Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
15
@Sinirsey Idealnie adekwatny do żenującego odgrzewania kotlet o reparacjach.
Kamień który postawiono w Berlinie jest więcej warty niż to ile PiS uzyskał reparacji przez 10 lat swoich rządów, ale drzeć ryja można co chwile.
28
Jak zazwyczaj im fatalnie idzie w społecznościówkach to tutaj trzeba przyznać, trafili
2
@Criss18Barca Ciekawiej się robi gdy sobie uświadomisz, że La Liga wydała na transfery prawie dwa razy mniej niż Seria A a i tak 17 klubów miało problem z rejestracją a niektóre zespoły musiały sprzedawać cennych zawodników za psi ch. żeby móc zarejestrować nowe wzmocnienia.
0
@norbi77 To już powinno być karane, wszelkie automatyczne odtwarzania to jest rzecz, za którą powinno się lądować w pierdlu.
Choć ostatnio odkryłem bardziej irytującą rzecz w postaci reklam w aplikacjach na Androidzie których nie da się zamknąć bez uruchomienia linku do sklepu z aplikacjami
3
@norbi77 Reklamy wbudowane w portal tak, by nie przeszkadzać w użytkowaniu?
A na co to komu? Lepiej dać reklamę która zasłoni pół ekranu i trudno ją zamknąć.
A potem zdziwienie, że ludzie używają blokerów reklam.
3
@Ramon_Villaverde Ja nie rozumiem czemu takie faule nie są czerwoną. Duża prędkość, impet i wjazd w nogi i to tylko po to, żeby w przetracić pęciny, bo tu nie było zamiaru ani możliwości odbioru piłki.
Rozumiem faule taktyczne w sposób delikatny, ale za takie chamskie wjazdy to już powinno być żegnanie się z boiskiem.
4
Kto nie rzyga na zabawie bawić się nie umie prawie
13
Najpierw wejdź w koalicje z neonazistami, którzy wychwalali Wermacht, płakali za Hitlerem a w swoim programie wyborczym wprost określili reparacje dla Polski jako "niedopuszczalne żądnie" a potem podpinaj się pod standardowy temat reparacji.
Że to nie ma sensu? Nie ważne, w kampanii wyborczej znowu pokażesz nóżkę i głosy będą się zgadzać, elektorat kupi wszystko.
1
@July_6_BcN Tak sie nie da. Dwójka dzieci, nigdy nie wiesz jakie będzie zapotrzebowanie na chleb ale przede wszystkim, to nie może go zabraknąć, bo będzie źle.
2
@misterio Nic to nie da, nie da to nic.
6
Jedną z wad dorosłości jest żarcie czerstwego chleba.
Kupi człowiek świeżutki bochenek, ale jeszcze ma stary w domu, no to żre stary, żeby nie wywalać a w tym czasie świeży sczerstwiał.
I tak w kółko.
0
@Sau_Ron Hideout
1
@macio_944 No gdzie, typ 5 metrów na spalonym przy strzale zebrał piłkę z parady obronnej. Parada nie zeruje spalonego.
3
Gdyby nie VAR, Real byłby mistrzem 4 lata z rzędu.
Ale to nie jest koniec historii, bo gdyby VAR był stosowany prawidłowo to Real miałby tylko jedno mistrzostwo w ciągu ostatnich 6 sezonów a ma 3.
A najbardziej oburza kontekst.
W sezonie 19/20 Barcelona szła łeb w łeb z Realem, dzierżąc fotel lidera przed lockdownem. Po wznowieniu rozgrywek zaczęły się dziać cuda, Real w 10 meczach dostał 5 karnych z czego 4 karne ustawiały wynik, żadnego karnego przeciwko sobie choć jak pamiętam z Atlethicem powinien być za faul Ramosa, ten karny zabrałby punkty Realowi, ale go nie było, był w drugą stronę gdy Marcelo podłożył zza pleców nogę pod stopę obrońcy który kontrolował piłkę.
Był też sławny gol Benzemy strzelony ręką, po którym IFAB musiała wprowadzić do kodeksu graficzne oznaczenie ręki (potwierdzające faul Benzemy) co też dało Realowi punkty w fatalnym meczu.
