La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 488 Culés

4

Żeby 14-latek zabił 13-latkę ze względu na ciążę? W rozwiniętym kraju ciężko żeby takie rzeczy nie bulwersowały.

Komentarz usunięty przez użytkownika

73

@Tomo1989 W rozwiniętych krajach tę ciąże można by przerwać idąc do apteki po tabletkę.

19

@Bykunn czyli nic by się nie zmieniło bo i tak dziecko by zginęło

71

@tomcias10 Nie, żadna 13latka by nie zginęła. Została by przerwana ciąża

27

@Bykunn no a przerwanie ciąży jest pozbawieniem życia dziecka

9

@Bykunn mieli możliwość zabezpieczyć się przed.

50

@tomcias10 Otóż nie. Ale to nie o tym dyskusja -.- Twój poprzedni post jest tak nikczemny i umniejszający tragedię pozbawienia życia 13 latki że powinieneś się zakopać pod ziemię ze wstydu
@masq A powiedziano im o tym na zajęciach wychowania seksualnego? Aj czekaj, nie powiedziano

50

@Bykunn wg Ciebie problemem jest tu tylko ciąża, a nie mały psychol?

7

@Bykunn To inna sprawa i jedno z możliwych rozwiązań drugiego problemu, ale współżycie w takim wieku nie jest normalne.

32

@Bykunn A ty umniejszasz pozbawienie życia dziecka.

12

@Bykunn ja jestem nikczemny? Ty mówisz, że śmierci dziecka można było zapobiec zabijając inne dziecko. Faktycznie pełna miłosierdzia postawa.

46

@Michvl Mały psychol którym by się nie stał gdyby nie sytuacja stresowa do której doprowadziło zamordystyczne prawo
@tomcias10 Ty nazywasz dzieckiem ciążę która ma parę dni. To się komentować nie da

15

@Bykunn a co to jest jak nie dziecko na wczesnym etapie rozwoju? Poza tym serio na rząd zwalasz to, że ktoś zabił? Jak można mieć takie chore myślenie..

52

@kamilo0066
To nie pozbawienie życia dziecka tylko usunięcie płodu.

5

@Bykunn nie ma żadnego usprawiedliwienia na to co zrobił

14

@tomcias10 Dobrze, kolejna dyskusja o usuwaniu ciąży jest, wydaje mi się, zbędna. Odpowiadałem tylko na Twój komentarz "@Bykunn czyli nic by się nie zmieniło bo i tak dziecko by zginęło" który sugeruje że "śmierć" tygodniowego płodu jest równa śmierci 13 latki, co jest obrzydliwe.
@Michvl A gdzie ja go usprawiedliwiam? Powinien zostać adekwatnie ukarany, co niestety się nie stanie w jego wieku... Ja tylko stwierdzam, że sytuacji dało się prawdopodobnie uniknąć

26

@tomcias10 Kijanka to nie żaba :P

24

@kamilo0066 dali by ci 3 miesięczny ludzki płód i taki sam psi to byś nie rozpoznał. Kilkudniowy zlepek komórek to nie dziecko.

10

@Bykunn w obydwu przypadkach ktoś traci życie, więc obrzydliwym jest twierdzenie, że któreś życie jest ważniejsze od drugiego.

0

@Chakalaka kiedy zaczyna się życie ?

3

@Bykunn btw nie wiemy czy dziewczynka nie zdecydowałaby się na urodzenie dziecka. Wiem, że jest małe prawdopodobieństwo. Ale bronienie gówniarza jest co najmniej nie na miejscu.

7

@Michvl Nie mam takiego zamiaru i oczywiście masz rację że nie wiemy. To jest tylko moje przypuszczenie.

1

@Chakalaka To pozbawienie życia matki oraz jej dziecka.

11

@Chakalaka A płód to nie życie?

23

@barcelonaLM Nawet zakładają, przy najlepszej wierze dojścia do porozumienia, że tygodniowy płód to życie, to stawiasz je na równi z życiem 13latki? No przecież to nie ma słów na opisanie tego stanu umysłu -.-

26

@Bykunn Skończ trollowac. Miej człowieku za grosz dobrego smaku. Usprawiedliwiając w jakikolwiek sposób tego psychola, pokazujesz swój poziom.

8

@Bykunn Gdzie napisałem, że stawiam na równi? Tylko pytam się czy płód to życie, bo z wypowiedzi @Chakalaka mam wątpliwości.
Co do całej sprawy, nie znam ani motywów, ani sytuacji jaka była. Natomiast mogę z stanowczością stwierdzić, że robienie polityki na tej tragicznej śmierci jest okropne.

1

@adi89rg Wraz z narodzinami.

28

@tomcias10 Zlepek kilku komórek, który w pierwszym etapie bardzo jest usuwany przez sam organizm matki nie jest człowiekiem. Jest płodem. To po pierwsze.

Problem w tym przypadku jest bardzo złożony. Od chorych fanatycznych "praw" wydanych przez PiS utrudniających zażycia tabletki "dzień po", poprzez brak edukacji seksualnej, do tego patologiczny młody zwyrodnialec, który zamordował 13-latkę i brak odpowiedzialności rodziców.

