5

To co gra nasz Kanarek to cos niesamowitego. Moze jeszcze nie kreuje tyle sytuacji ale to jak broni i odbiera piłke to cos pieknego.

Pedri>Rodri jak dla mnie.

1

Pedri mvp meczu albo Simon.

0

Co za pozer z tego Torresa... Dzban nie stoper

1

Lucho z gówna bat ukręcił. Fajna ta jego Hiszpania. Nasi tez swietne zawody

3

Wyscig szczurów i scena z hitlerem to jest złoto xD

5

Tongariro-Jest to wulkaniczny kompleks położony na wyspie północnej Nowej Zelandii. Jest czescia strefy wulkanicznej Taupo. Kompleks zbudowany jest z andezytu a w jego skład wchodza 4 masywy a są to:
Tongariro
Kakaramea
Pihanga
Ruapehu
Erupcje andezytu utworzyły dosc stromy stratowulkan Ngaruhoe.
Wulkan ma przynajmniej 12 kraterów. Stożek Ngaruhoe ma 1978m wysokosci. Ngaruhoe to najbardziej aktywny otwór wentylacyjny tego kompleksu. Wybuchł 70x od roku 1839 ale to nie jedyny aktywny otwór. Kratery Te Marii wybuchły w 2012 a krater czerwony wybuchł w 1926.
Wulkan składa się zarówno z z warstwy lawy jak i tefry.
Pierwszy raz eksplodował ok 250 tys lat temu.

Typ wulkanu: Komplels wulkaniczny
Status: Aktywny
Położenie: Nowa Zelandia
Pasmo: Strefa wulkaniczna Taupo
Wysokosc:1978m
Rodzaj erupcji: Wybuchowa
Ostatnia erupcja: 2012
Najsilniejsza erupcja: Prawdopodobnie VEI 5 ok 10tys lat temu

Zdjęcie kompleksu:
https://cutt.ly/SmgXRyk

@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121

11

Teja-W Greckiej mitologii córka Gai i Uranosa. Jest z pierwszego pokolenia tytanów. Jej domena był wzrok i jasniejące niebo. Podobno uwielbiała błyskotki. Jest żoną Hyperiona i razem z nim miała potomstwo:
Helios bóg słonca(Potem jego role przejał Apollo)
Selene bogini księżyca(Zastąpiona przez Artemide)
Eos bóg świtu
Podobnie jak jej siostry potrafiła przewidywac.

W książce Greccy Bogowie według Percy Jacksona została opisana jako tytanida próżna gdyż uwielbiała wszystko co sie swieci i błyszczy.

@AssisMoreira @kazbychu @Jakchcesz @Verema @Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci @kryhaa @Szreko @ElPonczato

7

@Mixtape A ja Murillo xd

0

@Zoker Kiedy caceres u nas grał :0

0

@Jarema2000 O boże xD

0

Moze jestem dziwny ale te seriale Disneya sa swietne.

Dzis obejrzałem 1 sezon Rycerza z przypadku i bawiłem sie swietnie a i aktorki ładne.

Czekam z niecietpliwoscia na serial o przygodach Percy Jacksona

6

Swoja droga postac Aragorna w uniwersun Tolkiena jest wyjatkowa. Jako człowiek ma w sobie krew az 3 ras. W jego żyłach płynie krew Majara Elfa oraz człowieka.

Nie chce mi sie rozpisywac dlaczego tak jest. A robienie drzewa tez byłoby zmudna robota. Moja ulubiona persona wsród ludzi.

1

@Pawlak1992 Elrond to syn człowieka i elfki. Mianowicie Earendila i Elwingi. Dlatego tez Elrond był w połowie elfem i człowiekiem. To samo tyczy jego potomstwa. Nie zmienia tutaj nic fakt ze wybrał zywot elfa bo krew człowieka dalej w nim płynie.

Natomiast we krwi Aragorna płynie krew 3 ras.

5

Swoja droga Arwena jest półelfka. A to z powodu Ojca Elronda Earendila.

Elrond i jego brat Elros mieli wybór po wojnie gniewu do jakiej rasy chca należec. Elrond wybrał życie elfa a Elros życie człowieka i stał się 1 królem Numenoru.

1

@tomek8756 Jako elfka i jako kobieta 10/10

0

Rycerz z przypadku fajny serialik od Disneya.

