La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 764 Culés

Informujemy, że trwa cisza wyborcza i wszelkie rodzaje agitacji politycznej są zabronione.

55

Bosak, dlaczego nie głosuje, oto postulaty Bosaka:
- Fanatyzm katolicki, zakaz demonstracji LGBT(powtarzam zakaz demonstracji, demokracja?).
- Chęć opuszczenia UE.
-Popierał socjale w sejmie.
- Nieodpowiedzialność: Zaczął studiować wiele kierunków studiów, żadnych nie ukończył.
- W deklaracji majątkowej, nie miał prawie nic: człowiek w wieku 37 lat bez dzieci(żone poślubił dopiero w tym roku) tak nieudolnie zarządza własnymi finansami, a chce zarządzać polskimi?
- Najważniejsze: popieranie swoich argumentów nauką kościoła, przecież to jest rak totalny.

12

@PanPatrykk Zgadzam się. Wciąż najbardziej wolnościowa gospodarczo opcja w tych wyborach (poza Żółtkiem). Więc ma mój głos.

17

@PanPatrykk on chyba nigdy normalnej pracy nawet nie miał.

Osobiscie dodałbym jeszcze rozpowszechnianie broni. Jeden z najdurniejszych pomysłów w tej kampanii. Przy tak spolaryzowanym społeczeństwie to głupota straszna. A argumenty, bo może być wojna i kto nas obroni to już w ogóle xD

15

@PanPatrykk Ogólnie się zgodzę oprócz tych studiów, to że porwał się na kilka kierunków nie znaczy że jest nieodpowiedzialny, powiedziałbym bardziej że niezdecydowany i spontaniczny.

4

@PanPatrykk Eh, ubolewam nad tym że w Polsce nie ma żadnej partii centrowej... Chociaż w sumie nawet jakby była to nikt by nie głosował chyba poza mną bo mądre pomysły są nudne

2

@Mario96w Można równie dobrze powiedzieć, że to człowiek renesansu XD

34

@PanPatrykk ilu jeszcze trumpow, johnsonow i pisow trzeba, żeby ludzie przejrzeli na oczy? Populistyczne oszolomstwo zaprowadziło świat do takiego burdlu jakiego dawno nie było. Taki bosak to kolejny gwarant postepujacego upadku tego kraju. Ale niestety ludzie mają za mało wyobraźni i muszą to po raz kolejny na własnej dupie odczuć.

46

@PanPatrykk Ty ale z tym brakiem dzieci to co to jest za argument i czego ma dowodzić ?

0

@MesQueUnClub_87 finansowy, nie musiał na nich pieniędzy wydawać

1

@PanPatrykk Ogólnie najbardziej mnie odstrasza ten jego jak to określiłeś fanatyzm katolicki

9

@PanPatrykk No i ?

15

@arasz1819 Co odczuć? Że jest przeciwko demonstracji LGBT? A jakiego % ludności to obchodzi? Albo inaczej. Jakiego odsetka poważnej ludności to obchodzi? Podatki dotyczą wszystkich. Na "własnej dupie" to odczulibyśmy kryzys rządów lewicy. Z resztą sam widzisz jak jest teraz (gdzie PiS gospodarczo jest lewicowy)

74

@PanPatrykk Bosak jak i cała Konfederacja jest nie tylko za zakazem marszów osób LGBT, ale również marszów osób heteroseksualnych, onanistów itd. itp. A argumenty z brakiem dzieci, małą ilością pieniędzy na koncie czy nieukończonymi studiami to chyba zostały wyciągnięte na siłę bo widocznie nic lepszego nie dało się znaleźć. A co do UE to chodzi przede wszystkim o to, żeby ta instytucja nie naruszała suwerenności naszego kraju.

9

@arasz1819 Na kogo polecasz zatem głosować? Kto ogarnie "burdel" w kraju i na kogo powinna zagłosować mądra osoba, której nie brakuje wyobraźni i zależy na dobru państwa? Kto nie jest populistycznym oszołomem, a politykiem z krwi i kości?

