@patry295 "fizycy teoretyczni z Oxfordu - Zohar Ringel i Dmitrij Kovrizhi obalili ją. W dzienniku "Science Advances" opublikowali artykuł, w którym stwierdzają, że zbudowanie komputerowej symulacji zjawiska kwantowego, do którego dochodzi w metalach, jest zasadniczo niemożliwe. Po prostu.
Naukowcy obliczyli też, że jeśli chcielibyśmy przechować (tylko przechować!) informacje o kilkuset elektronach, potrzebowalibyśmy pamięci komputerowej, która musiałaby się składać z większej liczby atomów niż te, które istnieją w całym wszechświecie. "
@tomek8756 Mam nadzieję, że przysięgli będą w stanie odłożyć na bok wszelkie aspekty polityczne i doniesienia medialne i na podstawie dowodów orzekną o jego winie lub niewinności. Tyle na ten temat.
Uwaga Zmiany w dostępie do siłowni dla sportowców amatorów A oto jeden z argumentów "Wchodząca w życie w piątek zmiana ma na celu ułatwienie zadania sportowcom, którzy przygotowują się do udziału w igrzyskach - w miejscach, w których trenują, nie będą mogły pojawiać się już żadne osoby, niebędące członkami narodowych kadr." Wszystko jasne?
@LeoMessi1994 1. Obiektywność istnieje. Prawa fizyki, reguły matematyczne itd. 2. Jeśli pod pojęciem los uważasz przeznaczenie czy to, że człowiek nie ma wpływu na to jak potoczy się jego życie, to uważam że los jako taki nie istnieje. 3. O tyle, o ile. Są istotne, ale nie najważniejsze. Im więcej mam pieniędzy tym mniej je cenię. Im mniej ich miałem tym bardziej o nie zabiegałem. 4. Nadają życiu jakiś sens i wyznaczają wzorce moralne, etyczne. 5. Sprawa indywidualna - zapytaj 10 ludzi o definicję szczęścia, otrzymasz 10 różnych odpowiedzi. 6. A czy mrówka jest w stanie zatrzymać rzekę? Ani mrówka nie nadała rzece biegu, ani nie jest w stanie jej zatrzymać Tak samo człowiek i globalne ocieplenie - mamy na to zerowy wpływ. 7. Zależy czemu ma służyć taka kara. Czy jest to zemsta, zapobieganie kolejnym zbrodniom popełnianym przez konkretnego sprawcę, czy też środek odstraszający. Generalnie jednak jeśli kara śmierci dotyka rzeczywistego sprawcę zbrodni to według mnie jest moralnie uzasadniona. Problematyczne jest to ,że zbyt często wymiar sprawiedliwości się myli i zostają karane niewinne osoby. 8. Patrz punkt 5. 9. Skłaniam się ku odpowiedzi, że niektórzy ludzie rodzą się źli. Świadczą o tym historie różnych psychopatów. 10. Byłby to świat bez rasy ludzkiej. Dzięki temu , że w każdym gatunku zdarzają się osobniki które podążają inną drogą niż reszta ich gatunku to tylko takie gatunki mają szansę przetrwać w obliczu zagrożenia.
@Bykunn Graty Ja bym nie dał rady tyle wysiedzieć w maseczce Podziwiam ludzi którzy w obecnych czasach decydują się lub są zmuszeni skorzystać z publicznego transportu.
@Allbi Przecież Sąd Najwyższy orzekł że zakaz przemieszczania jest niezgodny z konst. A tak poza tym to czemu ma służyć ta godzina policyjna? Czy w większych miastach jest jakiś ruch w nocy gdy wszystkie lokale pozamykane ? Pytam serio Jak to wygląda?
@Witekk10 Ja wolałbym aby obok liczby zgonów na jedyna słuszna chorobę podawali dla kontrastu ogólną liczbę zgonów w Polsce bo naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z tych liczb Sporo osób pytałem już o średnia liczbę dziennych zgonow z czasów sprzed pandemii i nikt nie wstrzelił się w nawet w przybliżeniu w ta liczbę.
@chosenone To nie jest odwracanie kota ogonem tylko całkiem racjonalny postulat zwłaszcza w sytuacji gdy minister zdrowia w trybie natychmiastowym odwołuje planowe zabiegi dla osób które całe życie opłacają składki.
@busquets5 Aby test był wiarygodny to trzeba też trafić z terminem. Możesz być chory a test tego nie wykaże a zrobisz kilka dni później i będzie pozytywny
@Xxxbarca4ever "Logika" jest ponoć taka, że chodzi im o to aby ludzie się nie przemieszczali w celu udania się do tegoż fryzjera. Innymi słowy - nie możemy was zamknąć w domach, więc zamkniemy wam wszystkie miejsca gdzie moglibyście się udać, abyście wiedzieli w tych domach.