1

Ktos lubi klimaty islandii i sci fi? To na filmanie jest serial o wulkanie Katla. Polecam sobie sprawdzic.

1

@Kgorecki2500 Dla La Bamby to złodziej. I zło gorsze od Jarka xD

0

@IbrahimAfellay Żaden wulkan nie zniszczy planety. Ale skutki erupcji VEI 8 moga doprowadzic do wojen w tym nuklearnej. Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak najpotężniejsze erupcje wpływaja na planete. Globalne ochłodzenie to norma przy takich erupcjach czego przykładem jest Tambora i erupcja z 1815 czego konsekwencja było to ze był to tzw rok bez lata. Głód zapanował na całej ziemi. To w obecnych czasach wywołało by wojny i byc moze nawet nuklearna.

0

@barcelonaLM W sumie tak. To moja pomyłka. Chodzi mi o inny tego typu obiekt ale nazwy nie pamietam. Mea culpa

1

@Jakchcesz Sam jestem zawiedziony. Z drugiej strony wulkany nadal maja swoje tajemnice. Kto wie moze kiedys bedzie VEI 9 ale takiej erupcji sobie nie wyobrazam ani jej skutków

2

Jak cos ma nas unicestwic to nie wulkan a Asteroida Apofis. Nawet najpotężniejsze wulkany czyli Yellowstone czy Toba nie sa w stanie zniszczyc całej cywilizacji. VEI 8 to katastrofa globalna i usmierciłaby wiele istnien ale to nie wystarczy do zgładzenia populacji no chyba ze skutkiem byłaby wojna nuklearna a to podczas anarchii jest prawdopodobne.

1

@Criss18Barca Nie ma takiego wulkanu,który unicestwiłby nasza cywilizacje a przynajmniej nie bezposrednio. Żeby nas unicestwic jednoczesnie powinny wybuchnac kaldery tzw super wulkanów. Wtedy jest cien szansy ze ludzkosc takiego comba nie przetrwa.

3

@Criss18Barca Bardzo niewielka. Żaden wulkan ani tzw super wulkan nas nie unicestwi. Co najwyżej populacje moze zmniejszyc. Super erupcja Yellowstone lub Toby moze zmienic drastycznie klimat. Skutkiem tego bedzie głód anarchia i wojny.

Nie ma na ziemi wulkanu ani w układzie słonecznym któregi erupcja mogłaby zabic posrednio lub bezposrednie 7mld istnien.

4

@BrzydkiAS Raz ze to błazny w tym programie a dwa,że Messi sam zarabia na kontrakt i jeszcze kasa w klubie zostaje.

6

Mount Baker to aktywny andezytowy stratowulkan położony w stanie Waszyngton w USA. Jest czescia gór kaskadowych a jego wysokosc wynosi 3286m n.p.m.
Baker ma drugi najbardziej aktywny termicznie krater w górach kaskadowych ustępujac tylko Saint Helens.
Szacuje się ze wulkan ma mniej niz 140 tys lat.
Wulkan ostatni raz wybuchł w 1880 roku i obecnie uznawany jest za uspiony. Baker ma także druga najcięższa warstwe sniegu w wulkanach z gór kaskadowych ustępując tylko Mount Rainier.
W przeciwienstwie do innych wulkanów z Cascade range Baker nie miał potężnych wybuchowych erupcji.
Głównym zagrożeniem związanym z potencjalna erupcja sa Lahary. Jest to także najmniej znany wulkan w okolicy.

Rodzaj wulkanu: Stratowulkan
Status: Uśpiony
Położenie: USA-Waszyngton
Pasmo: Góry Kaskadowe
Wysokosc: 3286m
Rodzaj erupcji: Wybuchowa
Ostatnia erupcja 1880r

Zdjęcie wulkanu
https://cutt.ly/fmdNZQU

@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121

8

@Janas11224 Lublin kolebka moherów foliarzy i antyszczepionkowców. Gdzie ja kur mieszkam...

9

@Coutinho007 Wole juz Brazola niz tego wraka.

34

@JohnnyBarca A na ile wycenisz swoja głupote?

1

@puyol_presidend5 Kolorado i wielki kanion. Lub ogólnie góry kaskadowe. Tam sa piękne widoki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?