2

Dostałem jakiegoś zwarcia, myślałem że nasi są w żółtych strojach

0

@ferdas_rawa Wszystkie prace dyplomowe są ewidencjonowane, choćby w JSA ale i POLon.
Do tego o ile sama praca z automatu publiczna nie jest (uczelnie mają pierwszeństwo do publikacji) to już recenzje są jawne zgodnie z art. 76 ustawy o szkolnictwie wyższym.
Więc jest bardzo dużo ludzi, którzy mogliby sprawdzić czy praca Hołowni istnieje.
A czy zrobiliby to legalnie? To się zapytaj tych co udostępnili informacje, że tam studiowal, czy zrobili to legalnie

0

@ObiwanKenobi Po pierwsze, nie powiedziałem nigdzie o informacji publicznej.
Choć jakbyś się ciekawił, to możesz poszukać informacji czy wykształcenie posłów to informacja publiczna. W przypadku samorządowych urzędników i owszem, ale nie chce mi się szukać czy ma to też przekład na administrację krajową.
Po drugie, wszelkie tytuły naukowe czy zawodowe wystawiane są zgodnie z przepisami o szkolnictwie wyższym a prace są ewidencjonowane w systemie, choćby na potrzeby sprawdzania plagiatów.

0

@ferdas_rawa Gdyby to była prawda, łatwo by się dało to namierzyć. Dyplom nie jest uznaniowy bo szkoła sobie wystawi świstek, tylko wisisz wtedy w rejestrach i musiałby mieć zarejestrowaną obronioną pracę dyplomową a takie dane mogłaby wyciągnąć każdy z dostępem do portalu.

4

Są czasem takie rzeczy, których nie jestem w stanie zrozumieć a jedną z nich jest wczorajszy zarzut dla Hołowni, że studiował na Collegium Humanum.
Przecież on nie skończył studiów, więc skąd zarzut, że tam studiował?
On się tłumaczy, że miał kontakt ale zrozumiał co to jest i zrezygnował, ale nawet jeżeli studiował to chyba nie ma lepszej laurki niż fakt, że nie ma dyplomu.
Wszak zarzutem tej uczelni jest to, że wydawali dyplomy za łapówki, więc w czym jest problem do człowieka, który dyplomu nie ma?

0

@Gall Dodać można, że Messi grał w Barcelonie, Ronaldo szybko przeszedł do United które wtedy było topowym zespołem a BVB, choć mocniejsze od dzisiejszego to nigdy gigantem nie było.
Trochę łatwiej się gra w drużynie pełnej gwiazd a inaczej mając za plecami Błaszczykowskiego.

7

@TheNekro94 Ukształtowany? Leo szkolił się w Barcelonie, Cristiano w Lizbonie a Lewy na kartofliskach trzeciej ligi w Polsce. Przechodząc do europejskiej piłki on był skrajnie daleko od czegoś co można nazwać ukształtowaniem a może nawet bardziej można by powiedzieć o zacofaniu w przypadku naszego krajowego systemu szkoleń zwłaszcza 20 lat temu, w porównaniu do Messiego czy Ronaldo, którzy nie uczyli się grać w piłkę na plażach krajów trzeciego świata tylko w bardzo dobrych akademiach.

1

@Deviler Gra się całkiem dobrze, ale na PC z wgranymi modami rozwiązującymi część problemów gry.
Czysta, nie poprawiona gra jest zbyt trudna i nie chodzi o wyzwanie tylko o stopień irytacji.

0

@Jakchcesz Problem jest taki, że Wiedźmin jest słabą grą jako taką. Historia i kreacja świata sprawiły że W3 jest tytułem świetnym, tylko jest jedno ale:
To była historia oparta o Sapkowskiego.
Kreacja postaci, jej zasady itd. wszystko mieli na tacy.
Ale to już nie przejdzie, historia jest zamknięta i muszą wszystko wykreować od podstaw. Jeżeli nie udźwigną to na wierzch wyjdą niedociągnięcia gameplayu więc i tu muszą zadbać o znaczny przeskok jakości tego co było w W3 i CP77.
No sukces W3 nie jest gwarantem sukcesu W4.

