0

@Emhyr Coś mi się nie klei w tym, ale zobaczymy co Xavi wymyśli.

0

@jondeca Pięciu nie wymienię bo tak nie śledzę, ale kolesie z którymi rywalizował czyli Musiala i Bellingham są na pewno na ten moment lepsi. Mam nadzieję, że z czasem Gavi ich przeskoczy. Oczywiście możesz uznawać go za najlepszego na świecie - Twoje prawo.

0

@JarekS Po aktualizacji artykułu już nie ma tak wesoło;)

0

@Emhyr Koleś nie podpisał nawet kontaktu. Zamiast szukać wypowiedzi pod swoją tezę, proponuję poczekać. Gundo przyjdzie, na pewno w jakimś meczu zagra na tej pozycji i będziemy mieli odpowiedź. Ja obstawiam, że będzie jak z De Jongiem. Może grać jako pojedynczy defensywny z określonymi rywalami, kiedy Barca głównie jest przy piłce u nie trzeba tyle bronić. W przeciwnym razie widać że takie Frenkie bez drugiego dobrze broniącego kompana ma problemy. Odpuszcza krycie, wraca truchtem, po niechlujnym podaniu generuje szanse dla rywala. Pozycja Busiego w Barcelonie jest tak specyficzną, że Xavi grał nim do samego końca jako podstawowym graczem. W tym sezonie się przekonamy, jak trudno będzie załatać te dziurę. Jeśli nie przyjdzie jakiś Brozovic, Amrabat etc to moim zdaniem Xavi będzie kombinował systemem. Oby coś wymyślił bo przy tych wszystkich ograniczeniach to kluczowe wyzwanie na najbliższy sezon.

0

@zabibarca Nico musi dopiero się zbudować. Jako zmiennik też bym go chciał, ale musi mieć się od kogo uczyć. To jest gość do oszlifowania, a Xavi chyba niezbyt w niego wierzy.

0

@Litman Mogliśmy dać mu jeszcze wyższą pensję:) U nas niechciani siedzą bo mają pensje z kosmosu i nikt nie chce tyle dawać. Więc zawodnikom się nie spieszy nigdzie.

0

@michal26 Masz wehikuł czasu? Gość nie został nawet zaprezentowany, a już oglaszasz go w jednej linii z Pedrim czy Araujo. Calma. Nie tacy zawodnicy u nas nie dawali rady.

0

@cyron1 Nie mamy defensywnego pomocnika

0

@Rewolucja123 No rozjazd totalny i nie ma to żadnego sensu. Każdy sobie rzepkę skrobie. Na dłuższą metę to nie ma racji bytu. Ja w zasadzie nie jestem zwolennikiem żadnego z tych panów. Laporta polityk i bajkopisarz, Alemany bardziej gość od księgowości, Deco to znajomek bez doświadczenia wciskający jakiś cieniasów no i Xavi,.który ma presję na wynik i nie dostaje zawodników, których chce.

0

@Benz No właśnie o to chodzi. Bez zmiany struktur i ogólnego podejścia do tematu to żaden trener cudów nie zrobi.

0

@stone80 Ktoś z niską formą? Pedri będzie odciążony, Gavi nie będzie grać wszystkiego od dechy do dechy. Kontuzje też na pewno będą biorąc pod uwagę beznadziejny sztab medyczny.

0

@Rust_Cohle Może tak być. Mimo wszystko warto zaryzykować biorąc pod uwagę brak kosztów transferu i adekwatną pensję.

0

@Rewolucja123 Przyjdzie znowu jakiś półśrodek. Ja chciałem kogoś z dwójki Brozovic/ Amrabat. Ten drugi ponoć do Atletico, zobaczymy co z Chorwatem. Boję się, że przyjdzie ten Rodriguez z Betisu.

1

@Veysel To znaczy tylko tyle, że wygrał golden Boya. To konkurs bazujący w dużej mierze na klubie który reprezentuje. Póki co Gavi w europejskich rozgrywkach klubowych nie pokazał w zasadzie niczego nadzwyczajnego.

0

@jondeca Najlepszych młodych pomocników świata? Mamy świetnego Pedriego. Gavi to jeszcze dzieciak z wielkim potencjałem.

1

@Kluivert_P Zagraniczny - Gomorra, polski - Pitbull. W obu przypadkach niesamowicie siadł mi klimat. Choć było mnóstwo seriali, które były dla mnie mega wciągające to jak trzeba wybrać - to będzie mój wybór.

