La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 942 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

33

Jak czytam wypowiedzi sympatyków konfederacji o tym, że konfederacja nie narzuca religii i nie jest przeciwko homoseksualitom, to mam wrażenie że jej wyborcy edukują się na filmikach na tik toku. Wyjdzie taki braun i powie w wywiadzie, że sodomitów trzeba batożyć, bosak poprawi że ateista w sądzie to jakiś żart i ta funkcja przynależy tylko chrześcijanom, złożą projekt zakazujący domagania się przez osoby LGBT związków partnerskich (bo wolność jest najwazniejsza) a potem wchodzę tu i czytam że nic takiego nie ma miejsca i jest super, wolnosciowo xd
Chcesz zawrzeć z żoną małżeństwo nierozerwalne chociaż prawo nie zezwala? Nie ma sprawy, zmieni się prawo
Chcesz wejść z partnerem w związek partnerski bo i tak żyjecie razem i wam to ułatwi życie? Cicho lewaku, prawo jest najważniejsze
O zobaczcie jaki fajny filmik, doktur memcem rzuca banknotami na filmiku, hehehe

15

@RoberDzik Zaraz gorące wjadą, więc ja tu tylko przynoszę krzesełka grzecznie do czytania komentarzy ;D
https://wykop.pl/cdn/c3201142/comment_gUsL9I7eeWVpC66AzD2KwxESSF9tNlgg,w400.jpg

22

@RoberDzik A ja mam totalnie wywalone jajca na te wszystkie konfederacje, pisiorów, lewaków czy innych platformersów. Jedno szambo

9

@P33ck To akurat najgorsze rozwiązanie. Demokracja nie jest dana raz na zawsze.

15

@RoberDzik Dodajmy do tego wprowadzanie na listy totalnych odklejeńców, płaskoziemców i ruskich agentów jak Panasiuk

23

@RoberDzik i Kaje Godek

2

@arasz1819 i jeszcze Ballack

10

@P33ck I to jest właśnie przykre, ze obecna scena polityczna do tego doprowadza.
Odczuwam wewnętrzny obowiązek obywatelski, żeby pójść na jesienne wybory. Niestety, jedyne czego jestem pewny, to na kogo NIE zagłosuję. Ale nie mam pewności na kogo ten głos oddać.

38

@RoberDzik wyborców konfederacji nie interesuje żadna z tych rzeczy, bo jest nieistotna z punktu widzenia ogółu społeczeństwa. Istotna jest gospodarka, budżet państwa, bezpieczeństwo, stabilizacja, inwestycje energetyczne czy niezależność od wpływów obcych panstw. Kiedy to w końcu dotrze?

15

@Peciak czyli uważasz, że wyborcy konfy to idioci? Z resztą sam JKM tak ich nazywa, a oni przyklaskują. To, że coś dla Ciebie czy Panasiuka nie jest ważne to nie znaczy, że jesteście ogółem społeczeństwa kolego.

2

@arasz1819 Godek już nie ma na ich listach od poprzednich wyborów

10

@Lucerfi ale była i to w szczycie swojego oszołomstwa.

Komentarz usunięty

2

@arasz1819 No dobra, ale jeszcze raz - nie jest od poprzednich wyborów. Ogórek była kandydatką SLD na prezydenta, a co stało się później?

konto usunięte

10

@Lucerfi no i udzie są głupi, wszędzie brednie o światopoglądzie, LGBT itp a o finansach zero wiedzy , merytorycznej dyskusji. Tak wychowano ludzi - na kretynów

4

@Peciak najistotniejszy dla gospodarki jest zakaz homoseksualizmu panie redaktorze?

4

@Lucerfi i SLD zapłaciło za swoją głupotę.

33

@arasz1819 dla mnie wyborcy wszystkich innych partii to ludzie chorzy na syndrom Sztokholmski.

Argument, którego użyłeś później dotyczy też ciebie. Jeżeli dla ciebie to jest ważne to głosuj na kogoś innego. Ogół społeczeństwa można podsumować statystycznie. Wszystko jest mierzalne. Wiemy jaki %to osoby z społeczności LGBT, jaki % ludzi czegoś chce lub nie. To nazywam ogółem społeczeństwa. Dostęp do taniej energii, sprawna armia i policja, bezpieczeństwo granic czy silna gospodarka dotyczy niemal wszystkich obywateli, dlatego to jest wazniejsze. Dla jednostek będzie to różnorodne, sam znam osoby dla których dostęp do aborcji jest wazneijszy niż to czy płacą 19 czy 32 procent podatku.

Nazwisko tego Panasiuka się często przewija wśród hejterow Konfy, ale zapominają dopisać, że został on usunięty z partii i partia nie może odpowiadać za słowa i czyny swoich sympatyków.

