La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2318 Culés

29

Po niedawnych niechlubnych popisach trzech czołowych polityków Konfederacji kolejny lider tego ugrupowania popisał się skandalicznym zachowaniem. Grzegorz Braun, bo o nim mowa, wraz ze znajomymi koronasceptykami wyruszył w podróż na nielegalną manifestację do Warszawy. Zarówno w drodze na nią, jak i na samej demonstracji wspomniany delikwent i jego poplecznicy nie posiadali maseczek ochronnych niezbędnych w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jest to tym bardziej szokujące w obliczu rosnącej lawinowo liczby zachorowań i zgonów na COVID-19.

O tym zachowaniu krótko, lecz dosadnie wypowiedział się prof. Wojciech Szczeklik, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Klinicznym w Krakowie. Lekarz opisał zachowanie Brauna i reszty delikwentów jako "przerażającą głupotę", a także przypomniał o obecnych warunkach epidemiologicznych i trudnej sytuacji szpitali.

Na szczęście nielegalna demonstracja koronasceptyków została stłumiona przez policję. Funkcjonariusze w tym celu musieli użyć gazu pieprzowego i pałek, gdyż spotkali się z agresją wśród koronasceptyków. W zaistniałej sytuacji uważam taką postawę policji za słuszną, gdyż w przeciwieństwie do Strajku Kobiet uczestnicy manifestacji negującej istnienie pandemii nie zasłaniali ust i nosa czym stwarzali duże zagrożenie epidemiologiczne.

Niestety dzisiejsze wydarzenia wpisują się w całą polityczną aktywność Brauna, który oprócz tego, że podważa dokonania współczesnej nauki jest także homofobem, rasistą, antysemitą, ksenofobem, ultranacjonalistą i fanatykiem religijnym.


133

@Chakalaka Rasistą to Braun raczej nie jest. Straszna zbrodnia XXI wieku, brak maseczki, której rzekoma skuteczność jest wciąż kwestionowana.

Komentarz usunięty przez użytkownika

73

@Chakalaka ooo nie, nie założył maseczki cóż z niego za zbrodniarz i przestępca, biorąc pod uwagę, że te szmacianki na buzi nic nie dają

115

@Chakalaka Tak, autobus Braun doprowadzi do gigantycznego wzrostu epidemii w Polsce. Tacy jak Ty wraz z PiSem uprawiają grę na emocjach ludzi, zamiast skupić się na rzeczywistych problemach.

14

@eckov
Jesteś w błędzie, maseczki ochronne istotnie ograniczają transmisję wirusa.

5

@Zip
W którym miejscu tego fragmentu widzisz hipokryzję?

17

@Chakalaka szczególnie potwierdzają to statystyki zachorowan

5

@barcelonaLM
Przykre, że w rozpaczliwy sposób próbujesz bronić Brauna.

Komentarz usunięty przez użytkownika

124

@Chakalaka jest antysemitą, bo uważa, że żydom nie należa się pieniądze od Polski za poniesione straty w wyniku WW2, do której doprowadzili Niemcy? Dobrze się czujesz? Przecież to jest logiczne stanowisko każdej myślącej istoty.

19

@Chakalaka Nielegalne to jest wiele obostrzeń, tak wynika z orzeczenia Sądu Najwyższego z tego tygodnia i innych wyroków sądów
Oczywiście liczy się też tzw. zdrowy rozsądek..

konto usunięte

16

@Chakalaka Dziwne, że nie miał folii na głowie. Typek popiera wszelkie możliwe teorie spiskowe a do tego jest za prawnym karaniem homoseksualizmu xDD. Idealnie odzwierciedla tę śmieszną partię, której jest członkiem. https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Grzegorz-Braun-chce-karac-za-homoseksualizm.-Biedron-powinien-trafic-do-wiezienia

3

@tobiasson92
Jesteś w błędzie, maseczki ochronne istotnie ograniczają transmisję wirusa.

1

@Zip
To, że znaczna część społeczeństwa nie zmienia maseczek w odpowiednim czasie nie zmienia faktu, że odpowiednie ich stosowanie istotnie przyczynia się do ograniczenia transmisji wirusa.

59

@Chakalaka Były duńskie badania jasno wskazujące, że nie ograniczają. Japońskie sugerowały, że maski z filtrem blokują 70% aerozoli, czyli i tak masz kontakt z patogenem. W USA porównano dane z sąsiednich stanów, gdzie były maski ze stanami, gdzie masek nie było. Okazało się, że nie ma różnic. W Czechach maski obowiązkowe i to z filtrem- wzrost zakażeń nawet nie drgnął.

1

@viscajasiek
Otóż to. Dziękuję za komentarz.

9

@eckov widzę że zwolennicy Konfederacji to mają inteligencję tej partii. Dobrze że to tylko 6%. Czy ta szmata coś daje to pytanie po co podczas operacji wszyscy ja noszą.? Dla szpanu?
@barcelonaLM nie nie zaraza wielu, ale nawet gdyby mieli nawet jedna osobę zarazić to nie chciałbyś by to był ktokolwiek z twoich bliskich.

7

@Chakalaka ja tak się zastanawiam po co chirurg nosi kawałek szmatki podczas operacji jak to przecież nic nie daje... Jak duże ego trzeba mieć by myśleć że ma sie większą wiedzę od lekarzy w tym temacie.
@tbas 2 sekundy szybszy z tematem masek podczas operacji, ajć. Może następnym razem mi się uda :)

0

@Chakalaka Na pewno wszyscy zarażeni do tej pory nie nosili maseczek...

29

@Chakalaka Nie, takie wpisy próbują skierować winę za epidemię na ekstremalnie małą liczbę osób, pomijając inne aspekty, jak to, że lockdown w zasadzie nie działa. Ile było osób na tym marszu, kilkaset? I te kilkaset ludzi wpłynie na 38 milionów ludzi? Przecież to jest niedorzeczne.

0

@tbas kto tu mówi o operacji

6

@Jakchcesz Ciekawe, bo kwestionuje się skuteczność masek w kontekście tego konkretnego wirusa, a nie skuteczność masek w ogóle ;)

konto usunięte

9

@tobiasson92
Nie jest rasista dobre :)
Wolnościowiec się znalazł z poglądami które dają wolność wybranym :)

Kto kwestionuje maseczki ?
Trzeba je prawidłowo nosic i zmieniać , a nie pisać bzdur.

konto usunięte

1

@eckov
To nie nos szmacianki tylko prawidłowa maseczkę bo te akurat doją i to dużo.


konto usunięte

22

@Chakalaka ale jak bojowniczki strajkowały w czasie strajku kobiet to był zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób więc policja też powinna użyć gazu, pałek i wszystkiego aby rozpędzić tłum

0

@eckov mówisz że to szmata która nic nie daje. Więc, daje czy nie?

5

@masq
Mylisz się. Braun na przestrzeni lat wielokrotnie wygłaszał hasła antysemickie. Warto przypomnieć chociażby antyamerykańską i antysemicką demonstrację sprzed dwóch lat o nazwie "#STOP 447", której liderem był właśnie Braun, a na której wykrzykiwano takie hasła jak m.in. "Polska wolna od pasożydów" czy "Nie przepraszam za Jedwabne".

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

konto usunięte

3

@Pawel1980 Polemizowałbym z tą wolnością dla wybranych. Tak na prawdę według tej partii nikt nie ma wolności wyboru. Przykładem jest aborcja.

54

@Jakchcesz @tbas porownanie absurdu noszenia maseczek w przestrzeni otwartej, do noszenia jej przez chirurgow w trakcie operacji jest mistrzostwem. Takim samym jak kiedys tu toczyla sie dyskusja o jezdzeniu plus 200km/h na autostradzie, a jakis madrala wyskoczyl nagle z argumentem, ze to zagraza osobom znajdujacych sie na przejsciu dla pieszych. ..

konto usunięte

2

@tobiasson92
Bzdury piszesz niczym nie poparte tylko jakimiś tezami chorymi.