1

@Jakchcesz Patrząc na produkcje Cyberpunka to mam wątpliwości czy wiedzą ;)
Jednakże mam szczerą nadzieję, że pójdą po rozum do głowy. Część architektów porażki już w firmie nie ma, ale jeszcze sporo zostało takich, którzy nie powinni już dotykać żadnej produkcji. Dopiero po takim ruchu dałbym im ponownie kredyt zaufania.

0

@Pedri16Future Nie no, ona to nawet postulatu sprzed ślubnego ołtarza nie dała rady spełnić, więc o czym mówimy xD
Pominę, że za 5 lat nikt już nie będzie o jej istnieniu pamiętać.

0

@Pedri16Future Tak, ambitne. Zwłaszcza jednolita kulturowo Polska ale szanująca tradycje i wiarę naszych przodków. Gdzie naszą tradycją nie byliśmy jednolici kulturowo jeszcze 80 lat temu.
Tak samo z wiarą, bo jaka jest? Chrześcijaństwo, prawosławie, judaizm czy pogaństwo? Bo nawet nasze rodzime wierzenia zaczęły wymierać dopiero koło XIX wieku choć nigdy nie zostały całkowicie wyplenione.

0

@BorzyKrzys Nudzą cie fakty? To chyba niedobrze.
Poczytaj sobie o systemie pruskim i po co został stworzony.

0

@Kgorecki2500 To nie jest temat dla prokuratury czy PKW bo nie jest łamane prawo karne czy prawo wyborcze.
Nie wiem kto się powinien tym zająć, może trybunał stanu, ale sam fakt braku przewidzianej kary nie oznacza, że prawo nie jest łamane i jak dla mnie to podstawa do odwołania w trybie natychmiastowym.

0

@Kgorecki2500 Art. 11 ust. 3 ustawa o IPN.
Formalnie to nie spełni punktu przynależności partyjnej ale działanie z ramienia partii politycznej, występowanie na wiecach partii politycznej to jest zachowanie niezgodne z funkcją prezesa IPN.

0

@Kgorecki2500 @Bobo25 @Peciak No nie, nie dopiero jak będzie oficjalnym kandydatem.
Ustawa o IPN nie zabrania kandydować, zabrania aktywności której nie można pogodzić z funkcją prezesa IPN a taką aktywnością jest już pre-kampania czy występowanie na wiecach partii politycznej.
Po prostu prezes IPN nie może się mieszać w politykę ani nawet aspirować do miana kandydata, bo IPN ma być apolityczny.
Tymczasem Nawrocki został ogłoszony kandydatem (i nie działa fikołek, że "obywatelskim" z poparciem politycznym PiSu) a IPN zaczął agitację.

5

Nawrocki chce być prezydentem a już na starcie łamie prawo.
Dziś mijają 2 dni jak ten człowiek nie zrzekł się funkcji prezesa IPN co stoi w całkowitej sprzeczności z kandydowaniem na prezydenta i to z ramienia partii politycznej.

1

@FCB24 Slim to zwykłe PS5 tylko mniejsze.
PS5 Pro to mocniejsza wersja która dopiero co wyszła i kosztuje ponad 3000 zł.

2

@jacobFCB Potwierdzam, byłem tymi 20 tysiącami złotych.
O operacji nie decyduje pojedynczy lekarz tylko gremium które określa czy terapia nie jest uciążliwa.
I bez zgody nie można wykonać operacji, chyba że nie ma kto tej zgody dać a jest stan wyższej konieczności, czyli np. ratowanie życia po wypadku.
A nie w przypadku terminalnie chorego pacjenta.
Więc takie farmazony to możesz sobie wsadzić.

