La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1313 Culés

106

Konfederacja jest trochę jak taka sałatka z wszystkiego co zostało w lodówce. Dużo składników, z których wiele do siebie po prostu nie pasuje, ale są zmieszane razem, żeby wylądować na stole.
Wyborcy konfederacji to natomiast osoby, które z tej wielkiej michy wybierają tylko te rzeczy, które im smakują i próbują przekonać innych, że to wspaniałe danie.
Problem w tym, że zjedzenie całości skończy się sraczką.

0

@arkasath a kolega na kogo głosuje ?

55

@kaamil1910 pewnie na platformę XD

11

@kaamil1910 jeszcze nie wiem, czekam na programy wyborcze. Sprawdzę który mi najbardziej odpowiada i jest możliwy do zrealizowania.

15

@arkasath No jeśli oni są zmieszani i do siebie nie pasują, to nie wiem, jak nazwać inne partie.

27

@arkasath
to jeszcze charakterystykę PiS, PO, Lewicy

19

@arkasath z takim podejściem to ja się nie dziwię, że w kółko mamy Popis:)

33

@Barca1992 Z jakim? Że sprawdzi programy wyborcze? xD

Komentarz usunięty przez użytkownika

9

@Barca1992 Czyli jest albo Konfederacja albo koniec świata? nie ma nic pomiędzy?

0

@arkasath programy zawsze sa piękne.

22

@Barca1992
Z jakim podejściem? Z polityką PiSu się nie zgadzam kompletnie, ale trzeba im oddać, że swój program wyborczy realizują. To, że skutki są opłakane dla państwa, to zupełnie inna historia.

Jeżeli natomiast jeden z liderów Konfederacji mówi otwarcie, że: "Konfederacja ma program, bo jakiś program musi tam być. Jeszcze raz, żebyśmy to jasno powiedzieli: ten program służy do zdobycia głosów wyborców, a nie do realizacji.", to oddając na nich głos, nawet bym nie wiedział na co tak na prawdę głosuje. To powoduje, że odpadają u mnie w przedbiegach.

16

@arkasath Czyli jesteś jak osoba która wychodzi ze znajomymi coś zjeść, Kiedy któryś z twoich znajomych proponuje konkretną restauracje, ty nagle znajdujesz powód dla którego tam nie iść, ale koniec końców kiedy znajomi zapytają ciebie do której restauracji ty chcesz wejść, odpowiadasz coś w stylu "nie wiem" "obojętnie" lub "mi to wszystko jedno" . Najgorszy typ znajomego... Ale to tylko moje zdanie ;)

8

@arkasath i jeśli na papierze najlepszy będzie program PiS lub PO to rozumiem zagłosujesz na nich odstawiając na bok ich dotychczasowe dokonania? Dzień po wyborach takie programy lądują w koszu dlatego ja na programy tego typu partii nawet nie zwracam już uwagi.

0

@Jakchcesz w tym kraju to jest PIS i PO i nic pomiędzy, patrząc co wybory :P

3

@Explode chodzi mi konkretnie o to dziwne fanatyczne wręcz podejście: albo jesteś za jedyną słuszną partią Konfederacją, albo jesteś przeciw nim i w tym kraju nic się nie zmieni i w ogóle koniec świata jest. Musisz być za konfederacją.

20

@kaamil1910
Bardziej niż do wyjścia do restauracji- porównałbym to do wybrania jedynej rzeczy, którą będziesz mógł jeść przez najbliższe 4 lata. W tym wypadku wolałbym makaron z sosem pomidorowym, niż ogórki kiszone w mleku, pomimo, że uwielbiam zarówno ogórki kiszone, jak i mleko.

0

@arkasath Jeśli tak to co można dostać po Hołowni???
Gościu bierze posłów prawie każdej partii.

6

@Roobo okej, tylko posłowie/politycy, którzy do niego przechodzą- otwarcie mówią, że popierają jego postulaty. W Konfederacji, jak w każdej partii koalicyjnej masz natomiast Ruch Narodowy i partię Korwin, które w wielu sprawach mają zupełnie inne poglądy, jednak wzajemnie siebie potrzebują, aby utrzymać wynik powyżej progu wyborczego.

0

@arkasath o kurde. Porównanie we punkt. Wręcz idealne, szczególnie z tym wyborcą wybiorczym.

6

@arkasath To ja podziękuję za takich posłów którzy zmieniają poglądy z powodu przejścia do innej partii.

0

@arkasath No dobrze piszesz, ale czy PiS realizuje program wyborczy? Sprzedają zawsze piękne wizje, suweren to łyka i jest zachwycony a na koniec nic nie powstaje, to co istniało to spie*dolą i jeszcze nakradną. Ale to jest nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! Jeśli uznamy to za program PiSu, to faktycznie go realizują ;)

2

@arkasath wyobraź sobie pis i Konfa razem!!Rasizm, ograniczanie praw ludziom, szczególnie kobietom, wyjście defnitywne z UE. Pis jeszcze się trochę boi niektórych rzeczy, ale konfa to by była jazda. Zreszta wystarczy spojrzeć choćby na USA w czasach gdy Konfederacja była na południu i niewolnictwo, zacofanie, rasizm. to jest to co oferuje konfederacja, choć przekaz jest taki, ze oni są za wolnością. Przekaz dla ciemnego ludu

1

@Hellrider
Dali to 500+, 13ste emerytury, podnieśli pensję minimalną itd. Skutkiem jest oczywiście spadek wartości pieniądza, ale suweren chciał zobaczyć tylko więcej na kwitku, więc program w jakimś stopniu zrealizowany.

