Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@BarcaInfo Nie mamy napastnika do grania górą. Liczenie jedynie na środkowych obrońców to za mało.
12
To jest własnie przykład, dlaczego opieranie rozmowy o piłce na statystykach nie ma żadnego sensu. Statystycznie Iniesta to gówno nie piłkarz a Kolar to lepszy bramkarz niż Ter Stegen, różnica w tym, że Ter Stegen wpuści jedną bramkę a następnie bez mrugnięcia obroni 5 takich strzałów, że 3/4 bramkarzy na świecie to by razem z piłką do bramki wleciała, za to Kolar może obronić 15 strzałów tylko że wszystkie prosto w niego. Nie mówię, że to zły bramkarz, ale statystyki to liczby obdarte z emocji, punkt się liczy, czy piłka ledwo toczyła się po ziemi a bramkarz i tak ledwo ją złapał czy ktoś oddał atomowy strzał z 10 metrów a bramkarz chwycił ją jedną ręką.
0
@Bykunn Nie wiem, czy może być jakieś inne oznaczenie niż włącznie z wymienionym dniem. Ale ciekawi mnie, czy jeżeli miałby pracę zmianową i zaczynał o 23 w niedzielę a kończył 7 rano w poniedziałek, to jak zadziałałoby takie zwolnienie? Ma wolny także poniedziałek czy musi iść do pracy po północy?
1
@pinasmeister Świetna wiadomość, ciekawe czy uda mu się wystąpić w choć jednym spotkaniu przed kolejną kontuzją.
7
Co by nie mówić to ma rację. Czy Puig myśli, że jak wejdzie do najwyższej klasy rozgrywek, to nikt już nie będzie go kasował? Że tam obrońcy piłkę odbierają ładnie prosząc o nią? Też będzie kasowany i to dużo mocniej, bo stawka wyższa.
1
@NaFazieHitman Ale jacy inni? Kto inny? Znasz powody, dla których Valverde woli dać Semedo na lewo niż pozwolić Firpo grać? Skąd wiesz jak się prezentuje na treningach? Takie czepianie się dla czepiania, żeby tylko dowalić Valverde? Zrozumcie ludzie, że życie to nie Fifa czy FM, gdzie wystarczy żeby zawodnik miał dobry znaczek nad głową i od strzała może wejść na boisko... A Malcom to sam sobie karierę zrujnował, bo chłop nie miał kompletnie umiejętności na to, żeby zastąpić Messiego na boisku, potrafił grać maksymalnie przez 20 minut a potem można go było zdjąć i nie robiło to różnicy. Skończcie powielać ten mit o cudownym dziecku którego zły Gargamel nie wpuszczać na boisko.
1
@Maker0 Akurat z Malcomem to Valverde trafił idealnie mimo że wbrew opinii tłumu. Ludzie kojarzyli go z 3 "dobrych" występów, gdzie coś wnosił przez 20 minut nie pamiętając, że brał udział w ponad 20 spotkaniach i zaliczając ponad 1000 minut (co jest dobrym wynikiem jak na rezerwowego). Gość po prostu był słaby i chwała bogu, że Valverde nie próbował z niego zrobić gwiazdy jak Enrique z Suareza czy Gomesa
1
@Zed1992 świetny pomysł. Przegrać, tracąc większe szanse na awans i wygranie czegokolwiek, żeby zwolnili trenera zamiast dograć sezon do końca po którym i tak zmienimy trenera...
7
A gówno prawda. Coutinho był niewidoczny w każdym meczu do tego nie wnosił na boisko niczego. Griezmann radzi sobie w każdym meczu, nawet jeżeli nie w ataku to robi inne rzeczy, których Coutinho nie robił a największy problem jest taki, że nie ciągnie zespołu gdy gramy gówno. Ale jeżeli nawet Messi tego nie robi, to czego oczekiwać od innych?
Z resztą problem Coutinho to nie był początek sezonu, gdzie grał dobrze tylko moment od kontuzji jesienią, po której zaczął grać kompletną padlinę.
