La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1391 Culés

62

Mam nadzieję, że kiedy pisowcy wreszcie przegrają wybory, to ich następcy zlikwidują ten durny zakaz handlu w niedzielę. Dzisiaj jest jeden z wyjątków i jakoś nikomu z tego powodu krzywda się nie dzieje, no ale tak to jest jak władza daje sobie wchodzić na głowę betonowi związkowemu i Kościołowi

44

@Azacca zapytaj ludzi co poszli do pracy a nie chcieli

48

@sonek Jak poszli dzisiaj to pewnie mają wolne w innym dniu, poza tym nikt ich do tej pracy nie zmusza

33

@Azacca czy ja wiem. I tak ludzie za bardzo gonią za pieniędzmi. Jak nie ma się nic lepszego do roboty w niedzielę jak pójść na zakupy to tylko wspolczuc

39

@Wojcio To sobie współczuj jak masz potrzebę, ale jak ktoś chce zrobić zakupy w niedzielę to powinien mieć możliwość to zrobić

30

@Azacca I dobrze niech sklepy będa zamknięte w niedziele. Akurat to jedno co rządowi wyszło dobrze.

48

@Azacca co z tego, że mają wolne w tygodniu? niedziela to dzień, gdzie praktycznie każda branża ma wolne, jeden dzien w tygodniu, który w całości możesz spędzić z rodziną.
w 6 innych dni w tygodniu możesz bez problemu zrobić zakupy ale oczywiście ta niedziela boli najbardziej bo trzeba cały dzien w domu spędzić, chore.

50

@Azacca w żabce potrzebują takich jak ty

10

@sonek @Wojcio cale szczęście że w Polsce ludzie mają dużo pieniędzy i czasu żeby zrobić wolne niedzielę ;) Handel dość że dostał po dupie przez pandemia i wojnę to jeszcze każą płacić ZUS i składki lecz nie można zarabiać w niedzielę. Powinni odliczyć 4 dni w miesiącu i byłbym szczęśliwy bo ja tracę na tym a zyskują duże firmy. Wojcio ale do restauracji pójdziesz czy na stacji zatankujesz paliwo ;) gość piszę o jednej branży ale inna już musi pracować żeby sobie coś zjeść czy dojechać...

24

@Azacca Co to za podejście samolubne. Maseczkami ratujesz świat a tu masz innych gdzieś. I nie, nic się nikomu nie należy. Nie bój się masz 6 innych dni tygodnia na dopompowanie kabzy miliarderow

1

@Azacca Dokładnie, niedziela to dzień jak każdy inny, nie każdy robi poniedziałek- piątek 8-16. Ja nawet wolę w niedziele pracować, mimo większego ruchu, bo nie załatwisz nic w urzędzie czy banku.

21

@takisobiektos A jakiś argument za tym masz?
@RobiS Kina, knajpy, puby, itd. są otwarte w niedzielę i jakoś nikt się nie przejmuje czy mają wolne czy nie, więc dlaczego pracownicy handlu mają być uprzywilejowani? Poza tym sklepy otwarte w niedzielę to możliwość pracy dla studentów, którzy teraz zostali pozbawieni tej szansy

11

@Azacca jest 6 innych dni na zakupy. Niemozliwe nie poradzic sobie z tym :) w karajach zachodnich jest to normalne i nikt nie placze. Branza handlowa jest ogromna branza i dobrze, ze w ten sposob mozna zrobic cos dobrego dla pracownikow. W takiej Hiszpanii, we Wloszech czy we Francji w sobote do poludnia sie kupuje a potem zamkniete. Kazdy jest w stanie zrobic sobie zakupy.

4

@Azacca mogą zawsze znaleźć pracę w kinach, knajpach, pubach itd. :)

3

@sonek Na przykład pracownikom produkcji gdzie ich znaczna większość pracuje w systemie w którym trzeba być w weekend. I jest lwia część rynku pracy. Ale rzeczywiście wyróżnijmy jedną grupę zawodową.