@Roobo
Nie zupełnie. Po pierwsze- człowiek może zmienić poglądy, co świadczy w zasadzie o nabywanym przez niego doświadczeniu. Po drugie- nie koniecznie muszą zmieniać poglądy. Po prostu należeli do partii, która była najbliżej ich przekonań. Jeżeli teraz pojawiła się taka, która jeszcze bardziej trafia w ich poglądy, to dlaczego by do niej nie przejść?

1

@arkasath Można zmienić pogląd na dany temat jeśli nastąpi fakt który nie był wcześnie znany.
Tu ewidentnie zmiana poszła przy okazji zmiany partii.

1

@arkasath
Zaorac i tyle nikt tego mema nie traktuje poważnie :D Dla mnie to twór niczym ruch palikota i tak samo skonczy

Komentarz usunięty

5

@arkasath a dałem Ci herba, bo w sumie fajnie, humorystycznie i kulturą napisałeś, choć nie do końca się zgadzam :D Jestem wyborca konfy, ale faktycznie mam wrażenie, że większość z nas (elektoratu) głosuje na nich, bo nie ma alternatywy i zasadniczo nie ma osoby, której pasuje 100% a nawet 90% ich poglądów. 90% to może być poglądów partii KORWiN a nie całej Konfy, bo w kilku miejscach mają co najmniej inne podejście.

1

@Dojaar Z liderem, który jest jednocześnie liberałem, konserwatystą i socjaldemokratą w zależności od potrzeby. Przed wyborami wielki wolnorynkowiec z programem 3x 15%, po wyborach 21 podwyższonych podatków.

4

@arkasath Aha. Jeszcze jedno.
Z Korwinem jest tak (bo to jego cytat przytoczyłeś), że trzeba trochę szerzej analizować wypowiedzi.
On używa mnóstwo skrótów myślowych i bardzo często dochodzi przez to do nieporozumień (dlatego średnio się nadaje na polityka, ale co zrobić..)
Mianowicie - tak - główna cecha programu wyborczego jest taka, by zdobyć głosy. Po to się go tworzy na czas wyborów. Logiczne prawda? Ale nie znaczy to, że nie wprowadza NIC z tego.
To jest tak, jak bym powiedział "Samochód nie jest po to, by gwarantował bezpieczeństwo na drodze, tylko po to, by jak najsprawniej dotrzeć z punktu A do punktu B". Ty teraz możesz zrozumieć, że producent aut nie powinien tworzyć zabezpieczeń w aucie, itp. Ja uważam, że jak najbardziej może, ale to nie jest nadrzędny cel auta.

3

@arkasath Sztos komentarz. Nie tylko ze względu na to, że też Konfederacji nie lubię, ale tak jak @michal26 napisał: fajnie wyszedł Ci humor w tym komentarzu :)

3

@macio_944 tak, jak kiedyś Ci mówiłem - można się po prostu różnić poglądami, ale trzeba zawsze z kulturą się wypowiadać.

3

@arkasath Aktualnie żadna partia nie zasługuje na jej bycie w sejmie ale jeśli już mam i muszę głosować to wolę zagłosować na Konfederację niż PO/PIS. Część ludzi głosuje też za lewackimi Razem itp. To już jest dopiero dno.

2

@arkasath Chyba siedziałeś ostatnie 10 lat w jakiejś piwinicy bez dostepu do mediów. W partiach takich jak PiS czy PO, jest tyle samo rozbieżności, co i w Konfederacji.
POPiS to są duże systemowe partie, kładą większy nacisk na spójny wizerunek. Choć i tak im to średnio wychodzi, bo co chwila jest tam jakaś wewnętrzna zadyma.
Skupiają się jedynie w obliczu wyborów lub realnym zagrożeniem upadku.
Politycy są kłótliwi, Polacy są kłótliwi - nie ma tu miejsca na konkretną spójność.
A to, że są w Konfedreracji skrzydła - wolnościowe, narodowe, katolickie, prorynkowe, nie jest niczym złym, ani dla partii, ani dla kraju.

1

@arkasath Jeżeli wylądowanie na stole można by uznać za przejście progu wyborczego to osobno by te składniki na tym stole nie wylądowały :D

0

@arkasath Makaron z sosem pomidorowym to jest obiektywnie dobre danie, a takiej partii nie ma w Polsce :D

0

@arkasath Bardziej bym to porównał do kajzerek Gmocha w które Tomaszewski wbijał wykałaczki. Wyglądają smakowicie że aż chcesz zjeść ze cztery naraz ale jak tylko się wgryziesz to natychmiast czujesz jak wbijają Ci się w podniebienie korwinizmy, sośnierzyzmy, dyskryminacja osób o odmiennej płci, fanatyzm religijny oraz ogólny twardogłowy, nieskalany otwartością na wszystko co choć troche odmienne od wydumanych ideałów umysł ludzi z tej partii.

