13

Może mi ktoś obiektywnie wytłumaczyć fenomen napierdzielania komentarzy w trakcie meczu Barcy? Serio, rozumiem pisanie przemyśleń w przerwie, wymiana zdań, wrażenie po 45 minutach, ale ciągłe nawalanie jak z CKMu? Przecież przez takie coś umyka nam połowa spotkania, różne detale w grze zawodników, ciekawe momenty itd.

0

Kurs 35 z hakiem.

0

315 zł :D

0

Ogólnie postawiłem swój pierwszy kupon w życiu: wygrana Barcy, wygrana Ajaxu, wygrana lub remis Liverpoolu i Totków. Kuponik rzecz jasna ryzykowny, ale to tylko 10 zł :D

0

Po krótce: W kulminacyjnym momencie konfliktu Zimnoch - Szpilka, ten pierwszy powiedział, że Artur "walił konia dla kolegi na kadrze". Nie wiedzieć czemu, teraz ta afera jest gorącym tematem wśród wszystkich polskich kibiców boksu( a przecież wywiad z Krzysiem miał miejsce już jakiś czas temu ).

7

Szczerze mówiąc, Arturo od początku swojej przygody z Barcą udowodnia, że nie jest tylko wchodzącym z ławki dziadziusiem, ale pełnoprawnym zawodnikiem z pierwszego składu. Wcale nie jestem taki pewny, czy Arthur jest odpowiednim wyborem na wtorek.

3

Już było mówione 100 razy, ale wieczna chwała za bramki z Celtą i Realem :D

0

Przedstawiasz to w ciekawy sposób - lepiej próbować niż podawać do tyłu. Szkoda tylko, że z jego dobrych chęci mamy straty piłki, kontry i chaos w środkowej strefie. Czasami właśnie warto potrzymać dłużej piłkę, poganiać przeciwnika i poczekać na właściwą okazję do podania. Genialny? No już bez przesady. Do tego negowanie gry Rakitica jest śmieszne. Tak jak mówię, życzę powodzenia młodemu, nie jestem żadnym hejterem.

0

Rakitic to jeden z najlepszych środkowych pomocników świata kolego, bez względu na to, co o nim myślisz ;) Puig próbuje, ale też łatwo traci piłkę i często znika, a to nie najlepiej jak na środkowego pomocnika. Nie jestem jego hejterem, mam nadzieję, że się poprawi, po prostu takie są fakty.

7

Nie oceniam talentu Puiga, ale mam wrażenie, że właśnie ten talent i żądza wprowadzenia nowego Xaviego do zespołu przesłania części osób obraz gry młodzieńca. Jedno piękne zagranie, ale reszta meczu zupełnie średnio, często niewidoczny, trochę strat. To samo Wague - chaotyczny, do tego jest chyba spokrewniony z Pippo :D Mam nadzieję, że cała drużyna się poprawi w drugiej połowie.

0

Rozumiem, że Stanisław Michalkiewicz nie jest osobą poważną?

2

Jakby nie patrzeć to Ter Stegen nawet raz nie musiał się choć trochę postarać - zneutralizowaliśmy Manchester.

1

Niby tak, ale jednocześnie gra też Shaw i Young. To wskazuje chyba na defensywne ustawienie Man Utd.

1

Nie uważacie, że Manchester jest lekko...słaby w pomocy? Dalot, McTominay, Fred? Jeszcze tyły jakieś takie nijakie. Nie chcę prorokować, zawsze jestem wyważony w swoim typowaniu, ale tym razem stawiam na pewną wygraną Barcy. Nie chce mi się wierzyć, że oni by mieli zdominować naszych techniczków( zarówno z tyłu, jak i z przodu ).

0

Jesli jeszcze nie grałeś to polecam Enderal - olbrzymi dodatek do Skryrima, który tak na dobrą sprawę nie jest dodatkiem, tylko osobną grą z naprawdę wieloma dodatkami, uprawnieniami i ogólnie nowościami.

