9

Może zacznę od zaznaczenia, że dla mnie Ronaldo to geniusz piłkarski i kropka :D Na fali hejterskich wypocin o CR7 przez głowę przeszła mi pewna myśl. Chwilowo, z czystej ciekawości, rozkminiłem wielkie finały, w których grał Cristiano i w gruncie rzeczy to w większości raczej prezentował się wyjątkowo mizerne jak na siebie. No bo tak:
-Finał Euro 2004 - nie oglądałem, ale w dupala 0:1, niech ktoś zrecenzuje
-Finał LM vs Chelsea - no golazo z główki i przestrzelony karny - w gruncie rzeczy też za bardzo nie pamiętam, do recenzji.
-Decima- słabiutko
-Atleti - słabiutko
-Juve - elegancko, 2 brameczki
-Liverpool - nieobecny
-Euro 2k16 - do momentu kontuzji też słabo, a potem ten nieszczęsny uraz
-Dzisiaj( w porównaniu do reszty finałów to jak puchar wójta gminy Krasocin ) - nic wielkiego.
Wychodzi na to, że akurat w tych finałach nie taki Cris genialny, jak go malują :D

4

@Michael_20 Mam olbrzymi szacunek do Ronaldo, ale tak serio Kolego to nie traktujemy Ligi Narodów jako jakiegoś wielkiego trofeum :D

1

@Chwytliwy Oczywiście to wielki zawodnik, super grał i również stanowił o sile ogólnej Liverpoolu, ale mimo wszystko uważam, że kurczę jednak to za mało, żeby odebrać takiemu Leo Messiemu( Król Strzelców LM, Król Strzelców La Liga, Złoty But + cala reszta statystyk) główną nagrodę indywidualną. Naturalnie również pogratuluję Vrigilowi ewentualnego zwycięstwa, bo przecież to nie będzie na pewno żaden skandal, zrobił chłop swoje w sezonie.

10

Jeśli piszesz to akurat w kontekście dzisiejszego meczu to...dziwne. No bo jak niby Ronaldo dzisiaj wpłynął na ten wynik?

2

@Chwytliwy Van Dijk jest faktycznie przehajpowany, ale nie jako obrońca( świetny), lecz najlepszy piłkarz, który miałby otrzymać złotą piłkę. Bez przesady, to nie był gracz aż tak decydujący, robiący grę, dyktujący warunki. Ogólnie cała formacja obronna The Reds to monolit, wszyscy brylują( w tym Virgil ), ale powtórzę: bez przesady.

2

@Cochise Ooo super :D Dziękuję :)

2

@Odesseiron Wielkie dzięki za radę :)

0

@Odesseiron A jak Baldur's Gate: Enhanced Edition ma się do drugiej części gry? Odbiega jakościowo?

1

@barcanawieki Z pewnością jeden z tych najstarszych Spidermanów, na obrazku są członkowie Sinister Six.

0

Drodzy LaRamblowicze, mam dwa pytanka:
1) Czy jest gdzieś do kupienia Baldur's Gate 2 z polskimi dubbingiem? Słyszałem, że druga część serii jest dużo lepsza niż jedynka, a chciałbym koniecznie ograć ten klasyk.
2) Czy Baldur's Gate: Enhanced Edition to ulepszona i uzupełniona pierwsza część gry? Czy jest zbliżona jakościowo do drugiej części? To widziałem bodaj w Empiku i zastanawiam się, czy warto kupować, czy nie będę negatywnie zaskoczony.

14

@norbi77 Nie rozumiem, co w tym złego, zapewne tą przysięgą nawiązują do jakiejś spuścizny historycznej polskiego katolicyzmu - nic strasznego, tym bardziej, że robią to w kościele.

24

@Leooo Powiem szczerze, że w połowie czytania spodziewałem się nieco bardziej kreatywnego finału :D

0

@Barwindg Zobacz sobie wywiad z Najmanem po walce, chłop dostał ostry oklep, a dalej nie przyznaje wprost, że był po prostu gorszy. Sam już nie wiem, czy Marcin to genialny marketingowiec, czy faktycznie jest takim dzbanem :D

2

Z przyjściem Buffona jest tak: gość już jest dziadkiem, w związku z czym jego poziom sportowy mocno zmarniał, pewnie chciałby też niezły kontrakt, blokowałby miejsce jakiemuś młodzieńcowi, żeby za rok odejść - jednym słowem nieopłacalne. Ale tak czysto teoretycznie, w sferze marzeń, ależ to by był zaszczyt i duma mieć Gigiego w szatni, niesamowita persona, nieskończony szacunek, doświadczenie, wpływ na drużynę, niebywały respekt, wielki mentor dla wszystkich, jeden z ostatnich romantyków futbolu. Jako kibic Blaugrany czułbym się naprawdę dumny. Szkoda, że ma 4 dyszki na karku.

1

@olejtm Jeśli już mamy skupiać się na wypowiedziach piłkarzy to nie wiem na jakiej podstawie to wywnioskowałeś, bo jest zupełnie odwrotnie - zawodnicy chwalą Valverde( można snuć przypuszczenia czy są to szczere pochwały, ale jednak są, więc to powinno zamknąć temat ).

0

@messi564 Mascherano oprócz tego, że był genialnym zawodnikiem czysto piłkarsko to dodatkowo miał głowę, mentalność na poziomie mistrzowskim, godnym tak wielkiego klubu jak Barca, urodzony by walczyć i zwyciężać - zupełnie tak samo jak Dani Alves. To byli zawodnicy, którzy nie bali się wziąć gry na siebie i decydować, wielkie charaktery, których bardzo brakuje obecnie w naszej kadrze.