1
@Gaucho To by grał Roberto albo przeszedł na 4-4-2 jak to już miało miejsce bo nie było napastników. W sobotę też powołał Ansu a nie powołał Dembele a do tego mógł bez jednego złego słowa wybrać kogokolwiek innego zamiast Fatiego w zastępstwo dla kontuzjowanych, bo chłopak nie miał nawet wtedy ukończonych 17 lat.
1
@Douglasinho Kup sobie gigabitowy odbiornik WiFi to prędkość wzrośnie. Zasadniczo jeżeli nie masz daleko do routera, nie stoją na drodze żadne rzeczy które zakłócają sygnał to prędkość po WiFi będzie identyczna jak po kablu, ale u ciebie wygląda jakbyś po prostu miał 100 mb kartę sieciową.
0
@msmsms Jak dla mnie jest to nielogiczne. Po pierwsze, Arthur Fleck był pod 40 gdy zastrzelono starych Bruca, zanim dorósł i stał się Batmanem to Joker był już starym dziadem. Druga sprawa, osobowość Flecka kompletnie mi nie pasuje do Jokera. Arthur był wariatem, osobą z zaburzeniami świadomości i niestabilnością emocjonalną, czy możliwe jest aby taka osoba stała się geniuszem zbrodni? Człowiekiem który zdolny jest wymyślić jakikolwiek wielki plan? Bo przez cały film był rysowany jako naiwna osoba, która nawet nie wie co jest rzeczywistością.
1
@sidzej Tak jakby Guardiola z Bayernem czy z City nigdy się nie skompromitował... Przypomnę, że oni w zeszłym sezonie odpadli z Tottenhamem, drużyną która nie wygrała żadnych istotnych rozgrywek od 30 lat a budżet transferowy w ostatnich kilku sezonach wynosił 0 euro, do tego grali bez największej gwiazdy.
0
@El dominatore Po to ma bramkarza, żeby bronił bramki. Początek meczu był zły bo jak zwykle naszym brakuje koncentracji, później zaczęli grać i wtedy właśnie to taktyką Valverde rozjechał Conte jak dziecko.
0
@El dominatore Bo to jest kwestia głowy, u siebie łatwiej się gra przez psychikę właśnie. Zobacz na taki Real, ma pozera na ławce i nagle dla całej ligi Bernabeu to nie jest stadion wyjazdowy i wyniki Realu nie zależą od stadionu, bo nie mają taktyki. Za to my na przykład ciężko mieliśmy z Interem, poziom piłkarski był wyrównany a wygrał Valverde rozbijając taktycznie Conte blokując tam gdzie Interowi szło, naciskając tam gdzie sobie nie radzili i dzięki temu mimo marnej gry odnieśliśmy wygraną.
1
@Tom0VeB Przykładem naszej Ekstraklasy jest to, że takie rozwiązanie nie działa. Można klub ukarać, jeżeli wspiera takich kibiców, ale jeżeli tego nie robi, to nie powinno się karać bo to wypacza ducha sportu dla większości przez wybryk małej grupki. A takie grupki właśnie kompletnie nie są zainteresowane grą czy klubem a rozrabianiem. Ile dały kary, zamykanie trybun czy inne cuda u nas? No nic nie dały, bo dalej są idioci którzy robią zadymę na szkodę własnego klubu, przecież nawet kilka tygodni temu była sprawa, że jakieś ogóry ogrywały Arkę czy kogoś tam w pucharze a jełopy zaczęły kręcić aferę za co prawie zostali zdyskwalifikowani.