2

@MesQueUnClub_87 Wybieranie narodowca, który niczego się nie dorobił w wieku 37 lat, nie musząc utrzymywać przy tym rodziny, nie jest jak dla mnie dobrym wyborem na prezydenta, ale jak kto tam woli.

0

@Mathew86 Czekaj, czekaj czy ja czasem nie widziałem Korwina i Brauna na proteście przedsiębiorców?
XDDDDDDDDDD

0

@Maciej_T jesteś jednym z tych co muszą odczuć . Piszesz to co koledzy Ci powiedzieli, bo te slogany są bardziej oklepane niż ryj najmana po walce. Zero argumentacji tylko wiecznie to samo

15

@PanPatrykk a co ma do tego marsz przedsiębiorców?

6

@PanPatrykk Ja nie mam zamiaru na niego głosować, ale tego typu wnioski są według mnie wyłącznie jakąś prywatną konkluzją na bazie domysłów.

35

@PanPatrykk Nie masz pojęcia co ten człowiek robił w ciągu swojego życia a oceniasz go jakbyś wymagał bycia biznesmenem. Jeśli za młodych lat poszedł w politykę, nie ma co się dziwić, że nie ma majątku. Akurat on widział sens swojego życia w tym a ktoś inny w medycynie, prawie itd. Ignoranci...

0

@Mathew86 Napisałeś: "Bosak jak i CAŁA KONFEDERACJA jest nie tylko za zakazem marszów osób LGBT, ale również MARSZÓW OSÓB HETEROSEKSUALNYCH, onanistów itd. itp ..."

2

@Mathew86 ale pokrętna logika, chce zakazać marszów, a przecież to ma być niby wolnościowy kandydat. Nie pisz głupot o marszach osób heteroseksualnych, bo wiadomo że to lgbt jest sprzeczne z nauka KK i dlatego chce ich zakazać.

0

@arasz1819 Tak, koledzy doktorzy na studiach. Ale cóż, Ty pewnie z tych, co chcą więcej socjalizmu. Takiemu się nie przetłumaczy.

34

@PanPatrykk rozumiem, że Bosak mieszka jak żebrak i niczego nie ma, tak? Z tego co widzę, to ma żonę, ubiera się dość dobrze...raczej się dorobił.

Gadanie głupot. To, że nie pracował nigdy tak, jak my...jest politykiem. Czego od Niego oczekujesz? Specjalizuje się w byciu politykiem i moim zdaniem dobrze mu to wychodzi. Najlepiej wypada w debatach i gada do rzeczy.
Połowa tych argumentów, które wypisałeś, są bardzo mocno naciągnięte. Jak chociażby o UE. Mówił, nawet chyba w debacie, że UE musi powrócić do stanu z lat 70. czyli do EWG. Co w tym złego?
Zresztą..nie ma o czym mówić. Mimo swoich wad i tak jest najlepszym kandydatem z tej całej mizerii politycznej, którą mamy w tym roku do wyboru.

1

@Ghostface to, że nie ma kandydata, który spełnia wszystkie te warunki, nie znaczy że trzeba głosować na tego co nie spełnia ani jednego. Wg mnie jest jednym z najgorszych kandydatów, obok obecnego.

13

@PanPatrykk On mówił o marszu, który porusza kwestie seksualne, czyli prywatne/intymne. Marsz przedsiębiorców nie był po to, bo ruchać im się chce, a nie mają za co, tylko po to, by wszystko wróciło do normy sprzed epidemii.

0

@Maciej_T koledzy doktorzy na studiach:] , może skończ je najpierw, a nie jak idol...

9

@PanPatrykk widocznie nie zrozumiałeś. Motywem przewodnim marszu przedsiębiorców nie jest promowanie tego, co i z kim jego uczestnicy robią w łóżku.

11

@PanPatrykk Niektóre z tych argumentów naciągane, jak te o studiach czy deklaracji majątkowej, natomiast mnie najbardziej dziwi jak przedstawiciele nurtów wolnościowych (i nie mówię tu tylko o Bosaku), mogą dojść do tego, żeby zakazywać pokojowych demonstracji. Może mnie pamięć zawodzi, ale z tego co pamiętam, to wolność demonstracji jest powszechnie uznawana przez myślicieli liberalnych za fundamentalną wolność, związaną z wyrażaniem swoich opinii i postulowaniem zmian w państwie. Dlatego żeby dojść od liberalizmu do zakazywania pokojowych demonstracji, to trzeba niezłą gimnastykę umysłową po drodze wykonać.

