La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1426 Culés

22

Najlepsze, że 5 dla lewaków nie przyniesie PiS nowych wyborców, ponieważ Ci "beneficjenci" tej 5 z natury na PiS nie zagłosują.


3

@tobiasson92 czym jest "piątka dla lewaków"?

2

@OsehShalom Zakaz hodowli zwierząt futerkowych i likwidacja przemysłu futrzarskiego w Polsce.

67

@OsehShalom 5 dla zwierząt. Pan Warzecha ma ewidentnie wielki problem z tym, że nie będzie można zamykać psów w klatkach, trzymać ich na metrowym łańcuchu, skórować norek żywcem i podrzynać gardeł żywym krowom.

29

@osa91 Tego typu projekt to ideologiczny nonsens. Jego popieranie oznacza, że państwo może z dnia na dzień zakazać ci w sumie wszystkiego w imię głupiej retoryki. Smutny los może spotkać zatem każdą branżę gospodarczą.

12

@osa91 Zakaz trzymania psów na łańcuchu popieram, zakazu hodowania zwierzat futerkowych nie popieram. Tak jak pisze @tobiasson92 taki zakaz to niebezpieczny precedens

7

@tobiasson92 Ale to chyba dobrze że nie ma pozwolenia na okrucieństwo wobec zwierząt? Nie jestem w temacie ale te postulaty wydają się sensowne

13

@tobiasson92 ok, to ten projekt kojarzę, ale nie wiedziałem, że jeśli nie popieram uboju rytualnego czy tam hodowli norek, to od razu jestem lewakiem xD
ja nawet tak w 100% nie popieram tego projektu (choć co do większości uważam, że jest ok), ale śmieszne jest, że to czy ktoś jest za nim (lub nie) namaszcza cię od razu na lewaka (lub nie)

57

@barcelonaLM Można nazwać mnie lewakiem, ale trzymanie małych zwierząt w niewoli, by potem jakaś baba mogła nosić szalik z ich futra jest dla mnie chore.

20

@Kusco15 Że od tysiącleci człowiek hoduje zwierzęta na futra? Robi to i będzie robił tylko w innych państwach typu Wietnam, Korea Północna, czy Tajwan. Efektem głupiej retoryki jest utrata miejsc pracy dla wielu osób.

11

@KapiFCB W takich samych warunkach albo i gorszych trzymane są kury, świnie, bo człowiek chce sobie zjeść jajko czy mięso. I może przyjść kiedyś jakaś władza i uznać, że to też jest chore.

31

@barcelonaLM Nie, taki zakaz to krok w dobrą stronę. Trzeba postawić granicę między tym gdzie zabicie zwierzęcia jest konieczne i humanitarne (na przykład produkcja mięsa), a tym gdzie jest bestialstwem bez którego ludzie mogą spokojnie żyć. Jak mi zakażą jedzenia steków to przysięgam, że sam wyjdę na ulicę z koktajlem mołotowa, ale naprawdę da się żyć bez naturalnych futer robionych w barbarzyńskie sposoby żeby cennej skórki nie uszkodzić.

@tobiasson92 Wiesz... Idąc Twoim tropem myślenia to pomyśl ile moglibyśmy stworzyć miejsc pracy jakbyśmy stali się czołowym producentem opium. Setki tysięcy pewnie! Są biznesy brudne, od których trzeba się odcinać i z którymi trzeba walczyć. Zakazywać produkcji, importu, sprzedaży. Jak w UE nie będzie można handlować takimi "dobrami" to spadnie popyt i w innych krajach też się będzie mniej mordować zwierzaków. A od stuleci człowiek hodował zwierzęta na futra, bo nie miał innej opcji na zarzucenie na plecy ciepłego ubrania w zimie niż zwierzęce futro. Teraz jesteśmy w trochę innym miejscu niż 100lat temu i futra są zachcianką, a nie koniecznością.

6

@barcelonaLM trochę się nie zgadzam, tzn rozumiem logikę tego argumentu, ale moim zdaniem ona kuleje, bo można ten argument równie dobrze zastosować do zakazu prostytucji, zakazu handlem ciężkimi narkotykami czy handlem ludźmi. Wiem, to skrajne przypadki, ale chodzi mi o to, że państwo nie może z definicji przyzwalać na każdy biznes tylko dlatego, że komuś przynosi on dochód, musi pilnować jakiegoś porządku i moralności, kwestia tylko gdzie uważamy, że ta granica moralności się znajduje

14

@osa91 Właśnie na tym haczyk polega, że mogą Ci w kolejnym kroku zakazać jedzenia steków. Jedynym efektem likwidacji przemysłu futrzarskiego w Polsce będzie przeniesienie produkcji do innych krajów np. Ukrainy, czy Białorusi.

7

@tobiasson92 "Że od tysiącleci człowiek łapał w niewolę? Robi to i będzie robił tylko w innych państwach typu Wietnam, Korea Północna, czy Tajwan. Efektem głupiej retoryki jest utrata miejsc pracy dla wielu osób, bo łowcy i sprzedawcy niewolników stracą źródło dochodu."

4

@sebasek99 Jakich niewolników??? To jest właśnie podejście czysto ideologiczne. Przemysł futrzarski to normalna gałąź przemysłu...

0

@tobiasson92 To zakażmy tez importu, zakażmy ich tranzytu, zakażmy ich sprzedaży. Idźmy na całość w tej sprawie. Jestem absolutnie za.

Natomiast tak jak mówię... Są granice rozsądku i trzeba umieć je postawić. Przykład LGBT... Równe prawa? Jasne, popieram absolutnie. Uprzywilejowanie wobec prawa? No fucking way.