Natomiast mówienie, że 13 latki, które być może zostały oszukane, bądź zmuszone do seksu muszą rodzić dzieci i zabrania im się pozbyć płodu (a nawet nie płodu, ponieważ tabletka dzień po zapobiega zapłodnieniu komórki jajowej przez plemniki), jest zwyrodnialstwem. Dodajmy do tego taką paranoję, że "politycy", którzy tak bronią płodów ostatnio głosowali w senacie przeciw (wszyscy z PiSu) przeznaczeniu 80 milionów na leczenie dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Oczywiście, gdyby takie same pieniądze Sasin prze%&#^olił na wybory, które się nie odbyły, to było cacy. Kiedy niepełnosprawne dzieci wraz z rodzicami protestowały przeciw skandalicznym warunkom jakie zapewnia im to państwo z tektury, to Pawłowicz mówiła do nich, że "czuje od nich smród".

KK i PiS dbają tylko o życie od poczęcia do urodzenia, później pomagają nam wszystkim powoli i w upokorzeniu zdychać.

2

@kamilo0066 u niego to norma, tyle rzeczy ile ja od niego wyczytałem to szkol :P od pewnego momentu olewam jego wypowiedzi po prostu

1

@Bykunn Błędem myślowym popełnianym przy wprowadzaniu edukacji seksualnej jest zakładanie, że jeśli dzieci będą znały złe skutki pewnych czynów, z pewnością się od tych czynów powstrzymają.

15

@Andrzej77 Ale ja nie uważam, że seks jest "złym czynem". Złym czynem jest nieodpowiedzialny seks albo usilne namawianie do seksu mimo odmowy i szereg innych sytuacji. I twierdzenie ze edukacja seksualna rozwiąże te problemy w 100% jest naiwne i oczywiście nigdy nie będzie miało miejsca. Żadna, nawet najlepsza edukacja nie pomoże na skrajne przypadki. Tylko, że "base line" jest taki że edukacja seksualna pomoże, a nie zaszkodzi. Jeśli dzieci znają seks z pornografii i widzą "agresywne zachowania seksualne" albo seks bez zabezpieczeń i nikt im nie powie, że to wygląda w rzeczywistości inaczej, to będą podświadomie "papugowali" to co znają.

1

@Bykunn zobacz na takie kraje jak Wielka Brytania, Francja gdzie od dawna jest edukacja seksualna. Czy zmniejszyła się liczba ciąż, aborcji u nastolatek? Wręcz odwrotnie.


9

@Andrzej77 https://www.statista.com/statistics/297625/uk-teenage-pregnancies/ znalazłem tylko dane dla UK. To są co prawda poczęcia, ale świadczą o tym, że edukacja seksualna działa, również w zakresie wiedzy o antykoncepcji i środkach zapobiegających niechcianym ciążom

0

@Andrzej77 Oczywiście masz statystyki które mówią do ilu niechcianych lub niepożądanych ciąż na szczęście nie doszło dzięki edukacji seksualnej?
Może też znasz te same liczby w odniesieniu do kalendarzyka małżeńskiego?

13

@JacekM Potrzebujesz jakichś statystyk? To zrób doświadczenie na swoim dzieciaku i nigdy nie uświadom go na temat anatomii człowieka, relacji płciowych i antykoncepcji. Zobaczysz na własne oczy, do czego może doprowadzić brak edukacji. Absurdalne jest pytanie o "statystyki" w kwestii tego, jak edukacja seksualna może wpłynąć na brak niechcianej ciąży. Tu wystarczy mieć wyobraźnię.

17

@LuisSalvano
Zdaje się, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. @Bykunn nie usprawiedliwia tego człowieka - przedstawia fakty, które mogły przyczynić się do tego bestialskiego czynu.

konto usunięte

6

@kamilo0066 Dowody podawaj, że to pozbawienie życia dziecka (płód to nie dziecko).

10

@Chakalaka nawet jeszcze nie płodu, a zarodka. Bądźmy ściśli.

3

@adi89rg "kiedy zaczyna się życie ? "
skoro filozofujemy, to :
"kiedy kończy się życie"?

3

@AxelF
Oczywiście masz rację, mój błąd.

5

@Eto'o9 R10
"zabrania im się pozbyć płodu (a nawet nie płodu, ponieważ tabletka dzień po zapobiega zapłodnieniu komórki jajowej przez plemniki)"
Tak ogólnie się zgadzam, ale 2 błędy rzeczowe w dyskusji -

--po pierwsze, w tej fazie to nie "płód"a "zarodek". Granicę, dość umowną, między nimi, ale dość istotną rozwojowo, wyznacza się na 11-13 tydzień ciąży, w zależności od indywidualnego rozwoju. W 12 tygodniu robi się badania, które pozwalają ujawnić większość obciążeń dziedzicznymi chorobami, np. zespół Downa, które w są nieuleczalne i zdeterminują życie przyszłego człowieka. Dlatego 13 tydzień, uznaje się za taką "etyczną" granicę przerywania ciąży z przyczyn innych niż zagrożenie życia płodu/matki. Zbiega się to z wykształceniem osłonek mielinowych układu nerwowego, dzięki którym staje się funkcjonalny, można więc przyjąć, że zaczyna funkcjonować mózg. Odwrotność - jego śmierć, jest uznawana za śmierć człowieka, więc jest to logiczne kryterium.

