Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Pomoc bez Puiga jest nie do przyjęcia. Mam nadzieję, że dziennikarze (to chyba zbyt szumna nazwa) Sportu mniej kłamią niż ci z Mundo Deportivo.
Trójka Rakitić, de Jong, Semedo posyła jedno ciekawe, nieszablonowe podanie raz na 2 mecze łącznie i to tak głównie butami Roberto, którego z kolei uważam za docelowego zmiennika, a nie gracza wyjściowej "11".
Suarez w napadzie to w LM prawie gwarancja braku gola.
Sam optymizm, I jeszcze do tego zachowawczy Setien. Jeśli po raz kolejny wyśle swoich podopiecznych z poleceniem ostrożnej gry w poprzek, to się doigra.
0
@arasz1819 Zjazd ma, ale zagalopowałeś się. Akurat Ronaldo trzyma bardzo solidny poziom w meczach Juve, a wiem co mówię bo sporo meczów Juve widziałem.
Przypomnij sobie kto w LM w zeszłej edycji władował hat-tricka Atletico, i kto strzelił po 1 bramce w meczach 1/4 z Ajaxem. Gdzie byli wtedy inni napastnicy w topowej formie? Albo napisz kto wypadł lepiej? Chciałoby się zażartować - Lewy?
1
@lucca87 Idealnym przepisem na zespół jest połączenie młodości z doświadczeniem oraz artystów i pracusiów. W Barcy ze względu na nadreprezentację staruszków obie te proporcje zostały zachwiane.
I o ile na początku sezonu można było sądzić, że nadziei próżno szukać, o tyle u progu nowego sezonu mamy kilku młodych graczy, którzy mogą sporo wnieść do Barcy bez wielkiego uszczerbku dla jakości a wręcz ożywić tego barcelońskiego trupa.
Zdecydowanie należy wprowadzać część młodziaków do wyjściowej "11" i pograć intensywniejszym pressingiem. Może wróci do Barcy coś o czym wspominał Messi czyli intensywność.
7
@PRINSU Ze wszystkim zgoda, ale akurat fakt, że to "Marca" napisała chyba nie jest tu istotny. "Marca" oferuje wiele świetnych artykułów, ale czasami trafi się takie coś. Osobiście uważam, że "Marca" jest znacznie bardziej analityczna niż te politowania godne katalońskie szmatławce. Na szczęście ja identyfikuję się z FC Barcą, a nie Katalonią i ich pismakami.
33
Uwielbiam takie dziennikarstwo. Wyciągnięcie z trzech lat jednej konkretnej sytuacji z przegranego dwumeczu i wykazanie tego jako słabszy moment, jednocześnie sugerując nie wprost, że to Dembele jest winnym odpadnięcia z Liverpoolem. Ale to jest dno.
To ja tez pobawię się w takie dziennikarstwo.
Ja od lat liczyłem na naszą defensywę. Miewała bardzo dobre momenty, jak w meczu z Realem 0:0, kiedy zagrała na zero tyłu, jednak zdarzały jej się także wpadki, szczególnie w rewanżowym meczu feralnego półfinału Ligi Mistrzów z Liverpoolem, kiedy to popełniała juniorskie błędy, nie przystające zawodowym piłkarzom.
Straciłem cierpliwość do tej formacji. Sprzedaję Pique, Lengeleta, Albę i Roberto oraz Semedo.
1
@Kamilos84 To celna uwaga. Nigdy nie pojmę jak można porównywać wynik zawodników z tych samych pozycji kiedy jeden z nich wykonuje 10 karnych więcej. Dajcie te 10 darmowych szans drugiemu zawodnikowi i wtedy porównujcie.
2
@Bykunn Żebyś jakkolwiek potrafił uzasadnić brak wojska.
Polska i UE likwiduje wojsko i za chwilę masz rajd wojsk rosyjskich na Zachód.
Podobnie zlikwiduj policję i masz z miejsca obrazki rodem z USA sprzed miesiąca.
Nie łudź się, pokój nie istnieje bo ludzie są tacy mili. Takie wydatki finansowe na wojsko są wręcz filarem spokoju społecznego i fundamentem pokoju międzynarodowego. Sytuacja gdy potencjalni kandydaci do wojny trzymają się w nawzajem szachu jest optymalna. Bez wojska, cóż, aż strach myśleć ...