0

@arkasath dobre porównanie :D większości wyborców konfederacji wystarczy, że usłyszą jedną rzecz która im przypasuje i na tej podstawie zaczynają te partię wyznawać jak wiarę

0

@arkasath
Po co wogole o nich pisać
Partia dla ludzi bez szacunku do czego i kogokolwiek

0

@arkasath Myślę, że nie do końca zrozumiałeś tą wypowiedź o programie i jego realizacji. Słowa.wyrwane ewidentnie z kontekstu. W tej wypowiedzi padły najpierw bardzo ważne słowa, że aby zrealizować program to trzeba zdobyć większość w Sejmie. A jeśli nie ma na to szans i ewentualnie zawiąże się jakaś koalicja to wówczas realizuje się to co jest do przełknięcia dla koalicjanta. To chyba oczywiste.

4

@arkasath kofederacja jest jedyną partią w sejmie polskim która ma jasno określoną ścieżkę po jakiej kroczą i jako jedyni są w tym konsekwentni. Dużo bardziej wolę głosować na nich niż na bezpostaciową resztę która jest właśnie taką sraczką bo nigdy nie powiedzą czegoś przeciw w obawie utraty wyborców, są jak chorągiewki. I mimo że wiele w konfederacji mi nie pasuje to i tak są partią wg mnie jedyną na którą warto oddać głos. I mój reprezentant w sejmie jak dotąd nigdy mnie nie zawiódł.

0

@arkasath Wolę tę sałatkę niż jeść gówno, które wysrał bezdomny.

1

@arkasath "Jeżeli teraz pojawiła się taka, która jeszcze bardziej trafia w ich poglądy, to dlaczego by do niej nie przejść?"
Taka Ogórek (skoro o tym wspomniałeś ;) od kandydat na prezydenta z Lewicy, do całowania dziadków dryg został i teraz obściskuje tych z PiS. w Hołowni też jest takich paru wynalazków.
Z resztą. W każdej partii.
Tylko nie róbmy z takich zdrad i transferów, zachowania normalnego i etycznego. Wybrało Cię iluś ludzi, w nadziei że będziesz reprezentował ich poglądy. Teraz zmieniasz partię, a oni zostaną z niczym. Powinno się składać mandat i organizować wybory uzupełniające. Jedyne uczciwe wyjście.

0

@arkasath
Zgadzam się. Konfederacja to połączenie konserwatyzmu światopoglądowego i liberalizmu gospodarczego. Z tego nic dobrego nie może wyjść.
Jeśli chodzi o konserwatyzm, to nigdy to nie pchnęło świata do przodu. Gusła, bajki o jakiś bogach, pseudo patriotyzm wyrażany racami. A do tego zamordyzm jeśli chodzi o kwestie LGBT lub sprawy aborcji - takie przeciwieństwo nauki.
Z drugiej strony liberalizm gospodarczy brzmi fajnie, ale jak spojrzeć na program Konfy, to wiele ludzi by się zdziwiło gdyby to wprowadzono. Wszystkie przywileje, dodatki, pomoc społeczna byłyby zlikwidowane. Zdrowy pracujący samotny 25latek powie fajnie, ale nikt poza tym. Inna sprawa, że to co proponuje Mentzen się w ogóle nie bilansuje i sam się do tego przyznaje, mówiąc ze to tylko hasla wyborcze, no ale szury tego nie będą/nie chcą weryfikowac ;-)

0

@arkasath
Zasadniczo dla mnie Pis to samo zło. Patrzac na alternatywy dupy nie urywa, ale idac droga dedukcji szybko dochodze do wyboru. Najpierw odrzucam wszystko co konserwatywne, bo nie moge zniesc kosciola i ich zakazow/nakazow czyli odpada Konfa, Pis i Psl. Gospodarczo nie nawidze rozrosnietego socjalizmu czyli odpada Lewica. Zostaje PO i Holownia. Szymek mi nie odpowiada z wielu wzgledow (bliskie kontakty z kosciolem, kapliczka w domu, brak zdecydowanych reakcji na rzady pisu, bardzo slabe struktury w regionach, przez co glosuje sie na noname).
Zostaje PO, ktore swoje ma zauszami, ale zasadniczo nie widze innej alternatywy dla Pisu.

0

@arkasath Brawo, właśnie odkryłeś jak działa KOALICJA (bo przypominam Ci że Konfederacja jest właśnie koalicją, a nie partią). I nikt nie każe ci zjeść całości, przecież w wyborach parlamentarnych głosuje się na jedną osobę.

Poza tym głosowanie na PIS-PO-PSL-SLD to głosowanie na przeterminowane danie (oni już rządzili i wszyscy zaszkodzili Polsce). Co się kończy większą sraczką? Głosowanie na przeterminowane danie (PIS-PO-PSL-SLD), czy głosowanie na danie w którym są różne składniki (Konfederacja)?

« Powrót do wszystkich komentarzy