Są na świecie skrajni lewacy i wiem o tym. Trzeba ich tępić tak samo jak skrajnych prawicowych radykałów typu Ordo Iuris. Pani Spurek i Pan Warzecha mieszczą się wg mnie w tej samej kategorii świrów. Odwala im tylko w przeciwne strony.

EDIT: I jeszcze tylko apel z mojej strony... Nie dajmy się radykalizować ludziom bez piątej klepki. Ani w jedną, ani w drugą stronę.

11

@tobiasson92 No niezbyt, bo od lat toczą się z nimi boje, gdyż hodowcy niezbyt do serca sobie biorą wymagania dot. dobrostanu tych zwierząt, pomagają w tym zresztą mało solidne kontrole czy ich brak.
Podobnie prawo jest mocno dziurawe, czego tutaj jest dobry przykład: https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1600170042xPMN0YDPJ2ZQqloDYlbsgq.jpg Zacytuje komentarz z Wykopu: "Co to za cuda? Na fermach te same zwierzęta mają nagle w cudowny sposób mniejsze wymagania bytowe niż w ogrodach zoologicznych?"
No i sam przemysł futrzarski jest zbędnym kaprysem, ponieważ od lat mamy przecież sztuczne futra, więc może obyć się bez cierpienia zwierząt.
@osa91 Właśnie szkoda, że nie doszło do tego. Cóż, można się pocieszać tym, że nawet mimo tego ten przemysł się skurczy. W końcu 1/1 się nie przeniesie poza granice Polski, a przymus korzystania z pośredników wywinduje ceny, co nie dla wszystkich będzie opłacalne.

9

@tobiasson92 Ale to w takim razie każdy zakaz ograniczający mityczny wolny rynek jest głupi i niepotrzebny. Alkohol, fajki od 18 roku życia? Bez sensu tylko zmniejsza się ilość konsumentów. Narkotyki zakazane? Bez sensu, tylko brak akcyzy dla państwa. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych? Bez sensu przecież i tak nie produkujemy najwięcej. Itd itd.

3

@Bykunn Z tymi gazami cieplarnianymi to bym uważał, bo 1 wulkan wyrabia 10 letnią normę dla transportu w USA :) Były kilka lat temu opublikowane takie badania w Nature :)
Wszystko fajnie tylko, że branża futrzarska działa w pełni legalnie, a chce się ją zdelegalizować, co jest istotną różnicą w kontekście narkotyków. A zakazu sprzedaży papierosów i alkoholu nie ma, tylko jest cenzus wieku.

1

@sebasek99 Nieprawda, ponieważ koszt pracy na Białorusi, czy Ukrainie będzie dużo niższy niż w PL ;)

2

@tobiasson92 No tak ale ktoś kiedyś wprowadzić tą delegalizację i wymagany wiek spożycia. Teraz będzie wprowadzony zakaz hodowli zwierząt futerkowych.
Dobrze tylko zmiany klimatu zachodzące obecnie są bez cienia wątpliwości antropogeniczne więc ten argument wulkanów jest od czapy. Wulkany wybuchały zawsze, a tak szybkie drastyczne zmiany klimatu są po raz pierwszy.

18

@tobiasson92 Dobro zwierząt > pomyślność przemysłu znęcającego się nad zwierzętami.
To naprawdę nie jest takie skomplikowane.

2

@tobiasson92 Na Ukrainie się debatuje nad zakazem. Zresztą właśnie ostatnio ten przemysł ma kryzys, ponieważ konsumentów z roku na rok mniej. Myślę, że systematyczne zakazy w innych krajach, plus dalsze uświadamianie i zdecydowanie niższa cena sztucznych futer będą tą tendencje powiększać, a z tym hodowcy muszą się liczyć.

2

@Bykunn Nie do końca. Klimat na Ziemi też podlegał zmianom na płaszczyźnie milionów lat. Przecież Były badania przeprowadzone dekadę temu i opublikowane w czasopiśmie Nature, że wybuch 1 wulkanu wyrabia 10 letnią normę emisji CO2 dla branży transportowej w USA. Nawet paleontolodzy udowodnili, że w okresie od 150 do 66 mln lat temu powstawały okresy gorętsze i chłodniejsze i to nie w równych odstępach czasu.

3

@NGTRX To może dla ciebie. Ale za tą branżą stoją kredyty, które trzeba będzie spłacić i miejsca pracy, które stracą inni. Ale to już jest mniej ważne od ideologii.

5

@tobiasson92 Matko jedyna. Tak oczywiście ale te zmiany klimatu następują gwałtownie i to przez nas. I nie ma w ogóle o czym dyskutować, jest to potwierdzony naukowo fakt. Na przestrzeni 200 lat klimat zmienił się drastycznie. Takie zmiany nie są powodowane normalnymi procesami które trwają tysiące, setki tysięcy a nierzadko miliony lat.

11

@tobiasson92 Jak za każdą. Co do miejsc pracy to proponowałbym więc pomoc w przekwalifikowaniu, ale jeśli dla Ciebie nietorturowanie zwierząt to ideologia, to się nawet nie odważę wspomnieć o tak radykalnej idei.

1

@NGTRX Hodowanie zwierząt na futra nie jest torturą... To raczej przesadzona teza.