42
Jakoś trzeba przeżyć dziś ten wysyp patriotów internetowych. Powrzeszczeć hasełka, coś w stylu jak zrobić sobie selfie z Rozenek i obowiązek spełniony.
Szkoda, że wysiłek Powstańców poszedł na marne i wtedy i idzie teraz, bo poza hasełkami, mamy władzę, która dewastuje własne prawo, śmieje się mu w twarz i dużą część społeczeństwa, która wyklucza część obywateli z życia społecznego.
Polacy sami deklarują, że część obywateli ma status taki jak Żyd i Polak za nazistowskich Niemiec. Polacy Polakom tworzą strefy wolne od części Polaków. Tak głupi jesteśmy.
Polacy nigdy już chyba nie wyjdą z roli potomków chłopa pańszczyźnianego, bo racja zawsze obowiązuje taka, jaką ma ten chłopina na zagrodzie. A za płotem widzi niewiele.
2
@jacob345 Ma zostać włączony. O skali jego talentu świadczy to, że w Segunda Division rozegrał aż 36 meczów, zaczynając sezon kiedy miał niespełna 17 lat. A to coś mówi też o jego przygotowaniu fizycznym i radzeniu sobie wśród seniorów.
0
@kejdzi Baśń o Zidanie zniknie ponieważ tym sezonem udowodnił, ze jest fachowcem z warsztatem.
Poprzednio stworzył zespół dominujący świetną ofensywą, a obecnie oparty na defensywie, co potwierdza jego elastyczność. A skład Realu idealny na pewno nie jest.
14
To nie wina śrubki, że ktoś próbuje wkręcać ją młotkiem. Całkowicie rozgrzeszam de Jonga z jego nieudanych meczów. Klasyczny przykład nie wykorzystania talentu Holendra, bo święta krówka ma zagwarantowaną pozycję w wyjściowej "11"
2
@takisobiektos Zwróć uwagę jak jego masa przeszkadza mu w defensywie. Gdy rywal naciera z dynamiką, facet zostaje w papciach i zanim wprawi ciało w ruch, przeciwnika nie ma. To co jest atutem w ofensywie, razi po oczach w defensywie. Oby nie zamienił się z czasem w kolejnego kloca, z problemami z wagą.
0
@MesQueUnClub96 Ogromna dominacja, dużo pressingu, stosunkowo niewiele klarownych sytuacji, głęboko okopany w defensywie rywal. Typowy, silny Bayern, z nieco rozstrojonym mechanizmem po przerwie, ale najpewniej w optymalnej wersji na ćwierćfinał. To tyle w skrócie.
2
@Foton Może kiedyś zdarzy się cud i napiszesz coś rzeczowego z uzasadnieniem. Bo zdania o bredzeniu nic nie wnoszą. Gdybyś nagrał szczekanie psa i je odtworzył, treść byłaby podobna.
4
@Hosh Zgadzam się, trudno to będzie dziś pobić.
Jest od dłuższego czasu jakaś okropna maniera odwracania kota ogonem. Tłumacząc słowa tego bezdennie głupiego postu, walka o to by policja nie zabijała cię bezkarnie na ulicy jest rasizmem.
Analogicznie zgłoszenie kradzieży na policję można by uznać za akt złodziejstwa.
7
Jest jeszcze Alcantara do wzięcia za stosunkowo niewielkie pieniądze, a człowiek praktycznie gwarantuje z miejsca jakość i kompatybilność z wymaganiami taktyki barcelońskiej. Mając 29 lat gwarantuje jeszcze 3-4 lata na bardzo wysokim poziomie. Szkoda, ze nie widać żadnych ruchów Barcy w jego kierunku. Rozumiem, że Busi ma gwarantowany 1 skład do czterdziestki.
Skoro Setien rzekomo testuje ustawienie z Messim zwolnionym z nadmiaru obowiązków rozgrywającego i ustawionym wyżej, to wzmocnienie środkowej formacji jest konieczne.
Na zestawienie Puig, de Jong, Alcantara+ Pjanić gęba sama mi się uśmiecha.