0

@BorzyKrzys Stek bzdur z tym poziomem. Już nawet nie będę się zagłębiał, że badania wskazują na ograniczony wpływ prac domowych, zwłaszcza wśród uczniów wczesnoszkolnych (trochę lepiej to wygląda wśród uczniów szkół średnich).
Niemniej śmiać mi się chce jak ludzie nie potrafią przyjąć do głowy możliwości innego bytowania niż nasz system szkolnictwa, który nigdy nie służył i nie miał służyć edukowaniu "na poziomie" tylko wykształceniu pracownika fabrycznego który ma nie myśleć tylko karnie chodzić.
Taki był cel systemu pruskiego a Polska go utrzymuje.
Wszystko na ocene, prace domowe na ocene, dziecko ma nie mieć dzieciństwa tylko być dociśnięte do ziemi, ma nie mieć zainteresowań, ma nie wybijać się z tłumu.
Temu służą te nawały prac domowych, temu służą te nawały materiału szkolnego, kartkówka za kartkówką, sprawdzian za sprawdzianem.
Mózgi są tak przeżarte systemem, że większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że są systemy w których nie ma ocen, prace domowe są w ramach zadań dodatkowych a efekty tej edukacji są lepsze niż w Polsce.
Każdy kto sądzi, że w Polsce istnieje jakikolwiek poziom edukacji, powinien sprawdzić statystykę ile osób nie ma pojęcia że płaci podatki.
Jak ktoś uważa, że nawał pracy szkolnej daje wiedzę, niech bez sprawdzania w necie powie czym się różni mitoza od mejozy.
Bo każdy to "wie".

0

@clyde brawo KarolinaLula, dałem się złapać na refa xD

0

@Kgorecki2500 Problemy IPN to już od dawien dawna jest problem instytucjonalny. To już jest narzędzie wojny politycznej i to ukierunkowanej, PiS ma mocne wpływy na ten aparat od dawna, dlatego to PiS właśnie najczęściej gra kartkami teczek rodziców, dziadków, wujków, ciotek.
Choć sami wsadzili do TK prokuratora stanu wojennego.
Ta instytucja już niczemu nie służy a teraz jeszcze otwarcie włączyła się w kampanię prezydencką PiSu.

A linku nie zmieniam, bo z powodu którego nie ujawnię, link przez twitter najczęściej w ogóle nie działa a tak przynajmniej jest bezpośredni odnośnik bez konieczności kopiowania.

0



Jeszcze jakby ktoś miał wątpliwości czemu IPN jest do likwidacji.

5

xDDD to był faul? xD Jeszcze on się za ryj łapał a gość go smyrnął po dłoni.

6

Co ci komentatorzy bredzą xD Mbappe z łokciem wyleciał na głowę obrońcy i go tym łokciem jeszcze za łeb wypchnął.
Kontrowersja bo przewracany przez Mbappe obrońca zahaczył Viniciusa ktory oczywiście zanurkował przy poczuciu kontaktu.

0

Czy w tej Francji mają w ogóle zasadę spalonych? Bo Nbeppe wygląda jakby pierwszy raz usłyszał o takim przepisie

2

@comtedurgell Ale nad czym ty się zastanawiasz? Przecież to nie jest żadna koncepcja tylko gotowy projekt który byłby już dawno skończony gdyby PiS nie ukradł pieniędzy na bezwartościowy Radom.
Jakieś przesuwanie trasy to był wymysł głąbów dyskredytujących rozbudowę. Obecny plan zakłada przejęcie od MON lotniska wojskowego bo to wydzielony kawał lotniska który obecnie służy już jedynie do obsługi lotów rządowych raz na jakiś czas, co nie jest do niczego potrzebne. Była już nawet podpisana umowa z MONem i to za rządu PiSu, zanim stwierdzili że trzeba uwalić lotnisko.
Do tego był już złożone papiery w urzędzie ochrony środowiska o zmianę limitu operacji, bo poprzednia decyzja pochodzi z poprzedniego wieku gdzie latały samoloty śmigłowe których teraz już praktycznie nie ma.
Szczegóły sobie znajdziesz w necie, to nie jest wiedza tajemna.

2

@BorzyKrzys Nieprawda, to jest konieczność, nie można dopuścić do sytuacji w której największe lotnisko w kraju odrzuca połączenia.
Chopin już to robi przez partaczy z PiSu, którzy ukradli kasę z Warszawy na budowę lotniska w Radomiu które kompletnie nie działa.
Jak nie wierzysz to sobie poczytaj o budowie "CPK" w Portugalii, gdzie w plan budowy nowego portu mają wpisaną rozbudowę lotniska w Lizbonie, by w czasie budowy nowego lotniska nie doprowadzić do przeładowania starego.
Rozbudują lotnisko które zaraz zamkną, głupi ci Portugalczycy co nie?