11

@Wojcio xD Co mają maseczki do zakazu handlu? Poza tym na tym zakazie najbardziej cierpią małe indywidualne sklepy, a nie wielkie sieci
@LambiPL No właśnie
@malicinho Tylko porównaj sobie zachodnie gospodarki do naszej, która nadal goni za tamtymi
@RobiS Dlatego nie powinno być zakazu handlu w niedzielę, a jesli komuś przeszkadza praca w niedzielę to niech znajdzie pracę pracę w kinach, knajpach, pubach, itd.

18

@RobiS pielęgniarki, pracownicy cpn, kierowcy autobusów liniowych, maszyniści itd - mogą pracować i mieć za to wolny inny dzień a sklepy nie?

1

@Matheu12
Jacy to pracownicy produkcji w większości pracują w sobotę/niedziele?

13

@RobiS W 6 innych dni też możesz iść do kina, zjeść obiad w knajpie, iść do zoo, czy iść do lekarza (w specjalizacjach bez nagłych przypadków). Dajemy im wolne w niedziele wszystkim?

1

@pluszek Na przykład moi znajomi i ja sam przez jakiś czas, bo jest coś takiego jak system czterobrygadowy.
Ten problem jest zwłaszcza w miastach, gdzie nie ma zbyt wiele pracy i pracodawcy mogą sobie na to pozwolić, bo nie ma wyboru.

0

@LambiPL dajemy, nie mam z tym żadnego problemu, lekarz to inny typ zawodu, który pracować musi.

2

@Azacca o tak tak miliony sklepów w Polsce, przyznaj się że do biedry nie możesz jechać xd Gdyby komuś to poważnie przeszkadzało to już by strajkowali że chcą pracować. A ty nie jesteś od ustalania grafiku. Majstrowi też w niedzielę będziesz kazał przychodzić? A z tymi maseczkami to czysta hipokryzja na pokaz o innych dbamy a w tak podstawowych rzeczach za grosz ludzkiego zrozumienia. Ha tfu

0

@RobiS Najlepiej od razu soboty i niedziele, gospodarka wytrzyma
@Wojcio Ja żadnej hipokryzji nie widzę, jeszcze nikt nie umarł przez handlowe niedziele

6

@Azacca to czemu nie jesteś w pracy teraz? szefie wszystkich szefów

2

@RobiS Widzę, że argumenty się skończyły

6

@Azacca I bardzo dobrze zrobili, jest tyle czasu przez 6 dni że każdy powinien się ogarnąć z zakupami, nie wierzę że brak na to czasu, bo na co innego jest czas. A kto sobie nie zrobi to peszek.

3

@Batys Rozumiem, że od czasu wprowadzenia tego zakazu nigdy nie zdarzyło ci się pójść w niedzielę do kina, knajpy, pubu, na mecz, na basen, tankować na stacji benzynowej, tak?

3

@RobiS Nie każdy lekarz musi pracować, ci pierwszego kontaktu od przeziębień i bólu końca małego palca u stopy (Mama z medycyny, zdziwiłbyś się z jakimi pierdołami ludzie przychodzą prosto do szpitala). Idąc do danej pracy masz powiedziane - ile h w miesiącu pracujesz, czy weekendy wolne czy pracujące, zakres obowiązków itd. Tak jak nocne zmiany potrafią wywalić do góry nogami komuś funkcjonowanie, tak o to nikt się nie czepia. Dając ludziom "wolność" do wolnej niedzieli (w wybranych tylko przypadkach bo inni muszą pracować), zabierasz innym "wolność" do zakupów w niedziele. I to nie tak że ktoś stoi z batem nad pracownikiem, wciąż dużo ludzi nie miała by problemu z pracą w niedzielę. Potrafię mieć zmianę 12-14h w niedzielę i nic mi się nie dzieje, dzień jak co dzień.

