandalfa. Głupi Tuk

1

@Sulimo Ja mam tak co roku, praca na statkach. Jutro zapowiadają -20 odczuwalną w dzień, więc na wodzie będzie pewnie odczuwalna z -35. :D

29

Pan @michalgajdek to jednak jest gość

2

@Kessie jesteś Senna?

15

@Eklerek Szkoda tego transferu Own Goala do Arsenalu, miał u nas mocny sezon

10

@RoberDzik Wiadomo kto, drugi największy youtuber ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://in.pinterest.com/pin/1138003399595381174/

2

@maroon Niee, z reguły jak coś śmiesznego się wydarzy w świecie sportu to można się spodziewać reakcji na ich profilu. Admin robi tam kapitalną robotę, bo obserwuje ich i reaguje mnóstwo ludzi

14

To nie podchodzi pod jakiś paragraf?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?