3
@Gall Przecież żyjemy w czasach gdzie gracza wszech czasów wybieramy po 3 lepszych meczach. To gówniana kultura gnicia w telefonie spłyca opinie. Nawet opinie na La Rambli najczęściej są najczęściej w przedziale od skrajnie głupie poprzez głupawe do przeciętnych. Czasem trafi się coś ciekawszego, a z rzadka wpisy są bardzo dobre, analityczne.
0
@Encore Na youtubie masz całe mecze starej Brazylii. Jeśli się wysilisz, zobaczysz. To był geniusz, a rywalizował na MŚ z najlepszymi. Obejrzałem wiele materiałów filmowych o nim i facet wyprzedził swoja epokę o dwie długości, a zdania dyskredytujące go wypowiadane przez wyznawców Messiego są zdaniem ignorantów.
0
@Moriarty Ok, ok. Można wyjaśniać zaułki i zakamarki filozofii i religii, mieć spojrzenie szersze i węższe, interpretować tak czy inaczej. Zawsze dojdziemy do jedynie słusznego wniosku, że narzucanym przez wszelkie religie (z małymi wyjątkami) wzorem będzie ten oparty o męską dominację, z kobietą pełniąca role dekoracyjne lub podrzędne. Wszelkie teologie (czyt. bzdury wymyślane post factum, dorabiane do kłamliwej tezy wyjściowej, nawet jeśli wykładnia tworzona jest przez wybitnych filozofów) najczęściej skrajnie uwznioślają męską rolę.
Jest to robione w sposób tak ordynarnie czytelny, że nawet zastanawianie się nad tym jest czystą stratą czasu.
Religia - czyli jak stworzyć idealna płaszczyznę do podporządkowania człowieka (jedną z wielu) w sposób niemal doskonały?
Nawet użyty przez Ciebie zwrot "współczesne rozumienie tej filozofii" oznacza przejściowość interpretacji. Będzie nowsze, bardziej aktualne. To po co zajmować się obecnym, skoro to zajęcie jałowe. I tu wracamy do punktu z bzdurami wymyślonymi post factum.
Nie mam siły omawiać tego mitologicznego świata. Tak ważnego w życiu tylu ludzi, co przyjmuję za wielką porażkę ludzkości.
0
@Moriarty Ale Pan. Pan. A nie Pani, która też może panować. Oto właśnie chodzi, że całe nazewnictwo i wykładnia to bez wątpienia, świat układany przez mężczyzn.
0
@MESSIah16 Kolejna artystyczna wizja. Kto rozumie świat artystów, ten nie zobaczy tu nic niezwykłego.
Zresztą do świetna kontra w stosunku do chrześcijańskiego Pana Boga, któremu męska część ludzkości, będąca przy władzy przyprawiła wiele wieków temu męskie genitalia, a żadna teologia religijna sensownie tego nie wyjaśnia i nigdy sensownie nie wyjaśni.
Jak stwierdzono płeć Boga? Nie wiem. Więc co się dziwić, że Jezus zostaje w czyjejś wizji kobietą.
1
@Janiama To były czasy gdy w Poznaniu chodziło się na 3 kluby: Lecha, Wartę i Olimpię.
Pewnie płaczesz gdy widzisz las zarastający niegdysiejszy stadion Warty w wildeckich okolicach. Zobaczymy czy jutro będzie szczęśliwy finał.
2
Do przemyślenia:
Teza: stało się, Messi w cieniu Neymara, czyli jak uczeń przerósł mistrza.
Messi, pozbawiony w tym sezonie trofeów, niezdolny do poprowadzenia swoich kolegów do trofeów, z iluzoryczną szansą na sukces w LM z powodu relatywnie niskiej jakości reprezentowanej przez Barcę.
Wg whoscored Neymar jest w obecnym sezonie zdecydowanie najlepszym graczem w Ligue1 z 13 golami w 15 meczach, oraz 6 asystami.
Zdobywca Pucharu Francji i oczywiście decydującej bramki ustalającej wynik na 1:0.
Jutro najpewniej Neymar zgarnie Puchar Ligi i mało prawdopodobne jest, że się nie wyróżni.
Czyli 3 trofeum prawie w gablocie.