1

@bodziu11arret 100% w punkt, zgasiłeś tego "mondrego" platfusa!

4

@Azacca ty masz wolne w niedzielę a chcesz żeby inni musieli zostawić rodziny, bo ty chcesz sobie zrobić zakupy?

4

@Azacca tak, dlatego ja do każdego wyjeżdżam, że kina są otwarte w niedzielę, masz rację.
pieką was cztery litery bo w ten jeden cholerny dzień nie możecie wyjść z domu i kręcicie awantury jakby was pozamykali na pół roku z butelką wody i bochenkiem chleba.

ps. ja chce zrobić zakupy o 2 w nocy w biedronce, niestety wszystkie są zamknięte, co teraz? trzeba jakas ustawę wprowadzić, że sklepy spożywcze muszą być otwarte 24/7

3

@Azacca A żebyś wiedział, jedynie stacja paliw jeśli Cię to interesuje i to bardzo rzadko, nie potrzebuję wyjścia do kin, itp. bo mam ciekawsze opcje i nie potrzebne mi to do szczęścia. Zakupy zawsze robię na tygodniu i nic mi nie brakuje, a jak się zdarzy raz na rok coś pilnego, to mam mały sklepik u siebie zawsze czynny przez kilka godzin.

0

@takisobiektos też tak uważam

8

@poskus Powtarzam, nikt nie jest zmuszany do pracy w sklepie. Jak komuś nie pasuje to niech ją zmieni
@RobiS Widzę, że jak grochem o ścianę. Nierówne traktowanie różnych branż nieważne, obciążanie gospodarki nieważne, ważne tylko, że jedna grupa może mieć wolne w niedziele
@Batys To dlaczego tankujesz w niedzielę, skoro miałeś na to sześć pozostałych dni tygodnia?

2

@Azacca A kto powiedział że tankuję? Bo ja nie. Mam Ci się spowiadać po co jeżdżę na stację paliw? Po drugie napisałem że bardzo rzadko, a nie że regularnie.

0

@Matheu12
Ok, tak pracują huty, kopalnie ale to nie jest codzienność.
Nadal pytam - jaka to ilość ludzi?
Ogromna większość zakładów produkcyjnych nie pracuje w soboty i niedziele.
Dlaczego więc sklepy maja w niedzielę pracować byś TY mógł zrobić zakupy?

0

@Batys Co z tego, że rzadko skoro korzystasz? Dlaczego pracownicy stacji mają nie mieć wolnych niedziel, a pracownicy sklepów mają mieć?

0

@Azacca Ty, a kto wchodzi władzy na głowę w Niemczech? :)

1

@Dari0G Ty, a gospodarka Polski jest na takim samym poziomie co gospodarka Niemiec?

2

@Azacca Myjnia samochodowa jest samoobsługowa, więc sam sobie myję auto, nikt mi w tym nie pomaga, tylko moje ręce. Nikt mi nie musi wydawać żadnej kasy itp. Bo przecież nie napisałem że robię jakieś zakupy. I na tym kończę.

1

@Azacca Ludzie szybko się przyzwyczaili i jakoś osobiście nie widze w tym problemu, że sa pozamykane sklepy w niedziele. Tak jakby był to jedyny dzień w tygodniu, w którym musimy zrobić zakupy.

4

@Azacca A co to ma do rzeczy? Jaki to jest argument? To może, z uwagi na gorszy poziom naszej gospodarki, zlikwidujmy Kodeks Pracy i wprowadźmy pracę po 16h, obowiązek pracy dla dzieci, płace ustalmy na poziomie wystarczającym jedynie na przeżycie i tak dalej. Widzę, że chciałbyś się jakoś odgryźć, ale znowu nie masz sensownych przemyśleń, by to zrobić. Klepiesz w tę klawiaturę aby klepać, a jak ktoś Ci pokazuje, że w innym, "wzorcowym" kraju, jest tak samo, a nie ma tam wpływu kościoła i związków, to wyjeżdżasz z poziomem gospodarki. Odpowiedziałem Ci więc w takim samym kretyńskim stylu.