9

"Obywatelski" ruch #TakDlaCPK złożył dziś projekt ustawy obywatelskiej o CPK i ów projekt będzie odrzucony.
Czy to oznacza porażkę tego ruchu? Otóż nie, to sukces, pełny sukces bo w tym projekcie nigdy nie chodziło o budowę CPK tylko właśnie o to, żeby go odrzucić.

Wystarczy przeczytać dokument jaki złożyli by wiedzieć, że NIKT na świecie, nawet największy zwolennik CPK nie przyjąłby takiej ustawy gdyby rządził.
Nie będzie tajemnicą, że ten oddolny projekt wprost odnosi się do pewnego rozporządzenia rady ministrów naskrobanego na kolanie w kilka dni po przegraniu wyborów przez PiS?
To jest wyznacznik i przyjęcie ustawy oznaczałoby, że ma zostać zrealizowana dokładnie tak jak sobie rząd Morawieckiego to wymyślił, łącznie z komponentem kolejowym, który w sporej części jest bez sensu, typu połączenie Poznań-Kalisz-Sieradz gdzie CPK ma zbudować nową linię choć już tam istnieje stara i niewiele osób z niej korzysta.
Ustawa nakłada też zakazy na rząd, zabraniając jakichkolwiek zmian w zakresie projektu.
Zakazuje także zmianę harmonogramu budowy, nakazując zakończenie jej nie później niż w 2030, czyli za 5 lat, gdzie przez ostatnie 8 lat ten projekt nawet nie zdążył wykupić połowy potrzebnych gruntów a co dopiero uruchomienie lotów z gotowego lotniska wraz z koleją.
Zabrania też zmian w finansowaniu projektu, finansowaniu ustalonym przez PiS w zupełnie innych warunkach gospodarczych i bez procedury nadmiernego deficytu, w której się obecnie znajdujemy xD

Ustawa wychodzi też poza CPK, bo np. zabrania inwestowania w lotnisko Chopina, czyli ma na celu uwalenie rozbudowy.
Tej rozbudowy, której brak powoduje ogromne straty, bo miała zostać wykonana w 2018 i wszystko było pod to gotowe, ale decyzją polityczną Chopin miał zostać ubity a kasę z jego inwestycji zmarnowano w Radomiu.
Przypomnę, że już obecnie Chopin odrzuca 30% lotów, bo jest przeładowany i z takim przeładowaniem ma dociągnąć 5 lat? Przecież to nie tylko strata finansowa ale także uwalenie współprac z liniami, które znajdą sobie inne połączenia poza Polską a to odbije się także na CPK.
Ustawa też nakazuje zamnięcie Chopina w 2031 roku, na sztywno bez uwzględnienia stanu realizacji CPK xD
Ponadto żadna instytucja publiczna w Polsce nie będzie mogła dofinansowywać połączeń lotniczych w tym także marketingowo, więc w całym kraju nie będzie można np. promować danej linii by zwiększyć turystykę dla danego regionu itd.
Czemu? Bo to mogłoby zaszkodzić konkurencyjności CPK, lotniska którego nawet nie ma a które już wydało 30 milionów na marketing xD
Czyli plan jest taki, że żeby CPK miało sens, trzeba zmuszać ludzi do lądowania na nim a nie np. w Rzeszowie, więc Rzeszów nie będzie mógł dofinansować linii do siebie w celach promocji miasta xD

Ogólnie ustawa jest idiotyczna w większości swoich aspektów i nikt nie wziąłby na siebie takich obostrzeń, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach.
Autorzy tego bubla doskonale o tym wiedzą, ale nie chodziło im przecież o budowę CPK tylko do napieprzania w rząd bo wiadomo, że to odrzucą.
Z resztą ten ruch dawno przestał być czymś, co można nazwać ruchem dla rozwoju, wystarczy popatrzeć co robią głowy tego przedsięwzięcia jak pan Wilk, który z eksperta lotniczego zamienił się w eksperta od dosłownie wszystkiego i wszystko mu się nie podoba, nawet muzeum w Warszawie.

0

@Iniesta8i No patrząc na to, że w mieście działa jak kupa mam obawy przed działaniem w bardziej obfitych w NPC lokalizacjach o ile takowe później są, ale to się zobaczy. Może do tego czasu załatają bo to wygląda oczywiście jak błąd optymalizacyjny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?