Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@4drian0 Nie, wystarczy że dodałeś grę na subskrypcji i grasz do póki masz opłacony abonament.
0
@kuz 4-3 jak już
3
@shinthps Ja trenerem nie jestem a widziałem, że dobrze on się prezentował wchodząc z ławki a jak dostał cały mecz do gry, to po 20 minutach dobrej piłki nagle znikał z boiska. Niestety ludzie tutaj w dużej ilości przypadków mają papkę zamiast mózgu, nagle wszystko stało się winą Valverde, który niszczy piłkarzy, niszczy klub, pluje na barwy i ogólnie jest najgorszy. Jest bardzo pragmatyczny, brakuje mu polotu i finezji jak u Guardioli ale nie można powiedzieć, że jest złym trenerem i nie potrafi pracować z piłkarzami...
1
@jeonek Czy pamięć kibica czyści się po zakończeniu sezonu? Nie można powiedzieć, że na 100% przegrają wszystko, ale to, że przegrywają w TOWARZYSKICH spotkaniach mówi wiele, biorąc pod uwagę, że żaden z ich zawodników nie zaprezentował na boisku NICZEGO, grali dokładnie to samo co grali w trakcie poprzedniego sezonu który przegrali z kretesem i 2 sezonu temu, w którym też dostali po dupie. Jeżeli mamy 2 tygodnie do startu ligi a Real dostaje potężne wpier**le nawet wychodząc podstawowym składem i to w takim samym stylu w jakim dostawał oklep przez ostatnie 2 sezony, to co miałoby zmienić to, że to mecze towarzyskie? Nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszyscy zaczną chodzić jak w zegarku, obrona gubiąca się od dwóch lat nagle w 2 tygodnie przestanie się gubić?
Oczywiście, że są takie szanse, ale cholernie niewielkie.
Ponadto, wyniki w presezonie nie są zbyt istotne, ale to wynika z tego co się dzieje na boisku. My przegraliśmy z Chelsea, i owszem, tyle że przegraliśmy 2:1, grając na równym poziomie w eksperymentalnych ustawieniach i bez połowy kadry, która była na urlopie a z naszego meczu można wynieść jakieś wnioski, kto grał lepiej, kto gorzej. Z ich meczu można wynieść przepuklinę od śmiechu albo depresję jeżeli jesteś ich kibicem bo tam znowu nic nie działa, od bramkarza przez trenera po prezesa.
0
@Gaucho Prawidłowo że mu nie ufał. On nie jest obecnie na poziom Barcelony, bo gość o ile miał przebłyski wchodząc na boisko, to równie szybko znikał a praktycznie był aktywny przez może 20 minut. Młody chłopak potrzebuje gry a nie ma kompetencji, żeby w Barcy grał więcej niż jako wchodzący z ławki. Z resztą kierunek w jakim idzie sam o sobie świadczy, gdyby był tak świetny jak go fani widzą, to byłby rozchwytywany przez kluby z większych lig a tu nikt za bardzo go nie chce.
1
@olej3012 No i tak jest, nawet Zidane tak mówił wygrywając kolejną LM a przegrywając ligę. W LM masz te 13 spotkań na sezon, w lidze a szczególnie tak mocnej jak Hiszpania (o czym wile osób zapomina przez to, że mamy 3 potężne na skalę światową drużyny) do rozegrania jest prawie 40 spotkań i w każdym trzeba grać na 100%, bo nawet pewni spadkowicze potrafią wykorzystać chwilę nieuwagi. Liga wymaga regularności przez cały sezon, LM jest nieprzewidywalne i wiele zależy od szczęścia. Taki Liverpool cieszy się z tytułu gdzie tylko dzięki szczęściu w ogóle wyszli z grupy.