To po co lekarze maja maseczki przy operacjach ??

Trzeba nosic prawidłowo maseczki a nie jakieś szmaty na twarzy.

I tak nie zrozumiesz bo jesteś wyznawca teorii spiskowych.

43

@Jakchcesz Chirurg nosi maskę żeby nie napluć do rany podczas zabiegu i nie zakazić się krwią pacjenta gdy krew tryska. Tymczasem covid przenosi się również drogą powietrzną i maski tu mało dają.

konto usunięte

2

@PatrykBarca
Zależy jak nosili !!!

konto usunięte

3

@Chakalaka nie odpowiedziałeś na mój poprzedni wpis

4

@tomek8756
Nie zaprzeczam, że wiele obostrzeń wyznaczonych przez rząd jest nielegalnych. Niemniej jednak Braun z grupą swoich popleczników stwarza duże zagrożenie epidemiologiczne.

0

@Chakalaka Ostatnio widzilem podobne zdjecie na rozdaniu Telekamer.

konto usunięte

1

@tbas
FFP2 minimum noszone prawidłowo !!

konto usunięte

0

@viscajasiek
Aborcja przykładem ?

Komentarz usunięty

1

@tobiasson92 jego działalność i innych korona sceptyków przyczyniła się do wspaniałych wyjazdów w góry i nad morzem.Przed tymi wyjazdami liczba zakarzeń była poniżej 1 tyś dziś 26.Grozi nam pełen lockdawn i ktoś zbankrutuje i ktoś umrze jeszcze inny spędzi święta w szpitalu a dochodzić do siebie będzie grubo kilka miesięcy .Część będzie miała uszkodzone płuca do końca życia.
To są efekty działania tego całego brauna.
Niestety nie jest jak w reklamie Braun życie stalo się proste tylko będzie bardziej spieprz.

3

@Ojciec5tkidzieci mówi że to szmata. A oni siedzą w autobusie, patrz nie jest to przestrzeń otwarta.

15

@Pawel1980 zmieniasz maskę co godzinę ? Zmieniasz gdy jest wilgotna. Nie dotykasz maski, nie poprawiasz, a gdy to zrobisz od razu zmieniasz ? Jeśli łamiesz któraś z tych zasad to zwiększasz ryzyko zakażenia.

4

@Jakchcesz
No niestety. Co gorsza niektórzy pomimo braku wykształcenia medycznego są przekonani, że wiedzą lepiej niż specjaliści z zakresu chorób zakaźnych i przedstawiają zmanipulowane dane dla poparcia swoich "tez".

konto usunięte

3

@Pawel1980 Chodzi mi o to, że gdyby zrealizować program tej partii nikt nie miałby wolności włącznie z tymi "wybranymi".

2

@tbas "na samej demonstracji wspomniany delikwent i jego poplecznicy nie posiadali maseczek ochronnych niezbędnych w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2"
Nawiazalem do tej części posta autorstwa emisariusza tweetow Donalda Tuska na LR.

27

@Chakalaka Proponuję obejrzeć jego merytoryczną dyskusję z Szewachem Weissem na ring.tv. Tam się go zapytał kulturalnie nazywając go nawet ekscelencją czy nasi rodacy, którzy razem z żydami żyjącymi na terenie Polski cierpieli w wyniku ataku Niemiec są mu z tego tytułu coś winni. Oczywiście odpowiedział twierdząco. Przecież Niemcy podpisały bezwarunkową kapitulację i całą winę za tamte wydarzenia ponoszą oni. W normalnych warunkach nikt nikomu nie zabiera kamienicy w biały dzień ani nie okrada domu, ale jak w wyniku wojny człowiek stara się przeżyć, bo np stracił własny dom wcześniej to czasem ucieka się do takich czynów. Za całą tą sytuację odpowiadają Niemcy, które były agresorem. Tak łatwo inni oceniają zachowania ludzi podczas wojny. Nie raz ktoś kogoś sprzedał zwyczajnie ze strachu polecam Bękarty Wojny pierwszą scenę. Niech żydom reparacje wypłacają Niemcy.

1

@Quavosk
Jak napisałem w poście inicjującym tę dyskusję, uczestnicy i uczestniczki Strajku Kobiet dbali o zakrywanie ust i nosa, przez co nie stwarzali tak dużego zagrożenia epidemiologicznego jak uczestnicy dzisiejszej manifestacji.

3

@Chakalaka nieprawda, puszcze Ci filmik z żółtymi napisami, na którym wypowiada się włoski doktor którego niestety nie da się wygooglować bo nie znajduje takiej osoby. Ale on mówi że to wszystko ściema a maseczki nic nie dają!

23

@Chakalaka Pusty szpital narodowy i masa innych szpitali polowych ale tak na granicy wydolnośći XD.Maseczki co do których skuteczności nie ma żadnych badań ale to nic nie nosisz jesteś zbrodniarzem XD.100 tysięcy ludzi ,część z nich niszczących pomniki i kościoły mniej groźne niż pare tysięcy na Marszu wolnosci nieźle zaślepiony propagandą jesteś.Co do ostatniego zdania radziłbym ci uważać na słowa bo obrażasz człowieka a wątpie że potrafisz udowodnić to co napisałeś bo bardzo często uciekasz od dyskusji.

3

@Pawel1980
Zgadzam się, ale chciałbym sprostować nieprawdziwe informacje, które rozpowszechnia kolega @masq.

konto usunięte

2

@Chakalaka
Teorie spiskowe to specjalność tego typu kolegów :)

1

@martin3131
Ja również widziałem galę wręczenia Telekamer i uczestnicy siedzący na widowni mieli założone maseczki. Zdejmowali je jedynie na czas wystąpienia na scenie gdy byli oddaleni od widowni na kilka metrów.

6

@tbas Lekarz podczas operacji zmienia maskę kilkukrotnie,i nie dotyka rękami twarzy i co chwila jest odkażany tak jak i maska,zanim coś napiszesz pomyśl bo potem wychodzą takie głupoty

2

@Pawel1980 Otóż to.

konto usunięte

3

@tbas
Gdzie w szpitalach z Covid chyba mało wiesz.
Moja żona i inni lekarze sobie sami kupowali maseczki.
Jakoś się nie zaraziła odpowiednio stosując odpowiednia maseczkę !

konto usunięte

6

@Chakalaka to Twoja opinia. Jest zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób to należy go przestrzegać ale idąc Twoim tokiem myslenia że maski wystarczą więc otwieramy całą gospodarkę w reżimie sanitarnym zostawiamy tylko maski. Stadiony itd. zgadzasz się?

konto usunięte

4

@Hopner15 Samo istnienie tego typu szpitali pokazuje, że sytuacja jest poważna i przez takich ludzi jak Braun mogą się wkrótce wypełnić i konsekwentnie służba zdrowia może być zagrożona. Szpital na Narodowym nie jest pusty i będzie przyjmował coraz więcej pacjentów. https://www.wprost.pl/koronawirus-w-polsce/10430005/szpital-narodowy-ile-lozek-zajetych-ilu-jest-pacjentow-zaczynski-informuje.html

6

@Chakalaka "Na szczęście nielegalna demonstracja koronasceptyków została stłumiona przez policję. Funkcjonariusze w tym celu musieli użyć gazu pieprzowego i pałek, gdyż spotkali się z agresją wśród koronasceptyków. W zaistniałej sytuacji uważam taką postawę policji za słuszną, gdyż w przeciwieństwie do Strajku Kobiet uczestnicy manifestacji negującej istnienie pandemii nie zasłaniali ust i nosa czym stwarzali duże zagrożenie epidemiologiczne."