6

@PanPatrykk świetny pomysł z tym zakazem demonstracji LGBT

5

@NGTRX On już na Twitter oficjalnie nazywa siebie konserwatywnym katolikiem, a nie liberałem. Jest ubóstwiany tutaj i na yt przez to, że jest w Konfederacji. Podobnie było z Braunem i Kowalskim w 2015, jak obaj byli największym pośmiewiskiem kampanii. Braun nagle jak jest w konfederacji to wielki guru się zrobił z niego, po prostu żenada...

0

@NGTRX Nie ma w programie Bosaka zakazu demonstracji. Ten postulat został od tak sobie wpisany przez autora tego tematu, bo mu się tak kojarzy.

6

@PanPatrykk To znaczy Bosak to wiem że jest przede wszystkim konserwatystą, tak się składa że z Konfederacji, pisałem też o innych. Skrzydło liberalne w Konfederacji to bardziej kierunek Korwina, chociaż oni też skupiają się na liberalizmie gospodarczym a w innych kwestiach są raczej konserwatywni, takie wrażenie odnoszę.

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@PanPatrykk tutaj akurat najbardziej jest ubóstwiany Trzaskowski, szkoda tylko żę nie poruszyłeś w żadnym stopniu jego programu dotyczącego gospodarki(pewnie dlatego że wsród innych kandydatów w tym przypadku wygląda najlepiej :D)

15

@arasz1819 Typowy zapyziały ignorant z Internetu. Nie znasz mnie ani trochę, ale rzucasz insynuacje wygodne dla Ciebie, niezgodne z rzeczywistością. Niejeden był taki jak Ty, infantylne problemy osób niepotrafiących myśleć samodzielnie. Katolicyzm - straszne! Nie ma dzieci - straszne! Sceptycyzm wobec UE - o matko!
Zerowe lub niewielkie pojęcie o ekonomii. Kiedy już dojrzejesz do poważnej rozmowy, to się odezwij. Mam gdzieś jego wiarę i to czy ma rodzinę czy nie. Ma za sobą najbardziej wolnościową partię na obecnej scenie politycznej i rozsądni ludzie zagłosują na niego, bo nie ma lepszego wyboru w tej chwili.

2

@Maciej_T W tym programie w ogóle niewiele konkretów jest. Natomiast biorąc pod uwagę jego poglądy o "ideologii LGBT" i to że chce zakazywać publicznego jej propagowania - jako przykład tego propagowania podaje jakże kontrowersyjną i gorszącą tezę: "Małżeństwo dla wszystkich, bo miłość nie wyklucza!", myślę że można stwierdzić, że chce zakazywać demonstracji osób homoseksualnych.

9

@NGTRX Ja jako wolnościowiec jestem za tym, aby te marsze nie były finansowane z pieniędzy publicznych. A to, czy ktoś sobie chodzi po ulicy przebrany za kobietę czy odwrotnie mnie nie interesuje. Nawet ludzie, którzy chcą z siebie zrobić idiotów mają do tego prawo. Ludzie głupi też są potrzebni na tym świecie.
W tej chwili na niego głosuję, bo jest z ramienia Konfederacji. Osobiście w prawyborach głosowałem na Artura Dziambora. Nie udało się. Siłą rzeczy popieram Bosaka. Wiele bym dał, aby był takim doktorem Mentzenem. Ale nie dogodzisz wszystkim.