Także w LM, Neymar zalicza 3 gole i 2 asysty w 315 minut, co daje niewiarygodną statystykę gola lub asysty co 63 minuty. Messi co 96 minut, dobry wynik, ale uczeń ma znacznie lepszy.
Neymar jest w drodze po wygraną w LM, która dopełniając kwartet tytułów zagwarantuje mu status najlepszego gracza tego sezonu.
Zanim zrównacie mnie z ziemią, zastanówcie się, czy aby w tym wpisie jednak nie kryje się ziarno prawdy.
19
Gracias Julio za Twoją trabachę dla całej naszej społeczności. Podziękowania również dla Twoich kolegów-tłumaczy.
3
Moim zdaniem, fakt, że wręcza się tylko Złotego Buta, świadczy o tym, że europejskie władze piłkarskie same nie doceniają zawodników prezentujących inne umiejętności, które przecież też mają wielkie znaczenie dla wyników osiąganych przez zespoły.
I tak można by wprowadzić oficjalnie:
Złotą Rękawicę dla bramkarzy
Złotą Ścianę dla defensorów
Złotą Wiązkę Laserową dla najlepiej asystujących
Złotą Wkrętarkę dla najlepszych dryblerów.
Proszę o ewentualne ciekawsze nazwy nagród, bo wklepałem to co mi spłynęło z mózgu do klawiatury.
5
Jeśli Puig nie wystąpi od pierwszej minuty z Napoli, przerzucam się na Błyskawicę Wyciąże z C klasy.
Cała reszta zawodników (wyłączając Leo) nie ma połowy jego kreatywności i ciągu na bramkę.
1
@Azi Bądź tu mądry i wyciągnij jakieś sensowne wnioski. Nie ma żadnego wyraźnego wzoru i zależności.
2
@Piotr777 Dobrze, przyjmuję Twoja opowieść za rzetelną (choć może ją sobie wymyśliłeś rano - tego nie wiem), ale to, że coś się wydostało z laboratorium, nie oznacza, że jest to wirus z siedmioma głowami i czterema rzędami zębów i wszystkich zabije. Niby dlaczego nie może być to wariacja zjadliwej grypy?
Kwestionujesz to, że lekarze na całym świecie mają kwalifikacje by rozpoznać chorobę? Rozpoznają wszystko, a tu nagle mamy mityczny wirus, którego nie da się rozpoznać, więc wszyscy kłamią. Czyli bełkoczesz.
To wyedukowani lekarze mają rozum, a nie Ty, który pozbawiony jesteś nawet elementarnego aparatu poznawczego, by się wypowiadać. Twoja wypowiedź nie ma żadnej wartości naukowej. Jest zwykłym trajkotaniem, bez oparcia w fachowej wiedzy.
Jeśli zostanie zdiagnozowany wirus u jednego zawodnika, to zamknąć całą branżę? Wystarczy go izolować i potwierdzić, że inni są czyści. I tyle.
A gospodarkę trzeba otwierać, bo nie rozumiem jaki jest zysk, że ktoś nie zejdzie na wirusa, tylko umrze z głodu, albo popadnie w skrajną nędzę po wylądowaniu na bezrobociu. Alternatywnie nie otrzyma koniecznych usług medycznych, co przecież ma miejsce. Zdajesz się zupełnie nie zauważać drugiej strony medalu.
7
@HavertzKai A opisz może bardziej szczegółowo jak Messi zajmuje się taktyką, transferami i składem.
Może opisz jak sprowadził do klubu Coutinho, Dembele i Lengleta.
W których meczach, jak dostosowywał taktykę do rywala i napisz, jakie błędy jako trener popełnił.
Przybliż kulisy wybierania składu przez Messiego.
2
@xavi890 Jak ktoś bierze z całej wypowiedzi wycinek, którego nie rozumie, wyrywa go z kontekstu, którego też nie rozumie, to komentarz też jest bez sensu. Masz ode mnie zadanie, opisz własnymi słowami co napisałem w poście. Bo Twój komentarz sugeruje, że nawet w przybliżeniu nie odebrałeś go tak jak powinieneś.
Choć może daj sobie spokój, bo już mnie męczą ludzie, którzy nie radzą sobie z prostymi kilku linijkowymi wypowiedziami.