0

@Dari0G Ma dużo do rzeczy i twoje wściekanie się nic nie zmieni

2

@Azacca co Ty w ogóle porównujesz do kin, czy knajp... idź i zatrudnij się np w Biedronce na kasie i napisz Nam czy po pół roku nie jest fajnie wiedzieć, że jednak w Niedziele nie musisz iść użerać się z ludźmi... i nie wyskakuj tu zaraz z tekstem, że nikt nikogo nie zmusza, żeby pracować na kasie bo ktoś to jednak robić musi... na tak ulubionym przez wielu "zachodzie" sklepy są zamknięte i nie rządzi tam PiS... z drugiej strony pewnie masz z 12 lat i gówno wiesz o pracy i wolnym...

0

@Azacca zmuszony nie, ale każdy ma prawo do bycia z rodziną.

5

@Azacca Nie, nie ma. A Ty znowu, kiedy nie umiesz się odnieść merytorycznie, olewasz odpowiedź na pytania rozmówcy i usiłujesz stosować jakąś bieda-socjotechnikę próbując umniejszyć temuż interlokutorowi. Konkrety proszę, czemu nie pójść na całość, jak w niektórych krajach (np. w Katarze podczas przygotowań do mundialu), a nie Twoje zwyczajowe lanie wody, kiedy nie wiesz, co powiedzieć, a nie jakieś żenujące uwagi o "wściekaniu się", kiedy to Ty kręcisz aferę.

Zresztą, Ty się sam orzesz własnymi wypowiedziami, że zacytuję Twoją odpowiedź z tego wątku:
"@RobiS Dlatego nie powinno być zakazu handlu w niedzielę, a jesli komuś przeszkadza praca w niedzielę to niech znajdzie pracę pracę w kinach, knajpach, pubach, itd."
Przecież to zdanie nie ma sensu w kontekście Twojego podejścia do tej sprawy. Nie zastanowiłeś się, tylko naklepałeś w klawiaturę, co Ci się w głowie uroiło. "(...) jeśli komuś PRZESZKADZA praca w niedzielę, to niech ZNAJDZIE PRACĘ w (...)" branżach, które w tę niedzielę pracują? Popatrz jak sam strzelasz sobie w stopę. Chciałeś napisać coś innego, ale nie pomyślałeś.

Ale idąc TWOIM tokiem myślenia, to może osoby, którym praca w niedzielę nie przeszkadza, niech znajdą pracę tam, gdzie będą mógł to robić.

0

@poskus Oczywiście, że ma prawo i może spędzać czas z rodziną gdy ma wolne

2

@Krzysiek872 A czemu porównanie do knajp nie jest dobre?

0

@Dari0G Faktycznie w tamtym poście palnąłem głupotę, co nie zmienia faktu, że twoje porównanie do Niemiec nie ma sensu i masz duży problem, że ci to wytknąłem

0

@Azacca moim zdaniem by wystarczyło, jakby każda marka handlowa, poza terminami wskazanymi w ustawie mogła się otworzyć dodatkowo 1x w miesiącu (w sensie wybierają np. pierwszą niedzielę miesiąca w danym roku) + w każdą piątą niedzielę miesiąca, jeżeli taka wypada...wtedy w jedną niedzielę masz otwartego lidla, w inną biedronkę, w inną kauflanda etc.
1/4 niedziele pracujące to nie jest tragedia (rzadko 2/5) dla pracowników, konsumenci mają otwarte sklepy i są zadowoleni, problem rozwiązany.

