0

@ArterkHD Ja liczę, że Busquets wyleci. Rakitić jest mocno krytykowany, ale dużo wnosi, tylko nie może być eksploatowany ja do tej pory. On dwa sezony z rzędu grał po 4500 minut, trudno w takich warunkach żeby dawał 100% z siebie.

2

@IronSanHybrid Ale jeszcze Chelsea jest mistrzem LE a Bayern tylko tarcza NRD i puchar RFN.

0

@Croocers Jak mają go sprzedać za przyzwoity hajs, jak nikt nie wie, czy chłop jeszcze potrafi w piłkę grać? Tak się buduje wartość zawodnika.

0

@Szklaner No, śmieszne, że ktoś ocenia Dembele po pierwszych 45 minutach w barwach Barcel... a nie, czekaj.

0

@Janek10FCB No tak, lepiej siedzieć na ławie z kadrą A niż grać z kadrą B.

1

@PatrychoO Neymar to by teraz rok musiał do siebie wracać. Zjadły go kontuzje i żenująca liga, na dobrą sprawę mamy prawie sierpień a on jeszcze nie mierzył się z żadnym poważnym rywalem w tym roku.

0

On już nie powinien grać w pierwszym składzie. Do niego wystarczy podejść od tyłu i piłka stracona, chłop kompletnie nie orientuje się w przestrzeni wokół siebie.

2

Jemu głównie brakowało odwagi. Fizycznie i motorycznie bardzo wysoki poziom prezentował do póki pan Złota Piłka Za Waleczność nie wysłał go do szpitala nie potrafiąc nadążyć za tańcem jaki urządzał z piłką.
Później opadł i nie nadgonił, ale co się dziwić, jak w pierwzym sezonie musiał zastopować w najgorętszym okresie.
Ale jeżeli przestanie się bać podawać do przodu, to razem z De Jongiem może zdominować środek pola, bo odebrać mu piłkę trudniej niż górnikowi trzynastkę.

0

@rk To takie pierdu pierdu bo w tamtym sezonie Busi z Rakiticem grali wszystko. Oczywiście, że nie było zawodników którzy mogliby w ich miejsce wejść to łatwo pominąć.

0

@Bartek22 Jest hype na Viniego, ale tak po prawdzie to ilu takich Vinich już się przewinęło u nas? Mamy nawet jednego Viniego obrony w składzie, zwie się Semedo, który też dobrze się prezentuje do póki nie trzeba czegoś z piłką zrobić. A on akurat ma dużo innych braków niż tylko strzelanie. Drybling oparty o szybkość, obecnie skuteczny, ale za to strasznie brakuje mu siły fizycznej a w takim wypadku zwiększenie masy zmniejszy prędkość to i drybling będzie mniej skuteczny. Do tego słabo orientuje się na boisku, mało widzi (sytuacja z jednego z ostatnich meczów sezonu, gdy dostał idealne podanie które trafiło go w plecy a on wychodząc na pozycję nawet nie wiedział gdzie jest piłka). No i to strzelanie, to nie jest słaba umiejętność, to jest brak umiejętności, tu jest tylko do nadrobienia, że aż trudno uwierzyć, że gość ma 19 lat.

0

@ricardo0705 Mówiłem o tym od dawna, to zawsze kończyło się na "ale 3 LM".
Tyle, że wyjaśnić zasady funkcjonowania jego taktyki to już nikt się nie odzywał, a od 3 lat jest to samo, wrzutka wrzutka wrzutka i wrzutka, a jak nie idzie, to zmiana taktyki i tym razem wrzutka, wrzutka, wrzutka.
Pokazał to przegrywając ligę w styczniu, no ale udało się zdobyć LM to zapominamy, teraz wrócił i przez te kilka miesięcy dalej wrzutka, wrzutka, wrzutka.
A najśmieszniejsze jest to, że w jego taktyce nic się nie zmienia co by się nie działo. W tym sezonie jakby mu umknęło, że jedyna osoba, która potrafiła wykorzystać choć część tych wrzutek odeszła z klubu.
A potem zdziwko, że przegrali połowę rozegranych spotkań.