@Gregsky10 Nawet jakby się nie zgodził to i tak nikogo by to nie obeszlo. Po prostu Polska zostałaby państwem wykluczonym z globalnego świata. A jeśli już brnie się w teorie spiskowe to nie jest tak że to napisali na kolanie, tylko od dekad we wszystkich państwach świata obsadzano scenę polityczną ludźmi którzy taki plan popierają Czy to Kaczor, czy Tusk ,czy Budka ,czy Kosiniak czy Czarzasty to żaden z nich by się temu nie przeciwstawił
@Gregsky10 Mieszasz tyle teorii, że ciężko się w tym połapać W pierwszym poście piszesz o globalnym NWO, o paszportach które wprowadza UE i inne kraje, a teraz że to wina czy pomysł Kaczora. Trochę to pomieszane.
@patrykzmc2000 Dziś byłem w kościele i zarówno ksiądz jak i niektórzy ludzie nie mieli maseczek. Kto chciał ten sobie założył i tyle. Nie czułem się lepszy czy gorszy od innych.
@marcin62 Tyle że niedługo nasrają nam na głowę jeśli będziemy się uginać pod każdym bzdurnym zarzutem. Takie bezkarne przesuwanie granic z ich strony nie może skończyć się dobrze.
@PatrychoO A kto w dzisiejszych czasach używa zegarków? Nie masz telefonu? To co wydales na ten zegarek mógłbyś lepiej przeznaczyć na wsparcie aktywistek
0
@patry295 "fizycy teoretyczni z Oxfordu - Zohar Ringel i Dmitrij Kovrizhi obalili ją. W dzienniku "Science Advances" opublikowali artykuł, w którym stwierdzają, że zbudowanie komputerowej symulacji zjawiska kwantowego, do którego dochodzi w metalach, jest zasadniczo niemożliwe. Po prostu.
Naukowcy obliczyli też, że jeśli chcielibyśmy przechować (tylko przechować!) informacje o kilkuset elektronach, potrzebowalibyśmy pamięci komputerowej, która musiałaby się składać z większej liczby atomów niż te, które istnieją w całym wszechświecie. "
0
@patry295 Ciężko powiedzieć, ale skoro naukowcy z Oksfordu obalili tą teorię za pomocą obliczeń, to dlaczego im nie wierzyć?
0
@tomek8756 Mam nadzieję, że przysięgli będą w stanie odłożyć na bok wszelkie aspekty polityczne i doniesienia medialne i na podstawie dowodów orzekną o jego winie lub niewinności. Tyle na ten temat.
2
@TheNekro94 "Niskie sufity" nie chwyciły, więc teraz użyli argumentu o igrzyskach. Czy oni naprawdę mają ludzi za takich durni że łykną te brednie?
0
@DonMatteo901 Nie spodziewałem się po Panu Dziamborze, że jest skłonny pisac takie bzdury.
3
Uwaga Zmiany w dostępie do siłowni dla sportowców amatorów A oto jeden z argumentów
"Wchodząca w życie w piątek zmiana ma na celu ułatwienie zadania sportowcom, którzy przygotowują się do udziału w igrzyskach - w miejscach, w których trenują, nie będą mogły pojawiać się już żadne osoby, niebędące członkami narodowych kadr."
Wszystko jasne?
0
@LeoMessi1994 1. Obiektywność istnieje. Prawa fizyki, reguły matematyczne itd.
2. Jeśli pod pojęciem los uważasz przeznaczenie czy to, że człowiek nie ma wpływu na to jak potoczy się jego życie, to uważam że los jako taki nie istnieje.
3. O tyle, o ile. Są istotne, ale nie najważniejsze. Im więcej mam pieniędzy tym mniej je cenię. Im mniej ich miałem tym bardziej o nie zabiegałem.
4. Nadają życiu jakiś sens i wyznaczają wzorce moralne, etyczne.
5. Sprawa indywidualna - zapytaj 10 ludzi o definicję szczęścia, otrzymasz 10 różnych odpowiedzi.
6. A czy mrówka jest w stanie zatrzymać rzekę? Ani mrówka nie nadała rzece biegu, ani nie jest w stanie jej zatrzymać Tak samo człowiek i globalne ocieplenie - mamy na to zerowy wpływ.
7. Zależy czemu ma służyć taka kara. Czy jest to zemsta, zapobieganie kolejnym zbrodniom popełnianym przez konkretnego sprawcę, czy też środek odstraszający. Generalnie jednak jeśli kara śmierci dotyka rzeczywistego sprawcę zbrodni to według mnie jest moralnie uzasadniona. Problematyczne jest to ,że zbyt często wymiar sprawiedliwości się myli i zostają karane niewinne osoby.
8. Patrz punkt 5.
9. Skłaniam się ku odpowiedzi, że niektórzy ludzie rodzą się źli. Świadczą o tym historie różnych psychopatów.
10. Byłby to świat bez rasy ludzkiej. Dzięki temu , że w każdym gatunku zdarzają się osobniki które podążają inną drogą niż reszta ich gatunku to tylko takie gatunki mają szansę przetrwać w obliczu zagrożenia.