Czy policja nie powinna "użyć gazu pieprzowego i pałek" na Strajku Kobiet, jeśli uczestnicy łamali przepis o zgromadzeniach do 5 osób? Ewidentnie stwarzali duże zagrożenie epidemiologiczne.

Komentarz usunięty

konto usunięte

4

@TrzecieOko
Ja i żona pracująca przy Covid używamy maseczek FFP2.
Nie zmieniam co godzinę. Zakładam Ja wchodząc do sklepów i pomieszczeń zamkniętych. Wyrzucam średnio po 3-4 wizytach takich. Po dworze chodzę w hirurgicznej, która wywalam po spacerze.

konto usunięte

1

@viscajasiek
Dokładnie tak by było :)
Inni cicho i do kata.

0

@lucas/catalan
Wystarczy przeczytać cały mój komentarz ze zrozumieniem. Zrób to a dopiero potem komentuj, lucasie.

5

@viscajasiek Gdyby dopuścili badania nad lekarstwem np.Amantadyną albo innymi to by tak nie było.Ale oni chcą zarobić na szczepionce więc nawet nie badają lekarstw.W 2020 roku na inne choroby umarło o 60 tyś więcej ludzi przez walke z covidem niż w poprzenich latach rozumiem że umarl na mniej modną chorobe więc spoko.Poza tym jak pokazują statystyki czy z maskami czy bez czy z lockdownem czy bez statystyki są takie same

33

@Chakalaka Po przeczytaniu Twoich wpisow juz wiem, ze naczelni covidowi celebryci pokroju profesora Simona, Guta, Horbana czy dr Sutkowskiego raczej długo jeszcze beda nas "częstować" takimi bzdetami jakie dotychczas wygadywali, bo sa osoby, co słuchaja sie ich jak świnia grzmotów. ;)

Komentarz usunięty

8

@Chakalaka https://d-art.ppstatic.pl/kadry/art-art/8d/bd/20901160_621832309_medium.jpg .Rozumiem że ten strajk był bardziej bezpieczny niż dzisiejszy Marsz o Wolność ?

konto usunięte

2

@Hopner15 No to sam sobie odpowiedziałeś. Walka z Covidem pochłania lekarzy i przez to nie są w stanie pomóc innym. To tylko pokazuje, że covid wywraca służbę zdrowia do góry nogami przez to jak groźną jest chorobą i jak wielu pacjentów generuje. Poza tym dobrze przeprowadzony lockdown działa co widać na przykładzie Chin, Tajwanu czy Nowej Zelandii

4

@tobiasson92 Za WHO (https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters):
"The virus that cause COVID-19 spreads primarily through droplets generated when an infected person coughs, sneezes or speaks. " - Czyli wirus głównie rozprzestrzenia się drogą kropelkową.

Tutaj przykładowe badanie:
https://advances.sciencemag.org/content/6/36/eabd3083

Nawet bawełniane maseczki redukują rozprzestrzenianie się kropelek o ponad 80%, maseczki chirurgiczne czy z filtrem zbliżają się do 100%. Oczywiście istotne jest odpowiednie noszenie tychże maseczek.

konto usunięte

7

@Hopner15 jestem ciekawy gdyby tak Konfederacja strajkowała co by mówił

2

@Ojciec5tkidzieci
"Covidowi celebryci"

Chyba nie chce mi się z Tobą dyskutować.

0

0

@Hopner15
Tak, ponieważ uczestnicy zakrywali nos i usta przy pomocy maseczek ochronnych.

0

@martin3131
To tylko laureaci nagród, którzy stanowili niewielką część wszystkich uczestników gali.

1

@Chakalaka Faktycznie stali daleko od widowni

2

@Chakalaka Aha to ich nie dotyczy dystyns

15

@viscajasiek No jakoś na przykłądzie Kaliforni,Szwecji,Brazylii,Białorusi nie pokazuje i nie działa.Nie nie wywraca do góry nogami.Nie lekarze nie są pochłonięci walką z covidem komplenta bzdura,banda idiotów zamkneła szpitale i nadmiarowo mamy 60tyś zgonów na inne schorzenia

13

@Chakalaka Jeżeli uważasz że kawałek szmatki ochroni przed zarażeniem 100000 ludzi ściśniętych na niewielkim obszarze,to musisz być naprawde zaślepiony propagandą

1

@Hopner15
Jeśli nie będziesz zachowywać kultury osobistej w swoich wypowiedziach to przestanę odpowiadać na Twoje komentarze, Hopnerze.

14

@Hopner15 Podziwiam że chce się Wam z nim/z nimi dyskutować. Przecież to na marne. Szkoda czasu i zdrowia.

18

@Chakalaka To że napisałem że jesteś zaślepiony propagandą nie świadczy o braku kultury,przestań grać szefa

35

@Chakalaka Tobie to nie chce sie dyskitować z 90% uzytkownikow - jedynie z gronem klepoacych Cie po plecach. A broń Boze z osobami, ktore merytorycznie odniosa sie przeciwko Twoim tezom (nie dotyczy to posta mojego autorstwa, do ktorego sie odniosłeś, bo on jest luzna "zaczepka", nie było koniecznosci odpowiadac).

0

@kamilo0066
Od razu taki komentarz? Dlaczego nie podejmiesz chociaż jednej próby merytorycznej dyskusji?

0

@Ojciec5tkidzieci
90% to może przesada, ale rzeczywiście nie chce mi się dyskutować z użytkownikami, którzy tkwią w błędzie i nie sposób ich z tego błędu wyprowadzić.

6

@TrzecieOko Zgoda, że maski u chirurgów mają inne zastosowanie niż prewencyjnie podczas pandemii, ale nie można się zgodzić, że mało dają.

Pragnę wszystkim przypomnieć, szczególnie, że widzę takie kwiatki jak "Na pewno wszyscy zarażeni do tej pory nie nosili maseczek... "
że ideą walki z pandemią jest WYPŁASZCZANIE LINII. Nie jesteśmy w stanie podjąć strategii, która ochroni wszystkich, dlatego rozciągamy w czasie ilość zakażeń, żeby nie przeciążyć systemu opieki zdrowotnej, doczekać się szczepień/leków. Ta ideą NIE ZAWIERA w sobie zmniejszenia liczby zakażeń w ogóle.

9

@Chakalaka Obraziłeś pana Brauna od Homofobów,Rasistów,Ksenofobów,Antysemitów być może przegapiłeś wpis dlatego poproszę ponownie o wyjaśnienie dlaczego uważasz że pan Grzegorz jest Homofobem,Rasistą,Ksenofobem,Antysemitą,bo póki co obraziłeś człowieka nie argumentując tego ,a dopiero potem mnie pouczaj o kulturze

4

@Hopner15
1) Głupi przykład, bo ten szpital to pokazówka i nie przyjmował od początku ciężko chorych pacjentów, przez co chorych z WWA karetki woziły po całym województwie, jako że Narodowy nie przyjmował pacjentów
2) Jest wiele badań za skutecznością. Poszukaj W NEJM na przykład.
3) Jakie kościoły zostały zniszczone?

4

@Hopner15 Prowadzić badania nad amantadyną w kontekście SARS-CoV-2, to tak jak prowadzić badania nad wankomycyną w kontekście HIV. Jak wprowadzisz zaślepioną próbę kontrolną to porównujesz placebo z placebo :)

18

@Chakalaka Kilka razy to udowodniłeś, zwlaszcza uciekajac od dyskusji z osobami, ktore miały merytoryczne odpowiedzi potwierdzone zrodlami (i nie jakins sciekiem pokroju oko.press).
A jesli nie uciekajac, to odpowiadajac: "Dlaczego atakujesz mnie personalnie?"