1

@tobiasson92 Państwo z dnia na dzień zakazało działalności restauracji, kin, hoteli, fryzjerów, lotów zagranicę i chodzenia do lasu. Potem jak wzroła liczba zakżeń i pis wygrał wybory- odwołało zakazy. Powstrzymanie dręczenia zwierząt to nie głupia retorka. Zakaz handlu w niedzielę- to głupota

konto usunięte

6

@osa91 Nie żebym zamierzał zginąć na tym wzgórzu, ale wcielę się na chwilę w adwokata diabła - bez jedzenia steków też da się obecnie spokojnie żyć. Nie jesz ich żeby przetrwać, tylko dlatego, że masz taką zachciankę i podoba Ci się ich smak. Tak samo jak ludzie, którzy kupują naturalne futra. Nie wspominając już, że warunki, w których trzyma się zwierzęta przeznaczone na ubój zwykle nie są szczególnie humanitarne, choćby ze względu na ich olbrzymią ilość. Więc tak trochę postawiłeś tę granicę tam, gdzie Ci wygodnie.
Owszem, w przypadku przemysłu spożywczego można postawić argument o konieczności wyżywienia ludzi z każdej klasy społecznej, no ale jakoś wątpię żeby ludzie zarabiający najniższą krajową i utrzymujący za to czwórkę dzieci kupowali sobie steki wołowe na obiad.

Sam uważam kupowanie naturalnych futer za kompletny idiotyzm przyczyniający się do niepotrzebnego cierpienia zwierząt, ale podobną definicję można podpiąć pod całe mnóstwo innych gałęzi rynku. Wprowadzanie takich zakazów zalatuje dla mnie hipokryzją i grą pod publiczkę. Co innego wprowadzenie zaostrzonych regulacji.

7

@tobiasson92 Warunki w jakich żyją i umierają te zwierzęta można porównać z tymi w jakich żyją ludzie porwani przez ISIS. W klatce o wymiarach pudełka, na metalu albo betonie z ranami na łapach, głodne, zmarznięte, oszalałe do stopnia samookaleczania się, a finalnie zabijane w bestialski sposób. Czy takie traktowanie człowieka i zamordowanie go obcinając mu głowę albo gotując na żywca to nie jest tortura?

A co do zmian klimatu... Masz absolutną rację, że natura produkuje o wiele więcej gazów cieplarnianych niż człowiek. Pewnie właśnie dlatego na naszej planecie da się żyć i nie mamy -120stopni. Stan tworzony przez naturę to równowaga ekologiczna, a człowiek dokłada do niej malutki procent. Ten malutki procent to jednak właśnie języczek u wagi zmian klimatu. Bo dokładamy troszkę więcej niż naturalnie by było i to troszkę więcej zmienia wszystko. To działa jak waga... Masz kilo mąki i kilo żwiru, więc waga jest na równi. Dosyp 10g żwiru i całą równowagę szlag trafi.

2

@tobiasson92 Państwa od zawsze zakazywały czego chciały, teraz żyjemy w raju pod tym względem. Na terenach Rosji przed Piotrem Wielkim karano śmiercią za palenie tytoniu, względnie jedynie odcięciem nosa, ale dla wielkich polskich prawicowców, którzy WOSu i historii uczyli się od Korwin-Mikkego każdy zakaz jest nagle lewacką ideologią xD

0

@Misanthrope Masz trochę racji w tym co piszesz. Natomiast to kwestia natury człowieka, który jest wszystkożerny i zjada to mięso naturalnie. Z natury nie potrzebujemy jednak futer. To jest delikatna różnica, ale zmienia wszystko. Natomiast absolutnie rozumiem Twój punkt widzenia.

No i oczywiście zdaję sobie sprawę z warunków hodowli zwierząt na mięso. Nie ukrywam że mnie to boli, ale tak jak sam powiedziałeś... Są czynniki ekonomiczne. Możemy hodować kurczaki jak u babci na wsi, ale wtedy cena kurczaka będzie nieosiągalna dla części ludzi. Jestem natomiast zwolennikiem regulacji tego rynku w celu poprawy warunków życia takich zwierząt. Nawet kosztem małego, czy tez umiarkowanego wzrostu cen.

Musimy po prostu ważyć kiedy bestialstwo człowieka jest uzasadnione i gdzieś postawić tą granicę. Jeśli wynajdą bezpieczną, smaczną i sprawną metodę produkcji mięsa laboratoryjnie to będę za zakazem hodowli i uboju zwierząt. Obiecuję Ci to.

3

@tobiasson92 No tragedia, jak przestaliśmy jeździć po miastach konno, to pracę straciło mnóstwo ludzi sprzątających ich kupy z chodników, ale rynek jakoś przetrwał, prawda? Czytajcie ludzie chociaż Hazlitta jak chcecie głosić "prawdy ekonomiczne" i za bardzo nie zmęczyć się myślenie.

1

@tobiasson92
"Z tymi gazami cieplarnianymi to bym uważał, bo 1 wulkan wyrabia 10 letnią normę dla transportu w USA :) "
Jakbym zobaczył to zdanie na jakimś teście uczelnianym to zaznaczyłbym odpowiedź "oba zdania są prawdziwe, ale nie pozostają ze sobą w związku przyczynowo-skutkowym"
To, że bazowa objętość produkowana w procesach przyrodniczych jest wielka, nijak ma się do faktu, że ludzka działalność może przelać czarę goryczy. Jeśli masz wypełnioną bo brzegi wannę z meniskiem wypukłym, to dolanie szklanki wody nie spowoduje przelania?
Szukaj w Nature dalej, znajdziesz badania potwierdzające, że właśnie na tym polega antropogeniczne globalne ocieplenie.

