@Bykunn Nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać. Sam przyznajesz, że wstyd to wymysł cywilizacyjny Widoczny zresztą nawet wśród prymitywnych plemion. W różnych zakątkach globu czasem dotyczy innych aspektów życia, ale jednak obecny w każdej cywilizacji. Można się spierać czego ten wstyd powinien dotyczyć, a czego nie Ale twój wpis sugeruje, że cywilizacje mogłyby się bez niego obejść.
@Bykunn Poczekajmy na wyniki badań. Ale skoro zaczynają sprowadzać, to chyba coś wskazuje na to, że jednak jest skuteczny. Zwłaszcza zważywszy na to z jakim oporem podejmowano samą decyzję o rozpoczęciu badań.
@Tomo1989 A czego oczekujesz? Skład z samych juniorów? Widocznie nie przekonują go na treningach Ale jak ktoś się nadaje to Koeman nie boi się na niego stawiać
@Barca1992 Wypada pogratulować Czechom którzy przez ostatnie lata co rok ogłaszali u siebie epidemie grypy. W tym roku w końcu uporali się z tym problemem.
@izabella Na szczęście kończy się sezon grypowy i wkrótce wróci stary dobry Covid bez objawów. A pozytywy Covid jak eliminacja grypy i raka też należy docenić.
@Khardan Nie wiem jakich powołano bo mi to zwisa i powiewa. Mam dopóki co ciekawsze tematy niż te spory ideowe. Natomiast jeśli sprawa dotyczy uczuć religijnych to nie dziwi mnie odwołanie sądu do Biblii. Dziwiłoby mnie gdyby w uzasadnieniu wyroku w sprawie dotyczącej mordercy sąd motywował to złamaniem piątego przykazania Bożego.
@busquets5 TVP w Polsce nie ma kłopotu że znalezieniem tematów zastępczych bo jak im brakuje to PIS coś wysmaży a TVP im to rozdmucha Sugerujesz że media w Hiszpanii również mają taką moc sprawczą, albo idą na pasku kogoś kto taka moc posiada? Grubo...
@Khardan Sąd nie ma kompetencji w tysiącach różnorakich kwestii które musi rozpatrywać Dlatego istnieją instytucje biegłych i ekspertów aby mógł korzystać z ich wiedzy i doświadczenia i na tej podstawie rozstrzygać te różnorakie kwestie.
@Khardan Sądownictwo musi się zajmować takimi kwestiami, przynajmniej dopóki mamy w kodeksie taki paragraf dotyczący obrazy uczuć religijnych Zapewne stąd ten dopisek ponieważ w uzasadnieniu sąd użył takich właśnie argumentów.
@ZelekBARCA Aż się prosi nawiązać do cytatu pani Kopacz Oczywiście że dinozaury istniały Gdyby ich nie było to nasi przodkowie nie mieliby w kogo rzucać kamieniami i umarliby z głodu, a wówczas my także byśmy nie istnieli.
@MarioVeB! A ja mam tam akurat założone jako dodatkowe konto i wychodzi mi za darmo gdy sobie zrobię jeden przelew z drugiego konta i raz zapłacę za pomocą aplikacji więc nie narzekam. Zależy kto z czego korzysta w bankowości.
@SiSenior Trochę dziwnie sformułowane to stanowisko lewicy, bo mogli być przecież bandyci i mordercy którzy chcieli lepszej Polski. Jedno nie wyklucza drugiego.
@Kgorecki2500 Podobno my sami jako kraj unijny nie możemy dopuścić do stosowania u siebie szczepionki która nie zostanie zatwierdzona przez odpowiednie organy UE. Przynajmniej taka była retoryka gdy opozycja krytykowała rząd, że Wlk. Brytania może już szczepić a my jeszcze tego nie robimy. A skoro ufasz szczepionkom które już dopuszczono do stosowania na terenie UE, to te same organy będą zatwierdzać wszelkie inne szczepionki, więc nie rozumiem takich obaw.
@Bykunn W sumie da się to nawet wyobrazić Na początku całej tej histerii powstawało sporo lokalnych inicjatyw i ludzie sami szyli materialowe maseczki Przypomniały się stare dobre czasy transformacji ustrojowej Natomiast między wierszami rząd zapowiada, że niedługo zakaże ich używać i będzie obowiązek stosowania maseczek medycznych Życzę powodzenia każdemu kto zainwestuje kasę w tak niepewny biznes. Dziwne że pan Horban sam nie bierze się za podobne inicjatywy tylko poucza innych.
0
@Bykunn Nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać. Sam przyznajesz, że wstyd to wymysł cywilizacyjny Widoczny zresztą nawet wśród prymitywnych plemion. W różnych zakątkach globu czasem dotyczy innych aspektów życia, ale jednak obecny w każdej cywilizacji. Można się spierać czego ten wstyd powinien dotyczyć, a czego nie Ale twój wpis sugeruje, że cywilizacje mogłyby się bez niego obejść.
1
@Bykunn Poczekajmy na wyniki badań. Ale skoro zaczynają sprowadzać, to chyba coś wskazuje na to, że jednak jest skuteczny. Zwłaszcza zważywszy na to z jakim oporem podejmowano samą decyzję o rozpoczęciu badań.
0
@Bykunn Chodzi o nasze krajowe badania https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Leki/Dawkowanie/Amantadyna.-Badania-dot.-stosowania-tego-leku-w-leczeniu-COVID-19
A tutaj info o ściąganiu leku do kraju https://zyciestolicy.com.pl/a-jednak-resort-zdrowia-sciaga-do-polski-amantandyne/
Jakby co to przed pandemią miesięcznie sprzedawano około 1 tys opakowań miesięcznie tego leku Ilości jakie ściągamy przewyższają te liczby w tak znacznym stopniu, że nie chodzi o zwykłe zabezpieczenie dostępu do tego leku dla chorych na Parkinsona.