Wybacz facet, gdybym tego forum nie sledzil, to moze bym uwierzyl w taka ładna bajke, jaka tu wciskasz.
Ale by nie było tak negatywnie, to przyznam Ci pierwszy i ostatni raz, ze chociaz dyskutant z Ciebie marny, to stylistycznie ładnie piszesz te posty. ;)

4

@Ojciec5tkidzieci No nieźle zaorałeś kilka osób na raz. Aż kusi, żeby zapytać, co konkretnie możesz zarzucić każdemu z osobna i jakie autorytety są Twoim zdaniem bardziej wiarygodne, ale jakoś nie wierzę w merytoryczna odpowiedź.

4

@Hopner15 W ogóle o czym Ty piszesz. Szpitale są wypchane jak zawsze, personel pracuje na 200%, a te Twoje "nadmiarowo 60tyś na inne schorzenia" to dokładnie to czego mieliśmy uniknąć wypłaszczając linię. A Ty na to "nie, bo nie". Czy masz jakieś fakty na poparcie tych opowieści? Czy po prostu chcesz przeforsować tę wersję prawdy, bo zgadza się z Twoimi poglądami?

3

@YeastMoss Amantadyna już pomogła tysiącom osób,a ty tym "specjalistom"się nawet nie chce tego sprawdzić.Nie maseczki nie działają,WHO samo zmieniło z 5 razy zdanie o maseczkach ,tak samo cyrk z przyłbicami .Źle się wyraziłem chodziło mi o dewastacje

3

@YeastMoss W jaki sposób chciałeś uniknąć 60 tyś nadmiarowych zgonów z powodu innych chorób?

1

@Chakalaka Może zamiast dawać like pod przychylnimi ci komentarzami odpowiesz na moje pytanie o Braunie?

7

@YeastMoss To juz odpowiadam.
Osoby, ktore wypisalem w kategorii tzw. "covidowych celebrytow" odpowiadaja sie m.in. za lockdownem, co jest niemal rownoznaczne z zarzynaniem gospodarki. Czy wiosenny lockdown pomogl? Nie. Zamykanie Warninsko-mazurskiego pomoglo? Nie. Np. dr Dzieciątkowski, wirusolog z WUM mowil, ze lockdown nie pomaga. Nazwisk, ktore podzielaja tą teze jest wiecej, moge Ci potem uzupelnic, jak na spokojnie usiade przy kompie.
Dolozyc mozna tutaj tez wypowiedz np. prof. Simona, ktory to pod koniec pazdziernika gadal, ze wzrost zakazen to konsekwencja letnich wyjazdow i wesel. Wesela swoj prime maja w czerwcu, lipcu i sierpniu. Jesli slowa prof. Simona bylyby prawda, to wzrost zakazen powinien przypadac na sierpień i wrzesien juz, a nie KOŃCÓWKE pazdziernika.
Powyzsze kwestie pisze z pamieci. Nie robie sobie wpisow do notatnika z absurdalnymi wypowiedziami powyzszych panow.

4

@Hopner15 Nie przekręcaj moich słów proszę, "60 tyś nadmiarowych zgonów" było w cudzysłowie i on ma tam być!
Ponieważ nadmiarowych zgonów z powodów pocovidowych mieliśmy uniknąć właśnie poprzez zminimalizowanie ilości przypadków w COVID-19 w jednostce czasu celem nie zablokowania systemu ochrony zdrowia. Czego nie rozumiesz? Wytłumaczę

3

@Hopner15 Nie pomogła nikomu, bo nie ma fizycznego prawa pomóc. Jeśli jest inaczej, przedstaw dowód naukowy.
Maseczki działają, co potwierdzają badania. W jaki sposób WHO zmieniło zdanie 5 razy? Przedstaw proszę każdy z kolejnych razów, żebyśmy się zrozumieli

2

@YeastMoss Czyli ty chciałbyś lockdown po to żeby było mniej ludzi w szpitalu z powodu covida i żeby dla innych było też miejsce dobrze rozumiem?

Komentarz usunięty

2

@masq
No widzisz, nawet Ty przejawiasz pewne oznaki antysemityzmu. Dwukrotnie używasz słowa "Żydzi" i dwukrotnie piszesz je z małej litery. W tym samym czasie słowa takie jak "Polska" i "Niemcy" piszesz z wielkiej litery. Dlaczego?

6

@Ojciec5tkidzieci
Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy. Łączysz zdanie lekarza na temat unikania choroby z dbaniem o gospodarkę. Czy chcesz, żeby lekarze zamiast zastanawiać się, jak leczyć ludzi i zmniejszać liczbę chorych rozważali, który wariant bardziej zwiększy PKB? To jest różnica między spojrzeniem lekarza i ekonomisty (czyżby Minister Zdrowia powinien coś tu zadziałać?).
Jaką miarą oceniasz, czy lockdown pomógł? Czyż po każdym lockdownie nie było spadku liczby przypadków? Jakie czynniki bierzesz pod uwagę?

Zdanie prof. Dzieciątkowskiego jest na temat lockdownu bardziej złożone, niż "nie pomaga", chyba że ograniczamy się do nagłówków artykułów. Jest sposobem zmniejszenia aktualnej liczby przypadków, a nie strategią długoplanową. Nie uważasz, że sprowadzenie tego do "lockdown nie działa" wycina większość treści z tych stwierdzeń?

Jeśli wypowiedź prof. Simona o której mówisz, to

"Zdaniem Simona Polska nie jest przygotowana do walki z epidemią. Przyczyniło się do tego m.in. poluzowanie obostrzeń w maju i czerwcu. - Organizowanie ślubów, wesel, pogrzebów, mszy bez ograniczenia liczby uczestników jest niedopuszczalne podczas pandemii. W efekcie mamy przyrost zakażeń. Do ich wzrostu przyczyniło się niewłaściwe zachowanie społeczeństwa. Ludzie lekceważyli obostrzenia. Niektórzy ostentacyjne atakowali osoby noszące maski. Sugerowali im, że koronawirus nie istnieje. Są to szkodnicy społeczni. Chciałbym, aby publicznie przyznali się do działania na niekorzyść państwa. Ich nazwiska trzeba publicznie napiętnować - wyjaśnił."

To moim zdaniem wyciąłeś z niej dwa fakty, które Ci nie współgrają, podczas gdy całość wypowiedzi jest przecież słuszna. Mamy na przemian odblokowywanie i zablokowywanie wszystkiego od roku i prof. Simon wypowiedział zresztą bliźniacze do prof. Dzieciatkowskiego zdanie o lockdownie.

"Powyzsze kwestie pisze z pamieci. Nie robie sobie wpisow do notatnika z absurdalnymi wypowiedziami powyzszych panow. "
A jednak przekreślasz cały autorytet tych Panów, którzy są naukowcami i klinicystami z maksymalnie znaczącym doświadczeniem w swoich dyscyplinach, pojedynczymi wypowiedziami i sprowadzasz ich rolę do "celebrytów". To nie jest moim zdaniem w porządku.


3

@Hopner15 Przecież widać, że nie rozumiesz, bo próbujesz mi wepchnąć do ust słowa o lockdownie, których nie powiedziałem :)

16

@Chakalaka "90% to może przesada, ale rzeczywiście nie chce mi się dyskutować z użytkownikami, którzy tkwią w błędzie i nie sposób ich z tego błędu wyprowadzić."
No chyba, że ktoś w naprawdę merytoryczny sposób odniesie się przeciwko Twoim tezom, to wtedy znikasz, jak gdyby nigdy nic. I nie mówię o tej dyskusji, Szakalako.