0

@Kusco15 Owszem - tyle że zakaz hodowli nie likwiduje okrucieństwa wobec zwierząt To tak jakby ktoś przerzucił śmieci z ogrodu za płot sąsiada i twierdził że posprzątał świat Przecież popyt na futra na świecie nie spadnie dlatego że Kaczyński tak chce Ten popyt zostanie zaspokojony w innych regionach świata w warunkach na które nie będziemy mieć wpływu Jeśli animals będzie miał spokój sumienia bo w jego okolicy zlikwidują fermę zwierząt futerkowych a kilkaset kilometrów dalej powstanie inna to gratuluje logiki Dręczonemu zwierzęciu jest chyba wszystko jedno po której stronie granicy się go dręczy Gdyby w tej ustawie chodziło o dobro zwierząt to należałoby stworzyć takie standardy aby los tych zwierząt polepszyć A druga sprawa to kontrola społeczna dobrostanu zwierząt - to jakaś kpina bo jeśli chcemy nadać komuś takie uprawnienia kontroli i decydowania czy zwierzęciu dzieje się dobrze czy źle to należałoby najpierw zapisać tam odpowiednie wykształcenie takiej osoby Ale nie rozumiem po co w takim razie mamy taka instytucję jak PIW - przecież państwowy weterynarz ma chyba lepsze kwalifikacje do orzekania w tej sprawie niż osoba która sama nazwie się szumnie inspektorem i będzie podejmować decyzję czy należy komuś odebrać zwierzę czy nie

1

@YeastMoss Są różne badania, w nauce również można przeczytać o artykułach i opiniach, które podważają antropogeniczne globalne ocieplenie. Dyskusja trwa już chyba ze 20 lat.

4

@sebasek99 "No i sam przemysł futrzarski jest zbędnym kaprysem, ponieważ od lat mamy przecież sztuczne futra, więc może obyć się bez cierpienia zwierząt. " Za kilkanaście lat tego samego argumentu ktoś będzie używał w stosunku do jedzenia mięsa zwierząt bo już tworzą przecież sztuczne mięsa w laboratoriach...

2

@tobiasson92 Dla mnie najlepszym argumentem jest to że ludzie i najlepsze komputery na świecie nie potrafią stworzyć prognozy pogody na najbliższe dwa tygodnie bo istnieje tak wiele zmiennych że nikt tego nie ogarnia a próbują zbadać kwestie klimatu na przestrzeni lat Jeszcze niedawno straszyli nas ochłodzeniem - na tej fali powstał film Pojutrze a teraz po prostu zmienili retorykę bo nie za bardzo pasowała do faktów I nawet jeśli globalne ocieplenie zdołają udowodnić to nadal nie będzie cienia dowodu na to że winę za ten stan rzeczy ponosi człowiek

5

@maroon Jeśli mięso produkowane w laboratoriach będzie zdrowe, smaczne, bezpieczne, a jego produkcja będzie porównywalna cenowo z produkcją mięsa z hodowli to taki argument będzie absolutnie uzasadniony i powinniśmy zakazać hodowli i uboju. Do tego jednak jeszcze nam tak blisko jak do wyprodukowania leku na raka w postaci jednej tabletki, którą łykasz bez efektów ubocznych i zdrowiejesz.

3

@osa91 NIE BĘDZIE MOŻNA trzymać psów na metrowym łańcuchu… 1,1m wystarczy? Czy 10m to za mało?. Ten łańcuch jest po to żeby mieć pewność, że pies się nie oddali. Już tak bywało, że wracał dzieciak z podstawówki, nieuwiązany pies przeskoczył ogrodzenie i wyrządził mu/jej krzywdę. Uchwalając tą ustawę nawet uwiązany pies będzie niebezpieczny (ze względu na długość) a i nieodpowiedzialni ludzie mający psy dostaną idealną wymówkę: „Przykro mi, że mój pies pogryzł Pana/Panią/dziecko. Nie mógł być uwiązany. Takie jest prawo….” Nie miałbym nic przeciwko temu przepisowi gdyby połączono go z obowiązkiem zakładania u psa kagańca. Chodzi mi o zakładanie kagańca u tych niebezpiecznych/wielkich ras. Żebyś nie kpił ze mnie, że chce żeby yorkshire terier czy jakiś ratlerek biegał z założonym kagańcem. Ustawodawca jednak bezpieczeństwo ludzi ma jak to się mówi w „szerokim poważaniu”. PiS sobie uroił, że jak wprowadzi te przepisy to będzie miał większe poparcie wśród młodych ludzi. Błędne myślenie! Otóż ci ludzie czują wstręt do czego/kogokolwiek co ma związek z konserwatyzmem/kościołem/prawicą (PiS de facto nią nie jest). PiS raczej zniechęci swój elektorat prawicowy, a bardziej szczegółowo wiejski. Będzie istniało przekonanie, że rolnicy, producenci mięs, drobiu, mleka będą następni.
Z innego podejścia. Metrowy łańcuch nie może być a metrowy sznur lniany czy gumowy już tak? Idiotyczne nie? Ktoś inny ale zarobi i może o to chodzi.

Czemu sumienie białych ludzi uruchamia się gdy piesek jest na uwięzi, a nie rusza ludzka krzywda obok, ubóstwo, bezdomność, samotność?...

0

@tobiasson92 "Różne badania, inne artykuły i opinie" to taki populistyczny tekst, który gdyby usłyszeli naukowcy klimatolodzy to byliby w głębokim szoku, bo najwyraźniej "opinia publiczna" lepiej wie o czym oni na co dzień rozmawiają :) W nauce nie ma dyskusji na ten temat, bo jest to jasne jak słońce. Odmienne zdanie mają małe grupy oszołomów zwykle dobrze opłacanych przez biznes paliwowy

0

@tobiasson92
tortura «silne cierpienie fizyczne lub psychiczne; też: to, co wywołuje takie cierpienie»
https://www.youtube.com/watch?v=meFB3EJWj-o
https://www.youtube.com/watch?v=wg-3ct9FwIM
https://www.youtube.com/watch?v=Y7mbxEPe9RM

4

@Joaquin88 Urzekająca historia, ale może zamiast beletrystyki spytać co na ten temat uważają weterynarze i behawioryści?

