Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nocny stróż kawał dobrego filmu polecam sprawdzic
0
@19cukier48 Ty serio nie widzisz absurdu w tym co napisałes? Dobra mam dosc xd
3
Komentarz usunięty
2
Komentarz usunięty
20
@l0Messini Za szerzenie nieprawdziwych informacji powinienes perma wyrwac. Zgłoszone
0
Komentarz usunięty
2
No jest tak goraco ze zimny browar to podstawa czas do sklepu isc :)
0
@maroon Twoja opinia mnie nie interesuje dziwi mnie czemu cie jeszcze nie ignoruje.
0
@Encore Bydło...
1
@Triv44 A co ma piernik do wiatraka? Robie posty o mitologii i wulkanach.
Post o wulkanie wrzuce pozniej
11
Artemida jest boginia polowania księżycza,łowów czy zwierzat.
Jest blizniacza siostra Apolla i córka Zeusa oraz Leto.
Na rzezbach i obrazach była przedstawiana w lesie w towarzystwie jeleni. Rzymskim odpowiednikiem Artemis jest Diana. Według mitu urodziła sie na wyspie Delos i pomagała matce w porodzie Apolla. Po narodzinach udała sie na Olimp i tam tez stała sie 3 dziewicza boginia i zajeła się polowaniem. Swietym zwierzeciem bogini była łania.
Razem ze swoim bratem wybiła potomstwo Niobe,która pyszniła się,że jest lepsza od matki 2 bogów poniewaz miała wiecej dzieci. Odegrała tez wazna role w Gigantomachii gdzie usmierciła paru gigantów.
W wojnie Trojanskiej stała po stronie Trojan i podobna kłóciła się z Hera,która zniszczyła jej kołczan a ta poleciała do taty z płaczem.
Artemis jest wazna postacia w książkach Riordana. Podtrzymywała sklepienie w klatwie tytana.
Podobnie jak w mitach Artemis preferowała postac dziewczynki i miała grono swoich łowczyn do których należały m.in Thalia czy Zoe a pôzniej nawet Reyna.
Co ciekawe w ksiazkach Riordana to Apollo jest starszy.
Art przedstawiajacy Artemide
https://cutt.ly/GmWkpu3
https://cutt.ly/gmWkg7V
@AssisMoreira @kazbychu @Verema @Jakchcesz @Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci @kryhaa @Szreko @ElPonczato
2
Mam nadzieje ze USA nie pozwoli na zabranie koncesji TVN. Bo to byłby niebezpieczny krok w powrocie do PRL
1
Największa góra na ziemi biorac pod uwage cała wysokosc jest Mauna Kea.
Wulkan ten ma 10000m wysokosci od dna do wierzchołka.
9
Parafrazujac klasyka. Zapłacili za karnego to karny bedzie. Dobranoc
2
@arasz1819 Araszu ale nie powino byc tak ze Angole ustawiaja pod siebie turniej a tak to wyglada. Wały na ich korzysc kibice tylko z Anglii? Smierdzi ustawka.
2
Komentarz usunięty
2
Zawsze i wszędzie. Reszte dopiszcie sobie sami ;)
2
Piłkarski poker w porôwnaniu z tym jak Anglia ma pod siebie ustawiony turniej to nic.
Polecam ten zacny film obejrzec mozna wiele smaczków znaleźc
0
@Jakchcesz Brachu tu sie nie zgodze. To co ten holenderski łeb zrobił to skandal. Gardze Anglia teraz bardziej niz portugalia xD.
Ten karny to był plaskacz na ryj uczciwego footballu.
1
Piłkarski poker 2021. Tfu na Uefe i plebs z Anglii.
0
@maroon Chyba w drukowaniu.
3
@DwayNee Chłop niespełna rozumu.
0
@maroon Dobrze sie czujesz? Anglia przepchana przez sedziego. Angielski plebs zadowolony...
4
Uefa do zaorania. Przepchali Anglie do finału...
0
Komentarz usunięty
2
@Encore Chyba nagroda clowna a nie mvp. Tfu
0
@Encore Mi by było wstyd kibicowac Anglii po tym turnieju. Wszystko byle bydło wygrało.
5
@parpe Słonko przygrzało? Wał ewidentny.
0
Sterling pajac niczym Neymar. Tfu na UEFA za faworyzowanie Angoli
0
@kamilop Co ci z tych emocji jal czesto pier takie farmazony ze sie rzygac chce. Chcesz emocji i swietnego fachowego komentarza to polecam Laskowskiego i Podolinskiego.