0
@Tomo1989 Sądzę,że Koeman już udowodnił że dla niego wiek nie ma raczej znaczenia.
0
W końcu Badania nad amantadyna nadal jeszcze trwają, ale Polska zaczyna ściągać Viregyt K aby się przygotować na zwiększone zapotrzebowanie tego leku.
1
@VandaI Słowo "przeanalizuje" jakie użyłeś brzmi w tym kontekście dość dwuznacznie
0
@busquets5 Tyle że przychodził tak naprawdę za Munira Gdyby wtedy Munir został to pewnie byłby zmiennikiem na tym samym poziomie co Martin
0
@Tomo1989 A czego oczekujesz? Skład z samych juniorów? Widocznie nie przekonują go na treningach Ale jak ktoś się nadaje to Koeman nie boi się na niego stawiać
0
@Emhyr Są takie osoby. Jak komuś propaganda i panika siana przez media za mocno wjedzie na mózg to stosuje się do wszystkich wytycznych.
0
@kamiVeB A Alena to nie wychowanek?
0
@Cwaniak4 Myślę, że kluczowy był mecz z Granadą.
2
@Barca1992 Wypada pogratulować Czechom którzy przez ostatnie lata co rok ogłaszali u siebie epidemie grypy. W tym roku w końcu uporali się z tym problemem.
0
@izabella Dzięki za troskę. Również życzę wszystkiego najlepszego i zdrowia przede wszystkim.
5
@izabella Na szczęście kończy się sezon grypowy i wkrótce wróci stary dobry Covid bez objawów. A pozytywy Covid jak eliminacja grypy i raka też należy docenić.
0
@Khardan Nie wiem jakich powołano bo mi to zwisa i powiewa. Mam dopóki co ciekawsze tematy niż te spory ideowe. Natomiast jeśli sprawa dotyczy uczuć religijnych to nie dziwi mnie odwołanie sądu do Biblii. Dziwiłoby mnie gdyby w uzasadnieniu wyroku w sprawie dotyczącej mordercy sąd motywował to złamaniem piątego przykazania Bożego.
0
@busquets5 TVP w Polsce nie ma kłopotu że znalezieniem tematów zastępczych bo jak im brakuje to PIS coś wysmaży a TVP im to rozdmucha Sugerujesz że media w Hiszpanii również mają taką moc sprawczą, albo idą na pasku kogoś kto taka moc posiada? Grubo...
2
@Khardan Sąd nie ma kompetencji w tysiącach różnorakich kwestii które musi rozpatrywać Dlatego istnieją instytucje biegłych i ekspertów aby mógł korzystać z ich wiedzy i doświadczenia i na tej podstawie rozstrzygać te różnorakie kwestie.
0
@barcelonaLM Dawać mnie go tutaj do Polski za tego debila Niedzielskiego.
12
@Khardan Sądownictwo musi się zajmować takimi kwestiami, przynajmniej dopóki mamy w kodeksie taki paragraf dotyczący obrazy uczuć religijnych Zapewne stąd ten dopisek ponieważ w uzasadnieniu sąd użył takich właśnie argumentów.
0
@ZelekBARCA Aż się prosi nawiązać do cytatu pani Kopacz Oczywiście że dinozaury istniały Gdyby ich nie było to nasi przodkowie nie mieliby w kogo rzucać kamieniami i umarliby z głodu, a wówczas my także byśmy nie istnieli.
3
@macio_944 Dlaczego pytasz jak prawica ocenia tego socjalistę?
0
@MarioVeB! A ja mam tam akurat założone jako dodatkowe konto i wychodzi mi za darmo gdy sobie zrobię jeden przelew z drugiego konta i raz zapłacę za pomocą aplikacji więc nie narzekam. Zależy kto z czego korzysta w bankowości.
0
@SiSenior Trochę dziwnie sformułowane to stanowisko lewicy, bo mogli być przecież bandyci i mordercy którzy chcieli lepszej Polski. Jedno nie wyklucza drugiego.
0
@Kgorecki2500 Jeżeli tak stwierdzą to jej nikt nie dopuści do stosowania.
1
@Kgorecki2500 Podobno my sami jako kraj unijny nie możemy dopuścić do stosowania u siebie szczepionki która nie zostanie zatwierdzona przez odpowiednie organy UE. Przynajmniej taka była retoryka gdy opozycja krytykowała rząd, że Wlk. Brytania może już szczepić a my jeszcze tego nie robimy. A skoro ufasz szczepionkom które już dopuszczono do stosowania na terenie UE, to te same organy będą zatwierdzać wszelkie inne szczepionki, więc nie rozumiem takich obaw.
1
@tobiasson92 W końcu normalność wraca w niektóre zakątki Europy.
0
@marcin000019 A czemu pytasz La Ramblę a nie wujka google?
3
@Kgorecki2500 O proszę. A śmiali się z Korwina gdy na jednej z komisji zadawał pytania o te szczepionki.
0
@Zoker Problemy pierwszego świata. A tak serio to nawet nie wiem jak wygląda ta cała Amber Heard.
1
@Bykunn W sumie da się to nawet wyobrazić Na początku całej tej histerii powstawało sporo lokalnych inicjatyw i ludzie sami szyli materialowe maseczki Przypomniały się stare dobre czasy transformacji ustrojowej Natomiast między wierszami rząd zapowiada, że niedługo zakaże ich używać i będzie obowiązek stosowania maseczek medycznych Życzę powodzenia każdemu kto zainwestuje kasę w tak niepewny biznes. Dziwne że pan Horban sam nie bierze się za podobne inicjatywy tylko poucza innych.