I co ciekawe, kompletnie bez echa przechodzi fakt, że sam Tebas przyznał, że Real chodził do sędziów wywierać presję.
W sezonie 22/23 Real też miałby mistrza gdyby nie VAR, który zabrał im 10 punktów.
Wtedy zaczęły się naciski ze strony RMTV oraz zarządu i trenera.
Wtedy Ancelotti na konferencji narzekał, że VAR powinien być rzadziej używany (jak mnie pamięć nie myli to było po bramce ze spalonego w klasyku w wykonaniu Asensio).
I co się stało od sezonu 23/24? Ogłoszono, że VAR będzie rzadziej używany xD
Xavi od początku sezonu twierdził, że liga jest ustawiona a skończyło się mistrzostwem Realu, gdzie według analiz Archivo VAR Real powinien mieć 88 zamiast 95 punktów a Barcelona 89 zamiast 85.
I mamy kolejny sezon 24/25 w którym znowu VAR musiał ratować rywali Realu przed błędami boiskowymi, przegrali tytuł i co się dzieje od sezonu 25/26?
Znowu sędziowie ogłosili, że VAR ma być jeszcze rzadziej używany xDDDDD
5
O chryste a ten dalej to samo... Przepis istnieje od 6 lat
0
Vinicius dostał kartkę za taką samą symulkę
0
Można pozwać C+ o zbrodnie przeciwko ludzkości, że w aplikacji nie dają możliwości zmiany języka?
2
Będzie kontrowersja bo Realowi anulowali 3 bramki w tym meczu.
Kontrowersją powinno być to, że sędziowie boiskowi 3 razy się pomylili i musiał ich VAR ratować.
5
"Będzie to spora kontrowersja" xD Jedyną kontrowersją jest to, że to w ogóle sprawdzają na VAR. Typ oddał strzał ręką na bramkę
8
Co komentator pieprzy, zdobywca bramki nie ma prawa dotknąć piłki w żadnej okoliczności, czy ma tą rękę w górze, na boku, przy ciele czy sobie ją w dupe wsadzi nawet, co oni sprawdzają?
0
@takisobiektos Po przyjściu Flicka zmiany był widoczne już w presezonie a przypomnę, że rok temu było Euro i też krótszy okres przygotowawczy, zwłaszcza że część naszych grała finał a Madryciaki w tym roku nie.
No i przede wszystkim, oni też podczas turnieju trenowali zespołowo, Flick do sierpnia nie widział większości kadry.
Także to gówniana wymówka, że mieli krótszy okres więc zmiany trenerskie mogą nie być widoczne.
1
Xabi jest w Realu już kilka miesięcy, grali cały turniej, okres przygotowawczy a teraz już 3 kolejka ligowa i to jest dalej ten sam Real co za Ancelottiego.
Gdybym nie wiedział, nie powiedziałbym, że cokolwiek się tu zmieniło.
Dalej nudna gra, niemoc ofensywna przy lepszej obronie i żenująco fatalna obrona stałych fragmentów.
Nowy trener, transfery a gra ta sama.
0
Ma ktoś statystykę ile razy Mbappe został złapany na spalonym?
Typ niby gwiazda świata a mam wrażenie, jakby w Hiszpanii pierwszy raz usłyszał o tym przepisie.
1
@macio_944 Będą ciężary, Unreal to bardzo słaby silnik do gier z rozległym światem. No ale napewno lepiej tak niż z ich silnikiem, który był padliną.
Pytanie tylko czy te 850 osób to jakościowa siła czy klasykiem CDPR słabo opłacona łapanka, której 3/4 zniknie po premierze.
6
Górnicy zaczęli protest sprzeciwu wobec wydatkowania środków z KPO gdzie mówimy o projekcie trwającym od 2021 roku z którego wypłacić miano 1,2 miliarda a wypłacono tylko 100 mln zanim zawieszono projekt bo około 3% osób postanowiło wyłudzić kasę.