1
@Chwytliwy No, jeżeli wygrywasz z Juventusem po karnym bo sędzia nie odgwizdał ewidentnego karnego w poprzednim meczu, wygrywasz z Bayernem, który mimo połowy rezerwowego składu ciśnie cie cały mecz a dupe ratuje sędzia a potem wygrywasz finał po tym jak Liverpool traci na początku meczu głównego zawodnika a bramkarz doznaje wstrząsu mózgu po czym sam sobie dwa razy wsadza piłkę do bramki, to jak to nazwać? Real jakiś poziom umiejętności zaprezentował ostatni raz w pierwszym meczu z Juventusem gdy zdobywał 3 bramki, potem jako drużyna już nic nie prezentowali, jedynie indywidualne przebłyski a bardziej katastrofalne pomyłki przeciwników. Oczywiście można mówić, że tak nie było, cały zarząd Realu tak sobie mówił, tylu piłkarzy nominowanych do złotej piłki, wygrała lepsza drużyna no i dziś możemy oglądać tego efekty, skończyło się szczęście i nagle ci sami ludzie nie potrafią wygrać ze spadkowiczami z ligi.
2
@Chwytliwy Ale gdzie tu teoria? OP napisał wersję "sportowo poprawną" z której wynikaj, że Real miał farta i strzelał a realia był dużo brzydsze.
Po pierwsze, jak wspomniano, z PSG bramka po faulu na zawodniku, którego akcja zaczęła się od spalonego, potem było jeszcze kilka sędziowskich baboli ale powiedzmy, że tu frajerskie PSG nie dałoby rady nawet bez złego sędziowania (bo w sumie czemu się dziwić, skoro przy wyniku 1:1 trener zdejmuje napastnika i wprowadza jakiegoś słabego obrońce). Ale kolejny ważny moment to mecz z Juventusem, pierwsze spotkanie kończy się wynikiem 3:0 więc mało kto zwrócił uwagę na ostatnią akcję meczu w której Carvajal wykosił Cuadrado oddającego strzał w polu karnym. Oczywiście bez gwizdka, gdzie ewidentnie Carva nie trafił nawet w piłkę. W drugą stronę już zadziałało i przy 3:3 podyktowano rzut karny w ostatniej minucie meczu.
Mecz z Bayernem to był już kompletny odjazd i aż mnie dziw bierze, że przechodzi to tak po cichu. Bayern potrzebował jednej bramki do awansu, tym czasem w najmniejszym możliwym wymiarze kary, Real powinien dostać 2 karne a sytuacji z których bez problemu można byłoby podyktować 11 i nie byłoby kontrowersji było łącznie z 4 czy 5. Przypomnę te najbardziej oczywiste: Lewandowski uziemiony przy próbie skoku do główki w polu karnym, bezczelnie trzymany w taki sposób, że nawet wyskoczyć nie mógł i sprawa druga i najbardziej obrzydliwa, bo była czysta, klarowna, nikt nie zasłaniał. Marcelo blokuje dośrodkowanie ręką, która nie przylegała do ciała a powiększała obrys, więc nie ma żadnego punktu zaczepienia, żeby umotywować nieracjonalną decyzję arbitra.
Mecz z Liv to już był czysty fart, choć na pewno w popisowym występie bramkarza pomogło mu kolano Ramosa który wywołało wstrząs mózgu.
1
@LuisSalvano Lata świetności to ma już za sobą i prawdę mówiąc nie prezentuje już poziomu na pierwszy skład, ale jak ktoś podważa jego legendę, to najwyraźniej ogląda Barcę może od 2 sezonów.
1
@th@les Śmiesznie się ogląda, jak Ronaldo kładzie się po każdej stracie piłki i macha łapami. Ale to Albie będą wypominali symulkę sprzed dekady.
2
@cyron1 Zawsze jest na niego najazd a nikt nigdy nie zauważa jego wkładu. Nawet tego, że jako pomocnik musiał grać w obronie i szło mu lepiej niż naturalnemu obrońcy, czy zamknięcia wielkiej remontady z PSG w ostatniej minucie, albo takiej prozaicznej rzeczy, że broni barw klubowych, zawsze jest z nami, nie narzeka, że ciągle go przewalają po pozycjach i nie płacze, że dostaje mało minut.