Co do "tabletki dzień po". Tabletka wczesnoporonna nie zapobiega zapłodnieniu - to byłaby antykoncepcja, ale zapobiega osadzeniu się zapłodnionej komórki jajowej w macicy, co dzieje się w okolicy 4-6 dnia po zapłodnieniu. Dlatego skuteczność jest mocno ograniczona po tych 2-3 dniach.
W cywilizowanych krajach, taką tabletkę można kupić w automacie całodobowym przy markecie, dzięki czemu jak coś się stanie, wpadniesz, zawiedzie "ogumienie" po prostu stosujesz taką tabletkę, i jesteś względnie bezpieczny od konsekwencji.

4

@Andrzej77 a jednocześnie te same kraje mają wskaźnik świadomej dzietności na poziomie 2,3 a więc zapewniający przyrost naturalny. W restrykcyjnej Polsce, z zachętami 500+ dzietność jest 1.3.
To ja wolę, żeby ludzie mogli dokonać aborcji, kiedy przydarzy się coś złego, albo potencjalne dziecko nie jest wynikiem świadomej decyzji, a z drugiej strony, pozbawieni lęku o potencjalne nieodwracalne konsekwencje, planowali rodziny ze spokojem później, kiedy mają sytuacje materialną, która na to pozwala.

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@JacekM "Może też znasz te same liczby w odniesieniu do kalendarzyka małżeńskiego?"
A gdzie sprzedają ten znakomity środek antykoncepcyjny?
A jak ktoś koloruje kalendarz z Empiku to jest "profanem" ?

2

@Chakalaka Na pewno brak edukacji seksualnej i dostępu do pigułek dla 13-latek (!) jest jednym z powodów.

23

@LuisSalvano
Tak, to jeden z powodów.

3

@Chakalaka To fajnie wiedzieć, jak niewiele potrzeba komuś, żeby w bestialski sposób zamordować nastolatkę, która nosi dziecko mordercy.

Komentarz usunięty

12

@Rudi35 Ale żeś chłopie wjechał jak dzik w żołędzie z tą merytoryczną wypowiedzią :D Miło było poznać

0

@D1OS No to przeca o tym właśnie piszę!!!! To jest podstawa, minimalna, do dyskutowania :):) Wiedza a nie zabobon!!!! :):)

0

@AxelF Sry, całkowicie na opak zrozumiałeś cel zadanego przeze mnie pytania :)
Jak to pisałem w odpowiedzi na posta innego oburzonego kolegi: "wiedza - nie zabobon" :)

Komentarz usunięty

1

@Rudi35 A nie powinny tyle widzieć. Gdy rodzice unikają rozmów o seksie to dzieciaki wpadają w pornografię i zaczynają traktować go jak zakazaną czynność lub myślą że służy on do spełniania zachcianek lub fantazji. Więc ta twoja "wiedza" nic im nie daje dobrego.

1

@YoNoEntiendoNada Ten ktoś nadaje się na wystawę do muzeum tzw. chłopskiego rozumu :)

Komentarz usunięty

5

@YoNoEntiendoNada dziwne ze dla was największym problemem jest to ze dzieci nie potrafiły się zabezpieczyć i nie mogły usunąć dziecka a nie sam fakt ze w ogóle zaczęły uprawiać seks w takim wieku.

8

@FDJ Bo kiedyś tego typu sytuacji nie było... Daruj sobie te wypociny, bo się pogrążasz.

Komentarz usunięty

7

@FDJ Przed chwila napisales, ze w ogole ci nie jest szkoda tej 13-latki, wiec moralizatorski ton mozesz stosowac jedynie w lustrze.

5

@FDJ Nie wiem czy wiesz ale dzieci zawsze uprawiały seks.

0

@YoNoEntiendoNada bo nie szkoda. Nie znam jej wiec nie towarzyszą mi zadne emocje zwiqzane z jej smiercia :( interesuje mnie jedynie kara dla mordercy i uważam że to powinna być kara śmierci.
@Gall
Nie wszystkie

Komentarz usunięty

6

@truskawa68 "Idziesz do wyra w wieku 13 lat to miej myślenie, musisz być świadoma."
13 letnie dziecko świadome w łóżku? A kto go tego nauczył? Może w szkole na religii ksiądz poruszał temat? Tutaj właśnie się uwidacznia brak edukacji seksualnej w szkołach.

4

@truskawa68 Zaloze sie, ze jej rodzice to prawicowcy, ktorzy regularnie chodza do kosciola, glosuja na PiS lub Konfe, a temat seksu obchodza dookola jakby byl groznym wilkiem na lancuchu.