3

@Maciej_T Dlaczego się tak unosisz?
Nie posiadanie dzieci było argumentem dotyczącym finansów,
Katolicyzm a fanatyzm to różnica. Argumentowanie poglądów religią to totalna kompromitacja. Najlepiej wytrzeć sobie mordę Bogiem jak brakuje argumentów. Sceptycyzm wobec UE, temat wałkowany tyle razy, że pełno dyskusji na ten temat więc pominę to. Zamiast się unosić i wyciągać z kontekstu jakieś pojedyncze słowa to przygotuj sobie sensowną odpowiedz. Z wolnością ta partia nie ma nic wspólnego, lubisz mieć przypięte łańcuchy i kalifat to polecam klimaty Arabii :)

2

@PanPatrykk Kalifat... gdybyś napisał to wcześniej, pewnie bym nie doczytał do końca. Śmieszni jesteście z tymi błędnymi wyobrażeniami.
"Z wolnością ta partia nie ma nic wspólnego". Brak słów. Wyśpij się i wróć jutro do tematu, bo nie wiesz co piszesz.

0

@Mathew86 rozumiem, że nie widzisz problemu w takim zakazie? No bo przecież im chodzi o to że się chce im ruchać z tą samą płcią i muszą to pokazać innym XD. Ehh... może brałeś pod uwage, że te protesty wynikają z innych czynników?

3

@PanPatrykk Rozumiem, że można napisać, że Konfederacja w niektórych elementach nie jest wcale wolnościowa itd. Ale pisanie, że nie ma nic wspólnego z wolnością, to już mocno mijanie się z prawdą.

3

@PanPatrykk bez dzieci - jakby to było największe osiągniecie w życiu xdddd bk.

4

@PanPatrykk eh. Poświęcił całe życie polityce i ma ogromne doświadczenie i stąd każdego niszczy w rozmowie. Nie obchodzi mnie to że nie ma dzieci jak i to, że nigdy nie pracował. Ma byc głową państwa, a w rozmowie i bronieniu swojego jest genialny. Wszystko i tak zależy od sejmu, więc w miesiąc nikt broni nie dostanie. Będziecie zarabiać normalnie i to powinno nas obchodzić a nie to czy ma dzieci.

1

@nitey @jeyx77x nie rozumiecie , że dzieci to jest argument dotyczący jego nieudolności w zarządzaniu finansami? Czy dalej będziecie pisać takie wysrywy

1

@jeyx77x No niszczy... Tak niszczy że kiedy mówił aby coś tam opierać o naukę to potem gdy ta opinia nie była według jego poglądów, to nagle przekrecil na swój sposób.

A to, że ma pewnie małe pojęcie o finansach jest widoczne w samym programie wyborczym, no i dziwne jest to, że wielu przedsiębiorców popiera nadal osoby najbardziej liberalne aniżeli tak konserwatywne jak Bosak.

5

@PanPatrykk Odstawiając na bok dywagacje na temat prezydentury Krzysztofa Bosaka, wklejam notkę z Wikipedii na jego temat, która w moim mniemaniu rzuca troszkę inne światło na karierę tego konfederata: "W 2000 wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej we Wrocławiu, rok później zaczął działać w tej organizacji w województwie lubuskim, sprawując funkcję pełnomocnika, a w latach 2003–2004 prezesa okręgu. W 2002 był członkiem rady naczelnej MW, od lutego 2004 do kwietnia 2005 sekretarzem zarządu głównego, następnie do listopada 2005 rzecznikiem prasowym. 7 listopada 2005 objął stanowisko prezesa krajowego Młodzieży Wszechpolskiej, funkcję tę pełnił do 17 grudnia 2006." Chciałbym napomknąć, że Bosak urodził się w 1982 roku, a więc jako młody gówniarz, NASTOLATEK, zrobił kosmiczną karierę polityczną, w tak młodym wieku został pełnomocnikiem, prezesem okręgu, sekretarzem, rzecznikiem, by w wieku zaledwie 23 lat dostać się do Sejmu i zostać najmłodszym posłem, a to nie byle błahostka. Nie każdy idzie od razu do pracy albo na studia, Bosak jako nastolatek był mega aktywny, udzielał się, po prostu realizował się w polityce i tyle.

1

@Maciej_T Acha, czyli to twoje poglądy są jedyne słuszne, a kto jest przeciwko katolicyzmowi albo sceptyzmowi wobec UE (z argumentem o braku dzieci racja), to od razu nie potrafi myśleć samodzielnie?