1

@Aerox Zidane uwalił go na ławę i mówił o jego odejściu jeszcze przed końcem sezonu i to wiadome jest, że pracują nad jego sprzedażą, ale on sam nie odejdzie a o realnych możliwościach odejścia od 2 miesięcy cisza.
@Makalu O, widzę że uraziłem, pytanie tylko czym? Tym, że stwierdziłem, że wokół Realu jest dziwna atmosfera? Z Bale zrobił się wróg publiczny wygwizdywany przy każdej okazji, zrobili nawet na niego dosłownie nagonkę jeszcze w trakcie sezonu, gdy co chwila pojawiały się kolejne artykuły, jak piłkarze Realu wbijają szpilki w kolegę z szatni, że ten nie mówi po Hiszpańsku, że gra w golfa, że jadąc na mecz oglądał sobie turniej golfa na tablecie i inne rzeczy. Nie było też żadnej reakcji otoczenia klubowego na takie działania a wystarczyło, że wszedł na 30 minut na boisko i krytyka leciała w jego stronę, nawet jeżeli w żaden sposób na nią nie zasłużył, bo cały zespół od początku spotkania grał piach a jemu po prostu nie udało się zrobić samotnie remontady.
Mówsz, że na Karima też "była nagonka", rzeczywiście, trochę pogadali, że nic nie robi na boisku i wszystko wróciło do normy, Karim dalej podstawowy skład a po odejściu Ronaldo nawet wyrósł na nowego bohatera drużyny bo Bale nie uniósł tego ciężaru (co z tego, że Benzema też go nie uniósł i gra jak grał).
No ale ok, ja nie mam poziomu bo raczyłem zauważyć jak dziwny klimat jest w po białej stronie Madrytu.

0

Skąd info o odejściu Bale? Na notatniku tylko piszą, że nie był powołany do kadry meczowej.
Swoją drogą, śmieszna sprawa z tym Bale, miał swoje problemy, może był trochę poza klubem ale przez lata nikomu to nie przeszkadzało do póki były wyniki. Przyszły sezony w którym biali przestali grać w każdej możliwej formacji i cyk, Bale stał się kozłem ofiarnym i się okazuje, że przegranie wszystkiego to jego wina.
Co tam zarząd, który nie zrobił wzmocnienia od lat, co tam WFiści na ławce, co tam wypalone gwiazdy, gdzie każdy gra gorzej od drugiego, wszystko wina Bale, nawet te przegrane w których udziału nie brał.
I to nie tylko chodzi o opinie fanów z takich wylęgarni nienawiści jak notatnik, na stadionie też taka atmosfera na niego była, szkoda że na złotego Karima nikt tam nie naskakuje, mimo że ten tak samo ma wywalone na ich barwy. Dziwny klub, dziwna mentalność.
U nas też znajdą się rzesze dzbanów, ale np. nikt nigdy nie powiedział, że żenująca postawa Coutinho była powodem najgorszych porażek sezonu.

1

@zenoowity Ale zdajesz sobie sprawę, że kosztów jest dużo więcej niż tylko transfer piłkarzy? Za Neymara chcą z 200 milionów a przypomnę, że kupiliśmy de Jonga i Griezmanna za łącznie około 200 milionów, do tego musimy kupić jeszcze kilku innych zawodników.
Rozwój szkółki to też inna sprawa, jeden Kubo chciał troszkę więcej kasy i by ją mógł dostać, ale to nie jest jeden Kubo, tylko jeden Kubo + całą reszta młodzików, których rodzice zaraz rzuciliby się, że też chcą większej kasy.

0

@xBarteZx Co? W którym miejscu cie obraziłem? I argumenty ci podałem, Cou w życiu nie rozegrał meczu na pozycji Iniesty.

1

@xBarteZx Trener i dalej brednie wypisuje o Cou za Inieste... Przecież to wymysły fanów, którzy go tak widzieli bo jego przyjście zbiegło się w czasie z odejściem Iniesty... Cou przecież nawet jednego meczu w karierze nie rozegrał jako środkowy pomocnik, on gra na ofensywnym środkowym albo lewym skrzydle (gdzie na lewym skrzydle gra najwięcej i nawet Klopp go tam ustawiał, chcesz powiedzieć, że Jurgen też się nie zna i go źle ustawiał?). Chyba nie muszę mówić, że Cou w Barcelonie grać na środkowym ofensywnym pomocniku nie może bo jest Messi?
Do pomocy też on nie ma kompletnie warunków, gość jest słaby w pracy defensywnej.

0

@JacaBarca Trzeba zrozumieć, że ławka nie jest miejscem dla młodych. Boateng został sprowadzony z myślą o przesiedzeniu na ławce do końca sezonu, bo miał być opcją zapasową dla Suareza, gdyby ten nie był zdolny do gry. Jak sobie wyobrażasz, że młodzi utalentowani zawodnicy zamiast grać z kadrą B siedzieliby na ławce z głównym zespołem?

2

Może się nie znam, ale wydaje mi się, że każdy powinien grać najlepszą piłkę, by udowodnić że wydatek był uzasadniony.

6

@xavi890 Tyle, że Dembele potrafi, tylko musi być w rytmie meczowym a do tego potrzebuje regularniej gry. Pytanie jest, czy można sprawić, że nie będzie co chwila łapał kontuzji.

0

@Adey Tyle, że Sarri nie gra. Neymar to słaby fizycznie technik, z kim miałby tam grać kombinacyjnie? I przeciwnicy też robią różnicę, jego gra skończyłaby się jak w PSG, kolejne kontuzje po przekopaniu.