"Lekarze weterynarii jasno komunikują, że trzymanie psa na uwięzi oznacza dla niego cierpienie. Pies na łańcuchu może przejawiać zachowania agresywne, nawet w stosunku do właściciela. Elementem łączącym dużą ilość “psów łańcuchowych” są problemy psychiczne (lęk separacyjny i depresja). Zwierzęta też mogą mieć problemy natury emocjonalnej. Udowodnili to lekarze weterynarii."

"Czemu sumienie białych ludzi uruchamia się gdy piesek jest na uwięzi, a nie rusza ludzka krzywda obok, ubóstwo, bezdomność, samotność?..."
Ostatnio tego zatrzęsienie. Jakby skupienie się na jednym problemie sprawiało, że inne są nieważne. Zapanowałby paraliż decyzyjny, prawda?
Swoją drogą co Ty ostatnio zrobiłeś dla ubogich, bezdomnych i samotnych?

1

@osa91 Nieprawda, mięso produkowane w laboratoriach już jest zdrowe, smaczne i bezpieczne, cenowo już bardzo zbliżone do hodowlanego. Przeczytaj "Czyste mięso" Shapiro + aktualne doniesienia, bo chyba z 5 lat ma ta książka i ceny spadły bardzo nawet od jej publikacji.
Chyba, że masz dowody świadczące przeciw?

0

@YeastMoss Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Cierpienie dziewczynki, której pies wyrwał skórę głowy z włosami się już nie liczy? Najlepiej żeby państwo opłaciło psu, który ją pogryzł psychologa. Wiadomo, piesek musiał tyyyyleee przejść...

0

@sebasek99 Gdy nie daj Bóg przydarzy się pożar ciekawe będzie ratowanie tych poparzonych, mających na sobie odzież z tworzyw sztucznych… Dla odmiany lekarze będą ZRYWAĆ SKÓRĘ na żywca Z LUDZI… Żaden materiał nie oddycha jak skóra. Też większość butów jest wytwarzana z tworzyw sztucznych, co powoduje wiele chorób skóry, łuszczycę, owrzodzenia itd. Wyrażenie „ma szwaje” nie będzie dotyczyło wyłącznie stóp. Powstanie nowa linia produktów higieny/farmaceutycznych na ten sam problem, ale do całego ciała.

0

@barcelonaLM skoro nie popierasz zakazu hodowli zwierząt futerkowych, odwołujesz się do kur, świń itd. to czy jesteś zwolennikiem ochorny psów i kotów ? W wielu krajach to przysmaki i ludzie lubią ich mięso, dlaczego w Polsce ma być inaczej ?

1

@YeastMoss "Mięso produkowane w laboratoriach" Więcej chemii. Więcej chemii. I ludzie się jeszcze dziwią czemu tyle chorych, niepełnosprawnych dzieci się rodzi. Więcej, więcej chemii

2

@Joaquin88 No, takiego argumentu to się nie spodziewałem xDDD

0

@Bykunn Wybuchy wulkanów, naturalne procesy zachodzące w przyrodzie, procesy zachodzące w słońcu, nadaktywność słońca. NIE. Naukowcy lepiej niech się tym nie zajmują winni są górnicy, futrzarze i producenci słomki.

4

@Joaquin88 sorry, ale tego się czytać nie da, to jest pseudonauka

" Też większość butów jest wytwarzana z tworzyw sztucznych, co powoduje wiele chorób skóry, łuszczycę, "
Jestem przekonany, że wypisujesz te bzdury, żeby w kłamliwy sposób podpierać swoje tezy, a jeśli nie to poproszę o jakieś podparcie literaturowe do tego?

1

@Joaquin88 No straszne chemiczne rzeczy są w tym mięsie. Troponina, aktyna, miozyna, kwas deoksyrybonukleinowy, rybonukleinowy zresztą też, jony potasu i chlory, fosfolipidy...
Więcej bełkotu, więcej wieloznacznych nic nieznaczących słów, więcej populizmów.
Mniej wiedzy, mniej nauki, "bo na biolcy miałem 2 a jakoś żyję"

1

@Joaquin88 Jak nauka uważa inaczej niż Ty, tym gorzej dla nauki xD

0

@Joaquin88 Haha, fajnie odwróciłeś kota ogonem. To nic, że psy są agresywne właśnie między innymi przez trzymanie na łańcuchu, zaatakujesz mnie cierpieniem dziewczynki. A propos kota powinieneś jeszcze zrobić oczka jak ten ze Shreka w nadziei, że błędy logiczne i braki wiedzy zasłonisz emocjami :)

0

@Joaquin88 A zastanawiałeś się kiedyś, czemu skóra nie gnije? Mam nadzieję, że nie zwymiotujesz jak dowiesz się ile strasznej chemii zostało wykorzystanej do produkcji Twoich butków, które Cię uchronią przed strasznymi skutkami pożaru xD

0

@tobiasson92 Dokładnie, chodzi o ideologie. „Rowerzyści i wegetarianie” narzucają nam swój styl bycia. Nie potrafią przekonać argumentami więc batem ich! Wiele marketów zrezygnowało ze sprzedaży żywego karpia pod presją tych organizacji. A ten łosoś norweski, co leży w marketach na pułkach to niby oddał życie w ramach wolontariatu na rzecz rasy ludzkiej? Nie polski produkt więc im nie przeszkadza. Teraz się biorą za „krzywdę” jaką wyrządzają futrzarze. Potem wezmą się za zbrodniarzy producentów drobiu, wieprzowiny, wyrobów mlecznych i wołowiny. Zabieranie krowie mleka to przecież kradzież, nie? Chorzy ludzie. Ja nie jem, więc ty nie możesz!!!