Prawicowe, tradycjonalne zycie pod kloszem jest jednym z powodow niechcianych, wczesnych ciazy.
Moi “lewaccy” znajomi i ja, wyedukowani przez swoja rodzine, konczylismy szkoly bez ‘wypadkow’.
Zgadnij, ktorzy znajomi miedzy 14-17 rokiem zycia konczyli z dziecmi? ;D

Odpowiednia edukacja seksualna = mniejsze ryzyko niechcianej ciazy, ale tez mniejsza szansa na uprawianie seksu w wieku 12-14 lat.

3

@truskawa68 Kurde dorośli ludzie mają problem z myśleniem i świadomością swoich czynów, a wy naskakujecie na dziecko bo hormony i psychopatyczny dzieciak(co nie wyklucza że nie był charyzmatyczny) zawróciły jej w głowie.

0

@YoNoEntiendoNada czyli lepszy w szkołach będzie moralizatorski ton tych którzy mówią dziecia jak się mają zabezpieczać i jak się zakłada gumkę na wacka niż tych którzy mówią ze nie powinny za szybko pchać się do lozka ?

11

@FDJ Jesli dzieci swoja seksualna edukacje beda wowczas czerpac z filmow porno badz generalnej seksualizacji reklam, social media czy swiata rozrywki, to tak - lepsza jest odpowiednia edukacja.

0

@YoNoEntiendoNada no nie wiem stary. Jeśli dzieci zaczną szaleć i załóżmy 15% dzieciaków zacznie popełniać samobójstwa lub mordować ludzi to chyba nie powinniśmy ich wtedy uczyć jak to robić żeby ich albo ich potencjalnych ofiar nie bolało.

1

@Hosh A rodzice gdzie ? na marszu KOD-u

1

@YoNoEntiendoNada Oczywiście seks w wieku 13 lat to norma Tak prawicowcy. Bo lewacy to by jeszcze pościel położyli

0

@Gall Zawróciły ??? Naskakujecie??? A gdzie rodzice??

0

@Bykunn Proszę czytać moje wpisy uważniej, bo zauważyłem, że wyciągane z nich wnioski są (cytaty) są błędne. Co do Wielkiej Brytanii warto zobaczyć co dobrego przyniosła tam edukacja seksualna. https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/191119445-Wielka-Brytania-Nastolatki-wsrod-kobiet-po-szostej-aborcji.html

1

@FDJ Ale rozmow o zdrowiu psychicznym tez powinno byc w szkolach wiecej - a i nie tylko w szkolach, bo duzo ludzi sobie nie radzi z wlasna glowa, ale do dzisiaj nie wiedza, co z tym zrobic, bo niektorzy to traktuja trad. I to nie tylko w kwestii samobojstw, ale ogolnie - takie rozmowy moga zapobiec roznym tragediom.

@truskawa68 Gdzie tak niby napisalem? Zanim przystapisz do dyskusji, to popracuj nad czytaniem ze zrozumieniem. Ja wiem, ze w dzisiejszych czasach, sztuka czytania zanika, ale jej wartosc wciaz jest nieoceniona.

I zrob cos z tymi czterdziestoma “?? ?? ??”, bo nie wiem, czy to jakis szyfr i czy nie wzywasz pomocy na forum.

0

@Gall uważasz ze dziewczyna np moja sąsiadka która jest dość spokojna osoba zasługuje żeby przesiadywac podczas lekcji z patolusami w jej wieku miała słuchać gadania o intymnych sprawach i seksie? Dla niej jej intymne sprawy to nie jest temat do rozmowy z kimkolwiek może poza najbliższymi osobami.
@YoNoEntiendoNada to
Zacznijmy od tego ze to rodzic powinien decydować czy jego dziecko powinno z 20 innych dzieci słuchać takich rzeczy na lekcji

5

@FDJ Tak, bo seks i intymne sprawy nie powinny byc tematem taboo, tak jak nie jest nia biologia i anatomi czlowiek.

A to, ze tak sie je traktuje - jak jakies zakazane slowa - jest jedna z przyczyn problemow, o ktorych dyskutujemy. Inaczej te ‘patusy’ same beda sie uczyc, ogladajac jak ktos robi pociag znanej aktorce porno, bez zabezpieczen, i jak kazdy z nich wypelnia ja nasieniem przed kamera.

0

@YoNoEntiendoNada Jakimi czterdziestoma??? Ze zrozumieniem ??? Zanika chyba Twoje myślenie, Najpierw sam się naucz czytać a potem pouczaj

0

@YoNoEntiendoNada ale to nie jest takie proste. Edukacja seksualna może zachęcać takie dzieciaki do seksu a inne po prostu krzywdzić bo nie czują się komfortowo słuchając takich rzeczy wśród innych dzieciaków.
Temat jest bardzo delikatny a niektórzy traktują go jakby to była tabliczka mnożenia
Dla.dorosłych niektórych może jest ale rozmawiamy o dzieciach

0

@Hosh Czepiasz się księdza a rodzice gdzie??/ Mama pewnie też się uświadamiała w wieku 13 lat . 13 lat to jeszcze dziecko i lalkami niech się bawi. Tak zaraz usłyszę , że jestem staroświecki i zaściankowy .