4

@arasz1819 Ta, a konfa nie płaci wcale. Jedyna partia która ma pomysł na wyciągnięcie gospodarki z dna w które prędzej czy później wpadniemy (lub już wpadamy), ale ważniejsze jest to, że nie można się wyskrobać. Krew mnie zalewa jak coś takiego słyszę. Jak masz warunki w państwie żeby zarabiać kasę to po paru latach zawiniesz majątek i wylecisz na Teneryfę i Maderę. Ale lepiej żyć tu nie za dobrze bo jak będziesz mieć dobrze to Cię wyru**ają na kasę, ale ciesz się Polaczku z 800+, a w końcu PiS wyciągnie asa z rękawa którego trzyma od lat i da wam tą aborcję z 3 przesłanek którą sam odebrał i wygra tym wybory. Zobacz na YouTube projekt ustawy PIT Mentzena, wrzucony chyba przedwczoraj. To się liczy.

4

@Peciak No bo tak się pierze mózgi ludziom, 99% uczestniczek marszu kobiet nigdy by aborcji nie wykonało. Ale jak napisałem wyżej, kiedyś pis wyjmie asa z rękawa w postaci zalegalizowania aborcji z 3 przesłankami i wygra tym wybory. Może nie teraz, bo już wygrywają, ale może na następną kadencję.

28

@RoberDzik nie no to już gra w szachy z gołębiem ma więcej sensu niż moja próba odpowiedzi na to pytanie.

W skrócie: nie

A teraz dłuższą wypowiedź. Jakim obrzydliwym manipulatorem trzeba być, żeby tak stawiać pytanie. Porozmawiajmy o faktach, a fakty są takie: nikt nigdy nie zaproponował zakazu homoseksualizmu w Polsce. Na tym ta dyskusja powinna się zakończyć. Jezeli uważasz, że konfa pierwsze co by zrobiła to uderzenie w wolności społeczności LGBT zamiast np powstrzymać rosnąca inflację i dodruk pieniądza to możesz sobie tak spekulować jedynie, bo dowodów na to nie ma i nie będzie dopóki nie dostaną na to szansy, a jeszcze długo tak nie będzie.

Jedyne projekty, które pokazuje póki co konfa dotyczą gospodarki i obniżki podatków i takie są niewygodne fakty dla ich przeciwników.

14

@Peciak a wiesz jakiego procenta ludzi dotyczą sprawy kościoła? Jakieś bzdury o nierozerwalności małżeństwa? To też mały procent? Już nawet nie chce mi się rozpisywać, że nigdy nie pokazali skąd wezmą pieniądze na swoje "rewolucje podatkowe". Z resztą Sławuś ostatnio przy każym konkretniejszym pytaniu się kompromituje, a wyborcy przyklaskują co świadczy o tym, że wcale wam nie tak daleko do tego Sztokholmu jak wam się wydaje.

@Lucerfi ciężko dysutować z kimś kogo świat kończy się na konfie i PiS więc sobie daruje. Daleko mi do Polaczka, ale doceniam "kreatywność"

6

@arasz1819 Po 1. Możliwość zawarcia nierozerwalnego małżeństwa był pomysłem Mentzena i nie był on dyskutowany w partii. W czerwcu będzie program do wyborów, o ile założymy się że tego tam nie będzie? Media lansują takie rzeczy żeby kogoś zdyskredytować. Gdzie się Mentzen kompromituje? Bo oglądam większość wywiadów i nigdzie nie zauważyłem żeby miało to miejsce. I co to za argument że nie pokazali skąd wezmą pieniądze? PiS pokazuje Ci skąd weźmie pieniądze na 800+? Jakąkolwiek partia Ci to pokazuje? Obejrzyj sobie projekt ustawy o PIT, tam wszystko wyjaśnia.

3

@arasz1819 Mój świat nie kończy się na Konfie i PiS, tylko o Konfie rozmawiamy, a PiS te wybory wygra. Możemy porozmawiać o reszcie. O Tusku który popiera ich pomysły i licytuje się o to, kto da więcej socjalu? O lewicy? Nie nazwałem Ciebie Polaczkiem, mówiłem ogólnikowo przykładem statystycznego Polaczka. ;)

1

@Peciak czy jeśli konfederacja przestanie skupiać się na prześladowaniu gejów i wciskaniu wszędzie bozi to gospodarka na tym ucierpi?

8

@Lucerfi ostatnio nie śledziłem nic na bieżącą, ale nie tak dawno tłumaczył się ze swoich ustaw, które zniknęły i które już nie są "mentzenowe". To nie jest kompromitacja? Nie uważasz za dziwne, że co chwilę słyszymy teksty typu to zdanie Brauna, którego nie konsultował, to zdanie JKM które jest jego prywatne, itp? Za chwilę się okaże, że tam każdy sobie coś gada, a ogólnie Konfa jako partia za nic nie odpowiada. Wygodne.