0

@Yoshi94 Ale ja się w pełni z Tobą zgadzam, Frenkie świetnie kontrolował przestrzeń wokół siebie, cały czas dawał opcje drużynie i był nieustannie pod grą w całym meczu - doskonale to widzę. Po prostu uważam, że tylko ten powyższy filmik został zrobiony troszeczkę na wyrost, tzn. równie dobrze można by zbliżyć kamerkę na Barkleya( zawodnik tylko niezły) podczas akcji, gdy Lingard strzelił ze spalonego na 2:1, wówczas tak samo dostrzeglibyśmy wielki kunszt, kontrolę przestrzeni i technikę Anglika - z tym, że na niego nie ma takiego hajpu :D Nie uważam też, że to jest jakaś poezja. Oczywiście mam nadzieję, że i u nas w Barcy młody Holender będzie równie mocno zaangażowany w dyrygowanie środkiem pola. Również pozdrawiam serdecznie.

2

@adambądkowski93 Ta gęstość dróg to też trochę pokłosie małej powierzchni Holandii( 41 526 km² ), ale także oczywiście poziomu rozwoju gospodarczego.

0

@Yoshi94 Kolego, nie powiedziałem, że przytoczone zagranie Frenkiego nie było godne uwagi - widać, że chłopak pracuje na boisku i szuka gry, to się chwali. Nie uważam jednak tej akcji za jakąś poezję czy wielką sztukę w tym sensie, że każdy środkowy pomocnik z topowych zespołów potrafi zagrać w ten sposób - mowa tylko i wyłącznie o załączonym fragmencie meczu. Gdy słyszę słowo "poezja" to przed oczami pojawiają mi się kółeczka Xaviego w meczu z Realem 6:2, partidazo Iniesty w El Classico 4:0 czy też golazo Yaya Toure z Bilbao - to jest "coś". A Frenkie? Na razie to świetny i młodziutki mózg, miejmy nadzieję, że wskoczy na jeszcze wyższą półkę.

2

@robsesh Może dlatego, że ten temat został już przerobiony tyle razy, że aż się rzygać chce?

0

@Polnar Nie powiem, pięknie pokazuje się do gry, ale też nie przesadzajmy, nie zrobił niczego niesamowitego. Niemniej jednak mam nadzieję, że chłopak będzie uzdrowieniem naszej pomocy i wprowadzi potrzebne świeżość oraz zaangażowanie.

2

@Cwaniak4 Przecież on nie dokonał żadnego porównania.

0

@BarcaFan1998 Faktycznie, z rozpędu przeczytałem "w karierze", dzięki za uwagę ;)

2

@Kamiloza91 Skoro Messi ze swoimi osiągnięciami rok temu był 5. to, kierując się zasadami logiki i obserwacji sezonu, Ronaldo powinien raczej okupować okolice 7/8 miejsca karwa kawka.

0

@FCBurza Zdecydowanie finał LM 2011, kiedy to Blaugrana zdominowała Manchester United i wygrała 3-1. Wówczas Messi robił na boisku cuda.

0

@Ratamahatta Rzeczywiście niesamowicie mądra babka - została przyłapana na jawnej kradzieży intelektualnej. Polecam zapoznać się z tematem, na pewno inaczej spojrzysz na tę osobę.

0

@daniel32778 Strzelał i zauważ jak słabo uderzył - z całym szacunkiem do naszego geniusza, ale akurat prawą ma wyjątkowo lichą. Poza tym to była inna sytuacja i inny mecz, 1:0 do przodu, mniejszy stres( również przez większy dystans do bramki ), ponadto Leo miał już tylko jedną możliwość, czyli strzał na bramkę, brak możliwości przełożenia na lewą nogę. Nie zrozum mnie źle, Messi powinien ładować z pierwszej piłki w meczu z Liverpoolem, niepotrzebnie przekładał, co nie zmienia faktu, że miał taką możliwość, mógł zaryzykować dla pewności i niestety to zrobił.

0

@sebo939 Wiesz, jak się nie ma na tyle dobrej słabszej nogi( a trzeba przyznać, że Leo po prostu nie ma ) to w takich kluczowych, stykowych sytuacjach po prostu pojawia się w głowie niepewność, że nie uderzy się na tyle dobrze, że nie trafi się w piłkę, że przeniesie się piłkę nad poprzeczką itd. Dodatkowo dochodzi stres, w końcu to półfinał LM. Messi dostał dla siebie nieco niewygodną piłkę i liczył na rozpaczliwą próbę interwencji bodajże Fabinho, na pójście "na raz", przeciwnik jednak stał na nogach do końca, dlatego wyszło jak wyszło. Bardziej mnie poirytowało zachowanie Alby - nie pierwszy raz na siłę szuka w każdej sytuacji La Pulgi. W ogóle denerwuje mnie, że Barcelona nawet nie próbuje ostrych dośrodkowań w pole karne, wystarczy przecież dynamiczna zmiana, ruch kilku zawodników w okolicach jedenastki i od razu by było jakieś zagrożenie. Czasami klepiemy bez sensu zamiast przejść do konkretów( np. gol El Pistolero z Liverpoolem). Dani Alves zawsze wiedział, co zrobić z piłką, jak nam nie szło.

2

@Grzesior667 W tym, że regularnie spamują pod każdym możliwym postem tylko po to, by zbierać tysiące lajków od podobnych im debili.

1

@AboveYou Oj sam chciałbym nie należeć do przystojniaków jak Pique :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?