1

@Tomek_TF Sądzę, że w dupe ciemną a nie do Juve pójdzie. Oni i tak już się wykosztowali na Ronaldo rok temu, ciągną De Ligta który też swoje kosztuje, już negocjowali z Ajaxem obniżenie kwoty transferu to mieliby teraz wyciągnąć jeszcze 200 milionów na Neymara, który pasuje do ich stylu gry jak pieść do nosa.

0

@snoopdegie No trudno, żeby w PES nie oddali szczegółów jeżeli mają raptem kilka licencji a CN i Barca była ich największą perełką.
Tak czy inaczej taki rozłam jest dla mnie żenujący, KONAMI i Juve za wiele nie zyskają, EA za wiele nie straci a ucierpią najbardziej gracze.

9

@El dominatore Jakie dobre 3 miesiące, oprócz kilku wpadek z września/października to był prawdopodobnie jego najlepszy sezon w karierze. Stanowił podstawę obrony i co więcej, we wszystkich 3 spotkaniach które opuścił w lidze Barca straciła punkty tracąc łącznie 6 bramek. Popis z Liverpoolem? Tam każdy popełnił błąd, nawet Ter Stegen, ale gdyby nie oni to bylibyśmy na wylocie już po spotkaniu na Camp Nou.

1

@Messibestplayerintheworld Na 70% Messi nie wygra, od kilku lat dziennikarzy nie interesują indywidualne osiągnięcia piłkarza tylko medialność i puchary a tych Leo nie nazbierał. Zapewne zgarnie ją van Dijk bo to piękna historia obrońcy sięgającego po tytuł ligi mistrzów, albo ktoś inny z Live, ale czego można być pewnym, że Pique nie będzie w top 10 nawet.

1

@fcbarca12zer Nikt. Wchodzą w grę kary finansowe, odszkodowania i obowiązek zapłacenia różnicy.

0

@karamustafa91 Oczywiście wiedziałem że temat U21 zostanie poruszony. Tyle, że U21 to żaden wyznacznik, ich gra rzadko kiedy przekłada się na dorosłą piłkę a często nie występują w niej nawet najlepsi zawodnicy, jak choćby we Francji Mbappe czy Dembele, którzy mogli a nie wystąpili na Euro. Za to można popatrzeć na dorosłą kadrę Hiszpanii, Euro 2016 skończone w 1/8 Francja finał, Mundial 2018 Hiszpania kończy na 1/8, Francja wygrany finał.
Z resztą wystarczy spojrzeć na naszych chłopaków. Większość z nich to poziom amatorski a na mistrzostwach pokonali Belgie i Włochów.

5

@Naturopata Czy to źle? W Hiszpanii skończyła się złota era piłkarzy, za to obecna generacja Francuzów jest na topie, kulturowo też Katalonia jest dość rozlegle związana z Francją, może nawet bardziej niż z Madrytem.

2

@trolownik Raczej prostsza sprawa, Cou jest w klubie i nikt się po niego nie zgłasza, więc byłoby źle, gdyby mu po prostu numer odebrali. Gdy się sprzeda to numer przejmie Griezmann.

1

@bazyli Nie kwestie sportowe tylko marketingowe wchodzą w grę. Jeżeli cały czas gra z jednym numerem i ma wypracowaną markę to ten numer zaczyna żyć własnym życiem, tak jak chociażby CR7 czy RL9.

31

Albo znowu problemy z tłumaczeniem, albo ja jestem za głupi.
Gość nie pójdzie na stadion bo jest tam Griezmann który pokpił z Barcy rok temu, a przecież to co zrobił Griezmann to głupi żarcik z tym co zrobił Neymar o którym ten pan już tak agresywnie się nie wypowiada. Wystarczy przeprosić i po sprawie, zapomnimy o napluciu na barwy które się prezentowało, zostawieniu klubu w rozsypce i jeszcze wytoczeniu spraw sądowych o hajs za kontrakt który się rozwiązało. Ale za to ten przeklęty francuz, który nie był w żaden sposób związany z barwami klubowymi, jak on mógł nagrać filmik w którym oświadcza, że nie przyjdzie, niewybaczalne...
Nic z tego nie rozumiem, może gdyby jeszcze całe okienko tak wodził za nos klub i w sierpniu stwierdził, że nie przechodzi, ale on to bodajże jeszcze przed otwarciem okienka zrobił, więc większych strat nie było oprócz tego mało śmiesznego cyrku.
I jeszcze słowa o przepłaceniu... Gość chyba nie zauważył, że od odejścia Neymara świat się zmienił i teraz 80 milionów to płaci się za 19 letniego obrońcę dając mu 13 milionów pensji nie mówiąc o 126 milionach za nastoletniego napastnika co rozegrał w karierze tyle minut co Rakitic rozgrywa w sezon.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?