24

@RoberDzik ale za to mamy wolnościowe PO czy lewice, które chciały zamykać w więzieniach za brak udziału w eksperymencie medycznym czy nawet za brak maseczki XD.
To dopiero wolnościowych.
Po drugie odnosząc się do twoich przykładów to Braun odnosił się z batożenie do nadmiernego zainteresowania dziećmi i nastolatkami przez to środowisko wiec

3

@Peciak przykład kaczyńskiego i pisu jasno pokazuje jak latwo jest pozamiatać demokracje.A bosak chce wyprowadzki z ue.Nimt mi nue da gwarancji ze jak z ue nas nie wyprowadza to konfa nie pozamiata demokracji w Polsce.Prawda jest taka że przynależność do ue to jest coś ci trzyma pis za morde aby do końca tego nie zrobić.A i usa w ko tekście tvn.Sprawa tkzw suewerennosci sluży jedynie do nabijania elektoratu.Tylko Polska i orvan z tym problem inni widza w ue oczywisty zysk.Nie ma nuczego glupszego jak wyprowadzić sie z ue i być pomiedzy Rosja a ue.Brexit ko.pletnie zawiódł brytyjczuków co pokazują badania.I propagandowe zabawy na wyjscie z ue mogą Polskę drogo kosztować.Takze anty demokratyczna zabawa a sądy aby być zwyczajnie bezjarny i mowa tu o kpo.Ktore zmniejszylo by i fkacje daloby miejsca pdacy stworzyloby nowe rynki.I nie byliby drogiego zadłużania.

3

@Lucerfi @Peciak podziwiam was. Przecież oni za chwilę wyskoczą z 5 Konfederacji :D :D :D

5

@Borneo a dlaczego uważasz, że demokracja jest pozamiatana? Przecież tego chciało większość społeczeństwa. PiS jako jedyny zrealizował w większości swoje zapowiedzi i dlatego ludzie ich popierają, to że nie widzą ciągu przyczynowo skutkowego z ich polityka i ubożeniem najbiedniejszych to inna sprawa.

To jest właśnie demokracja, rządy większości, a że większość jest mniej rozgarnięta to takie są efekty.

1

@Peciak W jaki sposób konfederacja zamierza ukrócić socjal skoro nie będzie rządzić? Na rambli często pojawiają się posty z Mentzenem - w jaki sposób on zamierza poprawić wskaźniki gospodarcze, skoro w samej konfederacji są przeciwnicy anulowania 500+ (Bosak i cały ruch narodowy?). Pomysły Mentzena obniżają podatki dla ogółu obuwateli, skąd zatem rząd weźmie pieniądze, żeby utrzymać takie wydatki jak ZUS, szpitale, armię, uczelnie, etc?
Pytam ogólnie wyborców konfederacji.

Z mojej strony: nie jestem wyborcą żadnej partii, żaden program wyborczy mnie nie przekonuje, nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję.

5

@iksajotien no mówią, co by zrobili jakby to zależało tylko od nich. Tak nie będzie pewnie nigdy w tym ciemnogrodzie ekonomicznym. Jako opozycja, bez której nie da się utworzyc rządu mogą się układać z mniejszościami i popierać ustawy zgodne z ich programem, mogą nagłaśniać jakieś błędy innych, mogę dostać się do mediów typu TVP gdzie ich pomijają teraz. Mogą blokować szkodliwe ustawy, niestety większość opozycji już powiedziało, że popiera 800+ więc tutaj raczej ich głosy nie wystarczą do blokady. Tak czy inaczej nie mieli okazji jeszcze nic zepsuć w mojej opinii i chętnie dałbym im więcej pola do działania w parlamencie niż małe koło poselskie.

1

@Peciak Oki, ja nie ufam żadnemu ugrupowaniu politycznemu i rządy PiSu cofają nasz kraj w rozwoju, więc rozumiem chęć zmian. Po prostu w konfederacji nie ma jedności w sprawach gospodarczych, jest ruch wolności gospodarczej pod przewodnictwem Mentzena, ale reszta partii jak najbardziej popiera wydatki socjalne (z zastrzeżeniem, że wyłącznie dla Polaków). Jest to całkiem skuteczna forma uprawiania polityki: różni liderzy przyciągają różnych wyborców, ale z punktu widzenia mocy sprawczej, to będzie generować konflikty (i już kilka wygenerowało w samej partii).

2

@iksajotien to świadczy tylko o tym, że można wypracować coś ponad podziałami, a nie jak w PiS i PO jest dyscyplina głosowań i każdy musi jak lider każe naciskać przyciski, a jak nie to won z klubu. Ostatnio Tusk ktoś tam wyrzucił, bo prawdę powiedział, że jego pomysły są proinflacyjne. Żenada.

2

@Peciak To zależy od punktu widzenia: dla Ciebie to praca ponad podziałami, dla mnie brak jedności w ważnych kwestiach, czyli brak skuteczności.

Inflacja to skomplikowany temat, na jej wpływ mają czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Samo 500+ nie wpływało przez kilka lat na inflację, potem przyszły susze, spowolnienie gospodarcze, agresja Rosji i dzisiaj między ekonomistami jest wiele debat na temat tego jak z nią walczyć, i co na nią wpływa. Ograniczenie socjalu w Polsce nie zlikwiduje tego problemu, a przecież 500+ trafia też do wielu potrzebujących ludzi.