0

@Benz Zacząć budować system szkolenia młodzieży. Obecnie nasza kadra to zlepek kilku piłkarzy z mocnych/średnich klubów. Pamiętam, jak Niemcy strasznie słabo zaprezentowali się na Euro 2000. Podjęli więc działania, mające na celu stworzenie stuktur generujących przyszłych piłkarzy. Efekty (z mniejszymi wpadkami) widzimy do dziś. Więc moim zdaniem trzeba zacząć szkolić talenty i wpłynąć na to, żeby w ekstraklasie takie talenty grały. Teraz kluby mogą płacić i olewać przepisy. Jak to zrobić - pewnie ktoś wie ;) Można wzorować się na krajach, gdzie to działa - do Niemiec niedaleko.

1

@Mathew16 Jak jeszcze byłem naiwny i wierzyłem, że jakaś partia chce działać dla obywateli to słuchałem troszkę wywodów Mentzena. Zanim był tak rozpoznawalny jak obecnie - można go nie lubić, ale póki co bardzo dobrze buduje swoją pozycję bo jest mocno rozpoznawalny w internecie. Wracając jednak do tematu. Słuchając jednego z wywiadów (na spokojnie prowadzonego, bez tego taniego efekciarstwa i lekkiej błazenady jakie widać u niego obecnie) Mentzen mówił, że likwidacje jakie on by chciał są niemożliwe ze względu na UE. W związku z tym, że trzeba się stosować do ich przepisów to jego propozycją była likwidacja lub obniżenie do najniższego pułapu wszystkiego, na co UE zezwala. Do tego uproszczenie systemu podatkowego, żeby każdy wiedział jaka jest jego wysokości dla danego dobra lub usługi. Wydaje mi się, że to było w jednym z wywiadów na kanale namzalezy.pl

1

Laporta to typowy polityk i bajkopisarz. Wszystko potrafi obrócić w taki sposób, żeby wyglądało dobrze, wyciąć tylko to co mu pasuje w danym kontekście. Przykładowo z tego wywiadu: 'Jest fantastycznym i wspaniałym zawodnikiem, dał nam dużo sukcesów i jest świetną osobą, ale sytuacja jest, jaka jest, i w celu rejestracji graczy musimy przestrzegać planu rentowności, jaki przedstawiliśmy LaLidze." Czyli coś w zasadzie - Barca musi ciąć koszty bo zła La Liga nas goni z planem rentowności, więc my jako Barcelona wykonujemy wielki wysiłek aby naprawić drabinkę płacową. Zamiast powiedzieć otwarcie, że przez lata byliśmy beznadziejnie zarządzani i przez to teraz musimy zapłacić za to cenę i rozwiązywać kontrakty z kluczowymi zawodnikami innych sekcji (którzy De facto są ofiarami złego zarządzania) żeby móc rejestrować podwyżki i rejestrować nowe wynagrodzenia dla piłkarzy. Tutaj następne "Laporta podziękował też Guardioli za pochwały pod jego adresem. – Jest przyjacielem, zna Barçę i należy przyjąć z zadowoleniem to, co powiedział. Jestem mu za to wdzięczny, spotkamy się w półfinale lub w finale Ligi Mistrzów w przyszłym roku, będziemy rywalami." Po pierwsze Joan próbuje kreować rzeczywistość, w której jesteśmy w półfinale lub finale ligi mistrzów. Zaczyna tworzyć presję na wynik w Europie zespołowi, który nie wyszedł nawet z grupy w zeszłym sezonie, a raczej wielkie zmiany w nim nie zajdą lub udaje, że jesteśmy europejskim gigantem już w tym momencie. Fragment Guardioli o okłamywaniu Xaviego czy o tym, że Barcelona wcześniej wydała ogromne pieniądze na transfery i pensje to już oczywiście do przemilczenia :)

1

Kluczowy fragment: "Dane, którymi dysponuje sztab szkoleniowy, wykazują, że zawodnik ma trudności z osiągnięciem maksymalnego wysiłku w tych momentach, w których organizm dochodzi do granic możliwości, a ryzyko kontuzji wzrasta." Pytanie czy Ansu da radę zdjąć tę blokadę i będzie wracał do wersji sprzed kontuzji. Jest jeszcze młody. Moim zdaniem może wyjść na prostą mimo, że wielu go skreśliło tak wcześnie.