1

@Maciej_T "nie znasz mnie ani trochę" Może Ty masz problem z wyciąganiem wniosków, ale po tym co się piszę, jak się piszę to już wiadomo o Tobie bardzo dużo. A która to ta najbardziej wolnościowa partia? Korwin? Ruch Narodowy? Konfederacja? A może Liga Polskich Rodzin? W CV jeszcze neofaszystowska Młodzież Wszechpolska. Najpierw zapoznaj się z definicją populizmu, a potem oceń realne możliwości programu Bosaka. A jak już dojdziesz do tego, że to jest w większości utopia, to skup się na jego poglądach społecznych, religijnych itp. Może wtedy mgiełka opadnie i zobaczysz, że to jeden z najgorszych kandydatów.

2

@arasz1819 "Utopia" która już dawniej miała miejsce. Dziś też obecna w niektórych państwach. Tak, partia Korwin jest wolnościowa. Jeśli tego nie widzisz, to porozmawiaj ze specjalistami, aby Ci udowodnili.

2

@LeoFan10 Nie potraficie lub nie chcecie myśleć samodzielnie. Śmiem twierdzić, że prosocjaliści mają tendencje do oddawania zdolności samodzielnego myślenia innym podmiotom.
Ale wiadomości do której się odnosisz, nie zrozumiałeś. Chodziło o zaznaczenie problemów, którymi zajmują się prości ludzie. Dla przykładu, wnikając głębiej w temat zauważysz wady aktualnej UE. Ale dla większości ważne jest tylko, że sypią kasą...

3

@arasz1819 nie ma gorszych kandydatów niż POPIS, rządzą tym krajem od lat i widać efekty. Jedni rozdają socjal patologii, drudzy jak zobaczyli, że to działa to obiecują to samo, a wcześniej krytyka. Przekręt na przekręcie tylko wytykają sobie nawzajem, więc co w tym złego, że ktoś ma dosyć taplania się gównie POPISU?

4

@Maciej_T no i znowu te slogany. Wiadomo, że wszyscy to komuniści, lewaki. Dobrze przynajmniej, że odsyłasz do kogoś kto się zna, bo sam, prócz pustych haseł zasłyszanych od kolegów, kompletnie nic.

5

@michal26 pomysły ma fajne, tylko szkoda, że niemożliwe do zrealizowania. Być idealistą jest fajnie. Brzmi się wtedy tak mądrze. Np. "jestem za jak największym liberalizmem, zmniejszę podatki, utnę socjal, nie będę wspierał tych co nie pracują". Brzmi logicznie. Tylko potem jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że dzisiejszy świat już nie jest taki prosty jak 100 lat temu, gdy takie zasadnicze poglądy miały sens. Dziś świat to gigantyczny zestaw naczyn połączonych i nie da się wprowadzić takich uproszczonych liberalnych zasad. Paradoksalnie im niższe podatki tym potrzebna jest większa, bardziej rozbudowana administracja i generalnie sfera publiczna. Po to działa tak: im więcej wolności, tym więcej anarchii. Im więcej anarchii tym więcej przestępstw. Im więcej przestępstw tym potrzeba więcej policji. Dlatego obniżanie podatków to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Pisałem to już wiele razy: poczytajcie sobie coś Miltona Friedmana, który był wielkim zwolennikiem liberalizmu i miał nawet okazję go wprowadzać w Chile i USA w oparciu o poglądy klasyków, np. Adama Smitha. Jak się kończyło, to już pozostawiam Waszej ciekawości.
Generalnie w dzisiejszym świecie potrzebne jest szukanie złotego środka niemal w każdej dziedzinie życia. Im ktoś krystaliczniejsze poglądy prezentuje, tym są one mniej realne i bardziej niemożliwe do wprowadzenia w życie.

1

@Foton Niby nic, ale mając dosyć taplania się w gównie PO PIS, można nie zauważyć, że obracasz się w stronę gówna docelowo nawet gorszego. Jeżeli dla kogoś Korwin i jego poplecznicy po tylu latach jest jeszcze osobą wiarygodną to dramat. Zrobili z gościa milionera za kasę z instytucji którymi gardzi i chciał rozmontowywać. Większej hipokryzji ze świeczką szukać. Ich program gospodarczy jest oczywiście w większości bajką, dlatego skupiam się bardziej na aspektach społecznych, które są tragiczne.