Nie chcę być egoistyczny, ale dla mnie Tusk i Kaczyński muszą odejść na emeryturę. To panowie, którzy nie rozumieją dzisiejszego społeczeństwa, które zostało ukształtowane w innych czasach niż oni. Dla mnie, jako osoby po 30stce, ich czas już minął.

2

@Peciak to proste konstytucja jedt po to aby ochronić obywateli przed zakusami państwa.Konstytucja została złamana i tym państwo zerwało umowę z wyborcami.Nastąpiło zawłaszczenie a zarówno tsue jak i komisja wenecka pkdważyły pdaworządność w Polsce.Mamy pełzającą autokracje.Co nie jest demokracją.Tsue nalożył na nas kary kpo nie masz płaciliśmy karę 1 mln € dziennie.Masę instytucje nje spełnia swojej roli jak paraliż tk ktorego kbowiązkiem jest sprawdzanie zgodności wprowadzanego prawa z ue.To nie funkcjonuje instytucja ta jest we władaniu parti rządzącej gdzie pani prezes gotuje obiadki prezesowi co jest konfliktem interesów.Na dodatek jeden z sędziów Pawlowicz w ko.isji sprawiedliwości stwierdziła ze wie ze przepis który ma być glosowany nie jest zgodny z konstytucją ale zaglosuje bo taka jest wola partii.Dalej przewądniczący komisji sprawiedliwości były komunista Piotrowicz nie zaregował oboje weszli do TK.Co jest kpiną.Mamy zawładniecie sądownictwa tv która nie spełnia swojej misji a badania jasno pokazują na nieprawdę a eksperci od języka na manipulacje.A wiadomo ze że tvp przeklada się na wyniki w wyborach.A nie jest to prywatna stacja pis tylko stacja publiczna.Żadna tv nie ma takich negatywnych ocen.Prokurator generalny i minister sprawiedliwości w jednym co też tsue wykazalo. Za błąd obok izby dyscyplinarnej zwyczajnie chroni swoich.Widziałeś aby ktoś odpowiadał za 70mln czy nieprawidłowsci w funduszu sorawiedliwości itp.....oczysiście programy villa plus itp. Sa spowodowane stanem bezkarności w państwie.Na dodatek same wybory co do jasności pozostają pod znakiem pyfania gdyż używamo pegasusa wobec szefa kampani wyborczej glownego oponenta......Nie ma czystego demokracji tylko sytuacje przejsciowa i obecnie ue i kasa wztrzymuje pis przed pójściem na całość.W Polsce obowiazuje system przejsciowy i wyszliśmy poza konstytucje i pis są zwyczajnie politycznymi przestępcami.Dlatego nie mam kompletnie zaufania do polskich polityków aby oddać im władzę.Nie chcę aby kraj był Białorusią czy Węgrami.Dlatego wolę być w ue.

2

@iksajotien a masz jakieś przykłady braku tej skuteczności w ważnych kwestiach? Z tego co pamiętam Konfa w ważnych kwestiach wypracowywała wspólne stanowisko. Zazwycaj wstrzymanie się od głosu lub głosowanie przeciw, pomimo właśnie tych różnic. Chętnie się dowiem.

6

@RoberDzik Ja mam wrażenie, że największym problemem Polski to w tym momencie LGBT, aborcja oraz religia patrząc na Twoją wypowiedź... Pal licho inflacje, rozdawnictwo, wojnę za granicą bo najważniejszy problem to związki partnerskie, no ludzie...

konto usunięte

0

@RoberDzik W tych dyskusjach o polityce njbardziej zabawne jest to ze ludzie wierza ze wspolczesni politycy sa w stanie cos zmienic,na szczescie madre 50% spoleczenstwa ma to gdzies i zyje swoim zyciem i nie marnuje czasu na chodzenie na wybory.

2

@Peciak Mówię chociażby o sprzecznym podejściu konfy do 500+, część jest za likwidacją, część jest przeciwko (ba, Bosak na twitterze pisał, że chciałby ten program rozszerzyć, co jest spójne z jego poglądami). Sam pisałeś, że kwestie gospodarcze są najważniejsze (nie do końca się zgadzam, jest wiele innych równie ważnych, jak obronność, badania i nauka).

1

@iksajotien no ale jak to w głosowaniach wyglądało? Konfederacji nie było w sejmie kiedy głosowano za tą ustawą, więc nie masz jak tego zweryfikować. Wypowiedzi prywatne posłów są poniżej decyzjom liderów i wspólnym głosowaniem. Pytałem o wspólne głosowania w ważnych sprawach i dalej nie otrzymałem odpowiedzi.

Mówisz o sprzecznym podejściu Konfy myląc pojęcia. Sprzeczne podejście mogą mieć poszczególni posłowie, ale Konfa w sprawach ważnych decyduje się na wspólne głosowania.

