0

@michal26 ale gościu, ja nie mówię o tym, czy rząd zrobił dobrze czy źle. Powinni to lepiej nadzorować, choć wtedy by się zapewne wysypały żale, że opieszale działają i wszystko chcą kontrolować.
Warunkiem dostania kasy było bycie małą firmą która wykazała spadek obrotów w pandemii oraz stworzenie planu dywersyfikacji działalności w ramach PKD.
Żeby to dało się skontrolować, wniosek nie mógłby być deklaratywny tylko arbitralny, jakiś urzędas musiałby sprawdzić każdego z wnioskodawców i na jakiejś nieokreślonej podstawie orzec, czy dany plan dywersyfikacji działalności jest dobry czy nie.
Ale to wtedy miałbyś odwrotną sytuacje i masę wpisów, że urzędas według widzimisię rozdaje publiczne pieniądze, pewnie swoim kolegom.
Teraz skontrolować po fakcie jest prościej, bo pani co kupiła solarium do pizzerii musi teraz to solarium do tej pizzerii wcisnąć a firma sprzedająca narzędzia będzie musiała udowodnić, że jacht na wynajem rzeczywiście jest w ofercie na wynajem i był wynajmowany.

Ale tak czy inaczej, to nie jest dyskusja o tym, czy rząd zrobił dobrze czy źle, uważam, że powinien to lepiej kontrolować, ale nie o tym jest temat i nie godzę się zrzucania całej odpowiedzialności na urzędników, bo jesteśmy społeczeństwem.
Wiem, że takie rzeczy się dzieją ale o tym jest ten wpis, przecież już w pierwszym zdaniu pisze, że to studium przypadku czemu urzędnicy muszą wszystko kontrolować.
To jest odpowiedź na bardzo częste (zwłaszcza wśród ultra popularnej tutaj Konfy) utyskiwanie na to, że urzędnicy muszą wszystko kontrolować i pilnować.
Mówimy o wypłacie z KPO ale sądzisz, że gdyby nie istniało prawo budowalne oraz różne normy bezpieczeństwa itd. Gdyby urzędnik nie kontrolował co ludzie robią, to ludzie sami z siebie postępowaliby jak należy?
No i właśnie ten temat z KPO jest odpowiedzią - nie, nie robiliby.

0

@MesQueUnClub_87 Ale ja nie neguje tego, że rząd dał dupy, nie kontrolując tych wniosków.
Tylko o tym jest ten wątek, o mentalności złodzieja i cwaniaka, że nie można z człowieka oka spuścić bo cie okradnie.

0

@Ryoumen Jeszcze raz zapytam, bo nie rozumiecie wpisu: Czy potrzeba kontroli urzędasa, żeby ludzie zachowali się przyzwoicie i uczciwie?
Czy jak pan urzędnik nie wskaże paluszkiem co wolno a czego nie, to domyślną funkcją obywateli Polski jest wyłudzenie kasy?

1

@michal26 Ale to nie chodzi o sam fakt dofinansowania tylko szeroki aspekt wszystkiego co się w kraju dzieje.
Ciągle słyszę memłanie głupich mord, że po co nadzór budowlany, po co jakieś kontrole, po co pozwolenia na budowę, czemu rząd traktuje obywateli jak dzieci.
A potem masz sytuacje jak obecnie, że urzędnicy nie kontrolowali obywateli i cyk, hurtowe wyłudzenia.

1

@Eklerek Jak ci ktoś ukradnie auto to nie jest wina obywatela złodzieja tylko wina rządu bo ci nie pilnował samochodu... Ty zrozumiałeś cokolwiek co napisałem? Nie bardzo.
Ale niech ci będzie, wina Tuska, a zaraz pojawi się kolejny temat i będziecie się wymądrzać, że urzędasy chcą wszystko kontrolować

7

Z tym KPO to macie idealne studium przypadku, czemu w tym kraju wszystko musi być regulowane i nadzorowane przez urzędników. Jak wiele osób nie ma żadnej godności, moralności, przyzwoitości czy odpowiedzialności społecznej, wystarczyło spuścić oko i cyk, ludzie rzucili się na dofinansowania żeby wstawić solarium do pizzerii czy rozszerzyć działalność warszawskiej firmy sprzedającej narzędzia o wynajem jachtu...
Jak w tym kraju ma być dobrze?