6

@truskawa68 W dzisiejszych czasach seksualizacja jest wszędzie. Nawet na tej stronie przeznaczonej dla osoby w każdym wieku na La Rambli jest seria o gwiazdach porno (!). Każdy 10-latek może wejść i czytać wypociny o najlepszym tyłku aktorki... To jest dramat i to, że moderacja na to pozwala jest jeszcze gorsze.
@Moderacja

Winę za ciążę ponoszą rodzice i brak edukacji seksualnej w szkołach, bo seksualizacja jest wszędzie i nic z tym nie zrobisz. Rodzic albo szkoła powinny zadbać o edukowanie dziecka, aby wytłumaczyć co jest dobre, a co złe. W tym wypadku nie było ani rodziców, ani szkoły.

2

@truskawa68 A co mało masz oszustów wodzirejów na świecie? Ludzie w kwiecie wieku potrafią ostatni grosz oddać oszustom nie mówiąc już o 60+. Tak naskakują nie twierdze że seks 13 latki jest ok ale to nie tak że to jedyna 13 latka w historii ludzkości po inicjacji. Rodzice może w pracy, albo na rybach, zakładam ze byłeś kiedyś dzieckiem oszukanie rodziców to nie problem dawniej było trudniej.

@FDJ Tak.

0

@Tomo1989 Powinna byc kara kastracji calkowitej w takiej sytuacji

2

@truskawa68 Nie potrafisz zlozyc prostych zdan po polsku, a dziwisz sie, ze ciezko komus zrozumiec, co wypisujesz.

Ty ewidentnie tez potrzebujesz edukacji, ale raczej podstawowej.

4

@Bykunn widzę że od Twojego wpisu o rozwiniętych krajach zaczęła się dyskusja o tabletkach itd. Jednej rzeczy nie ogarniam. Wydaje mi się że jakby chcieli się pozbyć dziecka to sposób by znaleźli. A morderstwo może wzięło się z tego że ona akurat chciała donosić ciąże a on nie chciał i ją zabił? A może matka naciskała że "nie pozwoli" na usunięcie i pomoże w wychowaniu? A może byli zalani w trupa i tak się "potoczyło"? A może on jest chory psychicznie? A może ona nie była w ciąży z nim i on jako jej chłopak wpadł w furię i ja zabił? A może ona sama go o to "poprosiła" (i takie przypadki świat widział)? A może....? Znasz sprawę z Facebook / Onetu, nie znasz tych ludzi, ich sytuacji, środowiska, doświadczeń a piszesz jak typowy lewak "jakby były tabletki dla 13 to by nie było tej tragedi"

Ludzie ogarnijcie się trochę, przestańcie wszystko postrzegać przez prawą / lewą stronę i wymyślać wytłumaczenia z poczuciem ze jestem zajebisty i na wszystkim się znam.

1

@tomcias10
Dziecko ?? Zarodek człowieku.
13 latka to nie wiadomo czy by ciąże donosiła poza tym

1

@masq
13 latka może dopiero okresu pierwszego dostała. To jest dziecko nie świadome

1

@YoNoEntiendoNada Mamy 2021 rok. Aby dowiedzieć się czegokolwiek o antykoncepcji wystarczy wejść chociażby na stronę Durex, albo wpisać "antykoncepcja" w google. Nie mówię o forach dla nastolatek, tylko normalnych artykułach. Podejrzewam, że każde dziecko +10 / +12 lat wie, do czego służą prezerwatywy, które bez problemu można kupić wszędzie. Ba, obecnie można je kupić nawet na allegro z dostawą do paczkomatu (mowa o tych, którzy się wstydzą iść do apteki).

Może mniej dzieciaków, ale na pewno znaczna część wie również o tym, że seks w Polsce jest legalny dopiero od 15-go roku życia. Nie wiem, co wg. ciebie miałaby ta edukacja seksualna zmienić. Kiedyś, tj. w latach 90, czy wczesnych 2000 owszem. Teraz każdy ma dostęp do materiałów w necie, podobnie jak do antykoncepcji.

A jeżeli już wpadli, to powinni zachować się normalnie, poprosić kogoś o pomoc. Wstydzili się? To chociaż na błękitną linię zadzwonić. Prawda jest taka, że oboje reprezentują patologię. 12-latka nie chodzi do wyra z chłopakiem, a 15-latek nie uprawia seksu z dzieckiem. Mimo wszystko, on zachował się tragicznie. Jeżeli nawet go poniosło, byli "zakochani" i wpadli, to nic nie dawało jemu prawa do zabicia jej i to z premedytacją. Liczę, że po poprawczaku trafi do pierdla i tam gnoja nauczą życia. Przypominam, 15-latek to nie jest dzieciątko, jak niektórzy myślą. Owszem, w tym wieku jest się jeszcze nieodpowiedzialnym oraz lekkoduchem, ale nawet przez myśl nie przychodzi, aby kogoś zabić.