Jak nie ma silnej i sprawnej waluty, gospodarki, to nie ma hajsu na obronność, rozwój i inne ważne rzeczy. Dlatego uważam, że gospodarka jest najważniejsza.

2

@Peciak Dlaczego głosowali za wprowadzeniem podaktu od zbiórek charytatywnych? Tłumaczyli się, że przez pomyłkę. Skoro nie potrafią poprawnie głosować, to co robią w sejmie?

Trochę odwracasz kota ogonem: liderzy mają sprzeczne programy, a Ty mówisz, że im ufasz i na pewno wypracują kompromis. Jaki kompromis można wypracować, gdy jedna strona jest za, a druga przeciw? Wstrzymają się od głosu? Nie nazwałbym Bosaka szeregowym posłem. Podobnie Winnickiego.

Dalej nie widzę też odpowiedzi na pytanie, skąd wziąć pieniądze na utrzymanie państwa, gdy jednocześnie chce się obniżać podatki. Dla mnie to populizm.

3

@RoberDzik Stojąc przed wyborem między młotem (Rozdawnictwo Pisu) a kowadłem (przydupasy unijne aka KO i Lewica "Zielony matoŁAD") wolę wybrać 3 opcję. Konfa nie jest wybitną opcją, nie jest nawet dobrą opcją, ale reszta opcji to muł rzeczny.

3

@RoberDzik No prawdziwi wolnosciowi zamordysci XD Ale przecież gospodarka najważniejsza tylko, że i w tej kwestii gadają same bzdury. Ich wyborcy twierdzą, że Polacy nie znają się na ekonomi i jeśli mówią o sobie to mają rację

1

@iksajotien za rządów PiS budżet wzrósł o ponad 100%. Jak funkcjonowało państwo wcześniej, jak było 2 razy mniej pieniędzy? Czy to takie trudne do wyobrażenia? Przecież im więcej pieniędzy w budżecie tym mniej w twojej kieszeni.

Nie ma czegoś takiego jak program liderów xD czy indywidualny program jednego posła olbrzymiej partii. Więc nie ma o czym mówić. Ja prywatnie jestem np za związkami partnerskimi, konfa jest jako partia przeciwko wprowadzaniu dodatkowych ustaw regulujących tę sferę, ale stanowisko partii jest ponad moimi prywatnymi preferencjami. Do tego jednak więcej ich wszystkich łączy niż dzieli.

Nikt nie głosował za wprowadzeniem podatku od zbiorek tylko za uproszczeniem wielu procedur i zwiększeniu progów darowizn, gdzie podatek od zbiorek został sprytnie dopisany. Nie można odrzucać dobrej ustawy przez jeden gorszy zapis. Po raz kolejny dobro ogółu jest ważniejsze. Jak na osobę, która nie jest za żadną partią zaskakująco zajadle atakujesz jedna z nich już całe popołudnie. Kończę dyskusje.

5

@Peciak Czyli generalnie nie odpowiedziałeś na moje pytanie, które jest kluczowe, jeżeli chodzi o konfederację. Co z tego, że ja będę miał więcej pieniędzy w kieszeni, jeżeli kolejne szpitale zbankrutują, w szkołach nie będzie nauczycieli, a armia nie kupi nowego sprzętu.

PiS pięniądze wydaje bezsensownie, w tym ogromne ilości są defraudowane przez członków tej partii, to żadna tajemnica. Ale chyba nie dyskutujemy tu o patologiach.

Nie atakuję partii, punktuję populizm i tyle, to niestety cecha polskiej polityki, że partie grają na emocjach i łatwym przekazie, a później niewiele robią. Dla mnie większość polityków nie jest warta zaufania, dlatego dziwi mnie, gdy ktoś broni danej partii, jakby sam do niej należał. Dla mnie również EOT, miłego.

1

@RoberDzik jak czytam wypowiedzi lewaków którzy stoją za wolnością a chcieli by cię przymusowo szczepić na covid lub rozkazywać czym masz palić w domu to też mi dziwnie na sercu.

0

@arasz1819 Nie wygodne, tylko tak powinna wyglądać debata polityczna i kiedyś tak wyglądała, zmieniło się za PRL gdzie był jeden głos a jak gadałeś inaczej to miałeś problem. To co robią w polskiej polityce najwieksze partie to nie jest normalna uczciwa polityka - tam żeby coś powiedzieć musisz skonsultować z prezesem czy aby na pewno możesz to powiedzieć. Konfederacja opiera się na tym że jest wolność słowa i każdy może mieć swoje własne zdanie, jako partia dyskutują że sobą i to jest zdrowe. Oczywiste jest to że nie będą wprowadzać postulatów każdego bo wielu tam się ze sobą nie zgadza. Zgadzają się w jednym - w obniżeniu i uproszczeniu podstkow, i to na pewno zrobią. Mentzen normalnie wytłumaczył że z tymi projektami nie idzie do wyborów dlatego znikły, a wiele z nich to nie było przez niego pisanych tylko przez cały sztab ludzi. Jak mówi że nie idzie z tym do wyborów, to jest jasne że nie będzie takich postulatów wyciągać na blat. Gość robi rewolucyjny dla naszego państwa projekt podatku dochodowego, ja jako młody człowiek chce żyć w państwie wolnorynkowym w którym mogę bez problemów na dobrych warunkach prowadzić biznes. Wszyscy są właśnie przyzwyczajeni co tego że partia mówi jedno i jak ktoś sądzi inaczej to albo wylatuje albo siedzi cicho. To nie jest normalne. Właśnie przez takie rozumowanie nasza polityka jest taka jaka jest.