0

@Destroyer_of_Worlds Wszystko jest lepsze od całkowitego zakazu handlu, ale ja nadal uważam, że powinna być całkowita wolność w tym zakresie

3

@malicinho a co jesli ktos jak ja pracuje czesto 6 dni w tygodniu to kiedy mam zrobic zakupy?
I skoro tak to wszyscy maja miec wolne, takze zapomnij o swojej bankowosci w niedziele, jak sie cos zablokuje, masz siedziec i czekac, mamy w d. twoje oplaty i pieniadze, masz siedziec i czekac, tak samo jak sie polamiesz albo dom sie spali - wolne to wolne, czekaj az sie otworza, wolna niedziela to dla wszystkich i juz,

6

@Azacca I znowu to samo, usiłujesz wmówić, że to ja mam problem, kiedy to Ty palnąłeś głupotę. Moje porównanie do Niemiec ma sens, bo chodzi o obowiązujący w obu krajach zakaz, z tym, że tam jest on ok, a u nas to zbrodnia. Potrafisz udowodnić, że w Niemczech powiedzieli "No dobra, mamy zadowalajacy poziom gospodarki, więc zakazujemy handlu w niedzielę"? Czy może były jednak inne powody? Założę się, że nie umiałbyś tego zrobić. Wybierasz po prostu rzeczy, które pasują do Twojego światopoglądu, a te, które się z nim kłócą, racjonalizujesz, by nie czuć się niekomfortowo. Nie jesteś wcale taki mądry i nowoczesny, za jakiego się uważasz.

4

@Azacca ludzie mają pracować w niedzielę bo ty chcesz sobie zakupki zrobić
Ojojj biedaczek XD

0

@Dari0G Ewidentnie masz problem, skoro cały czas ratujesz się wycieczkami osobistymi

6

@Azacca Ewidentnie to Ty masz problem, skoro unikasz merytorycznych odpowiedzi, częstując mnie w zamian nieudolną socjotechniką. Zresztą, już wcześniej zauważyłem, że w tematach, w których ktoś Cię przytłacza argumentami, albo uciekasz i już się nie odzywasz, albo stosujesz taką właśnie taktykę dyskredytowania rozmówcy. Żenujące.

1

@sonek ważne, żeby szlachta czesząca pięciocyfrówki w IT nie pracowała, natomiast "robole i swołocz" skoro się nie uczyli, niech zasuwają, żeby szlachta mogła sobie wyjść o każdej porze dnia i kupić wegańskie mleko, albo jakiegoś gotowca na obiad.

2

@panczo Nikt tutaj wcześniej nie wyzywał pracowników handlu tak jak ty to robisz xD

0

@Szklaner po pracy albo przed praca. Nie wiedze w tym nic trudnego. Przeczytaj jeszcze raz co napisalem i porownaj wielkosc branzy i ilosc pracownikow.

0

@Azacca no i niech to będzie niedziela. Każda niedziela

0

@Azacca masz całe 6 dni na zakupy... Ale fakt sklepy powinny być czynne cały tydzien, a nawet powiem więcej niektóre całodobowo ;)

0

@Azacca ten cudzysłów wiele wniósł do mojej wypowiedzi, to że sobie przeczytasz moją wypowiedź i zinterpretujesz po swojemu nie biorąc go pod uwagę, to jest twoja sprawa xD

0

@Azacca a Ty byś chciał pracować w niedzielę? I co z tego, że w tygodniu mają wolne (choć uwierz, nie wszyscy mają wolne za niedzielę albo dodatki finansowe) skoro, np wszyscy znajomi pracują. Poza tym, co Ty potrzebujesz kupić w tą nieszczęsną niedzielę, że nie możesz kupić tego w inny dzień?

0

@SeWo77 serio, porównujesz pielęgniarki, czyli służbe zdrowia do zamknięcia sklepu?

0

@Batys jak źle piwo policzy to potrzebuje jeden z drugim do biedry skoczyć.