2

@YeastMoss To w takim razie wytłumacz.Co do amantadyny to wielu tysiącom osób pomogła jest o tym wiele artykułów https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/,a z autopsji znam kilka,a nawet jakby to powinni przynajmniej zrobić badanie ale tego nie zrobili bo wtedy mniej hajsu ze szczepionek :)Who mówiło że maseczki nie działają po czym po 2-3 miesiącach stwierdzili że działają,tak samo polscy eksperci którzy po roku przymusu noszenia m.in przyłbic stwierdzili że nic nie dają po prostu pajacerka

4

@YeastMoss "Trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy. Łączysz zdanie lekarza na temat unikania choroby z dbaniem o gospodarkę. Czy chcesz, żeby lekarze zamiast zastanawiać się, jak leczyć ludzi i zmniejszać liczbę chorych rozważali, który wariant bardziej zwiększy PKB? To jest różnica między spojrzeniem lekarza i ekonomisty (czyżby Minister Zdrowia powinien coś tu zadziałać?)".
Zgadzam się. Kiedyś w rozmowie z kimś wspominałem, że dla mnie to chore, że lekarz wcina się w kwestie ekonomisty i się jego wypowiedź bierze na poważnie. Jeśli w obecnej sytuacji ekonomiści w swoich wypowiedziach weszliby w "działkę" lekarza, to od razu by ich zjedzono. Ot taka różnica i to też jest moim zdaniem nie w porządku, że taki np. prof. Horban swobodnie może wypowiadać się o kwestiach zdrowotnych (w zakresie których podobno jest autorytetem), ale także i ekonomiczne.

Żeby była jasność - nie jestem antycovidowcem, nie uważam, że szczepionka zabija i jest złem (ale też nie uważam, że powinna być obligatoryjna), nie uważam, że lekarze tną w ch. i przed kamerami udają zmęczonych, bo wiem, że tak nie jest - boli, a raczej irytuje mnie, że promuje się u nas w kraju takie osoby jak wyżej przedstawione przeze mnie (a osoby, które mają odmienne spojrzenie się zamiata pod dywan), a także toczy się kampanie strachu nt covid, a zaniedbuje leczenie chorób cywilizacyjnych (a nawet je pogłębia, patrz. depresja) i przewlekłych.

"A jednak przekreślasz cały autorytet tych Panów, którzy są naukowcami i klinicystami z maksymalnie znaczącym doświadczeniem w swoich dyscyplinach, pojedynczymi wypowiedziami i sprowadzasz ich rolę do "celebrytów". To nie jest moim zdaniem w porządku."
Niestety, ale tak to działa. Nie podważam ich wiedzy i doświadczenia, jednak niektóre wypowiedzi tych Panów to jest wg mnie kpina z Polaków,
To tak samo jak Zbigniew Boniek jest cenioną postacią w historii polskiego futbolu, tak niektóre wypowiedzi, a raczej jego wpisy na Twitterze powodują, że ludzie sprowadzają go do miana "komedianta". ;)
I chodzi mi tutaj o porównanie odebrania tych osób przez społeczeństwo z uwagi na ich wypowiedzi. ;)

12

@Chakalaka bo czuję niechęć nie konkretnie do Żydów, ale do każdej nacji, która chce nas bezprawnie wydoić z pieniędzy - w tym przypadku są do Żydzi. Mogliby to być nawet mieszkańcy Madagaskaru nie robi mi to. Grunt, że lecą w kulki. Dalej się nie odniosłeś merytorycznie do tego co napisałem tylko zbaczasz z tematu.

5

@Hopner15 To co wrzuciłeś NIE jest artykułem naukowym.
Tu masz analizę dostępnych badań na temat użycia amantadyny i wyszczególnione, dlaczego nie można ich uznać za dowód na jej skuteczność:
"https://www.aotm.gov.pl/media/2020/11/Przeglad-doniesien-naukowych-dla-amantadyny-stosowanej-w-leczeniu-COVID-19_2020-11-wersja-1.0-17-listopada-2020-r..pdf"
Możesz wyszukać te badania i je przeanalizować. Np. to badanie
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7547815/
Wyciąga wnioski na podstawie 15 przypadków. Jeśli nie masz doświadczenia w czytaniu badań naukowych to podpowiadam, że jest o żałośnie mała liczba, na podstawie której nie można wyciągnąć żadnych wniosków, co gorsza nie ma nawet próby kontrolnej. Równie dobrze można powiedzieć, że woda jest skutecznym lekiem na COVID, bo każdy z tych chorych pił wodę i wszyscy wyzdrowieli :)
"przynajmniej zrobić badanie ale tego nie zrobili bo wtedy mniej hajsu ze szczepionek "
Jak widzisz powyżej ZROBIONO badania, które były beznadziejne i niczego nie dowiodły. Zastanawia mnie też czemu, skoro tak dobrze manipulują wynikami, nie chcieli zarobić na sprzedaży amantadyny, tylko szczepionki, przecież i jedno i drugie produkuje koncern farmaceutyczny, lek można nawet sprzedać potencjalnie o wiele lepiej, bo nie zamknie problemu :)

"Who mówiło że maseczki nie działają po czym po 2-3 miesiącach stwierdzili że działają,tak samo polscy eksperci którzy po roku przymusu noszenia m.in przyłbic stwierdzili że nic nie dają po prostu pajacerka"
Poproszę linki o WHO.
Polscy eksperci mówili o nieskuteczności przyłbic wtedy, gdy dowiedziono ich nieskuteczności (czyli około maja, z tego co pamiętam). To Polski rząd zareagował na przyłbice po roku, a chyba nie chcesz być gościem, który myli ekspertów i rząd, prawda?


4

@masq Jedyna nacja, która chce nas konsekwentnie doić z hajsu to inni Polacy, szczególnie Ci zasiadający za sterami naszego Państwa. Rozumiem, że konsekwentnie czujesz niechęć do Polaków? :)

9

@Chakalaka weź się rozpędź

5

@Ojciec5tkidzieci
Nie umiem odnieść się do tego przykładu, bo nie wiem gdzie prof. Horban przekroczył swoje kompetencje. Wierzę, że masz rację

Nie rozumiem wszak co uważasz za promowanie takich osób. Mają one wybitny dorobek naukowy w dziedzinie chorób zakaźnych i naturalne jest, że to właśnie do nich zwracamy się o ocenę w czasie pandemii. Kogo mamy pytać Twoim zdaniem?
Nie zgodzę się także odnośnie zaniedbywania leczenia chorób cywilizacyjnych i przewlekłych, bo nie jest to działanie celowe, a pochodna przeładowania systemu COVIDem i wyłączenia części personelu. Nie można się na to godzić albo nie godzić, to tak jakby Japonia wspólnie podjęła decyzję o trzęsieniu ziemi.


0

@Daniel1411 W jakim celu?

0

@Chakalaka Oj Szakalaka ty urwisie, Ty to jednak umiesz rozpalić la ramble. Co najlepsze dosyć nieistotnymi sprawami. Grzesiu zawisnie predzej czy pozniej, inaczej wyniszczy ludzkość.

2

@YeastMoss "Nie rozumiem wszak co uważasz za promowanie takich osób. Mają one wybitny dorobek naukowy w dziedzinie chorób zakaźnych i naturalne jest, że to właśnie do nich zwracamy się o ocenę w czasie pandemii. Kogo mamy pytać Twoim zdaniem?"
Jasne, ale opinie należy czerpać opinię od większej ilości ekspertów według mnie - także tych, którzy wypowiadają w sposób nieporządany przez aktualne władze i przekaz medialny.
Na przykładzie powyższych osób mam wrażenie, że ich retoryka jest zgodna z założeniem władz, dlatego jest to dla mnie irytujące.

Denerwuje mnie, że osoby, które o aktualnej sytuacji i kolejnych krokach jakie należy podjąć wypowiadają się w sposób empatyczny dla społeczeństwa - które zmęczone jest już tą sytuacją - to ogóle się więcej nie pyta ich o opinię.