0

@draxidox Turystyka. Nie wiem o jaki jacht chodzi, bo do tej pory widziałem tylko jeden wniosek o dofinansowanie. Pochodzi od wypożyczalni jachtów, więc całkiem logiczne, że wypożyczalnia jachtów kupuje jacht.
A no i ludziom w głowach chyba majaczy się jacht jak z mariny w Monako a to zwykła żaglówka.

1

@mmaciass Kolej 300km/h nie jest potrzebna ale zagęszczanie siatki na hurra jak to miał w planie PiS też sensu nie ma.
Kalisz jest dobrym przykładem, bo sami się do niego przykleili, tymczasem demografia jest taka, że małe i średnie miasta się wyludniają.
Zanim PiS by zrealizował te swoje zakładane i cholernie drogie inwestycje kolejowe, to z tego Kalisza już kompletnie nie miałby kto jeździć, bo tempo wyludnienia rośnie zastraszająco.
Warto odnotować, że w 2019 Kalisz miał 100 tys mieszkańców, w 2022 92 tys, w 2023 już tylko niecałe 91 tys.
To jest aspekt mocno pomijany w rozmowach o rozwoju infrastruktury kolejowej, czy za te 25 lat jak go ukończą, to ktokolwiek będzie jeździł tymi torami?
Bo dane mówią coś innego, w 2000 roku mieliśmy 22,5 tys kilometrów linii kolejowych, w 2010 było ich 20,3 tys a w 2020 19,4 tys.
Ta ilość spada przez nierentowność połączeń a chcemy otwierać nowe?
Poza tym cała propaganda wokół CPK pomija wiele innych aspektów, także ze świata kolejowego, jak właśnie zapaść lokalnych linii. Będziesz miał linie w Kaliszu ale mieszkańcy okolic do Kalisza się nie dostaną bo jest ogromne wykluczenie komunikacyjne, zwłaszcza w obszarze lokalnych linii kolejowych, która dodatkowo ucierpią na powstaniu linii z CPK (bo te miałyby priorytet w zajęciu torów).

Ogólnie z całego projektu CPK najbardziej nie rozumiem komponentu kolejowego. Rozbuchana inwestycja na kilka dekad, z ogromnym budżetem, ekonomicznie w opozycji do istniejących trendów rynkowych.
Lotnisko miało być międzykontynentalnym hubem, jaki jest cel wrzucać w ten projekt połączenie kolejowe Giżycka z Piszem albo Sanoka z Sanoka z Brzozowem?

1

@draxidox Ale co ma powiedzieć? W KPO jest celowy budżet dla gastronomii i turystyki w ramach wsparcia po pandemii, nie można nawet tej kasy inaczej wydać niż na ten cel więc to jest typowe sianie fermentu, że "tym dajo a tam nie dali".
A na upartego jak najbardziej można powiedzieć, że to wina pisu, przecież cały program KPO był ustalany w 2020 roku.

2

@PatrychoO George Russell

2

@RafiVeB Przeczytałeś w ogóle co napisałem czy zatrzymałeś się na pierwszym słowie?
Jedną z podstaw kampanii Nawrockiego było to, że Tusk nie dotrzymuje obietnic, gadał nawet o tym wczoraj, że będzie dotrzymywał obietnice po czym złamał obietnice xD
Nie możesz jechać kampanii wyborczej na dotrzymywaniu obietnic a potem nie dotrzymać obietnic i się zasłaniać, że druga strona też nie dotrzymywała.

1

@BorzyKrzys Są i będzie jeszcze gorzej bo coś złego się dzieje na świecie, gdzie polityka przestaje być kwestią poglądów tylko walk plemiennych, nie tylko w Polsce. A jak walki plemienne to radykalizacja i wszyscy na tym cierpimy.

1

@Safrani Jeżeli oglądasz od lat osiemdziesiątych to masz pewnie z 45-50 lat. Jeżeli w tym wieku dalej siedzisz na tym bezbożnym portalu, to uszkodzenia neuronów od oglądania Ekstraklasy muszą być już nieodwracalne

0

@4drian0 Wbijaj teraz, póki jest wczesny dostęp i ograniczona ilość osób, w weekend wchodzi plebs to serwery będą śpiewać mazurka

1

@FcPortoFan1999 Za stary już jestem na Ekstraklasę, to ponoć klepie mocniej niż wąchanie butaprenu i zapijanie denaturatem.