2

Dystansując się od całego sporu, mogę też dodać od siebie, że przygotowanie do lekcji często nie wygląda tak strasznie jak to przedstawiają zwolennicy protestu. Moja nauczycielka od matematyki po dostojnym wkroczeniu do klasy i odpaleniu komputerka, zwykła pytać: "Co tam teraz mamy?". Ktoś mówił, jaki jest bieżący temat, pani odpowiadała "aha", po czym z marszu wspólnie robiliśmy zadania :D Sprawdziany to też złożona sprawa. Sam miałem typiarkę, która oddawała je MINIMUM po miesiącu od napisania - łatwo wyliczyć ile prac dziennie średnio sprawdzała w ciągu całego miesiąca w klasie 30 osobowej. Nie twierdzę, że nie zasługują na podwyżkę, ale niektóre argumenty zwolenników protestu są naprawdę baaardzo nadmuchane.

0

Kto wyciągał?

14

Tamten mecz to była istna magia i pełna dominacja. Co więcej, w mojej opinii, najlepszy indywidualny występ Leo Messiego w karierze i w ogóle jeden z najlepszych występów indywidualnych w historii futbolu.

0

Tusk został tam, gdzie miał zostać i o to chodziło ;) Kaczyński został u władzy i może sobie dalej robić swoje interesy w spokoju.

1

Papierek nie da ci kokosów, skończ studia to wyjdziesz na ludzi, po technikum masz wiele możliwości, masz fach, idziesz na studia, otwierasz firmę, w X fachu potrzebne są znajomości - same mity. Liczy się tylko i wyłącznie człowiek oraz jego ciężka praca( + oczywiście różne okoliczności, jak to w życiu). Jak jesteś pracowity i kreatywny nie musisz kończyć szkół. Jesteś mądry? Skończ najlepsze studia, ucz się, weź papierek i osiągnij sukces. Tyle ;)

0

Akurat to sławne 27:1 było zwycięstwem Kaczyńskiego. Pewna część opinii publicznej bardzo się tym szczyci, a przecież nie chodziło wtedy o żadną wojenkę plemienną. Nasz naczelnik doskonale wiedział, że dostanie takie lanie ;)

3

Nie wiem co Cię tak rozbawiło, Bartek przestawił dokładną sytuację Malcoma.

0

Wiesz, zarówno Ewa Zajączkowska, jak i Gwiazdowski mają podobne poglądy, co za tym idzie, sposób dyskusji zawsze będzie wyglądał mniej więcej tak samo ;)

0

Okey, a jak odniesiesz się do tych najbardziej palących kwestii, czyli sposobu zwiększenia płac nauczycieli, bonu edukacyjnego, zwiększeniu konkurencyjności w szkolnictwie? Bo wiesz, Gwiazdowski doskonale wie, że jest dowolność w wyborze szkoły, ale przecież zupełnie nie tego dotyczył wywiad. Nie mówił też nic o prywatyzacji policji, odnosił się tylko i wyłącznie do szkolnictwa.

1

Oczywiście, że rolnictwo to powazna i warta uwagi sprawa, niemniej jednak nie przeszkadza to w trzeźwym spojrzeniu na kwestię nauczycieli. Polecam obejrzeć link, który zapodałem ;)

0

Widziałem to, sam bym się wkurzył, słysząc takie brednie.

2

Właśnie ten humor u niego lubię najbardziej. Stasiu na swoim kanale potrafi niejednokrotnie poprowadzić cały odcinek w sarkastycznym tonie :D

4

Można nie lubić Korwina, Brauna, Szumlewiczów, Kaczyńskich i innych Tusków, ale Michalkiewicza naprawdę trzeba szanować i to bez względu na poglądy. Jest sympatyczny, bardzo oczytany, ciekawie opowiada, poza tym z jego wywodów zawsze można wyciągając coś interesującego, poszerzającego zakres naszej wiedzy. No i tak jak mówisz - niezależny.

4

Również lubię :D Dzięki za filmik, Pan Stanisław zawsze na propsie.

6


Wszyscy kłócą się o to, czy strajk jest słuszny, czy PIS powinien dać podwyżkę, czy się należy, czy nauczyciele to jednak ciężko pracują itd. A może by tak przez chwilę się zastanowić i rozważyć postulaty polskiej prawicy hmm? W powyższym linku wywiad z Robertem Gwiazdowskim( Konfederacja również ma podobne rozwiązanie dotyczące szkolnictwa). Co sądzicie o proponowanej reformie? Może macie jakieś pytania czy uwagi? Proszę o kulturalną dyskusję :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?