"Nie można się na to godzić albo nie godzić, to tak jakby Japonia wspólnie podjęła decyzję o trzęsieniu ziemi. "
Bardzo podoba mi się to porównanie. :)

Co do tego przekroczenia uprawnień, to odnoszę się do tego, że profesorowi wymienieni wyżej wypowiadają sie momentami nie tylko jak lekarze, ale też doradcy ekonomiczni, a nawet fitness.
Przykład: wypowiedź prof. Horbana: "Nie wiem, co się wszyscy do tych siłowni przyczepili. Jeżeli ktoś uprawia sport, to równie dobrze może uprawiać na świeżym powietrzu, kupić sobie hantle za parę groszy w domu i poćwiczyć."
Badania co prawda sprzed pół roku https://www.branzafitness.com/europeactive-potwierdza-niski-poziom-covid-w-klubach/
Jasno pokazują, że siłownie nie są bezpieczne i takie gadanie jak przytoczony przeze mnie cytat prof. Horbana jest niepodparty żadnymi dowodami, tylko prywatne widzimisię.

0

@Chakalaka miałem nadzieję, ze się odniesień do tego co wyszło o twoim guru ostatnio...

2

@Ojciec5tkidzieci Ja z kolei mam wrażenie, że ich retoryka często nie jest zgodna z opinią władz, w dużej mierze krytykują oni działanie rządu. Biorąc za przykład prof. Simona:
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,prof--simon-o-epidemii-covid-19-w-polsce--cala-europa-sie-z-nas-smieje--zaczynaja-miec-nas-za-glupoli-mieszkajacych-w-cudacznym-kraju,artykul,77526388.html

Jakich ekspertów proponujesz?
Prawdę mówiąc nie oglądam wiadomości, czytam tylko Przekrój, moim głównym kanałem wiedzy o pandemii są czasopisma i strony dla branży medycznej. Stąd nie mam nawet skąd wiedzieć o jakich osobach mówisz.

Nie znałem tej wypowiedzi prof. Horbana, dzięki za przytoczenie. Jest bardzo nietaktowna i nieprofesjonalna, nie powinien był tak mówić i zasługuje na krytykę. Zauważmy jednak, że w kontekście chorób zakaźnych i polskich warunków sanitarno-epidemiologicznych nadal jest ważnym specjalistą i niesłusznym byłoby całkowite odrzucenie jego ekspertyzy, niezależnie od zasłużonej krytyki w poruszonej sferze.

16

@Chakalaka Zazwyczaj czytam te twoje laurki do Tuska i inne głupoty dla rozrywki, ale tym zdaniem wygrałeś plebiscyt komentarzy miesiąca "uczestnicy i uczestniczki Strajku Kobiet dbali o zakrywanie ust i nosa, przez co nie stwarzali tak dużego zagrożenia epidemiologicznego jak uczestnicy dzisiejszej manifestacji."
Jasne że tak, 100 tys osób, przez kilkanaście dni, ocierających się ludzi w środku miasta w najczęściej mokrych, niezmianianych maskach, często z odsłoniętym nosem tworzyły mniejsze zagrożenie epidemiologiczne niż kilkaset osób dzisiaj w Warszawie i wesoły Autobus Brauna... Ty się kiedyś czytasz? Czy serio piszesz co ci slina na język przyniesie żeby tylko pasowało pod twoje poglądy i przekonania?

3

@Kacper1432 w punkt

2

@YeastMoss Nie jedyna,a le do takich Polaków również czuję niechęć. A tamte roszczenie Izraela są oficjalne.

2

@masq Czemu do takich Polaków? Czemu nie do wszystkich? Wszak czujesz niechęć do całych nacji, które chcą rzekomo odebrać Polsce pieniądze, czyli jak rozumiem do wszystkich Żydów z powodu roszczeń ich rządu. Cała nacja nie jest oczywiście bytem mającym roszczenia, a rząd nie jest przedstawicielem roszczeń jego składowych, ale mniejsza o to. Czy pieniądze chcą odebrać Polsce, czy Polakom tak swoją drogą?
Czy czujesz tylko niechęć do nacji chcących bezprawnie zabrać pieniądze Polakom, czy ogólnie nacji chcących zabrać bezprawnie pieniądze innym nacjom, np. Polacy Niemcom?

1

@Kacper1432 Nie chcę pchać się w nie moją dyskusję, ale zasadnym jest zauważyć, że strajkujący domagali się swoich praw, które zostały zaatakowane podczas pandemii, co samo w sobie było nadużyciem władzy wobec obywateli - podejmować kluczową dla ich życia decyzję i uniemożliwiając pokojowe wyrażenie sprzeciwu. Siedzenie w autokarze takich znamion nie przejawia

0

@YeastMoss A co to ma do zdania Chakalaki do którego się odniosłem?

1

@Kacper1432 Dokładnie wszystko, jako że odnosi się do porównywania tych dwóch wydarzeń.

Nie chcę nawet poruszać tego drobnego faktu, że brak istotnego wzrostu transmisji podczas strajków na świeżych powietrzu został wykazany przez badaczy na podstawie strajków Black Lives Matter w USA. Więc nie poruszam ;)

1

@YeastMoss Co? Ty też sobie dodajesz coś do tezy jak kolega? Odniosłem się do zagrożenia epidemiologicznego obu wydarzeń, a nie ich słuszności, niech sobie każdy uważa o tych strajkach i manifestacjach co chce, ale sugeowanie że strajk kobiet miał mniejsze zagrożenie epidemiologiczne jest robieniem k**** z logiki

1

@Kacper1432 OK, to w takim razie odniosę się jednak do tego faktu, że brak istotnego wzrostu transmisji podczas strajków na świeżych powietrzu został wykazany przez badaczy na podstawie strajków Black Lives Matter w USA...
ale bardziej miałem na myśli fakt niesprawiedliwego porównywania tych dwóch zdarzeń. Nie chodzi mi o Twój post, po prostu Twój na ten temat pierwszy z tym porównaniem przeczytałem i chciałem dodać takie małe a' propos.
Nic "sobie nie dodaje do tezy", jak żaden "kolega", peace and love jeśli o mnie chodzi ;)

2

@YeastMoss Widzisz, tej wypowiedzi prof. Simona nie znałem. Dzieki za podrzucenie jej. :)

Co do ekspertow, nie ma czegos takiego kogo polecam. Jak napisalem, wole, aby media publikowały tez wypowiedzi np. prof Rutkowskiego, czy Chazana, ktorzy nie nakrecaja ciaglej spirali strachu przed koronawirusem. Ale niektorym takie podejscie widocznie nie pasuje.

2

@Ojciec5tkidzieci Czyli rozmową, nie walką stajemy się mądrzejsi. Dzięki za wartościową wymianę zdań :)

Ani prof. Rutkowski, ani prof. Chazan zakaźnikami nie są. Ten pierwszy jako onkolog może być szczególnie wściekły na obecny rozwój pandemii w naszym kraju, bo diagnostyka nowotworów padła. Tego drugiego za podłożenie podwalin pod ruch antyaborcyjny w Polsce nigdy nie będę wybielał, konflikt interesów.
Jak wspomniałem, nie wiem czy są dopuszczani do głosu w mediach, bo tych mediów nie śledzę.

Na dzisiaj kończę, dzięki za rozmowę!

0

@Ojciec5tkidzieci
Wypowiedzi Chazana? Z jakiego powodu ginekolog ma się wypowiadać na temat chorób zakaźnych?

2

@Chakalaka Podobno nie chce Ci się ze mną dyskutowac.

0

@Ojciec5tkidzieci
Niby tak, ale jak widzę niektóre Twoje komentarze to nie mogę się powstrzymać od odpowiedzi.

8

@Chakalaka Trochę nieładnie odpowiadać pytaniem, ale zrobię to w Twoim stylu: Dlaczego mnie atakujesz?