0
@El dominatore Jak już pisałem wielokrotnie: nie ocenisz taktyki, jeżeli zawodnik jej nie wykonuje. Ze Slavią, z Liverpoolem, z Romą czy wczoraj nie miała sensu żadna taktyka, bo zawodnicy nie wyszli na mecz. Stali jak wryci, nie mogli wykonać celnego podania, zwalniali każdą akcję nie wiadomo czemu. Przykład było widać wczoraj z atakami lewą stroną. Widać było schemat tego zagrania, piłka do Semedo, Griezmann wychodzi między obrońców, piłka na jeden kontakt i mamy akcję bramkową. I wiesz co się działo? Jeden raz Semedo szybko zagrał i Griezmann oddał strzał na bramkę, w każdej innej sytuacji najpierw godzinę opanowywał piłkę, zatrzymywał się, próbował podawać gdy obrona była już ustawiona, i tak po kilkanaście razy przez cały mecz.
Czyli plan był i działał jeżeli zawodnik go wykonał. W innych pojedynkach było to samo, pamiętny mecz z Liverpoolem, który nas zjadał ale wystarczyła składna akcja bez indywidualnego błędu i już padał strzał na bramkę, niestety większość spotkania próbowali wyjść z własnej połowy podając prosto pod nogi rywala. Co miał zrobić Valverde? Wyjść i sam za Albę podać? Albo obrócić łeb Busquetsa, żeby zauważył przeciwnika za plecami?
Jeżeli Valverde nie ma żadnych taktyk, nie umie ustawić drużyny to nasz gra powinna tak wyglądać gdzie byśmy nie grali a tymczasem na Camp Nou, gdzie piłkarze czują luz i nie mają problemu z wymienieniem 3 celnych szybkich podań nagle masz całą masę składnych akcji, wyuczonych schematów, konkretnych, zaplanowanych zagrań. Czyli co, na Camp Nou w szatni Valverde ma tablicę na której rozpisuje taktyki ale nie zabiera jej na wyjazdy i tam już nikt nic nie wie? Czy może piłkarze dostają rozwolnienia mózgowego na wyjazdach i nawet najprostszych rzeczy nie potrafią wykonać? Bo sorry, z takimi tuzami jak Slavia Praga to nasze gwiazdy powinny zagrać nawet i bez trenera.
0
@Adamski69 Ale sam sobie odpowiadasz na pytania które zadajesz. Wygraliśmy 2 ligi bo przeciwnik był słaby, no i super czyli nasz projekt był lepszy, niż Realu i Atletico (już pominę, że zasługą tych 2 tytułów są niby słabi przeciwnicy ale jakoś nie kwapisz się powiedzieć, że wygraliśmy 8/10 ostatnich mistrzostw ligi. A co prezentuje taki Bayern? Skąpy zarząd skupujący szroty byle kasy nie wydać, robiący pod górę przy próbie odejścia, bez wizji rozwoju drużyny, bez planu na przyszłość.
PSG - skupowanie za miliony gwiazd, które same do siebie nie pasują czego wynikiem jest jedyny sukces, to klepanie ogórów w lidze. Bez wizji, bez pomysłu co z tym zrobić, a do tego z ogromną możliwością utknięcia w klubie, bo się zarząd obrazi i wywali cie na trybunę do końca sezonu bo ich stać.
Juve? Wydane miliony, zmieniony trener, drużyna dalej gra tak paskudnie jak to tylko możliwe, brak konkretnego celu na przyszłość oprócz skupowania kolejnych "gwiazd" a jak znajdzie się lepsza, to cie wywalą.
Może Real? Gdzie jak ktoś nie jest warty przynajmniej 50 milionów to nie ma żadnego statusu w drużynie a na boisku nie liczy się co umiesz tylko ile jesteś warty. Do tego wszechwiedzący prezes, który zakatuje cały klub swoim ego, kolejny sezon z rzędu klecąc skład nie mając pojęcia o piłce.
Wyspy to nawet nie wspomnę, jest City, jest Liverpool i to byłoby na tyle jeżeli chodzi o kluby z wizją jakiegokolwiek rozwoju.