0

@kat252 i tu się mylisz prostaku gdyż alkoholu nie spożywam, za to żona pracuje w służbie zdrowia

0

@Matheu12
To spróbujmy polepszyć też innym a nie jednym dowalić

0

@malicinho swietny pomysl! Na przyklad miedzy 23, a 24 pojde sobie na zakupy po drugiej zmianie, potem pospie dlugo, tak ze 4-5h, wstane rane zeby cos z tych zakupow zrobic i nie zdechnac z glodu, i znowu do pracy. To jest to.

0

@sonek Dokładnie ten naród niestety tak ma ,żeby tylko ktoś nie miał lepiej bo jak tak można i tylko żreć się tutaj na dole między sobą durny naród

0

@SeWo77 HAHA, prostaku? Prawda w oczy kole? :D Widzę, że w punkt trafiłem, mimo, że konkretnie do Ciebie tego nie napisałem. Skoro, jak piszesz alko nie spożywasz to co Cię tak uraziło? :D Z kogo tu prostak wychodzi?
A więc żona pracuje w służbie zdrowia to niech wszyscy w około pracują? Pomyśl, jakie znaczenie ma handel a jakie służba zdrowia w niedziele i święta. Jeżeli tego nie rozumiesz, to może jednak skocz do żabki, po ten złoty napój, którego nie spożywasz ;)

0

@Szklaner serio? pracujesz od 6 do 23? jeżeli, tak to współczuję, choć w to nie wierzę

0

@Szklaner mozesz isc o 9 rano, nie mow, ze sie nie wyspisz do tej godziny

0

@Azacca
Akurat ten zakaz nie jest durny
Nawet w krajach nie wyznaniowych jest i jest dobrze

1

@kat252 :) pewnie że nie spożywam, żona pracuje i napisałem to dlatego że ceni sobie wolny dzień w tygodniu w który może pozałatwiać co chce i tak dalej. Nigdy njie jest tak że pracujesz każdą niedzielę. Dodatki za pracę w niedzielę do wynagrodzenia też są i chętnych w takich firmach jest sporo. Uczepiłeś się handlu i służby zdrowia, a CPN kina restauracje to handel czy służba zdrowia?

0

@AbelKabel polska niedługo też będzie krajem wyznaniowym

0

@sonek Są inne zawody. Każda praca to wyzeczenie. Mało kto jest zadowolony ze swojej pracy. Zwykle zmieniamy pracy bo szukamy lepszych perspektyw. Na tym to polega.

0

@SeWo77 zgodzę się, że dodatki są, ale nie wszędzie. Niektórzy nie mają specjalnych dodatków finansowych, np Biedronka. Tam jest/był dzień wolny, co też nie wszystkim pasuje, bo woleliby kasę. Jednak, tak czy inaczej do roboty iść muszą. I nie uczepiłem się szpitali, tylko odniosłem się do tego co między innymi napisałeś. Niektóre branże muszą działać, żeby wszystkiego nie sparaliżować, np wspomniane przez Ciebie CPN-y. Handel się raczej do tego nie zalicza. Nawiasem mówiąc, Kina i restauracje, dla mnie mogą być zamknięte :)

0

@Azacca W UK też w niedzielę że zrobisz zakupów, chyba że w małych sklepach. Poza tym po 22 w weekend nie kupisz alkoholu, chyba że u ciapatych pod ladą, ale nie tyle ile chcesz i nie co chcesz. Musisz iść do pubu. I co? Tam kościół nie miesza ale też doszli do pewnych wniosków jako społeczeństwo. Też wolałem gdy w niedzielę można było robić zakupy, ale teraz jest mi to zupełnie obojętne.

1

@Azacca tu nie ma co porównywać, zakaz handlu w niedzielę to nie jest coś co ani ma duży wpływ na gospodarkę Polski, ani niewiadomo jak zniesienie go jej nie uratuje co widać po tym jak ten zakaz jest powszechny. Polska gospodarka ma większe zmartwienia niż to, że każą ludziom jeden dzień w tygodniu odpocząć

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

0

@maniak33333 nikt ci nie broni. Otwieraj biznes i zapier#*laj 24/7 januszku

1

@Azacca ty taki głupi, czy tylko udajesz ?