10

@Chakalaka Dlaczego atakujesz Użytkownika @Ojciec5tkidzieci, z którym to wcześniej nie chciałeś nawet dyskutować?

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

0

@Jakchcesz @tbas maseczka przy operacji ma chronić pole operacyjne, tak aby nikt tam nie napluł.

1

@tbas maska operacyjna jest czyms całkiem innym poza tym lekarz podczas operacji ma nałożone 3 maski sam na uniwersytecie rzeszowskim mam zajęcia z lekarzem który mówi że noszenie takich masek jak teraz nosi nasze społeczeństwo jest śmieszne i bezsensowne

0

@tobiasson92 ale szaman obrońca narodu i Donalda dopatrzył się przewinienia i niezbity dowód to zdjęcie... Zabić powiesić wykastrować cały autobus :-D:-D

0

@Chakalaka Sporo poważnych epitetów wobec Pana Brauna.

konto usunięte

4

@Chakalaka "Na szczęście nielegalna demonstracja koronasceptyków została stłumiona przez policję. Funkcjonariusze w tym celu musieli użyć gazu pieprzowego i pałek, gdyż spotkali się z agresją wśród koronasceptyków. W zaistniałej sytuacji uważam taką postawę policji za słuszną, gdyż w przeciwieństwie do Strajku Kobiet uczestnicy manifestacji negującej istnienie pandemii nie zasłaniali ust i nosa czym stwarzali duże zagrożenie epidemiologiczne." Dokładnie to Cię podsumowuje - lewicowcy nie powinni być gazowani przez policję bo wyznają Twoje poglądy. Koronasceptycy powinni być gazowani bo mają inne poglądy od Ciebie.

Daleko mi od bycia koronasceptykiem, daleko mi do popieranie Pana Brauna ale popieranie gazowania kogokolwiek z tak błahych przyczyn jest dla mnie przejawem skrajnie wybiórczego podchodzenia do "faktów" czego z resztą każdym wpisem udowadniasz. Doskonale rozumiem poruszenie wśród innych użytkowników i gratuluje umiejętności trollingu. Dziwię się natomiast moderacji, że wciąż na to pozwala.

1

@Chakalaka Gdzie ten skandal? Aaa nie mają maseczki xD Pokolenie niewolników https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1616265256Jf1qKSurukU5d33otoLCgl,w400.jpg

0

@Nocturno
Po raz kolejny nie przeczytałeś mojego tekstu ze zrozumieniem. Napisałem, że popieram taką reakcję policji ponieważ manifestanci byli agresywni oraz stwarzali duże zagrożenie epidemiologiczne ze względu na brak maseczek ochronnych.

1

@konraden Nie, ma nałożoną jedną, co za bzdura. Pozwolę sobie zarzucić bullshit reszcie Twojej wypowiedzi.

3

@Chakalaka Czy to Ty jesteś tym trollem rodem z PiSowskiej farmy i dostajesz 60 groszy za wpis?

1

@Chakalaka Wierni w kościołach również mają maseczki. To jednak nie tworzą zagrożenia epidemiologicznego, tak jak próbowałeś to ostatnio wmówić?

0

@goldenboy Oby, inaczej oznaczałoby, że całą tę propagandę robi za darmo.

1

@Witekk10
Niestety nie masz racji. Znaczna część wiernych nosi maseczki w niewłaściwy sposób (bez zakrytego nosa lub na brodzie) albo w ogóle ich nie nosi.

2

@Chakalaka O kolejna już ''złota myśl" w tej dyskusji. Teraz to już moje pytanie "Czy serio piszesz co ci slina na język przyniesie żeby tylko pasowało pod twoje poglądy i przekonania?" już zamienia się w teze bo naprawdę jest grubo.
Sposób noszenia maseczki zależy od tego czy jesteś wierny czy nie, jest dokładnie tak jak mówisz, na całe szczęscie w Strajku Kobietu chodzili tylko niewierni, każdy z higienicznie noszoną maską w zalecany sposób.
Ktoś widzi co tu się odawala?

0

@Chakalaka A na Strajku Kobiet wszyscy uczestnicy nosili maski prawidłowo? :D
Ehhh, pozdrawiam i życzę spokojnego popołudnia. :)

1

@YeastMoss
"Prowadzić badania nad amantadyną w kontekście SARS-CoV-2, to tak jak prowadzić badania nad wankomycyną w kontekście HIV. Jak wprowadzisz zaślepioną próbę kontrolną to porównujesz placebo z placebo :)"

Nie jest do końca trafne porównanie, amantadyna miała i niektórych krajach dalej ma wskazanie przeciwwirusowe, natomiast wankomycyna raczej do przeciwwirusowych leków się nie zalicza. Oczywiście główny mechanizm amantadyny raczej nie daje nadziei na powiązanie tego z COVIDem ale są też mechanizmy poboczne. Zresztą w pierwszym rzędzie to właśnie leki przeciwwirusowe, głównie te stosowane w terapii HIV wzięto pod lupę szukając czegoś skutecznego przeciw COVIDowi. Nawet przez pewien czas dopuszczono lek przeciwmalaryczny chlorochinę i wówczas nikt nie pukał się w czoło tak jak to się dzieje przy amantadynie. Później się z tego wycofano i zakazano stosowania w tym wskazaniu. No i jeszcze jedna sprawa, to, że na dzień dzisiejszy nie ma dobrego badania klinicznego nad amantadyną, nie uprawnia oczywiście to podawania informacji, że amantadyna leczy COVID, ale raczej też nie uprawnia do tego by mówić, że go nie leczy. Przypomnę tylko, że są pewne obserwacje i przesłanki ludzi z twojego środowiska lekarskiego i na dzień dzisiejszy nie jest to tylko lek. Bodnar ale dość spora grupa o tym, że amantadyna może wykazywać pewne skuteczne działanie w COVIDzie. Co do prof. Simona, czy to jest poważne co ten człowiek wygaduje (w tym temacie oczywiście)? że tak zacytuję tutaj najlepsze kwiatki:

" I następna rzecz - ona wywołuje szybkie mutacje. Nie wolno więc takich rzeczy stosować "
"Konsekwencje z tego są straszne. A jeśli wyhodujemy szczepy lekoodporne tylko podając amantadynę? To kto za to wszystko odpowie? Oczywiście wtedy będzie, że trzeba było nie dopuścić do badania, eksperci i rząd winni"

Takie wypowiedzi niestety podburzają rolę prof. Simona jako autorytetu. Jeśli ktoś publicznie w mediach mówi, że lek wywołuje mutacje wirusa, to ja takiemu panu serdecznie dziękuję i więcej uwagi nie poświęcam.

"nie chcieli zarobić na sprzedaży amantadyny"

bo na tym się nie da zarobić. To jest tak prosty, stary i tani lek, szeroko dostępny na świecie, produkowany przez wiele koncernów, że na tym po prostu nikt nie zarobi.
Co do maseczek to zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości :)

konto usunięte

1

@Chakalaka po raz kolejny nie zrozumiałeś co miałem na myśli - jeżeli kilkanaście osób bez maseczej stanowi wg ciebie większe zagrożenie epidemiczne niż dziesiątki tysięcy z maseczkami na brodzie, a odpowiedzią na to wyimaginowane zagrożenie ma być gaz pieprzowy to gratuluję intelektu.

2

@panczo
First of all - dzięki za merytoryczną odpowiedź!