5
I bardzo dobrze tak Realowi z tym Bale. Perez wyczuł hajs gdy Chińczycy zaczęli się przerzucać ofertami i zamiast się go pozbyć zwalniając budżet to postanowił na nim zarobić i "tanio skóry nie sprzedam", a to, że od 2 miesięcy nie znalazł się taki co chciałby go kupić? No i skończy się tak, że Walijczyk zostanie na kolejny sezon drenując kolejne 15 milionów i blokując miejsce w kadrze. Chiny to był jedyny rozsądny kierunek w którym sam zainteresowany chciałby przejść, ale przez nowe podatki nie chętnie będą chcieli go kupować za duże kwoty. USA odpada, bo tam rekord płacowy to 6.5 miliona dolarów, Europa raczej nie jest zainteresowana szklaną wypaloną gwiazdą za grubo ponad 100 milionów (transfer + cały kontrakt za nie mniej niż pewnie 15 milionów rocznie).
A pozostanie w Realu też jest śmieszne, bo ci idioci popalili mosty. Przed końcem sezonu madrycka prasa szczuła kibiców na niego, Zidane też go opluł kilkukrotnie (ostatnio waląc wałek, że Bale sam zrezygnował z pierwszego meczu towarzyskiego). Na pewno będą mieli z niego dużo pożytku, szczególnie, że jako jedyny schodził z boiska z uśmiechem po potężnej porażce czy uratowanym blamażu z Arsenalem, gdzie paradoksalnie był najlepszym zawodnikiem królewskich na boisku.
3
@krzychu1526 Z tym, że to prawda. Odrzucenie szczególnie w przypadku małych dzieci jest dość bolesnym i traumatycznym doznaniem i na etapie nauki wczesnoszkolnej nie powinno mieć miejsca, bo to uderza w jedną z potrzeb niższego rzędu piramidy Maslowa czyli potrzeby afiliacji. To nauczyciel powinien wybierać, bo małe dzieci nie posiadają jeszcze mechanizmów, żeby sobie radzić z odtrąceniem a taka trauma powtarzana notorycznie co lekcje WFu łatwo może doprowadzić do wystąpienia zaburzeń społecznych (oczywiście raczej nie samoistnie ale w połączeniu z innymi czynnikami będzie się niepotrzebnie nawarstwiać).
A jakby się zastanowić, to wybieranie przez uczniów nie ma żadnych pozytywnych wartości oprócz spokoju nauczyciela, który nie ma Rakitića co prawda, ale jest piłeczka i grają sobie.
0
@Barca25 Jest najważniejsza, dlatego musi latać bo hajs się musi zgodzić. Mamy rekordowy w skali świata kontrakt sponsorski z Rakutenem za który możemy chociażby płacić pensje naszym ulubieńcom ale to niesie zobowiązania.
USA podobnie, ważny rynek i dużo kasy dzięki czemu możemy funkcjonować bez zaciskania pasa. Nie pojechać na takie tourne to jakby nie kupić Griezmanna bo nie ma kasy, opłacalne? Nie bardzo.
@moronw A mi się wydaje, że granie 2 razy z jedną drużyną może być fajnym doświadczeniem dla kadry. Fajnie to wymusi konieczność dostosowania taktyki do przeciwnika, żeby móc zaskoczyć czymś dwa razy z rzędu.
0
@sebasek99 On się raczej nie przejmuje, że masz już chorwatów na jego miejsce
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
0
@Copernicus Ja śpię po 5-6 godzin, to co bym nie zrobił i tak zasnę jak dziecko :P Tyle, że odbije się to na mnie w przyszłości.
1
@sebasek99 Urlop ma do początku sierpnia to może być gdzie chce.
0
@maleta009 Fajnie to się zasypia, ale jak kolega wyżej napisał, to niszczy sen ale nie w formie problemów z zaśnięciem. Po prostu sen jest mniej wydajny, organizm gorzej się regeneruje i nie odpoczywa. Typowe przetrawienie jednego piwa to 3 godziny, tyle czasu zdrowemu ogranizmowi zajmuje zwalczenie zatrucia, tyle że jak idziesz spać to organizm spowalnia funkcjonowanie przez co to już nie są 3 godziny ale 4, 5 może i więcej. W rezultacie wstaniesz rano, niby wyspanym a jednak nie do końca. Dłuższa kuracja problemów ze snem alkoholem szybko prowadzi do przemęczenia.