1

@Saviola88 Próbowałem ale członkiem partii nie jestem i namawiać na wybór konfy nie będę. Tylko krew mnie zalewa jak państwo polskie jest na początku olbrzymiego kryzysu, a Ci będą gadać o gejach, aborcji, czy religijnych przekonaniach ludzi. Nie chcę emigrować na zachód za parę lat bo zastaniemy tu Grecję czy Turcję. Jak chcą się wyskrobać to mogą w Rosji. Gdzie jest jakiś inny polityk, który z całym sztabem mecenasów ukręcił rewolucyjną ustawę o podatku dochodowym i przedstawił ją publicznie? Nic tylko podpisać, ale gówno - masz te 3 stówy Polaczku i siedź cicho, może kiedyś dostaniesz aborcję i na pewno z niej skorzystasz. Szkoda gadać.

1

@iksajotien Polecam obejrzeć prezentację projektu o podatku PIT Mentzena sprzed paru dni na YouTube, wiele tam tlumaczy. Pieniądze nie wezmą się znikąd. A 500 plus pożre inflacja, i taki plan ma na to nawet Mentzen bo anulowanie jego byłoby politycznym strzałem w stopę przez to, jak tępe mamy społeczeństwo. I nie ma co się dziwić. Pomysły są, wystarczy tylko chcieć, a jest to jedyna partia która dosłownie funkcjonuje tylko dlatego, że jest wolnorynkowa. Przecież to ich fundament. Nie rozumiem podważania tego, że niby tego nie zrobią. No na pewno większe szanse są że zrobi to Mentzen, niż ktokolwiek z reszty partii.

1

@iksajotien Inflacja rosła od początku Glapińskiego tylko wolno, ilość pieniądza zwiększała się aż osiągnęła pułap który spowodował wywalenie wskaźników. Wojna na Ukrainie i Covid były tylko i wyłącznie iskrami. Beczkami z prochem były programy socjalne PiSu. Każdy student ekonomii wie, że tak się doprowadza do inflacji. Potrzeba tylko lat aby ją w końcu wywaliło.

2

@Tomo1989 i niestety twój glos zyskał! 1/4 herbików gościa który twierdzi że jego to nie dotyczy (aż urodzi mu sie dziecko, aż władza się nie właduje w niego swoją limuzyną, a lokalny bonzo nie zgodzi się na budowę spalarni smieci 100 m od jego chaty). Tylko wtety jest za późno bo nikogo nie obchodzi jego los a społeczeństwo obywatelskie nie istnieje.

1

@Peciak "Dostęp do taniej energii," - czylii jakiej? Skąd ją weźmiesz?

"Nazwisko tego Panasiuka się często przewija wśród hejterow Konfy, ale zapominają dopisać, że został on usunięty z partii i partia nie może odpowiadać za słowa i czyny swoich sympatyków" jeśli znakiem rozpoznawczym partii jest przyciaganie takich "sympatyków" (braun, Korwin to sama wierchuszka) to chyba jest tu coś nie tak

2

@Peciak Przecież im więcej pieniędzy w budżecie tym mniej w twojej kieszeni.
To wzrost PKB i płacy realnej nie moze być jednoczesny?

1

@AxelF No cóż, nic dodać niż ująć. Pamiętam jak tutaj były głosy, że co się tak interesujemy wyborami w USA, skoro nas to nie dotyczy. Gdyby wynik był inny, to rosyjskie czołgi mogłyby jeździć już po Polsce. Tylko niektórzy kompletnie nie zdają sobie z tego sprawy.

0

@Lucerfi
1. Jeżeli 500+ spowodowało inflację, to dlaczego jej wysoki poziom dotyczy całej Unii Europejskiej oraz USA? Mamy względnie niski socjal na tle innych państw z Europy zachodniej i u nich problem inflacji nie występował. Dodatkowo Europejski Bank Centralny jako 3 główne przyczyny inflacji wskazuje pandemię, agresję Rosji i wzrost cen energii. Więc mam wrażenie, że upraszczasz sytuację.
EDIT: muszę sprostować, EBC jako przyczyny inflacji wymienia: szybko otwierającą się gospodarkę (powiązane z wymienionymi rzeczami wcześniej), wzrost ceny energii (tak jak pisałem) i efekt bazy (https://300gospodarka.pl/news/prognoza-inflacja-w-polsce-2021).