6

@Comentateiro No równość wobec prawa jest tak, że jak ktoś powoduje wypadek to ponosi tego konsekwencje. W zależności od rodzaju zdarzenia - mandat, mandat i punkty karne czy odebranie prawa jazdy po wyrok więzienia. Są one niezależne od płci. Jak ktoś powoduje drobny incydent z uszkodzeniem pojazdów to również ma później wyższe składki o które apelujesz. Skoro mężczyźni mają mieć dużo wyższe stawki to za dane przewinienie powinni mieć więcej punktów karnych i placić większe mandaty? Wg mnie trzeba tak dostosować przepisy ruchu drogowego, żeby po dupie masakrycznie dostawali faktyczni sprawcy. Trzeba tępić kierowców pod wpływem, weryfikować tych jeżdżących bez prawa jazdy itp. Moim zdaniem zaobserwowales ciekawą zależność, ale idziesz w złym kierunku. W jaki sposób wyższa stawka ubezpieczenia ma podnieść bezpieczeństwo? Będzie drożej i tyle. Częstsze kontrole trzeźwości, ogromne mandaty włącznie z egzekucja komornicza, prace społeczne za przewinienia - owszem.

1

@capoN Nie wiem, jak dla mnie sporą część zwierzaków to niewolnicy ludzi. Mają być blisko,.nie moga chodzić tam gdzie chcą, są tresowane, kastrowane itp tylko po to, żeby człowiekowi były bardziej posłuszne. Nie ma tam miejsca na wolność.

12

@Comentateiro Myślałem, że wszyscy są równi wobec prawa, a tu takie klocki. Mężczyzna powinien być z góry skazany za statystykę. Strach pomyśleć, jakie będą kolejne pomysły. Kobiety żyją dłużej i częściej chodzą do lekarza to czy maja płacić większe stawki za ubezpieczenie zdrowotne? Czemu ja mam płacić za to, że ktoś tej samej płci co ja spowoduje wypadek? Zdajesz sobie sprawę, że to jest dyskryminacja na tle płci? Prawo pracy stanowi, że na tym samym stanowisku kobieta i mężczyzna maja zarabiać tyle samo. W pracy fizycznej z wiadomych przyczyn mężczyzna zrobić przez 8h więcej niż kobieta. Czy będziesz postulował o obniżenie wynagrodzeń kobiet? :)

0

@partymaker Spoko, może dużo osób wiedziało. Patrząc jednak czasem na tematy zakładane przez ludzi część chyba jednak nie wiedziała, że wspiera obce reżimy. O sankcjach na Rosję było pełno tematów, a o tym kogo się wspiera oglądając tę galę i płacąc za nią to raczej nie było :) Poza tym samo sprawdzenie nazwisk osób w zarządzie to jedno, a sprawdzenie kim są Ci ludzie z kim są związani to osobna kwestia.

0

Mamy tu fanów High League? Jeśli tak to polecam obejrzeć na kanale "nie wiem, ale się dowiem" najnowszy film zatytułowany "Influencerzy w rękach Czeczenów. High League - analiza wpływów". Warto wiedzieć skąd się wzięła ta organizacja i kto za nią stoi ;)

1

@arasz1819 Ja musiałem wygooglowac co to za typ. Nie kojarzę z facjaty. Kononowicza to oczywiście widziałem.

2

@DonCarletto Smutny znak czasu.

3

@szkutnik91 Deco pewnie chce wciskać swoich placków. W ogóle to jest w Barcelonie niepoważne. Trener ma swoją wizję, inna ma Deco i Alemany, a jeszcze Laporta by wzrok kupował od Mendesa.

3

@Tomo1989 Trzymanie w domu to też nic przyjemnego. Biedne stworzenia.

0

@Maker0 Pisałem o czymś innym. Kwota transferu to jedno, a ile zarabiali i zarabiają piłkarze to inna kwestia. My nie możemy rejestrować bo mamy zupełnie nierynkowe wynagrodzenia piłkarzy. To m on przez to mamy dużo zawodników, których nie da się sprzedać. Po prostu nikt im nie da takiego kontraktu. To nadal trwa - młodzi piłkarze wciąż bez sukcesów zarabiają u nas ogromną kasę. Taki Fati ma chyba coś koło 8 mln netto. Jak kompromitowaliamy się w Europie to demolowały nas ekipy, które na pensje wydawały nieporównywalnie mniej kasy. U nas w pewnym momencie pensje zjadały ponad 90 procent całych przychodów. Co chwilę też pojawiają się informacje, że klub ma zaległości w odroczonych pensjach albo w ogóle nie wypłaciło. Laporta wszystkie dźwignie wykorzystał na wielkie transfery i nie skupiał się na spłatach zaległości. Wszystko w imię natychmiastowych sukcesów sportowych. Czy dalsze zadłużanie za cenę mistrzostwa Hiszpanii jest dobre to czas pokaże. Według mnie Laporta po części redukuje drabinkę płacową, ale w głównej mierze to dzięki odejściom piłkarzy z dużą pensją i pojacie na rękę klubowi jak to miało miejsce z Pique czy Albą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?