1

@YeastMoss Nikogo nie atakuje. Atakuje światopogląd, w którym zwierzę stawia się ponad człowieka. Dla ciebie (urojona) krzywda zwierzęcia jest istotniejsza niż cierpienie drugiego człowieka.

1

@YeastMoss Wiele z tych naukowców/ekologów kieruje się własnym interesem/ kolesiostwem. Ekologom nie przeszkadzała jakoś budowa zamku (hotelu?) w Puszczy Noteckiej. Ta młodzież tak uczulona na punkcie ochrony środowiska, która protestowała niedawno w Warszawie miała na ustach efekt cieplarniany, topniejące lodowce, miśki polarne, ale ścieki spływające do Wisły niespecialnie im przeszkadzały. Nie neguje istocie nauki, a temu że naukowcy często mówią, co im każe ten, który przyznaje granty. Krowie pierdy powodują efekt cieplarniany?

1

@Joaquin88 Sorry ale to idiotyczny argument. Jako właściciel zwierzęcia odpowiadasz za nie. Nie możesz takiego psa trzymać na łańcuchu, ale możesz postawić mu odpowiedni kojec, trzymać w domu, postawić ogrodzenie którego nie przeskoczy. Naprawdę można te same efekty osiąnąć bez krzywdzenia zwierzaka. Nie unikniesz odpowiedzialności za swoje zwierze na podstawie argumentu "a bo nie mogłem uwiązać".

Ostatnie zdanie też do mnie nie trafia, bo mówisz do człowieka, który regularnie kupuje bezdomnym jedzenie jak o to poproszą i którego generalnie rusza ludzka krzywda.

0

@YeastMoss Nie, nie mam. Mam za to ewidentne braki w wiedzy na ten temat :) Jeśli więc możliwa będzie produkcja takiego mięsa na masową skalę na takich warunkach jak opisałem to uważam, że powinniśmy stopniowo odchodzić od produkcji mięsa poprzez hodowlę i ubój, a przestawiać się na produkcję "fabryczną". Tak samo jak powinniśmy odchodzić od węgla na rzecz czystszych źródeł energii. Jeśli będzie możliwe by za kilkanaście lat produkować tyle smacznego, zdrowego i przystępnego cenowo mięsa metodą laboratoryjną, aby nie było konieczności prowadzić hodowli i uboju, to wtedy będzie uzasadnione i wg mnie wskazane zakazanie takich praktyk wobec istnienia alternatywy.

1

@osa91 Odpowiedzialność człowieka za to co jego zwierzę zrobi drugiemu człowiekowi. PEŁNA ZGODA. Dodałbym tylko, że takie zwierzę powinno zostać uśpione albo przynajmniej zamknięte w schronisku. Kojec? Na Polsacie, w programie Państwo w państwie było o gościu, który sam postawił psu, chyba owczarkowi, elegancki kojec. Kara grzywny i rozebrać natychmiast. Muszą być pozwolenia budowlane, architekt. W skrócie biurokracja, urzędnik nie dostał pieniędzy za przybicie pieczątki… Wyższe ogrodzenie. Czemu też nie większy plac wokół domu żeby piesek mógł się wybiegać jak nie ma pana. Wszystko będzie kosztować! Nie wszędzie da się te zmiany zaadaptować. Najpierw będą posiadaczy psów pouczać, a potem wlepiać mandaty. Ludzie, chcąc nie chcąc, oddadzą te psy do schronisk. Będzie znacznie mniej piesków. Nie każdego będzie stać na taki luksus. Właścicielom tych salonów psi fryzjer zaczyna robić się ciepło, ale i weterynarzom pewnie też. Mniejszy ruch. Co gdy właścicielem pieska jest osoba mieszkająca w bloku?! Azbest zwierzęciu nie szkodzi? Piesek może czekać aż jego pan/pani wróci na 30/40 kilka m2? Nie każdy pies to tzw. domowy. Są też rasy psów, które z natury są żywsze, muszą się wybiegać. To też będzie znęcanie się nad zwierzętami? Śmieszyło mnie gdy więzień skarżył państwo bo w celi miał za małą przestrzeń. Nie zgadzałem i nie zgadzam się z organizacjami humanitarnymi zwracającymi uwagę na warunki penitencjarne… Ale dzisiaj dochodzę do wniosku, że przynajmniej chodziło o ludzi, o człowieka.

Szczere chapeau bas. Pomagaj (jeśli cię stać/masz możliwości) drugiemu człowiekowi na ile możesz. Dobroczynnych (tych bezinteresownych i pod publiczkę) ludzi zawsze potrzeba moc. Pomoc to jednak pomoc. Daj Bóg żeby ludzie też tę pomoc potrafili wykorzystać.

0

@tobiasson92
lukasz warzecha to z zamiłowania MYŚLIWY. On, "szczurk", przebieraniec jest wierny tylko sobie i tym co dają więcej. Współprowadził program satyryczny w telewizji publicznej pn. "W tylewizji", aż go rozpracowano, więc teraz PLUJE

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.9.