Wyobrażasz sobie, abyś w wieku 15 lat zabrał koleżankę / kumpla, wywiózł na zadupie i brutalnie zadźgał nożem? Nie mówię o bójce / solówce, w trakcie której twój przeciwnik pechowo upadł i rozbił sobie głowę o krawężnik. Mówię o morderstwie z premedytacją. To jest ścierwo, nic więcej. Nie powinien nigdy więcej wolności zaznać. Edukacja seksualna niczego by tu nie zmieniła. Skoro miał skłonności sadystyczne, to jest to odrębny temat.

1

@Chakalaka
Zarodka bym dodał :)

3

@barcelonaLM
To zarodek kilku dniowy. To nie życie :) brak jakiego kolwiek organu.

1

@Pawel1980
Oczywiście masz rację, mój błąd.

2

@Chwytliwy
Dodam ze to jest 13 latka która być może nawet by poroniła za kilka dni.
Dziewczynka najprawdopodobniej niedawno miała pierwsza miesiączkę.
Nawet nie wiedziała ze może zajść w ciąże bo takie mamy Państwo, które likwiduje jakie kolwiek lekcje na temat sexu.

0

@LuisSalvano
Nosi płód !!
Który być może za kilka dni nawet by poroniła. To jest dziewczynka która co dopiero najprawdopodobniej miała pierwszy okres.
Brak edukacji sexualnej i tak się to kończy.

5

@Esio Moment. Gdzie ja w pierwszym komentarzu stwierdziłem, że to by rozwiązało cały problem? Bardzo dużo wyczytałeś z tego jednego krótkiego zdania. A zawierało ono stwierdzenie faktu (tabletki są w tym momencie bardzo trudno dostępne) oraz dorozumianą opinię (że mogło to zapobiec tej tragedii). Nie ma tam żadnego kategorycznego stwierdzenia, nie ma tam usprawiedliwiania tego małego zabójcy, nie ma tam niczego co mi się potem przypisywało.
@LuisSalvano Ej ale wcześniej było mówione że 13 latki to dzieci i powinny się bawić lalkami. Teraz Ty mówisz, że 13latki to są ogarnięte osoby, które same sobie w necie wyszukają informacje o antykoncepcji i jeszcze wybiorą rzetelne źródła. Pomijając fakt, że sprowadzasz edukację seksualną do informacji o prezerwatywach...

0

@fcbarcafan19 racja majster, sami się wyedukowli. Nawiązuje do postu bykuna... Rodzice często omijają ten temat bo się wstydzą...

0

@Pawel1980 A co to ma do rzeczy? Bez względu na to, czy był to - jak to nazwałeś - płód, czy dziecko 5-miesięczne, gnój nie miał prawa zabić jej, ani dziecka.

0

@YoNoEntiendoNada trochę śmieszków nie zaszkodzi :-)

1

@Chakalaka
I tak nie skumaja :)

4

@LuisSalvano
Nie miał prawa oczywiście.
Tylko ze zabił dziewczynkę.

Nie zabił dziecka tylko płód a raczej zarodek.

1

@Esio polać Ci :-)

0

@Bykunn To, że mój znajomy z podstawówki interesował się militariami, bronią i wszystkim, co z tym związane, nie znaczy, że kogokolwiek zabił. Spędzał czas jak typowy dzieciak w jego wieku. O to mi chodziło z tą 13-latką. To, że wie, co to jest seks oraz jakie są formy zabezpieczeń to nic złego. Wręcz przeciwnie. Nie znaczy to jednak, że w tym wieku ma już to robić.

Pomijając ją. Jej partnerem był 15-latek, który tym bardziej powinien wiedzieć, czym jest antykoncepcja. Też był na tyle głupi, że bez edukacji seksualnej nie znał tak podstawowych kwestii?

5

@LuisSalvano To, ze jestem za edukacja seksualna nie znaczy, ze bronie zwyroli i mordercow.

W zadnym miejscu nie tlumaczylem ani jego, ani tym bardziej bestialskiego czynu, jakiego sie dopuscil czy tez perfidnego wyprowadzania w pole sledczych.

Tak, to patologia, ale patologia rodzi patologie - dlatego tym bardziej dzieci, ktore sie z niej wywodza, powinny miec wprowadzenie do tematu od ludzi spoza ich kregow czy tez wlasnie internetu.

Dorosli sa za glupi, by kontrolowac swoje rzadze w chwili, wiec tym bardziej tak zwane “gowniaki”, ktore maja polegac na wlasnym researchu oraz internecie.

Duzo badan na to wskazuje.
Pierwsze lepsze z brzegu:
https://journals.lww.com/ajnonline/Abstract/2008/07000/Comprehensive_Sex_Education_Reduces_Teen.13.aspx#:~:text=Teens%20who%20received%20comprehensive%20sex,teens%20with%20abstinence%2Donly%20education.

A od siebie dodam, ze mam nadzieje na to, iz ten nieletni nozownik posiedzi w zakladzie do nieletnich do 18-stki, a pozniej zostanie na wiele lt przeniesiony do zakladu karnego i zaplaci za swoje czyny.

