O sobie

  • Zainteresowania Lubię włoską muzykę i komiksy z Kapitanem Żbikiem
  • Ulubiony zawodnik Chyba nigdy nie miałem
  • Ulubione zespoły Hmmm... na jakiej stronie jesteśmy?
  • Barcelonie kibicuję od pewnego czasu

Statystyki

  • Dni w serwisie 1300
  • Liczba komentarzy 499
  • Polecenia 3970

Komentarze

3

@Inmessionate10 nie, dalej jest w mocy oskarżenie o korupcję w sporcie (płacenie Negreirze w celu uzyskania korzyści sportowych). upadło oskarżenie o łapownictwo (płacenie "urzędnikowi państwowemu" w celu uzyskania jakichkolwiek korzyści).

2

@madl1l3nho nie. niewinny łapownictwa, bo nie było znamion łapownictwa. i to zdaniem sądu, nie prokuratury.

co do korupcji sportowej, jeżeli skazany zostanie klub, Bartomeu i Rosell, to tak -wtedy będzie można stwierdzić, że Laporta uniknie skazania tylko dzięki przedawnieniu.

17

Nie chciałem zaśmiecać newsa swoją prywatną opinią, więc wyrażę ją tutaj.

Sędzia śledczy wymyślił sobie, że Negreira jest funkcjonariuszem publicznym. NIKT się z tym nie zgadzał. Nie dało się znaleźć żadnej opinii prawnej, która by to potwierdziła. Ba, nie zgodziła się z tym nawet prokuratura... niedziwne zatem, że nie kupił tego teraz także i sąd.

Natomiast dzieki tej koncepcji, sędzia śledczy przez pół roku badał okres, którego nie powinien móc badać, bo jest przedawniony. I to pozwoliło na stworzenie nagłówków "Laporta oskarżony!". Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Nie wiadomo jak się ta sprawa skończy, ale przynajmniej stale odchodzimy od "zdrowego rozsądku" pana sędziego śledczego jako absolutu. I powoli trzeba wykładać na stół twarde dowody. Jak będą dowody, że doszło do korupcji, to będzie skazanie (i słusznie). Jak nie, to będzie uniewinnienie, a nie "wszyscy wiedzą, jak było". I jest zdecydowanie za wcześnie, żeby przesądzić o tym, w którą stronę to pójdzie.

A ja niezmiennie polecam ten artykuł z jesieni zeszłego roku, gdy przedstawialiśmy sylwetkę pana Aguirre. Spoiler alert: z jego tempem prowadzenia postępowań, możemy poczekać na wyrok gdzieś do 2035 roku.

10

@CPuyol do rankingu liczą się wszystkie rozgrywki UEFA, rozgrywki krajowe nie mają znaczenia. A Roma punktuje w Europie świetnie - w 2021 była w półfinale Ligi Europy, w 2022 roku wygrała Ligę Konferencji, w 2023 roku była w finale Ligi Europy, a w 2024 w półfinale Ligi Europy. natłukli po prostu mnóstwo punktów za zwycięstwa i kolejne awanse.

Zobacz wszystkie

97

Słuchajcie, rozumiemy, że części z Was ten temat nie interesuje, ale wtedy jest banalnie proste rozwiązanie - wystarczy akurat tych newsów nie czytać, nikt się nie obrazi. Przyjmujemy do wiadomości opinie części z Was, ale jednak pozostaniemy przy informowaniu, gdy najlepszy wychowanek i piłkarz Barcelony w historii zrobi coś godnego poinformowania.

63

Osobiście bym się nie załamywał - skoro siedział na ławce, nie zabrali go od razu do szpitala, czy nawet do szatni, to może nie jest tak źle. Choćby uraz Balde w końcówce sezonu miał podobną mechanikę, pierwsze prognozy były złe, a ostatecznie wrócił szybko i fizycznie po kontuzji nie ma śladu. To młody chłopak, jak nic tam nie poszło, to może skończy się na strachu.

Wydawania diagnozy przez Javiego Miguela pół godziny po urazie nie chce mi się komentować.

59

Brawo, panie Gundogan. Lider na boisku, lider w szatni.

Naturalną reakcją sportowca na porażkę powinno być zwykłe, ludzkie wkurzenie i chęć rewanżu, najlepiej od razu. Potem mogą przyjść chłodne refleksje, że było nieźle, że nie wszystko stracone, itp... ale od razu w szatni muszą być emocje. Może on będzie to w stanie wydobyć z reszty.

56

Dzień dobry! :)

54

Genialny jest ten tekst. Jak go tłumaczyłem, to miałem wrażenie, że przepisuję swoje własne słowa... ale ja niestety tak pisać nie umiem. Dobrze zatem, że ktoś wyraził lepiej, co mam na myśli, niż sam bym to zrobił :) Idealna odpowiedź na "pora odejść od DNA".

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?