0
@puyol_presidend5 Postaraj się skrócić do 6 i funkcjonuj tak jakiś czas. Tylko musisz mieć stały rytm snu, każdego dnia chodzić i wstawać o tych samych godzinach, nie robić sobie drzemek w środku dnia nawet w weekendy.
Nie wykonuj też żadnych aktywności przed snem, nie czytaj, nie oglądaj i przede wszystkim, nie jedz przynajmniej 3 godziny przed snem, żeby nie iść spać gdy organizm pracuje na pełnych obrotach trawiąc.
Jeżeli mimo to dalej będziesz miał problemy, to najlepiej się nie bać i iść do lekarza, niekoniecznie muszą to być zewnętrzne problemy, równie dobrze możesz mieć jakieś zaburzenia z którymi sam sobie nie poradzisz.
3
@puyol_presidend5 Ile godzin śpisz? Od razu zaznaczę, że alkohol przed snem to głupi pomysł.
0
Co się dziwić? To był tylko 2 mecze a 3 bramkarzy w tym nowy nabytek głównego składu, który z samego założenia nie nagra się za wiele w sezonie.
0
@bartekkaczmarek On nie został drugim bramkarzem, bo jest jeszcze młody. W kadrze B będzie grał regularnie, w głównej kadrze rozegrałby tylko kilka spotkań pucharu, to mu w niczym by nie pomogło.
0
@WildKidzML Ta, niech wezmą byle kogo za byle jaką cenę. 50 milionów za grajka wartego 30? Niech będzie, byle był + w gratisie darmowy argument dla malkontentów, że znowu przepłacono.
1
Typowe słodzenie. Co chwila ktoś o kimś mówi, że "poziom prawie jak Messi".
1
Hipokryzja czystej postaci. Piłkarze zarabiają dużo? Szaleństwo! Dlatego nasz klub idzie inna drogą. Piłkarzom płaci mało a cały zysk zgarnia dla siebie. No bo nie wierzę, że Bayern odcinając się od trendów płacowych piłkarzy tak samo chętnie odcina się od ogólnego wzrostu przychodów z piłki nożnej. Z resztą patrząc po ich ruchach kadrowych jasno widać, że interesuje ich czysty zysk a nie jakieś "zasady". Transfery po kosztach, nie kupimy zawodnika na obsadzona pozycję, konkurencja sportowo odjeżdża, że nawet już ligowe sukcesy nie są już pewnikiem, ale co tam, grajmy 35 letnimi skrzydłowymi a o nowych się będziemy martwili jak obecni odejdą. Główny napastnik nie ma zamiennika od kilku sezonow? No chcieli byśmy, ale akurat nie ma nikogo za 30 milionów na rynku. I tak w koło
3
@krzychu1526 I bardzo dobrze, jak bym nim był też bym się śmiał w niebogłosy. Odstawał od drużyny i to wystarczyło, żeby stać się kozłem ofiarnym każdej porażki. Ronaldo strzelił 4 bramki w 6 miesięcy? Wina Bale. Cała kadra nie prezentowała żadnego poziomu przez cały sezon? Bale miał być liderem, nie podołał, jego wina.
0
@NemeZis93 Technicznie jest bajeczny i dalej mógłby grać w Europie, ale jest też rozważny i odpowiedzialny, odszedł bo kondycyjnie nie wytrzymywał i nie chciał ciążyć.
1
@pawlacz6 https://sports.rakuten.com/videos/238vi tylko logujesz się, albo tworząc konto albo poprzez FB bądź Google.
0
@Bisz Całkowita mentalność się zmieniła. Jak Iniesta czy Messi wchodzili do drużyny to oczekiwania względem klubu były małe, obecnie sezon bez dubletu uznawany jest za porażkę. W takich warunkach ciężko eksperymentować składem czy cały czas mieć w rotacji młodych zawodników do ogrania.
2
Odszedłem na chwilę od kompa, wracam akurat na zbliżenie Iniesty wykonującego rożny. Pierwsza myśl - o Barca wywalczyła korner.