2. 500+ pożera inflacja, zgadzam się. Uproszczenie podatków to świetny pomysł, mamy jedne z bardziej skomplikowanych w Europie, a ostatnie zmiany z polskiego ładu tylko sytuację pogroszyły, ale dalej nie widzę odpowiedzi na to skąd konfederacja weźmie pieniądze, jeżeli zamierza obniżyć podatki. Przypominam, że pensje dla urzędników to 5% budżetu państwa, więc nawet jak konfa zwolni połowę z nich, to zaoszczędzi ledwo 2.5%, gdzie ZUS to kilkadziesiąt % wydatków.

1

@ObiwanKenobi o jakim eksperymencie medycznym mówisz? Co było eksperymentalnego w opisywanym przez Ciebie procesie? Proszę o szersze wyjaśnienie bo jestem laikiem i chcę się do uczyć.

0

@P33ck mega odpowiedzialne podejście xDDD

0

@Peciak i te oszołomy mają się tym zająć, skoro nie potrafią zająć się tymi błahostkami, "nieistotnymi z punktu widzenia ogółu społeczeństwa" ??? xDDD Aż strach pomyśleć, jak będę ogarniać ważniejsze sprawy, skoro mają tak wypaczone poglądy.

0

@Peciak nie kłam chociaż, że większość społeczeństwa chciała PiS...

0

@RoberDzik i to jest właśnie Polska mentalność. Mogę gówno żreć, byle chłop z chłopem mogli się chędożyć, bo to jest najważniejsze w moim życiu albo jak się zaprezentujemy na eurowizji, trzeba pisać petycje, jeszcze chwila i na ulicę by wyszli, tak im żyłki pękały ale, jak zakazali im wychodzić z domu, zamykali biznesy i kazali nosić kaganiec, to było wszystko w porządku. Nie narzekajcie na polityków, bo to jest wasza polska mentalność

0

@arasz1819 masz rację ogół społeczeństwa jest głupi. Dowodem na to są wasze priorytety. Świat ma być kolorowy, choćbyśmy się w kolorym szambie tazali, to to jest najważniejsze xddd

0

@Peciak niestety, dla większości ważniejsze jest cz dwóch chłopów, będą mogli za rękę chodzić. To jest nasze społeczeństwo

0

@arasz1819 czyli uważasz, że nadal powinien rzadzic PiS lub co gorsza Po? No ni cholere nie rozumiem was

0

@Trojanek23 Ja bym powiedział dokładnie odwrotnie. Mogę gowno żreć byle chlop z chłopem nie mógł się chędożyć, takie ty masz podejście. Odpowiedz mi: czy jak konfederacja przestanie w kółko nakręcać nienawiść do osób lgbt to gospodarka upadnie czy o co chodzi?

0

@iksajotien No to jeszcze raz - polecam obejrzeć prezentację bo Mentzem wytłumaczy to lepiej ode mnie. Odcięcie większości bezsensownych ulg + zwolnienie urzędników. Plus ekonomiści wolnorynkowi wychodzą z założenia, że państwo nie potrzebuje mieć olbrzymich pieniędzy w budżecie, a powinne one zostać u obywateli. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, odcięcie socjali, być może możliwość rezygnacji z państwowej emerytury. Wydatki zmniejszą się ogromnie, pieniądze zostaną u ludzi, ale ważniejsze jest to, jaki skutek spowoduje to po latach, bo: 1. Dług publiczny będzie rósł coraz wolniej 2. Inflacja będzie rosnąć coraz wolniej, po czasie zacznie spadać. A ludzie będą mieć więcej pieniędzy i więcej możliwości biznesowych. Zobacz jakie kwoty stoją przy chociażby 800+. Każda inicjatywa socjalna pochłania grube miliardy ROCZNIE. Odcięcie ich da możliwość obniżenia podatków. Klasycznego kapitalizm polegał na tym, że w budżecie było mało pieniędzy, bo zostawały u ludzi i w sektorze prywatnym.

0

@RoberDzik Koło nienawiści do osób lgbt? Nie zauważyłem niczego takiego. Ale rozumiem że to pie**olenie o rzekomych prześladowaniach w Polsce. Nikt nie chce gadać o dwóch facetach wchodzących sobie w 4 litery. Polityka tego nie zmieni, ludzie zawsze będą mieć różne zdanie na odstępstwa od normy w zachowaniach seksualnych. W dodatku konfa uważa, że możesz robić w domu co tylko zechcesz i ich to nie interesuje, w przeciwieństwie do innych partii. Więc jak chcesz to uprawiaj sobie orgię z 5 murzynami, tylko w domu a nie w parku.

0

@Lucerfi Stary, to jakbyś napisał o chrześcijanach w Iranie, że nie są przecież zabijani, tylko nikt nie chce słuchać o odstępstwach religijnych i żeby tylko na ulicy się nie polazywali. Ajatollah mówi że w domu mogą się modlić hehe
A może by tak 2 dorosłych ludzi mogła zawrzeć cywilny związek małżeński, jeżeli wyraza taką wolę? Hmm?

