Hawajczyk
Dołączył/a: październik 2015
9 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@myscooter Strasznie płynnie przeszedłeś od tematu do tematu, ale postaram się wypowiedzieć. Nie wiem, co zrobił ich trener, a czego nie zrobił nasz. Valverde natomiast na pewno nie kazał Albie podawać głową do Mane, odpuszczać krycia przy rożnym czy partolić każdą setę jaka się nadarzyła. Rozumiem, że pijesz teraz do Baska, ale ja kwestię przegranej widzę zupełnie inaczej. Tym razem zawalili wszyscy.
0
@myscooter Kolego, co to za różnica ile nie grali, skoro wchodzą i dają z siebie wszystkio? Liczy się postawa boiskowa i wymierne efekty, a takie rzecz jasna były.
0
@myscooter No i co z tego, że grał bez Salaha i Firminho? Pomijam też fakt, że Brazylijczyka nie było w pierwszym spotkaniu. Liverpool miał genialnie zastępstwo w przeciwieństwie do nas. Ja po cichu uważałem, że już z Manchesterem bez Dembele będzie dużo trudniej, ale jakoś się udało.
2
@aspider Swoją drogą Dembele to też inna kwestia. Moim zdaniem gdyby Francuz w ogóle nie był kontuzjowany to dwumecz wyglądałby zupełnie inaczej. Ousmane może się kopać po czole całe spotkanie, ale przychodzi taki moment, że wyjdzie mu jeden drybling i zrobi bramkę. Jego szybkość, nieszablonowość, umiejętności gry 1vs1 sieją spustoszenie w szeregach przeciwnika, zmuszają graczy do podwajania, asekuracji, wzmożonej gry obronnej i ograniczania ataków. Coutinho w takiej formie to w porównaniu do Dembele cienki bolek, nie potrafi zrobić dosłownie nic z przodu, do tego przegrywa każdy pojedynek szybkościowy, siłowy. Nie można grać w taki sposób, że mamy tylko jednego zawodnika, który wchodzi w drybling i robi przewagę, a reszta parzy. Taka formuła wyczerpała się nawet wtedy, gry byliśmy pod wodzą geniusza Guardioli. Francuz - jakikolwiek by nie był - stanowił niebywałe zagrożenie( coś jak ten mityczny już dobijacz do pustaka Ronaldo) i jego brak mógł być kluczowy.
9
@Deraxium Przecież on te komentarze w pełni słusznie wyciąga :D Duża części z nich to nie krytyka, tylko kompletny odlot komentującego.
0
@Skila_nie_kupisz Obyś się nie mylił kolego :)
0
@daniel32778 Przede wszystkim nie jest to zawodnik na złotą piłkę. Wiadomo, stanowi o obronie Liverpoolu, ale to po prostu za mało. Jaki on w ogóle ma udział w wywaleniu nas z Ligi Mistrzów? Każdy zapamięta mecz życia Origiego czy wejście smoka Wijnalduma. A Virgil? No wraz z kolegami z obrony dopuścili do 3 setek Barcelony, ale jakoś im się to upiekło. Bardzo dobry zawodnik, jednakże jego wpływ na grę jest przeceniany.
12
Cholera, Messi w tym sezonie masakrycznie wszystkich zostawił w tyle: Król Strzelców LM - 12 goli, Król Strzelców LaLiga - 36 goli, Złoty But, dodatkowo w ogóle najlepsze statystyki indywidualne na świecie + mistrzostwo kraju. Co więcej, w tym roku tak się zdarzyło, że pozostali zawodnicy wypadli wyjątkowo słabo indywidualnie albo po prostu odpadli we wczesnej fazie rozgrywek/nie wygrali wystarczającej liczby trofeów. Na ten moment jedynym przeciwnikiem jest Van Dijk, chociaż dla mnie to absurd - rok temu nie dali Varanowi( LM + mistrzostwo świata), żeby teraz wyciągnąć z kapelusza Holendra i wręczyć mu nagrodę. Jest bardzo dobry, ale nie róbmy sobie jaj.