Niemniej jednak, wiele krokow mozna podjac, by redukowac szanse na wystepowanie innych, podobnych przypadkow i odpowiednia edukacja seksualna jest jednym z nich.

Komentarz usunięty

0

@Pawel1980 Zabił dziecko, które nosiło ich dziecko w brzuchu. I nie prowokuj, proszę, bo widzę, jak koniecznie chcesz podkreślić, że płód to to tylko płód.

1

@YoNoEntiendoNada Ok, mogę się zgodzić, że edukacja seksualna w szkole chcąc nie chcąc na pewno w jakimś stopniu ograniczyłaby niechciane ciąże, zwłaszcza wśród DZIECI. Jednak to jest jeden temat. Drugim tematem jest to, że ten bydlak ewidentnie musiał mieć coś z łbem, skoro dopuścił się brutalnego morderstwa z premedytacją. Nieważny był powód. Tym razem była to niechciana ciąża. Innym razem ktoś może by się źle na niego spojrzał, albo zwrócił jemu uwagę. Trzeba takie bydle oddzielić od społeczeństwa na całe życie.

1

@Bykunn slabiutko.
Jedne 13 latki bawią się lalkami albo telekskopami i nie myślą o seksie. Intymne sprawy to nie są dla nich temat do rozmów w grupie. Inne 13 latki myślą i mogą sobie wyszukać w necie informacje lub od kogos sie doksztalcic jak się zabezpieczać i inne tego typu sprawy. Nawet takie mogą nie chcieć takich rzeczy wysłuchiwać na lekcjach przy kolegach.
Wy chcecie wszystkim wbijać na lekcjach w 20 osobowej grupce gdzie są chłopcy i dziewczyny dzieci, takie rzeczy do głów i nie widzicie w tym absolutnie nic niebezpiecznego.
Jeśli seks nie jest dla was tematem taboo to nagrywaj filmiki jak to robisz i wrzucaj na fejsa dla znajomych. Ale będzie zabawa

0

@Rudi35
Super poziom prezentujesz
Brawo !!!

0

@LuisSalvano Przynajmniej w czyms sie zgadzamy.

1

@Pawel1980 Na pewno wyższy od kogoś, kto twierdzi, że zginął tylko jeden człowiek, a to, co nosiła w brzuchu traktuje przedmiotowo. "Oj tam, jeden płód, czy tam zarodek w tą, czy w tamtą. Kto by się przejmował".

0

@Bykunn nie napisałem że w tym komentarzu tylko że od tego się zaczęło. A to różnica.

Mowiles przynajmniej 2 razy że antykoncepcja/tabletki po by zapobiegły tej całej tragedii.

" Ja tylko stwierdzam, że sytuacji dało się prawdopodobnie uniknąć"

"Nie, żadna 13latka by nie zginęła. Została by przerwana ciąża"


3

@LuisSalvano
Zarodek podstawy biologi się kłaniają.
Wiesz ile takich zarodków kobiety ronią samoczynnie?? Miliony
A dziecko 13 letnie najprawdopodobniej by tej ciąży nie donosiło :) zadkosc

Jeśli chcesz usłyszeć to nie jestem za aborcja na zadanie kiedy tylko się to podoba. Jednak w takich przypadkach tak.
Limit 10 tygodni bo płód 10 tyg wyglada jak dziecko :)

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

@Pawel1980 To czy czy by donosiła, czy nie, to by się okazało. Po prostu nie podoba mi się sposób, w jaki podchodzisz do tego, co nosiła w brzuchu.

3

@LuisSalvano
Zabił dziewczynkę.
Nadinterpretacja ze dwie osoby bo ta druga się nie urodziła i nie wiadomo czy by się urodziła.
To nie była kobieta w pełni dojrzała tylko dziecko 13 lat poczytaj sobie ile ciąż takich dzieci kończy się szczęśliwie :)

0

@Pawel1980 dzięki

0

@LuisSalvano
Masz prawo do swojego zdania Ja do swojego.
Ja nikogo nie obrażam

1

@Pawel1980 Była w ciąży? Była. Za max 9 miesięcy by się okazało, czy by donosiła. Może miała na tyle silny organizm, że dałaby radę? Zabił dziewczynę w ciąży i tyle.

Jakby zabił człowieka śmiertelnie chorego, któremu został maks tydzień życia, to też byś napisał, że nikt nie zginął (ew. "żywy trup"), bo za parę dni i tak by kopnął w kalendarz?

0

@Pawel1980 dziewczynka to jest 6 letnia a to już młodzież...przynajmniej tak o sobie myślą a gdybyś takiej 13 nie dał kwiatka na dzień kobiet to masz przewalone :-D

0

@Bykunn dobrze ze Twoja mama takiej decyzji odnosnie Ciebie nie podjela. bo przeciez tez mogla 'plod' zabic

1

@LuisSalvano
Idiotyczne porównanie.
Nie napisałbym tak bo to byłby człowiek żyjący.