Właśnie na tym miała polegać uszczypliwość mojego komentarza - amantadyna ma kiepską skuteczność nawet w grypie, na którą teoretycznie działać powinna, nie potwierdzono żadnej skuteczności wobec koronawirusów, a mechanizm jej działania ma się nijak do leczenia COVID-19, tak jak antybiotyku wobec wirusa. Nie miało być to na 100% poważne porównanie.
Oczywiście, w teorii nie ma uprawienia do mówienia o braku skuteczności, skoro go nie wykazano, ale jest to stwierdzenie prawdziwe dla 982310298 innych leków, więc ta ostrożność jest bardzo niepraktyczna.
Chlorochina ma chociaż działanie przeciwzapalne, co dawało jakieś nadzieje w leczeniu sepsy. To ja z kolei nazwę nie do końca dobrym porównaniem ;)

Prof. Simonowi zapewne chodziło o selekcję szczepów opornych, co miało miejsce przy grypie typu A. Myślę, że jak to starszy profesor wyjechał z takim mocnym tekstem zakładając, że "opinia publiczna" za mało rozumie, by warto było bardziej pochylić się nad tematem. Jak jakiś czas temu słuchałem w radiu z profesorem Matyją i też łapałem się za głowę, że nikt go nie powiadomił, że nie trzeba już zwracać się do ludzi jak 30 lat temu. Wątpię, że tu pokazał się brak wiedzy profesora, raczej nieprzemyślane skróty myślowe celem szybkiego zamknięcia tematu. Nieładnie i jest wiele do zmiany w formie komunikowania się z ludźmi, ale tak jak poprzednio, wątpię żeby to wpływało na trafność jego ekspertyz w sprawie leczenia chorób zakaźnych.

"bo na tym się nie da zarobić. To jest tak prosty, stary i tani lek, szeroko dostępny na świecie, produkowany przez wiele koncernów, że na tym po prostu nikt nie zarobi. "
Większość szczepionek spełnia wszystkie cechy jakie wymieniłeś, a ponadto ograniczona jest ilość dawek jakie możesz sprzedać jednemu pacjentowi, podczas gdy antyszczepionkowcy i tak próbują wmówić, że są one całkowicie zbędne, wręcz szkodliwe i jedynie nabijają kabzę krwiożerczym koncernom. Stosuję więc ich logikę przeciw nim samym. Nie musisz mnie przekonywać, że to absurdalny argument.


0

@YeastMoss No to mamy zgodę w całej rozciągłości :)

co do chlorochiny - ok nie wiedziałem, nie specjalizuję się akurat w przeciwmalarycznych ;)

Ja bym amantadyny po prostu za szybko nie skreślał, jeśli pojawiają się jakieś doniesienia kliniczne o jej skuteczności, które nie pochodzą już teraz tylko od jednej osoby. Moim zdaniem warto wziąć to pod lupę i sprawdzić. Swoją drogą, pochodzę właśnie z Przemyśla gdzie leczy doktor Bodnar i jest to jeden z bardziej szanowanych lekarzy rodzinnych w tych mieście. Przez lata pracował cieżko na dobrą opinię, szacunek pacjentów... oczywiście to wszystko nie zastąpi badań klinicznych, po prostu myślę, że warto się przyjrzeć bliżej temu co on mówi. W końcu nawet historia pokazuje, że to właśnie pewne obserwacje kliniczne doprowadziły do odkrycia wielu leków, niekoniecznie świadome i od początku perfekcyjnie planowane procesy drug research and development: tak było choćby z sildenafilem czy chlormetyną.

pozdrawiam i dzięki za merytorykę, tym bardziej, że mało jej tutaj na forum ;)

Komentarz usunięty

0

@YeastMoss chirurg ma założone jednocześnie 3 maski o dyskutowanie z tym jest głupotą

0

@konraden Boże widzisz i nie grzmisz... Byłem w życiu na kilkuset operacjach, czy to jako obserwator, czy jako jakiś członek zespołu operatorskiego. Miało to miejsce w około 10 szpitali w Polsce i kilku w Niemczech. NIGDY nie widziałem chirurga w trzech maskach i nie znane mi są ŻADNE wytyczne każące używać więcej niż jednej (jako ciekawostka - w wytycznych NICE dot. profilaktyki zakażeń szpitalnych o maskach nawet nie wspomniano).

Dyskutowanie z tym być może jest głupotą, bo chyba jestem głupi, żeby pochylać się nad takimi kłamstwami/takim trollowaniem, ale jakoś nie lubię, gdy bzdury przechodzą bez echa.

Masz tu szczegółowy opis przygotowania do operacji, powodzenia w doszukiwaniu się tych rewelacji
https://www.ast.org/uploadedfiles/main_site/content/about_us/standard_surgical_attire_surgical_scrub.pdf

Jeśli jesteś studentem medycyny albo paramedycznego kierunku to proszę Cię o ostrożność w dzieleniu się niesprawdzonymi/nieprzyswojonymi w pełni informacjami. Chcąc zabłysnąć w rozmowie przy pomocy takich rewelacji możesz narobić wiele złego.

0

@panczo Mi również pozostaje się zgodzić, to co piszesz jest bardzo rozsądne. Niepokojące są zawsze w medycynie doniesienia pt. "uwaga uwaga, znalazłem cudowny lek!", bo rozstrajają poprawną wymianę myśli przez klinicystów i lekarzy. Nie wiem na ile zawinił tu doktor Bodnar, na ile media, zresztą zawsze unikam krytykowania kolegów po fachu, nie mówiąc już o znacznie bardziej doświadczonych ode mnie :)

Dzięki! Jak utrzymamy taki tok dyskusji, będzie jej coraz więcej :)

1

@YeastMoss a przy tym zawinili myślę oboje, plącząc się w błędne koło... doktor Bodnar na początku bardzo ostrożnie mówił o swoich obserwacjach klinicznych, całkiem rozsądnie mówił, że stosował amantadynę w ciężkich przypadkach grypy, przeniósł jej stosowanie na COVID i widzi pewne pozytywne obserwacje, media podchwyciły temat zaczął się szum i tu niestety doktor Bodnar popełnił błąd, ponieważ usłyszał ten szum medialny który krzyczał "amantadyna leczy COVID" i dołączył do niego wpadając trochę w pułapkę. No i tutaj oczywiście wyrośli też jego przeciwnicy jak profesor Simon, którzy w równie głupi sposób argumentowali (mając do dyspozycji zdecydowanie lepsze argumenty), dlaczego amantadyny nie należy stosować mówiąc, że może wywoływać mutacje u wirusa i stanie się on lekooporny.
"zawsze unikam krytykowania kolegów po fachu, nie mówiąc już o znacznie bardziej doświadczonych ode mnie" tego w Twojej grupie zawodowej naprawdę zazdroszczę, chociaż z punktu widzenia reszty społeczeństwa nie zawsze jest to dobre, ale rozumiem to i co więcej zazdroszczę :)

Dzięki! Jak utrzymamy taki tok dyskusji, będzie jej coraz więcej :) - ano będzie, chociaż widzę, że Ty próbujesz dyskutować z antyszczepionkowcami, ja po pewnej wymianie zdań na FB pilnuję się, żeby więcej w to nie wchodzić, to niebezpieczna grupa ludzi- nie tylko dla siebie i ale niestety i dla społeczeństwa- ale na szczęście wciąż marginalna.

0

@YeastMoss niestety ale moje źródła mówią zupełnie co innego. Źródło które podałeś należy po prostu potraktować jako mitomaństwo. Też mogę powiedzieć że byłem na kilkuset operacjach , tylko co z tego wynika ? Może w Niemczech wygląda to inaczej

0

@konraden A jakież to źródła? Oficjalne wytyczne towarzystwa naukowego to mitomaństwo :)? W Niemczech wygląda inaczej xD Naprawdę, Polska medycyna to nie jest trzeci świat. Albo marny z Ciebie troll, albo student, wybierz sam. Niestety w tym pierwszym przypadku doprowadziłeś do sytuacji, w której bez przedstawienia dowodu, nie masz już jak biadolić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?