5
@Leoo94 "Zalegalizować broń i wystrzelać się", nie no super xD
4
@michal26 To musi być jakiś wałek, nie wierzę w to, co widzę.
1
Czy widzicie ludzie co sie właśnie dzieje w tych wyborach? Albo śnię, albo PiS ma faktycznie ponad 50%...
0
@aleksandrowielki Transfery nie działają w ten sposób, że Valverde sobie kogoś wybierze i ten ktoś nagle przychodzi. Nie zdołali nikogo ściągnąć i tyle. Zwróć jednak uwagę, że Enesto miał duże problemy kadrowe, mam tu na myśli przede wszystkim Dembele, który był co chwila kontuzjowany, a który z kolei( jestem tego pewny w 100% ) swoją grą nie pozwoliłby na takie śmiałe ataki Liverpoolu i Valenci. Jeśli do braku Francuza dorzucimy żałosnego Coutinho to ukazuje nam się obraz tegorocznego upadku. Nie ukrywam, że nie jestem jakimś wielkim fanem Valverde, wolę żywiołowych trenerów( Klopp, nawet Guardiola), ale swoje pretensje kieruję przede wszystkim do zawodników, trener nie zasługuje na takie zrównanie z ziemią
0
@jedrek7000 Jakie mydlenie oczu? To nie jest żaden polityka tylko po prostu prawda, którą najlepsi zawodnicy wygłosili, zaznaczając wyraźnie, że oni swoją grą spieprzyli te mecze, a nie Valverde. Nie wiem po co dopisywać jakieś ideologie do ich słów. Poza tym chyba wyraźnie napisałem w moim poście, że jestem za odejściem Valverde, zerknij sobie. Chłop 2 tygodnie temu był geniuszem, nagle to najgorsze, co spotkało Barcelonę.
0
@jedrek7000 Okazuje się, że jest to merytoryka, jasno napisałem dlaczego uważam, że Valverde po prostu nie zasługuje na aż takie wiadro najgorszego g****a. Nie bronię trenera, ale to co się tutaj dzieje to jakaś , dlatego staram się odeprzeć nachalną krytykę. Jeszcze raz wspomnę tylko, że świetnie ocenili jego pracę Leo Messi i Pique, a to znaczy dla mnie więcej niż płacz niestabilnych emocjonalnie dzieci.
0
@robsesh Roberto jest pomocnikiem i bocznym obrońcą z przymusu. Malcom przeplatał mecze niezłe z beznadziejnymi, trener miał prawo go posadzić. Prawdą jest natomiast, że teraz wszedł i bardzo dobrze zagrał.
0
@KingKahuka Problem w tym, że niedawno bywały mecze, że wystawiał Malcoma i też g***o grał. Może faktycznie powinien wystawić Vidala, choćby za walkę, ale taki skład wyszedł na Liverpool, przejęli inicjatywę, a potem nas stuknęli.
1
@Mazi Przepraszam bardzo kolego, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że oprócz Messiego i Suareza nie ma w tym zespole gościa, który potrafi strzelić bramkę( a Dembele robiący dym na boku doznał kontuzji ). Powtórzę jeszcze raz, Malcom miał sporo meczów, w których grał słabo i trener miał pełne prawo, żeby go po prostu zostawić na ławce. Dostaliśmy dwie bramki to i go wpuścił - zagrał super. Nie jest też winą Valverde, że Coutinho kopie się znów po czole. Niestety, ale wbrew pozorom nie mamy lepszych zawodników od obecnie grających i tyle.
1
@daniel32778 Faktycznie Vidal był wiodącą postacią rewanżu z Liverpoolem( przynajmniej spośród naszego zespołu), ale staram się tylko usprawiedliwić tok myślenia Valverde, wystawienie tej trójki( Busi, Ivan, Arthur ) miało prawdopodobnie na celu właśnie przejęcie inicjatywy w środku pola, żeby nie powtórzył się Liverpool. Nie wyszło, w połowie trener zmienił zamysł, Valencia się cofnęła i szło nam lepiej. Jeśli miałbym upatrywać przyczyn porażki to byłby to brak choćby pół zawodnika na boku, który potrafiłby związać obrońców i stworzyć przewagę( Coutinho nie było, Dembele kontuzjowany ), a nie zwalanie wszystkiego na Valverde.