@nadachu no i to jest bardzo sensownie napisane. Zasada znana od wieków. Żadne skrajności, w żadnej dziedzinie nie są wskazane.

Komentarz usunięty przez użytkownika

konto usunięte

2

@PanPatrykk
Uprzejmie proszę o niestosowanie kłamliwych, a wręcz obraźliwych sformułowań typu "fanatyzm katolicki", ponieważ od czasu kiedy praktycznie zlikwidowano IRA w Irlandii nikt nie wysadza ludzi w powietrze. Ponadto tak się dziwnie składa, że wszelkie rozboje (nie mylić z manifestacjami) o podłożu lewicowym prowadzą do dewastacji miejsc kultu jak np. obecnie w USA, a w drugą stronę raczej nie słyszałem o takich zachowaniach. Pragnę też zauważyć, że w islamie homoseksualizm jest karany śmiercią, a na manifestacjach LGBT coś się o tym nie mówi, a tylko katolików się upokarza ale w sumie może to i dobrze, bo Nasz Pan Jezus Chrystus też umarł tylko dlatego, że mówił prawdę w oczy. Oczywiście proszę też nie utożsamiać agresywnych zachowań niektórych środowisk z całością wiary katolickiej,
Pozdrawiam.
P.S.
A czy chciałbyś, żeby ktoś na tej stronie nawoływał do bycia kibicem Realu? :)

1

@scurra co mi tu przytaczasz jako argument Twoja wiare. Nie każdy jest katolikiem i jeżeli nie masz merytorycznego argumentu to nie przytaczaj mi baśni.

1

@arasz1819 W naszej rozmowie to Ty nie przedstawiłeś ani jednego argumentu. Kończymy rozmowę, bo szkoda mojego czasu na Ciebie.

2

@PanPatrykk Jeśli to są Twoje argumenty przeciwko jego kandytaturze to znaczy że jest to bardzo uczciwy i ideowy polityk. Tyle na niego haków szukają i jedyne co znaleźli to, to że zaczynał i nie kończył studiów i to że jest konserwatystą, faktycznie zbrodniarz wojenny z niego.

Jak tak chcesz patrzyć na kandydatów to mogę Ci na każdego jednego innego znaleźć bardzo rzeczowe i mocne argumenty.

DUDA - obecny prezydent, masa nagrabione po pierwszej kadencji.
Trzaskowski - Członek grupy Bilderberg (międzynarodowe, tajne stowarzyszenie osób ze świata polityki i gospodarki)
Biedroń - Sam w wywiadzie przyznaje że spotkania z nim są organizowane przez fundacje alberta, czyli fundacje oficjalnie finansowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec.
Kosiniak - Członek partii PSL będącej wczesniej ZSL, czyli parii legitymizującej działania PZPR mówiącej o poparciu ludzi ze wsi dla komunizmu odpowiedzialnego u nas za terror, wyzysk, prześladowania, morderstwa itd.

0

@SzahMatt trudno robić przekręty jak się żadnego wpływu na władze nie miało

0

@PanPatrykk Nie trzeba być politykiem żeby mieć podejrzany życiorys.

0

@don'T.R.I.P.e zdajesz sobie sprawę z tego, że w temacie polityki każdy uważa swoje pomysły jako najmądrzejsze? :D Czemu zatem uważasz, że rację masz tylko Ty?