Zabił dziewczynkę.
Ciąża była na tyle młoda ze nie możesz twierdzić iż zabił człowieka.
Zarodek to zlepek komórek z których nie wiadomo co jeszcze by się wytworzyło :)
Jak dałeś durne porównanie to Ci napisze iż być może wytworzyłby się podczłowiek z głowa kota.
I to nie jest bzdura bo takie płody się zdarzają.
Przyznałbym Ci racje gdyby ciąża była wysoka i stwierdzona przez lekarza.

0

@Rivaldo90 tu bym dyskutował :-D

0

@Rudi35
Poczytaj o rozwoju pluciowym kobiet lepiej :)

0

@Pawel1980 Płód to zarodek kilkudniowy? He?

0

@barcelonaLM
Co ty za bzdurę teraz napisałeś.

0

@Pawel1980 Sam napisałeś, że płód to zarodek kilkudniowy. Nie wiem jakiego podręcznika z biologii używałeś, ale raczej z nauką nie miał nic wspólnego.
I totalnie teraz abstrahuję od tematu aborcji.

0

@barcelonaLM
Zarodek to kilku dniowy płód.

1

@Pawel1980 "to coś" po sekundzie od połączenia plemnika z komórka jajowa zaczyna się rozwijać i jednym celem "tego czegoś" jest ciągły rozwój aż stanie się człowiekiem.
Tym różni się plemnik czy komórka jajowa od "tego czegos" co powstaje po połączeniu plemnika z komórka jajowa. Plemnik sam w sobie przenosi tylko "pakiet danych" do komórki jajowej. Ta też sama w sobie się nie rozwija w człowieka...
Dopiero gdy się połączą zaczyna się rozwój CZŁOWIEKA poczatkowo w prymitywnej formie.
Tak samo ty powstałes.
Nie zmieniłeś się za pomocą różdżki harrego z zyoty w zarodek a następnie w płód i niemowlę. Od momentu połączenia plemnika z komórka zacząłeś się rozwijać i w kazd3j sek7ndzie "walczyłes" o przetrwanie.
Wiedza elementarna

0

@Bykunn Chłopak ma coś z garem, że kogoś zabił. Ustawa nie spowodowałaby, że byłby normalnym człowiekiem. Sytuacja stresowa wynikła z tego, że uprawiał w wieku 13 lat seks z 12 latką - to jest patologia, system go do tego nie zmuszał. Jak można tłumaczyć morderstwo brakiem możliwości wzięcia tabletki? Dla mnie jakiś absurd. Możliwe, że by nie zabił co nie zmienia faktu, że to jakiś mały zwyrodnialec i jego chora psychika mogłaby się ujawnić przy jakiejś innej sytuacji. Wielki dramat i szkoda dziewczynki. Nic nie tłumaczy morderstwa.

0

@chosenone Wpisz sobie na googlu jak wygląda 3 miesięczny płód. Jak dla Ciebie to wygląda jak pies to jesteś jakieś niepełnosprytny. Jeśli twoja kobieta będzie kiedyś w ciąży i będzie chodzić na usg to zobaczysz na zdjęciach od ginekologa ;)

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Tomo1989 W rozwiniętych krajach takie rzeczy nie bulwersują, vide Josef Fritzl. Efekt wprowadzania "edukacji seksualnej" i wszechobecnego wyuzdania. Dzieci biorą przykład z TV zamiast robić zadanie domowe czy zachowywać się jak dzieci.

0

@Bykunn Zostałaby przerwana ciąża/zabity człowiek a ona mogłaby mieć zadrę na sumieniu. Ta niewinna tabletka dostępna w ROZWINIĘTYCH krajach nie ma żadnych konsekwencji dla zdrowia kobiety? Tym bardziej, że mowa tu o dziewczynce, nie dorosłej kobiecie, o jeszcze rozwijającym się organizmie.

0

@Michvl Psychol, ale już nie mały. Teraz sąd winien sądzić go jak osobę dorosłą skoro zachowywał się jak jedna z nich. Dupczył, zabił to czemu nie ma siedzieć w kryminale z dorosłymi!? Powinni zrobić reality show z jego pobytu w więzieniu żeby stanowił przykład, czego nie robić i co cię czeka.

Podwójne morderstwo czy ciąża u małoletniej a gdzie byli ich rodzice Bykunnowi nie przeszkadzają byleby była możliwość 24/7 pójścia na zabieg aborcji i by państwo (katolicy też) za to płaciło #StrajkKobiet

0

@FDJ
Zarodek może tez zmienić się w potworka z głowa kota :)
Wiedza rozszerzona

0

@Tomo1989
Sokojnie, niedlugo dzieci beda uczyc sie o seksie z tego genialnego podrecznika i juz nikomu krzywda sie nie stanie."Seks wg Jana Pawła II"
https://aszdziennik.pl/131883,przeczytalismy-poradnik-dla-mlodziezy-seks-wg-jana-pawla-ii-cytaty

2

@Tomo1989 Tak się kończy jak rodzice kupują ajfonika dziecku i zostawiają je samemu sobie, najważniejsze ze mają spokój bo spełniają zachcianki dziecka i wtedy dziecko nie truje dupy - i sie nie interesuja.

« Powrót do wszystkich komentarzy