0

@tobiasson92 Tak, od tysiącleci człowiek hodował zwierzęta na futra, bo potrzebował odzieży, by nie zamarznąć. Odkąd wynaleźliśmy sztuczne tkaniny, noszenie futer jest zwykłą fanaberią (przynajmniej w dość ciepłych krajach). I na tym polega różnica pomiędzy hodowaniem świni na rzeź a hodowaniem futrzaka - świnie czy krowy zabijamy, bo nie mamy innego wyjścia (nie wyżywisz 7 mld ludzi za pomocą diety wegańskiej), natomiast dla futer istnieją alternatywy. Zwyczajnie cierpienie tych zwierząt jest bezcelowe i niepotrzebne.

3

@Joaquin88 Na kojec nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, więc nie opowiadaj głupot. Maksymalnie zgłoszenie. Jestem prawnikiem nieruchomościowym, więc coś wiem w tym temacie. Chyba że ktoś faktycznie zamiast kojca zbudował drugi dom. Wątpię też by ludzie nagle przestali mieć zwierzęta. Przecież na wsi masa psów i tak biega nieuwiązana. NIkt się tym nie przejmie.

Oczywiście posiadanie psa w małym mieszkaniu może być dla niego mało komfortowe. Kojec z resztą pewnie też nie jest. Natomiast nie jest to trzymanie go na łańcuchu z ranami na karku. Nie rozumiem ludzi którzy trzymają owczarka niemieckiego w kawalerce i pewnie nie jest to najszczęśliwszy pies na świecie, ale nie dzieje mu się fizyczna krzywda. Ja sam mieszkam w bloku i miałbym psa gdyby pozwalała mi na to praca (nie zawsze pracuję 8godzin... czasami bywa 16, a tego pies nie wytrzyma).

A dlaczego nie możemy traktować swoich zwierząt tak samo jak człowieka? Jaka jest różnica? Czują ból, mają emocje... Nie są tak inteligentne, nie potrafią mówić, ale potrafią kochać i w wielu aspektach są lepsze niż ludzie.

0

@Joaquin88 Urojona? Spójrz na to i powiedz mi, że jest to urojenie.
https://www.youtube.com/watch?v=meFB3EJWj-o&t=177s
Swoją drogą to zabawne, co napisałeś, bo zawodowo, każdego dnia zajmuję się właśnie m.in. walką z cierpieniem drugiego człowieka. Co więcej poświęciłem na ten cel kilkanaście lat edukacji. Ciekawe co jeszcze wywróżyłeś sobie z fusów, ale kiepsko Ci idzie.
Fajna sofistyka zamieniać zdanie "cierpienie zwierząt jest ważne" na "człowiek jest lepszy niż zwierze". Ludzie z którymi zwykle rozmawiasz łapią się na to?

1

@osa91 Zgadzam się w 100%, ale wydaje mi się, że potrzeba na to zdecydowanie mniej niż kilkanaście lat. Bardzo polecam w każdym razie książkę
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4857404/czyste-mieso-jak-hodowla-miesa-bez-zwierzat-zrewolucjonizuje-twoj-obiad-i-caly-swiat
Myślę, że Cię zainteresuje :)

0

@Joaquin88 A dowodzik jest?
Ekolodzy wrzeli na temat tego zamku, więc nie wiem o czym mówisz.
Nie masz pojęcia co ta młodzież myśli, a nawet jeśli efekt cieplarniany jest dla nich ważniejszy niż ścieki w Wiśle to znaczy tyle, że myślą globalnie i potrafią zauważyć o wiele większe zagrożenia, niż te widoczne najbliżej.
Nie tak działa naukowy grant, polecam dowiedzieć się jak wygląda proces weryfikacji publikacji naukowej zamiast rzucania ślepych i wydumanych oskarżeń.
Tak, krowie pierdy powodują efekt cieplarniany, jak nie uważałeś w szkole, to weź się za doczytywanie już dziś.

1

@osa91 Zabicie zwierzatka na mięso jest humanitarne - zapytaj te zwierzątka przed ubojem, czy robi im różnicę czy będą na talerzu i czy jako furto. Im to jest obojętne. Ja jem mięso, nie noszę futra ale buty ze skóry owszem. Nie widzę problemu, że część ludzi z tego żyje. Jeśli zwierzęta ja hodowane w dobrych warunkach to jaki problem? Jeśli są dręczone - zamknięcie hodowli i tyle. To samo się tyczy hodowli bydła czy drobiu. A argument o tym, że na jedzenie jest humanitarne - przecież człowiek nie musi jeść mięsa. Może być wege i brać suplementy. Człowiek nie jest na równi ze zwierzęciem. Ma go szanować, nie może go dręczyć ale zawsze będzie w hierarchii niżej. Ciekawe czym się żywi kot Kaczyńskiego. Na pewno nie mięskiem. Jak teraz zgodzimy się na zamknięcie branży futrzarskiej to potem następne beda hodowle na mięso. Bo czemu wszyscy nie mogą być wege? Poza tym efekt będzie taki, że hodowle przeniosą się do innych krajów. Zwierzątka dalej będą ginąć, tylko w krajach gdzie nikt na ich cierpienie nie będzie zwracał uwagi.

0

@osa91panstwowpanstwie.polsatnews.pl/odcinek/urzednicza-znieczulica_1445453/
„ To jest obiekt budowlany, który wymaga pozwolenia na budowę - twierdzi Lidia Dudek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.”