0

@Stanio87 Nie uważam że racje mam tylko ja, chodzi mi o to że polityka jest bardzo spolaryzowana - albo biało albo czarne. Zakazać aborcji - pozwolić na nieograniczoną aborcje, dać wszystkim broń - zakazać bronii, dawać 500+ i inne socjale - żadnych socjali nawet służba zdrowia prywatna itd. itp.
Brakuje mi rozsądnych i umiarkowanych pomysłów, długofalowych planów. Każda partia i kandydat ma możnaby powiedzieć kompletnie odmienny pomysł na Polske i wydaje się że wraz ze zmianą rządzących za każdym razem to co zostało już osiągnięte jest wyrzucane do kosza i obiera się kompletnie nową strategie

konto usunięte

0

@PanPatrykk
Wiara jest sprawą łaski i nie każdemu ta łaska została dana chociaż każdy szuka czegoś w życiu i nawet nie wie czego, a to właśnie Bóg. Ale jak już mówiłem nie każdemu jest to dane. Natomiast stawianie postaci udokumentowanej historycznie na równi z baśniami zasługuje na brak komentarza,

0

@arasz1819 co takiego zrobil Boris ze jak to ujmujesz zaprowadzil burdel? Uk rozwija sie najszybciej od parunastu lat. populistyczne oszomstwo? To lewica ze swoimi haselkami ze wszystko za darmo, wlasnosc prywatna to kradziez itp itd. Stawianie socialistow z pis wraz z trumpem i borisem to jest smiech i pokazywanie ze nie masz pojecia o czym piszesz

0

@PanPatrykk Dla mnie to jest nieporozumienie, że facet o takich poglądach ma aż takie poparcie. Powiedzieć, że to nieodpowiedzialne, to jakby nic nie powiedzieć...

- Łatwiejszy dostęp do broni palnej
- Sprzeciw wobec działań LGBT,
- Zmniejszenie roli prezydenta
- Ochrona życia ludzkiego od poczęcia
- Wprowadzenie kary śmierci
- Ograniczenie imigracji
- Wyjście z UE.

0

@PanPatrykk
Jest podobny do midaka więc nigdy na niego nie zagłosuje

1

@nadachu Nie wiem czemu w wielu osobach takie przekonanie, że system w którym państwo jest ograniczone do minimum, nie ma prawa normalnie funkcjonować/istnieć. Być może dlatego, że już nie potrafią sobie nawet wyobrazić innego życia, niż pracowanie przez 80% czasu na to, by opłacić podatki (bo tyle mniej więcej finalnie z tego co zarobimy oddajemy w podatkach, a potem nie zwraca nam się finalnie w różnej postaci, nawet połowa z tych 80%)
"Tylko potem jak przychodzi co do czego"- a to już była taka sytuacja, że wybory wygrał ktoś, kto chciał wprowadzić "państwo minimalistyczne"? Bo sobie jakoś nie mogę przypomnieć podobnej sytuacji. To, że wszystkie partie, które do tej pory sprawowały rządy, nie dotrzymywały nawet połowy obietnic, to nie znaczy, że wszystkie nie dotrzymają.
"nie da się wprowadzić takich uproszczonych liberalnych zasad."- nie da się wprowadzić, bo się nie da. Nawet nie myślcie, że może być lepiej. Koniec kropka...
"Paradoksalnie im niższe podatki tym potrzebna jest większa, bardziej rozbudowana administracja i generalnie sfera publiczna."- sugerujesz, że gdyby doszło do obniżenie podatków/likwidacji pewnej ich części, to potrzeba byłoby więcej niż 630.000 urzędników, których mamy obecnie?
"im więcej wolności, tym więcej anarchii. Im więcej anarchii tym więcej przestępstw. Im więcej przestępstw tym potrzeba więcej policji. Dlatego obniżanie podatków to nie zawsze najlepsze rozwiązanie."- tutaj już ostro odleciałeś. Naprawdę można napisać, że mniejsze podatki=więcej przestępstw? Nie wiem kto ci coś takiego przekazał, czy sam do tego doszedłeś, ale chyba pierwszy raz na La Rambli, musiałem przeczytać coś, drugi raz, bo myślałem, że coś źle przeczytałem. Z tego co mi wiadomo, to według planu Konfederacji, policja, jak i wojsko, mają być dużo bardziej rozbudowane i dofinansowane, niż jest to obecnie, więc stety, nie byłoby u nas powtórki z Minneapolis.
"Im ktoś krystaliczniejsze poglądy prezentuje, tym są one mniej realne i bardziej niemożliwe do wprowadzenia w życie."- chciałem przypomnieć, że każda partia obiecuje, że gdy wygra wybory, to czeka nas utopia, lub słynne "państwo dobrobytu", więc ten argument, można zastosować, w każdym przypadku.