1

@RoberDzik Większość ludzi od Mentzena uważa że nie powinno być państwowych małżeństw więc wtedy problem zostałby rozwiązany. Sam Mentzen chce zrobić porządek z kwestią dziedziczenia, odwiedzin w szpitalach i opodatkowania żeby funkcjonowały na podstawie zwykłej umowy między ludźmi żeby ten problem naprawić, mówił o tym w jednym q&a na YouTubie. I proszę Cię,porównywanie sytuacji chrześcijan w Iranie z sytuacja gejów w Polsce jest niepoważne. Jak w byłem w liceum to znałem wiele osób ze środowiska lgbt i więcej razy w życiu słyszałem jakie to hetero zj**ane, niż żeby ktoś na geja psioczył (bo nie wolno). Mieszkam w Warszawie i na co dzień normalny jest widok par homoseksualnych i nikt nie zwraca na to uwagi. Przychodzi Ci policja i pałuje za to że idziesz z chłopkiem za rękę? A w domu to możecie sobie uprawiać seks w jakikolwiek sposób chcecie. Chodzi o to że całe społeczeństwo nie musi wiedzieć i nie chce o tym, że parę procent facetów bierze w 4 litery od chłopaka. Prawie Mentzen planuje rozwiązać problem. Ale małżeństw nie będzie z tego względu, że wszystkie wynikające z niego ulgi są dla małżeństw dlatego, że mogą one spłodzić dziecko. Po to zresztą zostało to utworzone. Za Mentzena będziesz mógł podpisać umowę z chłopkiem i wszystkie prawne problemy przestają obowiązywać.

1

@Lucerfi Sprawdziłem i dalej nie widzę tam odpowiedniego bilansu budżetu: jak napisałem: urzędnicy i obsługa państwa to 5% budżetu, więc pójdę dalej, zwolnij ich wszystkich i zaoszczędzisz ledwie 5%.
Poza tym nie piszesz na temat: rozumiem, że ludzie będą mieli więcej pieniędzy, ale ja się pytam jak utrzymasz wtedy szpitale (które już teraz bankrutują), armię, uczelnie wyższe, nie wspominając o całej infrastrukturze jak drogi, kolej, etc.

Konfederacja obiecuje zyski dla ludzi, ale nie dla wszystkich, skoro dla pracowników najemnych podstawą opodatkowania ma być kwota brutto, a obecnie jest to kwota brutto pomniejszona o kwotę wolną od podatku, ale też ryczałtowe koszty uzyskania przychodu. Więc te zmiana de facto podnosi podatek dla pracowników najemnych. Po podniesieniu kwoty wolnej od podatku zyskają na tym najsłabiej zarabiający, ale już dla pracowników z pensją 6k brutto oznacza to stratę.

0

@iksajotien Po raz kolejny: Wejdź sobie w film Mentzena w którym prezentuje projekt podatku PIT. Wypisz sobie na kartce jakie ulgi pozostaną w tym podatku, po czym wygooglaj dzisiejszy podatek i porównaj. Możesz spróbować obliczyć, jak olbrzymie będą wpływy (a raczej mniejsze wydatki) do gospodarki po odcięciu tych zbędnych ulg. Nie mówiąc o reszcie socjalu. Powiedz mi w takim razie, jakim cudem znajdą się przy naszym długu miliardy na 800+? Szpitale zbankrutują? Tak nie działa budżet państwa. Przy polityce gospodarczej Mentzena 1. Ludzie mieliby więcej pieniędzy przez mniejsze podatki 2. W budżecie państwa byłoby mniej pieniędzy 3. Inflacja i dług by się stopniowo zmniejszały przez nie wprowadzanie dodatkowego pieniądza na rynek. Prosta ekonomia. Tu nie ma żadnej magii i alchemii.

0

@Lucerfi Ale ja nie muszę tych obliczeń wykonywać, inni zrobili to za mnie, podałem Ci konkretny przykład i nie potrafisz na niego odpowiedzieć. Piszesz, że ludzie będą mieli więcej pieniędzy, ale i budżet państwa będzie mniejszy, więc jak zamierza konfederacja modernizować armię i szpitale? :D

Teraz zakładasz, że jestem zwolennikiem 800+ i dalszego zadłużania państwa, cóż, błąd, to oczywiste, że polityka gospodarcza PiSu jest fatalna i jestem jej przeciwnikiem, a szefa NBP powinno się poddać w stan oskarżenia.

0

@AxelF Chociazby Chiny, które wywrócily stolik, poniewaz postawily na reaktory atomowe na bazie toru.

0

@iksajotien "Dodatkowo Europejski Bank Centralny jako 3 główne przyczyny inflacji wskazuje pandemię, agresję Rosji i wzrost cen energii."

Jako ekspansywni monetarysci nie mogli wydac innego komunikatu. Bezprecedensowy dodruk pieniadza oczywisce nic nie ma do rzeczy...nie, ani troche. Kit ludzia wciskaja...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?