1
@jedrek7000 Spodziewałem się podobnych reakcji, na tej stronie, szczególnie po takich meczach, chyba nie warto silić się na jakąkolwiek merytorykę.
5
Tak po prawdzie to o co macie konkretnie dzisiaj pretensje do Valverde? Wystawił w zasadzie najmocniejszy możliwy skład, miał powody, żeby nie wpuszczać ani Malcoma ani Vidala( jeden po prostu wyjątkowo słabo zaprezentował się na tle ostatniego przeciwnika, Arturo z kolei walczy, ale nie daje takiej kontroli w środku pola - takie zarzuty zresztą pojawiły się po rewanżu z The Reds). Ernesto w przerwie zareagował, zrobił zmiany i obraz gry diametralnie się zmienił. Wiem, że jest niesamowita moda na jeżdżenie po trenerze jak po szmacie, ale na Boga, nie obwiniajcie go za całe zło, trudno się gra bez skrzydłowych i napastnika, którzy powinni napędzać grę i ściągać uwagę przeciwników. Zresztą sami zawodnicy( ba, legendy) jasno wypowiadają się, że oni spieprzyli, a Valverde wykonał świetną pracę( no robaczki chyba nie zakwestionujecie słów Atomowej Pchły). Moim zdaniem Valverde, mimo dobrego kontaktu z zespołem, powinien się podać do dymisji z przyczyn naturalnych, w celu zwykłego przewietrzenia szatni, uwolnienia głów zawodników - w końcu 2 razy dostaliśmy ostro po dupie. Rozstanie będzie dobre dla nas i dla Ernesto. Aha, ogarnijcie się wreszcie z tymi wyjątkowo debilnymi komentarzami, bo naprawdę to już przesada.
0
@Phatro W każdym razie mam nadzieję, że się mylisz :D
0
@Phatro Mówisz, że 1-2 zawodników nie zmieni sposobu gry? Wydaje mi sie, że jak przyjdzie dwójka z Amsterdamu i do tego taki Griezmann( a nie zapominajmy, że Dembele w końcu wyzdrowieje) to wszystko może zmienić się diametralnie. Zresztą wystarczy spojrzeć na 2015 rok - graliśmy kaszanę, brakowało pazura i myyyk, Ivan i Luisito wbijają do klubu, po czym wygrywamy LM. Argentyna to inna para kaloszy - tam wszyscy to dziady( a przynajmniej zamieniają się w dziadów, tuż po założeniu biało-niebieskiej koszulki ).
17
Pamiętają Państwo jeszcze takiego zawodnika jak nasz El Jefecito? Mascherano był naprawdę doskonały, w pewnym momencie stał się przedłużeniem Puyola, w moim odczuciu lepszym czysto piłkarsko( oczywiście gra głową po stronie Carlesa, ale reszta piłkarskiego rzemiosła na korzyść Argentyńczyka ). Podrzucam kompilację:
0
O tej godzinie, tak jak koledzy wspomnieli, zaczyna się chyba główna część gali, natomiast sam Bronze Bomber wychodzi po 4. Ale dzięki :D
1
Dziękuję serdecznie :D
0
Ok, dzięki bardzo :)
0
O której Wilder będzie walczył mniej więcej?
0
Z tym, że Guardiola również miał Messiego i to w najlepszej dyspozycji indywidualnej w swoim życiu. Aha, było wtedy też dwóch takich niziołków w środku pomocy.
18
Ziomek nie pytaj się o takie sprawy w internecie, bo zaraz okaże się, że masz raka gardła z przerzutami na 3/4 organów.
0
Bez kitu, fajnie tak jechać po Valverde, ale już się zapomniało jak Bayern dostawał w dwumeczu od Realu 5:0 i to w beznadziejnym stylu, nie stwarzając sobie nawet sytuacji.