Takie bajania to można sobie o każdym dowolnym klubie wypisać z pytaniem "czym mieliby zachęcić piłkarzy oprócz kasy?". A Barca czym może zachęcić? Na pewno pewnym miejscem w LM, prawie gwarantowanym pucharem w sezonie i zdolnością do wygrania wszystkiego w jednym sezonie. W zeszłej kampanii na etapie 1/4 LM bodajże tylko Ajax i właśnie Barcelona była na prostej drodze do zdobycia trypletu.
Oprócz tego stały styl gry, historia itp. itd.
Serio, gorszy okres, który notuje większość gigantów nie tylko w Hiszpanii ale w całej Europie i już pojawiają się płaczki, które zaczną podważać znaczenie herbu...
0
@Litman Trudno żebyś zobaczył, jak wychodzi kilkanaście razy na wolną pozycję ale przez bierną postawę kolegów nigdy się piłki nie doczekał. Mistrzem tego był Semedo, który mając masę okazji nie puścił Griezmanna ani razu z pierwszej piłki tylko za każdym razem się zatrzymywał i czekał na odbudowanie obrony...
0
@Chwytliwy Inter wydał kupe hajsu na zbudowanie paczki, która początek sezonu miała niezły start ale dalej nie daje im nawet gwarancji wyjścia z grupy LM. To dalej nie jest odpowiedni poziom, żeby mówić o jakimkolwiek wzroście wartości Serii A, bo dalej rządzi tam Juventus, który od 2 lat ledwie ciągnie własne wyniki i to nie przez napór przeciwników tylko przez własną marną grę.
Co do konkurencyjności LaLigi to tak, głównie opierało się na Barca, Real ale od kilku ładnych lat do gry włączyło się Atletico, które uparcie depcze po piętach każdemu liderowi. Anglia ma więcej "dużych" zespołów, ale one są duże tylko z marki i budżetu. U nich TOP 6 to zamknięta grupa, która otwiera się dla nielicznych raz na ileś lat, ale to tylko ze względu na mierność reszty drużyn. Większość czasu dominują tam stałe zespoły, z czego i tak tytuły zgarniają te same kluby.
Inaczej mówiac, w LaLiga masz mniej drużyn które stale są w topie, ale poziom sportowy nawet dołu tabeli nie odbiega tak bardzo jak to ma miejsce w PL.
Przykład ostatniego sezonu PL, między 2 a 3 miejscem było 25 punktów różnicy (nawet w sezonie 17/18, gdy Barca przegrała tylko jeden mecz, to brak tych 25 punktów sprawiłby, że spadliby do Ligi Europy). Do tego, słaby przez cały sezon United mógł nie zdobyć kompletu punktów w żadnym z ostatnich 5 spotkań sezonu a i tak mieli 10 punktów więcej niż następna drużyna w tabeli. To jest wyrównanie? Obrazem tego były właśnie rozgrywki europejskie, w których 4 różne drużyny z Hiszpanii zdobywały puchar w ciągu ostatnich 10 lat, z Anglii tylko 3 drużyny sięgnęły po europejskie mistrzostwo, ale w ciągu przynajmniej ostatnich 30 lat.
0
@Chwytliwy Czołowe kluby z włoch się ogarną, kiedy tak się składa, że solidarnie z Hiszpanią, Włochy obniżają loty? Przecież tam się poziom wyrównuje, bo Juventus zaczyna grać padline niegodną nawet swojej ligi a nie, że ktoś tam rośnie w siłę.
0
@Barthez_94 Nie wiem, może Firpo źle się prezentuje na treningach, trudno powiedzieć ale to mały problem akurat gdzie Semedo zagra. Problemem jest to, że w ogóle gra. 3 rok w klubie kopie się po czole a paradoksalnie na nieswojej pozycji wygląda lepiej niż nominalnie, tylko dalej jest to dużo za słabo jak na poziom na jakim chcemy grać. W ogóle nie wiem jak to możliwe, żeby to napastnik czyścił a obrońcy nie było w pobliżu a tutaj to tak wyglądało najczęściej, że Griezmann wracał się we własne pole karne a Semedo był "gdzieś". Zmiana strony nie pomoże, bo na drugiej robi dokładnie to samo.