0

@Azacca serce rośnie, jak się patrzy na komentarze, które orają twój idiotyczny wpis.

0

@Azacca życzę Ci żebyś tyrał sam przez cały tydzień dzień w dzień...
Moja siostra pracowała w sklepie i bez żadnego pytania zasuwała 7 dni w tygodniu po 9-10 godzin. Ale przecież Pan chce zrobić zakupy...

0

@sonek Równie dobrze można napisać: zapytaj tych, którym jedyną możliwość zarabiania/dorabiania dają weekendy.
Jeżeli ktoś chce pracować, niech pracuje, aczkolwiek zasady pracy w weekendy (z naciskiem na poziom i sposób wynagradzania) musiałyby być precyzyjnie regulowane przez prawo pracy.

0

@Azacca jak widać to głównie tobie to przeszkadza

0

@SeWo77
Trzeba zmienić konstytucję

0

@Azacca
Współczuć ludziom których jedynym celem jest udanie się w niedzielę na zakupy.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Wojcio Nie wiem jaki jest sens w gadaniu, co by kto zrobił w niedziele gdyby... Nikt nie jest niewolnikiem, jak się praca nie podoba to wypowiedzenie i elo. Jak nie ma innych ofert, to może warto rozważyć podbicie własnych kwalifikacji, a nie płakać do rządu o pomoc.

0

@pluszek Tacy jak @Azacca nie mają rodzin, znajomych ani przyjaciół. Dla tych ludzi jedyną rozrywką w niedzielę jest latanie po sklepach i galeriach. Tak jak napisałeś, pozostaje nam tylko współczuć takim ludziom...

0

@sonek Ja od poniedziałku do piątku chodzę do pracy, a nie chcę. Dlaczego ten pracujący w niedzielę ma mieć wolne, a ja nie?

0

@prodigy
Jak w tym kraju ma być dobrze jak ludzie zadają takie durne pytania?

0

@RobiS @Dari0G @Roonie10 dla mnie wystarczy że są straty w mały formach gdzie ogromne firmy przy tym zarabiają. Ja jestem w handlu i znam to na wylot. Państwo na tym traci i średni oraz małe firmy. Dobrze że w naszym kraju jest coraz lepiej i mamy kasę na wzytsko. Zaraz będziesz miał tak wysokie koszty wszystkiego że średnia wypłata będzie starczac naprawa na nie wiele. Kolejna sprawa jeden sektor jest poszkodowany inne dalej pracują więc można sobie wybierać pani na stacji pracuje chociaż również prowadzi handel. A że stacje są państwowe to wiadomo kto zarabia. Ogólnie szkoda tłumaczyć ludzia którzy są odporni na wiedzę i liczby. Tak czy siak handel w niedzielę wróci bo kryzys i coraz większe koszty zmuszą rząd to.odwrocenia. Ja jestem miesięcznie stratny 2-5 tyś na zamkniętym sklepie(nie ma szans na przeniesienie zysku w inny dzien) i wytłumacz mi jednego dlaczego płacę koszta i są one również naliczane na niedzielę lecz nie mogę w nie pracować? To tak jakbyś nie jeździł do pracy w weekend ale musisz wydać na paliwo i jedzenie w twoim przypadku bez żadnego zarobku. Rusz głową trochę

0

@Roonie10 @RobiS @Dari0G polecam się zapoznać z skutkami wprowadzenia zakazu handlu i podatku cukrowe na zarobek ogólny. Nasze państwo stać na wszystko. Może dlatego inflację przed pandemia miała już ponad 6 % ;) gonimy Europę w cenach największej potrzeby a nie zarobku.

0

@sonek Durne to są tego typu zakazy od ludzi, którym się coś wydaje.

« Powrót do wszystkich komentarzy