Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Mentalista to przekozak serial dobrze sobie odswiezyc
4
@FC1899Barca Dobra mam dosc xD
15
@FC1899Barca Ale ty jestes zaslepiony xDDDD. Chłopie ochłon
0
Nieostry dyzur git komedia z Aykroydem
2
@Kwiatek67 Nie ale w necie jest
3
Mistrz kierownicy ucieka ale to jest dobry film :)
0
@Encore I jedno i drugie. Ostatecznie wyszło na dobre Urugwajowi.
7
@amanter A co wolisz Griezmanna?
4
@tomek8756 Chłopa do tworek powinni odwiezc. Ale odklejeniec xD
4
@clyde Chop jest smieszny co kablujesz!
9
Mount Taranaki to uśpiony stratowulkan położony w Nowej Zelandii w regionie Taranaki na zachodnim wybrzeżu wyspy północnej. Jest to drugi pod względem szczyt na wyspie północnej ustępując tylko Ruapehu. Wysokosc wulkanu to 2518m n.p.m.
Taranaki to stosunkowo młody wulkan,który swoja działalnosc rozpoczął ok 130 tys lat temu.
Niezwykła cecha tego wulkanu jest to,że 5x wulkan doprowadził do zawalenia się stożka. Główne zagrożenia związane z erupcja to Lahary i spływy piroklastyczne.
Szacuje się,że w ciagu 50 lat nastąpi poważna erupcja Taranaki. Co warto dodac wulkan leży na pozostałosciach dawnych wulkanicznych kompleksów.
Jesli chodzi o budowe to jest to stromy andezytowy stratowulkan. Tego rodzaju wulkany wyrzucaja naprzemiennie lawe i materiał piroklastyczny. To najczęsciej występujący typ wulkanu.
Ostatni raz do erupcji doszło w 1854 roku.
Typ wulkanu: Stratowulkan
Status: Uśpiony
Położenie: Nowa Zelandia
Wysokosc: 2518m
Rodzaj erupcji: Wybuchowa
Ostatnia potwierdzona erupcja: 1854r
Zdjęcie wulkanu:
https://cutt.ly/hmlsBXy
@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121
8
Komentarz usunięty
6
@Encore Wtf gdzie Unai Simon? Gdzie Pedri? Komus słonce przygrzało z tym Shaqirim.
4
@Encore Mbappe i Cr to jakis zart
1
@barcelonaLM Hipokryta to nic nie powiedziec. Jakim cudem drób rzadzu krajem?
19
@Firestone Darmozjady a paszoł won z klubu. I w ogóle prosze załatwiac sie na górze bo panowie tu nie mieszkaja...
1
@sebasek99 To prawda. Ale to mi umknęło a edytowac postu juz nie moge.
9
Hestia-Bogini ogniska domowego oraz patronka gospodyn. Jest najstarsza córka Kronosa oraz Rei.
Jako pierwsza została połknieta przez Kronosa.
W brzuchu ojca miała towarzystwo pozostałego rodzenstwa tzn Hery Demeter Hadesa oraz Posejdona.
Po tytanomachii i gigantomachii odrzuciła zaloty Apolla oraz Posejdona i postanowiła byc dziewica.
Oddała swoje miejsce w radzie Olimpijskiej dla Dionizosa.
W starożytnej grecji miejscami kultu Hestii nie były swiatynie a ogniska domowe w domach ludzi.
Rzymskim odpowiednikiem Hestii była Westa.
W książkach Riordana Hestia opisana jest jako życzliwa skromna Bogini i podobnie jak Artemida preferowała postac dziewczynki.Mimo ze jest najstarsze to z racji,że wyskoczyła z ojca jako ostatnia to bogowie traktuja ja jak najmłodsza siostre. Będzie ostatnim olimijczykiem,który upadnie. Tytuł 5 książki z serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy nosi tytuł Ostatni Olimpijczyk i prawdopodobnie odnosi się własnie do Hestii.
Art przedstawiajacy bogini
https://cutt.ly/mmk2OTp
@AssisMoreira @kazbychu @Jakchcesz @Verema @Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci @kryhaa @Szreko @ElPonczato
3
Bydło wraca do domu :)
3
Ale bydło w rep Ekwadoru. Jakim prawem w 11 skonczyli 1 połowe?
0
I dobrze. Dramatyczny był ten Urugwaj
1
Dramatyczny Suarez i Cavani jak i cały mecz
1
@IbrahimAfellay Biedne kraje i idioci w szczeblach władzy. Brak planu na przyszłosc w postaci szkolenia młodych etc
0
@barcelonaLM Nie poki piłka i srodowisko w tym rejonie sie nie zmieni. Conmebolem rzadza po prostu idioci.
2
@barcelonaLM Argentyny nie stac na dobrego trenera. Było to mówione kilka razy. Gdyby było inaczej to nie trenowałby ich Scaloni a Gallardo lub Cholo
2
Nie idzie tegl ogladac. Kopanina straszna. Manzano pajac tez nie ogarnia
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Z ciekawosci obejrze i Urugwaj bo necz z Kolumbia moze byc ciekawy
1
Trzeba do 3 czekac. Oby Leo ich poprowadził do finału.
0
@ShinobiQWE Leo swoimi liczbami. Ma 34 lata a nadal gra kosmos a jeszcze moze wygrac CA.
Nie zapominaj ze marketing tez swoje robi czegl przykładem jest CR