0
@Destiny Ty się obudź bo chyba nie zauważasz co się dzieje w klubie. Żadną taktyką nie zmusisz zawodnika do celnego podania, żadnym ustawieniem nie sprawisz, że przyjmie piłkę bez straty a to, że są profesjonalistami coś zmienia? Gdyby idealnie wszystko klepali jak powinni a mimo to drużyna przeciwna by nas rozwaliła to można sobie dyskutować o tym co trener zrobił źle, w momencie gdy nawet największe gwiazdy które dały nam w jednym meczu wynik, już w następnym popełniają kilkanaście indywidualnych błędów, to tutaj żadna taktyka nie będzie działać, bo piłkarze jej po prostu nie wykonują. Złe decyzje taktyczne można ocenić, gdy drużyna robi wszystko prawidłowo a nie przekłada się to na wyniki a w takich meczach jak ten to nawet nie wiadomo jaka taktyka była bo piłkarze wykładali się na najprostszych rzeczach.
Z resztą o czym tu gadać, gramy na Camp Nou to jakoś widać schematy, zaplanowane zagrania ale żeby one zadziałały to trzeba najpierw wykonać prawidłowe zagranie a tego żaden trener za piłkarza nie zrobi.
3
Ansu powinien iść regularnie grać w kadrze B, Vidal nie powinien rozpoczynać spotkań, De Jong bez Arthura gubi się na boisku, Busquets to gra z przymusu bo w 90% spotkań nic nie wnosi, Semedo aż szkoda gadać, czasem ma przebłysk ale większość przypadków kompletnie nie ogarnia, mógł dać Griezmannowi 3 setki w 5 minut ale musiał godzinę zastanawiać się co zrobić z piłką. Messi kolejny mecz wbiega z piłką prosto w rywali nawet jak widzi że nie ma miejsca do grania, Pique powinien dostać poważną rozmowę bo zabawia się w biznesmena a na boisku głowa w dupie, albo skupia się na piłce albo kończ karierę.
Valverde za bardzo eksperymentuje nie wiadomo po co, bo nawet robiąc to co pospólstwo chce i tak jest jechany, więc niech chociaż gra swoją paskudną piłkę jednym składem cały sezon ale z wynikami.
Ogólnie cała drużyna ma problem z łbem i to solidny, nie wiem jak można jednego dnia zrobić manitę by 2 dni później nie zrobić na boisku nic. Może niech dopłacają do biletów dla socios, żeby więcej kibiców na wyjazdy jeździło? Bo naszym piłkarzom zmiana trenera pomoże tak jak Realowi czy United pomogły, czyli w ogóle bo oni we własnej głowie przegrywają mecz wyjazdowy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.
0
@Destiny Dokładnie. Trener winny, zawodnicy jeszcze bardziej winni bo to oni grają. Pique myśli o tenisie, Messi wbiega w przeciwników, Busquets z De Jongiem podania celnego nie potrafią wykonać. Tam wszystko leży i zwalanie na trenera to droga na skróty.
0
Przecież tu faul na Fatim był...
1
Przestańcie o tym Varverde... Tu każdy jeden gra gówno, łącznie z Messim, który oprócz jednej dobrej akcji na spalonym stracił wszystkie piłki.
2
@Deraxium Przecież to taktycznie lepsze rozwiązanie. Griezmann jest dużo bardziej ruchliwy i zabezpiecza skrzydło, które przy Messim zawsze musiał łatać pomocnik i obrońca.
0
@szymonex10 Ok, ale jakie ma to znaczenie skoro na drugiej stronie ma dokładnie ten sam brak decyzyjności? Tu nie chodzi o skuteczność wykonywania zagrań tylko samą ich chęć.
2
@AduŚ07 Bo Fati grał w tygodniu a on nie ma formy żeby tyle minut rozgrywać i musiałby go zmieniać w drugiej połowie...