0
@FC1899Barca Dobra Janusz wstawaj ....
0
@Xwowrak Żeby głosować na POPIS i potem narzekać na sytuację w kraju to trzeba mieć siano we łbie.
0
@Bykunn Graty Ja bym nie dał rady tyle wysiedzieć w maseczce Podziwiam ludzi którzy w obecnych czasach decydują się lub są zmuszeni skorzystać z publicznego transportu.
0
@MesQueUnClub_87 Osobiście to nigdy bym się nie zmusił aby przełamać ten wstręt. No way.
0
@Allbi Przecież Sąd Najwyższy orzekł że zakaz przemieszczania jest niezgodny z konst. A tak poza tym to czemu ma służyć ta godzina policyjna? Czy w większych miastach jest jakiś ruch w nocy gdy wszystkie lokale pozamykane ? Pytam serio Jak to wygląda?
0
@chosenone A zastanowiłeś się czy w prywatnych placówkach również doszłoby do takiego załamania służby zdrowia? Nie sądzę.
0
@GeneralXavi O co ci chodzi Jego pracodawca wymaga to tam od niego to ma się stawiać i pakować walizki z tego powodu?
0
@Witekk10 Ja wolałbym aby obok liczby zgonów na jedyna słuszna chorobę podawali dla kontrastu ogólną liczbę zgonów w Polsce bo naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z tych liczb Sporo osób pytałem już o średnia liczbę dziennych zgonow z czasów sprzed pandemii i nikt nie wstrzelił się w nawet w przybliżeniu w ta liczbę.
0
@Barca1992 No i super decyzja.
0
@chosenone To nie jest odwracanie kota ogonem tylko całkiem racjonalny postulat zwłaszcza w sytuacji gdy minister zdrowia w trybie natychmiastowym odwołuje planowe zabiegi dla osób które całe życie opłacają składki.
5
@msmsms Przecież to właśnie jest normalność A ty czekaj te swoje dwa tygodnie
3
@chosenone Mówisz i masz Chętnie zrezygnuje z opłacania składek na publiczna służbę zdrowia i z korzystania z jej usług. Potrafisz to załatwic?
0
@busquets5 Aby test był wiarygodny to trzeba też trafić z terminem. Możesz być chory a test tego nie wykaże a zrobisz kilka dni później i będzie pozytywny
2
@TheNekro94 Z perspektywy fryzjera jego praca jest mu bardziej niezbędna do życia niż praca kasjerki.
1
@Xxxbarca4ever "Logika" jest ponoć taka, że chodzi im o to aby ludzie się nie przemieszczali w celu udania się do tegoż fryzjera. Innymi słowy - nie możemy was zamknąć w domach, więc zamkniemy wam wszystkie miejsca gdzie moglibyście się udać, abyście wiedzieli w tych domach.
0
@msmsms W obecnych czasach zdecydowanie życie na wsi jest przyjemniejsze niż w mieście. A już gdy przydarzy się kwarantanna to już w ogóle.
0
@Gregsky10 Nawet jakby się nie zgodził to i tak nikogo by to nie obeszlo. Po prostu Polska zostałaby państwem wykluczonym z globalnego świata. A jeśli już brnie się w teorie spiskowe to nie jest tak że to napisali na kolanie, tylko od dekad we wszystkich państwach świata obsadzano scenę polityczną ludźmi którzy taki plan popierają Czy to Kaczor, czy Tusk ,czy Budka ,czy Kosiniak czy Czarzasty to żaden z nich by się temu nie przeciwstawił
0
@Gregsky10 Mieszasz tyle teorii, że ciężko się w tym połapać W pierwszym poście piszesz o globalnym NWO, o paszportach które wprowadza UE i inne kraje, a teraz że to wina czy pomysł Kaczora. Trochę to pomieszane.
1
@Gregsky10 Serio? Kaczyński? I to niby on stoi i pociąga za sznurki na calym świecie?
3
@Gregsky10 Chłopie kup sobie okulary bo ironia przedmówcy tak razi po oczach że oślepnąć można.
0
@patrykzmc2000 Dziś byłem w kościele i zarówno ksiądz jak i niektórzy ludzie nie mieli maseczek. Kto chciał ten sobie założył i tyle. Nie czułem się lepszy czy gorszy od innych.
1
@marcin62 Tyle że niedługo nasrają nam na głowę jeśli będziemy się uginać pod każdym bzdurnym zarzutem. Takie bezkarne przesuwanie granic z ich strony nie może skończyć się dobrze.
1
@PatrychoO A kto w dzisiejszych czasach używa zegarków? Nie masz telefonu? To co wydales na ten zegarek mógłbyś lepiej przeznaczyć na wsparcie aktywistek