Oczywiście, że możemy traktować zwierzęta po ludzku. W tej ustawie w części poświęconej psom poniekąd uderza się w człowieka. Za jakiś czas trafi się przypadek, że pies nieuwiązany pogryzł dziecko. Który ekolog poczuje się choć trochę odpowiedzialny? Żaden!!! To będzie kwestia czasu. Nie każdy właściciel psa to behawiorysta. Ja NIE chcę żeby znęcano się nad zwierzętami dzikimi, domowymi czy hodowlanymi. Nikt nie chce. Producenci futer, co ciężko będzie do zaakceptowania na tym forum, też nie chcą. Zwierzęta produkowane na mięso czy skórę powinny być ubijane humanitarne. Powinny obowiązywać standardy higieny, bezpieczeństwa, jak najmniejszego stresu zwierząt. Widziałeś jak zabija kurę na wsi. Łeb odcięty a tułów chwilę jeszcze biega po placu. Nerwy. Tak samo z nieśniętym karpiem. Ogon się rusza. Zakazać? W tym głośnym ostatnio dokumencie o tych hodowlach norki celowo pokazano wybrane klatki. A w tej branży istnieją wyśrubowane normy i obostrzenia. W Polsce jest np. obowiązek podwójnego płotu, czego nie ma na zachodzie. To tak jakby dokument o ludziach, którzy przez alkohol zniszczyli sobie bądź i innym życie, więc zakażmy sprzedaży alkoholu!!! A jest przecież cała rzesza ludzi, która pije i potrafi zachować umiar. Piłem więc nie prowadzę itd. Zniszczmy branżę, co? Bo istnieją czarne owcy. W ludziach nie będzie naturalnej wrażliwości. Tylko taka wytworzona przez zakazy, a jak wiadomo zakazane smakuje najlepiej. Pseudo ochrona zwierząt domowych to tylko pretekst. Chodzi o wywalczenie ZAKAZU SPOŻYWANIA MIĘSA.

PS. Dostanę bana za ten link u góry? Infanto moderatorze oszczędź…

1

@Bogan 100% To nawet nie jest dbanie o los zwierząt, a o interes zagranicznego biznesu.

0

@Joaquin88 Nie wiem do końca co ta osoba zbudowała dla tego psa, więc trudno mi oceniać, ale jeśli to po prostu kojec z budą to nie zgadzam się z interpretacją organu i jest ona dla mnie idiotyczna.

Tak jak mówiłęm, są inne metody niż wiązanie psa. Można zabezpieczyć swoje zwierze w inny sposób, który go nie krzywdzi. W kwestii zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz zakazu spożywania mięsa też już sporo napisałem i nie chcę się powtarzać.

0

@Bogan To kwestia sposobu zabijania zwierząt. Ubój rytualny, czy zabijanie zwierząt futerkowych są bardzo brutalne. Skóra jest innym produktem, bo nie hodujesz krowy tylko po to by skorzystać z jej skóry, a mięso wyrzucić. Jeśli zaczniemy jeść norki to powinniśmy je traktować jak swinie lub krowy, a więc hodować na mięso i przy okazji mieć futra. Poczytaj i pooglądaj trochę o tych hodowlach na futra oraz metodach tam stosowanych. To naprawdę patologia.

O kwesti hodowania na mięso wypowiadałem się powyżej. Nie będę się powtarzać.

Dlaczego mamy nie traktować zwierząt tak jak ludzi? W czym są od nas gorsze?

Co do zmaknięcia produkcji mięsa też pisałem. Trzeba umieć postawić granicę tego co jest potrzebą, a co zachcianką. Tak samo jak pisałem o pójściu na całość i zastosowaniu środkó zmieniejszających popyt na futra. To skutecznie ograniczy ten proceder.

1

@YeastMoss Bardzo chętnie przeczytam, bo lubię mięso i nie zrezygnuję z niego, ale jeśli da się je produkować bez potrzeby zabijania żywych istot to byłoby to naprawdę ogromne osiągnięcie ludzkości.

0

@Joaquin88 Sprawidziłem kwestię pozwolenia na budowę kojca. Pofatygowałem się. Zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych:
1. Kojec nie wymaga pozwolenia na budowę, bo jest zwiazany tylko z ogrodzeniem terenu.
2. Kojec z zadaszeniem należy kwalifikować jako wiatę. Budowa wiaty wymaga zgłoszenia zamierzenia budowlanego.
3. Uzyskania pozwolenia na budowę wymaga budowa wiaty o powierzchni przekraczającej 50m2.

0

@osa91 To idź na całość i nadaj zwierzętom prawa wyborcze Chryste jak można w ogóle zrównywać zwierzęta z czlowiekiem? Nawet w teorii To już jest czyste szalenstwo Takie myślenie cofnie nas o setki lat w rozwoju bo na zwierzętach testujemy w zasadzie wszystko Nawet foteliki dla dzieci czy kosmetyki itd

1

@Bogan Dokładnie To jest tylko pierwszy krok Na Zachodzie dochodzi już do ataków tfu-aktywistow na gospodarstwa hodowlane Jak na Dzikim Zachodzie zgraja bandytów po prostu dokonuje najazdu i niszczą takie gospodarstwo Takie ustawy doprowadza do podobnych rzeczy także u nas

0

@osa91 przecież jak nie na łańcuchu to będą w klatkach psy, przecież nie luzem

0

@Pelart2 Nie klatkach tylko kojcach, a te muszą spełniać pewne wymogi. Metr na dwa nie przejdzie. To duża zmiana na plus dla takiego zwierzaka, bo chociaż będzie miał trochę przestrzeni bez konieczności wiązania go. Problemy z trzymaniem na uwięzi i łańcuchu są takie, że to zostawia straszne rany na karku zwierzęcia.

0

@Bykunn "a w XIV wieku najazd Tatarów na Hiszpanie spowodował globalne ocieplenie bo konie krzesaly iskry kopytami" brednie 21 wieku na temat ocieplenia i oziębienia widzę da praktykowane nawet tutaj.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?