11

Mamy pierwszy fikołek
-Głosuj na Nawrockiego bo Tusk nie spełnia obietnic
*Nawrocki nie spełnia obietnicy*
-Ale Tusk też nie spełnia
xD

8

@RafiVeB Ale to prawicowe sekciarstwo rozliczało Tuska z każdej godziny urzędowania, a sama kampania Nawrockiego głównie się kręciłą wokół tego, że Tusk nie spełnia obietnic.
Fikołkiem to jest teraz bronienie Nawrockiego, gdzie dosłownie wczoraj Nawrocki powiedział "Głęboko wierzę, że moja prezydentura przywróci wiarę w składane obietnice" po czym nie dotrzymał obietnicy.

4

Dopiero co czytałem, że Lech jedzie z Crveną, że trzeba wbić zaliczkę przed wyjazdem. Teraz sprawdziłem wyniki i powiedziałbym, że się zdziwiłem, gdyby nie to, że w ogóle xD

2

Dziś zaczął się od nowa serial, w którym jedna strona będzie robić fikołki tłumacząc, czemu nawet największa kompromitacja prezydenta to wielki sukces a druga strona będzie każdy sukces nazywać kompromitacją.
Mam nadzieję, że jednak ta druga strona będzie robiła fikołki, ale patrząc na polityczne pochodzenie i kompetencje obawiam się, że jednak to ci pierwsi częściej będą uprawiać ekwilibrystykę.
A na końcu tylko Polski szkoda.

3

@Lokusekpl Opaska kapitańska dla zawodnika, który nie będzie grać i którego chcą się pozbyć?

0

@OBSERWATOR2021 Widocznie 100 koła na usługi IT od posła Berkowicza to za mało, żeby coś tam działało. Jak nie wygasające hostingi to wycieki danych

5

Zakochałem się w kobiecie.
Nie ważne, że mam dwójkę dzieci, pokochałem ją, choć ona o mnie nawet nie wie.
Nazywa się Ania.
Ania Gotuje

6



Były i zapewne przyszły minister sprawiedliwości twierdzi, że prezydent powinien odwołać obecnego ministra sprawiedliwości, tak działa prawo według PiSu xD
Szkoda, że te kreatury pozostaną bezkarne, dzięki nowemu prezydentowi.

0

@kpiarz To poszukaj, mi się wydaje, że pomyliłeś tematy

0

@kpiarz Mówisz, że o tym pisała a nie podasz gdzie... Ja nie mogę znaleźć nic z informacji jakie podałeś.
Chyba, że nie masz pojęcia o czym mówisz albo bezmyślnie przekleiłeś jakiś propagandowy syf oparty o fejka.
Jedyne o czym mówiono to o dyskusji nad zwiększeniem kary za nieuzasadnioną wypłatę.
I jest to całkowicie słuszne i potrzebne, ponieważ nieuzasadnione wypłaty w krótkim terminie destabilizują całe PPK i generują koszty, które odbijają się na wszystkich partycypantach i należy to ukrócić bo skala wypłat z rok na rok rośnie.

Ale to nie ma kompletnie nic wspólnego z tym co napisałeś, bo zwiększenie (istniejących od samego początku) kar to nie jest zakaz wypłat a tym bardziej nie jest to robione dla ratowania budżetu, ponieważ kasa z PPK nie trafia do budżetu państwa tylko do prywatnych towarzystw inwestycyjnych.

4

@kpiarz Źródło tych informacji podaj

2

Maciej Wilk to jedna z najbardziej irytujących postaci jaka pojawiła się w ostatnim czasie.
Zaczynał jako ekspert od lotnictwa, ale jak na fali #TakdlaCPK złapał trochę sławy to się zamienił w speca od wszystkiego. Od kolei po architekturę nowoczesną.
Ale żeby jeszcze wypowiadał się jak ekspert, ale typ już odleciał w siną dal propagandy, zapewne licząc na intratny stołek jak PiS wróci do władzy, bo nie sądzę, żeby długo zabawił w najgorszej linii Kanady, która chyli się ku upadkowi zresztą.

Dziś znowu uderza w Tuska, że ten pławi się w sukcesach Lotu a przecież za rządów PO-PSL linia upadała.
Zapomniał dopowiedzieć, że sytuacja linii zaczęła się pogarszać po 2004 roku, zwłaszcza w czasie - ola boga - rządów PiSu, bo to głównie na ich barkach był rozwój należącej do lotu linii Centralwings, która miała być odpowiedzią na tanie linie lotnicze.
Linia okazała się kompletną klapą i Lot w 2009 musiał ją wchłonąć. Jednocześnie trwał światowy kryzys finansowy oraz znaczny wzrost cen paliw lotniczych co doprowadziło w ostateczności Lot na skraj bankructwa.
No, tyle że to też ekipa Tuska mimo zagranicznych nacisków podjęła się ratowania linii odpalając najpierw pakiet 400 mln zł wsparcia, potem uzyskując zgodę z KE na kolejne 800 mln, jednocześnie restrukturyzując spółkę, dzięki czemu uzyskano wzrost przewozów z poniżej 4 milionów przed 2013 do ponad 6 milionów w 2015.
Więc Tusk jak najbardziej może się chwalić tym jak dziś Lot wygląda ponieważ miał w to wielki wkład.