Ci sami górnicy, którzy mają jedne z najwyższych pensji na rynku, absolutnie liderują w zarobkach w przemyśle i nie mają nawet konkurencji (stosunek średniej 6 tysięcy do 11 tysięcy w górnictwie).
Ta jedna jedyna branża, sami górnicy, grupa zawodowa stanowiąca 0,21% społeczeństwa otrzymała z podatków dopłaty w wysokości 300 miliardów złotych na przestrzeni 30 lat, żeby mogli wykonywać swoją pracę, która nikomu nie jest potrzebna.
Tylko w tym roku dostali 9 miliardów podarku od reszty społeczeństwa bo bez niej 90% z nich skończyłaby na ulicy.
I te górnolotne hasła, że są ludźmi pracy, że oni dbają o bezpieczeństwo kraju...
Gdy w 2022 roku wybuchł kryzys paliwowy, węgiel był po 3000 zł za tonę o ile w ogóle dało się go dostać, to wiecie kto zadbał o bezpieczeństwo obywateli Polski? Kolumbijczycy.
Bo nasi kochani węglokopy, zamiast robić nadgodziny w imię bezpieczeństwa kraju i spłacenia długu wobec utrzymującego ich społeczeństwa, postanowili upomnieć się o więcej pieniędzy...
No, ale KPO to dobra wymówka, bo nie o to w tym proteście chodzi tylko o zmianie umowy społecznej, przyspieszając uwalenie nierentowych kopalni oraz projekcie budżetu na 2026 który zakłada cięcie kroplówki dla górników.
Przyjechali oburzeni, że im ktoś chce kranik zakręcić.
Za każdym razem jak widzę protest górniczy marzy mi się w Polsce polityk wzorujący się na Margaret Thatcher
1
@mekston Do tej pory najwięcej wetował Wałęsa bo średnio 6 ustaw rocznie, Nawrocki ma 6 ustaw w tydzień.
7
Albo Nawrocki jest tym czym Błaszczak według Dorna albo co gorsza, celowo sabotuje rząd, by dopchać swoich właścicieli do koryta kosztem oczywiście obywateli.
Codziennie kolejne weta i ich absurdalne uzasadnienia.
Tym razem ustawa o środkach ochrony roślin, gdzie jest wymóg unijny by rolnicy od 1 stycznia prowadzili pełną ewidencje środków ochronnych wyłącznie za pośrednictwem internetu.
Rząd w trosce o małe gospodarstwa i przede wszystkim starszych rolników, którzy nie potrafią obsługiwać komputera postanowił proporcjonalnie odroczyć ten obowiązek nawet do 10 lat.
I wtedy przyszedł Batyr, cały na pisowsko i zawetował ustawę uzasadniając to "ryzykiem w obszarze wykluczenia cyfrowego małych gospodarstw i osób starszych".
Przerażony tym, że rolnicy nie poradzą sobie z cyfrową ewidencją postanowił sprawić, że już za 4 miesiące WSZYSCY rolnicy będą musieli się cyfrowo ewidencjonować...
A za chwilę ktoś tu znowu napisze, że najlepszy prezydent jaki był bo zawetował podwyżkę cen wódy xD
7
@Safrani Pierwsze co to górnictwo które zjada 9 miliardów rocznie.
Po drugie, kościół i związki wyznaniowe.
Następnie ograniczenie programów socjalnych tylko dla osób pracujących (oczywiście nie wliczając tych dla osób, które pracować nie mogą).
6
Mają wejść przepisy pozwalające zająć komorniczo do 20% pensji minimalnej czyli tak jak w przypadku alimentów.
Do tej pory pensja minimalna nie podlegała zajęciu co stało się znaczącym problemem po drastycznym podnoszeniu minimalnej, która na przestrzeni dekady urosła o 170%.
Pensja minimalna urosła, a że rynek ma w pupie wole polityczną to i przybyło pracowników na minimalnej, obecnie jest niemal 2 miliony więcej niż było w 2015 roku a jednocześnie bez zmiany przepisów egzekucji komorniczej po prostu wielu wierzycieli zostało z ręką w nocniku.
1
@Karol145 odpowiedź: nie przestaną.
Znajdą sobie obejście przepisów.