0

@Mathew86 "Bosak jak i cała Konfederacja jest nie tylko za zakazem marszów osób LGBT, ale również marszów osób heteroseksualnych,

Kłamiesz.
A jeśli nie, to pokaż gdzie Bosak powiedział, że jest za zakazem np. Marszu Niepodległości, pielgrzymek, procesji...

0

@klemens100 źle zrozumiałeś co miałem na myśli. Zobacz sobie poprzednie komentarze.

0

@guru43 Bardzo fajnie, że pokusiłeś się o tak rozbudowany post i spróbowałeś przekonać mnie, że moje poglądy są błędne. Ale gdybyś przeczytał mój post dokładnie, to wiedziałbyś, że to co napisałem to nie są moje poglądy. To są poglądy Pana Miltona Friedmana, jednego z najwybitniejszych ekonomistów w historii. A także poglądy Adama Smitha. Ba! To nie są poglądy, lecz wnioski wywiedzione z praktyki.
Pan Friedman był bowiem doradcą Pinocheta, któremu w dobrej wierze doradzał wdrożenie dokładnie takich samych, liberalnych założeń gospodarczych, jakie propaguje Konfederacja. Skończyło się paradoksalnie na tym, że Pinochet stał się dyktatorem. Po szczegóły zapraszam Cię do biblioteki. W moim poprzednim poście opisałem Ci jak to mniej więcej w skrócie wyglądało.
Potem Pan Friedman został doradcą prezydenta USA, R. Reagana. Tam również starano się zliberalizować i sprywatyzować gospodarkę. Skończyło się podobnie jak w Pinochetowskim Chile, z tym że w porę przerwano uwalnianie gospodarki spod kontroli państwa. Niemniej jednak nawet wówczas Reagan zaczynał być nazywany dyktatorem. Najgorsze jednak było to, że uwolnienie rynku spowodowało upadek małych przedsiębiorstw, które nie wytrzymały nierównej gry z wielkimi korporacjami. W efekcie nawet ludzie o najbardziej przedsiębiorczych cechach charakteru musieli zatrudnić się w korporacjach za groszowe pensje, żeby w ogóle mieć za co żyć. Czyli skutek był odwrotny od zamierzonego.
Skupienie ogromnego kapitału w rękach korporacji a z drugiej strony zubożenie reszty społeczeństwa doprowadziło do gigantycznych nierówności społecznych, pogłębienia dyskryminacji różnych klas społecznych i etnicznych i niesnasek między nimi, które trwają do dzisiaj. Odsyłam do biblioteki w tym temacie również, albo chociaż do włączenia telewizora.
W każdym razie, to co chcę podkreślić to to, że ja nie opieram się na jakichś wyimaginowanych moich własnych poglądach, lecz na konkretnych, sprawdzonych już w historii przykładach, przećwiczonych przez najwybitniejszych ekonomistów.
Na marginesie dodam, że Balcerowicz własnie za to, że pomimo trudnych do przewidzenia skutków przejścia z gospodarki centralnie sterowanej do wolnorynkowej, potrafił w miarę skutecznie odseparować w polskim otoczeniu makroekonomicznym gałęzie gospodarki możliwe do maksymalnego uwolnienia (sprywatyzowania) od tych, które powinny zostać w rękach Państwa i podlegać stosownemu dotowaniu z podatków generowanych właśnie przez branże sprywatyzowane (to znaczy znalazł ten złoty środek), jest uznawany na świecie za jednego z wybitniejszych obecnie ekonomistów.

0

@el_radwano "To lewica ze swoimi haselkami ze wszystko za darmo, wlasnosc prywatna to kradziez" i o czym dyskutować z kimś takim? kolejny który nie ma zielonego pojęcia co to jest lewica i poglądy lewicowe. Naucz się najpierw czegokolwiek zanim zaczniesz się udzielać.

0

@arasz1819 wazne ze ty masz to pojecie

« Powrót do wszystkich komentarzy