A swoją drogą ciekawe że spośród całej sterty elaboratów jakie pan Wilk wypisuje na różne tematy, zawsze mu się pomija to, że już teraz Chopin dobił do limitu przepustowości co miało być rozwiązane modernizacją, która była już nawet w trakcie w 2018 ale decyzją polityczną PiSu została zabita i osobiście przez Kaczyńskiego (po namowach Suskiego) przekierowano kasę do Radomia, marnując miliard złotych na lotnisko, które nie działa i nie zastępuje Warszawy.
Tak samo jeszcze nigdy nie odpowiedział, czemu za jego kadencji w zarządzie Lotu, obniżano sobie koszty operacyjne wpisując amortyzacje floty na okres dłuższy niż wynosi eksploatacja samolotów, przez co za 20 lat Lot dalej będzie ponosił finansowe koszty maszyn, które są już na złomie.

0

@AlexDark00 Jak zaczynał karierę w IPN to ABW zrobiło mu prostacką kwerendę na najniższym poziomie, gdzie sprawdzają wyłącznie czy nie był karany i czy jest zdrowy psychicznie. Dla zwykłej biurwy z IPN nie robi się szerokiego trzepania.
Potem szerokie trzepanie robił mu już PiS i można się nawet domyślać, że znaleźli wyłudzenie mieszkania, bo jak inaczej wyjaśnić, że kilka dni po otrzymaniu poświadczenia bezpieczeństwa poleciał do Jerzego podpisać świstek o opiece, który i tak olał, bo sam przyznał, że u niego nie był i nie zauważył, że podopiecznego chwilę później zawinięto do DPSu.

Tak czy inaczej, idiotycznie jest pchać się w argument, że ABW go sprawdzało, gdzie typ jest tak głupi, że sam się przyznał do uczestnictwa w ustawkach (co jest złamaniem prawa) czy do walnięcia emeryta na mieszkanie, gdzie sam kłamał jak bura suka a na koniec w tym samym momencie co Czarnek pokazywał jego akt notarialny ten przyznał, że poświadczył w nim nieprawdę.
To z czym do ludzi i jakie ABW jak chłop sam na siebie doniósł

1

@AlexDark00 To pokazuje tylko śmieszność Ewy Hernik. I nie tylko jej ale i innych Konfopisowców którzy od dwóch dni intensywnie grzeją ten temat.
Jest winny, został skazany, żaden prokurator Dziura w dupie nie umorzył, minister sprawiedliwości nie kazał anulować albo nie zmieniał sędziów - tak jak to robił Ziobro z kolegami.
To jest śmieszność, że winny został skazany a nie zamieciono sprawy pod dywan?
No chyba, że sam fakt tego, że wszędzie są krystaliczni ludzie, ale to równie dobrze można zapytać pana Berkowicza jakie to usługi IT świadczył, że wziął za to 100 tys zł z subwencji, pana Mentzena czemu za hajs z subwencji wynajmował sam od siebie plastikową figurkę Morawieckiego za niewygórowaną kwotę 1200 zł/dobę, pana burmistrza Bełchatowa (jedyny samorządowiec Konfy) czemu zatrudnia kolegów w spółkach miejskich, albo pana Bosaka czemu pobiera pieniądze na wynajem mieszkania w Warszawie choć mieszka z żoną w jej mieszkaniu w Warszawie.
Albo inaczej można spytać: Co ma na myśli pani Hernik? Czy przeszkadza jej roliczanie polityków, że sili się na złośliwości w temacie zatrzymania jednego z nich?
Czy rząd K15 ma nie rozliczać PiSu bo w swoim gronie też znajdzie kryminałów, nawet mimo tego, że oni też są rozliczani?

0

@AlexDark00 A no tak, przecież nie powiedziała tego wprost więc się nie liczy. Nie to, że zrobiła pretensjonalny wpis o tym, że skazano członka partii rządzącej

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?